DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Najnowszy Auto Świat- Indica kontra Sandero

paweloo97 - 2008-09-22, 09:29
Temat postu: Najnowszy Auto Świat- Indica kontra Sandero
Jak w temacie...
piotrres - 2008-09-22, 19:51

Kratylos napisał/a:
... te bzdury o wyjatkowo paliwożernych silnikach w dacii to juz mogli by sie uspokoic...

Znamy, "paliwożerne plastiki i tanie silniki" :lol:
U mnie: 8.2 L/100 km po mieście

Pablo78 - 2008-09-22, 22:04

ta sławna taniość plastików, tak bijąca po oczach, że nie sposób jechać piotrres... ;-) :mrgreen:
SAJSEN - 2008-09-22, 22:13

troszke podniose srednia u mnie po warszawce 8,4 nie jest zle
piotrres - 2008-09-22, 22:46

Pablo78 napisał/a:
ta sławna taniość plastików, tak bijąca po oczach, że nie sposób jechać

Jak mawia creme de la creme PL "PORAŻAJĄCA" i totak bardzo, że odbja się na zużyciu paliwa....

jan ostrzyca - 2008-09-23, 07:12

Panowie redaktorzy taką samą miarą mierzą auta za 30 i 130 tys. zł. Wynik j"testu" jest zawsze do przewidzenia.
psur - 2008-09-23, 13:23

Przed chwilą robiłem sobie herbatę Tetley i wyczytałem na pudełku, że "wyprodukowane i pakowane w Indiach przez Tata Tea Limited". Ciekawe kiedy przeczytam na czekoladzie "Made by Dacia Sweet" ;-)
piotrres - 2008-09-24, 09:35

psur napisał/a:
Przed chwilą robiłem sobie herbatę Tetley i wyczytałem na pudełku, że "wyprodukowane i pakowane w Indiach przez Tata Tea Limited". Ciekawe kiedy przeczytam na czekoladzie "Made by Dacia Sweet" ;-)

Ależ Piotrze!
Dacia Bank jest tutaj:
http://www.daciaklub.pl/f...ia_bank_329.jpg

piotrres - 2008-09-25, 16:18

jan ostrzyca napisał/a:
Panowie redaktorzy taką samą miarą mierzą auta za 30 i 130 tys. zł. Wynik j"testu" jest zawsze do przewidzenia.

Raz porównują z Golfem V Sandero a potem z Indicą. A dlaczego unika się porównań z np. Fabią ? Zdaje się, że redaktorzy mają problem z klasyfikacją Daciek....
"(...) Testowane autka są tanie... ale kto je potem odkupi ? Raczej nie ten komu zależy na jakości życia i bezpieczeństwie..." Taki jest komentarz odredakcyjny
Pan redaktor wybrał życie :mrgreen:

I jescze jedno: nie rozumiem na czym polega archaiczność układu jezdnego w Daciach :-?
Niech ktoś będzie tak litościwy mnie łaskawie oświeci
___________________________________________________

Gregosa - 2008-09-25, 21:18

piotrres napisał/a:
jescze jedno: nie rozumiem na czym polega archaiczność układu jezdnego w Daciach :-?
Niech ktoś będzie tak litościwy mnie łaskawie oświeci

Na braku układu min. 15 wahaczy i ESP pozwalających na zjeżdżanie z autostrady bez zwalniania :lol:

KaS602 - 2008-09-25, 21:20

... i na tym, ze to norma w tej klasie samochodow: "makperson" (ze stabilizatorem) z przodu i belka skretna z tylu.
piotrres - 2008-09-25, 21:41

KaS602 napisał/a:
... i na tym, ze to norma w tej klasie samochodow: "makperson" (ze stabilizatorem) z przodu i belka skretna z tylu.

i nie tylko w tej klasie np.Scenic ma to samo a to przecież 1,5 tonowe bydlę i za dużo większe pieniądze....

Najlepiej choinka 15 wahaczy, żeby się miały gdzie luzy wyrabiać

Lupo - 2008-09-26, 08:04

piotrres napisał/a:
A dlaczego unika się porównań z np. Fabią ?

To bardzo proste - wiekszosc tych artykulow jest pisana na zamowienie. Tu chodzilo o to by pokazac ze choc indica tylko udaje ze jest samochodem, to moze nie jest taka trafigiczna bo probuje sie ja porownac z dacia..

ian - 2009-10-16, 10:49

Tata Indica może zdecydowanie pokonać Dacię Sandero w rankingach sprzedaży. Ma trzy mocne atuty: jest tańsza, lepiej wyposażona i dostępna praktycznie od ręki. Już teraz na śląskich drogach przynajmniej raz w tygodniu widzę Tatę Indica, a Sandero to bardzo rzadki okaz. Najczęściej jest to samochód firmowy (służbowy) oklejony reklamami. Potencjalni klienci dostrzegają bardzo korzystną relację ceny do wyposażenia (lepsza niż w przypadku Dacii), podoba się im też duże, przestronne wnętrze. Konieczność wykonania drobnych napraw są w stanie zaakceptować. Jeśli ktoś bowiem przez kilka lat jeździł Ladą Samarą 1500, później przesiadł się do samochodów koncernu Daewoo, to pewne niedociągnięcia techniczne jest w stanie zaakceptować.
paulus - 2009-10-16, 11:26

Cennik Tata Indica patrz: http://www.tatawarszawa.p...nnik/indica.pdf

Nieźle wyposazone. Niezłe promocje. Biją Dacię na głowę.

laisar - 2009-10-16, 12:14

To jest podobny bardzo casus jak ten z Thalią w temacie obok - tylko jakby z drugiej strony:

* przestronność to chyba jakiś żart - przecież to auto o klasę mniejsze: długość 3690 mm (Dacia 4020), szerokość 1665 mm (Dacia o 8 cm szersza), wysokość o 3 cm mniejsza, bagażnik o prawie 1/3... To naprawdę dość dużo - no chyba że specjalnie szuka jakiegoś maleństwa, to wtedy Dacia może być za duża - tylko że to wada, a cecha (dowolny autobus jest jeszcze większy, a nikt nie powie, że jest gorszy od Indicii (; );

* natomiast owo "lepsze wyposażenie" sprowadza się do... klimy i elektrycznych szyb: [porównanie] - pewnie, że to nie jest nic (zwłaszcza że Tata jest jeszcze 1kzł tańsza), ale bez przesady z tymi zachwytami.

Ostatnia sprawa to jakość montażu - to, że plastiki w obu autach wyglądają marnie to pikuś, gorzej że w Indicii rzeczywiście są cienkie i źle spasowane. No chyba że przez ostatnie pół roku coś się zmieniło? Ale jakoś nie sądzę...


I żeby nie było - to wszystko nie znaczy, że Indica jest gorsza od Dacii. Po prostu wcale nie jest jakoś specjalnie lepsza, a przed wszystkim - jest inna. Coś za coś - mniejszy rozmiar, nieco lepsze wyposażenie, gorsza jakość, podobna cena. Jeśli komuś lepiej pasuje od Dacii - to tym lepiej, że znalazł autko w sam raz dla siebie (:

piotrres - 2009-10-16, 14:28

ian napisał/a:
...Już teraz na śląskich drogach przynajmniej raz w tygodniu widzę Tatę Indica.... podoba się im też duże, przestronne wnętrze....


Wnętrze mniej niż w Logance. Dziwi też brak uprzedzeń do auta z Indii przecież, wiadomo ;-)że z Indii przyszli Ci Co Montują Dacie ;-) ;-) ;-) :lol: :lol: :lol:
Brak uprzedzeń do proweniencji strony mechanicznej.
Dostępnośc sieci serwisowej.
Pożyjemy, zobaczymy

Ciekawe, że za Tatą wpPL stoi japoński dystrybutor wóżków widłowych Nissana:
http://en.wikipedia.org/wiki/Marubeni
:roll:

borys68 - 2009-10-16, 14:36

Ahoj!
Te 3cm wysokości nie ma znaczenia - miałem prześwit nad głową.
Borys

piotrres - 2009-10-16, 14:36

laisar napisał/a:
to wszystko nie znaczy, że Indica jest gorsza od Dacii. Po prostu wcale nie jest jakoś specjalnie lepsza, a przed wszystkim - jest inna.


:-P Inna funkcja celu i ot co...

paulus - 2009-10-16, 14:39

Doczytałem ... cena promocyjna dotyczy aut z 2008 roku.
Cena rocznika 2009 niewiele niższa od Sandero (tylko 10% indica diesel tańsza od sandero arctica diesel - podobne wersje wyposażenia).

GeRRaD - 2009-10-16, 17:26

Poza kwestią jakości i wyglądu (de gustibus...)samochody TATA wymagają jeszcze weryfikacji przez rynek - co do wytrzymałości matriałów i zastosowanej technologii - Dacia jednak wrzuca sprawdzone elementy Renault, o których wiadomo jakie są i jak już powiedziano wyżej - będzie problem z serwisem - wątpię by ktoś poza ASO wziął się za jakąś poważniejszą naprawę takiego auta :-?
laisar - 2009-10-16, 17:33

Tego akurat nie wiadomo - może się i weźmie, w końcu to też podobno bardzo proste technologicznie konstrukcje.


@borys68: Te 3 cm to najmniejszy szczegół - ale i on może mieć znaczenie dla wysokiej osoby.

Seal - 2009-10-16, 18:47

Dziś mamy połowę października a oni oferują modele w promocyjnej cenie z 2008 r.To ja jakoś nie widzę rewelacyjnej sprzedaży :-P :-P
A jak się poczeka to może doczekamy się reklam w 2010 r. o modelach z 2008 r.
Będzie jeszcze taniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

GeRRaD - 2009-10-16, 19:40

laisar napisał/a:
Tego akurat nie wiadomo - może się i weźmie, w końcu to też podobno bardzo proste technologicznie konstrukcje


Polscy fochofcy :lol: to jedynie na VW i audi się nastawiają :lol: - zobacz jak trudno np. znaleźć dobry niezależny serwis cytryny lub saaba co fachowo naprawi ich wcześniejsze modele ;-)

gigi303 - 2009-10-16, 19:45

saab to nie jest przypadkiem na podzespołach opla ???? silniki to chyba ma z vectry o ile mnie pamięć nie myli więc z serwisem tez problemu większego nie widzę

co do cytryny to też fachowców sporo jest ale się cenią :mrgreen:

laisar - 2009-10-16, 23:02

Prawdziwy fachowiec zawsze się ceni...
borys68 - 2009-10-17, 08:59

Ahoj!
Gdyby komuś się chciało czytać, to ja gdzieś pisałem o moich wrażeniach z jazdy Indica/Indigo.
To, że model 2008, mnie wali - byleby dali fabryczną gwarancję.
Co do gabarytów - Indica jest mniejsza niz Sandero, a Indigo jest tak jakoś pomiedzy Loganem a MCV. Tak więc porównania sa trochę "skrzywione".

A czemu nie idą jak ciepłe bułeczki? - z tychże samych powodów co Dacia - ale razy dwa!
I z tychże "anty"-powodów bym Tatę kupił - ale wyłącznie po promocyjnej cenie. Po tej normalnej bym się po prostu "bał". Muszę mieć "premię" (tzn. promocyjną cenę) aby przełamać opory psychiczno-emocjonalne.

Taki samochód za 34 tysiące (bo dokupię metalik)
http://www.tatawarszawa.p...nnik/indigo.pdf
by mi pasował.

Borys

GeRRaD - 2009-10-17, 15:37

gigi303 napisał/a:
saab to nie jest przypadkiem na podzespołach opla ???? silniki to chyba ma z vectry o ile mnie pamięć nie myli więc z serwisem tez problemu większego nie widzę
Z Vectrą wspólny to jest saab 9/3 i 9/5, mi chodziło o klasyczne auta saab 900 i 9000 - tutaj to już tylko skandynawscy specjaliści od awioniki wiedzą o co chodzi :lol:
dogberry - 2009-10-17, 19:29

Silniki są na licencji Fiata

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group