DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - Wymiana drzwi z AC

Karenzo - 2016-09-11, 22:08
Temat postu: Wymiana drzwi z AC
Mam problem z drzwiami kierowcy , odstają znacznie .
Problem jest z zaczepami zamka w daci nie ma regulacji .
Znajomy blacharz oglądał i powiedział że nic się nie da zrobić .
To wada fabryczna albo materiałowa . Znajomy ostrzegł mnie że jeżeli odstawie to do blacharza to wezmą młotek i przesuną na siłe te mocowanie ale z czasem będzie tylko gorzej .
Ma ktoś jakiś pomysł jak wymienić drzwi z AC ?

route2000 - 2016-09-12, 07:39

Jeśli masz to na gwarancji to wal do ASO i reklamuj je. ;-)
Karenzo - 2016-09-12, 10:12

części blacharskie nie są obiatę FNS (5 letnia gwara )
muszę to rozegrać z AC

eplus - 2016-09-12, 10:21

Może jakiś rowerzysta zgodzi się wjechać ci w drzwi i uciec?
PiotrWie - 2016-09-14, 21:41

Jesteś pewien że tego rygla nie da się przesunąć? Ja pamiętam że mi też drzwi zaczęły odstawać i jakoś to wyregulowałem. Wrzuć jutro zdjęcie jak to wygląda, a ja postaram się przypomnieć sobie co mi się przesunęło i jak to regulowałem. No przecież się nie wypaczyły jak drzwi do domu z marnego drewna :-D
Lajkonik - 2016-09-15, 06:09

Może ten bolec w słupku ma regulację (mimośród).
Lza - 2016-09-15, 09:00

PiotrWie napisał/a:
No przecież się nie wypaczyły jak drzwi do domu z marnego drewna


Nie wiadomo, w końcu to dacia z marnej blachy. ;)

Karenzo - 2016-09-15, 10:31

Nie da regulować rygla przecież to jest kawałek wkręconego bolca
PiotrWie - 2016-09-15, 13:39

Spróbuj, a zobaczysz.
Gdybyś jak ja mył samochód raz na trzy miesiące i z wierzchu tobyś od razu zauważył że Ci się ten bolec przesunął - po jednej stronie byłoby za czysto. On nie jest wkręcony a skręcony - a otwór jest większy niż element przez niego przechodzący - znajdź gwiazdkę pasująca od bolca, lekko odkręć, przesuń ile trzeba w stronę środka i skręć solidnie z powrotem.
Zobaczysz, twoja Dacia nieraz jeszcze Cię zadziwi :mrgreen:

Karenzo - 2016-09-15, 21:57

odkręcałem a nawet zmieniałęm ten bolec
to co ty piszesz mogło się stać jeżeli był nie dokręcony .
próbowałem tą blaszkę nawet śrubokrętem zginać ale w końcu bym ją urwał .
Strasznie badziewne jest to mocowanie rygla drzwi , cienka blaszka przyspawana z jednej strony

PiotrWie - 2016-09-16, 10:37

Czyżby coś "zracjonalizowali" pomiędzy 2010 a 2012? Na zdjęciu nawet widać ile przesunąłem do środka - gdy drzwi odstawały sięgał tam gdzie ciemniejszy półksiężyc po prawej - w sumie przesunął sie o jakieś pół centymetra. Czy ktoś kto ma dostęp do dokumentacji może sprawdzić jak to jest zrobione w środku?
U mnie po prostu po iluś otwarciach i zamknięciach drzwi się poluzował i przesunął, drzwi tak odstawały że aż paliła się kontrolka niedomkniętych drzwi.

Lajkonik - 2016-09-16, 11:06

Mam pewna teorię: Obawiam się, że masz urwane mocowanie bolca. Jeżeli jest mocowany w jedno miejsce, nie ma mimośrodu, to znaczy, że nie ma regulacji. Zatem zapewne u Ciebie oderwała się ta część w profilu, do której jest przykręcony (mam nadzieję, że nie jest to tylko przyspawana nakrętka). Dlatego się przesunął na zewnątrz. Przesunąłeś go do wewnątrz i dokręciłeś tyle, na ile pozwoliło zaklinowanie urwanego elementu. Ale teraz bolec trzyma się tylko dzięki ściśnięciu blachy profilu słupka miedzy bolcem, a tym urwanym mocowaniem.
Jeżeli mam rację, to przy siłach jakie na niego działają będzie powoli wycierał blachę, a jak znajdzie trochę luzu, to znowu się przesunie. A to z kolei oznacza, że nie naprawiłeś usterki, a w dłuższej perspektywie może się okazać, że przyczyniłeś się do poważniejszego problemu z zamykaniem drzwi.
Na Twoim miejscu spróbowałbym zajrzeć do słupka przez otwory, które powinny być w słupku od strony kabiny (zamaskowane plastikami i tym podobnymi).

PiotrWie - 2016-09-16, 11:30

Ale po porządnym dokręceniu trzyma się już trzy lata - i podobny system regulacji miałem w Lagunie 1. Skoro zamek jest nieruchomy to bolec powinien być ruchomy - inaczej nie byłoby rzeczywiście możliwości regulacji docisku drzwi. Przecież jeśli kol Karenzo wymieni drzwi na nowe to też mogą odstawać - jeśli bolec jest źle ustawiony.
Lajkonik - 2016-09-16, 11:45

Też się spotkałem z taką regulacją w poprzednim aucie. Ale zbierając informacje z tego wątku, wychodzi, że nie ma w DD takiej regulacji.
Wolałbym jednak, żebyś to Ty miał rację :mrgreen:
Swoją drogą Karenzo, co Ci szkodzi spróbować poluzować ten bolec? Przekonasz się czy po poluzowaniu zaczyna "pływać" i można go dzięki temu ustawić w innym położeniu. Jeżeli masz rację i bolec nie pozwoli się przesunąć, to dokręcisz go z powrotem. A jeżeli nie masz racji i jest regulacja, to może ten Twój znajomy blacharz się czegoś nauczy? :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group