DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Plan serwisowy dla 1.6 SCe LPG?

jan ostrzyca - 2017-02-24, 10:16
Temat postu: Plan serwisowy dla 1.6 SCe LPG?
Czy ktoś z szanownych Kolegów posiada instrukcję do Dokker, Duster 1.6 Sce z fabrycznym LPG, z zaznaczonym planem czynności serwisowych? Chodzi mi o to kiedy (kilometry/czas) należy dokonywać poszczególnych czynności. Oczywiście chodzi o regulację zaworów.
W moim starym MCV + fabryczny LPG, w instrukcji był podany przebieg 120 tys. km do regulacji zaworów. Noszę się zamiarem kupna Lodgy 1.6 Sce + LPG i nie mogę uzyskać żadnych odpowiedzi u dilera i RP.

Fruxo - 2017-02-24, 13:58

To jest wróżenie z fusów , zaworu u każdego zużywają się inaczej .
Na trasie można zrobić 200 tyś i mieć luzy ok a w mieście z butem w podłodze to po 50 będzie do robienia , jak ktoś założy źle wykalibrowane lpg to nawet po 20.

jan ostrzyca - 2017-02-24, 14:10

Fruxo napisał/a:
To jest wróżenie z fusów , zaworu u każdego zużywają się inaczej .
Na trasie można zrobić 200 tyś i mieć luzy ok a w mieście z butem w podłodze to po 50 będzie do robienia , jak ktoś założy źle wykalibrowane lpg to nawet po 20.


Kolego, pytam o oficjalne zalecenia producenta. Rozumiem, że jak producent zaleca regulację w jakimś terminie/przebiegu, a klient przestrzega tych zasad, to ewentualne awarie, które wystąpią przed upływem terminu z instrukcji są naprawiane ramach gwarancji. I tyle.

BogdanK - 2017-02-25, 00:54

:arrow: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12807
jan ostrzyca - 2017-02-25, 06:35

Chłopcy...
Pytanie jest o instrukcję. INSTRUKCJĘ. Znam poboczne wątki pełne dywagacji. Potrzebuję INSTRUKCJI, czyli czegoś na papierze (ew. na ekranie) wydanego przez producenta. Coś takiego jak zamieściłem w pierwszym wpisie. Niech to się nazywa "karta przeglądów", ale żeby było w niej napisane to co mnie interesuje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group