DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Zakup opon w ASO.

matti123wp - 2017-11-15, 23:44
Temat postu: Zakup opon w ASO.
Czy warto kupować opony w ASO? Majo w miarę atrakcyjne ceny. Dokładając do tego voucher na 300 zł wychodzi cena 1220 zł za bregstone lub 700 Dębicy do dustera. Są jakieś haczyki?
jas_pik - 2017-11-16, 00:12

Zgadza się ceny są dość atrakcyjne w "akcji Zima" dla Dacii na poziomie najtańszych internetowych sprzedawców ( gdzie nie wiesz czy przypadkiem nie dostaniesz starych leżaków) .
Skorzystałem z tych ofert już dwukrotnie rok temu kupując zimówki dla Dustera a tydzień temu dla Sanderki .
Z tym że ja wykorzystałem kupony na 800 zł uzyskanie poprzez polecenie tzw "Ambasadora".
Do ceny opon musisz doliczyć koszt wymiany i wyważenia - 20 zł/sztukę czyli na poziomie cen zwykłego oponiarza.
Czy kupon akcesoryjny będzie w przypadku opon honorowany - nie wiem - znając życie będą się przed tym bronili rękami i nogami - zadzwoń i zapytaj.
Ja do obu samochodów dobrałem Nokiany ( wg mnie są najlepsze) bo wyjeżdżam do hacjendy na Roztoczu gdzie śniegu zazwyczaj jest dużo.
W dwóch elektrykach które mamy w domu zastosowałem wielosezonowe Vector4Season bo one nie wyjeżdżają poza Warszawę .
Czy w akcji zima są wielosezonowe - chyba nie .
Jak na początku dzwoniłem to na siłę mi wciskali Barumy , na Nokiany musiałem poczekać do listopada bo wcześniej dystrybutor im nie dostarczył .

matti123wp - 2017-11-16, 00:19

Przy zakupie nowego auta proponują opony za 2000 zł lub inne akcesoria do 2000 zł wiec wydaje mi się ze traktują jako akcesoria
michele - 2017-11-16, 07:23

Voucher na akcesoria nie jest tym objęty. Voucher na akcesoria jest tylko na to, co jest w cenniku akcesoriów (infolinia dacia). Zastanawiałem się czy felgi stalowe są w ofercie...
RowerekCombi - 2017-11-16, 09:08

michele napisał/a:
Voucher na akcesoria nie jest tym objęty. Voucher na akcesoria jest tylko na to, co jest w cenniku akcesoriów (infolinia dacia). Zastanawiałem się czy felgi stalowe są w ofercie...


Są felgi oryginalne stalowe w ofercie koszt około 1200 zł ?

Dymek - 2017-11-16, 13:39

W tej zimowej Akcji ceny opon - jak gdzie indziej, zbliżone a raczej wyższe. Jedynie z wykorzystaniem voucherów robi się to opłacalne.
jas_pik - 2017-11-16, 14:06

Naprawdę ?
Nokian D4 185/65 R15 w "akcji Zima" koszt 208 zł /sztukę
ta sama opona w Oponeo tylko 276 zł
https://www.oponeo.pl/dan...-t-xl#160625418

Wiem bo je zakupiłem w ASo do Sanderki i za komplet 4 sztuk z montażem zapłaciłem gotówką 112 zł ( czyli wyszła mnie po 28 zł za sztukę )
Kto ma takie ceny na rynku ?

Resztę kwoty 800 zł była z kuponu Ambasador

Dymek - 2017-11-16, 15:16

jas-pik- ja tylko czytam oferty i porównuję. W powyższej ofercie promocyjnej podają Nokiana z indeksem nośności "88" a nie "92" a z tego by wynikało, że oferują tańszą oponę D3: Oponeo Chyba, że dają lepsze opony niż oferują- to ja przepraszam. :roll:
Inne, zbliżone ceny w tym rozmiarze opony:
Bridgestone - Dacia 212zł / Oponeo 211zł
Goodyear - Dacia 242zł / Oponeo 244zł
Opony faktycznie tańsze Dacia/Oponeo:
Dębica - 145 / 179
Barum - 159 / 180
Firestone - 180 / 190
A dla innych rozmiarów, np. 205/55/R16 91H, jest jeszcze inaczej.
Nokian - Dacia 326zł / Oponeo 296zł
Dębica - Dacia 232zł / Oponeo 238zł
Dodatkowo Oponeo nie ma wcale najniższych cen, więc trzeba się porozglądać.

jas_pik - 2017-11-16, 16:32

@Dymek
W mojej sanderce została zamontowana D4 bo o taka mi właśnie chodziło .
Co do firmy oponeo to w mojej poprzedniej firmie zakupiono tam duża partię opon zimowych bo zaproponowali naprawdę niezłą cenę , ale ten zakup był pierwszym i ostatnim jednocześnie - bo opony to były stare leżaki magazynowe mające średnio 2-3 lata leżakowania .
Jeśli chcesz to jutro zrobię zdjęcie oznaczeń na oponie.
Pisałem przecież że że ceny "Akcji zima" są cenami najtańszych sklepów internetowych co potwierdziłeś wyliczeniami :mrgreen:
Jak znajdziesz tanie fajne opony to się pochwal :)

EDIT: znalazłem to zdjęcie które zrobiłem po założeniu , wszystkich oznaczeń nie widać ale to najważniejsze że jest D4 jest uchwycone

RowerekCombi - 2017-11-16, 17:40

No a ja się zapytam tutaj oficjalnie - dają te opony w końcu za vouchery czy nie ? bo jedni piszą ze nie dają i salony zasłaniają się pismem, ze opony nie są akcesoriami, to samo mówią niby w MY dacia, i nie mozna ich pobrać na voucher . A tu widzę i słyszę ze można i ludzie dostają te opony za te vouchery. No to się pytam jak to w końcu jest ?????!!!!!!!
jas_pik - 2017-11-16, 18:22

@RowerekCombi
Ale o którym voucherze/kuponie piszesz?
Voucher otrzymany za polecenie tzw "Dacia Ambasador" jest traktowany jako voucher na kwotę 800 zł do wydania na dowolne części/akcesoria czy tez zapłatę za dowolne usługi oferowane przez ASO w którym nabywca samochodu Dacia nabył samochód. I w tym i tylko w tym salonie/ASO posiadacz vouchera ma prawo to zrealizować.
Sprawdzone w regulaminie i empirycznie.
Co do przypadku drugiego podejrzewam że jest to tak :jeśli piszesz zaś o kuponach na kwoty ( 100/200/300 zł) które możesz pobrać ze swojego konta "My Dacia" zgodnie z opisem obniżają one cenę akcesoriów kupowanych w salonie o ile łączny koszt ich zakupu przekroczy kwotę podaną na danym kuponie jako kwotę uprawniająca do bonifikaty.
Tak ja to rozumiem - może błędnie.

rysiek223 - 2017-11-16, 18:55

Laisar , dzięki za podpowiedź :)
laisar - 2017-11-16, 18:59

rysiek223 napisał/a:
komu on przysługuje ?

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12000

RowerekCombi - 2017-11-17, 08:13

jas_pik napisał/a:
@RowerekCombi

Voucher otrzymany za polecenie tzw "Dacia Ambasador" jest traktowany jako voucher na kwotę 800 zł do wydania na dowolne części/akcesoria czy tez zapłatę za dowolne usługi oferowane przez ASO w którym nabywca samochodu Dacia nabył samochód. I w tym i tylko w tym salonie/ASO posiadacz vouchera ma prawo to zrealizować.
Sprawdzone w regulaminie i empirycznie.


Dokładnie o ten voucher pytam Ambasadorski w kwocie 800 zł.

Dymek - 2017-11-17, 09:14

jas_pik napisał/a:
W mojej sanderce została zamontowana D4 bo o taka mi właśnie chodziło

No to super- dostałeś więc opony lepsze niż podane w pisemnej ofercie Dacii- Ciebie już przeprosiłem a Dacii się dziwię jak można głupio pisać oferty na swoją niekorzyść... :mrgreen: Wynika z tego, że normalny klient widząc w ofercie oponę "X" powinien uparcie dopytywać sprzedawcę, czy aby się nie pomylił i może jednak chodzi o oponę "Y"... :roll:
Cytat:
Co do firmy oponeo to w mojej poprzedniej firmie zakupiono tam duża partię opon zimowych bo zaproponowali naprawdę niezłą cenę , ale ten zakup był pierwszym i ostatnim jednocześnie - bo opony to były stare leżaki magazynowe mające średnio 2-3 lata leżakowania

Tu muszę wziąć firmę w obronę, bo kupowałem u nich już wielokrotnie, najczęściej z montażem (montaż w dogodnym punkcie to ogromny plus Oponeo) i jak dotąd bez wtopy- zawsze sprawdzam roczniki. Akurat Oponeo jest jedną z niewielu firm, która w opisie wyraźnie podaje rocznik opony i w przypadku niezgodności należy je po prostu zwrócić.

Podsumuję- należy traktować ofertę Dacii jedynie ogólnie, na zasadzie "oferujemy różne opony w dobrych cenach", nie przejmować się typami i cenami w ofercie, lecz kontaktować się z wybranym serwisem. Jeśli faktycznie w ASO opona jest sporo tańsza, lub mamy możliwość wykorzystać voucher- bezwzględnie warto skorzystać z oferty Dacia, jeśli cena jest zbliżona a nie mamy vouchera, to ja zdecydowanie wybieram zakup gdzie indziej z montażem w warsztacie tuż obok domu czy pracy.

wuju - 2017-11-17, 19:23

Ja kiedyś kupłem opony do osobówki na oponeo porażka. Przyszły trzy właściwe i czwarta inna. Potem było odsyłanie dosyłanie itp. ogólnie dramat.
benny86 - 2017-11-17, 20:50

Dymek napisał/a:

Tu muszę wziąć firmę w obronę, bo kupowałem u nich już wielokrotnie, najczęściej z montażem (montaż w dogodnym punkcie to ogromny plus Oponeo) i jak dotąd bez wtopy- zawsze sprawdzam roczniki. Akurat Oponeo jest jedną z niewielu firm, która w opisie wyraźnie podaje rocznik opony i w przypadku niezgodności należy je po prostu zwrócić.

Potwierdzam. 4 razy kupowałem, zawsze znałem rok produkcji i zawsze się on zgadzał ze stanem faktycznym.
Co do zimówek - wracając z pracy w radiu słyszałem reklamę Dacii - do Dusteera zimówki za free dorzucają

jas_pik - 2017-11-17, 21:26

Dymek napisał/a:
Wynika z tego, że normalny klient widząc w ofercie oponę "X" powinien uparcie dopytywać sprzedawcę, czy aby się nie pomylił i może jednak chodzi o oponę "Y"...

Jesli podejmuję jakąś decyzję zakupową opierając się na informacjach reklamowych Zawsze staram się otrzymać to co było w ofercie reklamowej - to ja jestem na wygranej pozycji bo mam pieniądze a sprzedawcy na nie czekają :) . Nie działam na korzyść sprzedającego ale na swoją :)
Cytat:
Co do firmy oponeo to w mojej poprzedniej firmie zakupiono tam duża partię opon zimowych bo zaproponowali naprawdę niezłą cenę , ale ten zakup był pierwszym i ostatnim jednocześnie - bo opony to były stare leżaki magazynowe mające średnio 2-3 lata leżakowania
Cena była super korzystna dlatego ktoś podjął taką decyzję , ale późniejsze przeboje chyba dały firmie do myślenia i zmieniła podejście do klienta :)

Dymek napisał/a:
Tu muszę wziąć firmę w obronę, bo kupowałem u nich już wielokrotnie, najczęściej z montażem (montaż w dogodnym punkcie to ogromny plus Oponeo) i jak dotąd bez wtopy- zawsze sprawdzam roczniki. Akurat Oponeo jest jedną z niewielu firm, która w opisie wyraźnie podaje rocznik opony i w przypadku niezgodności należy je po prostu zwrócić.

Tylko te zwroty to jest poważna niegodgodnośc zwłaszcza jak trzeba jechać a nie możesz bo zabrakło jednej opony , a nie mozesz jej założyć bo ją właśnie odesłałeś - bnauczyem się że czasami warto kilka złotych więcej zapłacić ale mieć pewność jazdy. Chyba że wychodzisz z założenia znanego z kabaretu że " przecież traktor ma 3 koła sprawne "

Dymek napisał/a:
Podsumuję- należy traktować ofertę Dacii jedynie ogólnie, na zasadzie "oferujemy różne opony w dobrych cenach", nie przejmować się typami i cenami w ofercie, lecz kontaktować się z wybranym serwisem.

To oczywiście podstawa - ale z doświadczenia jak umówisz się z ASo to zawsze oddzwonią a później zadzwonią z Centrali z zapytaniem o jakość obsługi , z niezależnymi oponiarzami najczęściej jest tak że o tobie zapominają - boć jesteś biedakiem który jeździ najtańszym samochodem na rynku :) Zauważyłem takie zachowanie tych Mirków biznesu już wielokrotnie


Dymek napisał/a:
Jeśli faktycznie w ASO opona jest sporo tańsza, lub mamy możliwość wykorzystać voucher- bezwzględnie warto skorzystać z oferty Dacia, jeśli cena jest zbliżona a nie mamy vouchera, to ja zdecydowanie wybieram zakup gdzie indziej z montażem w warsztacie tuż obok domu czy pracy.

Sam wykazałeś że ceny sa zbliżone a czasami nawet niższe :)
Moje doświadczenia z niezależnymi oponiarzami nie są zbyt dobre , może zaoszczędzę jakieś grosze ( bo różnica w cenie przerzucenia opon w ASO to 20 zł/koło a u niezależnego to 15 zł ( ale pod warunkiem że bez faktury bo z faktura też będzie 18 zł) / czystość/ traktowanie klienta/zapakowanie opon w worki/osłonięcie foteli folią / możliwość skorzystania z WiFi kieruje mnie jednak do ASO

SVENSON - 2017-11-17, 22:46

06.11 byłe sie pytać o Nokiany WR D4 i po kilki telefonach powiedzieli ,że nie ma i raczej nie będzie .
U mojego gumisia kupiłem te opony po 240 za sztukę z montażem :mrgreen:

jas_pik - 2017-11-17, 23:08

To dziwne , bo ja o Nokiany zacząłem się pytać zaraz po pojawieniu się oferty "Zima" na stronie dacia.pl .
Po zapytaniu w kilku salonach i potwierdzeniu tej informacji u dystrybutora Nokianów otrzymałem informacje iż ASo otrzymają te opony - zamówione przez Renault Polska dopiero na początku listopada .
Po wcześniejszym zamówieniu w ASO Rudnik - Wołomin ( tam kolega z forum któremu dałem kupon nabył Dacię ) otrzymałem informację iz opony przyjechały i został umówiony termin montażu - tyle i aż tyle .

SVENSON - 2017-11-17, 23:12

No nie wiem w Katowicach 06.11 już ich nie było :roll:
jas_pik - 2017-11-17, 23:18

Trzeba było cisnąć - ja dzwoniłem łącznie ze 20 razy ( także na prywatna komórkę ) pracownika salonu odpowiedzialnego za opony.
Jak bym po pierwszej odpowiedzi negatywnej zrezygnował to pewnie jeździłbym na Barumach za 159 zł/sztukę , ale wtedy pewnie bym dobrał chlapacze :)
Ale doszedłem do wniosku że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać

Kubuch - 2017-11-18, 09:32

jas_pik napisał/a:
ja dzwoniłem łącznie ze 20 razy

Wybacz ale jakbym miał się 20 razy upominać o opony to bym chyba wyszedł z siebie i stanął obok :roll: W internecie klikam "kup teraz", następnego dnia kurier przywozi opony a kolejnego jadę do wulkanizacji ulicę obok domu i wymieniam.

jas_pik - 2017-11-18, 21:31

Kubuch napisał/a:
W internecie klikam "kup teraz", następnego dnia kurier przywozi opony a kolejnego jadę do wulkanizacji ulicę obok domu i wymieniam.

A przywiezie Ci komplet opon i wymieni w pasującym Ci terminie za 112 zł kliknięciem?
Raczej nie bo z mojego dotychczasowego doświadczenia będzie to tak jak punktuje poniżej :
1. Kliknięcie kup teraz
2. Przelew bankowy ( 1120 zł )
3. Telefon do oponiarza kiedy to zrobi - okazuje sie że jak opony przyjadą to on nie może bo ma umówionego kumpla który ma 4 beemki
4. Mail do sprzedawcy + telefon o zmiane dostawy bo oponiarz nie może
5. Telefon do oponiarza że nie da sę zmienić dostawy i ma odebrać w Twoim imieniu opony - ustalenie nowej daty ( dobrze jest jak go znasz i wiesz że Cię nie oszuka )
6. Dojazd wtedy gdy oponiarz ma czas ( pamiętaj on na tobie zarabia 60 zł czyli tyle co na wymianie jednej opony w beemkach jego znajomych i jesteś ostatni w kolejce
7. Zapłata oponiarzowi obok 60 zł ( bo bez faktury)
Czyli może wykonasz mniej telefonów ale zapłacisz o 1050 zł więcej .
Czyli jeśli Ci stać i dobrze znasz oponiarza to Twój wybór ( ja poznałem najbliższych i wolę u nich nie zostawić niczego bo może sie okazać że na moich felgach zostanie zamontowane coś co tylko z wyglądu będzie przypominało to za co zapłaciłem)
Ci najbliżsi mnie nie byli jednak solidni - o czym się przekonałem zlecając w ciągu ostatniego roku wymianę około 20 opon u jednego z nich ( ale być może w Warszawie znam tylko tych gorszych)
Ja mógłbym i 40 telefonów wykonać gdyby ktoś mi dał te 4 opony za 112 zł :)

Kubuch - 2017-11-19, 21:25

jas_pik napisał/a:
Raczej nie bo z mojego dotychczasowego doświadczenia będzie to tak jak punktuje poniżej :

1. Kliknięcie kup teraz

2. Przelew bankowy ( 1120 zł )

3. Telefon do oponiarza kiedy to zrobi - okazuje sie że jak opony przyjadą to on nie może bo ma umówionego kumpla który ma 4 beemki

4. Mail do sprzedawcy + telefon o zmiane dostawy bo oponiarz nie może

5. Telefon do oponiarza że nie da sę zmienić dostawy i ma odebrać w Twoim imieniu opony - ustalenie nowej daty ( dobrze jest jak go znasz i wiesz że Cię nie oszuka )

6. Dojazd wtedy gdy oponiarz ma czas ( pamiętaj on na tobie zarabia 60 zł czyli tyle co na wymianie jednej opony w beemkach jego znajomych i jesteś ostatni w kolejce

7. Zapłata oponiarzowi obok 60 zł ( bo bez faktury)

Współczuję serdecznie ale ja kilkukrotnie kupowałem opony w internecie i zawsze wyglądało to tak jak już napisałem:
Kubuch napisał/a:
klikam "kup teraz", następnego dnia kurier przywozi opony a kolejnego jadę do wulkanizacji ulicę obok domu i wymieniam

jas_pik - 2017-11-19, 22:54

Kubuch napisał/a:
klikam "kup teraz", następnego dnia kurier przywozi opony a kolejnego jadę do wulkanizacji ulicę obok domu i wymieniam

Pozwolę sobie nie uwierzyć że wystarczył Ci jeden klik na stronie w internecie i nic więcej nie robiłeś . I następnego dnia miałeś samochód "obuty"? :mrgreen:
Opisz każdy swój krok oraz o ile łączny koszt był większy od moich 112 zł oraz wykonanych 20 telefonów ?

Kubuch - 2017-11-20, 09:32

Koszt w granicach 1200 zł ale nie o koszty mi chodzi a o to ile zachodu z tym ASO ;) Wierzyć mi nie musisz ale kilkukrotnie kupowałem opony w internecie (Oponeo i Motoricus) i nigdy nie było komplikacji i nie musiałem dzwonić. Zawsze taki sam schemat - zakup -> przesyłka -> przekładka.
Dymek - 2017-11-20, 09:55

jas-pik- ale cały czas bazujesz na tym, że miałeś kupon a rozważając cenę jaką zapłaciłeś z użyciem kuponu, cała dyskusja nie ma żadnego sensu- cena była bezkonkurencyjna i nie o to nam chodzi żeby ten fakt obalić. Załóżmy jednak, że nie mamy kuponu i wtedy porównujemy ceny i komfort całego procesu od zakupu do montażu.
Czytam ofertę Dacii i widzę, że za konkretne, interesujące mnie opony np. Nokian 205/55/R16 91H zapłacę więcej lub tyle samo niż gdzie indziej. To mi wystarczy- kupuję gdzie indziej na pewniaka, nie będę wydzwaniał po dealerach żeby spytać czy aby cena jest taka a nie inna i żeby się dowiedzieć, że "oni nie słyszeli jeszcze o ofercie, nie mają jeszcze opon, nie mają już opon, mają opony inne niż w ofercie".
Ja osobiście nie cierpię załatwiać nic "na gębę" a przez to nienawidzę telefonów, nawet pojedynczych a jak słyszę o 20 telefonach w celu załatwienia jednej prostej sprawy, to wymiękam. Nie wiem, może kiedyś było inaczej, ale proces zakupu opon na Oponeo w moim przypadku zawsze wyglądał następująco a sam proces zakupu trwał kilka minut:
-wybieram opony, sprawdzam który rocznik;
-klikam x4 i zatwierdzam;
-na stronie oponeo wybieram ze współpracujących z oponeo warsztatów, najbardziej mi odpowiedni i od razu wyświetla mi się kalendarz wolnych terminów, w których będzie możliwy montaż, transport opon jest gratis;
-wybieram datę i godzinę montażu i zatwierdzam zakup;
-mogę zrobić przelew od razu on-line za opony, ale zwykle wybieram płatność za całość po montażu;
-dostaję maila z potwierdzeniem wszystkiego;
-następnego dnia dostaję maila, że opony są już w wybranym warsztacie i że zapraszają na montaż w umówionym terminie;
-niezależnie dostaję maila z warsztatu z potwierdzeniem terminu montażu;
-w dniu montażu dostaję maila, żebym przypadkiem nie zapomniał o wizycie;
-jadę na umówioną godzinę (wybrałem warsztat po drodze z pracy i taką godzinę aby załatwić to wracając do domu), wymieniają oponki, sprawdzam czy wszystko się zgadza i płacę w jednym miejscu za opony i wymianę/ opcjonalnie za przechowanie opon i to wszystko.
Telefonów ZERO, upominania się o cokolwiek zero. Nigdy żadnych zgrzytów w powyższym procesie nie miałem. Nikt do samochodu mi nie wsiada, jak w ASO- wjeżdżam od razu na wolne stanowisko przy którym leżą opony dla mnie, zdjęte opony również miałem zapakowane w woreczki ale ostatnio zostawiam na przechowaniu więc nawet ich nie dotykam. Nikt nigdy nie traktował mnie gorzej (Warszawa), mimo że podjeżdżałem jedynie Tico a potem Matizem. Fakt- procedurę przetrenowałem raptem ze 4 razy i może kiedyś się wreszcie zawiodę, nie wykluczam.

jas_pik napisał/a:
Dymek napisał/a:
Wynika z tego, że normalny klient widząc w ofercie oponę "X" powinien uparcie dopytywać sprzedawcę, czy aby się nie pomylił i może jednak chodzi o oponę "Y"...

Jesli podejmuję jakąś decyzję zakupową opierając się na informacjach reklamowych Zawsze staram się otrzymać to co było w ofercie reklamowej - to ja jestem na wygranej pozycji bo mam pieniądze a sprzedawcy na nie czekają :) . Nie działam na korzyść sprzedającego ale na swoją :)

Nie rozumiemy się... Chodziło o to, że w ofertach Dacii (przynajmniej tych, które są obecnie widoczne) nie ma oznaczeń D3 czy D4, lecz stoi jak byk opona NOKIAN w Twoim rozmiarze, z indeksem nośności 88T. Opony D4 mają zwykle 92T, więc już musisz dzwonić i pytać co tak naprawdę dostaniesz. Chyba, że miałeś inną ofertę niż ta widoczna dla wszystkich.

jas_pik - 2017-11-20, 11:12

Gratuluję super oponiarzy w Twoim mieście :) To rzeczywiście wygląda dużo lepiej niż w Warszawie.
Co do moich telefonów wyjaśnienie .jest prościutkie i sprawa byłaby szybko załatwiona to :
- Ze względu na kupon - mogłem zrealizować wyłącznie w jednym ASO
- Z oferty "Akcja Zima" od razu dostępne były opony Barum , i nic bym nie dopłacał , a pewnie jeszcze by chlapacze założyli- w tym momencie sprawa zakończyła by się jednym telefonem wraz z uzgodnieniem montażu w ciągu tej pierwszej rozmowy i sprawa by była zakończona.

Dymek - 2017-12-04, 12:54

Finalnie przy odbiorze nowej Dacii skorzystałem z oferty dealera. Ale tylko dlatego, bo chciałem wyjechać już na zimówkach. Wybrałem Dębicę (bardzo dobrze wspominam Frigo2) której cena w Dacii jest korzystna w porównaniu do np. Oponeo. Gdybym chciał Nokiany w rozmiarze 205/55/R16 byłbym zmuszony do ich zakupu gdzie indziej, bo po pierwsze- wysoka cena w tej promocji (326zł), po drugie- aktualnie niedostępne. Nie podważam oczywiście cudownych i nadprzyrodzonych właściwości opon firmy Nokian, ale wiem czego się spodziewać po Frigo2 i bardzo odpowiadają mi jej zalety w głębszym śniegu oraz błocie na drogach gruntowych, po których często jeżdżę.
CzarnY - 2017-12-04, 13:21

Zdecydowanie bardziej wolałbym zamówić z oponeo nokiany z dostawą do aso i niech tam tylko zamontują...
goswee - 2017-12-04, 16:29

W pewnych warunkach Dębica Frigo 2 Jest niezastąpiona
pixa - 2017-12-04, 16:31

Tym warunkiem jest brak funduszy na coś lepszego ;-) Miałem Frigo 2 i więcej nie kupię - w 3 sezonie użytkowania zrobiły się tak śliskie, że pomimo połowy bieżnika poszły do kosza.
sasio - 2017-12-04, 19:58

Powiem Wam tak.
Obecnie Renault / Dacia ma fajna oferte.
Za 309zł / szt Uniroyal 195/55/16.
Na Allegro drożej :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group