DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Radyjko pod skromne car audio

Fruxo - 2017-11-21, 23:46
Temat postu: Radyjko pod skromne car audio
Chce wymienić aktualnego radio z powodu braku wejść rca.
Chciał bym radio 1 din z 4 kanałowym wyjściem oraz Bluetooth. Marka i wygląd bez znaczenia czym tańsze tym lepsze aczkolwiek tylko z popularnych firm manty , biedronki nie wchodzą w grę.
Cały zestaw będzie podłączony pod wzmacniacz BOSCHMANN PCH-4480 został mi taki po poprzednim aucie. Do tego jest sobufer ~600-700 W dokładnie nie pamiętam.
Planuje zestaw odseparowany w drzwi tzn. średnie tony na dół i wysokie na górę (gdzie?). Problematyczna jest długość głośnika i wolał bym skorzystać z jakiegoś przetartego szklaku(odnośnie modelu) .

Mam jeszcze głośniki trój drożne w tylnych drzwiach ale wydaje się że będę musiał je odciąć ?

Dystanse jak rozumiem takie:
http://allegro.pl/dystans...6075694560.html
Czy ktoś je dodatkowo zabezpieczał ? w po kilku latach w innym aucie mi spróchniały ...

shrek - 2017-11-22, 08:41

Cytat:
średnie tony na dół i wysokie na górę (gdzie?).

Mozna do slupka jak u mnie lub widzialem przy lusterku.
Cytat:

Mam jeszcze głośniki trój drożne w tylnych drzwiach ale wydaje się że będę musiał je odciąć ?

Tak bedzie lepiej.
Cytat:
radio 1 din z 4 kanałowym wyjściem oraz Bluetooth

Kiedys mialem alpine cda- 9883r. Fajne bylo ale bez BT.
Edit:
Mozesz wykozystac MN przodem sterujesz z przednich kanalow a subem z tylnich(2 wzmacniacze, bt. Tak jak u mnie. No i masz wszystko navi, bt
Cytat:
Problematyczna jest długość głośnika i wolał bym skorzystać z jakiegoś przetartego szklaku(odnośnie modelu)

Na dystansach powinenes upchnac wiekszosc budrzetowych glosnikow. No, ale lepiej zmierzyc.

Fruxo - 2017-11-22, 19:04

Wcześniactwem miałem HERTZ DSK 165 i co ciekawe z jednej strony szyba się nie otwierała do końca. Więc wolał bym coś sprawdzonego
shrek - 2017-11-22, 20:29

A co z drugiej sie otwierala?
Fruxo - 2017-11-22, 21:23

Dokładnie tak różnica była tylko w ostatnich 2 cm. Jak to możliwe nie wiem ale tamo auto było wiekowe o niedoskonałości dowiedziałem się po wygłuszeniu więc tak zostało
Fruxo - 2017-11-25, 22:46

Z tańszych urządzeń za ok 350 zł
https://www.pioneer-car.e.../specifications
miałem wcześniej pioneera dobrze go wspominam ale model 2 razy tańszy :) (ale miał 4 wyjścia rca a dziś nie ma takich bajerów za 150 zł )
z ważniejszych funkcji
wyjścia RCA pre-out 2 (Przód, tył lub Subwoofer)
Filtr dolnoprzepustowy/ górnoprzepustowy
Bluetooth

Kupić nowe kable RCA czy użyć stare ? wcześniej miałem phonocary nawet je w peszel dodatkowo wplotłem. Na długość starczy bo wcześniej w sedanie miałem metr nadto.

Pozostaje najważniejsze pytanie ile potrzeba kabla +12v z akumulatora do bagażnika i jak zamontować wzmacniacz


Głośniki
Pójść na łatwiznę ?
https://www.morele.net/gl...x-165-3-479317/
czy
ambitnie ?
https://www.morele.net/gl...k-165-3-479312/

shrek - 2017-11-26, 08:19

Fruxo napisał/a:
Z tańszych urządzeń za ok 350 zł
https://www.pioneer-car.e.../specifications

Moze byc. To tobie ma sie podobac i do budrzetowego CA sie nada.
Ja osobiscie wole 2din, a teraz przyzwyczailem sie do MN.

Fruxo napisał/a:
Kupić nowe kable RCA czy użyć stare ?

Jezeli stare nie sa uszkodzone i nie pordzewiale wtyczki to montuj stare. Na takim sprzecie nawet jak kupisz kable za 1000 pln to nic nie zmieni. Jak chcesz kupic nowe to kup tylko ze sterowaniem wzmaka.

Fruxo napisał/a:

Pozostaje najważniejsze pytanie ile potrzeba kabla +12v z akumulatora do bagażnika

Najprosciej zmierzyc miarka. ;-)
Normalnie wszystkie zestawy sa 5-cio metrowe i pasuja do wiekszosci aut, wiec twierdze, ze 5m wystarczy.
Wazne, zeby kabel byl miedziany nie aluminiowy i odpowiedniego przekroju (zal1) zabezpieczony bezpiecznikiem przy aku. Z doswiadczenia napisze, ze najlepsze kable to spawalnicze. Nie sa ladne, kolorowe, ale maja prawdziwy nie zanizany przekroj i sa miedziane.
Plus ciagni prosto z aku. Minus do budy, tylko pamietaj, zeby dodatkowo dolozyc przewod taki sam jak zasilajacy z minusa aku do budy.

Fruxo napisał/a:
...i jak zamontować wzmacniacz

Najlepiej w bagazniku, chociaz moj Audison, ktory napedza przod jest schowanu pod schowkiem. Takie rozwiazanie (jezeli go tam zmiescisz jest fajne bo nie potrzeba duzej ilosci kabli zasilajacych i glosnikowych.
a drugi monoblok mam w bachazniku i wyglada tak:
http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0

Fruxo napisał/a:
czy ambitnie ?
https://www.morele.net/gl...k-165-3-479312/

Zdecydowanie ambitnie. Przy WYCISZONYCH drzwiach bedzie fajnie gralo. I jak zmiescisz wysokie w slupki to tez wyglada ladnie.
http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0

Do budrzetowego wyciszenia mozesz uzyc maty dekarskiej Soudal dostepnej w castoramie(rolka 30 cm wystarczy). Robilem juz dwa auta ta tasma i trzymie lepiej niz tanie maty a efekt w porownaniu z najtanszymi matami jest taki sam i jest taniej.

Fruxo - 2017-11-26, 22:51

Ostatnio miałem gotowy zestaw przewodów zasilających i niestety kabla masowego brakło.
Natomiast było to porządne żyłowe 25mm z bezpiecznikiem zaraz za akumulatorem
Wygłuszenie będzie pewnie bollami twardymi .
Najbardziej obawiam się gdzie puścić kable , po każdej stronie przy progu mam już po 2-3 przewody i zwyczajnie brakuje miejsca. Już teraz ledwo zakładałem osłony słupka B
Ostatnio przewód od kamery puszczałem po rogu dachu i jest tam naprawdę sporo miejsca.
Tylko czy to czasem nie jest niebezpieczne taki amper pod dachem przy jakimś dochowaniu mogło by być ciekawie.

Co do radyjek 2 din kusi mie stacja na androdzie ale ostatnie radio straciłem pod blokiem , wole nie prowokować.

shrek - 2017-11-27, 07:11

Kabel lepiej przeciagnac przy progu.
Fruxo - 2017-12-11, 14:11

Inny pomysł radio pionnier MVH-280FD 4x100W wychodzi 4x40-45 RMS
głośniki:
http://www.hertzaudiovide...dieci-dcx165_3/
80W RMS

http://www.hertzaudiovide...dieci-dsk165_3/
60W RMS
kiedy moj wzmak: Amplifier Output
4-Ohms Maximum Output: 160W + 160W, 290W +290W @ 0.03%T.H.D.
4-Ohms RMS Output: 60W + 60W, 90W + 90W @ 0.03%T.H.D.
2 Ohms RMS Output: 85W x 4 Ch @ 0.01% T.H.D.
4-Ohms Bridged Output: 150W + 150W, @ 0.02% T.H.D



I tak źle i tak niedobrze
jeżeli zrobię według planu czyli przód hertz odseparowane na wzkaku mam tylko 60 W w RMS gdzie potrzeba 80 W
Na suba po mostkowaniu mam 180W

Dlatego zastanawiam się nad innym wyjściem czyli 2 drożne hertzy 60w RMS
puścił by je na samym radiu gdzie mam 40-45W RMS

Mam 4 głośniki na fabrycznej wiązce zostaje tylko wygłuszyć drzwi a powinno grać lepiej.
Jak mi kiedyś obsypie dolarami to zawsze mam 4 wejście RCA więc można sub podczepić
Dodatkowo zyskuje miejsca w bagażniku

shrek - 2017-12-11, 21:20

Nie rob glupot i nie podlaczaj glosnikow z radia, bo nawet najmniejszy wzmacniacz zagra lepiej niz samo radio.
Podlacz te 2-drozne hertze pod wzmak i sub na mostek. To jest najlepsze rozwiazanie. Posluchaj i nie kombinyj za duzo bo nic ci z tego nie wyjdzie. Posluchaj Shreka. Zrobilem juz tego troche.

Fruxo - 2017-12-12, 00:54

No niestety grudzień to chyba najgorszy miesiąc na takie prace ale tylko wtedy mam tydzień wolnego .
No więc muszę z czymś sie wstrzymać bo nie dam rady finansowo łyknąć tego na raz z kolei potem nie będę miał czasu na zabawę z tym.
Kupie radio kable , rca i materiał na wygłuszenie a głośniki poczekają 2 tygodnie do wypłaty.
Głośniki będzie najszybciej wymienić. Tylko jak tu zrobić żeby przez 2 tygodnie mieć radyjko ?
Dystanse sa na 16cm a ori głośniki 13cm

shrek - 2017-12-12, 05:11

Nie klej tych mat przy niskich temperaturach, bo nie beda sie trzymac. Chyba, ze masz garaz i opalerke wtedy wszystko ladnie sie nagrzeje.
route2000 - 2017-12-12, 11:45

Fruxo, kolega shrek ma rację odnośnie do wyboru radia i głośników.
Sam tego doświadczyłem jak słuchałem jakąś muzykę w jego Lodgy na zlocie.... KOLOSALNA RÓŻNICA! ;-)

Fruxo - 2017-12-12, 17:49

mam garaż bez ogrzewania i opalarkę elektryczną
Zorbie jak zawsze nagrzeje silnik wstawię do garażu i samo to zwykle poodnosi temp o 10-15C
potem opalarka i wałek w ruch
ile materiału zeszło na 1 drzwi ?
wygłuszać będę tym https://www.bitmat.pl/Mat...-z-rolki-35-m2-

Ze zdjęć na forum wynika że dostęp do blachy wewnętrznej jest praktycznie zerowy

shrek - 2017-12-13, 05:32

Nie jestem 100% pewny ale moze ci braknac tej maty. Zmierz boczek drzwi x 4 i orietacujnie bedziesz wiedzial. Kup sobie jeszcze twarda mate pare arkuszy, zeby zaslepic otwory technologiczne w drzwiach po stronie wewnetrznej i tym sposobem powinno wystarczyc lub tasma dekarska z castoramy za 150 zl(chyba soudal) 30cm w rolce i jeszcze ci zostanie.
route2000 - 2017-12-13, 08:28

shrek, po prostu wystarczy zmierzyć powierzchnię samej blachy drzwi od zewnętrznej strony?
Dobrze myślę? ;-)

Fruxo, może jest trudny dostęp, ale trochę gimnastyki się przyda.
Nie musisz kleić maty w jednej całości, wystarczy kawałki kleić jeden obok drugiego, ot taka mozaika i tak będzie to trzymało. ;-)

shrek - 2017-12-13, 08:44

route2000 napisał/a:
shrek, po prostu wystarczy zmierzyć powierzchnię samej blachy drzwi od zewnętrznej strony?
Dobrze myślę? ;-)



Dobrze myslisz, tez tak mozna.

Fruxo - 2017-12-13, 23:32

3,5 m2 maty nie starczy ? według mnie to więcej niż 1 m2 na drzwi nie wejdzie szczególnie w daci gdzie dostępu do blachy wew praktycznie nie ma.
Ja nie chce popełnić błędu z poprzedniego auta gdzie drzwi ważyły tyle co pancerne , tym razem im mniej materiału tym lepiej.

shrek - 2017-12-14, 05:43

Pisalem juz nie pamietam moze wystarczy.
Kauris - 2017-12-14, 18:40

Nie wiem jak w dusterze, ale w loganie jest dojście by cała blachę w środku wykleić od lewej do prawej i od góry do dołu. Ale nie powiem ile poszło materiału, bo z rolki miałem i nie patrzyłem. Dużo sądząc po masie drzwi teraz...
Fruxo - 2017-12-15, 00:09


goswee - 2017-12-15, 06:21

Fruxo napisał/a:
Inny pomysł radio pionnier MVH-280FD 4x100W wychodzi 4x40-45 RMS
głośniki:
http://www.hertzaudiovide...dieci-dcx165_3/
80W RMS

http://www.hertzaudiovide...dieci-dsk165_3/
60W RMS
kiedy moj wzmak: Amplifier Output
4-Ohms Maximum Output: 160W + 160W, 290W +290W @ 0.03%T.H.D.
4-Ohms RMS Output: 60W + 60W, 90W + 90W @ 0.03%T.H.D.
2 Ohms RMS Output: 85W x 4 Ch @ 0.01% T.H.D.
4-Ohms Bridged Output: 150W + 150W, @ 0.02% T.H.D



I tak źle i tak niedobrze
jeżeli zrobię według planu czyli przód hertz odseparowane na wzkaku mam tylko 60 W w RMS gdzie potrzeba 80 W
Na suba po mostkowaniu mam 180W

Dlatego zastanawiam się nad innym wyjściem czyli 2 drożne hertzy 60w RMS
puścił by je na samym radiu gdzie mam 40-45W RMS

Mam 4 głośniki na fabrycznej wiązce zostaje tylko wygłuszyć drzwi a powinno grać lepiej.
Jak mi kiedyś obsypie dolarami to zawsze mam 4 wejście RCA więc można sub podczepić
Dodatkowo zyskuje miejsca w bagażniku


Te hertze na radiu nie zagraja!
Mialem i radio pioneera high end.
Ale na wzmaku Alpine 4 x 60 rms na kanal bylo niezle. Choc glosniki szalu nie robia.
Radio ma 4x40 W ale nie rms.... Porownaj sobie gabaryty radia i wzmacniacza oraz bezpiecznik :D
Wygluszanie drzwi duzo daje, ale zima bedzie ci ciezko, ja robilem pozna jesienia i sie umeczylem (maty asfaltowe). Drzwi zyskuja na wadze, szczegolnie w samochodzie 3D.
W ogole uwazam, ze lepiej jest kupic wypasione glosniki 25 W niz te Hertze. Aha, najwazniejsze, Hertz dsk maja strasznie glosnie wysokotonowce, wali po uszach ze az boli, wiec trzeba bedzie w radyjku dac wysokie tony na duzy minus

Skopiowane z elektrody mierzone moce RMS:

Wystarczy wydrukować ten wątek ;P
Moce uzyskane w teście Auto Hi-Fi &Tuning
Caliber MCD550M ______4x16.8W
Clarion DB348RMP _____4x16.0W
Pioneer DEH-P3600MP __4x18,4W
VDO CD139MP3 _______4x17,6W
Pioneer DEH-P7600MP __4x18,4W
Blaupunkt Toronto MP73 4x15,2W
Clarion DZX 748RMP ___4x17,9W
Alpine CDA - 9812RR ___4x24W
Kenwood KDC-M4524 __4x18,2W
Pioneer DEH-P3500MP __4x17,6W
RF RFX9120R _________4x17,6W
VDO CD2703_________ 4x16.9W


Pamietaj, ze nie moc jest wyznacznikiem jakości grania, tylko zdolność do odtwarzania całego pasma dźwięków

Fruxo - 2017-12-15, 18:56

Głośniki jeszcze do wyboru
radio i maty już zamówione
Nawet jak syczki walą po uszach można na wzmacniaczu skręcić wysokie tony

goswee - 2017-12-15, 22:17

Jesli mozna...
Ale na wzmaku to raczej sa filtry a nie korektor...
Jak obetniesz pasmo wysokie, to po co w ogole montowac syczki?
Ten twoj buszmen:
- FILTR DOLNOPRZEPUSTOWY: 40Hz-150Hz
- FILTR GÓRNOPRZEPUSTOWY: 80Hz-1.2kHz
Skręcenie filtra górnoprzepustowego spowoduje obcięcie pasma a nie wyciszenie gwizdków.
Jeszcze raz napisze, ze radio ma max 4*18 watt rms.
Powiem ci szczerze, tylko sie nie gniewaj,
Sprzedalbym to dziadostwo, kupil markowe radio sony, pionier, alpine, blaupunkt lub inne tego typu, i za reszte kasy najlepsze glosniki pod gole radio.
Narobisz sie, umeczysz a bedzie gralo jak z kibla.
Co z tego ze subwoofer bedzie rabal, jak wzmacniacz zepsuje dzwiec...
I trzeba miec poprawke, ze 60 W buszmena to jest ze 30 watt firmowki

Fruxo - 2017-12-15, 22:27

ten PIONEER MVH-280FD
to niby 4x100W więc tak wychodzi 40W RMS ma 15A bezpiecznik 15x12=180w
gdzie wzmacniacz ma 40A bezpiecznik 40x12= 480w

wzmacniacz na razie musi zagrać kupiłem go za pare stówek najwyżej kupie inny akurat najmniej roboty go wymienić
radio teraz kupuje
Pioneer MVH-S300BT
jeszcze wszystko można odkręcić ale nie rozumiem tego wywodu jak radio nawet 4x40rms w ma być lepsze od wzmacniacza 4x60w
gdzie ten 60W ma tylko 0.03% szumu a radio 0,5% przy 40W

Kauris - 2017-12-15, 23:59

goswee napisał/a:
Hertz dsk maja strasznie glosnie wysokotonowce, wali po uszach ze az boli, wiec trzeba bedzie w radyjku dac wysokie tony na duzy minus
Gdzieś czytałem, że poprawili wysokie tony w dsk w wersji .03 Pamiętasz jakie dokładnie miałeś?
goswee - 2017-12-16, 00:53

Sluchasz Wattow czy muzyki?
Nie waty mowia o tym co slyszysz. Liczy sie to, co glosnik potrafi odtworzyc i to, jak przygotowany dzwiek poda wzmacniacz.
Mam w domu dwie kolumny 50 watt rms. Zagraja lepiej, ladniej i glosniej niz nawet 8 takich buszmenow z kompletem glosnikow 60watt.
Na prawde, zabudowalem kilka samochodow w car audio i po kilku latach moge smialo powiedziec, ze albo robic wypas, albo wybrac opcje radio plus najlepsze glosniki na jakie jest kasa.
.
Ale oczywiscie kazdy robi jak uwaza, twoj czas, twoje pieniadze.

Nie jestem specem, ale poswiecilem kiedys duzo czasu i kasy, czytalem ksiazki itd itp.

Cytat z pewnej strony (pierwsza lepsza z brzegu), w sprawie mocy:

Kiedy czytamy, że efektywność głośnika X wynosi np. 86 dB przy 1 W/1 m oznacza to, że przy dostarczeniu do tego głośnika 1 W (mocy elektrycznej), ciśnienie akustyczne w odległości 1 m wyniosło 86 dB. Jeżeli efektywność głośnika Y wynosi np. 89 dB oznacza to, że jego efektywność jest o 3 dB wyższa niż efektywność głośnika X. Wynika z tego, że aby osiągnąć określony poziom natężenia dźwięku, do głośnika Y wystarczy dostarczyć dwa razy mniejszą moc niż do głośnika X.

Dobrze jest mieć kolumny o wysokiej mocy, ale jeszcze praktyczniej kolumny o wysokiej efektywności - nie trzeba wówczas kupować wzmacniacza o dużej mocy, aby grać głośno. Z drugiej strony nie należy obawiać się kolumn o dużej mocy (zwłaszcza że producenci często zawyżają wartość tego parametru, podobnie jak efektywności), nie jesteśmy przecież zobligowaniu do jej pełnego wykorzystania - to tylko moc, jaką głośnik może przyjąć, a nie moc, którą trzeba mu dostarczyć.

Moze znajdz jakis warsztat caraudio, podjedz sobie, pogadaj, podpytaj co ci zaproponuja, nawet jak nie skorzystasz, to sie dowiesz co warto zrobic.

goswee - 2017-12-16, 00:57

Kauris napisał/a:
goswee napisał/a:
Hertz dsk maja strasznie glosnie wysokotonowce, wali po uszach ze az boli, wiec trzeba bedzie w radyjku dac wysokie tony na duzy minus
Gdzieś czytałem, że poprawili wysokie tony w dsk w wersji .03 Pamiętasz jakie dokładnie miałeś?


Nie pamietam, pamietam za to, ze mialem pineer keh 8600, hertze dsk, wzmacniacz alpine 4x60, subwoofer robiony na miare z tonsilem 150watt.
Fajnie gralo, ale nie az tak ile kosztowalo...
Radio i 4 glosniki za tyle samo kasy gralo ladniej.

shrek - 2017-12-16, 07:27

goswee, ma byc tanio. Niech sobie zrobi. Zgra lepiej niz ori glosniki, bo ori to straszna padaczka. Trzeba od czegos zaczac i posluchac efektow swojej pracy. Ja tez kiedys zaczynalem i za kazdym razem cos zmienialem, zeby bylo lepiej. Podstawa moim zdaniem to instalacja. Lepiej koble polozyc z zapasem (wiekszego przekroju), bo jak zachce sie nam modyfikacji to nie musimy instalacji wymieniac.

Kauris, wszystkie Hertze kluja w uszy.

Fruxo, nie kombinuj juz z tymi watami tylko wyciszaj drzwi, kladz instalacje, glosniki i ciesz sie muza, bo na tak budrzetowe Car audio nie ma co przeliczac kombinowac.

Fruxo - 2017-12-16, 07:39

Ja nie mam ori tyllo jakies 13 z radiem lg lcs310ur najtańszym. Kiedyś jak nie bylo medianavi takie sprzedawali w aso. Zalużmy nawet ze robie instalacje na samym radiu to dlaczego byle jakie 4 x50 ma byc lepsze od tego pionniera hight end 4x100? Jakie głośniki bede ladnie grac na 25wrms?
shrek - 2017-12-16, 07:41

A myslalesz o medianav?
Fruxo - 2017-12-16, 07:46

Niee jak juz wolał bym stacje 9cali na androidzie ale zaraz bym stracił okno.
goswee - 2017-12-16, 08:42

Fruxo napisał/a:
Ja nie mam ori tyllo jakies 13 z radiem lg lcs310ur najtańszym. Kiedyś jak nie bylo medianavi takie sprzedawali w aso. Zalużmy nawet ze robie instalacje na samym radiu to dlaczego byle jakie 4 x50 ma byc lepsze od tego pionniera hight end 4x100? Jakie głośniki bede ladnie grac na 25wrms?


Pioneer jest ok. Bardzo dobry. Choc nie wiem czy to high end :D
Skad masz info, ze ma 4x40watt? Masz jakis katalog? Bo brzmi to nieprawdopodobnie wrecz...
glosniki, nie wiem gdzie mieszkasz, ale najlepiej podjechac do salonu/sklepu z caraudio i popytac co maja w takiej a takiej cenie, i zeby dali posluchac, bo to co dla mnie jest ok, dla coebie moze byc slabe.
Dla siebie kupiłbym jedne z tych, nadają się pod radio i pod niewielki wzmacniacz.
Alpine SXE-1750S
JBL STAGE 600C - 16,5Cm
PIONEER TS-H1703 16,5cm

Fruxo - 2017-12-16, 09:12

https://www.pioneer-car.e...ducts/mvh-280fd 2wzmacniacze cyfrowe bedzie 4x40w rms
Fruxo - 2017-12-16, 16:54

Poczytałem troche na necie i jasno wszyscy piszą że w przypadku PIONEER MVH-280FD trzeba ciągnąć plus z akumulatora ponieważ ori przewody są zbyt cienkie podobnie jest z przewodami głośnikowi więc to ta sama robota co przy wzmacniaczu.
goswee - 2017-12-16, 16:57

No wiec ja tam nie widze napisu 4x40, chyba mi padlo na oczy.
Fruxo - 2017-12-16, 17:01

https://club.dns-shop.ru/bitovaya-tehnika/В-духе-времени-обзор-автомобильных-ресиверов-Pioneer-DEH-4800FD/


W nowych odbiornikach wzmacniacze Pioneer DEH-4800FD i Pioneer MVH-280FD działają inaczej. Są to bardzo skuteczne wzmacniacze impulsowe klasy D. W nich potężne kaskady końcowe wzmacniają sygnał nieciągły, ale sekwencję impulsów następujących po różnych czasach trwania, z których następnie odtwarzany jest ciągły sygnał. W takich wzmacniaczach straty cieplne są minimalne, a sprawność przekracza 90%.
Długoterminowa moc znamionowa tych dwóch modeli wynosi około 40 watów

Fruxo - 2017-12-16, 21:11

Jeszcze jedna sprawa przez 2 tygodnie nie będę miał podpiętego wzmacniacza.
Wygłuszał drzwi będę po świętach co wiąże się z montażem dystansów na 16cm średnicy.
Ori głośniki to 13cm
Da rade przymocować te 13cm do http://allegro.pl/dystans...6075694676.html
Mam w zapasie jakieś peyngi za 50 zł na 16 cm a nawet Helix Dark Blue 62.1
tyle że trochę pofatyfowane tzn z wygiętą membrana (położyłem kiedyś na nie lutownice) do tego syczki musiał bym wyciągnąć z innego auta

goswee - 2017-12-16, 22:37

Fruxo napisał/a:
https://club.dns-shop.ru/bitovaya-tehnika/В-духе-времени-обзор-автомобильных-ресиверов-Pioneer-DEH-4800FD/


W nowych odbiornikach wzmacniacze Pioneer DEH-4800FD i Pioneer MVH-280FD działają inaczej. Są to bardzo skuteczne wzmacniacze impulsowe klasy D. W nich potężne kaskady końcowe wzmacniają sygnał nieciągły, ale sekwencję impulsów następujących po różnych czasach trwania, z których następnie odtwarzany jest ciągły sygnał. W takich wzmacniaczach straty cieplne są minimalne, a sprawność przekracza 90%.
Długoterminowa moc znamionowa tych dwóch modeli wynosi około 40 watów


Nigdzie nie znalazlem takiej informacji, ale Ok, juz wiecej cie nie namawiam, zeby nie bylo ze cos narzucam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group