DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Kod silnika po numerze Vin???

maniek600 - 2018-01-06, 12:12
Temat postu: Kod silnika po numerze Vin???
Witam, potrzebuje kupić silnik 1.5dci do DD. Mam jeden na oku i pochodzi od megane 3. Numery wtrysków te same, pokrywa silnika z napisem 110 czyli moc teoretycznie ta sama, ale sprzedajacy nie moze odczytać numeru silnika i numeru głowicy abym miał pewność ze na 100% pasuje, bo silnik znajduje sie jeszcze w aucie...Podał mi numer vin auta, lecz wszystkie ogólno dostepne dekodery nie dają mi takich informacji. Czy jest jakis program gdzie moge wpisac numer vin a on mi wyswietli kod silnika i numer glowicy?
jas_pik - 2018-01-06, 12:31

Żadne publiczne bazy danych nie mają takich informacji - jeśli już to w ASO Renault może znajdą tą informację w bazie Renault - o ile nikt czegoś nie zmieniał .
Fruxo - 2018-01-06, 12:42

Niech ci zrobi zdjecie z tabliczki
https://lh6.googleusercontent.com/-Mkqh_U1gJVA/UJYroALfENI/AAAAAAAAHds/mTb-wln2KCA/s640/tabliczkamaa.jpg
Wprowadzasz potem dane do dialogysa i masz wszystkie numery

maniek600 - 2018-01-06, 13:03

spróbuje w poniedzialek zadzwonic do aso, ale watpie aby przez telefon mi cos powiedzieli. A dialogysa normalnie moge pobrac z internetu, jaką wersje mam szukac?
Fruxo - 2018-01-06, 16:08

w internecie spokojnie jest wersja PL 2013 i taka ci wystarczy
Wybierasz auto wstawiasz wersje i wklepujesz dane z tabliczki

laisar - 2018-01-07, 00:19

Dialogys nie pomoże w rozkodowaniu VINu, bo nawet w ASO robi to, łącząc się z bazą danych producenta.

Dane z pokazanej tabliczki też nie pomogą, bo typ silnika nie występuje w tym miejscu.

Natomiast z samej tabliczki znamionowej auta potrzebny jest tylko jego typ techniczny - i podanie go w jakimkolwiek katalogu części (Dialogysie albo internetowym) pozwoli sprawdzić numery części, w tym głowicy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group