DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - zwiększona częstotliwość migania kierunkowskazu (lewego)

szymekbob - 2018-01-23, 22:00
Temat postu: zwiększona częstotliwość migania kierunkowskazu (lewego)
Witam, dziś wracając z pracy zauważyłem coś, co w instrukcji obsługi, w dziale 'nieprawidłowości w działaniu' jest określone jako 'zwiększona częstotliwość migania kierunkowskazów' w moim przypadku lewego kierunkowskazu. Jako możliwą przyczynę instrukcja podaje przepaloną żarówkę, co za tym idzie, by pozbyć się problemu należy wymienić żarówkę.
Jednak sprawdziłem wszystkie żarówki, łącznie z tymi od oświetlenia wewnątrz, oświetlenia schowka i bagażnika i wszystkie ładnie świecą... być może ma ktoś jakiś pomysł co to może być??? Auto jest na gwarancji, jednak przyznam szczerze, że nie na rękę mi wizyta w serwisie w ciągu najbliższych dni, a może to jest jakaś pierdoła, nie warta wyprawy do ASO.

Jeśli ktoś ma jakis pomysł lub miał podobną sytuację to z chęcią wysłucham sugestii i porad

jozef969 - 2018-01-23, 22:33

Sprawdź fizycznie żarówki kierunkowskazu lewego może któraś się kończy.
wojtek013 - 2018-01-23, 23:17

Jak wyżej; żarówka.
Lajkonik - 2018-01-24, 07:33

Któraś z żarówek lewego kierunku. Sprawdź wszystkie 3 (przód, tył i bok).
szymekbob - 2018-01-24, 08:11

dzięki za odpowiedź.

Tak tez chyba zrobię, kupię żarówki do kierunkowskazy jak będę wracał z pracy i wymienie wszystkie z lewej strony.
A do tego czasu będę starał się wybierać taką drogę żeby skręcać tylko w prawo :mrgreen:

route2000 - 2018-01-24, 12:12

Tylko kierunki działają przy WŁĄCZONYM silniku.
Inaczej nie zadziałają. :->

shrek - 2018-01-24, 12:18

szymekbob napisał/a:
wymienie wszystkie z lewej strony.

Wystarczy jak zmieszisz ta przepalona.

szymekbob - 2018-01-24, 12:30

route2000 zdążyłem to zauważyć, że Duśka ma w sobie tyle oryginalności ukrytej w małych detalach

shrek tylko problem w tym, że póki co wszystkie żarówki z lewej od kierunkowskazu działają póki co... Będę je wymieniał po kolei i zobaczę, która to robi zamieszanie

route2000 - 2018-01-24, 12:35

Jeśli wyjmiesz żarówkę, nawet sprawną, to sprawdź szklaną bańkę czy już się robi ciemna tzn. czernieje to oznacza, że żarówka kończy swój żywot. :-)
szymekbob - 2018-01-24, 12:36

jasne, będę o tym pamiętał
shrek - 2018-01-24, 12:37

Jak wszystkie swieca to czy nie wkladales tam jakis ledowych ?
Jak nie to sprawdz czy gniazda zarowek nie sa zasniedziale i czy maja dobra mase.

szymekbob - 2018-01-24, 12:46

na szczęście żadnych ledów tam nie upychałem, Będę dziś miał może nieco więc ej czasu po pracy to będe szukał co tam mogło się podziać niedobrego...
route2000 - 2018-01-24, 12:52

shrek napisał/a:
Jak wszystkie swieca to czy nie wkladales tam jakis ledowych ?
Jak nie to sprawdz czy gniazda zarowek nie sa zasniedziale i czy maja dobra mase.

I po wymianie przy okazji warto psiknąć środkiem od elektroniki np. KONTAKT 60 czy podobnym.

Aha, jeszcze jedno, jak będziesz sprawdzał działanie kierunków to sprawdź pozostałe oświetlenia, sprawdź czy nie robi się taka "choinka" w tylnej lampie to oznacza słabą lub brak masy.

szymekbob - 2018-01-24, 13:28

będę o tym pamiętał
Michał B24 - 2018-01-24, 21:17

wlącz awaryjne i porownaj strony
szymekbob - 2018-01-25, 08:24

Żarówki wymieniłem, styki przeczyściłem, rzeczywiście w tylnej lampie były nieco zaśniedziałe.
Jednak po całej operacji problem dalej nie znikał... Na więcej działań mi czasu nie wystarczyło wczoraj.
Dziś rano natomiast, odpalam auto, wyjeżdżam od siebie z ulicy daje lewy kierunek, a on ku memu zdziwieniu działa normalnie :shock:
Całą drogę do pracy zachodziłem w głowę o co 'kaman' i wciąż nie wiem :?: Póki działa normalnie nie będę tego ruszał ani niepotrzebnie roztrząsał tematu, będę jednak natomiast cały czas monitorował sytuację, Jeśli sytuacja się pojawi to myślę, że skontaktuję się wtedy z ASO


Michał B24 od tego w sumie zacząłem, na awaryjnych obie strony pracują równomiernie, migają tak samo jasno i z ta samą normalną częstotliwością. Natomiast przy włączeniu tylko lewego kierunkowskazu, częstotliwość migania jest zdecydowanie zwiększona.

route2000 - 2018-01-25, 09:20

Może to chwilowy kaprys UCH...?
shrek - 2018-01-25, 09:29

Michał B24 napisał/a:
wlącz awaryjne i porownaj strony


To nic nie da, bo nawet z przepalonymi zarowkami awaryjne migaja normalnie ( wyciag zarowke i sprawdz).
Migaja duzo szybciej ( tak jak przepalone) po wystrzale poduszek.wtedy to zalaczaja sie automatycznie.

b]szymekbob[/b], przeczyscilez i zalapalo, moze faktycznie byla zla masa w tylniej lampie.

route2000, w to watpie. Chyba, ze napil sie wody.

szymekbob - 2018-01-25, 10:14

shrek myślę, szukam, kombinuję, próbuję sobie przypomnieć ale zdecydowanie nie było sytuacji w której uch mógłby mieć kontakt z wodą
shrek - 2018-01-25, 10:17

Musialaby szyba przeciekac lub hdzies cos ale to bys widzial i bylo by mokro pod dywanami. Ja mysle, ze naprawiles.
szymekbob - 2018-01-25, 10:18

Też chcę w to wierzyć, jednak nauczony doświadczeniem z wcześniejszych aut będę monitorował sytuacje na bieżąco
Dymek - 2018-01-25, 10:24

Jeżeli wczoraj po wszystkich czynnościach z czyszczeniem problem był nadal a zniknął sam dzisiaj, to raczej powróci... No chyba, że elektronika Renault potrzebuje całej nocy na analizę takiej "naprawy". :-D
shrek - 2018-01-25, 10:36

A co ma teraz szukac ja wszystko dziala normalnie?
Dymek - 2018-01-25, 10:37

Nie mówię, że ma teraz szukać. Mówię, że powinien być gotowy na powtórkę.
Jeżeli wczoraj podziałał przy żarówkach i stykach a nic nie pomogło, to najwyraźniej problemu nie usunął. Chyba, że w tym mądrym układzie po wymianie przykładowej przepalonej żarówki częstotliwość migania powraca do normy nie od razu a dopiero po wyłączeniu zapłonu?

shrek - 2018-01-25, 10:38

Moze masz racje, albo dacia potrzebuje okresu adaptacyjnego po naprawie 24h :mrgreen:
szymekbob - 2018-01-25, 11:10

Tzw. czas potrzebny na nabranie mocy urzędowej :mrgreen:
route2000 - 2018-01-25, 11:25

Można jeszcze na wszelki wypadek odłączyć akumulator na jakieś 15 min, by wszystko zresetować.
Tylko nie zapomnij o kodzie do radia... ;-)

szymekbob - 2018-01-25, 11:28

też o tym pomyślałem, tylko muszę poszukać gdzie i czy w ogóle mam kod do radia, bo nawet tego nie sprawdzałem, czy poprzedni właściciel mi go przekazał
szymekbob - 2018-01-29, 09:12

Witek1952 na dusterklub.pl podpowiedział mi że problemem może być przełącznik pod kierownicą, i chyba ma rację,bo po tym jak problem niby zniknął, pojawił się znowu kilkukrotnie i znów zniknął... nie udało mi się niestety zaobserwować od czego zależy jego pojawianie się i zanikanie... chyba nie obejdzie się bez wizyty w ASO- auto na gwarancji więc trzeba to zrobić

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group