DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - KormoranSnow za 150 pln-czyli jak mnie w jajo zrobili.

jan ostrzyca - 2007-10-13, 20:43
Temat postu: KormoranSnow za 150 pln-czyli jak mnie w jajo zrobili.
Znalazłem w ofercie sklepu internetowego kormorany snow pro 185/65/15 za 151 pln sztuka. Zamówiłem mailem, dostalem potwierdzenie, telefonicznie umówiłem się na odbiór osobiście w sklepie (coś za dobra ta oferta...) i pojechałem dzis rano po oponki. Komplet miał kosztować 604 złocisze, b. dobra cena przyznacie?

W sklepie facio sprawdził w komputerku, że są w magazynie skasował 616 pln (cena wzrosła od rozmowy telefonicznej) i wydał kwitek do magazynu. Magazynier znikł na 3o min. potem wychynął z czeluści i rzekł, że opon nie ma.

No to idę po pieniążki. Żądam gotóweczki, ale menago serwisu twierdzi, że mogą tylko przelewem (skoro płaciłem kartą). Ja na to kiedy przelew? On na to, ze skoro dzis sobota to może za kilka dni. Wydusiłem od gościa oświadczenie na piśmie, że zapłaciłem ale opon nie dostałem i sklep zobowiązuje się zwrotu kasy przelewem. Dostałem oczywiście kopię paragonu i kwitki z terminalu na karty.

Wróciłem wkurwiony do domu. Nie sądzę żeby chcieli mnie okraść, raczej mają burdel w magazynach. Ale sobotnie przedpołudnie zmarnowane. Jeśli jednak do poniedziałku pieniądze nie wpłyną na moje konto, pójdę na policję i zawiadomię o wyłudzeniu kasy za towar, którego nie dostałem. Jestem zły.

Nie polecam WAM sklepu internetowego ORZEŁ z Ćmiłowa pod Lublinem. Omijajcie z daleka.

GeRRaD - 2007-10-13, 21:12

A właściciel poobraca na swoją rzecz nie swoją gotówką przez kilka dni :evil:
A tak na marginesie to te kormorany nie są takie tanie, po 160 zł kupiłem Savę Eskimo S 3 w takim samym rozmiarze, a testy i opinie mówią że to lepsze oponki.

Zrezygnuj z oszusta i poszukaj innych sklepów internetowych - z reguły przesyłka jest gratis a płatność przy odbiorze

Yoda - 2007-10-14, 19:52

Niestety jest to wyjątkowe sk***, karta kredytowa działa w dwie strony, tylko bardzo często sprzedawcy nie chcą/nie potrafią/nie wiedzą jak z tego skorzytać i mają niezłą wymówkę. Sam miałem kilka razy uznanie na kartę, chociaż częściej jednak zwracają gotówką. Ale przynajmniej zwracają.
Podejrzewam, że sekret tkwi w prowizji, którą płacą sprzedawcy za transakcje kartami.
Powodzenia w odzyskiwaniu kasy !

jan ostrzyca - 2007-10-14, 20:06

Yoda napisał/a:
Powodzenia w odzyskiwaniu kasy !

Jestem naprawdę zły bo już dawno nikt mnie nie wykantował. Jeśli jutro nie będzie kasy na koncie zgłaszam to na policję. Jako kradzież czy może raczej wyłudzenie. Mam na szczęście świadka i podpisane przez właciciela oświadczenie, że zapłaconych opon mi nie wydał.

Andrzej - 2007-10-15, 07:31

Ja kiedyś czekałem na zwrot kasy ponad tydzień. Okazało się jednak, że to nie sklep tylko bank zwlekał z zaksięgowaniem.
Black Eryk - 2007-10-15, 07:56

to czy cena jest super - zalezy od ich rocznika, bo bardzo czesto upusty są spowodowane długotrwałym leżakowaniem opony. Co do kormoranów to się nie wypowiadam bo nie znam tych opon, ale wolałbym od nich oponki o których wspomniał GeRRaD (sava eskimo s3), bądź barum polaris 2, chyba tez są w podobnej cenie.
psur - 2007-10-15, 08:48

Obawiam sie, ze dzis kasa Ci na konto nie wplynie. Ja juz kilka razy reklamowalem rzeczy kupione karta, to zawsze zwrot gotowki byl tez przez karte na konto. To kilka dni trwa - tak jak przelew kilka dni idzie.
jan ostrzyca - 2007-10-15, 09:56

Co kormoranów snow pro to przedostatni Motor wystawił im dość dobrą recenzję. W porównaniu na 6-7 opon kormoran był drugi, a we wszystkich kategoriach w czubie stawki.

Trochę abstrakcyjnie wygladają dla mnie niektóre konkurencje w testach opon, jak np wchodzenie w sliskie zakręty z duzymi prędkościami (80-100 km/h) lub próba wykazująca, że opona rozleci się przy prędkości zaledwie 230km/h.

GeRRaD - 2007-10-15, 16:43

Rozleci się ale po 3 - 27 min jazdy z prędkością powyżej dopuszczalnej dla danej opony.
jan ostrzyca - 2007-10-17, 06:43

Kasę odzyskałem.
Black Eryk - 2007-10-17, 07:47

To dobrze , i też nie lubię takich sytuacji - szczególnie jak się zima zbliża :-/

Jakie teraz oponki kupujesz - powiem jedno kormoran to jeden z największych szajsów - tak powiedział mój kolega który ma 2 auta - ople corsa - i na jednych ma barum polaris 2 a na drugich te kormorany snow pro - barumy o niebo lepsze i dają sobie radę całkiem nieźle. Ja zamówiłem wczoraj Dunlop Winter Sport 3D i będą na jutro :), ale co do ich jakości to wypowiem się po zimie bo nie znam nikogo kto by je miał.

ZeneC - 2007-10-18, 20:38

GeRRaD napisał/a:
Rozleci się ale po 3 - 27 min jazdy z prędkością powyżej dopuszczalnej dla danej opony.

A ja się chcę zapytać jak zapytała by może nasza koleżanka: - A dlaczego się rozleci i jak się rozleci...?

GeRRaD - 2007-10-18, 21:09

Z hukiem, a dlaczego, niech powie ktoś inny :lol:
Black Eryk - 2007-10-19, 07:11

Bo się przegrzały ...
Gregorius - 2007-10-19, 20:01

Black Eryk napisał/a:
powiem jedno kormoran to jeden z największych szajsów

To zależy co kto potrzebuje i jak jeździ.
Pięć zim przejeździłem Matizem na Kormoranach Snow Pro i świetnie dawały sobie radę w różnych warunkach :)

Pablo78 - 2007-10-19, 21:22

Gregorius napisał/a:
Black Eryk napisał/a:
powiem jedno kormoran to jeden z największych szajsów

To zależy co kto potrzebuje i jak jeździ.
Pięć zim przejeździłem Matizem na Kormoranach Snow Pro i świetnie dawały sobie radę w różnych warunkach :)


ja też mam teraz takie i nie narzekam, wręcz przeciwnie ;-)

Black Eryk - 2007-10-23, 05:03

No to może nie mieliście wcześniej lepszych opon i dlatego je tak chwalicie, kupcie sobie kiedyś coś z wyższej półki to może zobaczycie wtedy różnice ... ;-)
jan ostrzyca - 2007-10-23, 07:00

Black Eryk napisał/a:
No to może nie mieliście wcześniej lepszych opon i dlatego je tak chwalicie, kupcie sobie kiedyś coś z wyższej półki to może zobaczycie wtedy różnice ... ;-)


Może i nie miałem lepszych. Ale właściwie po co przepłacać? Mieszkam na równinie, zimy różne a ostatnio dość łagodne, zresztą zimą jeżdżę tylko do pracy po mieście.

Kilka zim przejeździłem na letniakach a potem na całorocznych i nie miałem większych kłopotów od kierowców na zimówkach. Trochę rozwagi, przewidywania sytucji i podstwowy sprzęt na bardzo trudne warunki (łopata, lina, woreczek ze żwirkiem) gwarantują bezpeczna jazdę.

Wg mnie dużo większe zagrożenie powodują bezmyślni kierowcy, którzy po założeniu zimówek jeżdżą zimą jak tak jak jeżdżą latem. Zobaczycie po pierwszych przymrozkach lub opadach. W całym mieście stłuczki a niemal każdy wóz na zimówkach.

Potem pomykałem równoczesnie na zimówkach i całorocznych (na różnych samochodach oczywiście) i różnicy wielkiej nie widziałem.

Pablo78 - 2007-10-23, 17:10

Black Eryk napisał/a:
No to może nie mieliście wcześniej lepszych opon i dlatego je tak chwalicie, kupcie sobie kiedyś coś z wyższej półki to może zobaczycie wtedy różnice ... ;-)


może i jest w tym trochę racji, ale nie będe wywalał kasy na takie zimy...

w ogóle jak mi się wykończą to chyba założe całoroczne i z głowy. :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group