DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Trudne zamykanie - drzwi boczne Dokker /regulacja

bbb131 - 2018-06-07, 13:37
Temat postu: Trudne zamykanie - drzwi boczne Dokker /regulacja
Proszę o informację posiadaczy Dokkera czy drzwi boczne też tak trudno się zamykają. Co prawda auto dopiero do mnie jedzie ale z tego co zauważyłem w salonie, w każdym egzemplarzu bardzo ciężko domknąć drzwi do końca. Czy to jest kwestia właściwej regulacji czy TTTM?
arczi_88 - 2018-06-07, 14:15

W jakim sensie ciężko? Ciężko po prowadnicach jadą czy że trzeba mocno trzasnąć? U mnie chodzą i zamykają się fajnie, nie trzeba używać siły.
Krystian67 - 2018-06-07, 16:03

U mnie tylne lewe od strony kierowcy. Na szynie u góry i zawiasie wyrażne obicia lakieru. Wadliwa sztanca u emigrantów. A prawe od pasażera zaczeły siadać. I opierać o bolec Jakby buda składana z osobnych klocków..Co ciekawe nie zmienia się nic w szczelinach. I jak zawsze godzę się z swoim sumieniem. Wiedziały gały co brały. Napewno to zgłosze , ale boję sie ,że przerobią je na harmonikowe. Nasze serwisy czynią cuda. Uwaga - przebieg 1000 km. Mija 6 m-c eksplaatacji. Jest jeszcze jedna ciekawostka , w zasadzie na inny temat. Ale czemu nie. W tym roku słoneczko dopisuje .I dosc czesto używamy tzw przysłony. Fotel wysoko , fotel blisko kierownicy , spuszczona osłona do połowy .No i rozwalona głowa przy wsiadaniu I zbliżeniu do zegarów..Jestem niski - fakt . Ale ostatnio jeżdziłem Kangoo 10 lat i takich jaj nie miałem. Zamierzam pisac o tym do producenta- importera . Na postawie dwóch okaleczeń , chcę aby ktoś te chore rozwiązanie dostrzegł. Bo ok rozumie konstrukcja przestrzeni itd. Ale to czego doświadczam w tym temacie , w tym aucie zachodzi o zgroze. Koniec narzekania.
bbb131 - 2018-06-07, 16:31

arczi_88 napisał/a:
W jakim sensie ciężko? Ciężko po prowadnicach jadą czy że trzeba mocno trzasnąć? U mnie chodzą i zamykają się fajnie, nie trzeba używać siły.

No, chodzi o to że trzeba jak za teściową walnąć żeby się zamknęły. Używam teraz Kangoo I i tam lekko popchnąć i zamknięte, podobnie w Berlingo.

arczi_88 - 2018-06-07, 19:29

To może faktycznie trzeba podregulować. Tak jak pisałem, u mnie nie trzeba używać siły tylko normalnie pociągnąć, w każdym razie nawet kobietki sobie radzą bez łamania pazurów. Wiadomo, że przy uchylonym oknie zamykanie to bajka.
Dar1962 - 2018-06-08, 08:22
Temat postu: Re: Drzwi boczne Dokker
bbb131 napisał/a:
w każdym egzemplarzu bardzo ciężko domknąć drzwi do końca. Czy to jest kwestia właściwej regulacji czy TTTM?

to raczej kwestia nowości, braku wyrobienia prowadnic oraz grubych i sztywych uszczelek drzwiowych. Choć prowadnice zawsze warto zapobiegawczo czymś posmarować

arczi_88 - 2018-06-08, 09:06
Temat postu: Re: Drzwi boczne Dokker
Dar1962 napisał/a:
Choć prowadnice zawsze warto zapobiegawczo czymś posmarować


Niech Cię ręka boska broni tam cokolwiek smarować, zwłaszcza "czymś". Posmarujesz, za moment do tego naklei się piasku i innego brudu z drogi i w ogóle się zrobi problem. Przecież to nie jest niczym osłonięte. Już lepiej wyczyścić i zostawić.

Dar1962 - 2018-06-08, 14:21

twierdzisz więc, że żaden z elementów prowadnic nie jest niczym smarowany? :-P
swissman - 2018-06-08, 14:26

trzeba czasem tak pociagnac ze az zeby dzwonia gdy szybka o blache wali...
prawe tylne na poczatku mialy zdecydowany podskok przy otwieraniu (tu skorygowalem bo napisalem ze przy zamykaniu najpierw)... dopiero po jakim czasie sie zorientowalem ze wisza za nisko w stosunku do lewych... sruba czy co tam wystawalo wyzlobilo sobie nawet rowek w kadlubie autka... oddalem do serwisu i cos tam poprawili i nawet pomalowali... teraz jest wyzej, nie ma tego podskakiwania i jest po prawej tak samo ciezko zamknac jak po lewej... lewe drzwi wydaja za to przerazliwy wrzask przy zamykaniu... cos jakby godzilli-samcowi ktos jadra przydeptywal...
uzywam nicka godzilla od prawie dwudziestu lat w innych miejscach, wiec wiem co mowie...
:-)

arczi_88 - 2018-06-08, 16:45

Dar1962 napisał/a:
twierdzisz więc, że żaden z elementów prowadnic nie jest niczym smarowany? :-P


Dokładnie tak twierdzę. W łożyskach pewnie smar jest. Prowadnica ma być sucha i czysta. Chyba, że przez ponad 3 lata go tam nie zauważyłem. Specjalnie poszedłem do garażu - masz foto niżej z mojego i znajdź mi ten smar na prowadnicach. No ale co ja tam wiem, starszy jesteś i mądrzejszy, kolega-twórca tematu zrobi jak uzna za słuszne. Bawcie się dalej w takie świetne doradzanie. Pozdro!

bbb131 - 2018-06-08, 18:22

Prowadnic się nie smaruje, wszystko tam jest ułożyskowane więc nie ma takiej potrzeby. Smarowanie przez niektórych wzięło się stąd że jak staną łożyska i sie nie obracają to smarują prowadnicę i łożysko ślizga się po niej. Ale to druciarstwo jest.
Krystian67 - 2018-06-09, 04:51

No tak. Ale zapytam o zachowanie lozysk i prowadnic zima. Zwlaszcza w zmiennych warunkach. Noc mroz i dzien odtajanie. Lub cykl co 2h. Tak mialem z kangoo. Rytual polegal na zrywaniu lodu w gornej czesci prowadnicy. Zla konstrukcja. bo dostawala sie woda. Czy w dokkerze spotka mnie to samo. Zimy jeszcze nie zaliczylem.
Pawlo - 2019-08-06, 17:29

A czy któryś z kolegów podpowie mi jak wyregulować prawe drzwi przesuwne w dokkerze?
Z tego co zauważyłem to po zamknięciu szybki nie są na tej samej wysokości, i córa narzeka że musi trzaskać drzwiami żeby się domknęły.

trybik - 2019-08-07, 15:30

witam
jeżdżę dokerem już prawie 6 lat , na samym początku miałem trudności z zamykaniem właśnie tylnych drzwi dziś, nie stanowi to problemu może czasem 2 razy muszę trzasnąć, może po jakimś czasie się "ułożą :-) " , za to te przednie prawe maja mniejsze szczelinę , bo gdy zamontowałem listwę odbojowa by nie obijać drzwi sąsiadom, okazało się że nie mogę ich zamknąć , jedne miały zbyt małą szczelinę ot tak nawiasem mówiąc

Pawlo - 2019-08-07, 18:11

Ja pytałem czy któryś z kolegów wie jak wyregulować drzwi przesuwne i takiej odpowiedzi bym oczekiwał a nie jak mają inni użytkownicy
laisar - 2019-08-07, 23:28

Instrukcja serwisowa nakazuje najpierw poluzować punkty 1, 2 i 3, a potem wykonać regulację wedle podanej kolejności z trzeciego rysunku:
Pawlo - 2019-08-08, 17:36

Na Ciebie to zawsze można liczyć :-) dzięki za pomoc

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group