DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Problem z nową szafą ze sklepu bodzio ....

wlodarek1 - 2018-07-19, 14:03
Temat postu: Problem z nową szafą ze sklepu bodzio ....
W zeszłym tygodniu kupiłem w sklepie meblowym bodzio taką szafę ;
https://www.bodzio.pl/med...f9a94287b60.jpg


Przywieżli ją w stanie złożonym , do samodzielnego montażu w 3 pudełkach :cry:
W sobotę czyli 5 dni temu przyszedł monter i poskręcał wszystko za opłatą 180 zł .
Nie był to pracownik firmy bodzio , lecz tylko taki współpracujący z nimi montażysta "na telefon "
Wyregulował też drzwi by się równo i prosto przesuwały .
Tymczasem wczoraj czyli 4 dni po zmontowaniu i wyregulowaniu szafy stwierdziliśmy
że zarówno lewa , jak i prawa połowa przesuwnych drzwi nie dochodzą równo do końca .
Wczoraj wieczorem zadzwoniłem do tego montażysty szafy i pokazałem mu przez mms-a fotkę
na której widać jaka jest szczelina na dole a w rawych drzwiach - u góry .
A on mówi że może dziś przyjechać , by poprawić regulację drzwi , ale .......
za opłatą 100 zł . Czy uważacie że to jest w porządku aby w 4 dni po zmontowaniu szafy żadać opłaty za poprawienie regulacji jej drzwi :?: :!:
Porozmawiałem tel z pracownikiem sklepu gdzie szafę kupiliśmy i ta pani obiecała że gdy spotka się z zarzyjaźnionym z nimi montażystą ich mebli - będzie go przekonywać by za darmo poprawił ustawienie drzwi tej nieszczęsnej safy o wymiarach 120 x 240 cm .
Co myślicie o całej tej sytuacji :oops: :-(

Dymek - 2018-07-19, 14:21
Temat postu: Re: Problem z nową szafą ze sklepu bodzio ....
wlodarek1 napisał/a:
Co myślicie o całej tej sytuacji

A 4 dni temu było równo?
Jeżeli za pierwszym razem ustawił równo a po 4 dniach się rozjechało, to źle to świadczy o jakości mechanizmów jezdnych użytych w tej szafie. I w tym wypadku nie potępiałbym montażysty- ja na jego miejscu nie chciałbym w czynie społecznym co 4 dni regulować wadliwy mebel. Jeżeli teraz wyregulujecie a znowu się rozjedzie, to szafa zasługuje na reklamację u "Bodzia".
Inna sprawa, że do wyregulowania tego wystarczy zwykle klucz imbusowy- wsadzamy w odpowiedni otwór (jest po obu stronach drzwi) i obracając nim śrubę, drzwi się podnoszą lub opuszczają.
Poza tym może regulował szczeliny odwrotnie- drzwi można zamienić stronami (przesunąć odwrotnie- lewe na prawo a prawe na lewo)? Wtedy gdy szafa nie jest idealnie wypoziomowana, po zamianie kierunku drzwi mogą powstawać takie różnice.

wojtek013 - 2018-07-19, 15:31

Dokładnie, trzeba zobaczyć jak drzwi "leżą" na drugim końcu prowadnic.
wuju - 2018-07-19, 16:07

Regulacja drzwi jest na tyle prosta że można to zrobić samemu
eplus - 2018-07-19, 17:04

Włodarek, po co kupowałeś taką drogą szafę :?: :shock: :shock:
wlodarek1 - 2018-07-19, 20:20

Mam dla was radosną wiadomość ; mój bratanek doszedł do tego jak je trzeba regulować ,
i ustawił drzwi tak że teraz są całkiem proste :mrgreen: :-D
Eplus - czy uważasz że szafa w tej cenie to jest bardzo droga :?:
Bogaci mają znacznie droższe i ładniejsze szafy od tej mojej nowej .
Są tańsze , ale wtedy są słabszej jakości i bez lustra .
A dotychczasowa , już 50 - letnia szafa prosi się o wymianę ,
choć okleina na niej jest z połyskiem i ścianki jej są grubsze jak w tej nowej :-D
Ciekawe , czy nowa szafa , z cieńszych płyt wytrzyma tyle samo lat ile ma ta stara :mrgreen:

wuju - 2018-07-19, 20:24

Nowa nie wytrzyma nawet połowy tego co stara
wlodarek1 - 2018-07-19, 20:52

To gdzie trzeba by dziś kupować szafę by wytrzymała tyle samo lat co ta stara z czasów Gomółki ?
DrOzda - 2018-07-19, 21:07

Zamówić u stolarza, ale takiego co jest w wieku emerytalnym ...
jurek - 2018-07-19, 21:43

Spokojnie wytrzyma 50. Ale nie mozesz jej używać częściej niż raz w tygodniu. Musisz zrobić rozpiskę :shock: pozdr
Belphegor - 2018-07-19, 22:35

To spodenki, czy gatki? :shock: :mrgreen:
eplus - 2018-07-20, 03:50

Ja mam tańszą szafę. Lustro :?: - wystarczy, że mam w łazience. Gdybym mieszkał bliżej, to wziąłbym ze śmietnika Twoją starą szafę. Jednak masz zdolnego bratanka. :-D
przemoc84 - 2018-07-20, 08:17

ja sam robiłem szafę przesuwną ma już 4lata i nic się nie psuje :)
wlodarek1 - 2018-07-20, 09:49

Ale pomimo wszystko rozregulowanie się drzwi szafy w ciągu 4 dni jest zastanawiające ....
A bratanek potrafił również pomalować ściany i podłoga w pokoju na początku tego miesiąca...😀 .
Tylko na prawo jazdy samochodem osobowym na razie iść nie ma ochoty 😚😙

Domel2250 - 2018-07-20, 12:38

wlodarek1 napisał/a:
Ale pomimo wszystko rozregulowanie się drzwi szafy w ciągu 4 dni jest zastanawiające ....
A bratanek potrafił również pomalować ściany i podłoga w pokoju na początku tego miesiąca...😀 .
Tylko na prawo jazdy samochodem osobowym na razie iść nie ma ochoty 😚😙


Jeżeli nie będziesz jej przestawiał, a już nie daj Bóg rozkręcał i znowu skręcał to powinna wytrzymać długo. Wszystkie Nowe meble z sieciówek to jednorazówki i nieważne czy kosztują 1000 pln, czy 50.000pln. Jednorazówki bo skręcasz je raz i jak stoją statycznie bez przesuwania, przeprowadzek , rozkręcania itd to mogą posłużyć długo. Oczywiście będą bardziej podatne na paczenie się, uszkodzenia mechaniczne itd., ale stać i służyć właścicielowi będą.
Ostatnio rozbierałem ponad 100letnią szafę gdańską, a potem po przeniesieniu w nowe miejsce złożyła się niemal sama. Niektóre nowe meble nawet te trochę droższe nie składają się tak precyzyjnie i łatwo jak stare meble.

Dymek - 2018-07-20, 15:00

Domel2250 napisał/a:
Wszystkie Nowe meble z sieciówek to jednorazówki i nieważne czy kosztują 1000 pln, czy 50.000pln. Jednorazówki bo skręcasz je raz i jak stoją statycznie bez przesuwania, przeprowadzek , rozkręcania itd to mogą posłużyć długo.

Akurat meble z Ikea doskonale znoszą demontaż i ponowny montaż bez żadnych konsekwencji a do ich trwałości nie mogę się przyczepić. Konkretnie piszę o regałach do pokoju, z różnych serii.

Dzida - 2018-07-20, 20:36

eplus napisał/a:
Włodarek, po co kupowałeś taką drogą szafę

Bogaty sąsiad współsponsorował. :mrgreen: MSPANC. :roll:
Dymek napisał/a:
Akurat meble z Ikea doskonale znoszą demontaż i ponowny montaż bez żadnych konsekwencji

Polemizowałbym i to mocno. Moja szafa zniosła demontaż/ponowny montaż ale kolejnego już na pewno nie. . . .

traks - 2018-07-20, 21:30

Z Ikeą też bym polemizował, juz nieraz spotkałem się z blatem wypełnionym w srodku papierowym plastrem.
wat - 2018-07-20, 21:43

wlodarek1 napisał/a:
Ale pomimo wszystko rozregulowanie się drzwi szafy w ciągu 4 dni jest zastanawiające ....
A bratanek potrafił również pomalować ściany i podłoga w pokoju na początku tego miesiąca...😀 .
Tylko na prawo jazdy samochodem osobowym na razie iść nie ma ochoty 😚😙

bratanek prawie inżynier za pół litra wódki sam powinien Ci tą szafę poskładać no dobra z twoją pomocą bo czasem trzeba cos przytrzymać no chyba że to będzie inż. z kropką

benny86 - 2018-07-22, 20:56

Jestem humanistą, używam 2 kompletów mebli Bodzio od 1,5 roku - złożyłem sam przy pomocy podstawowych narzędzi, zero problemów, zero kosztów. Dodam, że wcale nie uważam się za szczególnie uzdolnionego majsterkowicza...
ajax - 2018-07-22, 21:20

wlodarek1 napisał/a:
Co myślicie o całej tej sytuacji :oops: :-(

Że wydałeś 180 PLN na składacza mebli, a mogłeś je wydac na piwo i sam poskładać.
Więcej przyjemności i satysfakcji a piwo po takiej pracy dobrze smakuje :-D

Łogo - 2018-07-22, 22:14

Sorki ale ja z majsterkowaniem mam naprawdę mało wspólnego (boję się grzebać sam przy gniazdku), ale składania mebli podjąłem się sam. 180 zł za złożenie szafy to jakiś kosmos. Jakbym miał płacić za złożenie wszystkiego w domu co składałem w zeszłym roku wyszło by parę tysi... Składanie mebli to jak złożenie LEGO bez jaj. Sorki ale to jakaś dla mnie abstrakcja jak wykupienie wnoszenia TV wraz z instalacją no qrde szanujmy się trochę...
GRL - 2018-07-22, 23:17

Kto bogatemu zabroni? :->
kapelusznik - 2018-07-23, 06:33

Korzystałem kilkukrotnie z wnoszenia mebli i sprzętu AGD.
Ale musiały być spełnione 2 warunki - wniesienie jest za darmo lub w cenie dobrego piwa w pubie albo mebli jest tyle i tak ciężkie że nie warto niszczyć sobie kręgosłupa.

wlodarek1 - 2018-07-26, 18:32

Dziś na polsacie mówili o jakiejś oszukańczej firmie meblowej która pobrała od ludzi zaliczki a potem zmieniła nazwę a ludzie nie dostali zamówionych mebli .
Tyle że zamiast nam wszystkim podać nazwę tych oszustów - oni zrobili "beep" gdy pada nazwa tej "upadłej " firmy meblowej :evil:
Jeśli ktoś z was wie to proszę - napiszcie jak się nazywała ta oszukańcza firma .

GRL - 2018-07-26, 20:52

Zdajesz sobie sprawę z tego o co prosisz?
eplus - 2018-07-27, 04:54

Przecież to są ustawki, tak jak ci "fachowcy za dwa funty" czy jaki to ma tytuł, trzech po kolei przychodzi i nie umie przetkać zlewu albo psują pralkę jeszcze bardziej, i biorą za to forsę, a czwarty rozwiązuje problem w 5 minut i okazuje się, że jest najtańszy, i tylko on nie ma zasłoniętych oczek.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group