DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - nie działa 3-krotne mignięcie kierunkowskazów w lewo

Krystian67 - 2019-12-16, 15:55
Temat postu: nie działa 3-krotne mignięcie kierunkowskazów w lewo
Takie zapytanie .Charakterystyczne dotkniecie powoduje 3 krotne mrugnięcie kierunkowskazów przy .Z tym że w prawo to działa , a w lewo musze wywolac przeskok. Co raczej nie wychodzi .I przełacznik wskakuje na stałe. Czy to da się reklamowac jako wade przełącznika . Ogólnie kierunkowskazy dzialają.
trybik - 2019-12-16, 16:46

cześć
myślę że to wina manetki , użytkuje dokera już 7 rok , i u mnie w lewo i w prawo zawsze działa prawidłowo są trzy mrugnięcia

shrek - 2019-12-16, 18:17

Stawiam na awarie manetki. Programowo jest tylko możliwość załączenia tej opcji on/off bez wskazania na strony.
Manetke można szybko samemu zdemontować i zwykłym miernikiem sprawdzić czy styki kontaktują.

Hiszpan_JS - 2019-12-16, 18:32

Czasami na plastikowym odlewie zostaje jakaś zadra. Może u Ciebie też jest coś takiego i nie pozwala załączyć się wcześniej kierunkowskazom. Może wystarczy rozebrać przełącznik i delikatnie spiłować wystające nadlewy.
skodzinek - 2019-12-16, 19:21

Jak co mam za 30zl manetkę do sprzedania ;)
Krystian67 - 2019-12-16, 20:26

ok. koledzy muszę doprecyzowac. Auto na gwarancji .Jeden z kolegów pisze o zadrze. I o t chodzi .Kierkowskazy wykonują robote. Z tym ze ciezko w lewo dostać ten tzw. 3 krotny sygnał. I tu pytam czy obejmnie to gwarancja . Czy warto się stawiac z tym serwisie. Jadę w środe z drzwiami , i mógłbym to zgłosic.
Hiszpan_JS - 2019-12-16, 20:34

Nawet się nie zastanawiaj, zgłaszaj.
Krystian67 - 2019-12-16, 20:36

Dziki Ci. Tak zrobie .
SWilk - 2019-12-17, 15:10

Krystian67 napisał/a:
Czy warto się stawiac z tym serwisie


Wszystko, co w samochodzie nie działa, a powinno warto zgłaszać, przy czym w pierwszych dwóch latach najlepiej wyraźnie powoływać się na przepisy o rękojmi z kodeksu cywilnego. Tak na wszelki wypadek.

Jak sam "wsadzisz łapy" i zostawisz ślady piłowania sugerowanego wcześniej, a akurat okaże się, że nie pomogło, to serwis potem będzie marudził, że ktoś ingerował w manetkę.

Krystian67 - 2019-12-17, 20:04

Manetka jest w dwoch wersjach , o różnych numerach katalogowych . Moze ma ktoś wiedze , który pasuje do mojego auta. Opis pojazdu w profilu.
Hiszpan_JS - 2019-12-17, 20:53

SWilk napisał/a:
Jak sam "wsadzisz łapy" i zostawisz ślady piłowania sugerowanego wcześniej, a akurat okaże się, że nie pomogło, to serwis potem będzie marudził, że ktoś ingerował w manetkę.
Tak zasugerowałem, bo nie zwróciłem uwagi że auto jest na gwarancji. W zaistniałych okolicznościach oczywiście "wsadzanie łap" jest bez sensu.
pavulon78 - 2019-12-18, 12:53

Jak nowe to reklamuj. Chociaz z tymi manetkami w renault jest chyba coś standardowo zrąbane. Często jeżdżę różnymi egzemplarzami clio (często nowymi) i praktycznie w każdym jest właśnie ten problem z manetką o którym piszesz.
Dracid - 2019-12-18, 13:45

U mnie to samo - w prawo trzy mrugnięcia włącza się jakoś tak naturalnie.

W lewo problem - ciężko wyczuć moment, kiedy należy odpuścić i najczęściej albo nie zadziała ta funkcja, albo włącza się normalnie kierunkowskaz na stałe.

Pewnie o to Ci chodzi, prawda?

Krystian67 - 2019-12-18, 19:45

Cześc .Dla kol.Dracid tak to prawda. Manetka wymieniona na nową .I jest ok. Jesli ktokolwiek ma taki problem to może ta informacja mu pomoże.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group