DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Dacia Lodgy - czy jest podgrzewana szyba przednia?

aesir - 2020-01-16, 23:06
Temat postu: Dacia Lodgy - czy jest podgrzewana szyba przednia?
Witam, jak w temacie - Lodgy ma podgrzewaną szybę przednią? Jeśli tak to w jakiej wersji? Od którego roku?
Dracid - 2020-01-17, 00:02

Jaja se robisz? Nie ma w żadnej.
laisar - 2020-01-17, 01:55

W żadnej lodgy nie ma podgrzewanej szyba - taka jest dostępna tylko w rosyjskich wersjach dustera, logana i sandero.
gg - 2020-01-17, 09:51

Niestety nie ma :(.
cowcar - 2020-01-17, 22:43

Moja jest podgrzewana przez nawiew :P
shrek - 2020-01-23, 19:59

Mam w firmowym fordzie. Zajefajny bajer na zime.
wojtek013 - 2020-01-23, 20:06

shrek napisał/a:
Mam w firmowym fordzie. Zajefajny bajer na zime.


Potwierdzam :)

PiotrWie - 2020-01-23, 20:17

Miałem w Lagunie - z 1998r. Obecnie przeglądałem stronę Renault i nie znalazłem w żadnym modelu - czyżby przestali instalować?
askr_poz - 2020-01-23, 20:19

Ford (i Volvo zanim sprzedali chińczykom) ma patent na całą grzaną przednią szybę. Jeżeli dobrze pamiętam, w Lagunach grzany był tylko sam dół szyby.
alojz1 - 2020-01-23, 20:44

Kadjar ma napewno jako opcję w pakiecie zimowym podgrzewaną przednią szybę nie wiem jak pozostałe modele
askr_poz - 2020-01-24, 08:59

alojz1 napisał/a:
Kadjar ma napewno jako opcję w pakiecie zimowym podgrzewaną przednią szybę nie wiem jak pozostałe modele


Całą czy tylko na dole?

PiotrWie - 2020-01-24, 10:07

askr_poz napisał/a:
Ford (i Volvo zanim sprzedali chińczykom) ma patent na całą grzaną przednią szybę. Jeżeli dobrze pamiętam, w Lagunach grzany był tylko sam dół szyby.

W mojej była cała szyba. Sam dół miałem grzany w R25, ale to było włączane razem z tylna szybą.
Jak w wyposażeniu pisze podgrzewana przednia szyba to jest cała, jak tylko dół to sie nazywa "podgrzewanie przednich wycieraczek w pozycji postojowej".

askr_poz - 2020-01-24, 11:11

PiotrWie napisał/a:
askr_poz napisał/a:
Ford (i Volvo zanim sprzedali chińczykom) ma patent na całą grzaną przednią szybę. Jeżeli dobrze pamiętam, w Lagunach grzany był tylko sam dół szyby.

W mojej była cała szyba. Sam dół miałem grzany w R25, ale to było włączane razem z tylna szybą.
Jak w wyposażeniu pisze podgrzewana przednia szyba to jest cała, jak tylko dół to sie nazywa "podgrzewanie przednich wycieraczek w pozycji postojowej".


Uuu bogato ;-)

maciek - 2020-01-24, 16:12

PiotrWie napisał/a:
Miałem w Lagunie - z 1998r. Obecnie przeglądałem stronę Renault i nie znalazłem w żadnym modelu - czyżby przestali instalować?


Dostępny w nowym Clio, Captur, Kadjar i Koleos.

Obywatel MK - 2020-01-24, 16:25

Ale to chyba na zasadzie wtopionej folii jak w VW, natomiast w Fordach to są cienkie druciki.
PiotrWie - 2020-01-24, 19:35

maciek napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Miałem w Lagunie - z 1998r. Obecnie przeglądałem stronę Renault i nie znalazłem w żadnym modelu - czyżby przestali instalować?


Dostępny w nowym Clio, Captur, Kadjar i Koleos.

To trochę zaskakujący zestaw - ja najpierw szukałem w Sceniku jako odpowiedniku Lodgy, jak nie znalazłem to sprawdziłem w najbardziej jak mi się wydawało wypasionych - Espacu i Talismanie.
A przykład innego ciekawego wyposażenia zimowego to miałem w BMW E34 miałem zestaw - podgrzewane lusterka, dysze spryskiwaczy i wycieraczki przednie w pozycji spoczynkowej sterowany termometrem - włączał się poniżej zera. Oczywiście podgrzewanie lusterek także z tylną szybą - jak w każdym modelu.

wojtek013 - 2020-01-24, 19:52

W Fordach też są podgrzewane spryskiwacze (w opcji oczywiście) szybę mam grzaną na prawie całej powierzchni - zostaje po kilka cm wzdłuż słupków. Sterowane z palca, albo coś bodaj poniżej +4, tak na pół gwizdka.
maciek - 2020-01-28, 13:16

PiotrWie napisał/a:
maciek napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Miałem w Lagunie - z 1998r. Obecnie przeglądałem stronę Renault i nie znalazłem w żadnym modelu - czyżby przestali instalować?


Dostępny w nowym Clio, Captur, Kadjar i Koleos.

To trochę zaskakujący zestaw - ja najpierw szukałem w Sceniku jako odpowiedniku Lodgy, jak nie znalazłem to sprawdziłem w najbardziej jak mi się wydawało wypasionych - Espacu i Talismanie.
...


Nie jest to dziwne zestawienie ;-)
Kadjar i Koleos to odpowiedniki Nissana, gdzie opcja podgrzewanej szyby istnieje (na rynkach UE X-Trail nie ma).

Przepraszam, Clio w Polsce nie ma podgrzewanej szyby (ale mam wrażenie, że jechałem takim, być może jeszcze wersje przedsprzedażowa była)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group