DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Materiał spoiwa do pękniętego zderzaka - sandero II

wieszakms - 2020-09-16, 12:14
Temat postu: Materiał spoiwa do pękniętego zderzaka - sandero II
Panowie prosze o pomoc chcialem zespawac pekniecie na zderzaku w moim sandero z 2016r, wiec zdjalem zderzak i nie ma nigdzie napisane z jakiego materialu jest on wykonany i nie mam jak dobrac spoiny, juz przeszukalem na wszystkie strony ten zderzak no i nie ma info o materiale, widac ze byl juz lepiony nie raz wiec podejrzewam ze taka info byla wlasnie w miejscu starej naprawy. Czy bylibyscie mi w stanie pomoc podpowiedziec? Moze ktos ma zdjety zderzak w jakiejkolwie z daci i by rzucil okiem i mi odczytal jaki to material? Podejrzewam PP/EPDM no ale to tylko przeczucie... Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc
laisar - 2020-09-16, 15:07

Wszystkie znalezione wg numerów OEM zamienniki, które w ogóle maj± podany materiał, s± zrobione z ABS-u.
Krystian67 - 2020-09-16, 18:57

Stary zderzak pocięty w kawałki . Opalarka i się kleiło się na ciepło , tym samym . Zadne kleje itp. Nie musisz mnie słuchać , to moja prywatna podpowiedż.
EBmazur - 2020-09-16, 19:02

Krystian67 napisał/a:
Stary zderzak pocięty w kawałki . Opalarka i się kleiło się na ciepło , tym samym . Zadne kleje itp. Nie musisz mnie słuchać , to moja prywatna podpowiedż.

Tylko że trzeba mieć stary zderzak z takiego samego materiału

Krystian67 - 2020-09-16, 19:09

Tak zgadza się.
toka93 - 2020-09-16, 19:15

Jutro Ci sprawdzę na jakim¶ zderzaku. Ale prawdopodobnie masz rację, że to PP/EPDM
wieszakms - 2020-09-17, 10:15

toka93 napisał/a:
Jutro Ci sprawdzę na jakim¶ zderzaku. Ale prawdopodobnie masz rację, że to PP/EPDM


Bylbym bardzo wdzieczny jakbys sprawdzil i mi.pomogl w temacie :-) ewentualnie stawial bym jeszcze na PPE/PA bo gdzies wyczytalem ze niektore francuzy taki material maja na zderzakach a to w sumie francuz nawet renault na zderzaku jest napisane ale pewnosci nie mam :-( ale na abs, tak jak kolega wyzej pisze chyba raczej bym nie stawial :-)

toka93 - 2020-09-17, 13:12

Takie znalazłem oznaczenie p/e-i-td
wieszakms - 2020-09-19, 09:26

toka93 napisał/a:
Takie znalazłem oznaczenie p/e-i-td


Super dzieki Ci wielkie wlasnie o cos takiego chodzilo :-) ale ciekawe jeszcze nie widzialem zderzaka z takiego materialu i gdyba nie info od Cb to by mi nie chwycilo dzieki wielkie :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group