DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Opóźnienia związane z brakiem podzespołów.

Knutsen - 2022-04-23, 06:28
Temat postu: Opóźnienia związane z brakiem podzespołów.
Witam,
jak w temacie. Mam do odbioru Dacie Duster wersja Prestige LPG. Auto wyprodukowalo się 8.03.2022, przez pewien czas stało w Rumunii z powodu braku podzespołów (navi i elektryka szyb). Teraz ASO twierdzi że samochód trafił już do Polski i jest w składzie centralnym w Bytomiu chyba. Moje pytanie spotkał się ktoś z czymś takim?
Brakujące podzespoły będą montowane już tutaj jak tylko będą...
Trochę to dziwne że wypuszczany jest samochód bez ukończenia i jak on potem będzie sprawdzony przez kontrolerów jakości Dacii?

To normalne, a ja jestem przewrażliwiony?

Pomożecie?

DrOzda - 2022-04-23, 06:36

Nic nadzwyczajnego, zdarzało się też przedtem gdy producent po cichu ogłaszał wymiany elementów przed wydaniem samochodu klientowi. Włącznie z silnikami.
Knutsen - 2022-04-23, 08:16

Czyli mam się tym nie obawiać?
Czy zgłosić zastrzeżenia do ASO?

DrOzda - 2022-04-23, 10:27

Do czego zastrzeżenia ? Jak nie będzie działać nawigacja czy szyby to jak najbardziej, tak jak do każdego innego elementu podczas obowiązywania gwarancji.
Krystian67 - 2022-04-23, 18:44

Coś dopowiem. Mam znajomego , który ma auto w jakiś systemie spłat. Ma określony limit kilometrów miesięcznie .Po 5 latach ma prawo pierwo wykupu .Ale do czego zmierzam. Auto Dacia Duster z lpg. Nawalił elektro zawór gazu i czeka już ponad miesiąc. Płaci raty , auto stoi. Jak się okazuje bajzel z aso dziala na wielu poziomach.
Lelupi - 2022-04-23, 20:00

To nie jest wina żadnego bajzlu z ASO na wielu poziomach. To ogólnoświatowy brak podzespołów spowodowany pandemią i w najbliższym czasie nie będzie lepiej, lecz gorzej. Fabryki nie mają z czego montować aut, serwisy nie mają części na naprawy.
Krystian67 - 2022-04-24, 07:20

Nie było pandemii , nie było wojny a znajomy czekał 2 mc na skrzynię biegów do reno. Jeśli mają na magazynie tylko filtry powietrza , bo na olejowy też czekałem .czy kołpaki to nie ma sie co dziwic jak dzis to działa. Mam nadzieje ze powstanie jakaś forma zabezpieczenia klienta przed takimi zjawiskami. Auto moze stac rok , a wizji na nowe części nie ma. Płacić trzeba. To jak. Gwarant może nigdy nie zrealizowac naprawy . Tak niesprawny pojazd nie spełnia warunków zawartej umowy gwarancyjnej. Nalezało by go oddac. I zwrot kasy .
uno0 - 2022-04-24, 08:21

a większość mechaników poprzez różne firmy jakoś nie mają problemów z dostawą podstawowych części (oleje, filtry, paski). Ciekaw jestem czy na naprawie gwarancyjnej wymieniają część na taką z pierwszego montażu czy już zamiennik....???
defunk - 2022-04-24, 16:42

uno0 napisał/a:
a większość mechaników poprzez różne firmy jakoś nie mają problemów z dostawą podstawowych części (oleje, filtry, paski).


Oleje, filtry, paski... ale problem dotyczy elektroniki -- czipy, układy, ścieżki...

Krystian67 - 2022-04-24, 18:58

To niech czipy , układy i sciezki leza na pókach w serwisach po jednej sztuce. Dziś zauważyłem ze maja tylko breloczki i płyn litrowy do chłodnic. Nic nie usprawiedilwi mi dzis problemów serwisów. Tak ta machina działa , ze klienta mają w d.............Ja mam gwarancje za sobą . I Wiem jak to działa.
Dymek - 2022-04-25, 07:41
Temat postu: Re: Opóźnienia związane z brakiem podzespołów.
Knutsen napisał/a:
Trochę to dziwne że wypuszczany jest samochód bez ukończenia i jak on potem będzie sprawdzony przez kontrolerów jakości Dacii?
To normalne, a ja jestem przewrażliwiony?
Kontroler jakości Dacii bez problemu sobie sprawdzi samochód- pamiętaj, że w Renault-Dacii najbardziej wiarygodnym kontrolerem jakości jest... klient :lol:
Krystian67 - 2022-04-25, 18:11

Lubię madrych ludzi i mądre wypowiedzi. Tyczy kol Dymek.
RAJ - 2022-04-25, 18:49

Krystian67 napisał/a:
Coś dopowiem. Mam znajomego , który ma auto w jakiś systemie spłat. Ma określony limit kilometrów miesięcznie .Po 5 latach ma prawo pierwo wykupu .Ale do czego zmierzam. Auto Dacia Duster z lpg. Nawalił elektro zawór gazu i czeka już ponad miesiąc. Płaci raty , auto stoi. Jak się okazuje bajzel z aso dziala na wielu poziomach.

Jeżeli samochód jest unieruchomiony to przecież ma prawo do samochodu zastępczego.

DrOzda - 2022-04-26, 10:19

Najczęściej odpłatnie w przypadku Dacii.
RAJ - 2022-04-26, 12:05

Sprawdziłem w papierach, faktycznie samochód zastępczy oferują na 3 dni.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group