DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Brak dostępności przewodu klimatyzacji

rhinooverland - 2022-07-18, 13:55
Temat postu: Brak dostępności przewodu klimatyzacji
Witam,

Samochód jest w ASO po wypadku i nie mają Przewód do Klimatyzacji z kodem 924909904R. Nawet nie mają w Francji i nie wiedzą kiedy będze.

Czy ktoś wie jak znaleźć ta węza?

Dziękuje z gory

laisar - 2022-07-18, 14:16

Obszukać sklepy z częściami, w tym także używanymi, oraz złomowiska.

Jeżeli przewód rokuje, to można spróbować go po prostu naprawić - są firmy spawające aluminium i takie zakuwające węże gumowa.

Jeśli wąż nie nadaje się do naprawy, to pozostaje go obmierzyć i w firmach jak powyżej zlecić dorobienie.

Najlepiej, gdyby udało się wziąć uszkodzony przewód i wykorzystać z niego końcówki, bo to z nimi jest największy problem.

camelg - 2022-07-23, 21:14

Dokładnie tak. W skodzie jak miałem zrobiłem tak samo. Ori przewód 1200, pojechałem do speców i zakuli mi przewód z napełnieniem (odzyskali stary czynnik w części) za mniej niż 50%.



laisar napisał/a:
Obszukać sklepy z częściami, w tym także używanymi, oraz złomowiska.

Jeżeli przewód rokuje, to można spróbować go po prostu naprawić - są firmy spawające aluminium i takie zakuwające węże gumowa.

Jeśli wąż nie nadaje się do naprawy, to pozostaje go obmierzyć i w firmach jak powyżej zlecić dorobienie.

Najlepiej, gdyby udało się wziąć uszkodzony przewód i wykorzystać z niego końcówki, bo to z nimi jest największy problem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group