DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Światła mijania i bezpieczniki

Damiannn28 - 2024-03-02, 14:12
Temat postu: Światła mijania i bezpieczniki
Witam. Dwa szybkie pytania. Wybieram się w dłuższą trasę i kompletując zestaw żarówek nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jaka jest potrzebna do świateł mijania, gdzieś doczytałem że nie można jej wymienić tylko że jak padnie to zostaje tylko kontakt z ASO i wymiana całej lampy, ma ktoś wiedzę na ten temat ? A druga rzecz to bezpieczniki...potrzebuje mikro czy mini czy normalne ? Dacia Sandero III 2021 r.
EBmazur - 2024-03-02, 16:29

A w instrukcji nie napisali"
sobol1976 - 2024-03-02, 18:06

W instrukcji obsługi masz 3 różne konfiguracje świateł i wymiany żarówek w zależności od wersji. Musisz sprawdzić czy twoja wersja ma światła w wersji full LED czy nie. W moim Sandero Stepway jest do wymiany tylko żarówka świateł drogowych (długich) - reszta to LED i nic nie wymienisz. ASO zapewnia, że prawdopodobieństwo uszkodzenia tych LEDów samoistnie jest bardzo małe. Ale fakt, wymiana całego reflektora w sytuacji uszkodzenia jest pewna. Potrzebujesz bezpieczniki płytkowe Micro2 (google).
tomekptk - 2024-03-02, 19:33

EBmazur napisał/a:
A w instrukcji nie napisali"


Instrukcja opisuje wiele wersji danego modelu i tym samy wersji oświetlenia. Trzeba zapoznać się ze specyfikacją posiadanego modelu lub go dobrze obejrzeć ;-) . U mnie są LED-y dzienne i mijania. W razie ich awarii tylko serwis. Poza tym wożę komplet pozostałych żarówek.

EBmazur - 2024-03-02, 20:00

tomekptk napisał/a:
EBmazur napisał/a:
A w instrukcji nie napisali"


Instrukcja opisuje wiele wersji danego modelu i tym samy wersji oświetlenia. Trzeba zapoznać się ze specyfikacją posiadanego modelu lub go dobrze obejrzeć ;-) . U mnie są LED-y dzienne i mijania. W razie ich awarii tylko serwis. Poza tym wożę komplet pozostałych żarówek.

To się sprawdza "organoleptycznie".


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group