DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Odpięcie wyłącznika klapy a poduszki powietrzne

krimar - 2026-02-04, 14:51
Temat postu: Odpięcie wyłącznika klapy a poduszki powietrzne
Odpięcie kabla od wyłącznika klapy silnika funkcjonuje jako znany bezinwazyjny środek likwidacji systemu start-stop. Natknąłem się gdzieś w necie na informację, że działanie takie ma jeszcze inny skutek uboczny - dezaktywację poduszek powietrznych. Czy ktoś ma jakąś bliższą wiedzę na ten temat i mógłby zaprzeczyć lub potwierdzić dezaktywację poduszek w chwili gdy klapa silnika jest otwarta (czyli kabel odpięty)?
eplus - 2026-02-09, 20:13

Byłoby to głupie, bo każda awaria czy wyłączenie poduszki oraz dezaktywacja z powodu fotelika są sygnalizowane. Ktoś nieświadomie byłby pozbawiony ochrony w razie awarii klapy czy styku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group