| |
DACIA Klub Polska Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII |
 |
Dział techniczny - [Duster I Lift] Relingi dachowe oryginalne - hałas.
girgi - 2026-05-18, 07:40 Temat postu: [Duster I Lift] Relingi dachowe oryginalne - hałas. Witajcie.
Jak w temacie - zauważyłem, że podczas jazdy relingi a właściwie przednią ich osłona lub uszczelka pod nią (ta na spodzie) telepie mi się i robi spory hałas w środku.
Myślę że założę nową uszczelkę lub ją czymś zastąpię czy uszczelnię aby wiatru nie łapała.
Pytanie - jak się demontuje tę osłonę? Mam tę wersję poliftową z kwadratowym otworem.
Zdjęcia na necie wyglądają jakby trzeba to było w bok jakąś zdjąć? Trzeba jakoś podważyć czy ciągnąć w bok?
Dajcie jakieś porady.
girgi - 2026-05-28, 12:22
Nikt tego nie rozbierał nigdy?
Karenzo - 2026-05-28, 14:12
zdejmij podsufitkę i daj butyl na wyciszenie.
girgi - 2026-05-31, 19:27
E, głupoty gadacie panie kolego…
https://m.youtube.com/watch?v=ZxMqN6viRbc&t=1s&pp=2AEBkAIB&ra=m
Te fora to takie są, pytasz a w 80% przypadków sam se odpowiadasz po robocie już
girgi - 2026-06-21, 05:57
Po wymianie uszczelki pod podstawą relingu hałas niestety nie ustał.
I teraz szukam nadal - czy ktoś miał kiedyś problem z hałasem jakby trzepotanie jakiegoś elementu przy dużych prędkościach np na autostradzie?
Hałas z okolic przedniej prawej strony dachu lub z okolic góry prawych drzwi.
Podkleiłem już na próbę uszczelkę taśmą ale nie ustało.
Hałas jest uciążliwy a wybieram się na dłuższą podróż…
Kauris - 2026-06-21, 11:30
Miałem kiedyś efekty dźwiękowe, które opisał bym jak naparzanie mokrą szmatą w lewy słupek A (raczej wyżej niż niżej) i starałem się zablokować możliwość łapania powietrza między drzwi, a budę od strony błotnika (rejony lusterka bocznego). Mam MCV z relingami. Z tego co kojarzę duster ma piankę w blotniku blokującą takie przedmuchy, a MCV nie miało...
https://www.daciaklub.pl/...1667305#1667305
https://www.daciaklub.pl/...1673125#1673125
https://www.daciaklub.pl/...1690597#1690597
Dziś już szmata się nie pojawia, ale też mam zastosowane chyba wszystkie pomysły w zalinkowanego tematu z uszczelkami gdzie się tylko da i wklejone wygłuszenie na całym samochodzie i ciężko powiedzieć, który patent przysłużył się najbardziej.
girgi - 2026-06-21, 13:50
Temat 70 stron - widzę że otworzyłem wielką puchę Pandory 😁
Dziś zrobię jeszcze test jaki mi podpowiedział Chat GPT 😁 zakleję taśmą malarską szparę drzwi - karoseria wzdłuż szyby czy tamą gumą nie „odkleja” się przy wietrze od jednej z powierzchni.
A przy okazji - da się podregulować zamek tak aby drzwi były mocniej dociągnięte? Tam wygląda jakby regulacji był brak.
girgi - Wczoraj 10:02
Zrobiłem testy oklejania.
Oklejałem zarówno szparę drzwi jak i cała podstawę relingu na około.
Nic nie pomogło - jak klepało tak klepie.
Kauris - Wczoraj 15:04
A zajrzałeś w błotnik od strony otwartych drzwi? Zaklejanie szparek może niewiele zmienić jak i tak dmucha spod blachy.
|
|