| |
DACIA Klub Polska Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII |
 |
Dział techniczny - Łańcuch 1.6SCE
rob_plk - 2026-05-23, 12:43 Temat postu: Łańcuch 1.6SCE Fabryczny silnik, chyba coś nie poszło ze znakami na łańcuchu ;)
Na cylindrze mostek ozn. 2 mam 0,07 i 0,12 luzu i 10atm sprężania (pozostałe równo po 12atm mierzone długim wężem i jakimś chinolem miernikiem) ;)
Inne wydechowe 0,17 0,27; 0,21 0,27; 0,13 0,12
Na wszystkich ssących 0,25-0,26
90kkm na gazie od nowości i taka dygresja: do tego cylindra był najdłuższy wężyk do wtryskiwacza gazowego.
MartinezTychy - 2026-05-23, 13:36
Wszystkie wężyki powinny mieć tę samą długość, każdy przewód ma swoją pojemność gazu, a przewody powinny być możliwie jak najkrótsze a tej samej długości.
rob_plk - 2026-05-23, 17:49
Kupował ktoś szklanki w ASO, są w ogóle dostępne?
Na necie posucha, chyba pójdzie w ruch szlifierka ;)
rob_plk - 2026-05-23, 19:21
Dobrałem z Eurocams'a po numerkach nissana, szlifowania nie będzie ;)
Śrubę na zębatce wałka wydechowego to jakiś poj....b dokręcał, rurą metrową musiałem odkręcić.
rob_plk - 2026-05-27, 11:27
No i operacja się powiodła, pacjent żyje, pyrka już równo na wszystkich garkach, wężyki od lpg przerobione na równe.
MartinezTychy - 2026-05-27, 17:09
| rob_plk napisał/a: | | No i operacja się powiodła, pacjent żyje, pyrka już równo na wszystkich garkach, wężyki od lpg przerobione na równe. |
Mierzyłeś kompresję po regulacji zaworów? na tym cylindrze gdzie było 10Bar podniosło się ciśnienie sprężania?
rob_plk - 2026-05-28, 09:29
Nic się nie zmieniło, planuje zrobić kilka tyś., zwalić znów kolektor, zmienić świece i przy okazji się zmierzy.
Pomiar robiony po szklankach, nie da się puścić silnika żeby zawór się "doklepał", może przylgnia zanieczyszczona lub lekko wypalona, kamerą oglądałem, nic nie widać ale słaba kamera.
I tak jest spoko, moc wróciła, równa praca na wszystkich cylindrach itp.
MartinezTychy - 2026-05-28, 11:14
rob_plk,
|
|