DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny

wesmarand - 2026-06-13, 12:17
Temat postu: Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny
Witam, chwila nieuwagi i przy wymianie żarówki lusterka w słoneczniku pasażera spaliłem bezpiecznik. W tej chwili nie świeci żadna lampka podsufitowa z przodu i tyłu.
Według instrukcji to powinien być bezpiecznik 10A oznaczony nr 25: https://www.user-manual.d.../bezpieczniki-0
Jednak sprawdziłem, że 25 nie jest przepalony, więc albo instrukcja jest nieaktualna, albo... czy ktoś ma jakiś pomysł? Nie sprawdzałem wszystkich 10A, bo dostęp jest bardzo niewygodny :-(

Załączam foto mojej skrzynki bezpieczników z zaznaczonym 25 - rozumiem, że można mieć ich więcej lub mniej, mam wersję Extreme, z elektryką klapy bagażnika i otwieranym dachem... ale bez elektrycznego sterowania fotela kierowcy... jednak położenie standardowych bezpieczników nie powinno się zmieniać w zależności od wersji... prawda?

MartinezTychy - 2026-06-13, 13:36

wesmarand, na załączony zdjęciu masz Biały klips do wyciągania bezpieczników, skorzystaj z niego.
wesmarand - 2026-06-13, 23:04

MartinezTychy napisał/a:
wesmarand, skorzystaj z niego.


też na to wpadłem, ale otwór rewizyjny jest tak mały, że po wsunięciu dłoni operuje się na ślepo :cry:

paul7 - 2026-06-14, 19:56

Do bezpieczników otwierasz klapkę przednią i boczną. Wtedy masz lepszą widoczność.
Oprócz tych szczypiec plastikowych dobrze mieć dodatkowo szczypce z długimi i wygiętymi w jedną stronę chwytakami. Jak coś ci się przytrafi na trasie to tylko nimi dostaniesz się do każdego bezpiecznika.
Tu masz opisy, porównaj czy masz podobnie, https://www.daciaklub.pl/...pic.php?t=22223


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group