| |
DACIA Klub Polska Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII |
 |
Dział techniczny - Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny
wesmarand - 2026-06-13, 12:17 Temat postu: Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny Witam, chwila nieuwagi i przy wymianie żarówki lusterka w słoneczniku pasażera spaliłem bezpiecznik. W tej chwili nie świeci żadna lampka podsufitowa z przodu i tyłu.
Według instrukcji to powinien być bezpiecznik 10A oznaczony nr 25: https://www.user-manual.d.../bezpieczniki-0
Jednak sprawdziłem, że 25 nie jest przepalony, więc albo instrukcja jest nieaktualna, albo... czy ktoś ma jakiś pomysł? Nie sprawdzałem wszystkich 10A, bo dostęp jest bardzo niewygodny
Załączam foto mojej skrzynki bezpieczników z zaznaczonym 25 - rozumiem, że można mieć ich więcej lub mniej, mam wersję Extreme, z elektryką klapy bagażnika i otwieranym dachem... ale bez elektrycznego sterowania fotela kierowcy... jednak położenie standardowych bezpieczników nie powinno się zmieniać w zależności od wersji... prawda?
MartinezTychy - 2026-06-13, 13:36
wesmarand, na załączony zdjęciu masz Biały klips do wyciągania bezpieczników, skorzystaj z niego.
wesmarand - 2026-06-13, 23:04
| MartinezTychy napisał/a: | | wesmarand, skorzystaj z niego. |
też na to wpadłem, ale otwór rewizyjny jest tak mały, że po wsunięciu dłoni operuje się na ślepo
paul7 - 2026-06-14, 19:56
Do bezpieczników otwierasz klapkę przednią i boczną. Wtedy masz lepszą widoczność.
Oprócz tych szczypiec plastikowych dobrze mieć dodatkowo szczypce z długimi i wygiętymi w jedną stronę chwytakami. Jak coś ci się przytrafi na trasie to tylko nimi dostaniesz się do każdego bezpiecznika.
Tu masz opisy, porównaj czy masz podobnie, https://www.daciaklub.pl/...pic.php?t=22223
|
|