DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Dokker kontrolka z zygzakami

Ayrton - 2026-06-13, 13:14
Temat postu: Dokker kontrolka z zygzakami
Witam. Mam problem z niegasnącą kontrolka "auto z dwoma zygzakami podspodem". Kontrolka pojawiła sie po wymianie przełącznika zespolonego z uwagi na nieodbijanie kierunkowskazów. Pojawiła się łącznie z kontrolka abs ale po podmianie czujnik kąta skrętu na stary, kontrolka abs zgasła a została tylko ta z zygzakami. Podłączyłem auto pod skaner ale nic z błędów nie wyskoczyło. Może ktoś się spotkał z taką sytuację. Będę wdzięczny za pomoc.
MartinezTychy - 2026-06-13, 13:34

Przełącznik zespolony zamiennik czy ori?
Skoro kontrolki pojawiały się po jego wymianie, to wnioskuję po jego stronie jest przyczyna.

Ayrton - 2026-06-13, 14:06

Oryginalny ale używany. Może trzeba kalibrace zrobić czujnika?
MartinezTychy - 2026-06-13, 15:28

Do wymiany nie musiałeś ściąga koła kierownicy, więc adaptacja jest niepotrzebna.
Ayrton - 2026-06-14, 00:51

MartinezTychy napisał/a:
Do wymiany nie musiałeś ściąga koła kierownicy, więc adaptacja jest niepotrzebna.

Musiałem zdemontować kierownice, zmieniłem cały zespół przełączników a nie tylko manetkę od kierunkowskazów.

MartinezTychy - 2026-06-15, 14:50

W takim razie jest potrzeba dokonania kalibracji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group