DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Astra sedan horrendalna cena

ian - 2007-11-19, 11:51
Temat postu: Astra sedan horrendalna cena
Opel Astra sedan produkowany wyłącznie w Polsce-cena wersji podstawowej 63.450. Tyle, co 2 Logany!

Poszedłem do salonu, gdzie przedstawicielka Opla ubrana w kusą bluzeczkę z brzuszkiem na wierzchu (oj, rozprasza to potencjalnego klienta, rozprasza, bo nie wie biedak na co patrzeć...) dokonała prezentacji modelu.
"Cena? Proszę Pana, to kompakt, który jakością wykonania, i wyposażeniem aspiruje do klasy średniej. Ma przyciągnąć klientów, którzy zastanawiają się nad kupnem Mondeo, Passata, Vectry, czy nawet najtańszego modelu Audi, a to już klasa premium." "W Astrze sedan ważne jest wykonanie każdego szczegółu- nie tylko klapa bagażnika, ale też pokrywa silnika podnoszona jest za pomocą specjalnych siłowników." "Zdecydowanie najlepsze aktualnie oferowane na rynku zabezpieczenie antykorozyjne-podwójnie ocynkowana, dodatkowo zabezpieczona blacha nadwozia. Inni producenci stosują tylko jednostronny ocynk."

A zamierzacie Państwo jeszcze sprzedawać samochody w cenie 38-36 tysięcy tak jak było to w przypadku Astry I, Classic?
"Proszę Pana, trudno obecnie oferować na rynku dobrze wykonany samochód w takiej cenie".

Trochę szkoda, że nawet produkcja samochodu w Polsce znacząco nie wpływa na cenę ostateczną...

Pablo78 - 2007-11-19, 12:58

ian napisał/a:
"Proszę Pana, trudno obecnie oferować na rynku dobrze wykonany samochód w takiej cenie".


A jednak można... :mrgreen: ;-)

Za tą cenę to ja dziękuję :-/

Rysiob - 2007-11-19, 16:25

Kratylos napisał/a:
bo nowinki to w wiekszosci wiecej taniej elektorniki a ceny srednio 20% wyzsze.


Trafnie to ująłeś :)

Gdzie te czasy, gdy każdy kompakt występował także jako wersja zubożona??? Obecnie wystarczyłoby wyjąć z takiej Astry czy Focusa kilka poduszek, EBD, elektryki i cena takich kompaktów spadłaby o kilkanaście procent... Rozumiem, że 2 x airbag i ABS to wymóg UE, ale po co dawać więcej, jeżeli klient tego nie chce? Naprawdę można byłoby zejść z ceną. Tylko po co? - takie jest rozumowanie producentów. Klient widzi że dostaje coraz więcej, ale i coraz więcej płaci.

MartinPŃ - 2007-11-21, 00:29

Co Ty z dyktafonem tam poszedłeś że takie dokładne cytaty masz? Czyżby era pis/cba dopadła naród :mrgreen:
Andrzej - 2007-11-21, 08:23

Kratylos napisał/a:
- doskonaly przyklad to np fiat 500 dawniej samochod dla kazdego a teraz drogi gazet...


Mocho to chodzi o to "mieć takie auto jak pierwszy samochód dziadka BEZCENNE - za wszystko inne zapłacisz kartą mastercard..."

PS.

Ciekawe po ile za 50 lat będą chodziły Logany??

psur - 2007-11-28, 10:29

Bardzo mi się Ople podobają i docelowo (tzn. jak się dorobię :) ) chciałbym mieć jakiegoś kompakta tej firmy (obecnie Astra III), ale jak widzę takie ceny, to się zastanawiam czy to w ogóle jest sens ładować tyle pieniędzy w samochód... pojeżdże Loganem kilka lat i będę mądrzejszy, ale na razie nie ma się do czego przyczepić: ostatnio jechaliśmy z Żoną z Wrocławia do Warszawy i podróżuje się Loganem bardzo komfortowo, na moc silnika również nie narzekam. Oby tak dalej!
jacek - 2007-11-28, 21:33

Kratylos napisał/a:
mi tez stylistyka astry bardzo sie podba gdybym zarabial tyle co niemiec za to co robie to na pewno jezdzil bym astra III w kombiaku lub sedanie.. a poniewaz mieszkam tu to mam dacie bo na dacie mnei stac na opla nie...


Też masz marzenia

Ja dałem tyle za moją daćkę że spoko kupiłbym astrę II kombi z identycznynym wyposażeniem ale w benzynie. Wybrałem daćkę bo mi się lepiej podobała (diesel wybrałe bo używam auta w mieście i przeraziło mnie 11l na 100 o którym pisze producent) Astra III kombi jest brzydka, II jest ładniejsza. Poważnie zastanawiałem sie nad Roomsterem,i oktawiąI kombi (podobne ceny)

Nie oszukujmy się Dacia z bogatszym wyposażeniem wcale nie jest tanim autem - ale gdyby porównać wersję 7 osobową do Zafiry, Grand scenica nowego picasso kosztuje niewiele.

laisar - 2007-11-28, 21:48

No ja właśnie nie rozumiem, jak można pisać o "porównywalnym wyposażeniu" i... nie uwzględniać naistotniejszego elementu, czyli właśnie 7 miejsc. (Albo 700L).

(To oczywiście nie do jacka, tylko uwaga ogólna).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group