DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Nie można otworzyć tylnych drzwi od środka

Calfy - 2010-07-29, 09:47
Temat postu: Nie można otworzyć tylnych drzwi od środka
Witam.

Coś się ostatnio "spsuło" i nie mogę otworzyć prawych tylnych drzwi od środka. Z zewnątrz otwierają się normalnie, natomiast od środka nie da rady. Nie chodzi tu o to zabezpieczenie przed otwarciem drzwi od środka, bo sprawdzałem w obydwu położeniach przełącznika.
Nie wiem, jaki tam jest mechanizm, ale sądzę, że coś tam w środku w drzwiach spadło, bo przy zamykaniu tych drzwi czy podczas jazdy na dołach słychać jak coś tam wewnątrz nich stuknie.

Moje pytanie jest takie, jak zdjąć obicie tych drzwi? Gdzie tam są śruby? Jedną widzę w klamce, drugą w podłokietniku. I jak zdemontować korbkę od podnoszenia szyb? Nie chce niczego robić na siłę, żeby nic nie uszkodzić. ;)

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Pozdrawiam

Andrzej123 - 2010-07-29, 10:31

Tapicerka jest na kilkunastu spinkach i dodakowo przyklejone czarnym mazidłem wzdłuż boku.
Mazidło to trzyma jak cholera..
I śrubami oczywiście

Generalnie musisz odkręcić śruby(chyba 4 ), Rączkę do szyb zdejmiesz jak mocno przyciśniesz tapicerkę i odpowiednio wygiętym drutem zdejmiesz tkwiącą tam zawleczkę. Potem osłonke otwarcia drzwi..
A później mocno ciągniesz aż spinki popuszczają.

stempik - 2010-07-29, 15:15

Czy autko nie jest jeszcze na gwarancji. Bo jeśli jakaś zapinka pękła to możesz mieć kłopot z mocowaniem cięgna, a w aso muszą to mieć.

Andrzej123 napisał/a:
Generalnie musisz odkręcić śruby(chyba 4 ),

Drzwi tylne więc chyba 2.
I jeszcze pewnie korbka podnośnika szyby. Trzeba cofnąć palcami pierścień maskujący i potem uzyć szerokiego wkrętaka.

wieza - 2010-07-29, 16:22

Ludziska prosta sprawa
wlaczyla sie blokada rodzicielska
w tylnik drzwiach lewychi prawych sa takie niewielkie zabezpieczenia ktore trzeba je przesunac, jest to po to aby dzieci nie otworzyly drzwi podczas jazdy znajduje sie to powyzej zamka w drzwiach i po problemie :)

Calfy - 2010-07-29, 16:31

wieza napisał/a:
w tylnik drzwiach lewychi prawych sa takie niewielkie zabezpieczenia ktore trzeba je przesunac, jest to po to aby dzieci nie otworzyly drzwi podczas jazdy znajduje sie to powyzej zamka w drzwiach i po problemie :)


Cytat:
Nie chodzi tu o to zabezpieczenie przed otwarciem drzwi od środka, bo sprawdzałem w obydwu położeniach przełącznika.

;-)

stempik napisał/a:
Czy autko nie jest jeszcze na gwarancji. Bo jeśli jakaś zapinka pękła to możesz mieć kłopot z mocowaniem cięgna, a w aso muszą to mieć.

No właśnie, gwarancja skończyła się bodajże w kwietniu. Została tylko ta na karoserię.

Dzisiaj wieczorem spróbuję zdjąć to obicie ;) Dzięki za info.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group