DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Sandero STEPWAY

matucha - 2010-08-04, 21:13
Temat postu: Sandero STEPWAY
Tak na szybko, co dało się zauważyć po 200km:
Autko odebrałem wczoraj :)
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Co mnie najbardziej zaskoczyło - auto o dziwo na żywo prezentuje się o wiele lepiej. Pomimo tego, że to flagowy kolor, to brałem go nieco w ciemno. Zwraca uwagę na ulicach. Można powiedzieć, że praktycznie każdy na nie zwraca uwagę. Dzisiaj miałem 4 pogaduchy z ciekawskimi. Akurat ta wersja z racji usztywnionego zawieszenia świetnie się prowadzi, chociaż trochę mniej komfortowo niż auto testowe, którym jeździłem. Trochę jak dla mnie dziwnie jest może zestopniowana skrzynia biegów. Na początku wychodziło na niezłego muła. Ale na 3 biegu od 3500 obr auto dostaje niesamowitego kopa i świetnie ciągnie od 60 do blisko 120 km/h. Technika wyprzedzania z Poldka z redukcją do 3 świetnie się nada :mrgreen: Dzięki dużym kołom bez problemu można się brać za krawężnik wysokości 20cm 8) Dzisiaj też żona mnie namówiła do pojeżdżenia po lesie i przeprawa przez wielką kałużę nie zakończyła się wodowaniem :P Ale samochód wygląda, jakby wrócił z rajdu paryż dakar :mrgreen: Z rzeczy, które mnie nieco denerwują, to schowek - nawet do zamknięcia trzeba nacisnąć przycisk :P Jest też miejsce pod lewą stopę, ale nie przykryte ani plastikiem ani gumą, tylko wykładziną. Szybko się pewnie powyciera :roll: Co do spalania się nie wypowiem. Jak narazie zrobiłem 200km po mieście. Trudno ocenić, gdyż zegary są cyfrowe oprócz prędkościomierza i obrotomierza. Klimatyzacja się spisuje :) Stanie w korkach od razu zrobiło się mniej stresujące. Do auta dostałem poprzeczki na relingi, ale jutro muszę zdjąć, bo szumią powyżej 90 km/h. Do przyzwyczajenia też jest włącznik klaksonu, który jest we włączniku kierunkowskazów. To narazie na szybko na tyle :wink:

Beckie - 2010-08-04, 21:17

Nooo widzę, że kolega już się pozbierał. :lol:

matucha napisał/a:
Do auta dostałem poprzeczki na relingi, ale jutro muszę zdjąć, bo szumią powyżej 90 km/h.

Tych poprzeczek lepiej nie wozić na dachu bez potrzeby. Nie dosyć, że mogą hałasować to jeszcze zwiększają zużycie paliwa.

matucha - 2010-08-04, 21:20

Ciekawą przygodę miałem z podkładkami pod tablice. Przy odbiorze dokumentów zaznaczyłem, że przywiozę swoje, chyba, że mi dadzą coś za reklamowanie ich salonu :P
Jak przyjechałem z tablicami to sam kierownik przyszedł zobaczyć, co to za podkładki. No to jak nie reklama na podkładce, to mi nalepili na tylną szybę na szybko :lol:

AndrzejW - 2010-08-04, 21:22

matucha napisał/a:
Ale na 3 biegu od 3500 obr auto dostaje niesamowitego kopa

Nie szkoda ci tak katować silnik na dotarciu, z tego co wiem, to przy takim niskim przebiegu nie powinno się przekraczać 3000obr/min.

matucha - 2010-08-04, 21:26

AndrzejW, tak raz dla sprawdzenia tylko ;-)
Pozatym dzisiaj założyłem matę do bagażnika, odebrałem Unidena 520 i ML'kę 145 :)

I mam jedno pytanie - czy w zapasowym kluczyku macie pilot do centralnego zamka :?: Bo ja mam tylko w jednym.

Dzisiaj też zainteresowałem się o nalepkę UMWELTZONE. Pewnie koło poniedziałku dostanę 8-)

Wczoraj za to wykupiłem pełen pakiet ubezpieczenia.

W dniu dzisiejszym odbyłem też pierwszą jazdę w terenie - sztuk 2 :-P Raz sobie skróciłem przez plac budowy, bo kawałek przed miejscem docelowym mi drogę zamknęli i musiałbym z 3 km objechać 8-)

AndrzejW - 2010-08-04, 21:29

Pilot do centralnego zamka też mam tylko w jednym kluczyku.
mekintosz - 2010-08-04, 22:32
Temat postu: Re: Sandero STEPWAY
matucha napisał/a:
Tak na szybko, co dało się zauważyć po 200km:
Autko odebrałem wczoraj :)
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Co mnie najbardziej zaskoczyło - auto o dziwo na żywo prezentuje się o wiele lepiej. Pomimo tego, że to flagowy kolor, to brałem go nieco w ciemno. Zwraca uwagę na ulicach. Można powiedzieć, że praktycznie każdy na nie zwraca uwagę. Dzisiaj miałem 4 pogaduchy z ciekawskimi. Akurat ta wersja z racji usztywnionego zawieszenia świetnie się prowadzi, chociaż trochę mniej komfortowo niż auto testowe, którym jeździłem. :


Gratulacje. Dzis wiekszosc chwali sie dusterami, a jego protoplasta stepway jest jakby pomijany ;-( Jaki kolor masz? Czerowono marchewkowy ? Stepway ma na 100% sztywniejsze zwieszenie? Mniej buja? Jak jechalem na testowej jezdzie tez odnioslem wrazenie ze jest taki sprezysty a nie miekki.

Seal - 2010-08-04, 22:47

matucha napisał/a:
I mam jedno pytanie - czy w zapasowym kluczyku macie pilot do centralnego zamka :?: Bo ja mam tylko w jednym.

Gdzieś już to było na forum. Poszukaj.
Jak rozmawiałem kiedyś z Jantarem to za około 200 stówki można było domówić drugiego pilota z centralnym.

matucha - 2010-08-05, 06:53

mekintosz, buja mniej. Dostałem informację w salonie już przy zakupie, że auto jest sztywniejsze. Myślę, że to odczucie powiększa jeszcze fakt, że auto ma jednak inny rozmiar opon - mniejszy profil, więc sama opona też pewnie mniej pracuje. Kolor mam czerwień ognistą, czyli kolor z ulotki o Stepway'u.

I jak dla mnie z srebrnymi wstawkami wnętrze jest dużo przyjemniejsze.

tweeciak - 2010-08-05, 07:34

Witam STEPWAY'owicza
Mam nadzieje ze bedziesz rownie zadowolony jak ja z samochodu

pozdrawiam...i "szerokości"


Tweeciak

Zygzak - 2010-08-05, 07:36

Witaj

jestem przekonany, że będziesz zadowolony z tego samochodziku .
Ja jestem bardzo .

Pozdrawiam Zygzak

MARAKAM - 2010-08-05, 11:33

Witam, widzę że kolega kupił z gazem zakładanym w serwisie czy też gdzieś...
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi. Mój spisuje się świetnie.
Podczas przejazdu przez Poznań w strone Piły widziałem 4 Sandero.

krakry1 - 2010-08-05, 12:08

Gratuacje Matucha ... ale we wszystkie kałuże to nie wjeżdżaj. :-P
matucha - 2010-08-05, 13:00

Gaz zakładany w serwisie :-)

Jutro natomiast pierwszy raz jadę nim w trasę, bo kumpel się żeni. Zobaczymy, czy wszystkie fury w orszaku weselnym przyćmi :-P

Ernest - 2010-08-05, 16:34

Może jakieś zdjęcia? :)
matucha - 2010-08-06, 11:49

Zdjęcia będą napewno, ale ze względu na wyjazd nie miałem czasu ;-)
qubacen - 2010-08-08, 13:31

Mam pytanie odnośnie Dacia sandero stepway – czy macie w swoich komputer i czy macie oświetlenie schowka?

Pytam bo nie mam a zdaje mi się, że być powinno - jeżeli napiszecie mi że macie to odrazu poproszę o podpowiedzi jak w tej sytuacji sięzachować - jechać do salonu i co? W końcu auto już odebrane.

krakry1 - 2010-08-08, 14:26

Co oświetlenia schowka to działa ono przy włączonym zapłonie i włączonych światłach. Sam to przerabiałem po odbiorze - myślałem, że oświetlenie jest uszkodzone. Pomógł wtedy ktoś z forum.
jackthenight - 2010-08-08, 15:12

W stepway-u nie ma komputera pokładowego, jak również nie ma oświetlenia schowka.
Krakry ty masz Laureate - a w nim wszystko jest, a w stepway zamiast lampki schowka jest po prostu dziura.

krakry1 - 2010-08-08, 15:47

Wszystko jasne - No to w takim razie lepiej że wiązłem Laureate. :->
matucha - 2010-08-08, 18:15

Oto obiecane zdjęcia:


krakry1 - 2010-08-08, 18:32

Ładny kolorek, a te czarne reflektory - gratulacje.
czaju - 2010-08-08, 19:00

też już mam czarne :D gorzej że nie mam jak zderzaka przymocować (do wtorku) ;p
krakry1 - 2010-08-08, 19:02

Te ślizgi - pamiętam.
qubacen - 2010-08-08, 20:34

jackthenight napisał/a:
W stepway-u nie ma komputera pokładowego, jak również nie ma oświetlenia schowka.
Krakry ty masz Laureate - a w nim wszystko jest, a w stepway zamiast lampki schowka jest po prostu dziura.


A to wszystko jasne - dzięki za odpowiedź (właśnie sprawdziłem, że u mnie także jest dziura zamiast lampki - a dochodzą tam może jakieś przewody co by się podpiąć?).

P.S. A diesla nie chciałem

matucha napisał/a:
Oto obiecane zdjęcia:

[url=http://img822.images....th.jpg]Obrazek[/URL][url=http://img225.images....th.jpg]Obrazek[/URL][url=http://img840.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


Czad - mam takiego samego i jakoś w tym kolorze najbardziej mi się widzi.

Ernest - 2010-08-08, 22:34

Fajny Stepway :) Najładniejszy w tym kolorku ;)
tweeciak - 2010-08-09, 07:51

Witam..i GRATULACJE....
Mam nadzieje ze bedziesz rownie zadowolony..jak ja:)

Lupo - 2010-08-09, 08:42

No matucha, gratulacje!! Mam nadzieje ze bedzie Ci dlugo i dzielnie sluzyl i bedziesz z niego bardzo zadowolony (tego jestem w zasadzie pewien) :)
mollu - 2010-08-09, 11:23

jackthenight napisał/a:
W stepway-u nie ma komputera pokładowego, jak również nie ma oświetlenia schowka.
Krakry ty masz Laureate - a w nim wszystko jest, a w stepway zamiast lampki schowka jest po prostu dziura.


a może ktoś powiedzieć czym się jeszcze różni stepway od laureata ?
no nie wliczając tego komputera i lampki

oraz wyglądu zewnętrznego oczywiście ;)

albo przynajmniej na której wersji jest on robiony ? to sobie już sam odszukam różnice ;)

tweeciak - 2010-08-09, 12:07

z tego co sie orientuje-jest robiony na wersji Ambiance

:)

pzdr
Tweeciak

Matthias[Wlkp] - 2010-08-09, 12:39

W konfiguratorze masz taką opcję jak "prównanie wersji". Spojrzałem tak na szybko, i Stepway ma jednak trochę więcej w standardzie niż zwykły Ambiance, chociażby przeciwmgłowe, skórzaną kierownicę, lakier metalik i klimę w opcji.
mollu - 2010-08-09, 12:59

o nawet nie widziałem, że tak można porównać
dzięki bardzo


kurde jestem tak na 70-80 % przekonany na zakup sandero
a teraz tylko problem którą wersje

Matthias[Wlkp] - 2010-08-09, 13:16

Wrzuć sobie do porównania Laureante i Arctica.

Spróbuj sobie skonfigurować 3 wersje. Zacznij od absolutnego minimum (klima to chyba bezwarunkowo? - wtedy Arctica), potem spróbuj Stepway'a, a na koniec wszystko co mógłbyś chcieć w wersji Laureante.

Arctica będzie najtańsza, Stepway "najfajniejszy", a w Laureante będziesz miał "więcej w środku" ;).

krakry1 - 2010-08-09, 13:16

Doradzam wersję Laureate z silnikiem dCi 85 KM - ja jestem b. zadowolony.
qubacen - 2010-08-09, 15:16

mollu napisał/a:
o nawet nie widziałem, że tak można porównać
dzięki bardzo


kurde jestem tak na 70-80 % przekonany na zakup sandero
a teraz tylko problem którą wersje


A ja powiem odwrotnie do kolegi krakry1 - przemyśl pi razy drzwi ile km rocznie robisz - robić będziesz. Różnica ceny pomiędzy benzynowym a dieslowym motorem jest 5000PLN czyli 1050litrów E98 czyli 14000przejechanych kilometrów przy założeniu że diesel nie jeździ. Do tego benzynę można zagazować, jednak silnik jest ździebko mocniejszy, zdecydowanie szybciej się nagrzewa (w zimę do na duży +) a i najważniejsze: nie polecam ale nawet jak zalejesz jakimś paliwem od "zdzicha" ze stajni to jakoś pojedziesz i będzie luz, a jeśli w dieslu zrobisz ten sam numer... to sprawdź sobie ile kosztuje jeden wtrysk, że o 4 nie wspomnę. M.in. stąd podjąłem decyzję o zakupie benzyniaka.

P.S. Tak na szybko obliczenia: Przy założeniu, że diesel pali 4,5l/km a benzyniak 7l/km to te 5000PLN różnicy w zakupie rozłoży się na około 40500km - czyli dla przeciętnego Kowalskiego... i tu jest pytanie ile przeciętny Kowalski jeździ? Ja do tej pory robiłem w okolicach 20000 rocznie - teraz mi to spadnie tak o połowę. Wniosek prosty za jakieś 3-4lata zacznę dokładać do paliwa. Oczywiście to tylko teoria bo te diesle jednak troszkę więcej łykają niż 4,5l/km a z tego co słyszałem benzyniaki mniej niż 7l/km do tego nie wiadomo po ile będzie paliwo za powiedzmy rok (a już od jakiegoś czasu diesel drożeje na potęgę i straszą, że na tym nie koniec).

czaju - 2010-08-09, 15:33

mam 1.4 75KM + LPG, nic się nie dzieje, jest taniej niż Diesel (ok 18zł/100km, czyli jakieś 4l ON - przy moich jazdach nie ma szans), nic się Drakulce nie dzieje, 30kkm przelotu (20kkm na LPG). Gdybym zakładał przeloty rzędu 30kkm rocznie to w tym momencie zdecydowałbym się chyba na ON, ale pewnie ten 85KM (bo moje 75 kucy wydaje się być mało, szczególnie na trasie - w kulturalnych warunkach do 120-130kph można podróżować - później brakuje mocy i robi się głośny).

UWAGA: Diesle w Daciach są cichsze, a sama dopłata niewielka (jak będziesz gazował w ASO na jedno wyjdzie), ale LPG może wyglądać kulturalnie - jest np miejsce na pełnowymiarowy wlew pod klapką...

PS A może Diesel + CNG? Jest może jakiś forumowicz z CNG?

krakry1 - 2010-08-09, 17:42

qubacen napisał/a:
Oczywiście to tylko teoria bo te diesle jednak troszkę więcej łykają niż 4,5l/km a z tego co słyszałem benzyniaki mniej niż 7l/km
Jednak jak ktoś jeździ dużo po mieście to te 7l w benzynie to pobożne życzenie - zrobi Ci się wtedy 9l/100km, a w dieslu skoczy ci jedynie do 5,5 l. Podobnie u kogoś, jak lubi sobie docisnąć i jeździć dynamicznie. Miałem tego przykład, ostatnia wyprawa nad morze ponad 1300 km i średnie spalanie 5,1 l. (gdzie się tylko dało 110-120 km/h, autostrady: 140 km/h i cały czas włączona klima). Przy takiej technice jazdy z silnikiem 1,6 MPI - podejrzewam, że średnie spalanie wyszłoby mi ok. 9l/100km. No ale każdy wybiera co mu pasuje i co woli.
qubacen - 2010-08-09, 17:54

krakry1 napisał/a:
No ale każdy wybiera co mu pasuje i co woli.


Ot co. Być może będę żałował za jakiś czas wyboru – ale jeździłem kilkoma benzyniakami a ostatnio dieslem i powiem, że póki co jestem za PB – ale czas pokaże. Na razie to jeszcze nie bardzo mogę cisnąć bo raptem 200km na liczniku… i nie wypowiem się odnośnie spalania bo tankowałem raz… Również Picasso ważył 1300kg i miał 90KM a tu mam 1000kg i 87KM zarobaczymy jak to mi wyjdzie w praktyce…

czaju - 2010-08-09, 19:09

Przyznaję że coraz bardziej należę do grupy kierowców z ciężką nogą, ale nie udało mi się spalić więcej niż 9,5l LPG w moim 1,4 - mimo klimatyzacji, mimo 130-140kph, mimo rozpędzania się w przedziale obrotów 3-4,5k. Obstawiam że 8l PB98 to maks (no ok, da się nawet 15 jak się chce ;p)
krakry1 - 2010-08-09, 19:15

Dyskusja na temat wyższości benzyny (lub z LPG) nad dieslem - to jedna z tych dyskusji, jak te, o wyższości Świąt Bożego Narodzenia, nad Świętami Wielkanocnymi. Najważniejsze jest zadowolenie z autka, jego niezawodności i przy okazji zadowolenie z jego spalania.

Czego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia (za ok. 4 m-ce), życzę wszystkim użytkownikom tego forum. :mrgreen:

matucha - 2010-08-09, 22:15

Dzisiaj czekając na światłach liczyłem ilu kierowców przejeżdżających obok obróci, żeby zobaczyć auto - średnio 8 na 10 :mrgreen:
Seal - 2010-08-09, 22:31

qubacen napisał/a:
A ja powiem odwrotnie do kolegi krakry1 - przemyśl pi razy drzwi ile km rocznie robisz - robić będziesz. Różnica ceny pomiędzy benzynowym a dieslowym motorem jest 5000PLN czyli 1050litrów E98 czyli 14000przejechanych kilometrów przy założeniu że diesel nie jeździ. Do tego benzynę można zagazować, jednak silnik jest ździebko mocniejszy, zdecydowanie szybciej się nagrzewa (w zimę do na duży +) a i najważniejsze: nie polecam ale nawet jak zalejesz jakimś paliwem od "zdzicha" ze stajni to jakoś pojedziesz i będzie luz, a jeśli w dieslu zrobisz ten sam numer... to sprawdź sobie ile kosztuje jeden wtrysk, że o 4 nie wspomnę. M.in. stąd podjąłem decyzję o zakupie benzyniaka.

P.S. Tak na szybko obliczenia: Przy założeniu, że diesel pali 4,5l/km a benzyniak 7l/km to te 5000PLN różnicy w zakupie rozłoży się na około 40500km - czyli dla przeciętnego Kowalskiego... i tu jest pytanie ile przeciętny Kowalski jeździ? Ja do tej pory robiłem w okolicach 20000 rocznie - teraz mi to spadnie tak o połowę. Wniosek prosty za jakieś 3-4lata zacznę dokładać do paliwa. Oczywiście to tylko teoria bo te diesle jednak troszkę więcej łykają niż 4,5l/km a z tego co słyszałem benzyniaki mniej niż 7l/km do tego nie wiadomo po ile będzie paliwo za powiedzmy rok (a już od jakiegoś czasu diesel drożeje na potęgę i straszą, że na tym nie koniec).

Wszyscy podniecają się spalaniem i przebiegiem a jeszcze jest coś co się nazywa przyjemność z jazdy :-D
Mollu jak możesz to porównaj sobie benzynę 1,6 i dCI 85.
Mnie się udało a że bardziej sobie cenię przyjemność zjazdy niż wasze spalanie i przebiegi to wolę dopłacić i wybrać dCI 85.
A jeszcze dodatkowo do dCI możesz sobie w Jaszpolu dorzucić parę koników.

qubacen - 2010-08-10, 05:02

matucha napisał/a:
Dzisiaj czekając na światłach liczyłem ilu kierowców przejeżdżających obok obróci, żeby zobaczyć auto - średnio 8 na 10 :mrgreen:


Mam to samo :mrgreen:

Kolego Seal nie chodzi tu o "podniecanie się" spalaniem, ale śmiem twierdzić, że rachunek ekonomiczny dla zdecydowanej większości ludzi tu na tym forum odgrywa potężną rolę. Zresztą gdyby tak nie było to pewnie spotkalibyśmy się nie na Dacia forum ale odpowiednio na Lesus forum, Porsche forum etc...

mollu - 2010-08-10, 06:37

Seal napisał/a:

Mollu jak możesz to porównaj sobie benzynę 1,6 i dCI 85.
Mnie się udało a że bardziej sobie cenię przyjemność zjazdy niż wasze spalanie i przebiegi to wolę dopłacić i wybrać dCI 85.
A jeszcze dodatkowo do dCI możesz sobie w Jaszpolu dorzucić parę koników.


no właśnie nie mam jak się przejechac dieslem - miałem w ogóle problem, żeby przejechać się sandero w benzynie - dopiero w 3 salonie w którym byłem oddalonym o 70 km znalazłem i udało się przejechać benzyną

ale mam teraz diesla więc wiem czego się spodziewać

dzieki za rady :)


trochę zrobiłem offtopa
sorrka

a co do tematu
to spteway fajowa bryka - chciałbym zobaczyć kiedyś na żywo jak się prezentuje

qubacen - 2010-08-10, 06:45

mollu napisał/a:
a co do tematu
to spteway fajowa bryka - chciałbym zobaczyć kiedyś na żywo jak się prezentuje


Mieliśmy to samo przed podpisaniem papierów i możesz u dilera zażyczyć sobie aby umówił Cię z jakimś klientem. W moim przypadku tak było, że zadzwoniono do innego nabywcy stepway’a i poproszono czy nie zechciał by pokazać auta – oczywiście za tego typu przysługę zagwarantowano mu zniżkę przy wizycie przeglądowej. Ale to chyba póki co jedyny sposób. A dodatkowo plus takiego spotkania jest taki, że użytkownik powie Ci prawdę: co mu się nie podoba, co by zmienił etc itd.
Ja od siebie napiszę, że warto dobrać podłokietnik - z tym, że licz się z faktem, że do zaciągania i opuszczania ręcznego musi być podniesiony.

laisar - 2010-08-11, 00:21

krakry1 napisał/a:
(gdzie się tylko dało 110-120 km/h, autostrady: 140 km/h i cały czas włączona klima). Przy takiej technice jazdy z silnikiem 1,6 MPI - podejrzewam, że średnie spalanie wyszłoby mi ok. 9l/100km.

Temat http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=105 podpowiada, że raczej bliżej 8 - i to z dołu...

Beckie - 2010-08-11, 11:32

Właśnie się zbulwersowałem tym co krakry1 napisał ;-) i dodam tylko: w Sandero? :shock:
matucha - 2010-08-11, 14:41

U mnie spalanie w mieście w korkach, klima non-stop 9,39 na 100. Jazda w 70% przebiegu po 15 w godzinach szczytu.
mekintosz - 2010-08-11, 21:13

matucha napisał/a:
U mnie spalanie w mieście w korkach, klima non-stop 9,39 na 100. Jazda w 70% przebiegu po 15 w godzinach szczytu.


Jak czytam takie raporty spalania to az sie chce miec 1.2 16 V lub 1.5 dci. Te osmiozaworowki to smoki.

Beckie - 2010-08-11, 21:15

Ale matucha pisze o LPG ... chyba.
qubacen - 2010-08-11, 21:26

Może głupie pytanie ale spytam: w manualu napisali, że zbiornik paliwa to około 50l. Od ilu jest rezerwa – albo inaczej w momencie gdy zaświeci się rezerwa to ile paliwka jest w baku?
laisar - 2010-08-11, 21:55

Naprawdę nie prościej najpierw poszukać? d(;

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=596

qubacen - 2010-08-11, 22:22

laisar napisał/a:
Naprawdę nie prościej najpierw poszukać? d(;

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=596
:oops:
matucha - 2010-08-12, 14:55

Beckie napisał/a:
Ale matucha pisze o LPG ... chyba.

Piszę o benzynie. Tak wyglądało pierwsze tankowanie po 300km. Pierwsze 1000km muszę na benzynie zrobić ;)
Za to wczoraj przy tankowaniu wyszło już 7,5 litra na setkę. 70% miasto, reszta autostrada przy 120km/h, klimatyzacja cały czas. Wogóle mam wrażenie, że auto dużo lepiej się zbiera, niż zaraz po zakupie.

qubacen - 2010-08-13, 22:17

Mam jeszcze takie pytanie: czy komuś odlepia się boczny napis STEPWAY? Mnie osobiście denerwuje to, że to jest naklejone a nie zrobione jakimś aerografem – gdybym wiedział, że to będzie to zastrzegłbym, że nie chcę.
matucha - 2010-08-15, 23:57

U mnie nie ma najmniejszych śladów odlepiania się, a już mam ponad 1200km i 2 mycia na myjce :-P Wątpię, żeby odpadło. Na poprzednim aucie mam nalepkę za 5 zł nalepioną 4 lata temu i trzyma jak oryginał.
mollu - 2010-08-16, 06:22

qubacen napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanie: czy komuś odlepia się boczny napis STEPWAY? Mnie osobiście denerwuje to, że to jest naklejone a nie zrobione jakimś aerografem – gdybym wiedział, że to będzie to zastrzegłbym, że nie chcę.


a tego to nie można sobie akurat wybrać
w salonie dowiedziałem się, że napis boczny stepway musi być zawsze, te naklejki z tylu są opcjonalne tylko

matucha - 2010-08-16, 19:23

Parę fotek z wypadu za miasto ;-)





straszna_maruda - 2010-08-22, 12:47

Nie pchaj się w teren na takich szosowych oponach. Trochę wilgoci i błotka i zobaczysz ile to auto waży... :mrgreen:
matucha - 2010-08-22, 20:02

straszna_maruda napisał/a:
Nie pchaj się w teren na takich szosowych oponach. Trochę wilgoci i błotka i zobaczysz ile to auto waży... :mrgreen:


Na szczęście było sucho. A poza tym kilkaset metrów wcześniej przejeżdżałem koło gospodarstwa. Traktor zawsze da radę :-P

MARAKAM - 2010-08-26, 15:00

krakry1 napisał/a:
Jednak jak ktoś jeździ dużo po mieście to te 7l w benzynie to pobożne życzenie - zrobi Ci się wtedy 9l/100km, a w dieslu skoczy ci jedynie do 5,5 l. Podobnie u kogoś, jak lubi sobie docisnąć i jeździć dynamicznie. Miałem tego przykład, ostatnia wyprawa nad morze ponad 1300 km i średnie spalanie 5,1 l. (gdzie się tylko dało 110-120 km/h, autostrady: 140 km/h i cały czas włączona klima). Przy takiej technice jazdy z silnikiem 1,6 MPI - podejrzewam, że średnie spalanie wyszłoby mi ok. 9l/100km. No ale każdy wybiera co mu pasuje i co woli


Jednak sznowby kolega się tochę myli w tasie Stepway nad morze spalił mi 7,4 litra, a noge mam ciężką, na autostradzie wg licznika 146-148 wg GPS 150 i tak cały odcinek A2, a dalej też powyzej 120. Także nie jest tak żle.

piotrres - 2010-08-26, 17:49

Moim byłym Loganem 1.6 przejechałem w delegacji 700 km w 10h.Korki w Radomiu i w Warszawie. Na A1 nie żałowałem bata i jakież było moje zdziwienie: 6,8 L/100 km. No ale Logan ma mniejszego Cx niż Sandero/Stepway odpowiednio: 0,36 vs. 0,39 to wynik 7,4L przy podobnej dynamice jazdy jest prawdopodobny.
tweeciak - 2010-08-27, 09:29

W Stepce...po miescie...6l. W trasie...ciekawe czy komus udalo sie zejsc ponizej 5L. Zaznaczam...z STEPWAY'u!

Ogolnie...srednia...w trasie 5.3

:)

matucha - 2010-08-29, 20:37

Ja ostatnio i w trasie i w mieście 9l LPG. Tyle, że w trasie lubię dynamicznie wyprzedzać i autko miałem po dach zapakowane książkami, które wiozłem dla teścia :-P
piter - 2010-09-15, 20:06
Temat postu: DYWANIK
DO KOLEGI MATUCHA.FIRMA REZAW-PLAST ROBI FAJNE DYWANIKI DO SANDERO GDZIE MIEJSCE POD LEWĄ STOPE JEST ZAKRYTE GUMĄ.DODOATKOWO JEST TEŻ GUMA NA TUNEL Z TYŁU.
krakry1 - 2010-09-15, 20:09

matucha napisał/a:
autko miałem po dach zapakowane książkami, które wiozłem dla teścia :-P
... teściu erudyta, fajna sprawa. :-P
piter - 2010-09-15, 20:11
Temat postu: SPALANIE
STEPEK 1.6 MPI W TRASIE Z BOKSEM ŚREDNIO WZIĄŁ MI 8,3L NA 100.JAZDA AUTOSTRADAMI I INNYMI DROGAMI SŁOWENII I WŁOCH.POZDRO DLA WSZYSTKICH
matucha - 2010-09-15, 20:28

piter, nie wiesz, czy mają swojego użytkownika na allegro Ci z Rezaw-Plast?

I tak na marginesie, to dzisiaj przekręciło mi się już 4tys. km :mrgreen:

Beckie - 2010-09-15, 20:34

Dywaniki
matucha - 2011-01-11, 13:06

Wczoraj w autku miałem przegląd na 15 tys.

Przegląd 98zł
Przegląd gazu, wymiana fitlrów, regulacja zaworów, wymiana uszczelki pod pokrywą niecałe 400zł.

Autko odebrałem umyte, odkurzone, wyprane dywaniki itd. Jestem bardzo zadowolony 8-)
Oprócz tego jako posiadacz złotej karty dostałem 20% rabatu na robociznę i 7% na części.

No zima vs Stepway 1:0 :evil:
Przedwczoraj moja żona rozwaliła oponę na dziurze w asfalcie. 400zł do tyłu :-/ ;-)

jjmalin - 2011-01-11, 13:33

rezaw plast ma konto na allegro bo sam kupowałem. u mnie Stepway vs zima 1:0
matucha - 2011-06-30, 17:14

Wczoraj odebrałem auto po przeglądzie na 30 tys.

Jak narazie z "awarii"
Na samym początku skrzypiący pedał sprzęgła - zrobiony w kilkadziesiąt minut.
Przepalona żarówka
Nie działało podświetlenie pokrętła od nawiewu, ale się "samo" naprawiło po kilku dniach 8-)
Wymienione klocki przód na ostatnim przeglądzie.

No i kulam się do następnego przeglądu, czyli za jakieś 150 dni biorąc pod uwagę moje przebiegi ;-)
A jutro ruszam na wakacje do Kołobrzegu :-D

Auto Krytyk - 2011-06-30, 17:48

Dużo jeździsz jak na rocznik 2010.
miandas - 2011-06-30, 19:33

a gdzie robisz w poznaniu przeglądy?
matucha - 2011-06-30, 20:13

TAXI AIRPORT, średnio w dni robocze robię 100km po Poznaniu, a w weekend mam do rodziców w tą i z powrotem 150km, a do teściów 250, więc średnio tak wychodzi ;-)

miandas, przeglądy robię w Auto Compol'u przy AWF'ie w Poznaniu ( Kazimierza Wielkiego ).
Ale mam kartę złotego klienta.

miandas - 2011-06-30, 20:27

ja też chcę taką kartę! czy mam kupić 20 dusterów laureate z orurowaniem??? :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group