DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - Zakup Daci Duster na kredyt

limo - 2010-10-17, 16:02
Temat postu: Zakup Daci Duster na kredyt
Witam:) Mam wielką prośbę do posiadaczy DD, którzy kupili ją na kredyt. W jakim banku macie kredyt, na jakich warunkach, które banki polecacie, a które nie? Jestem na etapie poszukiwania dobrej oferty kredytowej więc będę wdzięczny za wszelkie informacje. Jak narazie sprzedawca wyliczył mi przykładową ofertę w Aliorbanku:

cena auta: 62 000 zł
wpłata własna: brak
Okres kredytowania: 100 m-cy
Wys. raty: ok 1050 zł

Wychodzi troszkę ponad 100 000 zł więc koszt kredytu trochę zabija, z tym, że tak jak napisałem to przykładowa oferta uzyskana w 5 min bez podawania żadnych danych. Czekam na opisy waszych doświadczeń. Pozdrawiam!

marektbg - 2010-10-17, 16:20

Raczej bez wpłaty własnej co najmniej 20% lepszej oferty nie dostaniesz. 1050zł to przy warunkach jakie podałeś to nie najgorsza propozycja.
Możesz spróbować w Multibanku - oni maja w tej chwili dobrą ofertę, dostali nawet wyróżnienie za kredyt samochodowy. W mBanku na 96 miesięcy rata ponad 1100zł w Lukasie 100 miesięcy 1150zł.

limo - 2010-10-17, 16:34

dzieki za szybką odp. Dokładnie interesuje mnie kwota 53 tys. Mniej więcej tyle kosztowałaby mnie DD w wybranej przeze mnie opcji i silniku 1.6. We wtorek odwiedzi mnie pani z Deutsche Banku tyle, że z ofertą na kredyt gotówkowy, zobaczymy co z tego wyjdzie a w międzyczasie sprawdzę multibank:)
krakry1 - 2010-10-17, 16:39

Zapytaj także w którymś z Banków Spółdzielczych - wtedy kiedy ja szukałem kredytu (I - II.2010r.) oni mieli najtańszy kredyt samochodowy. Nie wiem jak u nich z wkładem własnym - nie wiem czy musi być o to nie pytałem, bo pożyczałem mniej niż 50% wartości auta.
benny86 - 2010-10-17, 16:58

limo napisał/a:
dzieki za szybką odp. Dokładnie interesuje mnie kwota 53 tys. Mniej więcej tyle kosztowałaby mnie DD w wybranej przeze mnie opcji i silniku 1.6.

Właśnie "wykonfigurowałem sobie takiego dusterka:
-Laureate 4x2
-benzynowy 1.6 16v
-elektryczne szyby z tyłu
-skórzana kierownica
-radio cd plus sterowanie z kierownicy
-lakier metalik
Cena wyskakuje dokładnie 52 900zł teoretycznie w konfiguratorze (jakieś drobiazgi pewnie byś dostał od dealera ;-) ) W następnym etapie konfiguracji, przy symulacji finansowej dałem zerowy wkład własny, 96rat i wychodzi kwota miesięcznej raty 946,02ZŁ
Porównując Twoją ofertę (100x1050zł = 105tys.zł) z założeniami tej symulacji finansowej (96x946,02=90817,92zł) wychodzi na to że załatwiając kredyt w salonie oszczędzasz kilkanaście tysięcy zł i parę godzin biegania po bankach.

Teraz tylko sprawdz czy rzeczywiście tak to wygląda, zamawiaj i chwal się nowym nabytkiem :mrgreen:

marektbg - 2010-10-17, 17:38

benny86 idź do salonu niech Ci policzą kredyt w Dacii - jeden z droższych - wiem liczyłem najpierw na stronie, a w salonie ZONK! Pewnie jak bierzesz 10tyś to 20zł na racie to nie dużo, ale przy 50tyś to 100zł.
Dla porównania RCI Bank 10tyś - 48rat - rata 308zł, VW Bank (na Octavię kredyt 2,99%) 10tyś. 48 rat - 279zł - różnica duża 29zł na racie...

yarocz - 2010-10-17, 18:23

W ubiegłym tygodniu mój kolega z pracy brał kredyt w Banku Spółdzielczym gdzie realna stopa procentowa wyniosła 12%. ;-)
limo - 2010-10-17, 22:24

W tym tygodniu jak porównam kredyty wszystko się okaże. Jeśli będą dla mnie za drogie to odczekam kilka miesiecy odłożę z 10 000 na wkład własny i zobaczymy. Oby tylko nie było tak jak straszyła mnie pani w salonie - "proszę się śpieszyć bo przy takiej sprzedaży to mogą ewentualnie podrożeć albo będzie mniej wypasu w tej cenie". No i jak za kilka miesięcy mi przyjdzie czekać pół roku to też niezbyt mi się to widzi. A tak przy okazji - daliście radę przy zakupie DD urwać coś z ceny albo wynegocjować jakiś bonusik? Bo ja przy wstępnej rozmowie usłyszałem, że mogę otrzymać ewentualnie dobre słowo:) W Rzeszowie jeszcze nie pytałem ale chyba na jedno wyjdzie bo o ile się orientuję to obydwa salony ma ten sam właściciel.
Nikita_Bennet - 2010-10-18, 08:52

no ja właśnie też rozważam przejście się do banku spółdzielczego bo mam w ręku przykładowy harmonogram spłaty w RCI i poproszę o ofertę konkurencyjną ;)
limo - 2010-10-18, 12:03

widziałem przed chwilą dustera dokładnie takiego samego jak w mojej konfiguracji i chyba umrę z rozpaczy jak go nie kupię :roll:
Gość - 2010-10-18, 17:51

Bank pocztowy ma najniższe raty, zadzwoń jeszcze do pośrednictwa CLS i tam się dowiedz. Ja biorę przez nich w getin banku jakoś wyszło w miarę i ubezpieczenia komunikacyjne w promocjach mają
limo - 2010-10-18, 18:04

Ofertę z RCI mam taką:

Okres kredytowania: 60 m-cy
Cena Dacii: 53800 zł
koszt kredytu 23 558 zł
W tych pieniądzach ubezpieczenie kredytu za prawie 4000 i RRSO troszkę ponad 16%
Wpłata własna 0 zł

Troche dużo tych odsetek no ale niestety jak sie nie ma chociaż 30% wpłaty własnej to tak to wygląda. W Aliorze niby by miało być taniej, jutro się okaże ale też kwestia ile taniej bo przy kredycie w RCI za 1000 zł jest pakiet ubezpieczeniowy w cenie promocyjnej 1000 zł. Doradźcie co Waszym zdaniem byłoby lepsze. Poczekać i odłożyć trochę na wkład własny czy zamówić w takim kredycie w RCI i oprócz tego w miarę możliwośći spłacać więcej rat wcześniej coby trochę koszt całej imprezy zmalał. Jeśli tak to + dla RCI bo w Aliorze dowiedziałem się, że przy takiej wartości pojazdu wcześniejsza spłata wiąże się z kosztem ok 500-600 zł prowizji z tytułu wcześniejszej wpłaty. Już sam nie wiem która opcja lepsza... Ale przyszła dziś do salonu zamawiana w maju(!) czarna dd 4x4 dci i nie ma co gadać auto warte tej całej lataniny za dobrym kredytem:)

laisar - 2010-10-18, 19:47

Ja na miejscu współforumowiczów nie dałbym się naciągnąć na dawanie takich rad - bo tylko Ty wiesz, kol. limo, co Ci się tak naprawdę bardziej opłaca. Bo finansowo łatwo sobie policzysz, który kredyt najtańszy, uwzględniając różne zniżki i gratisy - ale rzeczywistą wartość ewentualnej różnicy wobec czasu oczekiwania / wcześniejszego jeżdżenia autkiem to już wyłącznie Ty możesz ocenić...
Dawid - 2010-10-18, 20:22

cen auta
53800
wpłacasz 10 % wartości + 5 procent odpalasz za udzielnie kredytu = 15%
reszta na 84 raty
rata wychodzi ci 737 zł miesięcznie

http://www.comperia.pl/wy...-------0--.html

bank zarobi ponad 16 tys na Tobie

Policz też sobie jak wychodzi przy zerowej wpłacie bank zarobi wtedy ponad 18 tys.

Nikita_Bennet - 2010-10-18, 20:37

limo napisał/a:

....Jeśli tak to + dla RCI bo w Aliorze dowiedziałem się, że przy takiej wartości pojazdu wcześniejsza spłata wiąże się z kosztem ok 500-600 zł prowizji z tytułu wcześniejszej wpłaty....


pewny jesteś?
Bo jak tak to lipa bo byłem właśnie skłonny ku RCI ale u mnie często byłby wcześniejsze spłaty (jak trafi się lepszy okres w rolnictwie).

limo - 2010-10-18, 21:10

albo ja się źle wyraziłem albo Ty mnie źle zrozumiałeś. W RCI wg tego co mi powiedziano można w każdym momencie spłacić ile się chce bez dodadkowych kosztów a w Aliorze jest ta prowizja (chyba jednorazowa no ale zawsze). Dodatkowo na plus dla RCI jest promocja z pakietem ubezp. za 1000 złociszy. Przejdę się jeszcze do Multibanku ale coś w tym kalkulatorze to za różowo wygląda, jak się czegoś dowiem to napiszę, pozdro.
sereq - 2010-10-18, 21:59

limo napisał/a:
albo ja się źle wyraziłem albo Ty mnie źle zrozumiałeś. W RCI wg tego co mi powiedziano można w każdym momencie spłacić ile się chce bez dodadkowych kosztów a w Aliorze jest ta prowizja (chyba jednorazowa no ale zawsze). Dodatkowo na plus dla RCI jest promocja z pakietem ubezp. za 1000 złociszy. Przejdę się jeszcze do Multibanku ale coś w tym kalkulatorze to za różowo wygląda, jak się czegoś dowiem to napiszę, pozdro.


Ja będę pod koniec listopada brał najprawdopodobniej w RCI (bo po pierwsze nie bardzo mi się chce szukać alternatyw, a po drugie już jeden kredyt u nich brałem i spłaciłem). Wpłata własna będzie w okolicy 50% ceny auta (Duster 1.6 Laureate 4x4, ok. 56500 w sumie), jak będziesz jeszcze zainteresowany to napiszę jakie warunki konkretnie dostałem .

marektbg - 2010-10-19, 06:40

limo napisał/a:
Przejdę się jeszcze do Multibanku ale coś w tym kalkulatorze to za różowo wygląda

Multibank nie ma kalkulatora.

limo - 2010-10-19, 08:28

no tak ale chodziło mi o te wyliczenia na comperia.pl
marektbg - 2010-10-19, 08:42

Wiesz nie ma co się za bardzo sugerować wyliczeniami na stronach typu Comperia itd. Niestety trzeba poświecić dzień, pochodzić po bankach i prosić o oferty zapytać o szczegóły, obowiązkowe ubezpieczenia itd.
Dawid - 2010-10-19, 20:55

Można spokojnie sugerować się tym,co jest na stronie comperia .pl , przynajmniej odnośnie multibanku . Brałem tam kredyt w lipcu . Powiem więcej, można liczyć na jeszcze lepsza ofertę , bo to, co jest w porównywarce to jest oferta standardowa.
Ja zapłaciłem 3% prowizji od przyznanego kredytu , a nie 5% jak w porównywarce.
Ubezpieczenia nie płaciłem bo nie było konieczne.

Jarosław P - 2011-01-14, 19:59

Mam pytanie , w przypadku kasacji samochodu w wyniku wypadku czy kradzieży zakładając że samochód warty jest 30000 , a mnie pozostaje do spłaty kredytu 15000 ,jaką część ubezpieczenia zabiera bank ? Czy ja też coś dostanę ?

Orientuje się ktoś jak to jest ?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Beckie - 2011-01-14, 22:21

Popsułeś swoją Sandero czy dopiero planujesz? ;-)
TD Pedro - 2011-01-14, 22:55

Jarosław P napisał/a:
Mam pytanie , w przypadku kasacji samochodu w wyniku wypadku czy kradzieży zakładając że samochód warty jest 30000 , a mnie pozostaje do spłaty kredytu 15000 ,jaką część ubezpieczenia zabiera bank ? Czy ja też coś dostanę ?

Orientuje się ktoś jak to jest ?
Z góry dzięki za odpowiedź.


bank powinien zaspokoić z ubezpieczenia niespłaconą część kredytu (oczywiście z należnymi odsetkami i ewentualnymi prowizjami - to zależy jak są "skonstruowane" umowa kredytu i polisa) a reszta powinna trafić do Ciebie...

Seal - 2011-01-14, 23:14

Jarosław P napisał/a:
Mam pytanie , w przypadku kasacji samochodu w wyniku wypadku czy kradzieży zakładając że samochód warty jest 30000 , a mnie pozostaje do spłaty kredytu 15000 ,jaką część ubezpieczenia zabiera bank ? Czy ja też coś dostanę ?

Orientuje się ktoś jak to jest ?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Wszystko zależy od ubezpieczyciela jeżeli chodzi tzw szkodę całkowitą. Przerabiałem to na własnej skórze.W moim przypadku a była to Warta wyceniła mi mój wrak na 7000 zł. i sam musiałem się z nim bujać aby nie stracić.
W twoim przykładzie to może być np. tak jak skasujesz auto to ubezp. ustali wartość wraku i wypłaci bankowi 30000 minus wartość wraka np.10000 ,bank zabierze swoją działkę 15000 a Tobie przeleje 5000 plus wrak.Jeżeli Ci się uda sprzedać wrak za 10000 to wyjdziesz na zero jak nie to stracisz jak więcej to zyskasz.
PS.Ja sprzedałem swój wrak za 8000 zł.

PiotrSC - 2011-01-15, 14:44

Witajcie,
to mój pierwszy post, bo i Dusterka będzie pierwsza :-)

Wszystko zależy od ubezpieczenia jakie wykupiłeś.

Ja zawsze kupuję pełny pakiet, bez szkody własnej i z ubezpieczeniem od pełnej kwoty w razie kolizji/kradzieży - tzn. jeśli np ubezpieczenie jest na 40000. Ale w momencie kradzieży (np.w 11 miesiącu) samochód jest już wart powiedzmy 30000. To i tak dostaje kwotę 40000.

Jeśli samochód jest w kredycie - to co należne jeszcze bankowi - do banku; ewentualna reszta kwoty - do Ciebie.

Za chwilę będę interesował się kredytem - to napisze jak to wygląda w tej chwili. Na pewno jednak to nie będzie RCI, bo nie przywykłem do przedstawiania pit`ów ani innych dokumentów o dochodach.
Na razie na celowniku jest BPH, ale zobaczymy w marcu...

pozdr

Mariusz - 2011-01-15, 18:11

PiotrSC ubezpieczenie wykupiłeś może w PZU? Pytam bo ja mam w PZU i mam tą właśnie opcję utrzymania wartości samochodu przez 12 miesięcy. No chyba, że już inne towarzystwa mają tą opcję
marektbg - 2011-01-15, 19:37

Mariusz napisał/a:
No chyba, że już inne towarzystwa mają tą opcję

Hestia ma - mam taka opcję - obym nie musiał z tego korzystać.
Koleżanka mojej Mamy z PZU procesuje się 2 rok odnośnie utrzymania wartości. Parodia straszna - kupiła VW Polo - ukradli i PZU zamiast wartości polisowej 41000zł - zaproponowali 35800zł bodajże - mimo gwarancji wartości auta przez cały okres ubezpieczenia :-)
Babka ma chyba już 60lat i od ponad 20 była klientka PZU OC/AC i ją fajnie potraktowali - tzw. olanie stałego klienta :mrgreen:

PiotrSC - 2011-01-15, 19:47

Jeszcze nie kupiłem, bo autko dopiero do odbioru w kwietniu :-) Ale w tej chwili już się rozglądam konkretnie za ubezpieczeniem, żeby później to załatwić od ręki.

Pytałem w Mbanku - chyba Benefia (nie pamiętam teraz dokładnie) - zaproponowali 2100 zł za OC i AC przy pełnych zniżkach.

Wie ktoś jak to wygląda w Allianz, w pakiecie od dealera? Mają jeden wariant czy można dowolnie ubezpieczać?

wladek - 2011-01-15, 20:12

Witam. W Alianz składka przy pełnych zniżkach. oc i ac i pełnej wartości w pierwszym roku wynosi ok 1400zł dacia duster 55000zł.
TD Pedro - 2011-01-15, 23:22

PiotrSC napisał/a:
Jeszcze nie kupiłem, bo autko dopiero do odbioru w kwietniu :-) Ale w tej chwili już się rozglądam konkretnie za ubezpieczeniem, żeby później to załatwić od ręki.

Pytałem w Mbanku - chyba Benefia (nie pamiętam teraz dokładnie) - zaproponowali 2100 zł za OC i AC przy pełnych zniżkach.

Wie ktoś jak to wygląda w Allianz, w pakiecie od dealera? Mają jeden wariant czy można dowolnie ubezpieczać?


ubezpieczałem Dustera w dniu 23 grudnia i zapłaciłem 1690,00pln - z tego co powiedział sprzedawca w ASO - RP zastosował w przypadku zakupu Dustera promocyjne pakietowe ubezpieczenie w Allianz i taką kwotę mi wyliczył od wartości samochodu 62 700,00 pln, dopytywałem czy mają znaczenie posiadane ulgi (w moim przypadku maksymalne) odpowiedź - NIE,

PiotrSC - 2011-01-27, 13:25

Teraz - od 1 stycznia - nastąpiała zmiana. Przy kredycie RCI ubezpieczenie dusterki jest gratis.

Samo ubezpieczenie u dealera teraz - bez znaczenia zniżki - 1890 zł.

Ja jednak wezmę w BPH - bo wartość kredytu wychodzi teraz na poziomie 6,5% więc kredyt jest baaardzo dobry. I nie chcą żadnych dokumentów przy wpłacie 50 % :-)

TD Pedro - 2011-01-27, 17:06

PiotrSC napisał/a:

Ja jednak wezmę w BPH - bo wartość kredytu wychodzi teraz na poziomie 6,5% więc kredyt jest baaardzo dobry. I nie chcą żadnych dokumentów przy wpłacie 50 % :-)


a jakie zabezpieczenie kredytu?

flowerman - 2011-01-27, 19:07

Informacja o ubezpieczeniu Dustiego z dzisiaj.

Dealer - 2030,00 zł (bez obniżenia wartości przez rok, auto zastępcze na czas naprawy + szyby) PZU, Benefia u Dealera podobnie


Mój Broker - te same standardy- też PZU - 1500,00 zł.

Zgadnijcie u kogo wziąłem? :mrgreen:


P.S. Wartość auta 61 500,00 zł Laureate 1,6 16 V 4x4 full bez skóry w brązie z hakiem i chlapaczami.

wat - 2011-01-27, 20:10

MTU
flowerman - 2011-01-27, 20:20

Sorki WAT bo nie dopisałem, że mój broker też mi dał w PZU.

Jak na razie wszystkie auta ubezpieczam w PZU

PiotrSC - 2011-01-29, 10:57

TD Pedro napisał/a:
PiotrSC napisał/a:

Ja jednak wezmę w BPH - bo wartość kredytu wychodzi teraz na poziomie 6,5% więc kredyt jest baaardzo dobry. I nie chcą żadnych dokumentów przy wpłacie 50 % :-)


a jakie zabezpieczenie kredytu?


Biorę na firmę- jedynie wpis banku do dowodu.

Następna w kolejce "niezłych" jest Santander - żadnych dokumentów o dochodach, wymóg prowadzenia dg tylko przez 6miesięcy oraz 10lub 20% (nie pamiętam dokładnie bo temat odpuszczony) wpłaty własnej. Zabezpieczenie miękkie (dokumenty w banku).

No to się jeszcze może okazać że w PZU najtaniej! Świat staje na głowie :-)

Nie wiedziałem że dealerzy mają różne ubezpieczalnie - ja dzwoniłem do dwóch i mieli tylko Allianz za 1890 zł.

flowerman - 2011-01-29, 14:59

Ja mam swojego na kredycie w RCI na firmę.

Przy wpłacie 50% jedyne zabezpieczenie to cesja polisy AC (wpiska o cesji na ubezpieczeniu).

I tyle.

Żadnych zaświadczeń, tylko dowody tożsamości.

TD Pedro - 2011-01-29, 15:34

flowerman napisał/a:
Ja mam swojego na kredycie w RCI na firmę.

Przy wpłacie 50% jedyne zabezpieczenie to cesja polisy AC (wpiska o cesji na ubezpieczeniu).

I tyle.

Żadnych zaświadczeń, tylko dowody tożsamości.


i to jest dziwne :evil: ja chciałem kupić w kredycie, kredytu chciałem tylko niezbędne minimum (w grudniu było to 10 000 pln) po to by skorzystać z taniego pakietu ubezpieczenia - ale niestety zażądali całą masę świstków (nie miało znaczenia, że kupuję u nich czwarty z rzędu samochód) - dlatego ich pożegnałem a potem okazało się że oferują dla Dustera w miarę tanie ubezpieczenie zryczałtowane (1690 pln) i w sumie dobrze wyszło... nieprzewidywalna jest polityka Renault Polska :lol:

flowerman - 2011-01-29, 16:02

TD Pedro,

Ja pisałem o MCV-ce, Duster przyszedł za cash

TD Pedro - 2011-01-29, 16:06

flowerman napisał/a:
TD Pedro,

Ja pisałem o MCV-ce, Duster przyszedł za cash


tego nie wiedziałem, bo jesteśmy w temacie: "Zakup Daci Duster na kredyt" ale to nie zmienia faktu, że sprzedawca (RP) ten sam a polityka różna... ;-)

PiotrSC - 2011-01-30, 01:00

no widzę że bardzo różna...
ode mnie chcieli (kredyt na firmę - wolny zawód) całą masę świstków o dochodach. Inne banki - tylko oświadczenia.

Tak naprawdę w końcu, to co za różnica jakie autko? skoro jedna firma, podobne kwoty...

limo - 2011-02-21, 19:25

coby nie zakladac nowego tematu spytam tutaj. czy jest ktos z forum kupowal nowe autko w leasingu pokrywajacym 100% wartosci samochodu? chodzi mi o zaliczke 10% w salonie. stepway, ktory mnie interesuje ma sie pojawic w salonie okolo polowy marca, a jesli chcialbym go sobie zaklepac, to musze wplacic 10% zaliczki, ktora moga mi policzyc juz na poczet samochodu albo oddac przy zakupie (jak juz leasingodawca pusci przelew). problem w tym, ze nie bardzo mi na reke mrozic na miesiąc ponad 4000. gdyby ktos mial podobne doswiadczenia to bede wdzieczny za wszelkie info, pozdrawiam.
mausi64 - 2011-03-01, 09:10

flowerman napisał/a:
Ja mam swojego na kredycie w RCI na firmę.

Przy wpłacie 50% jedyne zabezpieczenie to cesja polisy AC (wpiska o cesji na ubezpieczeniu).

I tyle.

Żadnych zaświadczeń, tylko dowody tożsamości.


u mnie to samo; kredyt w RCI, tyle, że na osobę prywatną; wystarczyło jedynie oświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach :-) wpłata własna: ponad 50%, więc rzeczywiście tylko cesja na AC; nawet w dowodzie nie ma śladu, że właścicielem jest bank !!!!

mausi64 - 2011-03-01, 09:17

flowerman napisał/a:
Sorki WAT bo nie dopisałem, że mój broker też mi dał w PZU.

Jak na razie wszystkie auta ubezpieczam w PZU


a ja polecam Allianz - mam tam oprócz samochodu także dom i działkę. wtedy ubezpieczenie jest jeszcze niższe, bo ma się zniżkę za inne ubezpieczenia. powiem więcej - zmieniłam bank na Allianz i dostałam w zeszłym roku 200,00 pln dodatkowego upustu. dodatkowo - co polecam szczególnie tym, co mają jeżdżące dzieci - jako jedni z nielicznych nie biorą ZWYŻKI za kierowcę do lat 25. ja mojego syna mam w dowodzie... jeśli ktoś zainteresowany - mogę polecić dziewczynę; zna się na wszystkim super, a przy kontynuacjach daje dodatkowe zniżki. Naprawdę warto :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group