DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Akcja serwisowa - dolot w 1.5 dCi

guma - 2011-05-13, 10:06

dzisaj dzwonili z RP i prośili o przyjechanie na kontrole układu dolotu powietrza niby luzują się jakieś zaciski.Pan servisant coś tam pogrzebał, podokręcał i niby wszystko ok
Capano - 2011-05-13, 12:49

W tym samym temacie około 1 m-ca temu nasz Duster 1,5dCi 85KM został przywołany do serwisu.
Niestety nikt z serwisu nie chciał udzielić bliższych informacji.

guma napisał/a:
dzisaj dzwonili z RP i prośili o przyjechanie na kontrole układu dolotu powietrza niby luzują się jakieś zaciski.Pan servisant coś tam pogrzebał, podokręcał i niby wszystko ok

Prezes - 2011-05-13, 13:07

Capano napisał/a:
W tym samym temacie około 1 m-ca temu nasz Duster 1,5dCi 85KM został przywołany do serwisu.
Niestety nikt z serwisu nie chciał udzielić bliższych informacji.
guma napisał/a:
dzisaj dzwonili z RP i prośili o przyjechanie na kontrole układu dolotu powietrza niby luzują się jakieś zaciski.Pan servisant coś tam pogrzebał, podokręcał i niby wszystko ok

Capano posiadasz 1.5 dCi 85 KM 4WD? Tak wynika z opisu.
Jak coś takiego się dzieje to chyba sobie zdejmę obudowę i popatrzę czy luzu nie ma.

Capano - 2011-05-13, 13:14

Nie, mamy w domu dwa Dustery :
1. 1,5dCi 85KM z napędem na przednią oś
2. 1,5dCi 110KM 4WD

i ten pierwszy był wezwany do serwisu.


Prezes napisał/a:
Capano posiadasz 1.5 dCi 85 KM 4WD? Tak wynika z opisu.
Jak coś takiego się dzieje to chyba sobie zdejmę obudowę i popatrzę czy luzu nie ma.

maciek - 2011-05-13, 13:19

Capano, to napisz w opisie że masz 2 bo jest to trochę mylące ;-) , fajnie mieć 2 Dustery co ?
Kristoff - 2011-05-13, 13:24

maciek napisał/a:
Capano, to napisz w opisie że masz 2 bo jest to trochę mylące ;-) , fajnie mieć 2 Dustery co ?


No i się wydało, dlaczego tak długo czeka się na Dustera. Nic dziwnego, skoro ludzie wykupują na zapas po kilka sztuk :).


Pozdrawiam serdecznie,
Kristoff

Capano - 2011-05-13, 13:26

hehe, ale na forum reprezentuje tylko swojego 4WD :))
i tak, bardzo fajnie mieć dwa Dustery - witając się wrzuciłem fotki.



maciek napisał/a:
Capano, to napisz w opisie że masz 2 bo jest to trochę mylące ;-) , fajnie mieć 2 Dustery co ?

48piotr - 2011-05-13, 14:20

Kristoff napisał/a:
No i się wydało, dlaczego tak długo czeka się na Dustera. Nic dziwnego, skoro ludzie wykupują na zapas po kilka sztuk

A może talony wprowadzić,lub listy kolejkowe............ :mrgreen:

koniu - 2011-05-14, 11:11

Żeby tylko za chwilę nie było "efektu cukrowego" :->
PiotrSC - 2011-05-15, 16:29

no i firmy budowlane też porobiły masowe zakupy.

Jadąc do Wa-wy, na budowach gdzie był Strabag (naprawdę wielu) widziałem co chwilę Dusterki.

piotrres - 2011-05-21, 10:12

Zbliża mi się 15 kkm więc może wymienią mi silnik ,na nowy lepszy ;-)
Ale z drugiej strony fajnie, że nie ściemniają tylko wymieniają.

Kristoff napisał/a:
maciek napisał/a:
Capano, to napisz w opisie że masz 2 bo jest to trochę mylące ;-) , fajnie mieć 2 Dustery co ?


....Nic dziwnego, skoro ludzie wykupują na zapas po kilka sztuk :).

Ja też bym kupił jescze kilka, ale mi się miejsce na strychu i w piwnicy skończyło ;-)

koniu - 2011-05-21, 11:24

Ja chyba też kupię dwa, bo jak widzę ceny niektórych części w ASO, to ... tego drugiego będę mieć na podmianki 8-)
TD Pedro - 2011-05-21, 11:36

koniu napisał/a:
tego drugiego będę mieć na podmianki

Polak potrafi... :mrgreen: :-P gratuluję pomysłu... :-)

koniu - 2011-05-21, 16:15

TD Pedro napisał/a:
koniu napisał/a:
tego drugiego będę mieć na podmianki

Polak potrafi... :mrgreen: :-P gratuluję pomysłu... :-)


Mało tego, potem odwrócę kolejność i sprzedam jako nieśmigany :-P

piotrres - 2011-05-21, 21:51

koniu napisał/a:
Ja chyba też kupię dwa, bo jak widzę ceny niektórych części w ASO, to ... tego drugiego będę mieć na podmianki 8-)


Noo, po nicku sądząc nie podziewałem się skłonności kanibalizacyjnych ;-)

48piotr napisał/a:
A może talony wprowadzić,lub listy kolejkowe............ :mrgreen:

A na legitymację ZBOWiD'u to dadzą bez kolejki ?! :mrgreen:

mrówa - 2011-05-22, 08:48

piotrres napisał/a:
A na legitymację ZBOWiD'u to dadzą bez kolejki ?!
Na legitymację niekoniecznie, ale na kobietę w ciąży - na pewno :mrgreen:
Auto Krytyk - 2011-06-03, 13:08

Jest akcja serwisowa na 1,5 dci przeciera się rura plastikowa-gumowa dolotu do turbiny, mnie czeka wymiana w przyszłym tygodniu także podjedźcie i zapytajcie się czy nie ma u was takiego problemu. Moim zdaniem Dacia powinna wysyłać listy do użytkowników a nie dopiero przy przeglądzie mówią ci że rura dolotowa się może przetrzeć i czekać na dostarczenie parę dni.
mekintosz - 2011-06-03, 21:34

TAXI AIRPORT napisał/a:
Jest akcja serwisowa na 1,5 dci przeciera się rura plastikowa-gumowa dolotu do turbiny, mnie czeka wymiana w przyszłym tygodniu także podjedźcie i zapytajcie się czy nie ma u was takiego problemu. Moim zdaniem Dacia powinna wysyłać listy do użytkowników a nie dopiero przy przeglądzie mówią ci że rura dolotowa się może przetrzeć i czekać na dostarczenie parę dni.


Dotyczy 1.5 dci 85 KM, czy tylko MCV czy wszystkie ?

Auto Krytyk - 2011-06-04, 07:56

Z tą rurą to jest tak że jak przyjedziesz na przegląd to ci dopiero powiedzą że jest akcja serwisowa i sprawdzają rurę bo się przeciera. Powinny być wysyłane do domu zawiadomienia- tak miałem w megane jak wymieniali mi przewód do wspomagania hamulców
Pawlo - 2011-06-05, 14:03

Dzwoniłem do ASO w piątek sprawdzili w systemie i nic o moim aucie tam podobno nie było ale o innych też nie, aż się zdziwili że jest jakaś akcja z rurą. Po prostu bajoki a w takiej sytuacji to jednak powinno to być załatwiane przez centralę.
Auto Krytyk - 2011-06-05, 15:09

To zależy z którego roku masz MCV pewnie też. Akcje serwisowe zazwyczaj obejmują dane roczniki gdzie coś spartolili. Jeżeli macie MCV z 2010 roku i 1.5dci to warto zadzwonić i zapytać się no ale jeżeli u mnie sprawdzali specjalnie i się przeciera rura no to u innych to samo będzie.
Tak się zastanawiam bo wcześniej ktoś pisał że złączki sprawdzają. Ja obejrzałem sobie te rury dokładnie bo zdejmowałem filtr powietrza i zanosiłem do prania czyszczenia ręcznego:mrgreen: i faktycznie to żadnej dziury ani przecierania nie zauważyłem, może faktycznie chodzi o te zaciski-obejmy co mocują rurę i one wycierają ja bo fabryka złe dała albo za mocno skręcili.

Auto Krytyk - 2011-06-13, 11:22

I juz mam wymienioną tą rurę dolotową, jest to ta rura plastikowa długa pozaginana idąca od intercoolera do turbo, widać ją pod maską na pierwszym planie. Była tez inna beżowa Dacia MCV SL.....z Rudy Śl. i chyba tez rura do wymiany bo majstry patrzyły hehe. Od dziwo plac u Pietrzaka cały zastawiony Dusterami chyba z 15 sztuk, dwie MCV , jedna Sandero i zero Loganów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group