DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - Leasing a wypadek

Ammianus - 2011-09-14, 08:58
Temat postu: Leasing a wypadek
Witam,

Jak już niektórzy z Was pewnie wiedzą, trochę poobijała się moja Sanderka. A że jest w leasingu, to i problemy trochę inne niż w przypadku autka własnego.

Interesuje mnie rzecz następująca:
Czy mam szansę na zmiany w wysokości spłat samochodu?
Naprawa auta została wyceniona na 19k brutto (ok. 40% wartości ubezpieczenia), wartość auta jakby nie patrzeć spadła. Wiem, że są wypłacane różnego rodzaju odszkodowania za takie rzeczy. Czy jako leasingobiorca mam szansę zobaczyć na oczy część tej kwoty? Czy jest możliwość renegocjowania warunków umowy?

mrówa - 2011-09-14, 10:17

Wszystkie warunki (także sytuacje pokolizyjne) są, a przynajmniej powinny być zawarte w umowie leasingu. Przeczytaj dokładnie (wiem, wiem, nikomu się nie chce) lub skontaktuj się z leasingodawcą, tam uzyskasz najbardziej wiarygodne informacje. Być może zainteresuje Cię opcja (dopytaj czy dostępna) wzięcia nowego auta w leasing po spłacie/sprzedaży tego z wypadku.
Decybel - 2011-09-14, 18:04

Przeczytałem ostatnio parę umów leasingowych i wg mnie takiej możliwości nie ma, ale oczywiście najlepiej dowiedzieć się u źródła. Mozesz też zasiegnąć informacji na forum leasingu
link
w kwestii ubezpieczenia pewnie chodzi Ci o GAP, ale on pokrywa różnicę miedzy wartością auta a uzyskanym odszkodowaniem z polisy w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej przedmiotu leasingu.

Ammianus - 2011-09-15, 07:04

No, po całodniowym dochodzeniu moge śmiało stwierdzić, że jestem ekspertem od umów z firmą VB Leasing :lol:
Otóż w moim przypadku (jednoosobowa działalność gospodarcza) są dwie drogi.
1. Leasingodawca ubezpiecza samochód, i dolicza koszty do raty - wtedy leasingobiorca nie ma za dużo do gadania
2. Leasingobiorca ubezpiecza samochód we własnym zakresie (po akceptacji LD), i wtedy ma pełnię praw do roszczeń.
Wiedzę swą czerpałem z dogłębnej analizy umowy leasingowej oraz infolinii LD oreaz ubezpieczyciela. Uff.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group