DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - PROPOZYCJA LOGO KLUBU

majkhell - 2007-09-16, 13:38
Temat postu: PROPOZYCJA LOGO KLUBU
Panowie taki oto pomysł wpadł mi do głowy, żeby stworzyć logo naszego klubu. Można potem zrobić naklejki itd., to propozycja wstępna i niedopracowana, jeżeli bedzie przychylność szanownego grona, dopracuję i możemy zeń kożystać. ??
krzys909 - 2007-09-16, 13:41

Witam . moim zdaniem super tylko proponował bym by byl adresik stronki naszego forum lub chociaż końcówka bez www , no i fajnie by było zrobić takie naklejki dobrej jakości niezaduze by pasowały nam do autek !!
majkhell - 2007-09-16, 13:46

OK. to może tak ??
majkhell - 2007-09-16, 13:46

się obrazek nie załadował
Marcin - 2007-09-16, 13:48

Moim zdaniem spoko. Ale moze sprobuj zrobic caly napis na bialo lacznie z tym .pl
I jeszcze sprawa logo dacii. Mozesz wykorzystac takie jakie jest na forum?? Bo to Twoje jakies na gorze dziwne jest ;-)

krzys909 - 2007-09-16, 13:49

No widze że już mamy coś konkrentego moze wogle zrobimy jakiś plebiscyt na nasze Logo które będzie na naklejkach , ramkach tablic , jako bryloczki do kluczyków lub na koszulki by na zlocie sie pokazać jak to przystało na Loganowców !!!
majkhell - 2007-09-16, 14:19

Marcin napisał/a:
Moim zdaniem spoko. Ale moze sprobuj zrobic caly napis na bialo lacznie z tym .pl
I jeszcze sprawa logo dacii. Mozesz wykorzystac takie jakie jest na forum?? Bo to Twoje jakies na gorze dziwne jest ;-)


na górze powiadasz jest dziwne, uhm. Cóż chodziło o lekkie nawiązanie do kontórów Polski. Tej obecnej, nie tej od morza do morza :-) Jest to zrobione na bazie oficjalnego logo Dacii pobranego z brandsoftheworld :-)

GeRRaD - 2007-09-16, 14:23

Pomysł loga bardzo fajny, proponuję wykorzystać oryginalny krój fontów Dacii + wszystkie litery w jednym białym kolorze. A góra loga świetnie podkreśla że jesteśmy PL
oilkm - 2007-09-16, 14:25

A Renault i Dacia nie mają nic naprzeciw wykożystaniu ich loga ?

Tak tylko wnikam...

GeRRaD - 2007-09-16, 14:33

Tym wnikaniem to nie będziemy zaraz mieć loga :evil: Propozycja loga stanowi artystyczną wizję nie wykorzystywaną w celach komercyjnych, opartą o ogólnie dostępny w obrocie znak towarowy - taka mała interpretacja prawa
krzys909 - 2007-09-16, 14:35

Poprostu wykorzystujemy to co mamy na swoich maskach i tyłach aut za co zapłaciliśmy !!!Przecież za marke sie płaci no nie ? :mrgreen:
Pablo - 2007-09-16, 15:12

Bardzo fajna koncepcja loga. Podoba mi się nawiązanie do mapy Polski. Trzeba by jeszcze tylko dopracować krój liter, bo te które zaproponowałeś to jednak nie bardzo moim zdaniem.
oilkm - 2007-09-16, 15:46

Pablo napisał/a:
Bardzo fajna koncepcja loga. Podoba mi się nawiązanie do mapy Polski. Trzeba by jeszcze tylko dopracować krój liter, bo te które zaproponowałeś to jednak nie bardzo moim zdaniem.

Bardzo ładne - ja bym nawet był za tym, żeby zostawić czerwone .pl

A co do wykorzystania loga - to jusz sie nie czepiam :-P

Gregosa - 2007-09-16, 16:11

Całkiem fajnie to wyszło. Jeśli mogę tylko wyrazić swoje zdanie, to kropkę przy [ .pl ] zostawiłbym albo białą, albo czerwoną, bo też żółty (moim zdaniem) jest niepotrzebny.
Pablo78 - 2007-09-16, 16:14

GeRRaD napisał/a:
Tym wnikaniem to nie będziemy zaraz mieć loga :evil: Propozycja loga stanowi artystyczną wizję nie wykorzystywaną w celach komercyjnych, opartą o ogólnie dostępny w obrocie znak towarowy - taka mała interpretacja prawa


Potwierdzam, pozdrawiam.

arturo - 2007-09-16, 16:59

logo nawet spoko tylko aby się ktoś nie czepiał za zmiany w znaku towarowym jaki wykorzystałeś . I nie dawaj tej żółtej kropeczki zrób ją białą lub czerwoną
majkhell - 2007-09-16, 17:04

Proponuję plebiscyt.
Marcin - 2007-09-16, 17:06

Mi najbardziej podchodzi C ;-)
GeRRaD - 2007-09-16, 17:23

Stawiam na B lub C

A jakieś propozycje na ramki tablic z logo i adresem forum :?:

Fuzzy - 2007-09-16, 17:28

A ja trochę tak pod prąd - bo A, z tą żółtą kropeczką, mi się naprawdę :-D podoba
Pablo - 2007-09-16, 19:09

Cytat:
Stawiam na B lub C

Mnie także najbardziej podobają się te dwa, z lekką przewagą C.

MartinPŃ - 2007-09-16, 19:20

Opcja A rządzi, ta żółta kropka jakoś dodaje uroku.
RWw - 2007-09-16, 19:25

Dla mnie najbardziej odpowiednia jest wersja c. Dodatkowo proponuję rozważyć coś takiego: napis DACIA czcionką oryginalną Dacii, a reszta np. kursywą lub mniej "kanciastą" czcionką? Może ktoś spróbować zrobić taką wersję?
Gregosa - 2007-09-16, 20:01

Głosuję za wersją C 8-)
Ewentualnie możesz zmodyfikować wersję C robiąc żółtą kropeczkę - to będzie chyba najlepszy kompromis ;-)

Pablo78 - 2007-09-16, 20:28

RWw napisał/a:
Dla mnie najbardziej odpowiednia jest wersja c. Dodatkowo proponuję rozważyć coś takiego: napis DACIA czcionką oryginalną Dacii, a reszta np. kursywą lub mniej "kanciastą" czcionką? Może ktoś spróbować zrobić taką wersję?


Stawiam na B lub C + Napis czcionką DACIA groupe Renault, taki jak mamy na samej górze klubowej strony.

MartinPŃ - 2007-09-16, 20:31

Gregosa napisał/a:
Głosuję za wersją C 8-)
Ewentualnie możesz zmodyfikować wersję C robiąc żółtą kropeczkę - to będzie chyba najlepszy kompromis ;-)

Też tak myślę.

ZeneC - 2007-09-16, 20:31

Jestem za wersją c.
laisar - 2007-09-16, 20:49

oilkm napisał/a:
A Renault i Dacia nie mają nic naprzeciw wykożystaniu ich loga?


Teoretycznie pewnie by mogli, ale... w sumie - dlaczego? Przecież coś takiego to dla nich darmowa reklama, więc praktycznie nie sądzę żeby się czepiali.

laisar - 2007-09-16, 21:06

Ankieta dobra rzecz, ale najpierw muszą być dopracowane propozycje - a np. mnie żadna się w tej chwili do końca nie podoba :P

A ponieważ grafiką zajmuję się poniekąd zawodowo, to pozwolę sobie na kilka uwag:

- przede wszystkim absolutnie usunąłbym cieniowanie z ramki!

- po drugie, ogólnie: nie ma co za wiele kombinować, bo już oryginalne logo Dacii i tak jest dość "ciężkie" (skomplikowane) - sama zmiana kształtu i wpisanie w niego adresu internetowego w zupełności wystarczy;

- po trzecie, precyzując: może tylko by spróbować jeszcze bardziej zbliżyć kontur do obrysu Polski? Dzięki zmianie proporcji może udałoby się zmieścić nazwę w jednej linii... Teraz jest to jednak trochę mało czytelnie;

- po czwarte, a propos kolorów: wiem, że bardzo kusi żeby gdzieś wsadzić tę biel z czerwienią ;) ale vide secundo - akurat niebiesko-srebrne (białe) logo Dacii naprawdę bardzo kiepsko znosi wprowadzanie czegoś tak ostrego jak czerwień. Już prędzej należałoby może zmienić całą kolorystykę - np na podstawie wersji "e".

- Po piąte: żeby nie było, że tylko krytykuję :P - owszem, mógłbym sam coś konkretnie pokazać, bo takie bawienie się to jak dla mnie duża przyjemność, ale właśnie dlatego nie chcę odbierać zabawy majkhellowi :D Oczywiście, jeśli będzie wasza chęć / potrzeba to mogę coś przygotować - a na pewno chętnie dopieszczę w razie czego wybrany projekt od strony techniczno-poligraficznej.

krzys909 - 2007-09-16, 21:14

Moim skromnym zdaniem propnował bym byś też coś pokazał jeżeli masz o tym pojecie i głowe (bo dlamnie to magia) czym wiecej projektów tym większy wybór bedzie i w koncu zrobi się ankiete i napewno coś wybierzemy tylko musi byc tego wiecej . Ale wiem jedno nowe forum i odrazu jakieś juz pomysły są konkrtne przeciez logo to jest nasze godło musimy je mieć jak to rzekł Napoleon !!! :mrgreen:
majkhell - 2007-09-17, 08:11

Cytat:
A ponieważ grafiką zajmuję się poniekąd zawodowo


Cóż ja zajmuję nie tylko poniekąd ale całkowicie zawodowo, zgadzam się że zestawienie niebieskie + czerwienie migota, ale odcięcie czarną liną całość ratuje, nie upieram się przy czerwieni. Nawiązywanie proporcjami do obrysu polski staje się zbyt dosłowne - teraz to taka dygresja - pozatym raczej bym nie zmieniał proporcji bo te akurat nie są złe. Zmiana kolorystyki całości raczej nie bardzo jest na miejscu skoro bazujemy na istniejącym (może nienajlepszym faktycznie rozwiązaniu) cieniowanie ramki można usunąć minmo iż jest ono integralną częścią logo. Polecam ściągnoś sobie logo z brands, jest w epsie i pobawić się, ja będę miał czas na dalsze zabawy dopiero pod koniec tygodnia, teraz mi się zrobił młyn :-) .

psur - 2007-09-17, 08:17

Te pierwsze propozycje są bardzo fajne - podoba mi się nawiązanie do kształtu Polski. Może jeszcze jakby ten wystający szpic na dole przesunąć nieco w prawo - tak jak mamy granice, to byłoby fajnie. Czerwony może rzeczywiście nie najlepiej się komponuje, ale w myślę, że powinien zostać ze względu na symbolikę.

Generalnie uważam jednak, że każdy może tu wrzucić swoją propozycję (np. laisar), a potem będzie można zrobić ankietę i wybierzemy finalną propozycję.

aaryt - 2007-09-17, 15:18

Skoro juz ma byc bialo-czerwono to moze "Dacia" na bialo, a "klub.pl" caly na czewono? Wtedy to mamy cala flage Polski, a nie jakas taka posklejana z bialego + maly czerwony kwadrat w prwaym dolnym rogu. Tylko taka skromna uwaga. Ale moze wtedy za duzo czerwonego bedzie...
laisar - 2007-09-17, 16:12

majkhell napisał/a:
odcięcie czarną liną całość ratuje


De gustibus... ;)

Cytat:
Nawiązywanie proporcjami do obrysu polski staje się zbyt dosłowne - teraz to taka dygresja


Mnie się aktualne nawet podoba - to była tylko propozycja do rozważenia.

Cytat:
bym nie zmieniał proporcji bo te akurat nie są złe.


Bardzo zgrabny dyplomatycznie eufemizm :]

Cytat:
Zmiana kolorystyki całości raczej nie bardzo jest na miejscu skoro bazujemy na istniejącym


I ponownie - de gustibus... Ja uważam, że jak najbardziej można by coś twórczo pozmieniać. Ważne by efektem było Dzieło a nie [po]Twór :D

Cytat:
(może nienajlepszym faktycznie rozwiązaniu)


Ja lubię kanciaste auta więc Logan mi się nawet podoba, ale logo Dacii... po prostu brak mi słów...

Cytat:
cieniowanie ramki można usunąć minmo iż jest ono integralną częścią logo. Polecam ściągnoś sobie logo z brands


Ekhm... akurat Brands nie jest... jakby to ująć - źródłem do którego mam największe zaufanie ;>
W każdym razie - na moim aucie logo nie ma żadnego cieniowania :P

Cytat:
ja będę miał czas na dalsze zabawy dopiero pod koniec tygodnia, teraz mi się zrobił młyn :-) .


Łączę się w bólu...

majkhell - 2007-09-17, 18:54

Cytat:
Łączę się w bólu...


Czyżbym wyczytał w tym zdaniu nutkę sarkazmu ?? :-)

Taka branża, w dodatku jestem wolnym strzelcem, jak niema roboty to niema, jak jest to se palcem do d... nie trafiasz - sam wiesz taka branża.

Wrzuciłem temat, pomysł. Jak najbardziej jestem za wytykaniem błedów i szukaniem rozwiązania najlepszego. Tymbardziej cieszą uwagi kiedy krytykant zna się na żeczy :-)Logo jest faktycznie mocno przegadane ale proporcje ma OK, a co do auta - mnie się też podoba, mój wybór nie jest dyktowany jeno rachunkiem ekonomicznym. Proponuję w sobotę, jak nic nie wybuchnie, małe spotkanie robocze online. Może wspólnie osiągniemy konsensus ?? W kupie siła :-) I trzymaj sie ramy - to się nie pos.... A brands się przydaje, choć nie jest wyrocznią :-)

petek - 2007-09-17, 19:25

Mi podoba się wersja A.
Sweeper - 2007-09-17, 19:37

przepraszam, że wtrące swoje trzy grosze...
może obrys logana?
coś podobnego do naszego klubowego logo:


oczywiście bez bolidu ;)

używanie znaków firmówych to śliska sprawa...

laisar - 2007-09-17, 19:42

majkhell napisał/a:
Cytat:
Łączę się w bólu...


Czyżbym wyczytał w tym zdaniu nutkę sarkazmu ?? :-)

Taka branża, w dodatku jestem wolnym strzelcem, jak niema roboty to niema, jak jest to se palcem do d... nie trafiasz - sam wiesz taka branża.


Żaden sarkazm, tylko szczerość aż do bólu - mam po prostu bardzo podobną sytuację zawodową :D

Cytat:
Wrzuciłem temat, pomysł. Jak najbardziej jestem za wytykaniem błedów i szukaniem rozwiązania najlepszego. Tym bardziej cieszą uwagi kiedy krytykant zna się na rzeczy :-)


Bardzo się staram unikać krytykanctwa, a osiągać konstruktywizm.

Cytat:
[...]Proponuję w sobotę, jak nic nie wybuchnie, małe spotkanie robocze online. Może wspólnie osiągniemy konsensus ?? W kupie siła :-) I trzymaj sie ramy - to się nie pos...


Z powodów podanych na początku nie jestem w stanie nic obiecać, ale wstępnie oczywiście chętnie.

I spróbuję też coś jak najszybciej sam wysmażyć.

Cytat:
A brands się przydaje, choć nie jest wyrocznią :-)


A to nie przeczę, ale baaardzo ostrożnie podchodzę do tego co tam można znaleźć.
Zawsze to lepiej spróbować sięgnąć do źródła - dlatego właśnie naskrobałem bezpośrednio do producenta.

GeRRaD - 2007-09-17, 19:43

Sweeper napisał/a:
używanie znaków firmówych to śliska sprawa...


A kształt/bryła to nie prawnie chroniony wzór przemysłowy :?: (vide sprawa BMW vs chińscy producenci samochodów)

Nie dajmy się zwariować, nikt się nie przyczepi, o ile nie korzysta się ze znaku towarowego w celach komercyjnych, tak więc naklejki klubowe gratis (dla zarejestrowanych wiernych klubowiczów ;-) )

Black Eryk - 2007-09-18, 09:12

Całkiem fajnie to wygląda - ale ja bym się zastanowił nad czymś bardziej zakręconym :D
piotrres - 2007-09-18, 19:35

Hmmm,
a prawa autorskie, do kroju liter logo firmy ? Etc. Szukając mat. ilustracyjnego do swych wypocin często mam z tym problem

GeRRaD - 2007-09-18, 19:51

Może najlepiej nie róbmy nic wtedy nikt się nie przyczepi :evil:
Pablo78 - 2007-09-19, 09:33

GeRRaD napisał/a:
Może najlepiej nie róbmy nic wtedy nikt się nie przyczepi :evil:


he, he zgadza się :mrgreen:

psur - 2007-09-19, 09:45

Pablo78 napisał/a:
GeRRaD napisał/a:
Może najlepiej nie róbmy nic wtedy nikt się nie przyczepi :evil:


he, he zgadza się :mrgreen:


I jeszcze może zasiłek nam dadzą...

(sorry za politykę, ale tak mi się skojarzyło :P)

majkhell - 2007-09-19, 09:57

Cytat:
I jeszcze może zasiłek nam dadzą...


To dobre :-) Bo w kazdym tramwaju jest napisane: NIE WYCHYLAĆ SIĘ :-)

(no i znowu polityka :-) )

dmas - 2007-09-19, 09:59

Gratuluje pomyslu i wykonania!
Kontur Polski swietnie sie komponuje. Jestem za wersja C.

piotrres - 2007-09-19, 14:37

laisar napisał/a:

- przede wszystkim absolutnie usunąłbym cieniowanie z ramki!

-
- po trzecie, precyzując: może tylko by spróbować jeszcze bardziej zbliżyć kontur do obrysu Polski? Dzięki zmianie proporcji może udałoby się zmieścić nazwę w jednej linii... Teraz jest to jednak trochę mało czytelnie;

- po czwarte, a propos kolorów: wiem, że bardzo kusi żeby gdzieś wsadzić tę biel z czerwienią ;) ale vide secundo - akurat niebiesko-srebrne (białe) logo Dacii naprawdę bardzo kiepsko znosi wprowadzanie czegoś tak ostrego jak czerwień. Już prędzej należałoby może zmienić całą kolorystykę - np na podstawie wersji "e".


PODPISUJE SIĘ POD TYM OBIEMA PRZENIMI KOŃCZYNAMI GÓRNYMI :-D

majkhell - 2007-09-19, 14:39

Cytat:
po trzecie, precyzując: może tylko by spróbować jeszcze bardziej zbliżyć kontur do obrysu Polski


Dlaczego wszystko ma być wprost. Nie wystarczy taki delikatny niuans, dygresja?

piotrres - 2007-09-19, 14:47

Tonkaja aluzja grubowo dieła ;)
Tylko czy, z daleka takie klubowe logo będzie się różiło od Loga Daciii ?
Poza tym oryginalne logo firmy i tak jest dość złożone wizualnie i jak wprowadzimy nowe elementy, to będzie przekombinowane podobnie jak herb podkarpacia, czyli przeładowane graficznie.
http://pl.wikipedia.org/w...rpackie_COA.svg

majkhell - 2007-09-19, 14:58

Cytat:
Tonkaja aluzja grubowo dieła ;)
Tylko czy, z daleka takie klubowe logo będzie się różiło od Loga Daciii ?
Poza tym oryginalne logo firmy i tak jest dość złożone wizualnie i jak wprowadzimy nowe elementy, to będzoe przekombinowane podobnie jak herb podkarpacia, czyli przeładowane.


Przeładowane jest, zgadza się - cały czas kombinuję jak je odchudzić, wszak dobre logo - to takie, które wygląda dobrze w czerni i bieli :-)

Co do podobieństwa - takie miałem założenie, ale fakt z daleka będzie nierozróżnialne.

Zostaje nam zatem pracować na załączonej bazie lub odejść definitywnie od tego pomysłu i poszukać czegoś nowego. Zacznijmy może od skojażeń. Co z Dacią lub z czym kojazy ci się Dacia? Potem poszukajmy graficznych, nie dosłownych, ekwiwalentów tych skojarzeń i zobaczymy co nam wyjdzie. :-)

majkhell - 2007-09-19, 15:16

Cytat:
uproszczony projekt mi nie podpada pod gust... tamte lepsze...


Potraktujmy to jako wyjście i co by tu dodać. piotrres - ma dużo racji w tym że logo jest przeładowane i że z daleka może być zbyt podobne do Dacii jako takiej :-)

Kijop - 2007-09-19, 15:27

Jestem "świeży" na forum ale najbardziej pasuje mi wersja C. Ta bez charakterystycznych "trójkącików" jest jakaś biedna ;-)
majkhell - 2007-09-19, 15:29

Cytat:
Jeszcze walcze z żoną Logan czy Fabia


Postaw kobitę przed faktem dokonanym LOGAN - w końcu to Ty nosisz spodnie :-)

piotrres - 2007-09-19, 17:01

majkhell napisał/a:
Cytat:
Jeszcze walcze z żoną Logan czy Fabia


Postaw kobitę przed faktem dokonanym LOGAN - w końcu to Ty nosisz spodnie :-)


Co naoglądała się reklam z tym podejrzanym typkiem co go parka wozi nową fabią.
U mnie było podobnie Logan ? Fabia ? Thalia ?
i w końcu przekonałem kol. małżonkę że jednak Logan. I bardzo jej w nim do twarzy (czerwony ,metalik) ! Ino żałoba byłaa po strone jej rodziny...... :lol: "Bo, Piotruś to PODOBNO inteligentny człowiek !"

laisar - 2007-09-19, 17:07

majkhell napisał/a:
Dlaczego wszystko ma być wprost. Nie wystarczy taki delikatny niuans, dygresja? (podkr. Laisar)


Jesteś pewien, że piszesz o logo Dacii? ;>

laisar - 2007-09-19, 17:09

piotrres napisał/a:
Tylko czy, z daleka takie klubowe logo będzie się różniło od Loga Daciii?


O, i to jest dobre pytanie...

Cytat:
przekombinowane podobnie jak herb podkarpacia


Akurat ten herb wcale taki nie jest, naprawdę.

majkhell - 2007-09-19, 17:09

Cytat:
Jesteś pewien, że piszesz o logo Dacii? ;>


Proponuję czytać uważne - piszę o tym dinksie na górze co to kontur Polski ma na myśl przywodzić, chodzi o to że ma to być lekka dygresja a nie dosłownie kontur.

piotrres - 2007-09-19, 17:10

majkhell napisał/a:
Cytat:
uproszczony projekt mi nie podpada pod gust... tamte lepsze...


Potraktujmy to jako wyjście i co by tu dodać. piotrres - ma dużo racji w tym że logo jest przeładowane i że z daleka może być zbyt podobne do Dacii jako takiej :-)


I tu mam problem, bo rzeczywiście zrobiło się jakoś pusto. Takie Morze Wewnątrzpolskie (a la Morze Wewnątrzjapońskie ;-) )
Napis np. na pasku w poprzek z kolei kojarzyłby mi się z... tzw. "bastardzim balkiem" :lol:
Pasowałoby jakieś zapełnienie środka, hmm. :-? Mam w tej chwili kompletną antykocepcje :-/

majkhell - 2007-09-19, 17:16

Cytat:
bastardzim balkiem


z heraldyką za pan brat (czy jak to się pisze) :mrgreen:

Pewnie już wszystcy na forum wiedzą że majkhell nie pisze ortograficznie :-) mam to gdzieś - tak mam i juz, Hemingway też nie pisał ortograficznie i co stego że lepiej niż ja, ale nie ortograficznie :-)

laisar - 2007-09-19, 17:31

majkhell napisał/a:
Cytat:
Jesteś pewien, że piszesz o logo Dacii? ;>


Proponuję czytać uważne - piszę o tym dinksie na górze co to kontur Polski ma na myśl przywodzić, chodzi o to że ma to być lekka dygresja a nie dosłownie kontur.


No właśnie czytam, czytam i dlatego rozbawiło mnie użycie słowa "delikatny" w kontekście loga Dacii... <rotfl> (nawet jeśli chodzi tylko o delikatność w jego zmienianiu).

[W żadnym razie nie wyzłośliwiałem się ani nad projektem, ani ad personam]

majkhell - 2007-09-19, 17:33

Samemu logo, jak i samochodowi do delikatnie sporo brakuje - to fakt, ale nawiązanie jednak uważam jest delikatne :-)
laisar - 2007-09-19, 17:37

majkhell napisał/a:
Samemu logo, jak i samochodowi do delikatnie sporo brakuje - to fakt, ale nawiązanie jednak uważam jest delikatne :-)


"Śmieszność tkwi w oku patrzącego": jak się ma do dyspozycji nieokorowany bal (bez obrażania twórcy loga Dacii) ;) to jak można zrobić z nim cokolwiek delikatnego...

Ale ad rem - oczywiście się zgadzam, zmiana jest delikatna, tylko właśnie sugerowałem, że nawet za bardzo.

majkhell - 2007-09-19, 17:40

:-D ano zbyt delikatne.
piotrres - 2007-09-19, 17:57

Ten projekt z resztą nawiązuje do starego, smętnego logo dacii:


a tu daciaklub ....Argentyna!


Na deser Legionowe orły czyli Dacia z czasów Rzymskich:


Pod Skryptem: może by tak zrobić wyśrodkowany napis
DACIA

klub.pl

czyli tak :
Odniesienie do mapy Rzeczpospolitej Bez Numerów, kolorów Flagi Narodowej
Biały napis dacia, czcionka daciową , poniżej:
czerwony napis Klub.pl wycentrowany
Mam nadzieję że toco proponuję to nie jest kicz wybitny

Black Eryk - 2007-09-27, 07:18

A może rzeczywiście na logo wnieść Polskiego orła :-) - ciekawe jakby się to prezentowało :-)
baba za kółkiem - 2007-09-27, 19:50

Black Eryk napisał/a:
A może rzeczywiście na logo wnieść Polskiego orła :-) - ciekawe jakby się to prezentowało :-)


Jakoś mi się to nie widzi: w końcu orzeł to godło państwowe i nie jestem entuzjastką umieszczania go gdzie bądź, a logo klubu (choćby i tak znamienitego jak nasz) to jednak nie ta powaga i nie ten kaliber.

majkhell - 2007-09-27, 19:59

Cytat:
Jakoś mi się to nie widzi: w końcu orzeł to godło państwowe i nie jestem entuzjastką umieszczania go gdzie bądź, a logo klubu (choćby i tak znamienitego jak nasz) to jednak nie ta powaga i nie ten kaliber.


brawo !

Black Eryk - 2007-09-28, 08:39

Ale orzeł trzymający w szponach Daćkę - całkiem fajnie by wyglądał. Przynajmniej takie mam zdanie.
Marcin - 2007-09-28, 09:17

Black Eryk napisał/a:
Ale orzeł trzymający w szponach Daćkę - całkiem fajnie by wyglądał. Przynajmniej takie mam zdanie.

Mi sie wydaje, ze jednak nie wypada :roll:

majkhell - 2007-10-03, 20:14

Konkludując: wybraliśmy demokratycznie wersję c, co do logotypu - liternictwa padł jakiś wybór? Co dalej - mam to komuś podesłać, w jakim formacie, czy umieszczamy to na stronie itd.. Jak wspominałem mogę zrobić naklejki na auta i na ramki - ustalmy ile, co i jak.
piotrres - 2007-10-03, 23:03

No to niech będxzie "C"
Pablo78 - 2007-10-04, 07:06

Niech będzie C.

Proponuję się zastanowić w jaki sposób będziemy kolportować te naklejki i na ramki.

Ja mogę od majka odebrać osobiście, bo mam rzut beretem. :mrgreen: 8-)

baba za kółkiem - 2007-10-04, 08:35

Jeśli chcemy udawać, że tniemy koszty, to pocztą po co większych miejscowościach, a na miejscu osobiście od wybrańca (z Warszawy jest 10 osób w porywach do dwunastu, innych nie liczyłam). Rozumiem, że wszyscy państwo zmotoryzowani? Nie wiem, na ile to coś utnie, ale za to będzie sprzyjać integracji środowiska. ;-)
majkhell - 2007-10-04, 09:51

Problem kolportarzu mamy rozwiązany. Co teraz ??
Marcin - 2007-10-05, 15:14

W takim razie trzeba ustalic co i jak, zeby majkhell mogl obliczyc +/- koszty zrobienia najlejek ;-)

Ja proponuje wersje C logo, a co dalej to niech inni zdecyduja (wiekszosc) :mrgreen:

Po decyzji przeleje potrzebna kwote majkhellowi z pieniazkow ktore nam zostaly ;-)

A co do wysylki to pozniej sie bedziemy martwic :mrgreen:

Marcin - 2007-10-05, 19:46

Kratylos napisał/a:
swoja droga chcialbym tez ramki pod tablice... nawet bardzje od naklejki..


Tanszym rozwiazaniem bedzie chyba zrobienie podluznej naklejki do naklejenia na posiadana ramke. Chyba ze sa jakies minusy samej naklejki, a nie calej ramki. Nie wiem juz sam :mrgreen:

GeRRaD - 2007-10-05, 20:20

Mam około 3 miesiące naklejki na ramki z reklama poprzedniego forum, jak sie dobrze odtłuści ramki to myjka krzywdy nie zrobi, pytanie jak przetrzymają zmię (śnieg, lód itp) :?:
Pablo78 - 2007-10-05, 20:50

A ja bym chciał i naklejke na szybe i na ramki, jak by sie dało... :-)

A co :!: 8-)

piotrres - 2007-10-10, 12:10

No to ak robimy ? I ile to ostateczie będzie kosztowało ? Ja osobiście wolałbym ramkę zamiast naklejki na ramkę. Chyba byłaby trwalsza. Proszę o PW z informacją komu? gdzie za ile? Mam nadzieję, że ABC <--- tego nie czyta :mrgreen:
Black Eryk - 2007-10-12, 09:50

Też uważam że ramki są lepsze.
I jeszcze moglibyśmy sobie napisać : "Forum niezwykłych dżentelmenów -> www.daciaklub.pl"

GeRRaD - 2007-10-12, 16:35

A płeć piękna :?: A ci co są piratami na drodze :?: (w Daciach też są - czasem ja) :lol:
ZeneC - 2007-10-13, 06:36

Black Eryk napisał/a:

I jeszcze moglibyśmy sobie napisać : "Forum niezwykłych dżentelmenów -> www.daciaklub.pl"


To mi się bardzo podoba!

DomBad - 2007-10-15, 10:58

chciałbym sie dowiedzieć czy sa juz jakies gotowe ramki pod tablice czy przystajemy przy naklejachi i gdzie można je kupic. A jak tam temat zlotu organizujemy coś czy tylko bedziemy pisac o nim
GeRRaD - 2007-10-26, 21:55

Proszę o info (może być na priv) czy można już "dostać" naklejkę klubową i w jaki sposób :?:
piotrres - 2007-10-26, 23:15

GeRRaD napisał/a:
Proszę o info (może być na priv) czy można już "dostać" naklejkę klubową i w jaki sposób :?:

otóż to!

Karpiu66 - 2007-10-27, 12:53

GeRRaD napisał/a:
Proszę o info (może być na priv) czy można już "dostać" naklejkę klubową i w jaki sposób :?:

No właśnie :roll: jak i co :?:

Łukasz - 2007-10-27, 13:52

Może jakaś jedna konkretna osoba zajęła by się zamówieniem i wysyłką naklejek, pod warunkiem że jest już opracowany jej wzór, jak by co mogę się zapytać ile by wyniósł kosz jednej naklejki przy zamówieniu np.: 10 sztuk, oczywiście dodać jeszcze trzeba koszt przekazu pocztowego i wysyłki, ale szacuje że ze wszystkim wyszło by nie więcej niż 10 zł. ;-)

Dla jasności ja byłbym chętny na zakup, jeżeli mam zapytać ile by kosztowało zamówienie to dajcie znać.

baba za kółkiem - 2007-10-27, 19:38

GeRRaD napisał/a:
Proszę o info (może być na priv) czy można już "dostać" naklejkę klubową i w jaki sposób :?:

I ja też, i ja też!

Pablo78 - 2007-10-27, 21:20

To i ja, no własnie co w tej kwestii :?:
Marcin - 2007-10-28, 19:13

Ja moge sie zorientowac co do kosztow naklejek, ramek i innych gadzetow, ale trzeba wkoncu ustalic co ma byc na tych naklejkach. wybierzmy wspolnie jakis wzor i bedziemy dalej dzialac ;-)

Co do ramek:
Mozemy zamowic same naklejki (paski) Link
Albo całe ramki Link

Naklejki:
Pierwsza oferta Link
Druga oferta Link

Mozemy nawet pokusic sie o jakies koszulki z nadrukiem :mrgreen:
Link

Mozliwosci i ofert jest naprawde wiele. Wystarczy wybrac odpowiedni projekt i zlecic ich wykonanie.
Wiec Panie i Panowie... Ustalmy cos wkoncu :mrgreen:

DomBad - 2007-11-06, 10:59

No to co panowie robimy w sprawie gadzetów ja bym jeszcze dołozył szmycz na klucze i czapeczki z daszkiem a następnie ubieramy sie się wszyscy w ubrania z logiem naszego forum i spotykamy sie na zlocie juz widze miny wszytkich ludzi i spojrzenia zazdrości w naszą stronę :shock:
GeRRaD - 2007-11-06, 21:11

Panie i Panowie zróbmy sobie chociaż wreszcie na święta prezenty w postaci naklejek klubowych :!: :!: :!:
DomBad - 2007-11-07, 08:39

Jestem za taki świateczny prezent by się przydał
Marcin - 2007-11-07, 10:39

No wlasnie projekt jest tutaj najwaznieszy, a jak wszyscy widzimy sprawa utknela w miejscu i jakos nikt nie moze sie na nic zdecydowac. Pozniej juz pojdzie z gorki, bo firm ktore wykonaly by dla nas zlecenie jest bardzooooo duzo.
Wiec pewnie trzeba zrobic glosowanie z wszystkimi wczesniejszymi projektami i zatwierdzic jakis jeden sensowny ;-)

GeRRaD - 2007-11-07, 18:25

Wydaje mi się że wiekszość już wybrała projekt :!:
Łukasz - 2007-11-07, 19:00

GeRRaD napisał/a:
Wydaje mi się że wiekszość już wybrała projekt :!:


Co masz na mysli :?:

GeRRaD - 2007-11-07, 21:26

Głosowaliśmy na kilka projektów i jeden (z białymi literami) zyskał najwięcej głosów, więc myślę że należałoby go wdrożyć bo długie dyskusje spowodują to że nie będzie żadnej naklejki w imię zasady dwóch polaków trzy zdania
Marcin - 2007-11-07, 23:13

Wiec ustalmy wkoncu wszystko :mrgreen:

Logo bedzie takie:



Ale jest kwestia jego wielkosci. Dysponuje tylko takim. Wiekszego niestety nie posiadam. Majkhell, ktory to logo robil nie odwiedza forum od miesiaca (nie wiem dlaczego). Zatem bedzie pewnie problem z otrzymaniem od niego wiekszego projektu.

Wie ktos jak to rozwiazac?

DomBad - 2007-11-08, 09:25

Ja jestem za podoba mi się tylko niech juz ktoś zorganizuje jakieś konto gdzie wpłacimy kase i przyśle nam logo :lol:
GeRRaD - 2007-11-09, 13:34

Czy mamy kogoś kto pomoże w zamówieniu (produkcji) naklejek klubowych :?:
GeRRaD - 2007-11-10, 10:14

Coś czuję że nie będzie naklejek :cry: :-? Tak na marginesie gdyby jednak nam sie udało proponuję dwie wielkości naklejek - duża i mała - - ja bym sobie nalepił pod kierunkowskazami bocznymi 8-)
laisar - 2007-11-10, 11:10

Majkhell chyba zniknął na dobre... Mogę się tym zająć, ale o tym napiszę wieczorem.
piotrres - 2007-11-10, 12:07

Zatem czekamy do wieczora , Krtku ;-)
Pablo78 - 2007-11-10, 12:09

piotrres napisał/a:
Zatem czekamy do wieczora , Krtku ;-)


Ja bym uważał, Czesi zlustrowali i wyszło, że był TW :mrgreen:

Łukasz - 2007-11-10, 12:26

Ja jednak miałbym jedną sugestię, bo jak się zastanowić to najlepszym miejscem na klubową naklejkę jest tylna klapa bagażnika lub tylne drzwi. Ale naklejka w kształcie znaczka Dacii obok oryginalnego znaczka nie najlepiej by wyglądała, dlatego może zamiast znaczka wystarczyłby sam napis, niebieskimi lub białymi literami na przeźroczystym tle, tak alby na karoserii widniał jedynie napis. To tylko taka propozycja z mojej strony, ale wydaje mi się że to nie jest zły pomysł. ;-)
GeRRaD - 2007-11-10, 12:48

Tyle że logo w postaci znaczka można nakleić na zderzak, a najlepsze moim zdaniem miejsce jest po bokach pod kierunkowskazami + naklejki na ramki/ramki tablic rejestracyjnych (stąd sugestia o dwóch rozmiarach naklejek). Moim zdaniem nie wrcajmy już do dyskusji na temat designu logo klubu bo jak powiedział kiedyś pewnien klasyk "nie będzie niczego"
Łukasz - 2007-11-10, 14:29

Jak już mówiłem to tylko propozycja którą nie trzeba realizować, a swoją drogą to jakby przykleić naklejki klubowe pod kierunkowskazami bocznymi to Daczki będą wyglądały jak Ferrari które w identycznym miejscu stosuje swoje loga. 8-)
piotrres - 2007-11-10, 18:09

Łukasz napisał/a:
pod kierunkowskazami bocznymi to Daczki będą wyglądały jak Ferrari które w identycznym miejscu stosuje swoje loga

No bo to co prawda nie Ferrari ale nasza Alfa Rumuno ;-)
Szczerze mówiąc to miejsce pod kierunkowsakazem (musiałyby być b. małe) mi się nie widzi, natomiast na zderzaku, ew. tylnej klapie, tylnej szybie: czemu nie ?
Poza tym, podoba mi się pomysł ramki pod tabliczką
________________________________________________________________

Pozdrawiam Piotr S.

piotrres - 2007-11-10, 18:18

Pablo78 napisał/a:
piotrres napisał/a:
Zatem czekamy do wieczora , Krtku ;-)


Ja bym uważał, Czesi zlustrowali i wyszło, że był TW :mrgreen:


A mnie wg kryteriów stosowanych dla wsi wyszło, że był tajnym i świadomym:
dysponentem telefonu operacyjnego :lol: :lol: :lol:

Mat. źródłowe:

Zdeniek Miller: Krtek a telefon

GeRRaD - 2007-11-11, 13:58

Proszę nie róbmy żartów z tego topiku.Czy da się coś wiążącego ustalić :?:
piotrres - 2007-11-11, 15:11

O.K.!
Takie sobie żarty w kolejce. ;-)
A na poważnie, rzeczywiście pasowałoby ustalić jak rzecz sfinalizować (czyli: kto gdzie ? kiedy ?, za ile ?) Bo inacze znowu bedziemy takie gombrowiczowskie "niedo..."
Ja niestety możliwości wytw, nie mam :-( bo pewnie byłoby już załatwione.....

Pozdrawiam
Piotr eS.

Loża Wschód-Południowy Polski

laisar - 2007-11-11, 15:53

Przepraszam, że nie zdążyłem wczoraj, ale ciągle siedzę nad robotą - dziś zresztą też, więc tylko w skrócie:

- projekt mogę przygotować od strony technicznej
- nie mam żadnych znajomych wytwórców, ale np na Allegro nie brak ofert. Dla mnie najlepiej wygląda
ta , ale może być też coś takiego (choć nie wiem jak naprawdę będzie z wytrzymałością). Nieźle jeszcze zapowiadają się te - tyle, że to jeden kolor. A już najbardziej bajeranckie są te .

Łukasz - 2007-11-11, 15:59

Jeśli o mnie chodzi to te ostatnie wypukłe są najlepsze, ale wiadomo dużo zależy też od ceny, bo nikt nie będzie płacił za naklejkę jak za przysłowiowe mokre zboże.
GeRRaD - 2007-11-11, 16:27

Ale myślę że 3-5 zł za sztukę jest OK
piotrres - 2007-11-11, 16:58

Jakp przestawiciel budżetówki (za co nb. jestm w rozinie łajany) nie będę Wójciem Sknerusem i myślę ze ca. 5 PLN za szt. jest do przyjęcia.
A co z ramkami ?
Bo na klape kufra chcę sobie strzelić dyskretny adres www gabinetu Leny

Łukasz - 2007-11-11, 17:16

Może nie tyle ramki, co same naklejki które naklejamy na dolną część podkładki która już mamy i kosztuje w sklepie ok. 6 zł za sztukę. :-D
GeRRaD - 2007-11-11, 17:57

Naklejki na ramki tablic są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jak z trwałością pokaże zima (u mnie 6 miesięcy bez zarzutu sprarwdzają się naklejki na ramki z www starego forum - nie zerwałem czekam na nowe :-D ). Myślę też że wypukłe byłyby ciekawsze a znaczki forum w logo dacii koniecznie w dwóch rozmiarach - tak jak w Ferrari 8-) :lol:
Marcin - 2007-11-11, 22:43

laisar napisał/a:
Przepraszam, że nie zdążyłem wczoraj, ale ciągle siedzę nad robotą - dziś zresztą też, więc tylko w skrócie:

- projekt mogę przygotować od strony technicznej
- nie mam żadnych znajomych wytwórców, ale np na Allegro nie brak ofert. Dla mnie najlepiej wygląda
ta , ale może być też coś takiego (choć nie wiem jak naprawdę będzie z wytrzymałością). Nieźle jeszcze zapowiadają się te - tyle, że to jeden kolor. A już najbardziej bajeranckie są te .


Te wypukle sa najlepsze i mysle ze jak kazdy wyda po 5 zl za naklejke to nie bedzie majatek ;-) Napewno bedzie trwala, wiec dlugo bedzie sie nia mozna cieszyc :mrgreen:
A co do ramek to proponowalbym chyba same naklejki "paski" do naklejenia na ramki, ktore juz sie posiada :-)

laisar - 2007-11-12, 00:32

Cena jednostkowa zależy od wielu czynników, ale według podanych specyfikacji po przeliczeniu na format logo 15x10cm wychodzi mniej więcej tak:
1) b.porządne, wycinane = 1,9zł / szt.
2) zwykłe, prostokątne = 0,60zł / szt.
3) mono, wycinane = 3,5zł / szt.
4) wypukłe = 8,2zł / szt.

Oczywiście nie uwzględniłem kosztów wysyłki, bo logistyka dostaw to zupełnie inna bajka...

laisar - 2007-11-12, 01:13

Aha, a same ramki są np tu - nieco ponad 3 zł, ale... przy 150 szt.
laisar - 2007-11-12, 01:15

I jeszcze (: - mnie najbardziej odpowiadałoby chyba jak już coś takiego - tyle że chyba na tylnym zderzaku...
Marcin - 2007-11-12, 01:18

laisar napisał/a:
I jeszcze (: - mnie najbardziej odpowiadałoby chyba jak już coś takiego - tyle że chyba na tylnym zderzaku...

Ale chyba nie takie duze? :mrgreen:

laisar - 2007-11-12, 01:36

Powierzchnia zderzaka raczej to uniemożliwia (nie wspominając o szybach :lol: ) - ale 60 x 10 cm to by się chyba zmieściło... (;
Łukasz - 2007-11-12, 07:35

laisar napisał/a:
Aha, a same ramki są np tu - nieco ponad 3 zł, ale... przy 150 szt.


No to jest ciekawy pomysł, jak by tak umieścił na ramce logo Dacii, adres klubu i może jeszcze nick na forum... 8-)

To byłby lansik... ;-)

GeRRaD - 2007-11-12, 11:29

laisar napisał/a:
Cena jednostkowa zależy od wielu czynników, ale według podanych specyfikacji po przeliczeniu na format logo 15x10cm...


A naklejki mniejszego fromatu pod boczne kirunki też są :?:

laisar - 2007-11-12, 13:08

Oczywiście - po prostu w tamtych przykładowych ofertach były zazwyczaj zupełnie inne rozmiary, dlatego pisałem, że to "po przeliczeniu" (żeby było co porównywać) - ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić różne wzory i rozmiary.
majkhell - 2007-11-12, 13:27

Cześć panienki, zniknoł, nie zniknoł, przyglądam się z boku tej nie prowadzacej do nikąd dyskusji i jedyne co moge powiedzieć panieki, to że naklejki itd. mogły być już dawno gotowe :-) Dyskutujcie dalej :-) Pozdrawiam.
laisar - 2007-11-12, 13:49

Jakbyś nie zniknął w połowie roboty, to może faktycznie by były :P
GeRRaD - 2007-11-12, 20:34

dziwny ten ton dyskusji się zaczyna :evil: panienki - maczo, to o krok od BMW - wstyd, a fee :evil: :evil: :evil:
majkhell - 2007-11-12, 20:38

laisar napisał/a:
Jakbyś nie zniknął w połowie roboty, to może faktycznie by były :P

W jakiej połowie? Wszystko gotowe tylko panieki nie mogą się zdecydować jakie majtki włożyć.

Łukasz - 2007-11-12, 20:40

majkhell napisał/a:
W jakiej połowie? Wszystko gotowe tylko panieki nie mogą się zdecydować jakie majtki włożyć.


Doprawdy zbliżamy się poziomem do Bawarczyków.... :oops:

GeRRaD - 2007-11-12, 20:42

Brak decyzyjności to nie panienki tylko "zalety" internetowej demokracji - niech więc admin zdecyduje, bo sam kilkakrotnie podciągałem topik aby nie umarł :lol:
jacek - 2007-11-12, 20:42

To kiedy można zamawiać te naklejki? Bo już nie mogę się doczekać
laisar - 2007-11-12, 21:16

Cytat:
W jakiej połowie? Wszystko gotowe tylko panieki nie mogą się zdecydować jakie majtki włożyć.


No przed tą druga, większa i trudniejsza połową (((; - kiedy właśnie miałeś powiedzieć: "Zbieram zamówienia - cena wynosi X".

Marcin - 2007-11-12, 23:00

Logo zostaje takie:



I tutaj prosba do majkhella, aby przeslal do mnie jezeli posiada, to wlasnie logo w wiekszym formacie niz powyzej ;-)

Lub jezeli ma checi wykonal takie naklejki dla grupowiczow i podal przyblizone koszty ich wykonania :-)

Z gory dzieki!

DomBad - 2007-11-13, 07:29

kolega majkhell ma racje za duzo piszemy wymyślamy zamiast zamowic naklejki z wybranym juz logo i cieszyc sie z tego co mamy :mrgreen:
psur - 2007-11-13, 11:02

Nawet jeśli majkhell ma rację to nie powód by (kolejny raz) nas tu wszystkich obrażać! Zwłaszcza, że zwinął się w połowie roboty, której sam się podjął.
laisar - 2007-11-13, 11:47

Wstępny, superprosty i superczytelny projekt naklejki na ramkę:
laisar - 2007-11-13, 13:52

Uwagi oczywiście mile widziane, ale nie sądzę, żeby było rozsądne wtykać tam zbyt wiele.

I jeszcze mała modyfikacja dla nieco większej oryginalności:

dmas - 2007-11-13, 14:23

moim zdaniem wersja bialo-czarna (ta pierwsza - z kropkami) prezentuje sie najlepiej. Jest naprawde fajna.
GeRRaD - 2007-11-13, 14:25

Dla kontrastu z białymi tablicami jestem za pierwszą propozycją (białe litery na czarnym tle z normalnymi kropkami i logo klubu na krańcach)
majkhell - 2007-11-13, 15:01

laisar napisał/a:
Wstępny, superprosty i superczytelny projekt naklejki na ramkę:


Obawiam się - że logo jako takie będzie w tej wielkośći mało czytelne i widoczne.

Co do kosztów naklejek - ten jest zależny od nakładu jak to zwykle bywa. Nawet biorąc pod uwagę że zrobię to po kosztach to i tak bez nakładu nie określę owych kosztów.
Zatem konkretnie jak faceci (panienki jak się czują obrażone po raz kolejny to ich problem, co do Bawarczyków - chciałbym żeby nasze społeczeństwo miało tyle umiłowania do zasad i pożądku co oni, oczywiście wiem że chodziło o BMW club ale tym samym obrażono bogu ducha winne społeczeństwo pewnego landu - i ktoś tu coś o obrażaniu mówi :-) ), do żeczy - ile naklejek w postaci samego logo proponuję wielkość: 10-12 cm wysokości, druk solventowy (720 dpi) na folii lub druk cyfrowy na folii, obie metody wystarczająco trwałe (testowo wożę tak wykonane naklejki na samochodzi od 4 lat i są OK) i nie zbyt drogie. Dwa ile naklejek na ramki technika wykonania taka sama. Co do ramek - nie używam, te od dilera wywaliłem i przykreciłem sobie oldskulowo blaszki wkretami do autka :-) potrzebuję zatem wymiar i należało by ustalić czy to aby jest jakiś standard - czy też każdy ma inne jak znam nieupożądkowany, w przeciwieństwie do bawarskiego, harakter naszego społeczeństwa to pewnie każdy ma inne :-)

Łukasz - 2007-11-13, 15:10

Kratylos napisał/a:
ok tylko zminil bym font na taki jakim jest napisany "logan" i ok
a moze dodamy w rogu np nick z forum?


Dwa dobre pomysły, jak dla mnie to najlepiej białe litery na niebieskim tle. :-D

GeRRaD - 2007-11-13, 20:42

Umieszczenie nicku z forum nie wydaje mi się dobrym pomysłem bo podwyższa koszt "produkcji", bo utrudnia zmianę nicku itp.

Jak to będzie z tymi rozmiarami naklejek klubowych w formie logo Dacii :?: Jak tam z nakładem dla Majkhella :?:

laisar - 2007-11-13, 22:25

@Kratylos: nie ma niestety takiego fontu (a przynajmniej ja nie znalazłem) - zdaje się, że jest to po prostu wytwór jakiegoś renaultowo-daciowego grafika. Oczywiście można się pobawić, ale obawiam się, że wpływ na czytelność będzie raczej ujemny...

@GeRRaD: koszty produkcji zależą od technologii - umieszczenie nicka może nie mieć na nie żadnego wpływu (tu niech się wypowie producent), ale na pewno będzie miało na logistykę (konieczność dostarczenia we właściwe miejsce konkretnej naklejki, a nie tylko pewnej ich liczby); zasadniczo zgadzam się, że to nienajlepszy pomysł, ale jakby się ktoś upierał to w każdym razie jakoś tam możliwy do realizacji.

@majkhell: jasne, że to logo trochę małe, ale jak wiadomo, oko (a właściwie używający go mózg) ma cudowną zdolność uzupełniania brakujących szczegółów, więc myślę, że i tak będzie rozpoznawalne (zwłaszcza na sedania, gdzie także z tyłu jest jego duża wersja nad blachami).

O liczbie naklejek nieco mówią wyniki ankiety, ale ja bym proponował zrobić po prostu np 30 czy 50 - jak znam życie, jak już będą to znajdzie się i więcej chętnych. Aktualnie jest nas w ogóle 95 osób.

Co do wymiaru: wziąłem od producenta z Allegro - tło brutto 511x28mm, pole zadruku "napisów" 490x20mm. Oczywiście łatwo można przystosować do innych ramek w razie potrzeby.

Andrzej - 2007-11-14, 10:03

majkhell napisał/a:
Wszystko gotowe tylko panieki nie mogą się zdecydować jakie majtki włożyć.


Majtki z logo Daci?!

Marcin - 2007-11-14, 10:37

Andrzej napisał/a:
majkhell napisał/a:
Wszystko gotowe tylko panieki nie mogą się zdecydować jakie majtki włożyć.


Majtki z logo Daci?!

Pewnie jeszcze zaden klub takich nie ma :mrgreen: A tak na powaznie to mysle ze wszystko idzie w dobra strone, bo wkoncu ustalone jest logo i wzor paska pod ramke. Teraz jedynie zebrac zamowienie i zlecic ich wykonanie ;-)

laisar - 2007-11-14, 11:43

Kratylos napisał/a:
co do kroju pisma ewentualnie mozna wybrac ten z logo samej dacii


"Klyjent naś pannn" (: - ale nie jest to chyba lepsze od poprzednich wersji:

laisar - 2007-11-14, 11:47

Marcin napisał/a:
ustalon[y] wzor paska pod ramke


Tzn? 1?

stes - 2007-11-16, 00:26

To gdzie i kiedy zgłaszać sie po te naklejki???
Pablo78 - 2007-11-16, 14:19

stes napisał/a:
To gdzie i kiedy zgłaszać sie po te naklejki???


No własnie :?: :mrgreen:

Czarna jest git

piotrres - 2007-11-16, 16:09

Kto? gdzie? za ile ?
GeRRaD - 2007-11-16, 18:09

Fajne to nasze załatwianie. Temat odżywa co trzy dni, chwila dyskusji i zanów spokój :lol:
laisar - 2007-11-16, 18:36

Tu akurat mogę trochę spróbować usprawiedliwić majkhella, bo jak już się nam zgadało, mamy dość podobną pracę...

Otóż jak jest praca, to czasem zdarza mi się zniknąć "z życia" na tydzień, pracując po 20 godzin dziennie. A potem przez miesiąc nie ma nic do roboty i można się powyżywać w piaskownicy, internecie, czy co kto tam lubi...

Więc jeszcze chwilę cierpliwości - miejmy nadzieję, że to o to chodzi, a nie o kolejną obrazę czy co to było ostatnim razem <;

GeRRaD - 2007-11-20, 19:19

Na szybę może być, ale ja cały czas proponuję także ciut mniejszy rozmiar na błotniki pod boczne kierunkowskazy - będzie wyglądać super 8-)
GeRRaD - 2007-11-23, 18:11

Mamy jeszcze szansę na nakejki klubowe pod choinkę :?: :?: :?:
laisar - 2007-11-23, 20:39

Jeśli do niedzieli wieczora majkhell się nie odezwie, to się tym zajmę - druk to 1 -2 dni, więc spoko powinniśmy zdążyć nawet na Mikołaja ;)
dmas - 2007-11-23, 20:50

jupi!
piotrres - 2007-11-23, 23:11

GeRRaD napisał/a:
Fajne to nasze załatwianie. Temat odżywa co trzy dni, chwila dyskusji i zanów spokój :lol:

Spoko, to takie normalne PL paroksyzmy aktywności !
Znam to z pracy :mrgreen: Nie które takie erupcje aktywnosci wokół danego tematu potrafia trwać i lat 5:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
P.S.
Czekam z niecierpliwością na wiadomość, że "są!"

GeRRaD - 2007-11-26, 17:27

Up to the top :lol: dla przypomnienia
laisar - 2007-11-26, 18:45

Pamiętam, pamiętam ;)

Co prawda robotę mam toczka w toczkę jak majkhell i akurat zbliża się paroksyzm jej aktywności, ale spróbuję się dziś wieczorem z tym wyrobić.

laisar - 2007-12-01, 17:40

No i nie zdążyłem... ale szczęśliwie cykliczny "pożar w burdelu" się zakończył i mogłem popracować pro publico bono.

Nie miałem tych samych materiałów co majkhell, więc musiałem wykorzystać oryginalne logo Dacii - oto efekt:

laisar - 2007-12-01, 17:45

Jeśli akceptujecie powyższe dzieło, to pozostaje kwestia logistyki - kto i gdzie zamawia, a co za tym idzie: gdzie zostanie wysłana przesyłka(-i?)...

***

Aha - i jeszcze planowane umiejscowienie, a co za tym idzie: rozmiar.

Mnie się wydaje, że dobrym miejscem na naklejkę jest (patrząc z miejsca kierowcy) prawy górny róg przedniej szyby - najlepiej od środka. Rozmiar: np. 50x67mm.

Można też oczywiście zrobić jednocześnie różne rozmiary z różnym planowanym umiejscowieniem, ale to już zależy od tego gdzie będzie realizowane zlecenie.

laisar - 2007-12-01, 17:52

Co do pasków na listwę ramki rejestracji to jest pewien problem - połaziłem dziś po parkingu z miarką i rozmiary mają spory rozrzut (480-515mm szerokości i 15-25mm wysokości).

[Drugi problem to kiepska czytelność, nawet tak oszczędnej formy jak u nas, no ale to już kwestia gustu].

GeRRaD - 2007-12-01, 18:30

Jak dla mnie design super, nawet lepszy od poprzednich. może być na przedniej lub tylnej szybie, dobrze by było aby zrobić jeszcze ciut mniejsze pod boczne kierunkowskazy.Jaki rozmiar Twoim zdaniem byłby OK :?:

No i jak robimy z kolportarzem :?:

RWw - 2007-12-01, 19:21

Ta ostatnia wersja naprawdę mi się podoba. Proponowane wymiary też są ok. Rozumiem, że naklejka będzie przystosowana do naklejenia od wewnątrz czyli klej będzie na stronie drukowanej?
dmas - 2007-12-01, 20:44

Bardzo ladnie.
Czy to bedzie tylko naklejka pod szybe? Jako, ze mam przyciemnione nie bede wykorzystac... :-( . Chyba, ze z przodu. Ale jak regulamin bedzie mowil, ze z tylu?
Czy jest przewidziana wersja do naklejenia na zewn?

piotrres - 2007-12-02, 14:15

OK!
Suuper Design!
Ramkę mogę sobie odpuścić....
Prawa strona od środka...z tyłu
O ile regulamin nie stanowi inaczej :mrgreen:
Pytanie wstydliwe: ** pln ?

Pablo78 - 2007-12-02, 18:28

Super, nie mogę się już doczekać dystrybucji... 8-)
GeRRaD - 2007-12-02, 18:35

To jak, wpłacamy na tzw. konto klubowe a admini rozsyłają :?:
loganik - 2007-12-02, 20:19

Ile i gdzie wpłacić? :-D

Loganik

laisar - 2007-12-02, 20:51

Rozesłałem kilka zapytań ofertowych, ale jest weekend, więc na razie wróciło tylko jedno - reszty spodziewam się jutro.

Przykładowo - rozmiar 50x67mm w nakładzie 30szt. kosztuje 6.30zł/szt. + przesyłka. Co prawda na przednią szybę akurat niezbyt się nadaje, ale na boki/tył chyba spoko:

laisar - 2007-12-02, 21:11

Logistyka:

1. Skoro nasz admin Marcin i tak już "trzyma kasę" ;) to proponuję nadać mu jeszcze oficjalny tytuł skarbnika i jeśli się zgodzi to jemu wpłacać pieniądze, żeby zapłacił za zamówienie.

Termin - powiedzmy: do końca tygodnia?

2. Producenta wybierzemy zgodnie ze starą demokratyczną zasadą "jedna osoba = jeden głos" - a tą osobą będę JA :) (zgłaszam się na ochotnika).

3. Można by od razu poprosić o rozesłanie naklejek, ale producenci mają najczęścniej dość wysokie ceny. Dlatego proponuję, żeby jednak odebrała je jedna osoba z regionu gdzie będzie najwięcej chętnych i dopiero dalej wysyłała (pakietami, jeśli będą kolejne chętne grupy).

Marcin - 2007-12-02, 22:45

Nie ma problemu :-) Moge zebrac pieniadze za naklejki klubowe i pozniej zaplacic za cale zamowienie. Proponuje zrobic liste, gdzie kazdy chetny wpisze ile chcialby naklejek ;-)
Co do wysylki naklejek do forumowiczow to rowniez moge sie tym zajac. Nie widze najmniejszego problemu :mrgreen: Naklejki zmieszcza sie do koperty wiec wysylka nie bedzie napewno droga ;-)

PS. Z poprzedniej skladki na forum zostalo ok 140 zl, ale ta kwote proponuje zostawic na oplate serwera w przyszlym roku. Chyba, ze proponujecie cos innego :mrgreen:

RWw - 2007-12-03, 00:04

Czy tło na którym jest logo ma być białe czy przezroczyste? To drugie rozwiązanie wg mnie byłoby elegantsze, ale chyba droższe.
laisar - 2007-12-03, 01:08

Ma w ogóle nie być tego białego tła - nalepka ma być w kształcie znaczka.
GeRRaD - 2007-12-03, 20:41

Czekamy na nr konta i terminy realizacji ;-)
Pablo78 - 2007-12-03, 21:43

GeRRaD napisał/a:
Czekamy na nr konta i terminy realizacji ;-)


Czekamy, czekamy :mrgreen:

DomBad - 2007-12-04, 09:29

Czekam Czekam i mam nadzieje się doczekać :->
Marcin - 2007-12-05, 00:14

laisar napisał/a:
Ma w ogóle nie być tego białego tła - nalepka ma być w kształcie znaczka.

Dowiedziales sie czegos odnosnie ceny?

GeRRaD - 2007-12-06, 20:27

A nie mówiłem że nie będzie naklejek pod choinkę :lol:
baba za kółkiem - 2007-12-06, 21:05

GeRRaD napisał/a:
A nie mówiłem że nie będzie naklejek pod choinkę :lol:


Nie kracz, bo będzie na Ciebie ;-)

laisar - 2007-12-06, 23:51

Spokojnie, brak wieści nie oznacza, że nic się nie dzieje. Chociaż nie ma też co ukrywać, że jest pewne opóźnienie - ale jutro ok. południa wszystko powinno być gotowe. Proszę więc nie wyłączać odbiorników (;
Pablo78 - 2007-12-06, 23:53

Ok, ORMO czuwa...

Przechodzimy na nasłuch :-D 8-)

dmas - 2007-12-07, 10:38

Pablo78 napisał/a:
Przechodzimy na nasłuch

lepiej na odbior...

Pablo78 - 2007-12-07, 15:28

dmas napisał/a:
Pablo78 napisał/a:
Przechodzimy na nasłuch

lepiej na odbior...


:mrgreen:

laisar - 2007-12-07, 23:36

Dobra, na Samoa jest już 12:30 i zaraz mi się "południe" skończy (; - więc tak:
w zasadzie wszystko jest gotowe, czekam tylko na ostatnią akceptację dokładnych ustaleń przez producenta, co powinno nastąpić jutro przed południem. I wtedy też podam dokładną cenę... Przy zamówieniu i zapłaceniu w poniedziałek powinny być w naszych rękach do piątku - oczywiście modulo Poczta Polska d:

dmas - 2007-12-08, 00:03

laisar napisał/a:
- oczywiście modulo Poczta Polska d:


... i tu sie dopiero zacznie... ruch przedswiateczny zaskakuje jak zima drogowcow....

laisar - 2007-12-08, 23:56

Nalepki będą robione w Krakowie, drukowane lewoczytelnie na przezroczystej folii (czyli do nalepienia na szybę od środka i oglądania od zewnątrz) i wycinane do kształtu - 80zł za 150 szt., czyli... 54 gr / szt. (((:

Niestety, mamy tylko 2 przedstawicieli w grodzie Kraka, a z tego tylko jeden jest chyba aktywny - więc o ile nikt z innych pobliskich miast tam nie bywa, to zamówienie zostanie przesłane do Marcina-admina i dopiero on roześle. Kosztuje to dodatkowe 11zł, więc ostateczna cena wyniosłaby 61 gr - chyba i tak nieźle... (;

No i do tego należy teraz doliczyć koszt listów bezpośrednio do klubowiczów - 1,35zł?
(ewentualnie, jak już pisałem, z podziałem na grupy miastowo-regionalne i tam odbiór bezpośredni).

Myślę, że by całość usprawnić i przyspieszyć to Marcin mógłby zamówić naklejki z pieniędzy "klubowych" które już ma, a nim się nalepki wyprodukują to zaczną do niego spływać wpłaty od chętnych i wtedy będzie mógł rozsyłać.

jacek - 2007-12-09, 00:04

No to po ile? Już przelewam pieniądze.
Marcin - 2007-12-09, 12:14

Wiec sprawa wyglada tak :)
Wszystkie naklejki przyjda do mnie (150 sztuk).
Poki co zaplace za wszystko ze swoich pieniedzy (nie chce ruszac klubowych), a pozniej kazdy forumowicz zamowi juz ode mnie tyle naklejek ile potrzebuje ;)
Koszty przedstawiaja sie mniej wiecej tak jak powyzej napisal Laisar :mrgreen:

Zatem prosze o wstrzymanie sie z przewami do czasu kiedy naklejki beda juz fizycznie u mnie na miejscu ;-)

WojaK - 2007-12-09, 13:38

Ja też jestem zainteresowany nalepką. Niestety mieszkam na końcu świata (to już wyspa Wolin) i prosiłbym o przysłanie do mnie indywidualnie (może być za pobraniem + koszty przesyłki lub w dowolnie inny skuteczny sposób) na adres domowy. Admin wie wszystko.
dmas - 2007-12-09, 21:15

czy dobrze zrozumialem, ze jest zamowiona tylko naklejka "pod szybe"? :-(
laisar - 2007-12-09, 21:25

Na razie tak - jutro się okaże, czy część nakładu może być jednocześnie zwykła.

Jeśli nie, to gdyby było odpowiednio dużo chętnych to można zawsze złożyć drugie zamówienie. Albo zrobić gdzie indziej np te 3D - ale to już wyższy koszt: 4,80 zł / szt. przy nakładzie 30 szt. (albo 3,70 przy nakładzie 100, tyle że suma robi się spora...).

Marcin - 2007-12-09, 21:26

dmas napisał/a:
czy dobrze zrozumialem, ze jest zamowiona tylko naklejka "pod szybe"? :-(

To na poczatek, pozniej mysle ze zorganizuje sie inne gadzety klubowe jak smyczki, ramki pod rejestracje, naklejki 3D, a nawet kubki i koszulki :mrgreen: Nic nie stoi na przeszkodzie zeby wymyslic cos nowego ;-)

Kratylos napisał/a:
chyba zostalo nam tez troche pieniedzy z zakupu domeny?

Zostalo i to nawet duzo bo ponad 130 zl, ale mysle ze lepiej zostawic je na prztyszly rok, kiedy bedzie trzeba zaplacic za serwer i domene.
Koszt naklejki nie jest duzy wiec kazdy chetny napewno znajdzie 1-2 zl na zakup ;-)

dmas - 2007-12-09, 21:27

Cytat:
Na razie tak - jutro się okaże, czy część nakładu może być jednocześnie zwykła.

Jeśli nie, to gdyby było odpowiednio dużo chętnych to można zawsze złożyć drugie zamówienie. Albo zrobić gdzie indziej np te 3D - ale to już wyższy koszt: 4,80 zł / szt. przy nakładzie 30 szt. (albo 3,70 przy nakładzie 100, tyle że suma robi się spora...).


to ja chetnie partycypuje na wersje zwykla lub 3D. Dasz zna laisar?

Pablo78 - 2007-12-09, 23:34

Kratylos napisał/a:
ja oczywiscie jestem zainteresowany naklejka tylo prosze o numer konta ...


Ja również, jak już będzie u Ciebie Marcin to proszę o numer konta na priv'a.

Są jakieś ograniczenia, czy mozna zamówić na przykład 2 naklejki :?:

Marcin - 2007-12-09, 23:41

Pablo78 napisał/a:
Kratylos napisał/a:
ja oczywiscie jestem zainteresowany naklejka tylo prosze o numer konta ...


Ja również, jak już będzie u Ciebie Marcin to proszę o numer konta na priv'a.

Są jakieś ograniczenia, czy mozna zamówić na przykład 2 naklejki :?:


Mozna 2, a nawet i wiecej. To juz zalezy od Ciebie. Bedziemy mieli 150 sztuk, wiec pewnie dla nikogo nie zabraknie :mrgreen:

Pablo78 - 2007-12-09, 23:43

Marcin napisał/a:
Mozna 2, a nawet i wiecej. To juz zalezy od Ciebie. Bedziemy mieli 150 sztuk, wiec pewnie dla nikogo nie zabraknie


To ekstra, jakby co czekamy ma wiadomość :mrgreen:

laisar - 2007-12-10, 09:09

O, dobry pomysł, tylko może zaczekaj na wieści o próbie - poproszę producenta, może zrobi fotkę.
laisar - 2007-12-11, 01:02

@Kratylos: Wymiary były podane - 50x67mm.

O gwarancję nie pytałem, ale po prostu zapytałem i sprawdziłem w różnych źródłach ile takie wydruki wytrzymują. Dużo oczywiście zależy od konkretnych warunków (np myjniowania szczotkowego co tydzień raczej długo nie przetrwają), ale powinny 3 lata bez większych problemów.

Dlatego też chciałem nalepiane od środka - jako dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, dzisiejsze próby z przezroczystymi wypadły podobno tak sobie... Zaproponowałem kilka pomysłów i czekam na odpowiedź.

(Problem jest z niemożnością nadrukowania koloru białego - napisy są przezroczyste, a całość strasznie blada. O ile nie uda się dobrać innego koloru kryjącego, to pozostaje opcja ręcznego doklejania na wierzch drugiej, pustej białej naklejki).

Myślę, że można się wstrzymać jeszcze jeden dzień - jeśli moje pomysły nie okażą się sensowne, to zamówimy jutro drukowane na białej folii, nalepiane na zewnątrz samochodu, które wyszły ponoć świetnie.

GeRRaD - 2007-12-11, 16:31

CHyba jednak lepsze naklejane od środka, albo takei i takie 8-)
piotrres - 2007-12-11, 18:50

laisar napisał/a:
Problem jest z niemożnością nadrukowania koloru białego - napisy są przezroczyste, a całość strasznie blada. O ile nie uda się dobrać innego koloru kryjącego, to pozostaje opcja ręcznego doklejania na wierzch drugiej, pustej białej naklejki).


A nie można było by zamiast białego dać "prawie szarego" ?
Wiem, wiem, beda się pluć że miksowanie kolorów a oni CMYK to tak nie wyjdzie... itp..... Miałem m-c temu, tak z projektem okładki do książki

dmas - 2007-12-11, 21:57

Cytat:
Myślę, że można się wstrzymać jeszcze jeden dzień - jeśli moje pomysły nie okażą się sensowne, to zamówimy jutro drukowane na białej folii, nalepiane na zewnątrz samochodu, które wyszły ponoć świetnie.

O! Tak, tak na bialej folii beda lepsze!

GeRRaD - 2007-12-15, 09:40

Jak tam postępy z naszymi naklejkami :?: 8-)
Pablo78 - 2007-12-15, 13:54

GeRRaD napisał/a:
Jak tam postępy z naszymi naklejkami :?: 8-)


Jak wyżej... :-D

GeRRaD - 2007-12-17, 22:00

:?: :?: :?: :-(
laisar - 2007-12-18, 11:37

Przepraszam ze tak dlugo, ale znowu mialem spietrzenie wszelkich mozliwych spraw ): a i producent sie niezbyt spieszyl z kolejnymi probami...

W kazdym mozna juz zamawiac - razie stanelo na bialej folii, klejonej na zewnatrz.

Koszt calkowity to 79zl za wydruk 150 nalepek plus przesylka - w zaleznosci od tego czy Marcin zamowi dostawe Poczta Polska (11zl) czy kurierem (27zl) sumarycznie wychodzi 60gr lub 71gr za jedna sztuke.

Do tego kazdy zamawiajacy forumowicz musi doliczyc koszt przesylki pocztowej do siebie - standardowo 1,35zl, priorytet 2,10zl.

Dokladna cene poda wiec Marcin jak juz tu zajrzy i zamowi naklejki.

dmas - 2007-12-18, 11:47

laisar napisał/a:
W kazdym mozna juz zamawiac - razie stanelo na bialej folii, klejonej na zewnatrz.


no, i to jest dobra wiadomosc (jak dla mnie). dzieki.

sluchajcie, a czy zostalo ustalone / zaproponowane miejsce przyklejenia? Tzn. tak aby to wygladalo jednolicie. Czy tez kazdy nakleja jak chce?

taka moja sugestia.

laisar - 2007-12-18, 12:41

Ja też wolałem do środka - wymaga to jednak innej, sporo droższej, technologii druku. Podam szczegóły jak sprawdzę dokładnie.

A ramki też można oczywiście zrobić, nawet u tego samego producenta - jeśli jest tylko odpowiednia liczba chętnych, to podeślę materiały.

GeRRaD - 2007-12-28, 21:17

coś nowego w temacie - i jaki sposób dystrybucji :?:
laisar - 2008-01-09, 12:35

Kontynuując:

laisar napisał/a:
Co do naklejek, to ja też nie jestem z nich zadowolony - a za dużo jest w nich po prostu Dacii, której logo jest... hmm... mało... ekhm... "estetyczne" (jeśli można tu użyć tego słowa d: ).

Mocno jednak liczę, że francusko-japońsko-rumuński koncern przeprowadzi w końcu jakieś zmiany i w tym obszarze - w 2/3 to naprawdę graficzna pierwsza liga światowa. Może już przy okazji liftingu? (Ech, marzenia...).

Ale bez względu na działanie Dacii, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować - nawet już od teraz - nad nową wersją klubowej naklejki. I żeby mieć dobry pomysł, wcale nie jest wymagane żadne wykształcenie graficzno-artystyczne, czy nawet jakikolwiek poziom talentu plastycznego (; - te są potrzebne dopiero do obleczenia idei w ciało od strony technicznej, co jest zdecydowanie późniejszym etapem. Tak więc, jeśli ktoś ma jakikolwiek, nawet szkicowo zarysowany koncept, to niech się nim podzieli, a na pewno otrzyma wsparcie w jego dopracowaniu.

GeRRaD - 2008-01-09, 17:39

A mnie się naklejeczki podobają, no chyba że ktoś wymysli jakąś bombę :-D
jacek - 2008-01-09, 20:19

Naklejki są spoko. Nie widzę powodu aby zmieniać logo. Mnie tam znaczek daci się podoba.
WojaK - 2008-01-09, 20:29

Moim zdaniem naklejki są ok. Wczoraj je przykleiłem (przy okazji serdeczne dzięki
za przesyłkę). Choć wybrzydzając mogły by być odrobinę większe.

laisar - 2008-01-09, 20:48

Znaczek Dacii fatalny, bo o ile samo auto jest skromne (wielka zaleta!), to logo wręcz przeciwnie: wielkość jeszcze można jakoś wybaczyć, ale ilość i zagęszczenie elementów, cieniowanie i do tego wszystkiego srebrna obwódka stanowią niestety znaczny przerost formy.

I jeszcze najchętniej zrezygnowałbym też z tej srebrnej obwódki wokół grila.

Jakieś to wszystko takie krzykliwe /: Nie chciałbym, żeby uznane to zostało za wywyższanie się, ale mam takie wrażenie, że ktoś uznał, że "dzikim" takie "paciorki" to się będą podobać...

laisar - 2008-01-09, 20:49

A na wymyślanie bomby jak najbardziej namawiam nawet tych, którym się aktualna wersja naszego loga podoba - zawsze może być lepiej! (:
Pablo78 - 2008-01-09, 20:53

laisar napisał/a:
Znaczek Dacii fatalny, bo o ile samo auto jest skromne (wielka zaleta!), to logo wręcz przeciwnie: wielkość jeszcze można jakoś wybaczyć, ale ilość i zagęszczenie elementów, cieniowanie i do tego wszystkiego srebrna obwódka stanowią niestety znaczny przerost formy.

I jeszcze najchętniej zrezygnowałbym też z tej srebrnej obwódki wokół grila.

Jakieś to wszystko takie krzykliwe /: Nie chciałbym, żeby uznane to zostało za wywyższanie się, ale mam takie wrażenie, że ktoś uznał, że "dzikim" takie "paciorki" to się będą podobać...


chciałem stanowczo zaprotestować :!: :!: :!: ;-)

Ja natomiast mam nadzieję, że Dacia-Renault nie zmieni znaczka na atrapie, zarówno forma graficzna (sam pomysł loga) bardzo mi się podoba, oraz uważam także że ta wielkość znaczka jest czaderska 8-)

Mam nadzieję, że po liftingu Logana nic się nie zmieni.

laisar - 2008-01-09, 21:03

De gustibus non est disputandum (:
jacek - 2008-01-09, 21:31

No to wyjaśniliśmy że logo daci jest super.

Może zmienimy domenę forum Na WWW. NASZA DACIA.PL ( To teraz takie modne)? :mrgreen:

Pablo78 - 2008-01-09, 21:45

jacek napisał/a:
Może zmienimy domenę forum Na WWW. NASZA DACIA.PL ( To teraz takie modne)?


:mrgreen:

Andrzej - 2008-01-10, 09:00

Logo Dacii jest jakie jest - mi się podoba.
Ale chodzi o logo klubowe, które wcale nie musi być odzwierciedlenim loga Daci.
Ja osobiście myślę o czymś, co pokazywałoby polski charakter klubu, ale nie spolszczało by Dacii, która, jak wszyscy wiemy z Polską ma niewiele współnego, i przy okazji wyglądało skromnie, ale z klasą. Tylko jakoś, cholera, nie mogę sobie tego wyobrazić!!!

laisar - 2008-01-10, 10:56

Z genialnymi pomysłami nigdy nie jest prosto... ale to nie powód, żeby się poddawać!
laisar - 2008-01-10, 20:08

Pierwsza oferta na nalepki klejone od wewnątrz szyby, tym razem troszkę większe: 75x100mm - 150 szt. kosztuje 305zł (2,03zł/szt.), a 200 szt. - 366zł (1,83/szt.).
GeRRaD - 2008-01-10, 20:13

A pójdzie nam 200 sztuk :?: Jak każdy kupi przynajmniej 2, to będzie hmm......... :?:
psur - 2008-01-17, 21:51

Miało być logo, a wyszły naklejki z logo, ale nigdzie na naszej stronie loga nie ma - może dałoby się je gdzieś umieścić?
laisar - 2008-01-17, 22:14

Pewnie czeka na umieszczenie na Mitycznej Stronie Klubu.... (;

(i dobrze :P - mnie wciąż ono jakoś nie zachwyca, ale kiepsko u mnie z czasem żeby coś konstruktywnego zaproponować /: )


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group