DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Dodatkowa powłoka ochronna na lakier

Ammianus - 2010-11-22, 22:03
Temat postu: Dodatkowa powłoka ochronna na lakier
Witam Kolezanki i Kolegów,

Została mi zaproponowana pewna usługa, tu cyt.
Cytat:

Oferta polega na kompletnym zabezpieczeniu powłoki lakierniczej samochodu techniką i produktem Diamondbrite z 6 letnią gwarancją! Ową kurację stosuję się przed wyjazdem samochodu z salonu,

Generalnie to sceptycznie podchodzę do takich wynalazków, ale moze ktoś z Was miał do czynienia z czymś takim? Ktoś coś słyszał?

stempik - 2010-11-23, 17:27

A żeby działało to pewnie co jakiś czas trzeba będzie .....

zerknij na diamondbrite.pl

Ammianus - 2010-11-24, 10:55

Dzieki.

Chciałem wiedziec, czy ktos się tym interesował jakos blizej, bądź nawet sie skusil. Pare groszy to kosztuje, i kusi, żeby nowy samochód podpucowac na poczatku.
Tylko nie jestem pewien, czy gra ta jest warta swieczki ;-)

Axia - 2012-11-10, 21:40

http://www.daciaklub.pl/f...1634439#1634439
Mariusz napisał/a:
Jeżeli ktoś nie lubi często woskować to jest na to rada.
Firma IXTAR, która produkuje chemię samochodową do m.in RENAULT stworzyła super środek który po nałożeniu utrzymuje się 5 lat. Nazwa tego środka to IXTAR G-3 GLASSCOAT. Jak ktoś chcę to wyślę prezentację tego środka, bo nie mogę jej wrzucić tutaj. Chyba jest za duża (3,08 MB) Prezentację otrzymałem od RENAULT RETAIL GROUP WARSZAWA

Nakłada się go samemu czy w salonie?

Mariusz - 2012-11-10, 21:49

Można samemu nałożyć.
Dodam tylko, że koszt tego produktu to około 400zł :roll:

bebe - 2012-11-11, 00:06

Mariusz napisał/a:
Dodam tylko, że koszt tego produktu to około 400zł :roll:

80 zeta na rok. Na myjni po domem porządne umycie w środku i na zewnątrz (bez woskowania) mojej MCVki kosztuje 60 zeta, a myję ją jednak częściej niż raz na rok. :)

Pytanie, jak ten środek znosi obijanie drzwiami na parkingu? Bo mnie obijają namiętnie.

No i naklejki musiałbym zedrzeć, a ja lubię moje naklejki. :(

marszelest - 2012-11-11, 18:54

czy chodziło o ten plik video ???

jeszce znalazlem środki tej firmy dla klienta indywidualnego pdf
>>>klik1<<<
i dla warsztatu
>>>>klik2<<<<

Mariusz - 2012-11-11, 20:11

Ja jeszcze mam prezentację w power point, ale nie mogę jej wrzucić tutaj. To właśnie chodzi o ten środek, który pokazany jest na filmiku. Na stronie renault.pl również jest filmik poświęcony temu produktowi
Gasnik - 2012-11-11, 22:09

http://www.ebay.pl/itm/IX...=item337d95d733

Tu trochę mniej niż 400. Cholera, świetna sprawa jeśli działa to jak na filmie. Ciekawe na ile starcza jedna butelka, czy da radę potraktować tym 2 samochody.

maciek - 2012-11-11, 22:51

ten środek jest tylko do Renault :?:
Gasnik - 2012-11-11, 22:53

<sarcasm> No, bo Renault ma w lakierze ma-giga.... </sarcasm>
Mariusz - 2012-11-11, 23:57

Nie jest tylko do Renault, ale specjaliści z Renault pierwsi to podobno stworzyli
maciek - 2012-11-12, 17:20

ja byłbym chętny na taki cud ;-) , tylko trzeba by się pospieszyć puki jeszcze słoneczko jest :mrgreen:
moulder - 2014-01-20, 21:59

W renault Polska zaproponowali mi po zakupie auta potraktowanie go środkiem o nazwie Glasscoat za 615zł Traktuje się całe auto łącznie z fotelami do których potem nie wnika brud i wilgoć - gwarancja 5 lat. Ktoś to przerabiał?
kris konin - 2014-03-03, 22:20

moulder napisał/a:
w aso zlecam glasscoat wiec teoretycznie 5 lat mam bez żadnych problemów Bo gwarancja powłoki glasscoat jest na 6 lat

glasscoat - co to i po ile ?

BigT - 2014-03-03, 22:23

I daj skan karty gwarancyjnej, a szczególnie części z wyłączeniami ;)
moulder - 2014-03-04, 09:35
Temat postu: Glasscoat
https://www.youtube.com/watch?v=boQ5unUxjuY

https://www.youtube.com/watch?v=3fL386Wd9jY

to specjalny rodzaj powłoki od 4-14 mikronów nanoszonej pędzelkiem w blacharni przy aso, schnie jeden dzień ochrania lakier przed rdzą, zabrudzeniami i kamieniami, jak walnie kamień to lakier nie niszczy się tylko ta powłoka. ASO rekomenduje i nie tracisz gwarancji.

Na filmie po nałożeniu powłoki pokazują 100 razy myjnie automatyczna i efekt połowy auta z powłoką i połowy bez.

moulder - 2014-03-26, 18:57
Temat postu: Glasscoat
http://www.daciaklub.pl/f...1634439#1634439
Karenzo napisał/a:
Jaki koszt tego Glasscoat ?

Koszt powłoki 615zł w ASO Renault

Karenzo - 2014-03-26, 19:54

hmm to dużo butelka tego specyfiku kosztuje 150 zł
nakładanie nie powinno być trudno
a jaki okres to się utrzymuje ?

moulder - 2014-03-26, 21:59
Temat postu: Glasscoat
5 lat gwarancji
Daster - 2014-06-04, 13:11

Reklama zalatuje teleshopem
moulder - 2014-06-05, 07:21
Temat postu: Powłoka
Mam dwa prawie nowe samochody kupione w podobnym okresie, na jednym jest glasscoat (na Dusterze), na drugim nie ma nic.

Mycie dustera to przyjemność, praktycznie delikatnie szamponem i spłukiwanie. Owady schodzą momentalnie, samochód znacznie wolniej się brudzi a mam biały kolor!

Każde nowe auto jakie będę kupował w przyszłości będzie powlekane zawsze jakąś ochronna powłoką. Najlepsza dla limuzyn mercedesa to Diamond brite. Ale to wydatek 2-3 tys. Auto tylko się spłukuje bez mycia.

grapess - 2014-06-05, 08:01

moulder napisał/a:
Na filmie po nałożeniu powłoki pokazują 100 razy myjnie automatyczna


Podajcie link do tego filmu, ja znalazłem tylko link do filmu, na którym pokazują mycie tylko raz :?:

ken-wawa - 2016-01-12, 22:50
Temat postu: Rysy
Artykul o usuwaniu rys:

http://moto.wp.pl/kat,103...,wiadomosc.html

Mnie srednio zaciekawil, ale ciekawszy jest jeden z komentarzy pod:

"wystarczy po zakupie nowego auta nałożyć światłoutwardzalną powłoką wykonaną w nanotechnologii z dwuchlorku molibdenu i trójtlenku talu i już nigdy nie zobaczysz rysy na swoim lakierze usługa taka kosztuje około 300 - 500 złotych i robią to już w kilkunastu warsztatach w Polsce potem wystarczy zwykła myjnia samochodowa i lakiery wygląda jakby auto wyjechało z salonu polecem"

Czy ktos cos takiego stosowal?

Piitubski - 2016-01-13, 17:57

Na forum Suzuki była dyskusja o powłokach, które można kupić w ASO Suzuki - ceny dużo wyższe (między 1 a 2 tysiące) i starcza na rok, dwa, a potem trzeba zabieg powtórzyć.
Maximus - 2017-03-09, 14:11
Temat postu: Williams Ceramic Coat 9h
Powłoka ceramiczna na lakier. Ktoś kiedyś coś takiego używał? W trwałości jest napisane aż 5 lat? Cena około 500 zł czy warto ? Może ktoś zastosował jakąś inną powłokę ceramiczną i podzieli się doświadczeniem?
Michał93 - 2017-03-09, 20:07

Powłoki są trwałe, ale jest zawsze limit kilometrów.
Zazwyczaj to 50-80 tysięcy.
Kolejna kwestia - jak nałożysz to na obecny lakier, to nic z tego nie będzie.
Lakier trzeba najpierw przygotować, poddać korekcie, odtłuścić, a następnie położyć powłokę.
Jak położysz to na porysowany lakier to długo nie poleży, pół roku będzie dobrym wynikiem.
Zajmuję się detailingiem, więc wiem, o czym mówię ;-)

gregorexon - 2017-04-27, 19:34
Temat postu: Lakier akrylowy
Dzień dobry ponownie.
Czy konserwowaliście jakoś specjalnie lakier akrylowy na Waszych Daciach?

moulder - 2017-05-03, 18:30
Temat postu: konserwacja
Już pisałem wcześniej, od razu po zakupie jeszcze nie odbierając Dustera od dilera zleciłem w serwisie blacharsko lakierniczym pokrycie go specjalną substancją, którą Renault zaleca na swoje lakiery i daje na nią 5 lat gwarancji.
Powłoka ceramiczna nazywa się Renault Glasscoat Ixtar 3 generacji.
Dustera kupiłem w 2014 i rok wcześniej dla żony Micrę. Samochody myję osobiście najczęściej ręcznie jak jest ciepło. Z Dustera brud schodzi w kilka chwil i po umyciu auta przesuwając ręką mam idealnie równą powierzchnię. W micrze taki sam biały lakier mimo starannego umycia ręcznie zostają mikroślady soków z drzew i inne cząsteczki brudu, które zeszłyby dopiero po procesie glinkowania. Bardzo żałuję, że nie zrobiłem tego również na micrze. koszt takiego zabiegu to 600-700zł. Jeśli robić powłokę ceramiczną, to od razu podczas zakupu u dilera trzeba to zlecić.
Wiem że są droższe powłoki typu DiamondBrite za kilka tys pln, ale ja mam dustera a nie merecedesa klasy E czy S.
https://www.youtube.com/watch?v=2lVQA3eKiAY

Prócz łatwości mycia zyskujemy naprawdę dobrą ochronę lakieru, również przed ewentualną rdzą od np odprysków kamieni dodatkowo podczas deszczu woda na masce spływa z efektem "kwiatu lotosu".

moulder - 2017-05-07, 12:48
Temat postu: Zabezpieczenie lakieru
Ma ktoś też coś takiego u siebie?
Wojciech_B - 2017-09-05, 22:10
Temat postu: Co myślicie o tym cudzie?
Hej,

Witam daćkowiczów (ja już sam bardzo niedługo stanę się daćkowiczem realnym, a nie wirtualnym, czyli we wtorek za tydzień odbieram samochód. :-) ).

Co myślicie o czymś takim: Car Polish Glass Coating?

Ściema? Prawda? Warto? Nie warto? Próbowaliście (lub ktoś z Waszej rodziny, znajomych)? Są inne produkty na rynku (zwłaszcza w Polsce) w podobnej cenie?

Jeśli to (lub jakieś inne, które możecie polecić) ustrojstwo działa, nie niszczy lakieru (u mnie będzie akrylowy, bo nie chciało mi się - i mojemu portfelowi ;-) - dopłacać do innego lakieru), a wręcz przeciwnie, chroni go - to z chęcią się w coś takiego zaopatrzę.

Dzięki i pozdrawiam

Wojtek

laisar - 2017-09-06, 02:31

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10593
SWilk - 2017-09-07, 12:46

Dziś pytałem o koszt powłoki Glasscoat w ASO Nazaruk w Lublinie.

900zł brutto z robocizną.

SWilk - 2017-09-07, 15:09

Dyskutowaliśmy w biurze o tych zabezpieczeniach ceramicznych i koledzy zadali pytanie:

Co się dzieje z lakierem pokrytym glasscoat po wgnieceniu blachy, które normalnie można by było wyciągnąć bez lakierowania?

Tzn, coś uderza w auto, blacha się wgina, ale lakier nie pęka. Normalnie przyjeżdża "Pani Wgniotka", wyciąga blachę i jest nówka nieśmigana.
Czy lakier z taką powłoką nie będzie w takim wypadku np. bardziej kruchy i nie popęka przy próbie przywrócenia poprzedniego kształtu?

Macie jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam,
Szymon

milosh - 2018-05-22, 19:29
Temat postu: Ceramika na Dusterze
Cześć,

W tygodniu odbieram nowego Dustera i będę nakładał ceramikę.
Nakładaliście może takie powłoki na swoje samochody?
Chętni na fotorelację?

SWilk - 2018-05-23, 11:28

Mam na Lodgy nałożony Glasscoat jeszcze przed odbiorem samochodu.

Przez to zdjęć przed i po nie mam jak zrobić, ale fakt jest taki, że jak samochód jest czysty, to wygląda świetnie. Biel alpejska świeci się jak nie wiem co.

Jak będę miał czas umyć samochód to w końcu wrzucę zdjęcia.

A jakby kolega Route2000 zechciał się spotkać to można by spróbować dojrzeć naocznie różnice.
Nie będzie to jednak miarodajne, bo jego Lodgy ma już kilka lat, a moja dopiero pół roku.

Tak czy siak, fajne jest to, że mimo białego koloru wóz bardzo powoli się brudzi i łatwo czyści.
Choć może wynika to z faktu, że dość mało jeżdżę.

Waski78 - 2018-05-23, 12:31

Mnie na ostatnim przeglądzie odświeżali ceramikę i auto wyglądało jak nowe dopóki się nie zachlapało:)
paul7 - 2018-05-23, 13:09

Waski78 napisał/a:
auto wyglądało jak nowe dopóki się nie zachlapało:)

W moim od 4 lat i bez ceramiki jest tak samo :roll:

markegiani - 2018-06-17, 12:46
Temat postu: Ceramiczny Duster
Czy ktoś z użytkowników nowego Dustera lub równie dobrze poprzedniego modelu korzystał z usługi zabezpieczenia lakieru powloką ceramiczną ?
Chciałbym się dowiedzieć ile to kosztuje i co to naprawdę daje, czyli przed czym to chroni ?. Nie jest to raczej zabezpieczenie przed obijaniem sąsiednimi drzwiami aut na parkingach czy drobnymi kamieniami na drodze.

Producenci tych powłok oczywiście twierdzą, że to jest środek niemal doskonały, ale chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tego wynalazku, czy warto sobie tym głowę zawracać, na jak długo to starcza i jeśli warto to jaka ceramika jest godna polecenia ?

jammo - 2018-06-17, 14:52

Niedawno sam podpytywałem się w firmach zajmujących się detalingiem, właśnie o te zabezpieczenia ceramiczne, gdyż myślę o zrobieniu czegoś takiego w swoim nowym autku po wybraniu, i z tego co się dowiedziałem, ceny zaczynają się od 1000 zł w górę, w zależności , jakiej firmy używają materiały. Z tego co mówili, powłoka starcza gdzieś na 2 lata, czasem troszeczkę dłużej, ale niestety może się zdarzać , że trzeba w między czasie uzupełniać jej braki, czyli różnego rodzaju uszkodzenie czy odpryski np. po kamieniach. Powłoka ceramiczna oprócz tego , że chroni lakier przed nadmiernym brudzeniem oraz stwarza bdb efekt wizualny , tworzy taką dodatkową warstwę ochronną na lakierze , która właśnie jako pierwsza jest narażana na uszkodzenia np, odpryskuje po kamieniach, zamiast lakieru. Jednak że według mnie, główną zaletą tego zabezpieczenia są właściwości estetyczne, gdyż jest to normalne, że auto z taką powłoką prezentuje się doskonale. Sam myślę o zrobieniu takiego zabiegu , gdyż czekam na autko w kolorze czarnej perełki, więc chciałbym, aby ta czerń świeciła swoim blaskiem na długo :mrgreen: . :mrgreen:
jurek - 2018-06-17, 15:34

Wg mnie naciąganie na kasę.Nie ma ceramiki na zimno. Wosk twardy co kilka myć. pozdr
Czort - 2018-06-17, 18:56

Ceramika + Auto? Tylko jedno przychodzi mi do głowy:
https://www.youtube.com/watch?v=x5XXBixjP6M

SWilk - 2018-06-18, 09:33

Ja mam nałożony Glasscoat na Lodgy. Kosztowało mnie to 1100zł u Nazaruka, wliczone w fakturę za samochód.

Biały lakier z tą warstwą wygląda świetnie. Jak jest czysty błyszczy się jakby był pod szkłem, ale nie mam porównania do innych białych Dacii, choć jestem pewien, że przed ceramizacją nie błyszczała się tak. Na parkingu nie spotkałem jeszcze drugiego egzemplarza, żeby na żywo porównać efekty.

Co do trwałości - przy odbiorze wozu poinformowano mnie słownie, że ceramika powinna wytrzymywać nawet codzienne mycie na myjni automatycznej bez rys, ale np. ptasie odchody trzeba koniecznie usuwać, bo są na tyle żrące że "nic tego nie wytrzyma na dłuższą metę".

Gwarancja na Glasscoat jest niby na pięć lat. Po pół roku nie mam zastrzeżeń, ale przebieg mam mały, niecałe 6000km.

Warstwa nie jest jednak niezniszczalna. Mam niestety pierwszą ryskę, na tylnym zderzaku, która wygląda dziwnie - jakby ktoś żyletką naciął na lakierze maleńkie V i odwinął je troszkę. Pewnie żona wycofała w jakiś żywopłot i cierń zaciągnął.

jammo - 2018-06-18, 12:08

Nie wiem dokładnie , jak wygląda to prawnie odnośnie gwarancji na tą powłokę, ale myślę , że skoro masz zrobione to w salonie, to na pewno powinieneś mieć na to gwarancję. Jeżeli tak, to powinni ci tą ryskę zaretuszować chyba w gratisie. Był tu już w temacie taki post, w którym kolega opisywał, że robił taki zabieg w też w salonie podczas zakupu nowego auta, ale on zapłacił za takie pokrycie ceramiką 3 tyś. zł. Potem na każdym co rocznym przeglądzie samochodu, robili mu również przegląd powłoki zabezpieczającej i uzupełniali ewentualne ubytki.
Tbury - 2019-02-28, 22:50
Temat postu: Zabezpieczenie lakieru
Witajcie Koleżanki i Koledzy,

Jutro odbieram swojego dustera z salonu i spokoju nie daje mi temat zabezpieczenia karoserii przed odpryskami i rysami.

Rozważalem powlokę ceramiczną ale doczytalem, ze w zasadzie lepiej po prostu woskowac samochód.

Rozwazam nalożenie foli na zderzak, maskę i reflektory ale nie wiem czy to jest warte swojej ceny i czy po czasie (zakladajac, ze mam samochod na 10lat) rożnica pomiedzy elementami z folią a tymi bez nie będzie zbyt widoczna.

Czy Wy jakoś sie zabezpieczacie?

Zastanawiam się jeszcze nad stopniami bocznymi. Chodzi o takie progi z tworzywa sztucznego na zewnatrz samochodu. Czy mozna to jakos ochronic bo mam wrazenie, ze po czasie to moze wygladac niezbyt ciekawie.

Belphegor - 2019-03-01, 10:17

Ja po prostu woskuję samochód co jakiś czas. Odprysków i tak nie unikniesz. Ceramika zabezpiecza bardziej przed syfem, ptasimi odchodami, kwaśnym deszczem, globalnym ociepleniem i epoką lodowcową. ;-)

A stopnie boczne nie są z tworzywa, tylko z aluminium. ;-)

Tbury - 2019-03-01, 15:47

Porownalem sobie ceny w serwisach detailingowych i taka kombinacja ceramika na calosc plus folia na zderzak i maskę oraz powloka na szybę i lampy a takze 4 serwisy (po kazdym.roku -czyli twalosc na 5 lat) to koszt 6700 zl.


Podobno najlepsze produkty na rynku.

Fajnie byloby mieć samochod caly czas piękny. Jednak ta cena jest dosc wysoka.
Moze dobry wosk po prostu wystarczy i pomimo, ze lakiery nie sa jakiejs super jaosci to nie warto sobie zawracac tum zbytnio glowy bo to tylko samochod :)

luk80 - 2019-03-01, 16:43

A kto bogatemu zabroni :mrgreen:
Tak na poważnie to proponuje dobre kosmetyki, glinka, wosk Collinite i będziesz Pan zadowolony.
Trochę wysiłku i pare stówek na kosmetyki i efekt super. A i satysfakcja z efektu swojej pracy nieoceniona.

Marek1603 - 2019-03-01, 17:32

Na jedno auto musisz przygotować od 800 do 1000zł za same kosmetyki.
Jeżeli masz trochę wolnego czasu to ogarniesz sam. Jest dużo filmów gdzie można podglądnąć.

Poniżej, na przedostatnim poście masz pokazane jakich ja używałem kosmetyków. A na drugiej stronie efekty.
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=200

tommylee1 - 2019-03-08, 18:25

Cześć

Czekam na odbiór białego Dustera Biel Alpejska :-) .
Chciałbym prosić o radę. Co zrobić z powłoką po odbiorze auta? Czy położyć Glasscoat?
Ewentualnie jak pielęgnować powłokę, tak aby jak najlepiej utrzymywać dobry wygląd lakieru?

robo1973 - 2019-03-11, 09:01

siadaj jedź i się nie przejmuj Samochód jest do jazdy Chyba nie zamierzasz jeździć nim 20 lat ?
tommylee1 - 2019-03-12, 18:30

robo1973 napisał/a:
siadaj jedź i się nie przejmuj Samochód jest do jazdy Chyba nie zamierzasz jeździć nim 20 lat ?


I to jest właściwe podejść do tematu. A jak nie mam co z wolnym czasem robić, to zamiast się zastanawiać i rozmyślać, lepiej będzie wziąć w łapę ściereczkę i nałożyć wosk co jakiś czas :-) .

charger - 2019-03-14, 09:07

Zamiast zakładać ceramiki za 2tyś co rok wolałbym co 6 miesięcy oddawać na detailing za 400-600zł albo okleić auto folią :)
SWilk - 2019-03-14, 09:28

Nałożenie Glasscoat to koszt 1000-1100zł i teoretycznie powinien wytrzymać pięć lat.

Mam to zrobione w swojej Lodgy. Na dziś przebieg 13000 km, w około 14 miesięcy. Czyli w sumie mało jeżdżę. Lakier nie ma żadnych rysek z mycia czy odprysków od kamieni. Ale...

...ma ewidentne ślady działalności złego człowieka :-( piękna posta rysa na masce, z 10cm długości... Sama się w tym miejscu nie zrobiła, trzeba było przejechać czymś ostrym.

... drugie, to żona wycofała w jakiś żywopłot i kawałeczek lakieru na zderzaku został nacięty kolcem.


Jaki z tego morał? Pierwsza rysa boli najbardziej, a potem już żadne ceramizacje nie mają znaczenia.

okey32 - 2019-03-14, 20:03

Ta sama zasada co ludzi dotyczy tez samochody czyli "Częste mycie skraca życie " :-D .
kopasko69 - 2019-03-28, 15:19
Temat postu: Powłoka ceramiczna Lakieru
Zaoferowano mi w serwisie zabezpieczenie ceramiczne lakieru.Niby dają gwarancję 5 lat .Co sądzicie czy ktoś to stosował?Nadmienię że powłok a jest firmy M3 koszt prawie 900 zlotych
FunGD - 2019-03-28, 15:36

Za 250 zł kupujesz zestaw K2 na znanym portalu aukcyjnym i w jedno popołudnie sam sobie robisz....robiłem w zeszłym roku z autem żony, i teraz też zrobię z dusterem, jak go odbiorę.
Marek1603 - 2019-03-28, 17:32

No właśnie. Warunek nowe auto. Po roku musisz robić detaling z glinkowaniem włącznie przed ceramiką.

A 900 za ceramikę to trochę przesada. Jak kolega pisał. Kupisz buteleczkę i na dwa auta starczy spokojnie.

mne - 2021-01-31, 14:06
Temat postu: Powłoka ceramiczna
Przymierzam się na wiosnę odświeżyć lakier w swoim autku, chciałbym położyć sobie powłokę ceramiczną, jest tego sporo na na aukcjach jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie.
laisar - 2021-01-31, 14:30

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + cerami* = http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10593

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group