DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Zestaw głośnomówiący Bluetooth

mekintosz - 2011-01-13, 23:25
Temat postu: Zestaw głośnomówiący Bluetooth
Witam

Podczas odwilży niefortunnie wywróciłem się i słuchawka BT wpadła do kałuży. Nie udało się jej reanimować. W poszukiwaniu innej trafiłem na zestawik sonyericsson HCB-120.

https://www.sonyericsson....20?cc=us&lc=en.

Jest niewielki ( troszke większy niż paczka papierosów ). Montaż na osłonie przeciwsłonecznej. Podświetlanie w wielu kolorach - w tym daciowy pomarańcz. Jakość odsłuchu - nie za głośno, jednak dźwięk jest na tyle średniotonowy, ale nie piskliwy, że dosyć wyraźnie przbija się przez pomruk 1.5 DCI. Rozmowcy nie zglaszali złej słyszalnosci. Wygląd pasuje do kolorystyki Daci. Polecam urządzenie. Kupiłem je na allegro. Kosztuja od ok. 70 zl, wiec w cenie nowej słuchawki BT.

http://allegro.pl/listing...9&description=1



Jak zakończe montaż termometru podzielę sie zdjęciami urządzenia we wnetrzu samochodu.

laisar - 2011-01-13, 23:56

Kanciaste pudełko tuż nad moją głową jakoś niezbyt mi się jednak podobało...
mekintosz - 2011-01-14, 00:12

Lekko je przesunelem w prawo, by nie miec prosto przed czolem. Szczegolnie, ze mam fotel ustawiony na max wysokosc. Wolisz uwierajaca w ucho sluchaweczke z pałąkiem ? Ja nie czuje sie komfortowo jak rozamwiam przez telefon bez zestawu hands free.

Tu jest jajowate ;-)

http://allegro.pl/zestaw-...1392872829.html

i zupełnie okrągłe:

http://allegro.pl/nokia-h...1380784896.html

Generalnie fajne zabawki przyczyniajace sie do bezpiecznego prowadzenia naszych pojazdow.

laisar - 2011-01-14, 00:55

mekintosz napisał/a:
Wolisz uwierajaca w ucho sluchaweczke z pałąkiem ?

Tak - komfort vs bezpieczeństwo, bo ja też jeżdżę właśnie na max podniesionym fotelu i bardzo nie lubię potencjalnych przeszkód w okolicy głowy. Jajowatych też (;

mekintosz - 2011-01-14, 01:50

laisar napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Wolisz uwierajaca w ucho sluchaweczke z pałąkiem ?

Tak - komfort vs bezpieczeństwo, bo ja też jeżdżę właśnie na max podniesionym fotelu i bardzo nie lubię potencjalnych przeszkód w okolicy głowy. Jajowatych też (;


Dlatego przesunelem to pudeleczko maksymalnie w prawo bym podczas nieszczesliwego przypadku nie mial go na torze przeieszczania sie mojego czola w kierunku airbaga. Czy mam rozumiec, ze uzywasz w zamian sluchawki lub zestawu glosnomowiacego w telefonie badz sie zatrzymujesz by przeprowadzic rozmowe ?

laisar - 2011-01-14, 01:53

Tak.
mekintosz - 2011-01-14, 02:04

Tak - sluchawki czy tak zatrzymujesz pojazd ? Generalnie ciesze sie, ze tylko ksztalt i umiejscowienie tego pudeleczka nie sposobaly sie Tobie, a co do zasady hands free sie obaj zgadzamy ;-)
ppart - 2011-01-14, 08:36

To urządzenie to kiepski wybór. Miałem kiedyś coś podobnego i było fatalne w użytkowaniu. Trzeba pamiętać o jego ładowaniu, u mnie było podłączone na stałe do zapalniczki przez wiecznie pałętający się kabel. Najlepszym rozwiązaniem jest radio z bluetoothem. Zero problemów, polecam.
laisar - 2011-01-14, 09:25

mekintosz napisał/a:
Tak - sluchawki czy tak zatrzymujesz pojazd ?

Tak.


mekintosz napisał/a:
co do zasady hands free sie obaj zgadzamy

Tak.

TD Pedro - 2011-01-14, 09:39

ppart napisał/a:
Najlepszym rozwiązaniem jest radio z bluetoothem. Zero problemów, polecam.


popieram, właśnie takie sobie sprawiłem (Clarion FB289RBT), dotychczas na co dzień używałem słuchawki a na dłuższe trasy korzystałem z BT w GPS ale teraz to już zero problemów, jeżeli ktoś planuje takie rozwiązanie to POLECAM!!! :-)

bebe - 2011-01-14, 11:18

To może jeszcze o zestawie głośnomówiącym w GPS - mam Crusera Sigma B43 i zdecydowanie NIE POLECAM takiego rozwiązania! Mikrofon w tym modelu to jakiś żart, żeby było cokolwiek słychać, trzeba chyba trzymać urządzenie przy twarzy, jak telefon. :> Funkcja zestawu głośnomówiącego nie działa automatycznie, trzeba wychodzić z nawigacji i uruchamiać ją za każdym razem z menu. Nie ma dostępu do kontaktów w telefonie (brak profilu PBAP). Nie ma dostępu do funkcji zestawu z poziomu nawigacji, żeby zrobić cokolwiek, znowu trzeba wychodzić do menu urządzenia. Do tego dochodzą wady samego rozwiązania - zazwyczaj nie ma sensu jeździć z odpalonym GPSem non-stop, a wtedy zestaw głośnomówiący jest albo go nie ma. Podsumowując - nie idźcie tą drogą. :]
TD Pedro - 2011-01-14, 12:03

bebe napisał/a:
To może jeszcze o zestawie głośnomówiącym w GPS - mam Crusera Sigma B43 i zdecydowanie NIE POLECAM takiego rozwiązania! Mikrofon w tym modelu to jakiś żart, żeby było cokolwiek słychać, trzeba chyba trzymać urządzenie przy twarzy, jak telefon. :> Funkcja zestawu głośnomówiącego nie działa automatycznie, trzeba wychodzić z nawigacji i uruchamiać ją za każdym razem z menu. Nie ma dostępu do kontaktów w telefonie (brak profilu PBAP). Nie ma dostępu do funkcji zestawu z poziomu nawigacji, żeby zrobić cokolwiek, znowu trzeba wychodzić do menu urządzenia. Do tego dochodzą wady samego rozwiązania - zazwyczaj nie ma sensu jeździć z odpalonym GPSem non-stop, a wtedy zestaw głośnomówiący jest albo go nie ma. Podsumowując - nie idźcie tą drogą. :]


Podzielę się również doświadczeniami z korzystania z BT w GPS model MIO C720 [gdyby ktoś zamierzał skorzystać z tej ścieżki - (bebe wybacz parafrazę) :-o ]. W/w odbiornika GPS używałem m.in. w Kangoo, gdzie jego oddalenie od kierowcy wynosiło na pewno ok. 80 cm ale mikrofon jest b. czuły a słyszalność rozmówcy również b. dobra (jedyny mankament takiego rozwiązania to to, że trzeba było na czas rozmowy wyłączać/wyciszać radio). Aktywacja funkcji BT poprzez ikonkę na ekranie, zasięg bardzo dobry, odbiór i zakończenie rozmowy oczywiście przez GPS, mankament to, że nie przenosi nazwy użytkownika skonfigurowanej w telefonie a jedynie wyświetla nr telefonu...

Nikita_Bennet - 2011-01-14, 17:32

TD Pedro napisał/a:
ppart napisał/a:
Najlepszym rozwiązaniem jest radio z bluetoothem. Zero problemów, polecam.


popieram, właśnie takie sobie sprawiłem (Clarion FB289RBT), dotychczas na co dzień używałem słuchawki a na dłuższe trasy korzystałem z BT w GPS ale teraz to już zero problemów, jeżeli ktoś planuje takie rozwiązanie to POLECAM!!! :-)


no właśnie jak spisuje Ci się ten clarion?
Bo myślę nad nim. Najtańsze radio z BT. Jak montowałeś? Wystarczy wywalić blaupunkta i wstawić clariona? Jak z mikrofonem? Jest na kabelku chyba? Którędy go pociągnąłeś?
Jak to Ci działa. Może działać z dwoma telefonami na raz? Pytam bo mam nokie 6021 i 6310.

TD Pedro - 2011-01-14, 18:40

Nikita_Bennet napisał/a:

no właśnie jak spisuje Ci się ten clarion?
Bo myślę nad nim. Najtańsze radio z BT. Jak montowałeś? Wystarczy wywalić blaupunkta i wstawić clariona? Jak z mikrofonem? Jest na kabelku chyba? Którędy go pociągnąłeś?
Jak to Ci działa. Może działać z dwoma telefonami na raz? Pytam bo mam nokie 6021 i 6310.


Na temat montażu to niewiele mogę powiedzieć, montaż i głośniki miałem obiecane gratis w chwili zakupu samochodu i tak rzeczywiście się stało, dlatego nie wnikałem w szczegóły, czy jest najtańsze? na pewno nie - znalazłem dużo tańsze np.: http://allegro.pl/radio-m...1396104328.html ale nie o to chodzi. Mnie podoba się nietuzinkowy panel w kolorze obudowy ciemny brąz która idealnie mi pasuje do koloru kokpitu wersji laureate.
Mikrofony są dwa wewnętrzny i zewnętrzny, z którego chcesz korzystać wybierasz w ustawieniach radia. Mikrofon zewnętrzny jest na długim kabelku i mam go zamontowany w lewym słupku na wysokości osłony przeciwsłonecznej. Odbieranie i kończenie rozmowy z panela radia, rozmowa jest oczywiście przenoszona na głośniki. Jest możliwość przyporządkowania sześciu numerów do bezpośredniego wybierania z panela radia. Używam go dopiero od kilku dni i na razie jestem zadowolony. Czy obsługuje dwa telefony (jednocześnie?) tego nie wiem, sprzedawca nie dołączył mi instrukcji obsługi i dopiero w poniedziałek do mnie dotrze...

WhiteDragon - 2011-01-14, 19:15

Ja mam zarówno słuchawkę BT (Nokia) jak i BT w GPS (Navroad NR560 BF).
Zalety słuchawki - nikt z otoczenia nie słyszy co rozmówca do ciebie mówi oraz fakt że można sobie spacerować po stacji benzynowej czy sklepie nie przerywając łączności i nie zrywając połączenia (oczywiście jak się ma przy sobie telefon).
BT w GPS - koszmar. Za cicho gada (na najgłośniejszym ustawieniu), nie łączy się z telefonem BlackBerry (z Nokią tak). A jak już gada to wszyscy coś tam słyszą. Tą samą wadę ma zestaw głośnomówiący jak i BT w radiu.
Wady słuchawki - przy dłuższych podróżach szybko pada bateria.
Każdy musi wybrać sam/

TD Pedro - 2011-01-14, 22:30

WhiteDragon napisał/a:
Ja mam zarówno słuchawkę BT (Nokia) jak i BT w GPS (Navroad NR560 BF).
Zalety słuchawki - nikt z otoczenia nie słyszy co rozmówca do ciebie mówi oraz fakt że można sobie spacerować po stacji benzynowej czy sklepie nie przerywając łączności i nie zrywając połączenia (oczywiście jak się ma przy sobie telefon).
BT w GPS - koszmar. Za cicho gada (na najgłośniejszym ustawieniu), nie łączy się z telefonem BlackBerry (z Nokią tak). A jak już gada to wszyscy coś tam słyszą. Tą samą wadę ma zestaw głośnomówiący jak i BT w radiu.
Wady słuchawki - przy dłuższych podróżach szybko pada bateria.
Każdy musi wybrać sam/


Nie ma rozwiązań idealnych. Ja zdecydowałem się jednak na zakup radia z BT. GPS z BT którego używam bardzo dobrze spełnia swoją rolę (wyraźny i głośny, łatwy w obsłudze i dotychczas niezawodny) ale jazda po swoim mieście i okolicy z GPS tylko po to by korzystać z BT to jednak rozwiązanie nie najlepsze. Słuchawkę BT też używałem (i dalej używam jeżdżąc drugim samochodem) chociaż po kilku latach eksploatacji już się trochę sfatygowała (i mimo pięcioletniej eksploatacji bateria wytrzymuje ponad dwa dni), wraz z zakupem nowego samochodu znalazł się pretekst do innego rozwiązania.
Wadą oczywiście jest słyszalność rozmowy telefonicznej z głośników przez pasażerów samochodu ale akurat w moim przypadku jeżdżę najczęściej sam. Z uwagi na brak dyskrecji na pewno nie jest to rozwiązanie zalecane dla kierowców taxi. Ale podzielam pogląd, że każdy wybiera takie rozwiązanie które dla niego jest najlepsze...

Nikita_Bennet - 2011-01-14, 22:54

TD Pedro napisał/a:
...Wadą oczywiście jest słyszalność rozmowy telefonicznej z głośników przez pasażerów samochodu ale akurat w moim przypadku jeżdżę najczęściej sam. ...
i dlatego pytam o to radyjko bo też jeżdzę sam.
Na uchu to mam Jabra BT250v z czasów jak wchodziła na rynek a w PL nie była nawet dostępna ale chętnie spróbowałbym jakiegoś zestawu głośnomówiącego.
Tylko najważniesza sprawa - jak ze słyszalnością - jak ja słyszę rozmówcę i jak on mnie słyszy?
Gdyby miałobyć gorzej niż z JABRĄ to pozostaje przy niej i kupuję jakiegoś JVC z USB jako radyjko.

TD Pedro - 2011-01-14, 23:06

Nikita_Bennet napisał/a:
Na uchu to mam Jabra BT250v z czasów jak wchodziła na rynek a w PL nie była nawet dostępna ale chętnie spróbowałbym jakiegoś zestawu głośnomówiącego.
Tylko najważniesza sprawa - jak ze słyszalnością - jak ja słyszę rozmówcę i jak on mnie słyszy?
Gdyby miałobyć gorzej niż z JABRĄ to pozostaje przy niej i kupuję jakiegoś JVC z USB jako radyjko.


Na podstawie kilkudniowego użytkowania Clariona mogę stwierdzić, że spełnia moje oczekiwania tzn. ja słyszę dobrze (pogłaśniasz rozmowę potencjometrem głośności w radiu do granicy wytrzymałości :roll: ) i jestem dobrze słyszany. Obsługa bezproblemowa. Jeżeli zakup nie jest dla Ciebie pilny to za jakiś czas wypowiem się w temacie ponownie i wtedy moja opinia będzie bardziej wiarygodna - oparta na większych doświadczeniach...

krzyska - 2011-01-15, 05:40

Czy podłączał ktoś lub może zgłębił wiedzę na temat podłączenia zestawu głośnomówiącego poprzez złącze AUX do fabrycznego radyjka w DDuster.

Znalazłem coś takiego https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=6358
A może ktoś może polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie podobnego typu.

Pozdrawiam
KK

mekintosz - 2011-01-15, 21:33

WhiteDragon napisał/a:
Ja mam zarówno słuchawkę BT (Nokia)....
Zalety słuchawki - nikt z otoczenia nie słyszy co rozmówca do ciebie mówi oraz fakt że można sobie spacerować po stacji benzynowej czy sklepie ...
Wady słuchawki - przy dłuższych podróżach szybko pada bateria.
Każdy musi wybrać sam/


Jak mialem w uchu sluchawke BT i rozmawialem z zona w sklepie to sprzedawcy mysleli ze do nich cos mowie, nie zauwazajac w uchu urzadzenia. W opisywanym przeze mnie BT sonyericssona dosyc wyraznie slychac. Myslalem o radiu z BT ale model bez cd o ktorym byla mowa jest wedlug mnie dalikatny i ma bardzo nieczytelny i maly lcd. Zas te z BT clariona lepsze sa dosyc drogie ;-(.

Prezes - 2011-01-15, 23:37

Mnie kusi coś takiego: http://allegro.pl/scott-x...1412233422.html Na niemieckich stronach chwalą..
stempik - 2011-01-16, 01:26

krzyska napisał/a:
Znalazłem coś takiego https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=6358


to pewnie jest to samo
http://allegro.pl/transmi...1412627258.html

WhiteDragon - 2011-01-16, 21:19

Gwoli sprawiedliwości jeszcze dopowiem: leciałem wczoraj do Pucka, a dzisiaj z powrotem więc wypróbowałem jeszcze jedną opcję GPS: transmitter FM. Komendy z nawigacji i rozmowy telefoniczne bardzo dobrze i wyraźnie były słyszalne (w przednich i tylnych głośnikach, a jakże).
Tylko że: w tej opcji radia nie miałem wcale - bo odbierało sygnał GPS-a, a na koniec włączył mi się jakaś stacja radiowa, tak że nie słyszałem komend z GPS-a. Oczywiście transmitter w GPS można ustawić na dowolną częstotliwość od 88 do 108 Mhz, ale jak znaleźć częstotliwość, która będzie wolna od stacji radiowych zawsze i wszędzie?
Dlatego podtrzymuję stanowisko, że BT w GPS to kiepski pomysł.
Korzystałem kiedyś w jednym z aut służbowych z zestawu głośnomówiącego Nokii i tam radio się wyciszało na czas rozmowy. Oczywiście dyskrecji dalej brak, ale to zgóry wiadoma cecha takich zestawów.

mausi64 - 2011-01-31, 12:26

[quote="Nikita_Bennet"]
TD Pedro napisał/a:
ppart napisał/a:
Najlepszym rozwiązaniem jest radio z bluetoothem. Zero problemów, polecam.




ja sprawiłam sobie ALPINE CDE-111RM; BT ready... nie doczytałam jeszcze z płytki, czy i jak będzie współpracował z moją NOKIĄ 2700. a może ktoś już przystosowywał i wie, jak to zrobić ??? będę dźwięczna !!!

stempik - 2011-02-01, 22:15

mausi64 napisał/a:
i wie, jak to zrobić ??? będę dźwięczna !!!

Do pełnego zadowolenia brak Ci jeszce modułu "Parrot Bluetooth Alpine KCE-400BT" w cenie około 400-500 zł.
I kabelka do połączenia tych urzadzeń w jedno.

Ale może się mylę. Czego Ci szczerze życzę.

Tak było we wczesniejszych modelach. Może teraz traktują klientów w sposób mniej bolesny.

mausi64 - 2011-02-01, 23:02

:oops: :cry:

no niestety - sprawdziłam i potwierdza się to, co piszesz; trzeba zainwestować min. 540 zeta, żeby na moim Alpinie działał BT :(

to już chyba wolę zainwestować w nową słuchawkę ( w mojej starej szybko wyczerpuje się bateria; dodatkowo moi rozmówcy skarżą się, że jest kiepski odbiór :( :( do mojej Nokii.
szkoda, że wcześniej się nie zorientowałam :( ale doradzał mi kolega męża... więc mu zaufałam... nic to, na BT życie się nie kończy. nie ma powodu do zmartwień - przynajmniej pasażerowie nie będą przysłuchiwać się moim rozmowom :mrgreen:

stempik - 2011-02-01, 23:44

mausi64 napisał/a:
na BT życie się nie kończy


Ale poza tym radyjko klasa :))

mausi64 - 2011-02-02, 10:23

tak jest !!!! potwierdzam :-D szkoda tylko, ze tekst na wyświetlaczu jest biały - powinien być bursztynowy :mrgreen:

ale chyba mam za duże wymagania :lol:

TD Pedro - 2011-02-02, 13:23

Cytat:
ALPINE CDE-111RM; BT ready


to wszystko wyjaśnia :-(

mekintosz - 2011-02-02, 23:54

Do Daci polecalbym Clariona z BT wbudowanym :

http://allegro.pl/clarion...1436111857.html

Pasuje kolorek LCD

mausi64 - 2011-02-03, 08:41

TD Pedro napisał/a:
Cytat:
ALPINE CDE-111RM; BT ready


to wszystko wyjaśnia :-(


tak wiem, doczytałam; ale mówi się trudno i żyje pełną piersią dalej !!!
mam już zamówioną słuchawkę do ucha, bezprzewodową - więc dam radę; wcześniej też tak jeździłam; zresztą - umówmy się - jeśli nie jestem business woman i nie muszę być non-stop pod telefonem, by prowadzić rozmowy handlowe, to ilość przeprowadzonych w samochodzie rozmów ( przynajmniej w moim przypadku ) jest znikoma :lol:

a swoją drogą - fajny ten clarion - dobrze wiedzieć na przyszłość ( mam nadzieję, że odległą )

mekintosz - 2011-02-04, 02:30

Jesli w wiekszosci Sama jezdzisz i nie zalezy Tobie na dyskrecji rozmow przez sluchawke polecam jednak zewnetrzne pudeleczko z BT. Uszy nic nie cisnie i komfort rozmowy sa bezcenne ;-)

Jest taki fajny model, calkiem zgrabny:

http://allegro.pl/zestaw-...1438803581.html

Polecam tez artykul:

http://www.komputerswiat....-bluetooth.aspx

wojtek_pl - 2011-09-21, 12:43

Odświeżając temat kupiłem sobie właśnie zestaw głośnomówiący BT Jabra Drive i będę sprawdzał czy i jak to działa.


http://www.jabra.com/site...jabradrive.aspx

bad-i - 2011-09-22, 18:10

Ja korzystam z modelu Jabra SP5050 i jeżdżąc stosunkowo cichym samochodem nie jestem do końca zadowolony z tego sprzętu, tzn. rozmówca słyszy mnie dobrze, ale niestety ja rozmówcę już niekoniecznie. Wystarczy trochę większa prędkość, ew. jakiś większy hałas na zewnątrz i zaczyna się wytężone nasłuchiwanie nie zawsze zakończone sukcesem.
mekintosz - 2011-09-23, 00:22

bad-i napisał/a:
.... Wystarczy trochę większa prędkość, ew. jakiś większy hałas na zewnątrz i zaczyna się wytężone nasłuchiwanie nie zawsze zakończone sukcesem.


Potwierdzam, szczegolnie, ze Sandero nie jest cichym autkiem. Czasem jest problem w sluchaniem sie. Dlatego bede polowal na interfejs BT do mojego Clarionaw cenie nizszej niz 300 zl ;-(

http://www.clarion.com/pl...9489354716.html

http://allegro.pl/bluetoo...1814807635.html

Ammianus - 2011-12-10, 17:16

wojtek_pl napisał/a:
Odświeżając temat kupiłem sobie właśnie zestaw głośnomówiący BT Jabra Drive i będę sprawdzał czy i jak to działa.


I jak testy? Głośność zadowalająca?

wojtek_pl - 2011-12-10, 18:37

Tak, działa poprawnie. Chociaż trzeba mu przypomnieć jak się wróci do samochodu ze spaceru, że ma się połączyć z telefonem. Poza tym nie używałem go zbyt intensywnie. IMHO brakuje mu wskaźnika poziomu naładowania akumulatora...
stempik - 2011-12-11, 11:27

wojtek_pl napisał/a:
Chociaż trzeba mu przypomnieć jak się wróci do samochodu ze spaceru, że ma się połączyć z telefonem.

Jesli telefon jest na androidzie to jest do tego darmowa aplikacja, możę być nawe bt w telefonie wyłączone. Niestety działa to wtedy dość wolno.

Ammianus - 2011-12-11, 18:25

A nazwa tej aplikacji?
matucha - 2011-12-11, 20:09

Ja miałem słuchawkę Jabra i przerzuciłem się na słuchawkę Motoroli. Jabra - krótko trzymała bateria i nie chciał się z nią telefon automatycznie łączyć. Z motorolą łączy się bez problemu. Bateria w motoroli przy czuwaniu kilka godzin dziennie i powiedzmy 30 minut rozmowy dziennie trzyma mi bez problemu zimą 10 dni.
eplus - 2011-12-11, 20:11
Temat postu: Re: Zestaw głośnomówiący Bluetooth - moj wybór .
mekintosz napisał/a:

Podczas odwilży niefortunnie wywróciłem się i słuchawka BT wpadła do kałuży. Nie udało się jej reanimować.

Może trochę późno, ale jeśli komuś telefon wpadnie do kałuży czy do muszli koncertowej, należy natychmiast wyjąć baterię i wszystko będzie dobrze. Chyba, że uszkodzenia mechaniczne będą zbyt poważne.

yumyum - 2012-04-12, 10:32

Hej,
odświeżam temat, czy ktoś użytkuje w warunkach Daćkowych, z dCi (najlepiej konkretnie Duster, 110 KM) pudełkowy zestaw głośnomówiący (radio lub słuchawka chwilowo odpadają, GPSowy także). Zależy mi na tym, żeby samemu nie musieć krzyczeć ani specjalnie wytężać słuchu, przy prędkościach do 120 km/h. Czy w ogóle jakieś zestawy dają radę?

mekintosz - 2012-04-12, 12:39

Mam SE HCB-120 i przyznam, ze czasem musze uszy mocno wyczulic nawet nie jadac zbyt szybko. Glownie zalezy to od czulosci mikrofonu w telefonie osoby dzwoniacej do mnie.

http://www.komputerswiat....s%20zestawy.pdf


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group