DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Powitania - Witam wszystkich !!!

Gregor - 2008-03-08, 23:36
Temat postu: Witam wszystkich !!!
Wasze forum przeglądam od stycznia szukając informacji o aucie.Na dzień dzisiejszy dojeżdzam nasze wspaniałe FSO CAR0 PLUS 1997 , ale w połowie kwietnia odbieram DACIA LOGAN MCV Laureate 1.5dci 68,srebrna , 7 osobowa
Pablo78 - 2008-03-09, 10:57

Witaj, :-)
PAPIRUS - 2008-03-09, 17:21

;-) Witaj ;-)
dmas - 2008-03-09, 19:35

witaj!
jarecki - 2008-03-13, 09:50

Witam serdecznie nowego kolegę
ZeneC - 2008-03-15, 06:39

Witaj, Gregor.
Sztuka jak moja.
Dobrze mi służy, więc i Tobie zapewne też będzie.

Gregor - 2008-03-26, 05:09

Jutro (27.03) moja MCV miała wjechać na taśmę montażową a tu od poniedziałku strajk bezterminowy.Ale pech nie dość że już czekam 3 miesiące to teraz jeszcze bardziej wydłuży się czas oczekiwania ma auto.
Marcin - 2008-03-26, 10:47

Gregor napisał/a:
Jutro (27.03) moja MCV miała wjechać na taśmę montażową a tu od poniedziałku strajk bezterminowy.Ale pech nie dość że już czekam 3 miesiące to teraz jeszcze bardziej wydłuży się czas oczekiwania ma auto.

Teraz lepiej dopilnuj zeby ja dobrze poskladali po tym strajku ;-)

Loganek - 2008-03-26, 22:35

poskładają.
Dacia to marka budżetowa, ale starają się dbac o wizerunek ;-)

dogberry - 2008-03-27, 21:17

Witaj :mrgreen:
Gregor - 2008-04-29, 18:11

Wczoraj po równych 3-miesiącach czekania moja srebrna MCV dojechała do salonu.Pech w tym że ten tydzień taki krótki i prawdopodobnie wyjadę autem dopiero w poniedziałek.Zamawiałem wersje Laurete a dojechała Arctica.
KaS602 - 2008-04-29, 18:28

Gregor napisał/a:
Zamawiałem wersje Laurete a dojechała Arctica

Bo Laureate z klima to Arctica... ;-)

Gregor - 2008-05-07, 17:37

Jak długo czekaliście na auto jak przyjechało już do salonu??Moje stoi od połowy kwietnia w salonie i co chwile słyszę inne terminy odbioru auta.
jacek - 2008-05-07, 18:11

Dwa dni czekaliśmy na dokumenty z auta ( najpierw przyjechało auto później dokumenty) .
Dokumenty przyjechały po południu niestety urząd komunikacji w ten dzień był krócej otwarty auto zarejestrowałem następnego dnia. Auto i tak odebrałem przed obiecanym terminem. :-D

wox - 2008-05-07, 18:19

Auto dotarło do salonu (z 2-tygodniowym poślizgiem) w piątek, a wyjechałem we wtorek.
Do poniedziałku trzeba było czekać na papiery (zarejestrowałem auto w poniedziałek), ale musiałem czekać na montaż alarmu (dlatego wyjazd we wtorek).

Gregor - 2008-05-07, 18:29

Moje auto jest od 16 kwietnia w Polsce w salonie od 25 kwietnia i stoi do dzisiaj.A w salonie dziwią się czemu jestem taki nerwowy, w umowie było napisane że auto będę miał w kwietniu.
wox - 2008-05-07, 18:58

Jedynym wytłumaczeniem może być brak papierów, ale to pewnie wiesz. Innych powodów nie widzę, bo wszystkie inne są podejrzane. Czy oglądałeś auto dokładnie, jak dotarło do salonu?
Gregor - 2008-05-07, 19:05

Tak.Oglądałem auto jak przyjechało.Miałem takie szczęście że jak byłem się pytać o auto to akurat przyjechało.Problem jest z tą kartą pojazdu,ale jak dla mnie to trwa zbyt długo i wydaje się podejrzane.Rozumiem tamten tydzień taki weekend ale teraz miało być w poniedziałek potem we wtorek no i w końcu dziś i dalej ich brak.Już po zamówieniu auta docierały do mnie złe opinie na temat dealera BAMARKO-BYTOM i to się teraz wszystko potwierdza.
wox - 2008-05-07, 19:09

W salonie, w którym kupiłem auto, szef sprzedaży mówił mi, że oni raz czekali 2 tygodnie na papiery (a auto już było).
laisar - 2008-05-07, 20:11

Moje miało być 13, dotarło podobno 15 po południu, ale ponieważ to był piątek, to z salonu zadzwonili dopiero 18 rano, w poniedziałek. Auto przyprowadziłem do domu 22 wieczorem.
psur - 2008-05-08, 08:20

U mnie trwało to ok. 5 dni, ale mogłoby krócej o 1-2 dni, gdybym np. wziął urlop i wszystko szybciej pozałatwiał.

Jeśli masz w umowie, że Logan miał być w kwietniu, to w takim razie żądaj jakiegoś rabatu albo gratisa - przecież złamali umowę!

wox - 2008-05-08, 16:13

psur napisał/a:
żądaj jakiegoś rabatu albo gratisa - przecież złamali umowę!

To jest tylko i wyłącznie ich dobra wola.
Widać, że nie czytasz umów - oni są zabezpieczeni w umowie na kilka tygodni (np. dopiero po 8 - 9 tygodniach my możemy się wycofać z umowy i to jeszcze po naszym pisemnym żądaniu; oni muszą nam wtedy zwrócić dwukrotność zaliczki).

Gregor - 2008-05-08, 21:49

Dzisiaj po ciężkiej walce i trochę kombinowania udało się wyjechać z salonu.I dodatkowo dodali coś od siebie.Muszę przyznać że dopiero teraz siedziałem w tym aucie ale jestem pod wrażeniem.Jakby nie było to przesiadłem się z poloneza.
jacek - 2008-05-09, 04:16

Gratulacje wspaniałego samochodu
psur - 2008-05-09, 08:08

No to bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy! Gratulacje, nie ma to jak nowe auto!
Paf - 2008-05-09, 13:20

Gratuluję sukcesu! Powodzenia i używaniu.
Gregor - 2008-05-10, 15:17

Ja to mam szczęście w czwartek wyjechałem z salonu , w piątek pierwsza wizyta w serwisie,dzisiaj rano druga wizyta a przed godziną trzecia wizyta.Tylko serwis już nieczynny w tym brak zepsutej części.Więc autko dostanę najprędzej we wtorek.Wszystkie wizyty dotyczą się jednej usterki.Dla pocieszenia 213 km moje autko przejechało.
Pablo78 - 2008-05-13, 10:53

gratulacje :-D :-D
rafip - 2008-05-13, 16:28

Gregor napisał/a:
Ja to mam szczęście w czwartek wyjechałem z salonu , w piątek pierwsza wizyta w serwisie,dzisiaj rano druga wizyta a przed godziną trzecia wizyta.Tylko serwis już nieczynny w tym brak zepsutej części.Więc autko dostanę najprędzej we wtorek.Wszystkie wizyty dotyczą się jednej usterki.Dla pocieszenia 213 km moje autko przejechało.


No to kicha... A możesz powiedzieć co nawaliło w samochodzie tak szybko?

Pozdrawiam

Gregor - 2008-05-13, 19:44

Chyba z tego wszystkiego zapomniałem opisać usterkę.Jest to czujnik czy impulsator prędkości.Przekazuje błędy do komputera a ten blokuje auto.A najlepsze auto miałem dzisiaj odebrać ale niestety muszę jeszcze poczekać do jutra.
rafip - 2008-05-13, 20:13

Mam nadzieję, że po prostu miałeś pecha bo coś takiego nie powinno mieć miejsca. Szczerze współczuje i życzę żeby to był pierwszy i ostatni taki zonk w samochodzie.

Ja czekam na mojego Logana Arctica bo ma być końcem tygodnia lub dopiero w przyszłym i też się martwię czy będzie z nim wszystko ok. Zastanawiam się na co szczególnie zwrócić uwagę przy odbiorze i czy jeśli coś wypatrzę jak się zachować. Chyba jest jakiś regulamin który to reguluje... Poza tym sprzedawca powiedział mi coś takiego że silnik w samochodzie będzie dotarty ale należy mimo wszystko mam zachować pewne zasady użytkowania na początku. Co to znaczy, że będzie dotarty?

wox - 2008-05-13, 21:55

rafip napisał/a:
Co to znaczy, że będzie dotarty?

I tak trzeba uważać - w benzyniaku do około 1500 km - głównie chodzi o jazdę w średnich zakresach obrotów silnika, unikać bardzo krótkich przejazdów, jazdy z max obciążeniem. Zresztą będziesz miał takie informacje w instrukcji obsługi, albo możesz sobie poczytać tutaj (dotyczy to akurat diesla) http://www.daciaklub.pl/f...p?p=12195#12195
Co do odbioru:
- obejrzeć trzeba powłokę lakierniczą (mogą być rysy, mogą być nawet malutkie wgniecenia na bokach od uderzeń drzwiami innych samochodów - trzeba dobrze się przyjrzeć pod odpowiednim kątem)
- obejrzeć szyby (rysy, zniekształcenia też bywały)
- kompletność "dupereli" (apteczka, trójkąt, podnośnik, klucz , hak, koło zapasowe, nawet popielniczka - mnie "ukradli")
Na pewno to są tylko takie wybrane propozycje (może koledzy dodadzą coś ważnego), ale co robić w razie "nieścisłości" (braków, uszkodzeń)? Pertraktuj cenę ewentualnie jakieś gadżety (podłokietnik, siatki, itp.)

KaS602 - 2008-05-13, 23:10

rafip napisał/a:
Co to znaczy, że będzie dotarty

Chyba tylko tyle, ze bedzie po fabrycznej hamowni... (IMO)
Docieranie silnika trwa do pierwszych 1500 km. Wox juz o tym napisal. Pamietej tylko, zeby w miare mozliwosci oszczedzac motor do 3000 km - wtedy osiagnie pelnie mozliwosci, zacznie mniej palic, i ciszej pracowac...
Reszta - prawie tak jakbys na gieldzie uzywany ogladal... ;-)

rafip - 2008-05-14, 06:59

Dzieki wielkie to już troche mi się lepiej zrobiło :) Myślałem przez moment, że dostanę samochód po jazdach testowych. Przy odbiorze postaram się faktycznie wszystko obejrzeć ale wiadomo jak to jest. Pewne rzeczy wychodzą dopiero w świetle dziennym. Jak tylko obiorę to cudo zdam raport :)

Pozdrawiam i dziękuje za porady

Gregor - 2008-05-31, 13:26

Auto od wczoraj znowu w serwisie.Zrobił się upał chciałem wypróbować klimatyzacje a tu okazało się że nie działa.Prawdopodobnie nie działa od nowości wcześniej nie było upałów to jej nie włączałem.Nie działa sterowanie z komputera.Wygląda na to że komputer ma usterkę.Serwis wysłał diagnozę do Warszawy i teraz trzeba czekać co odpiszą.Auto było składane w okresie strajku w fabryce.Ciekawi mnie jaki to może mieć na to wpływ.Auto mam 3 tygodnie a to już druga wizyta w serwisie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group