DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Spotkania, imprezy, wyprawy - Autem do paryża

Karenzo - 2015-05-11, 14:17
Temat postu: Autem do paryża
Zaczynam powoli planować wakacje i mam rozterkę .
Chciałem polecieć do paryża wycieczka zorganizowaną ale jak zaśpiewali 4 dla 1 os ... )
W zeszłym roku objazd Monachium - Rzym - Wenecja -Padwa - Wiedeń ok 7 dni kosztował 7 tyś
ale wszystkie noclegi w 3 gwiazdkowym ibisie no i pełny bagażnik win wrócił do PL . Oczywiście pełna swoboda

Do paryża kilometrów prawie o 1000 mniej więc powinno być taniej .
Ale mam rozterkę bo w następne wakacje planuje zakupić vitare w benzynie , niestety bez instalacji LPG .
W dusterze nie mam tempomatu przez co muszę jeździć z dużą prędkością żeby noga nie bolała a wtedy nawet 16 spalania (co rekompensuje LPG )
Mogę też poczekać na vitare i myśle że spokojnie poniżej 8 L się zamknąć (no i pojechać w komfortowych warunkach )

Potem pewnie już nie będę jeździł po europie puki nie założę podtlenku LPG

Czyli :
Czy jechać dusterem bez tempomatu na LPG co równa się jeździe min 140-160 km/h i spalanie 14-15 L
Czy kupić vitare i jechac z tempomatem do 120 gdzie spalanie zamknie się poniżej 8

piotr. z - 2015-05-11, 14:50

Ja bym śmigał Dustim- LPG jest ok. 50% tańsze (plus minus z 10% w zależności od kraju) wiec kosztowo wyjdzie na prawie to samo.
Rozumiem, że w Vitarze nie będziesz miał wtedy LPG i chcesz śmignąć na wycieczkę, czy tak?

Karenzo - 2015-05-11, 15:05

dokładnie tak
ale w vitarze jest tempomat i silnik który mniej pali

Cav - 2015-05-11, 16:38

Karenzo napisał/a:
dokładnie tak
ale w vitarze jest tempomat i silnik który mniej pali


Jeśli kosztowo wychodzi PRAWIE podobnie, to ja bym się nie zastanawiał, tylko jechał nowym autem.
Raz, że nowym jedzie się lepiej - przyjemność sama z siebie, dwa że Vitara bardziej nadaje się na autostrady niż Duster, trzy - to tempomat.
Za Dusterem przemawiałyby ewentualnie tylko nieco niższe koszty - ale nie wiem jak u Ciebie z gwarancją, bo jak się zepsuje to już mogą nie być niższe.

Więc jeśli mniejsze auto wystarczy - to jak dla mnie wybór jest prosty.

DrOzda - 2015-05-11, 18:11

Polecam wyjazd w sierpniu i noclegi pod Paryżem - 10 lat temu byliśmy tam z żoną przyszłą na kempingu z którego było ze 20 km do obwodnicy ale dojazd w kwadrans wylotówką. W sierpniu Paryż jest pusty i nie płaci się za parkowanie więc można codziennie zostawić auto w innej dzielnicy i zaliczyć główne atrakcje. Co do komfortu podróży - w d... się przewraca - my dojechaliśmy peugeot em 106 0.9 45 km total golas gaźnik :)
Cav - 2015-05-11, 18:28

DrOzda napisał/a:
Polecam wyjazd w sierpniu i noclegi pod Paryżem - 10 lat temu byliśmy tam z żoną przyszłą na kempingu z którego było ze 20 km do obwodnicy ale dojazd w kwadrans wylotówką. W sierpniu Paryż jest pusty i nie płaci się za parkowanie więc można codziennie zostawić auto w innej dzielnicy i zaliczyć główne atrakcje. Co do komfortu podróży - w d... się przewraca - my dojechaliśmy peugeot em 106 0.9 45 km total golas gaźnik :)


Campingi we Francji na noc czy dwie nie są zbyt sensowne, jeśli co krok do dyspozycji masz hotele Formuła 1, które kosztują niewiele więcej niż campingi.
A odpada konieczność codziennego rozbijania się z namiotami, przyjeżdżasz, śpisz, wyjeżdżasz i po sprawie.

jas_pik - 2015-05-11, 18:29

Karenzo napisał/a:
dokładnie tak
ale w vitarze jest tempomat i silnik który mniej pali

Jeśli przewidujesz spalanie DD na poziomie 16l/100km tzn że będziesz jechał z prędkością autostradową - nie wierzę że przy tych prędkościach SV będzie paliła tylko 8l/100km ( stawiam raczej na 10- 11)
Może SV będzie cichsza - ale raczej mniej wygodna na takiej trasie.
Jesli masz skrzynię 5 -tkę to przemyśl wymianę zabątki 5 biegu - zwróci ci się koszt w połowie podrózy
A jeśli chcesz przywozić sobie zapas win do piwniczki ( a polecam francuskie bo są naprawdę niezłe) to DD się bardziej sprawdzi.
Do Paryża jeździłem Pugiem 307 bez tempomatu - i nie spalił więcej niż rok później Meganka z tempomatem. W obu były silniki 1,6 benzynowe i jechała ta sama ekipa 4 osobowa.
Również polecam wyjazd w sierpniu - wtedy można pozwiedzać bez problemu - tak samo z parkowaniem się oszczędza - a to spore wydatki.
Chociaż i w sierpniu jazda po mieście jest trudna - i pełna wyzwań a przy parkowaniu przygotuj się ze jak wrócisz samochód może być znacznie porysowany ( w szczególności w pobliżu centrum)
My po pierwszych doświadczeniach z porysowanym samochodem następnymi razami wybieraliśmy hotel położony w pobliżu stacji metra - to jednak dla turysty najwygodniejszy środek transportu.

Cav - 2015-05-11, 18:34

jas_pik napisał/a:
Karenzo napisał/a:
dokładnie tak
ale w vitarze jest tempomat i silnik który mniej pali

Jeśli przewidujesz spalanie DD na poziomie 16l/100km tzn że będziesz jechał z prędkością autostradową - nie wierzę że przy tych prędkościach SV będzie paliła tylko 8l/100km ( stawiam raczej na 10- 11)


Jemu chodziło o to, że ustawi w Vitarze tempomat na np. 120 i tyle pojedzie.
A w Dusterze pedał do podłogi (żeby noga się nie męczyła), bo tempomatu nie ma.

jas_pik - 2015-05-11, 18:48

Cav napisał/a:
Jemu chodziło o to, że ustawi w Vitarze tempomat na np. 120 i tyle pojedzie.
A w Dusterze pedał do podłogi (żeby noga się nie męczyła), bo tempomatu nie ma.

Dawno temu to może ktoś jeździł autostradami z prędkością 120 km/h - ale raczej nie da się jechać taką prędkością trasy 1600 km w jedną stronę autostradami.
Zatrąbią Cię na śmierć :lol:

wieza - 2015-05-11, 18:58

kup sobie bilety lotnicze na tani przelot .. do tego hostel i już jest sporo taniej ;)
Karenzo - 2015-05-11, 19:10

bilet lotniczy równa się hotel w ceterum
co wiąże się z absurdalnymi cenami np 600 zł za noc w ibisie 5 km od centrum
Na hostele i campingi raczej już sie nie nadaje
Przejazd dusterem to ok 1000-1300 zł w obie strony ze spalaniem 12-15 L
Wtedy wynajmę hotel dalej a do paryża będę dojeżdżał
Najlepsza opcja to oczywiście hotel obok stacji metra , tak samo zrobiłem w Rzymie gdzie parkowałem obok laurentiny i jechałem do centrum metrem .
Jeżeli chodzi o gwarancje to mam 5 lat na cała europe więc bez stresu.

Duster ma duża przewagę bo go znam więc ewentualne usterki są możliwe do wyeliminowania
Vitara kusi dużo lepszym wyposażeniem i komfortem jazdy (chociaż mam dość dobrze wyciszone auto )
No i zawsze isteje ryzyko że jednak te 120 będzie za mało ale i tutaj vitara ma przewagę bo poleci 180 kiedy duster 165

Jade w 2 osoby więc pojemność bagażnika nie odgrywa zbytnio dużej roli

Jeżeli ktoś zna hotele godny polecenie będę wdzięczny

jas_pik - 2015-05-11, 20:31

Ja zazwyczaj wybierałem tego IBIS-a Hotel ibis Paris Porte de Bagnolet, 1 rue Jean Jaures, 93170 Bagnolet,niedaleko stacji metra cena około 45-60 Euro w zależności od terminu rezerwacji ( jesli nie masz sztywnych dat to sprawdź ewentualne przesuniecie +/- dzień czasami można wtedy dostać ofertę że za pobyt 5 nocy płacisz tylko za 3)
Dla mnie było to świetne miejsce wypadowe na zwiedzanie

Marmach - 2015-05-11, 20:47

Bez przesady z tymi cenami. Paryż to nieduże miasto, ja w Montmartre w hotelu naprzeciwko Moulin Rouge (straszny syf ;) ) płaciłem z 200-300zł za pokój dwuosobowy za noc.

Stamtąd można dojść piechotą do wieży Eiffla, na "Szamps-elajzes" tudzież do Luwru. Jak ktoś jest leniwy, to może pojechać metrem, tego w Paryżu nie brakuje.

Karenzo - 2015-05-11, 21:31

200-300 zł to normalna cenna a widziałem 2-3 razy większe
ten ibis niestety minimum 99 EUR ..

Cav - 2015-05-11, 21:42

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Jemu chodziło o to, że ustawi w Vitarze tempomat na np. 120 i tyle pojedzie.
A w Dusterze pedał do podłogi (żeby noga się nie męczyła), bo tempomatu nie ma.

Dawno temu to może ktoś jeździł autostradami z prędkością 120 km/h - ale raczej nie da się jechać taką prędkością trasy 1600 km w jedną stronę autostradami.
Zatrąbią Cię na śmierć :lol:


Da się, w zeszłym roku przejechałem tak do Grecji.
Dusterem szybciej nie ma sensu, bo spalanie rośnie w tempie nieadekwatnym do wzrostu prędkości.

Cav - 2015-05-11, 21:48

Karenzo napisał/a:
200-300 zł to normalna cenna a widziałem 2-3 razy większe
ten ibis niestety minimum 99 EUR ..


Masz wielki wybór od 97 zł:
http://www.hotelf1.com/gb...tels-list.shtml

Karenzo - 2015-05-11, 22:10

Jak wspomniałem w zeszłym roku jechałem do rzymu przez Monachium
prędkości maja dacią
polska cały czas 160
niemcy do 140 bo paliwo drogie :-D
austria do 120 (teren górzysty paliwo bardzo drogie ) Pod duże góry duster więcej niż 120 nie pojedzie i tak trzeba piłować na 4
włochy na początku do 120 bo wyczuwałem atmosfera potem spokojnie do 160

Ajgor - 2015-05-11, 22:19

Ile Ci wyszło średnie spalanie przy takim bucie w podłodze?
Karenzo - 2015-05-11, 22:21

13-14
ale jak zacznie wiać mocno w twarz to i 16
Ale to jest but w podłodze od stacji do stacji bez żadnych postojów

Mam zbiornik 32 L , przy takiej jeździe starcza na 250 km

Ajgor - 2015-05-11, 22:24

W Austrii trzeba się LPG naszukać, co przy takim spalaniu na pewno było problemem?
Karenzo - 2015-05-11, 22:25

W sumie jeżeli pojadę dusterem to muszę zrobić modyfikacje skrzyni biegów
W Austrii co 3-4 stacja przy austroadzie miała LPG
Oczywiście zawsze przy dystrybutorach LPG Polacy :mrgreen:

Miałem ze sobą pełny bak benzyny z PL więc chyba 200 km całej trasy zrobiłem na benzynie bo zawsze sądziłem że następna stacja będzie lepsza :-P

Ajgor - 2015-05-11, 22:27

Chce Ci się , jeśli planujesz zmianę fury?
Karenzo - 2015-05-11, 22:29

Oczywiście że nie :D
Ja kupuje zębatkę i olej a następny właściciel ją wymienia

Ajgor - 2015-05-11, 22:31

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W sumie to taniej Cię wyjdzie jeśli tylko mu wskażesz gdzie ma kupić ;-)

Karenzo - 2015-05-11, 22:35

Ja raczej dustera szybko się nie pozbędę , auto zostaje w rodzinie na długo .
Sama sprzedaż też będzie dość śmieszna bo sam sobie przelew z lokaty zrobię

Ajgor - 2015-05-11, 22:41

To zmienia postać rzeczy...
jas_pik - 2015-05-11, 22:43

Karenzo napisał/a:
200-300 zł to normalna cenna a widziałem 2-3 razy większe
ten ibis niestety minimum 99 EUR ..

Oj tam, oj tam,
terminy sierpniowe 194zł/dobę za pokój , jeśli już korzystałeś z ibisa - to do tego sprawdź ich mailing, jeśli znajdziesz (ja co najmniej raz w roku dostawałem) kod promocyjny to jeszcze 30 % bonifikaty dostaniesz ( oferta niestety po rezerwacji jest niezmienialna).
Ja 3 lata temu płaciłem trochę więcej - ale zaszalałem bo wzięliśmy wyżywienie( zabrałem tesciową) - i tak to było że za pobyt 5 nocy zapłaciłem jak za 3, wykorzystałem też zniżkę z ich mailingu.
Jak podliczyłem koszt był niewiele wyższy niż w F1 ( mowa o noclegach).
Wyżywienie (coś w rodzaju obiadokolacji podawana od 18 do 21 to było około 20 Euro za osobę , najlepiej przed złożeniem rezerwacji napisz maila

andrzej627 - 2015-05-11, 22:46

jas_pik napisał/a:

Dawno temu to może ktoś jeździł autostradami z prędkością 120 km/h - ale raczej nie da się jechać taką prędkością trasy 1600 km w jedną stronę autostradami.
Zatrąbią Cię na śmierć :lol:

We Francji maksymalna szybkość na autostradzie to 130 km/h. Jak będziesz jechał szybciej, zostaniesz zarejestrowany przez radar. Jak będziesz jechał wolniej, nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby trąbić.

Ajgor - 2015-05-11, 22:57

jas_pik napisał/a:


Jak podliczyłem koszt był niewiele wyższy niż w F1 ( mowa o noclegach).
Wyżywienie (coś w rodzaju obiadokolacji podawana od 18 do 21 to było około 20 Euro za osobę , najlepiej przed złożeniem rezerwacji napisz maila


Z tym że w F1 to kolega załączył prywatny czajnik bezprzewodowy ( w Metzu , ale standard jest jeden) i wybiło bezpieczniki na całym piętrze ,bo instalacja nieprzygotowana na takie fanaberie, i zamiast herbaty tośmy się wstydu najedli :-D Nie wspomnę o ciasnocie, do łazienki to wchodzisz przodem a wychodzisz tyłem, bo nie ma jak się obrócić ! Wolałem zawsze dopłacić do Ibisa!

Karenzo - 2015-05-11, 22:58

jas_pik napisał/a:
Karenzo napisał/a:
200-300 zł to normalna cenna a widziałem 2-3 razy większe
ten ibis niestety minimum 99 EUR ..

mailing, jeśli znajdziesz (ja co najmniej raz w roku dostawałem) kod promocyjny to jeszcze 30 % bonifikaty dostaniesz ( oferta niestety po rezerwacji jest niezmienialna).



ooooo
musze sprawdzić bo pewnie zablokowałem a nie raz już jeździłem z ibisem i mam te ich konto

andrzej627 - 2015-05-11, 23:16

Ajgor napisał/a:
Wolałem zawsze dopłacić do Ibisa!

Polecam hotele Ibis budget (niebieskie logo):
http://www.ibis.com/pl/po...tel/index.shtml

jas_pik - 2015-05-11, 23:16

Cena w sierpniu 2015 : http://www.accorhotels.co...kId=43498551208

Co do prędkości - to oczywiście trzeba uważać we Francji - radarów trochę jest ( wiesz o tym że nie wolno Ci używać ostrzegania o fotoradarach w nawigacji !)
Mówiąc o trąbieniu na autostradach wskazuję w szczególności na PL i D - bo to są dwa kraje gdzie na autostradzie każdy jedzie jak w tym powiedzeniu
Cytat:
dużo jeżdżę i lubię jeździć, ale jak jeżdżę po autostradach, to czasami zdarza się, że widzę takich wariatów co zapierd...a, aż głowa puchnie.... ledwo co ich wyprzedzam

Karenzo - 2015-05-11, 23:19

Ja do budgeta się zraziłem .
po wizycie w hotelu o takim standardzie

(to jest kabina prysznicowa )

Karenzo - 2015-05-11, 23:24

Kiedy warto jechać do paryża .
Moge mieć wolne w czerwcu albo wrześniu
albo teraz :->

jas_pik - 2015-05-11, 23:24

Ibis budget - tak ale nie we Francji - dla mnie są one lekko upudrowanymi F1 :)
A ten wskazany nie jest zły


Z moich doświadczeń turystycznych polecam sierpień.
Maj/wrzesień - byłem tylko biznesowo - tragedia z parkowaniem w centrum.
Innych doświadczeń nie mam.

Ajgor - 2015-05-11, 23:30

Byłem w maju -Intensywność wiosennej zieleni nie do opisania, wrzesień większy spokój mniej ludzi( o ile to w Paryżu możliwe ), najgorzej wspominam wyjazd w lutym błoto i brud ulic...
wieza - 2015-05-12, 05:37

ps nie rozumiem toku myslenia chcesz dobrze i tanio czy drogo na wypasie ;)

ja jezdze do paryza kupuje bilet lotniczy, w centrum mam hostel ze sniadaniem. w sumie ważne żeby był w centrum a nie na obrzeżach żeby nie tracic czasu na dojazdy. i Tak w tym hotelu nie spędzam czasu oprócz snu. Nie mowie ze ma być obskurny ale piszesz 600 zl za noc to jest 150 euro sorka nie wiem gdzie szukasz ale to jest mocno zawyzona cena i można znalezdz owiele taniej tylko trzeba poszukać .

DrOzda - 2015-05-12, 08:57

Cav napisał/a:

Campingi we Francji na noc czy dwie nie są zbyt sensowne, jeśli co krok do dyspozycji masz hotele Formuła 1, które kosztują niewiele więcej niż campingi.
A odpada konieczność codziennego rozbijania się z namiotami, przyjeżdżasz, śpisz, wyjeżdżasz i po sprawie.


Ale po co codziennie ?
Rozstawiliśmy namiot na 10 dni i za cały pobyt zapłaciliśmy nie pamiętam dokładnie ale jakieś 150 EURO (dwie osoby namiot i samochód)
http://www.beau-village.com/
Rano śniadanko wyjazd na cały dzień do miasta i po kolacji prysznic i do śpiworka :)

Karenzo - 2015-05-12, 08:58

Doświadczenie nauczyło że lepiej dopłacić i mieć recepcje gdzie dogadasz się po angielsku oraz pewny parking .
65 euro za noc to cenna dla mnie akceptowalna
w tej cenie chciał bym mieć normalne łózka oddzielną łazienką
parking i porządną recepcje 24 h

DrOzda - 2015-05-12, 10:08

No tam akurat po angielsku się dogadasz .... zresztą nie porównuję standardu hotelu czy pensjonatu z campingiem bo nie ma czego tylko pokazuję że dało się mocno budżetowo zaliczyć Paryż . Pewnie teraz byłbym zbyt wygodny nma to :)
Karenzo - 2015-05-12, 18:28

No dobra widzę kilka osób wie o czym piszę .
Planuje takie koszty :
podróż : 1200 zł + (średnia cenna lpg 2,7 zł (niemcy 2,69 francja 3,3 , polska 2.1 )
32 (setek KM) x 2.7(średnia cenna LPG ) x 12 (średnie spalanie ) = 1038 ZŁ
hotel 5 dni 1100 zł
jedzenie 5 dni 50 euro x 5 x 4,1 = 1025 zł
opłaty autostradowe ok 50 EUR = 205 zł
opłaty komunikacja miejską (2x billet po 10 przejazdów ) 13,33 EUR x 2 = 110 zł
opłaty okolicznościowe muzea itp 50 EUR = 200 zł
Wydatki dodatkowe np. kawa itp 100 EUR = 410 zł
RAZEM : 4240 PLN


Założenie możliwe do zrealizowania ? Nie chodzi mi o to że przekroczę plan o 100 czy 200 zł ale o 2-3 tyś :-o

jas_pik - 2015-05-12, 19:02

Wg mnie budżet założyłeś OK( pod warunkiem że nie będziecie się nocami szlajać po knajpkach - bo tego nie przewidziałeś a 50 E na knajpki to za mało) , ale pamiętaj musisz mieć zapas na nieprzewidziane wydatki.Zielonej karty nie potrzebujesz ale ewentualne ubezpieczenie turystyczne ( bagaż/leczenie). Dla bezpieczeństwa weź kartę ubezpieczenia z NFZ.
Te 205 zł to opłata wyłącznie za przejazd autostrady Konin- Granica PL/D w jedną stronę
Nie rozumiem tylko jednego słowa - "cenna" co to jest ?

Karenzo - 2015-05-12, 19:09

Planowałem wakacje na innym kontynencie ale cena dolara to uniemożliwia więc zapas funduszy na pewno będzie . Tylko ostatnio jak pojechałem to wydałem 2 razy tyle co planowałem i miałem gadanie że nie umiem niczego zaplanować :mrgreen:
Co do knajpek to na pewno odpada , o 8 śniadanie w hotelu potem 15-16 obiad na mieście
A co do "cenny" to jest to autokorekta
Bo wyliczenie robiłem na telefonie i skopiowałem na forum bez czytania :D

Kartę NFZ mam , ubezpieczenie na cała europe też .

Autostrada A1 od granicy do paryża to koszt 16 euro w jedną stronę
Jeżeli będę jechał w wakacje nie mam zamiaru w PL jechać autostradami , nie będę płacić za stanie w korku ...

Ajgor - 2015-05-12, 21:28

Za rok to dojdzie jeszcze opłata za autostrady u Niemców ... :cry:
jas_pik - 2015-05-12, 23:08

A rozrywki typu Disneyland?
A pamiątki dla rodziny ?
To sa te nieprzewidziane wydatki
Ustaliłeś już trasę i miejsca tankowania gazu?
Warto przed wyjazdem zrobić sobie taka rozpiskę trasy, ja osobiście jestem już za stary na pokonywanie takiej trasy za jednym zamachem , wolę przenocować po drodze, pozwiedzać , spróbować regionalnych potraw. Nie chce mi się męczyć za bardzo - a i bezpieczeństwo jest ważne. Już przetestowałem punkty etapowe w zależności od kierunku wyprawy: Berlin, Wideń, Budapeszt ( oczywiście zazwyczaj +/- 200 km). Następny etap to już miasto docelowe albo następny etap również połączony ze zwiedzaniem.
A tego pewnie nie brałeś pod uwagę.

Ajgor - 2015-05-12, 23:22

Przejściówki do LPG masz?
Karenzo - 2015-05-12, 23:24

A po co ustalać miejsca tankowania gazu ?
teraz spokojnie można jechać zawsze stacja się znajdzie

Rozrywki typu Disneyland raczej mnie nie interesują .Jadę w 2 osoby , obie mają prawo jazdy więc na 2-3 godziny mnie zastąpi .
Pamiątki dla rodziny to dużo francuskiego winna ;
Myślę że jak zamknę się w 5 tyś będzie sukces
Tym razem chce jechać prosto do paryża ale faktycznie w drodze powrotnej rozwarze nocleg tranzytowy .
Do wybory jest Frankfurt lub Dortmund / kolonia

Przejściówki na lpg oczywiście mam wszystkie

route2000 - 2015-05-13, 07:39

W takim razie życzę Ci dużo szczęścia i powodzenia oraz przyjemnej podróży!
Po powrocie z Paryża zdaj relacje z paroma fotkami jak Ci poszło, tak jak robił Iras z wyprawy na Bałkany. :-D

rafal_rx - 2015-05-13, 21:06
Temat postu: Re: Autem do paryża
Karenzo napisał/a:

Czy jechać dusterem bez tempomatu na LPG co równa się jeździe min 140-160 km/h i spalanie 14-15 L
Czy kupić vitare i jechac z tempomatem do 120 gdzie spalanie zamknie się poniżej 8


Ja bym zrobił tak! Jechać w tym roku. W przyszłym pojedziesz sobie, gdzie będziesz chciał ale już Vitarą i będziesz wspominał podróże Dacią. Życie za krótkie, aby nie pojechać.

Jeśli naprawdę masz tak ciężką nogę, to smartfon, czy tablet z androidem i do tego jakaś nawigacja, lub program do wyświetlania prędkości, ale z alarmem o przekroczeniu. Im bardziej upierdliwy alarm, tym lepiej.

Karenzo - 2015-05-13, 21:23

Właściwie wszystko składa się ku wyjazdowi w te wakacje , szczególnie że od 2016 mają być płatne niemieckie autostrady :-/
Cenna paliwa też jest dość korzysta w skali ostatnich kilu lat .


Mam takie pytanie mam klocki od nowości aktualnie na liczniku pojawiło się 40 tyś km klocki mam na ok 1 cm .
Będę ściągał koła do wymiany zębatki skrzyni biegów ( jak tylko uda mi się ją kupić ) .
Zmieniać czy jechać na starych , po powrocie z włoch miałem całe czarne felgi od pyłu z klocków i ostrego hamowania (korki na autostradzie )
Z opisów na forum wynika że przejadę na nich jeszcze drugie tyle .
klocki kosztują 100 zł więc nie tak drogo
http://www.iparts.pl/czes...-65-p68033.html

mekintosz - 2015-05-13, 21:42

Jak bym miał do przejechania pół Europy to bym wymienił ;-)

http://allegro.pl/klocki-...5025099016.html

Lza - 2015-05-13, 21:47

A nie da się tego tempomatu w jakiś sposób aktywować? (może siedzi uśpiony w oprogramowaniu?) W wielu autach tak jest, że wystarczy dokupić manetkę z przyciskami sterującymi tempomatem i aktywować.
Lza - 2015-05-13, 21:55

mekintosz napisał/a:
Jak bym miał do przejechania pół Europy


Polecam lekturę książek z geografi do szkoły podstawowej.

Karenzo - 2015-05-13, 21:56

Są dwie opcje :
w silnikach 1.5 dci aktywowali tempomat komputerem + dodatki od starych renówek
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9281
Kiedyś LZparts sprzedawało gotowe zestawy tempomatów ale w opisie byłą informacja ze nie współpracują z instalacjami LPG
aktualnie zniknęły nawet z oferty jest tylko 1.5 dci za jedyne 2000 zł http://www.lzparts.de/ind...roduct&info=797


Można też zamontować uniwersalny
http://www.daciaklub.pl/f...p=101884#101884
to nadal koszt min .1000 zł

Ajgor - 2015-05-13, 22:15

Prędzej bym nad tymi klockami pomyślał.
Karenzo - 2015-05-13, 23:44

Chętnie przyjmę informacje co w tym Paryżu warto obejrzeć i zjeść .
Bo to jest w trakcie planowania , wydaje mi się że 5 noclegów wystarczy ? jak myślicie
w razie czego mogę zostać 1-2 dni dłużej jeżeli warto

znalazłem coś takiego wygląda sensownie
http://www.krzysztofgiera...relacja-co.html

DrOzda - 2015-05-14, 12:36

Żeby porządnie zwiedzić Paryż to i miesiąc za mało.
Na 5 dni proponuję:
1 - centrum wieża Eiffla , Pola Elizejskie , Łuk Triumfalny La Defense
2- cm. Montparnase Sorbona Ogrody Luxemburskie , Notre Dame, rejs po Sekwanie ...
3 - Luwr i może coś jeszcze ( sam Luwr żeby przebiec to jeden dzień może być mało)
4 - Montmartre, Sacre Cour, Plac Pigalle i okolice
5 - Wersal

i jeszcze pozostanie na dwa tygodnie zwiedzania :)

Karenzo - 2015-05-14, 13:29

Nie powiedział bym .
Mieszkałem przez kilka lat w moskwie a teraz zwiedziłem 10 razy więcej w 2 tygodnie niż przez te 5 lat :mrgreen:

Ajgor - 2015-05-14, 16:21

Do tego co napisał Kolega DrOzda, dodałbym :
1. Pałac Inwalidów-15 min. spacerkiem od wieży Eiffla -Muzeum armii Francuskiej i grób Bonapartego.
2. Cmentarz pere lachaise -grób Chopina i Morrisona,
3. Plac Concorde
4. Plac Pigalle ;-)
5. Galeria d'orsay
Ta mapka metra z Twojego linku obowiązkowo wydrukowana- dodatkowo jest poglądową mapą miasta ! Bardzo skraca czas szukania dworców metra, a propos metra najlepiej kupić bilet turystyczny całodniowy, raz że taniej , dwa nie stoisz w kolejce do kasy przez co zdążysz na pociąg :-)

Karenzo - 2015-05-15, 10:53

No niestety ale w wakacje nie będę mógł wyjechać , więc zostaje październik albo czerwiec .
Tylko że w czerwcu nie mogę zaplanować terminu bo wolne będzie z dnia na dzień .

Lza - 2015-05-15, 14:56

Ja polecam coś, co odkryłem przypadkiem włócząc się rowerem po Paris. Coś nietypowego i przewodniki raczej o tym milczą. Jest to park, który został zbudowany na nieużywanej linii kolejowej. Rozpoczyna się ponad kilometrowym wiaduktem. Na świecie są tylko dwa takie parki: w Paris i New York.

Park na wiadukcie w Paris zaczyna się tu: http://www.openstreetmap....8.84943/2.37150

i biegnie około 4km w kierunku SE, potem E. Na tej mapce można prześledzić jego bieg, podążając za czerwoną przerywaną linią podpisaną jako Promenade Plantee. Polecam, jest to dosć niezwykłe miejsce. Można sobie tam usiąść i odpocząć w ciszy i spokoju między zwiedzaniem. Wstęp jest darmowy.

A tu artykuł na wikipedzi. http://en.wikipedia.org/w...en%C3%A9-Dumont

Ajgor - 2015-05-15, 21:19

Się mi przypomniało : jeśli nocujesz pod Paryżem a do centrum jedziesz autem to odkryłem fajny parking. Jadąc od łuku triumfalnego mijasz wieżę Eiffla i po ok 300 m wjeżdżasz w placyk (jest znak) a na nim wielopoziomowy podziemny parking, nie wiem ile poziomów, ale ja byłem na 4 i jeszcze było w dół. Godzina była po 6 euro a cała doba 20 euro, ale masz blisko praktycznie do większości atrakcji i stacji metra,Należy tylko pamiętać o zabraniu biletu parkingowego z sobą, a nie zostawiać w aucie, bo nim otwierasz drzwi wracając.(pierwszy raz zostawiłem w aucie i czekałem pół godziny aż ktoś pójdzie :-D )
straszna_maruda - 2015-05-15, 23:34
Temat postu: Re: Autem do paryża
To może ja się wypowiem bo z lekkim doświadczeniem. Ja miałem do Paryża o 100km :mrgreen: mniej na stronę. Trasa jaką jechałem i którą proponuję to jedź na Piotrków ( np wyjazd A2 potem w Wiskitkach na Mszczonów) Od Piotrkowa jak najszybciej wbijaj na S8 i można tam gnać te 130km/h. Za Wrocławiem jest kilkadziesiąt km autostrady z ograniczeniem do 110 km/h i to jest realna prędkość, potem masz autostradę i można gnać 140 km/h. Tankowanie na stacji BP tuż przed granicą a potem Niemcy. Jechałem 4-ką potem 5-ką ( tam gdzie 4-ka przechodzi w 5kę jedziesz moment 7ką ale tu uwaga ! do Paryża jedziesz dwoma lewymi :!: pasami bo jest tam 5 pasów a prawe pasy to też 7ka ale odbija przeciwpoołożnie) następnie w okolicach Frankfurtu A67 do A6. Nie warto jechać A63 bo dużo kręcenia a to co proponuję jest dużo prostsze a tylko 15km dalej. Lepsza droga naprawdę. Ponieważ mam podobny silnik bo ma 112-113 KM ale większy bak :mrgreen: to tankowałem na stacji przy bazie lotniczej w Ramstein. Aha, w okolicach Mannheim zagłusza gps. Jeśli chodzi o koszty to opłaty na bramkach we Francji wyniosły jakieś 25 € tam i ok 29€ z powrotem. Jeśli będzisz płacić gotówką to na bramce trzeba mieć banknoty max 20 € bo z 50ki automat nie wydaje. Na granicy Francja-Niemcy jest fragment że trzeba wyhamować do 50km/h bo jest tam takie ograniczenie. We Francji jak jest mokro to dopuszczalna prędkość to 110km/h. I trzeba tez uważać na zjazdach w rejonie granicy bo w tamtą możesz pojechać na Luksemburg, a powrotną na Strasburg. Generalnie droga jest fajna tylko że długa. Średnia prędkość przejazdu wychodzi 100km/h (bo korki, postoje, tankowania, bramki, niepogoda, w dzień naprawdę spory ruch). Jechałem też dołem Niemiec czyli E50 ( A6,A9,A72) i jedzie się gorzej. Górą Niemiec czyli A2 jazda jest tak nudna że pasażer umrze z nudów, i dużo płatna A2 przez Poznań. Spalanie wyniosło mnie na całej trasie 120dm3 z tym że jechałem tyle ile można, a w Niemczech nie przekraczałem 150km/h. Z tym że ja mam dopuszczalną 192km/h co pewno skutkowało mniejszym spalaniem. Trasa generalnie to 4-4,5 godzinki do Zgorzelca ( będziesz mieć te 5,5-6h);z Saarabrucken do Paryża też tyle samo. Ja startowałem o godzinie 19 i dla mnie jest to najlepsza opcja bo lubię i potrafię jeździć w nocy. Mniejszy ruch i sami zawodowcy na trasie. Ponieważ wymiękam po ok 900km jazdy to drzemkę (0,5-1h) łapałem na parkingu w ok Frankfurtu ( byłem jedynym kierowcą). Generalnie jeśli chcesz robić jakiś dłuższy postój to od Frankfurtu proponuję przejechać za pierwsze płatne parkingi we Francji bo wcześniej do granicy jest syf a na płatnym odcinku parkingi są fajne. Dużym czynnikiem na tempo jazdy będzie miała pogoda - jak nie będzie padać to można naprawdę szybko jechać, jak leje to parę godzin w plecy i jedziesz te 100-110km/h. Generalnie nie wiem czy jest sens przez Niemcy (czyli te 700km) gnać z butem w podłodze... myślę że te przedział 120-140 będzie ok. Ciszej, lepsze spalanie, jedziesz w ruchu. W dzień bywa naprawę duży ruch. Koszty myślę że dobrze skalkulowałeś. Mnie przejazd w 1 stronę kosztował jakieś 1000zł.
Jeśli chodzi o Paryż to dokładnie poczytaj i przygotuj sobie plan zwiedzania. Koniecznie. Wieża Eiffla to minimum godzina czekania i chyba 11 czy 15 € by się wdrapać na niższy taras i wjechać na wyższy. Luwr to większe kolejki. Może warto zahaczyć o Wersal? W samym Paryżu jest sporo skrzyżowań równorzędnych ( czyli ci z prawej mają pierszeństwo) - dotyczy to też wlotów na obwodnicy jeśli jedziesz prawym pasem. A środkiem jadą motory na które trzeba uważać - przytulasz się do krawędzi pasa.

shrek - 2015-05-16, 08:05

Karenzo napisał/a:


Czyli :
Czy jechać dusterem bez tempomatu na LPG co równa się jeździe min 140-160 km/h i spalanie 14-15 L
Czy kupić vitare i jechac z tempomatem do 120 gdzie spalanie zamknie się poniżej 8


Ja jak na razie tez jezdze bez tempomatu dwa razy robir trase Polska -Francja
Co do predkosci we Francji to uwazaj autostrady 130 i 110 jak pada deszcz.Miasto tak jak pokazuja znaki bo w innym przypadku do dostaniesz do domu zdjecia z wakacji (kosztowne).
za przekroczenie predkosci powyzej 50 zabieraja prawojazdy - nawet obcokrajowca


Cav napisał/a:
DrOzda napisał/a:
Polecam wyjazd w sierpniu i noclegi pod Paryżem - 10 lat temu byliśmy tam z żoną przyszłą na kempingu z którego było ze 20 km do obwodnicy ale dojazd w kwadrans wylotówką. W sierpniu Paryż jest pusty i nie płaci się za parkowanie więc można codziennie zostawić auto w innej dzielnicy i zaliczyć główne atrakcje. Co do komfortu podróży - w d... się przewraca - my dojechaliśmy peugeot em 106 0.9 45 km total golas gaźnik :)


Campingi we Francji na noc czy dwie nie są zbyt sensowne, jeśli co krok do dyspozycji masz hotele Formuła 1, które kosztują niewiele więcej niż campingi.
A odpada konieczność codziennego rozbijania się z namiotami, przyjeżdżasz, śpisz, wyjeżdżasz i po sprawie.


W ile osob jedziesz ? wiecej jak dwie -cztery

Na 5 noclegow polecam domy typu Git france masz wszystko kuchnia lodowka ubikacja pokoje -tylko tzeba szukac pod Paryzem bo w centrum beda wysokie ceny

Camping polecam typu Mobilehomme -miniatyrowy dom cena okolo 250 e na tydzien -pod Paryzem

Jak w dwie osoby
Hotel tylko musz wiedziec ze w hotelach nie ma kuchni tylko mikrofalowka na recepcji . Jak dlamnie siec hoteli F1 to porazka jest tani a czyjesz sie jak w slamsie kible na korytazu i na dodatek zasrane
Ja spalem ostatnio w B&B hotel Orly dwa lozka prysznic i kibelek w pokoju cena chyba 55 e noc dla 2-osoby
Imbis syszalem ze ok ale nie spalem



Karenzo napisał/a:
Doświadczenie nauczyło że lepiej dopłacić i mieć recepcje gdzie dogadasz się po angielsku oraz pewny parking .
65 euro za noc to cenna dla mnie akceptowalna
w tej cenie chciał bym mieć normalne łózka oddzielną łazienką
parking i porządną recepcje 24 h


Co do dogadania sie to moge zaproponowac Ci pomoc (jak chcesz)przy rezerwacji,wyslaniu meila,podam ci nr tel na priv i jak bedziesz mial problem to zadzwonisz i po problemie

Karenzo napisał/a:
No dobra widzę kilka osób wie o czym piszę .
Planuje takie koszty :
podróż : 1200 zł + (średnia cenna lpg 2,7 zł (niemcy 2,69 francja 3,3 , polska 2.1 )
32 (setek KM) x 2.7(średnia cenna LPG ) x 12 (średnie spalanie ) = 1038 ZŁ
hotel 5 dni 1100 zł
jedzenie 5 dni 50 euro x 5 x 4,1 = 1025 zł
opłaty autostradowe ok 50 EUR = 205 zł
opłaty komunikacja miejską (2x billet po 10 przejazdów ) 13,33 EUR x 2 = 110 zł
opłaty okolicznościowe muzea itp 50 EUR = 200 zł
Wydatki dodatkowe np. kawa itp 100 EUR = 410 zł
RAZEM : 4240 PLN


Założenie możliwe do zrealizowania ? Nie chodzi mi o to że przekroczę plan o 100 czy 200 zł ale o 2-3 tyś :-o


Kosztorys ok tylo jedzenie za 50e na 5 dni to takie minimum . Ja pracuje caly czas na wyjazdach wiec tak mi wychodzi 10-12e na dzien bez uzywek i czasami biore jeszcze cos z domu
Paliwo ok ja lodgy robie P-F F-P 3200km 280- 320 e z oplatami za autostrady Mieszkam 130 km od Paryza
W wakacje parkomaty sa gratis ale mozesz spotkac parkingi za ktore trzeba zaplacic
Komunikacja nie wiem nie jezdze
DrOzda napisał/a:
Żeby porządnie zwiedzić Paryż to i miesiąc za mało.
Na 5 dni proponuję:
1 - centrum wieża Eiffla , Pola Elizejskie , Łuk Triumfalny La Defense
2- cm. Montparnase Sorbona Ogrody Luxemburskie , Notre Dame, rejs po Sekwanie ...
3 - Luwr i może coś jeszcze ( sam Luwr żeby przebiec to jeden dzień może być mało)
4 - Montmartre, Sacre Cour, Plac Pigalle i okolice
5 - Wersal

i jeszcze pozostanie na dwa tygodnie zwiedzania :)


Niezly plan
Karenzo napisał/a:
No niestety ale w wakacje nie będę mógł wyjechać , więc zostaje październik albo czerwiec .
Tylko że w czerwcu nie mogę zaplanować terminu bo wolne będzie z dnia na dzień .


Jak bedziesz zdecydowany to napisz pomoge ci cos wybrac.

Karenzo - 2015-05-16, 13:26

W ibisie nie ma problemów z rezerwacją bo wszystko jest przez internet .
Obsługa zawsze znała perfekcyjnie angielski a już trochę w tych hotelach bywałem (szczególnie służbowo ) stąd moje zaufanie do marki .
Wyjazd jest pewny bo podjąłem już pewne inwestycje (przedłużenie 5 biegu ) nowe klocki itp .
Bardziej obawiałem się tej obiegowej opinii że "Francuzi mają awersje do angielskiego " ale mój kolega z legi cudzoziemskiej zapewnij mnie że dogadał że tam nawet po PL .
W razie czego będę do niego dzwonił na korsyke to będzie tłumaczył :mrgreen:

Jeżeli chodzi o używki to nie wchodzą w gre , codziennie będę poruszał się samochodem .

Jeżeli chodzi o hotele to tak jak wcześniej wspomniałem raczej ibis , ale jest ich dość sporo bo ponad 150 i tutaj potrzebował bym pomocy przy wyborze .
Wiadomo hotel z parkingiem najlepiej darmowym ale o to będzie trudno no i stacja metra w okolicy albo stacja metra z parkuj i jedź gdzie zostawił bym samochód .
A tą wiedzą posiadają tylko miejscowi bo nawet w warszawie na Młocinach jest taki parking ale nigdy nie ma wolnych miejsc

W rzymie fajnie się ustawiłem miałem hotel przy autostradzie i 15 min do końcowej stacji metra gdzie był ogromny parking który kosztował 1 euro za 24 h .
Pod hotelem też był parking darmowy (10 miejsc ) i płatny 100 miejsc . W rzymie było znacznie łatwiej bo było 5 ibisów
https://goo.gl/maps/kL3TH

shrek - 2015-05-16, 14:44

TU masz link http://www.businesstravel...-rer-paris.html Stacje metra i tanie pociagi RER. Moze to ulatwi ci wybor hotelu niedaleko stacji i niedaleko punktow ktore chcesz odwiedzic. Jezeli chcesz poruszac sie pociagami i metrem to lepiej moze jakis bilet tygodniowy? - zorietuje sie w cenach i napisze.
Karenzo - 2015-05-16, 15:08

No i tu pojawia się problem .
Jedyny sensowny bilet to Paris Visite na 5 dni za jedynie 55 euro ...
Z drugiej strony jeżeli mam już nielimitowane przejazdy to mogę sobie polecić samolotem (mniejszy koszt ) .
Z tego co widzę do lotniska dociągnięte jest metro

Marmach - 2015-05-16, 19:44

Do De Gaulla nie ma metra (chyba, że o czymś nie wiem), jest pociąg z lotniska do stacji, gdzie można przesiąść się w metro. Jest na pewno tańszy niż taksówka przez wszystkie te przedmieścia...
Karenzo - 2015-05-16, 20:20

ale do tego jest
Port lotniczy Paryż-Orly
94390 Orly
Francja

Cav - 2015-05-17, 07:37

shrek napisał/a:

Cav napisał/a:

Campingi we Francji na noc czy dwie nie są zbyt sensowne, jeśli co krok do dyspozycji masz hotele Formuła 1, które kosztują niewiele więcej niż campingi.
A odpada konieczność codziennego rozbijania się z namiotami, przyjeżdżasz, śpisz, wyjeżdżasz i po sprawie.


Jak dlamnie siec hoteli F1 to porazka jest tani a czyjesz sie jak w slamsie kible na korytazu i na dodatek zasrane


Moment, nie zapominaj czego dotyczyło porównanie.

W namiocie też kibla nie masz obok łóżka, prawda?
F1 to alternatywa do campingu, nie do porządnego hotelu, od którego jest o połowę tańsza.
Od mobile home też o połowę tańsza, nie trzeba płacić kaucji, przechodzić odbiorów czystości i ew. płacić za sprzątanie - czyli rzeczy typowe dla campingów.

Jak komuś F1 to za mało, to zawsze można wziąć Etap (obecnie Ibis Budget), kosztuje tylko trochę więcej, a toaleta jest w pokoju.

shrek - 2015-05-17, 08:19

Karenzo napisał/a:
No i tu pojawia się problem .
Jedyny sensowny bilet to Paris Visite na 5 dni za jedynie 55 euro ...
Z drugiej strony jeżeli mam już nielimitowane przejazdy to mogę sobie polecić samolotem (mniejszy koszt ) .
Z tego co widzę do lotniska dociągnięte jest metro


Tu masz cennik http://www.stif.org/IMG/p...ifaire-2015.pdf

str.13 bilet o jakim pisales bez dodatkowych oplat


Marmach napisał/a:
Do De Gaulla nie ma metra (chyba, że o czymś nie wiem), jest pociąg z lotniska do stacji, gdzie można przesiąść się w metro. Jest na pewno tańszy niż taksówka przez wszystkie te przedmieścia...


Racja nie ma metra z DE Gaulla nasz tylko RER B niebieski


Karenzo napisał/a:
ale do tego jest
Port lotniczy Paryż-Orly
94390 Orly
Francja


Nie slyszalem zeby ladowaly tam Polskie linie

Cav napisał/a:
shrek napisał/a:

Cav napisał/a:

Campingi we Francji na noc czy dwie nie są zbyt sensowne, jeśli co krok do dyspozycji masz hotele Formuła 1, które kosztują niewiele więcej niż campingi.
A odpada konieczność codziennego rozbijania się z namiotami, przyjeżdżasz, śpisz, wyjeżdżasz i po sprawie.


Jak dlamnie siec hoteli F1 to porazka jest tani a czyjesz sie jak w slamsie kible na korytazu i na dodatek zasrane


Moment, nie zapominaj czego dotyczyło porównanie.

W namiocie też kibla nie masz obok łóżka, prawda?
F1 to alternatywa do campingu, nie do porządnego hotelu, od którego jest o połowę tańsza.
Od mobile home też o połowę tańsza, nie trzeba płacić kaucji, przechodzić odbiorów czystości i ew. płacić za sprzątanie - czyli rzeczy typowe dla campingów.

Jak komuś F1 to za mało, to zawsze można wziąć Etap (obecnie Ibis Budget), kosztuje tylko trochę więcej, a toaleta jest w pokoju.


Ja tylko wyrazam swoja opinie, tez czasami spie w F1 i zyje. ;-) Z drugiej strony lepiej w F1 niz namiocie, ale to kwestja gustu

Cav - 2015-05-17, 08:24

shrek napisał/a:
Z drugiej strony lepiej w F1 niz namiocie, ale to kwestja gustu


I dokładnie o to chodziło.
W górę (cenową) wybór jest spory, w dół (jeśli jedziesz w nie więcej niż 3 osoby) - praktycznie F1 nie ma konkurencji, namiot to jednak tylko namiot.

shrek - 2015-05-17, 09:54

Tu masz hotel http://www.hotel-bb.com/f...lt-combault.htm tez dobra alternatywa. w tym miejscu masz niedaleko dworzec parking i centrum chandlowe . Do centrum paryza jakies 35 -40 min
Karenzo - 2015-05-17, 10:20

Czas na konkrety :
ibis Paris Porte de Bagnolet
wczesna rezerwacja na sierpień 5 dni 975 zł
+blisko trasa (łatwy dojazd )
+pod samą stacją metra

ibis Paris Porte de Clichy Centre
1030 zł
+blisko trasa

ibis Paris Gennevilliers
1045ZŁ
+metro

ibis Paris La Villette Cité des Sciences 19ème
1115 zł
+fajne miejsce nad rzeką


ibis Paris Alésia Montparnasse 14ème
1136 zł



ibis Paris Montmartre 18ème
1348 ZŁ
+centrum
+blisko atrakcje



ibis Paris Gare du Nord Chateau Landon 10ème
1333 ZŁ
+lokalizacja

Najważniejsza będzie cenna parkingu który potrafi być bardzo drogi

Karenzo - 2015-06-10, 19:53

Hotel zaklepany
ponieważ nie wiem czy wolne będę miał w lipcu czy Sierpniu (mam obiecane to albo to )
zaklepałem 27.07-01.08
i 10.08-15.08

Bruksela też zaklepana .

Został mi jeszcze hotel powrotny w Niemczech niedaleko lipska
jeszcze za polski ludowej budowaliśmy tam fabrykę celulozy w blankenstein więc chciałem tam się zatrzymać ale nie ma ibisa :lol:

Mam takie pytanie będę mieszkał obok końcowej stacji metra nr 3 Gallieni
Cytat:
https://www.google.pl/maps/place/Gallieni/@48.8669128,2.406287,15z/data=!4m6!1m3!3m2!1s0x0:0x1c7445b106f57f47!2sHotel+ibis+Paris+Porte+de+Bagnolet!3m1!1s0x47e66d778e16393d:0x06d8c934321d2650


muszę kupić bilet miejski na 1-3 czy na 1-5 stref

andrzej627 - 2015-06-10, 23:07

Karenzo napisał/a:

Mam takie pytanie będę mieszkał obok końcowej stacji metra nr 3 Gallieni
(...)
muszę kupić bilet miejski na 1-3 czy na 1-5 stref

Stacja metra Gallieni leży w drugiej strefie. Tutaj masz plan metra: http://www.ratp.fr/plan-interactif/

Karenzo - 2015-06-17, 13:39

Potrzebuje małej pomocy
muszę zarezerwować parking
https://www.resaplace.com.../paris-bercy-90

na 10.08. do 16.08
Z tego co zrozumiałem , koszt postoju 75 euro
koszt rezerwacji 8 euro (płatne z góry )
Jest jakiś wybór miejsc

W ibisie teraz jest promocja do 40 % co skusiło mnie do zmiany hotelu na lepszy za te same pieniądze ale nie ma parkingu

Co ciekawe według tej firmy marka dacia nie istnieje

shrek - 2015-06-17, 17:24

DZwonilem tam i rezerwacja jest mozliwa tylko przez internet . Nalezy podac date przyjazdu,godzine (mniej-wiecej),date wyjazdu i godzine co do pojazdu wymagany tylko nr rejestracyjny. Kwota do zaplaty nalicza sie automatycznie.Platnosc karta
Karenzo - 2015-06-17, 21:03

Jak myślicie starczy 25/100 MB transferu po roamingu do programów typu Coyote ?
Potrzebne mi tylko na informacje o radach/policji

Mam też ad free (program blokujący reklamy ) na androidzie więc pozostaje transfer wew. aplikacji


W Niemczech taki program raczej się nie przyda bo tam jade tylko autobandem , ale we Francji/Belgii

W playu mogę kupić pakiet internet UE
9 zł 25 MB
30 zł 100 MB

benyo - 2015-06-17, 21:49

Pamiętaj, żeby w Androidzie ograniczyć sobie "dane w tle", wtedy dane używa tylko aplikacja, która jest uruchomiona jako główna, a aplikacje w tle typu poczta, aktualizacje i inne są zablokowane. 100 MB powinno wystarczyć na programy typu Coyote.
Karenzo - 2015-06-17, 22:50

mam roota , więc zainstaluje sobie fire walla która zablokuje wszystkie aplikacje
już tak robiłem

Karenzo - 2015-06-22, 21:56

Jak wygląda sprawa żywienia .
Mam śniadanie w hotelu (Szwedzki stół ) w cenie noclegu .
Na obiady dla 2 os. dorosłych liczyłem 50 e dziennie . 8x50 =400 euro
Lekka ręką 1700 zł na same jedzenie :-?

W sumie druga najdroższa pozycja po hotelach .

Jakie są realne wydatki na jedzenie ? raczej przy takich cenach będę wybierał aspekt ekonomiczny . Prawie dwa tysiace na same obiady/kolacje przez tydzień to niezła kwota .
Ma ktoś pomysły jak żywić się taniej ?
Rozważałem opcje wzięcia jakiegoś pożywienia ze sobą , w końcu samochód jedzie w połowie pusty .

Mam hotel w paris bercy
w około pełno knajpek .
Kod:
https://www.google.pl/maps/place/Bercy/@48.8396678,2.3794423,15z/data=!4m6!1m3!3m2!1s0x0:0x989bfc2771543869!2sPalais+Omnisports+de+Paris-Bercy!3m1!1s0x47e67216d43fbc6b:0xa40cb20f402c55f9

Ajgor - 2015-06-22, 23:28

Nie myślisz o jakichś fast foodach ?Wyjdzie Cię dużo taniej, wiem że niezdrowo, ale tydzień cię nie zabije , a na pewno wpłynie na grubość portfela.
Cav - 2015-06-23, 06:07

Ajgor napisał/a:
Nie myślisz o jakichś fast foodach ?Wyjdzie Cię dużo taniej, wiem że niezdrowo, ale tydzień cię nie zabije , a na pewno wpłynie na grubość portfela.


We Francji mają całkiem niezłe fast-foody, crepes np. są chyba najlepsze na świecie, a w wersji z mięchem i serem spokojnie za obiad mogą robić

Marmach - 2015-06-23, 20:51

A ja polecam sieciówkę "restauracji belgijskich":
http://www.leon-de-bruxel...-bons-plans.php

Daje się zjeść naprawdę smaczny obiad z deserem lub przystawką w cenie ok. 12 euro. Może nie każdemu wystarczy, ale z żoną byliśmy zupełnie sensownie najedzeni.

Można też zamawiać dania spoza lunchowej "taniej" oferty, ale naprawdę nie wiem czy warto :)

shrek - 2015-06-23, 21:51

Co do jedzenia to my wydajemy 150-200 e na tydzien (2 +2) ale zona gotuje. w hotelach masz przewaznie mikrofalowki tak wiec znajdziedz sklep Aldi lub Lidl a tam masz w miare tanio wiec kolacje objedziesz na np parowkach 10 szt okolo 1.3 e. Bagietka 1 e, kawalek sera w plastrach 2e., szynka w plastrach 1.7-3 e, maslo 1.5(chyba)W marketach masz tez duzo gotowych obiatkow do mikrofalowki. Na miescie np mozna zjesc kebeba z frytkami i napojem 5-6 e. Tak wiec nie ma tak zle. Co do danych jakie potrzebujesz do neta to jutro wlacze Waze i Ci napisze ile za 100 km potrzebujesz.. transferu. Pisze z telefonu
Ajgor - 2015-06-23, 22:06

Przez miesiąc byłem na szkoleniu w Rouen i stołowałem się u pewnego Turka. Nasze kebaby są 100 lat nimi :-D . Pyszne, baranie i sycące.
shrek - 2015-06-24, 15:59

Znalazlem strone z gazetkami niektorych sklepow http://www.promoalert.com/ Z tanszych oprocz aldi i lidl masz jeszcze dia. W Port de Bercy nie znam za bardzo restauracji ale moge polecic okolo 15 km dalej czasowo 25 min(korki) champigny sur marne (okolica niezbyt ciekawa ) gdzie dobrze zjesz obiad (kebab,steki,marguez,etz.frytki chyba jakies salatki )okolo 12-25 za dwie osoby.Tam niedaleko (3min autem)znajdziesz CH l'eclerc, aldi,intermarche, troszke dalej lidl.Znajde adres i ci posle. Ceny ktore wczoraj podalem to najtansze produkty.
Co do przesylu danych przejechalem dzis 190-200 km (czasowo 2.5h)wlaczony Waze ale bez nawigacji tylko ostrzezenia o : Policja,Radar,roboty drogowe ect. Podrane kilobajty w zalaczniku-sory za jakosc zdjecia .Jezeli moge ci polecic to uzywaj Waze(bezplatny) bo ma zarejestrowanych wiecej uzytkownikow niz Coyot(wersja testowa bezplatna).Praktycznie jak dla mnie lepszy.Mialem obydwa wygral Waze.

Karenzo - 2015-06-25, 18:26

Waze raczej odpada , waze pracuje ma mapach które mimowolnie pobiera . na 200 km pobór 2,63MB to bardzo dużo
zapewne połowę tego to same reklamy .

Na yanosiku w tym miesiącu przejechałem 800 km , wykorzystanych danych mam 5.5 MB.
Coyote odpaliłem tylko raz w domu i pobrał 3,20 MB

taki mam plan podróży jakieś uwagi ?

http://goo.gl/maps/NPCs2

Punkty na mapie to noclegi , oprócz lobeinstainu (tam chce wpaść obejrzeć miasto gdzie kiedyś pracowałem )
ps. zżuty ekranu a anroidzie robi się
przytrzymując przycisk blokady ekranu i dźwiękowy minus

jas_pik - 2015-06-25, 18:51

Miałeś nie jechać przez A2 w PL - szybciej i taniej będzie S8 przez Wrocław :-D
shrek - 2015-06-25, 18:52

Karenzo napisał/a:

ps. zżuty ekranu a anroidzie robi się
przytrzymując przycisk blokady ekranu i dźwiękowy minus

Dzieki czlowiek uczy sie cale zycie ;-)
Jutro scagne program informujacy tylko o radarach to zobaczymy.

Karenzo - 2015-06-25, 20:44

Wiem że będzie szybciej i taniej ale ja mi trzasną prawo jazdy w jakimś lesie to dopiero zapłacze że pożałowałem 50 zł na autostradę.


W sumie trasa to mały problem , jeszcze mam dużo czasu aby to ustalić

Cav - 2015-06-26, 07:06

Karenzo napisał/a:
Wiem że będzie szybciej i taniej ale ja mi trzasną prawo jazdy w jakimś lesie to dopiero zapłacze że pożałowałem 50 zł na autostradę.


Ale w jakim lesie, skoro S8 jest prawie cały czas ekspresowa, a od Wrocławia masz A8 i A4 do samiutkiej granicy i poza terenem zabudowanym?
Jedyna różnica to brak opłat. ;-)

I nie 50 zł, ale bliżej 100.

Karenzo - 2015-06-26, 22:36

No dobra , mam w drodze powrotnej nocleg w berlinie .
Warto nadrabiać 100 km aby jechać przez Wrocław s8 ?

W drodze do brukseli/paryża plan godny rozważenia , 100 zł to dla mnie 500-600 km
Koszt a2 w jedną stronę to 80 zł

Z drugiej strony google maps poopowiada że A2 będzie półtorej godziny szybciej , co przy 1350 km ma znaczenie

Cav - 2015-06-26, 22:42

Karenzo napisał/a:
No dobra , mam w drodze powrotnej nocleg w berlinie .


Nie warto, już lepiej zrezygnować z tego noclegu.
Chyba że to nie przypadek i chcesz Berlin zwiedzać.

Karenzo - 2015-06-26, 22:56

hotel zapłacony z góry więc raczej nie zrezygnuje .
Specjalnie wybrałem hotel w samym centrum (plac alexandra ) aby przed wyjazdem spędzić kilka godzin w berlinie .



Google maps trase przez Wrocław wyznacza jako 1,3 h dłuższą .
No chyba że w wakacje będę jakieś kolejki na A2

jas_pik - 2015-06-26, 23:27

Karenzo napisał/a:
Google maps trase przez Wrocław wyznacza jako 1,3 h dłuższą .
No chyba że w wakacje będę jakieś kolejki na A2

Oj to chyba dawno nie jeździłeś autostradą A2 w kierunku Berlina , ja po moich doświadczeniach omijam A2 jesli jadę w kierunku Paryzą. Frankfurtu bo googlemaps nie liczy przestojów spowodowanych punktami poboru opłat na A2 .
No chyba że załapiesz się na program rzadowy i na specjalnie na Twój przejazd zapadnie decyzja o podniesieniu szlabanów - wtedy może będzie i taniej i szybciej .
Ale ja nie wierzę temu rządowi partii oszustów

Karenzo - 2015-06-26, 23:32

Zdaje się ze obietnice rządowe dotyczą tylko A1

Ja wybieram się w nietypowej porze bo chce jechać nocą (lepiej się czuje ) i drogi są bezpieczniejsze

Planuje wyjazd o 23-24 tak więc chyba kolejki na kasach mnie ominą :->
i będzie można spokojnie jechać z dusterowym v maxem .
Już tak jechałem nocą na Wielkanoc do monachium i super sprawa , polecam każdemu .

Czym mniej ludzi tym spokojniejsza i płynniejsza jazda .

Karenzo - 2015-06-28, 21:29

Czy warto jechać A4 paryż -strasburg ?
koszt to jedyne 38 euro :lol:

shrek - 2015-06-29, 04:01

Jak masz zamiar jechac przepisowo i ci sie nie spieszy to masz alternatywe N4. Ja osobiscie wole zaplacic 38 e przejechac autostrada , bo na innych drogach latwo zaliczyc radar lub pomiar predkosci. A to juz 45 e jak przekroczysz do 10 km i powyzej 90 e. Wiec latwo policzyc.
Karenzo - 2015-06-29, 13:04

czyli jednak warto pojechać autostradą .

Pilnują prędkości na autostradach czy tak jak we Włoszech/Polsce ?

jas_pik - 2015-06-29, 14:25

Nie wiem czy pilnują ale miałem zaznaczone na mapie radary i spotkałem jeden na autostradzie i dwa patrole motocyklowe .
Jednak ze względu na ceny mandatów we Francji wolałem jechać przepisowo - zresztą mój duster nie przepada za prędkościami autostradowymi ( moja kieszeń też) .Raz się przejechałem A4 ( gdy miałem samochód służbowy i paliwo i kartę do opłacania autostrad) Jeżdżąc własnym wybierałem N4 - różnica w czasie nie jest tak kolosalna

shrek - 2015-06-29, 18:10

Na autostradzie i dodze krajowej spodziewac sie mozesz radarow ktore sa w miare dobrze oznakowane tablica okolo 1.5m x 2 m . Najgorsze sa radary mobilne schowane w prywatnych samochodach zaparkowanych na poboczu. RZadko ale sie zdaza na autostradzie miski z suszarkami; Spotkac tez mozna potrole motocyklowe (przeklenstwo) zajezdzaja cie od tylu ustawia sie w martwym punkcie lusterka i obserwuja czy masz zapiete pasy,czy gadasz przez telefon itd.Jadac droga krajowa (ja nie lubie) co chwile ograniczenia 50,70,50,rondo,90,70,50,miasto i miliony rond.Oprucz tego na drogach krajowych nasz duzo radarow i patroli. Jadac noca wiezdzajac w miasto,wies sporykajac gandarmerie jestes zatrzymany na 99 procent(wiem bo posiadam drugie auto na polskich rejestracjach).Wiec polecam jasde przepisowa na drogach krajowych a na autostradach 130-140 max.W innym przypadku bedziesz musial ujscic oplate na miejscu.I tak:
-Jazda bez pasow 90 e za osobe
-predkosc przekroczone 10-20 km/h 45e. 20-40 90e. powyzej 50 tracisz prawojazdy(wysylaja do polski ) i masz zakaz prowadzenia pojazdow we francji.To co podalem nie jest regula bo policja bieze jeszcze pod uwage zagrozenie np w miescie gdzie jest duzo przejsc dla pieszych przekroczysz predkosc o 10 km/h masz 90e bez dyskutowania.
-czerwone swiatlo 135e
-stop 135e
-miejsce dla inwalidy 135e
A tak wygladaja tablice ostrzegajace przed radarami

shrek - 2015-06-30, 19:55

Jak moge polecic to tutaj zjesz dobrze i za normalne pieniadze. na tej ulicy masz przynajmniej 4 takie kebeby . w tej smakowalo mi najlepiej (kwestia smaku) Adres 41 Avenue de la République
Champigny-sur-Marne, Île-de-France to masz jakies 10-12 km od Port de Bercy.Omijaj godziny szczytu bo pojedziesz okolo 30 min. a normalnie to 10-15 min. Dzis pociaglem apke z radarami i podobno ma maly apetyt na internet (tylko radary).Jutro dam znac co i jak.
Restauracja na foto

shrek - 2015-07-04, 00:27

Pobralem jeszcze ze dwie aplikacje ale wszystki maja apetyt na internet wiec pozostaje ci pobranie punktow POI tomtommax i zainstalowanie do Twojej nawigacji i przepisowa jazda
route2000 - 2015-07-07, 07:42

Dziś na onecie jest taki artykuł o zakazaniu używania słuchawek bezprzewodowych we Francji .
Karenzo - 2015-07-07, 17:45

Jaki jest koszt akumulatora ok 50 A w Niemczech Francji ?
oczywiście w dużym przybliżeniu
Czy aku są dostępne od ręki na stacji

shrek - 2015-07-11, 13:53

Karenzo napisał/a:
Jaki jest koszt akumulatora ok 50 A w Niemczech Francji ?
oczywiście w dużym przybliżeniu
Czy aku są dostępne od ręki na stacji


Tu masz norauto i feu vert

http://www.norauto.fr/cat...es-voiture.html

http://www.feuvert.fr/batterie/r2805.html

potem jeszcze L'auto E.Leclerc czyt.(loto lekler) ale nie znalazlem oferty na necie,ale ceny beda podobne.
Na stacjach bezynowych Total (duzych) tez powinny byc kiedys widzialem. Co do ceny na stacji to raczej bedzie drozej i to tak z 50%. do porownania plyn do spryskiwaczy zimowy kosztuje okolo 4-5 e a na Totalu 8-9e
Niemcy troszeczke tansze od FRancji ale duzej roznicy nie ma.

Karenzo - 2015-07-24, 17:01

Coś pechowy ten wyjazd
najpierw padający akumulator tydzień temu
teraz przedmuchany tłumik i uderzający o coś metalowego
a wyjazd za 2 tygodnie ...

jas_pik - 2015-07-24, 18:33

Bałeś się o koszty aku za granicą ,to skoro teraz tłumik to może z rozpędu zmień rozrząd, klocki, tarcze, amorki, przewody hamulcowe, tuleje zawieszenia ?
Albo - zostaw mi ( syn zaczął się rozglądać za samochodem) tego grata bo robi się z niego skarbonka i weź nówkę z salonu :-D

Karenzo - 2015-07-25, 10:02

klocki to ja biorę ze sobą .
w ostateczności jakiś majster mi wymieni

eplus - 2015-07-25, 11:04

Jak liczysz się z ewentualnością wymiany klocków, to wymień tydzień przed wyjazdem. Zdążą się ułożyć, będzie taniej, bez stresu, bez straty czasu.
Jeśli została ich choć 1/3 to jedź śmiało, normalnie wytrzymują przynajmniej 40.000, więc 1/3 daje 13.000, a autostradami pewnie i 25.000 by dały radę (hamuje się intensywniej, ale znacznie rzadziej).

Karenzo - 2015-07-25, 11:09

właśnie mam 38 tyś najechane
ale klocki jeszcze po 2 cm na strone

W zeszłe wakacje pracie 0,5 cm klocków spiłowałem , jak chce się szybko jechać to trzeba dużo hamować

Szczególnie we włoszech w alpach bez powodu potrafiły tworzyć się korki
Ale jak lecisz 150-160 to wciskasz hebel do podłogi .

Nigdy się nie dowiedziałem co było powodem tych mini korków . Może po 30 sek stania wszyscy ruszali i jechali normalnie

corrado - 2015-07-25, 15:38

Karenzo napisał/a:
Coś pechowy ten wyjazd
najpierw padający akumulator tydzień temu
teraz przedmuchany tłumik i uderzający o coś metalowego
a wyjazd za 2 tygodnie ...


A mówiłem kolego ze masz wyjechany tlumik i to glownie od pary z LPG
to sie ze mnie smiales

to teraz masz, taki madry byles :)

Karenzo - 2015-07-31, 18:08

W poniedziałek zawiozę tylko dokumenty nad którymi popracuje przez weekend i zaczynam urlop
co oznacza końcowa faze przygotowań do wayjazdu
na dzień dzisiejszy stworzyłem mape stacji lpg mijanych po drodze
https://www.google.com/ma..._Vw&usp=sharing

Ajgor - 2015-07-31, 23:27

corrado napisał/a:
A mówiłem kolego ze masz wyjechany tlumik i to glownie od pary z LPG


To tylko Twoje domysły.

Karenzo - 2015-08-08, 17:57

Problem z wydechem rozwiązany
włożyłem dysze od kerchera i napompowałem wydech pianą /wodą
teraz nie słychać żeby coś latało w tylnym tłumiku

Ajgor - 2015-08-08, 22:13

Ciekawa terapia. :-D
mekintosz - 2015-08-09, 10:32

Ajgor napisał/a:
Ciekawa terapia. :-D

..wodolecznictwo ;-) Duster w SPA ;-)

Karenzo - 2015-08-19, 16:42

Ostatni raz pojechałem polską autostradą .
Opłaty i droga są znośne ale te stacje to wyraz całej naszej państwowości .
Nie dość że ceny paliwa sa o 25 % wyższe niz normalnie (ale to można jakość zrozumieć )
to jakość paliwa gorsza od ruskiego zlewu z tira do tego bezczelna manipulacja miernikami .

W Niemczech mój wóz palił 11-12 l w PL nawet 15 a ledwo jechał .
Jak jechałem do niemiec to myślałem że może miałem nie fart źle trafiłem na A2 , ale jak wracałem było dokładnie to samo na każdej stacji ....
Specialnie aby to sprawdzić zatankowałem przed granicą za 0.45 E/L = 1,9 ZŁ
duster leciał cały czas 140-160 nawet w trakcje burzy i silnego deszczu
w PL stacja gaz oczywiście 2,5 PLN /litr i auto ledwo jechało 140
musiałem jechać 120

Karenzo - 2015-08-19, 17:08

A teraz przyjemniejsza część .
shrek - 2015-08-22, 07:30

Tak pisalismy o mandatach i wczoraj na dobry poczatek weekendu francuskie gestapo wystawilo mi 90 euro. Powod: Za krodki postoj na stopie.Wyjasniam : Zatrzymalem sie na stopie na okolo 1sekunde a pan gestapowiec stwierdzil ze to z malo i nalezy zatrzymac pojazd na najmniej 3-4 sekundy.Klucilem sie z gnojem ale we FR to nic nie daje, jedynie pogorszylem swoja sytuacje bo wystawil mi jeszcze kwity do nakazu wymiany prawo jazdy na francuskie.I ostateczne stwierdzenie w klutni albo pan placi albo zatrzymanie na 48h.
Karenzo - 2015-08-24, 12:09

Mi się wydali mniej opresyjni od lokalnej milicji
Przechodziłem środkiem ulicy na rondzie de gaulle i powiedzieli mi żebym przechodził szybciej :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group