DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Dacia Logan MCV II by dudu$

dudu$ - 2017-04-16, 21:55
Temat postu: Dacia Logan MCV II by dudu$
Witajcie,

z racji tego że, jestem na tym forum przydałoby się przedstawić swoje autko jakim jest Dacia Logan MCV II 1.2 16v 75km. Samochód został wyprodukowany w 2014 roku, natomiast data pierwszej rejestracji to luty 2015 r. Jestem drugim właścicielem, zakupiłem je 10 marca 2017 r. w Lublinie, na tamta chwile miało przebieg 55230km. Wersja wyposażenia to Ambiance doposażone w pełnowymiarowe koło zapasowe oraz klimatyzację manualną.
Na dzień dzisiejszy MCV ma przebieg około 56600km i od daty zakupy zostały zrobione takie rzeczy jak:

- Wymieniłem tarcze + klocki hamulcowe ( TRW)
- Wymieniłem Olej w silniku ( z 5w30 na Elf SRX 5w40) , filtr oleju, powietrza, kabinowy
- Z racji przebiegi wymieniłem świece zapłonowe
- Przeczyściłem przepustnicę
- Usunąłem kilka drobnych usterek tj. problem z centralnym zamkiem - wystarczyło przesmarować mechanizm sterowania siłownikiem klapy bagażnika, regulacja fotela kierowcy - przeczyszczono i nasmarowano mechanizm, brak regulacji wysokości lewego światła - włożenie linki w swoje miejsce

Modyfikacje: ( raczej nie będzie ich wiele)
- założono pokrowce na siedzenia.

Jak na razie z Dacii jestem bardzo zadowolony, samochód ma duży, pakowny bagażnik i co najważniejsze mało pali. Przy mojej jeździe w trasie udało mi się uzyskać wynik 4,9l/100km a w mieście 6,7 - 7,7l/100km.

Co bym poprawił w tym aucie? dynamikę, silniczek 1.2 16v do jazdy z rodziną wystarcza ale przy prędkości obrotowej 2500-3000 jest mułowaty. Co jeszcze? wykończenie wnętrza, a w szczególności boczki drzwiowe - za dużo plastiku, w sumie to sam plastik, przydało by się trochę materiału.


Na chwilę obecną to tyle. Z biegiem minionych kilometrów będę aktualizował temat.












benny86 - 2017-04-17, 08:22

Całkiem fajna MCVka, wyposażenie i silnik imho całkiem wystarczające - przynajmniej uniknąłbym drugi rok z rzędu mandatu na wiosnę :mrgreen:
Nie jestem "daciowy" ale wydaje mi się że tarcze dość szybko się poddały - to naturalne zużycie czy np. w skutek długiego postoju wymagały wymiany?

dudu$ - 2017-04-17, 15:39

Tarcze i klocki były ATE ze znaczkami Renault wiec na 100% fabryczne. Przebieg 55 tyś km na jednym komplecie uważam za dosyć dobry wynik, poza tym wszystko zależy od tego jak ktoś jeździł tym autem. Co do wyposażenia to wolałbym Laureate ponieważ ma el.lusterka, lepszej jakości tapicerkę, regulację kolumny i fotela oraz aluminiowe dodatki w środku które dodają uroku. No ale ta wersja kosztuje kilka tysięcy drożej niż Ambiance wiec w sumie nie mam co narzekać
mojo - 2017-04-17, 17:08

Pomyliłeś datę zakupu o rok czy zrobiłeś nim przez rok 1370 km?
dudu$ - 2017-04-17, 17:42

mojo masz rację, wstawiłem złą datę, już poprawiłem ;)
Kauris - 2017-04-17, 21:20

Oj.. jak kupowałem, to ambiance z dołożoną klimą, radiem i przeciwmgłowymi był symbolicznie tańszy od laureata. Tysiąc z kawałkiem chyba...
A te ozdobne chromy lubią słońce odbijać prosto w oczy. Szczotkowane bym wolał.

dudu$ - 2017-05-20, 21:54

Autko jak na razie jeździ bez awaryjnie. Od dnia zakupu przejechałem nim około 2500km a jego całkowity przebieg na dzień dzisiejszy to ok. 57800km. Spalanie uważam za akceptowalne , w mieście 8l/100km w trasie jadać z prędkością 90km/h 4,9l. Z wad które mnie irytują w tym aucie to plastiki w środku które bardzo łatwo się rysują oraz lakier koloru białego do którego strasznie przyklejają się kawałki asfaltu i nie wiem skąd i dlaczego w kilkunastu miejscach na karoserii pojawiają się małe rdzawa we kropki.

Z racji tego ze bylem dzisiaj na działce i pogoda dopisała wyczyściłem auto w środku i je wyplakowałem, a z zewnątrz umyłem karoserię szamponem z woskiem firmy K2 następnie usunąłem trochę opisanych powyżej kropek asfaltu za pomocą pasty lekko ściernej oraz nałożyłem wosk firmy turtle.

















dudu$ - 2017-06-14, 21:05

Właśnie wróciłem z urlopu ojcowskiego który ze swoją rodzinka i Dacia spędzaliśmy nad morzem w Ostrowie k. Karwi. Autko sprawuje się bardzo dobrze, przez 2 tygodnie przejechaliśmy razem ponad 1100km i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę bardzo ekonomiczne auto jeśli chodzi o trasę. 1go czerwca wyjechaliśmy nad morze, w trasie utrzymywałem prędkość licznikowa 90km/h a jak trzeba było to jechałem i 140km/h. Do ostrowa miałem 420km, przez 2 tygodnie pozwiedzałem nasze wybrzeże i zrobiłem dodatkowo ponad 300km. Dzisiaj przed wyjazdem do domu podjechałem na stacje benzynową. Na liczniku miałem przejechane dokładnie 745,3km ,a na wskaźniku poziomu paliwa miałem rezerwę + jedna kreskę. Zatankowałem jak zwykle do trzeciego odbicia i weszło 41l czyli średnie spalanie wyszło około 5,5l/100km - z moich obliczeń wynika że na pełnym baku przejechałbym ponad 900km :). Drogę powrotną do domu pokonałem w ten sam sposób jak jechałem nad morze, czyli próbowałem utrzymywać prędkość 90km/h. Gdzie po trasie były korki albo roboty drogowe jechałem wolniej ( bo szybciej nie mogłem nie ze swojej winy), a jak musiałem to i na liczniku widniała prędkość 150km/h. 3km przed domem podjechałem na stację sprawdzić ile paliwa spaliła mi daćka. Przejechałem 417km ( wskaźnik pokazywał jedną kreskę powyżej połowy baku), do 3go odbicia zatankowałem 19,5l PB co dalo mi rewelacyjny wynik około 4,7l/100km czyli o 0,2 l mniej niż podaje producent przy prędkości 90km/h :) . Dodam że w jedną jak i w drugą stronę jechałem w 2 dorosłe osoby+ rocznie dziecko w nosidełku+ bagażnik wypełniony do rolety ( duży wózek dziecięcy ze spacerówką, 2 duże torby podróżne, 2 średnie torby podróżne, plecak, farelka, parawan na plaże, namiot samo rozkładany, farelka , krzesełko dla dziecka + jeszcze parę pierdół w sumie dobre 60-70kg). Logan MCV II swoją pakownością i małym spalaniem PB odwdzięcza się za słabe materiały i jakosc wykonania.
route2000 - 2017-06-15, 11:03

A którędy jechałeś tam i z powrotem? Trasą "S7" czy autostradą?
Będę jechał tam w II połowie sierpnia w tamte okolice po raz któryś kolejny.
Jaka jest sytuacja na tej trasie S7, bo co z tego wiem, że tam bywają roboty drogowe związane z budową ekspresówki?

dudu$ - 2017-06-15, 21:47

Jechałem tak jak piszesz S7. Niestety trochę robót na tej trasie jest i najnowsza AutoMapa czasem głupieje ale tragedii nie ma. Co do natężane ruchu to wszystko zależy od tego o której godzinie zamierzasz wyjechać z Lublina. Ja jechałem 1go czerwca, Ząbek koło Warszawy wyjechałem o 2:20 i jechało się przyjemnie. Na trasie nie miałem żadnych utrudnień, nawet przez Rumie i Redę przejechałem bez stania w jakimkolwiek korku ale trzeba uwzględnić to że jechałem przed rozpoczęciem sezonu i na pewno w sierpniu w czasie sezonu w wyżej wymienionych miejscowościach będą korki i trzeba będzie swoje odstać - myślę, ze z godzinę bo jak wyjeżdżałem 14 czerwca to w kierunku Władysławowa już były korki. Co do drogi powrotnej to niestety była trochę wolniejsza, spowodowane to było pracami drogowymi za gdaniskiem w okolicy Elbląga ale nie stało się tylko jechało 70km/h
route2000 - 2017-06-16, 08:12

dudu$, wiem że w okolicy Redy jest zawsze korek, przerabiałem to w swoim życiu. A tak to dzięki za info odnośnie S7. ;-)
dudu$ - 2017-06-16, 08:41

A gdzie dokładnie jedziesz? Mnie jak fundusze pozwolą to w sierpniu może jeszcze raz wybiorę się nad morze aby wreszcie się wykapać wiec moze będzie szansa się spotkania ;)
route2000 - 2017-06-17, 08:48

Okolice Władysławowa, Karwii i Ostrowa.
dudu$ - 2017-06-17, 21:29

Ja własnie byłem teraz w tych okolicach a dokładnie w Ostrowie. Jak fundusze pozwolą i pogoda będzie ładniejsza niż w czerwcu i pozwoli na wykapanie się w morzu to jest duża szansa , że znowu wyląduje w Ostrowie :)
route2000 - 2017-06-18, 18:38

Będę tam od 13 do 19 sierpnia br (wstępnie tak zarezerwowałem ten termin). ;-)
dudu$ - 2017-06-18, 21:08

Ja mam urlop od 4go do 19 sierpnia więc może będzie szansa spotkania się:)
route2000 - 2017-06-20, 10:17

A więc szukaj białej Lodzi z klubowymi naklejkami na szybach i na ramce rejestracyjnej, a nr rej zaczyna się na LU.... ;-)
dudu$ - 2017-09-15, 21:14

Minęło właśnie 6 miesięcy od kiedy Dacia jest w moich rękach. Przez ten czas bez inwestycyjnie i bezproblemowo przejechaliśmy razem 9500km. Kilka dni temu wróciłem z urlopu w Zakopanym gdzie Logan mimo małego silniczka dawał sobie radę, na jednym baku ( trasa do zakopanego + jazda po okolicach) przejechałem 730km do zapalenia się rezerwy - do baku weszło 43l, średnie spalanie 5,8l/100km. Dzisiaj wieczorem autko po ponad 2 tygodniach zostało wreszcie umyte (w zakopanym nie myłem ponieważ stało pod chmurką i padał deszcz więc nie było sensu), ponadto do Logana wpadły dwie male rzeczy które dla posiadaczy wersji Laureate jest niczym szczególnym ale dla posiadaczy wersji Access i Ambiance jest miłym dodatkiem - mowa tu o tunelu środkowym pomiędzy fotelami ( czekam jeszcze na przesyłkę z miejscem na kubek) oraz o przednich boczkach od wersji Laureate.
Z autka jestm bardzo zadowolony, jest pojemne, mało pali i jak na razie jest bez awaryjne ( przebieg 64738km). Mój egzemplarz posiada jedną wadę która mnie od samego początki irytuje a mianowicie, aby jechać prosto trzeba mieć lekko skręconą kierownicę w prawo, nie jest to wina opon a prawdopodobnie źle ustawionej zbieżności w fabryce, niby na kontroli wyszło że wszystko jest ok ale myślę że da sie ustawic ją tak aby kierownica była idealnie prosto tylko trzeba chcieć a nie tylko kasę brać a u nas z tym jest słabo. Co do planów na przyszłość to zamierzam zakupić ramkę radia od wersji Laureate, i może kierownicę ( najlepiej skórzaną - kiedyś kolega z forum miał na sprzedaż za grosze taką z Dustera w idealnym stanie ale biłem sie wtedy z myślami i przepadła)










paulus108 - 2017-09-22, 05:55

zacne autko :-)

zycze dalszej bezawaryjnoci!

ps. a ile kosztuje taki tunel?

Dymek - 2017-09-22, 09:49

dudu$ napisał/a:
Mój egzemplarz posiada jedną wadę która mnie od samego początki irytuje a mianowicie, aby jechać prosto trzeba mieć lekko skręconą kierownicę w prawo, nie jest to wina opon a prawdopodobnie źle ustawionej zbieżności w fabryce, niby na kontroli wyszło że wszystko jest ok ale myślę że da sie ustawic ją tak aby kierownica była idealnie prosto tylko trzeba chcieć a nie tylko kasę brać a u nas z tym jest słabo.

Zbieżność może być idealna a kierownica stać krzywo, to są dwie osobne sprawy. Jedziesz na kontrolę geometrii z życzeniem ustawienia kierownicy na wprost i nie jest to żaden problem, zwłaszcza odpłatnie.

RowerekCombi - 2017-09-22, 10:42

dudu$ napisał/a:
.............ponadto do Logana wpadły dwie male rzeczy które dla posiadaczy wersji Laureate jest niczym szczególnym ale dla posiadaczy wersji Access i Ambiance jest miłym dodatkiem - mowa tu o tunelu środkowym pomiędzy fotelami ( czekam jeszcze na przesyłkę z miejscem na kubek) ............

Obrazek


Hmmm........ ja ten tunel wraz z zapalniczką i miejscem na kubek mam od samego początku a mam wersje ambiance. Może różnica wynika z modelu ? no i oczywiście niech się tak dalej bezawaryjnie toczy :->

dudu$ - 2017-09-22, 20:42

Tunel na Allegro to koszt 50-60zł + przesyłka. Z tego co wiem to w wersjach przed FL czyli do 2016 roku tunel ten montowany był fabrycznie tylko w wersjach Laureate i Stepway, dopiero po FL zaczęli montować do fabrycznie w wersji Ambiance czy jak kto woli Open ( to samo tyczy się halogenów , kiedyś sie za nie płaciło teraz są w wyposażeniu seryjnym wersji Open). Co do kierownicy to jest już prosto, pojechałem do innego zakładu ( a dokładnie Norauto na ostrobramskiej) gdzie sprawdzili mi całe zawieszenie i układ kierowniczy, brak luzów. Skorygowali zbieżność i po wyjeździe okazało sie że jest jeszcze gorzej wiec po chwili wróciłem. Kolejna ustawienie zakończyło się sukcesem, kierownica jest nareszcie prosto - niby wyszlo że jedno z kół przednich ma minimalnie źle ustawione pochylenie koła ( oczywiście u nas w autach jest to nie regulowane) ale w niczym to nie przeszkodziło.
W ostatnim czasie zakupiłem na allegro ramkę od radia z kratkami powietrza od wersji Laureate. Z racji tego że mam w pracy lakiernika postanowiłem trochę po eksperymentować i ową ramkę ( bez tej beżowej obwódki) pomalowałem ( oczywiście nie ja tylko lakiernik) pod kolor auta , czyli na biały połysk. Ramka została dzisiaj odebrana i zamontowana w aucie. Dla mnie efekt jest super tylko jest mały problem, dopiero teraz zobaczyłem jak ciemne i smutne jest wnętrze Dacii, dlatego tez postanowiłem że w niedziele zdemontuję jeszcze ramkę panelu sterowania wentylacją oraz obudowę licznika i oddam do pomalowania jak ramkę radia.

Tak auto prezentuje się na chwilę obecną ( na żywo wyglada o wiele lepiej dodaje takiej elegancji i luksusu temu autku)

wuju - 2017-09-23, 10:57

Fajny z tą białą ramką. Wrzuć fotki jak polakierujesz pozostałe elementy. Ciekaw jestem efektu
dudu$ - 2017-09-23, 17:11

obud owa licznika nie będzie jednak lakierowana ponieważ, za dużo było by tego białego i takienie symetrycznie. Pomaluję tylko ramkę panela sterowania wentylacją. Może kiedyś jak za przyzwoite pieniądze znajdę kierownicę od wersji Laureate to na biało pomaluje ten plastik na kierownicy
dudu$ - 2017-09-27, 19:19

Dzisiaj odebrałem ramkę nawiewów i elementy uchwytów z drzwi przednich. Po złożeniu środek prezentuje się jak na poniższych zdjęciach. Aby autko w środku jeszcze lepiej wyglądało przydało by się przeprowadzić jeszcze kilka drobnych modyfikacji tj. :

1. Wymieni radio na Media Nav
2. Wymienić gałkę drążka zmiany biegów na tą od wersji Laureate
3. Wymienić panel nawiewy na ten z wersji laureate czyli chromowanymi obwódkami pokręteł ewentualnie wymienić same pokrętła - gdzieś czytałem że w tych panelach są demontowane.
4. Wymienić klamki wewnętrzne na te od wersji Laureate po FL czyli z rocznika 2017
5. Wymienić kierownicę na skórzaną lub na tą z Laureate.

Może kiedyś w/w elementy powymieniam ale na razie są za drogie i szkoda mi inwestować w coś nic w prowadzeniu auta nie zmieni, chyba że dostałby te elementy w naprawdę przystępnej i okazjonalnej cenie




jas_pik - 2017-09-27, 21:41

Jesli MNE to polecam kontakt z robson330
A na portalach aukcyjnych można upolowac w niezłych cenach całe panele sterujące nawiewów
np http://allegro.pl/dacia-l...6786892644.html

route2000 - 2017-09-28, 07:54

Tak, ale akurat ten link jest do modeli BEZ klimy (nie ma przycisku AC). ;-)
jas_pik - 2017-09-28, 21:44

Ale za tą cenę trudno kupić same pokrętła od tej wersji - a chyba chodziło o ich wymianę
dudu$ - 2017-10-06, 19:06

Dzisiaj przy przebiegu 65430km wymieniłem w aucie olej silnikowy i filtry. Z racji tego iż wczoraj mialem problem ze znalezieniem w Warszawie oleju Elf Evolution 900SXR 5w40 zmuszony bylem zalać silnik olejem Shell Helix Ultra 5w40. Za olej zapłaciłem 82zł a za komplet filtrów 82zł - Powietrza Bosch 36zł, oleju KNECHT 22zl, Kabinowy z węglem aktywnym Filtrona 24zl. Przy okazji jak przy każdej wymianie filtra powietrza wykręciłem przepustnicę i profilaktycznie wyczyściłem ja szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną. Zauważyłem też że w przyszłości będę musiał wymienić uszczelkę dekla zaworowego ponieważ z tylu silnika po prawej stronie zaczyna delikatnie sie pocić, na razie przetarłem szmatka i tyle. Poczekam do 80tys km i regulacji zaworów.
kicpra - 2017-10-06, 19:16

W Petrostar widzę, że jest, 5 punktów w Warszawie, słabo szukałeś :-D .
dudu$ - 2017-10-06, 19:27

Byłem w Petrostarze na radzymińskiej nie mieli, czas oczekiwania według sprzedawcy 2 tygodnie. Wysłałem kolegę na Kajki i też nie mieli ani 5l baniek ani 1l. Olej znalazłem w IC ale musiałbym czekać na odbiór do dzisiejszego poranka a nie mogłem bo z rana wymieniałem olej.
dudu$ - 2018-01-17, 21:22

Za niespełna miesiąc zbliża mi sie pierwszy przegląd techniczny auta. Z racji tego iz w pracy mam stacje diagnostyczną postanowiłem sprawdzić stan auta aby za miesiąc nie bylo lipy. Wszystko wyszło idealnie nie bylo do czego sie przyczepić logan ma już 69 tyś km. Oby tak dalej.
dudu$ - 2018-01-20, 22:59

Kolejne tankowanie do pełna. Tym razem jazda w 100% po mieście. Do baku wlałem niespełna 41l a miałem przejechanych 496km co daje rezultat około 8.2l/100km. Nie jest źle 0.9TCe siostry pali w jeździe po mieście 7,5-7,8l a ma mniejsza pojemność i jeden cylinder mniej
dudu$ - 2018-02-12, 19:26

Dzisiaj moje auto miało pierwszy przegląd techniczny. Przebieg 69688km, stan pojazdu idealny nie ma do czego się przyczepić. Diagnosta sobie żartował mówiąc po co Pan nowym autem na przegląd przyjeżdżasz? Sprawne, czyste i pachnące również pod maską :)
arczi_88 - 2018-02-12, 20:06

No to ładnie :) ja dziś pojechałem firmowym Masterem na przegląd to dostałem kartkę A4 z usterkami do naprawy. Się szefu ucieszy jak dostanie jutro xDD
dudu$ - 2018-02-12, 20:38

Wszystko zależy od tego jak się dba o auto i jaki ma przebieg. Nie od dziś wiadome jest, iż najlepszym autem jest auto służbowe nie zależnie od marki i modelu. Mój logan ma dopiero 3 lata i 70tyś km, Twój służbowy Master pewnie na liczniku ma co najmniej 3 razy tyle.
arczi_88 - 2018-02-12, 20:44

149 kkm dokładanie od 2010, dużo może nie jeździ ale intensywnie. Ja zgłaszam jak słyszę czy czuję, że coś jest nie ok ale przeca nie ja w dowodzie jestem wpisany, niech się martwi. Najwyżej kiedyś powiem, że nigdzie tym nie pojadę 😁
dudu$ - 2018-02-12, 21:44

w sumie w miarę świeże auto. U mnie jeździ Ducato z 2017 roku , przebieg około 130 tyś km i zawieszenie oryginalne, a jak ja nim jeździłem to lekko nie miał, w końcu służbowe :P
dudu$ - 2018-02-13, 22:16

Dzisiaj KUK wpad do mojego logana :)


W ostatnim czasie założyłem też nakładki na progi oryginalne Dacii które zakupiłem od jednego z forumowiczów, oraz przekonałem się na własnej skórze a raczej blasze Dacii czy wyciąganie bez inwestycyj wgnieceń jest faktycznie takie dobre i skuteczne. W miniony poniedziałek zastawili mnie tak na parkingu, że wyjeżdżałem dosłownie na mm z każdej strony, do tego marudzące dziecko w aucie , żona na telefonie i wgniotłem sobie tylne lewe nadkole powyżej listwy na drzwiach. Znalazłem warsztat który za 200zł usunął mi tą wgniotkę ale niestety w dwóch miejscach powstało minimalne pęknięcie lakieru które we własnym zakresie zabezpieczyłem - zaprawka z białego lakieru, przetarcie papierem na wodę 2000 a na koniec pasta polerska

Niestety na fotkach nie widać za bardzo tego uszkodzenia no chyb że ktoś ma dobre oko.



dudu$ - 2018-03-02, 20:51

Na początku tygodnia na konto wpłynęła długo wyczekiwana trzynastka i za zgodą mojej ukochanej małżonki mogłem zainwestować trochę grosza w Daćke. Od razu zamówiłem u kolegi robson330 z forum MNE + antenę gps, do tego dokupiłem dedykowaną kamerę cofania montowaną w lampkę podświetlania tablicy rejestracyjnej oraz przejściówkę do radia aby nie ciąć kabli. Na alledrodo zamówiłem również owiewki szyb, matę do bagażnika, panel nawiewu z lodgy z wersji Laureate w celu przełożenia pokręteł ( niestety okazało się że nie pasują :/ ), gałkę zmiany biegów a'la wersja laureate, 4 lampeczki 3 diodowe w celu zrobienia podświetlania nóg kierowcy i pasażera oraz podświetlenia bagażnika. ponadto miesiąc temu zakupiłem listwy progowe by dacia. Na dzień dzisiejszy została założona kamera cofania oraz została uruchomione MNE, zamontowałem, owiewki, lampki w bagażniku oraz do bagażnika włożyłem matę.












kicpra - 2018-03-02, 23:35

Ja w bagażniku wymieniłem lampkę na ledową i stwierdziłem, że jest już wystarczająco jasno.
Listwy też masz podświetlane?
Pod co będziesz montował oświetlenie nóg?

dudu$ - 2018-03-03, 10:04

Listwy progowe nie są podświetlane po prostu tak wyszło zdjęcie. Podświetlanie nóg kierowcy i pasażera chcę sobie założyć bo fajnie to wygląda. Kolega elektryk zalożył takie u siebie w focusie i u mnie też założy, podłączone będą pod lampkę sufitową wiec będą się zapalać podczas otwarcia auta a po przekręceniu kluczyka i odpaleniu silnika same zgasną. Prawdopodobnie będzie to zrobione dzisiaj późnym wieczorem. A we wtorek lub środę będą wymieniane głośniki z przodu na 165mm Kenwood KFC-1765, jak będą chęci i czas to seryjne przednie głośniki zostaną zamontowane w tylne drzwi. Mam nadzieję, że wtedy radio zacznie przyzwoicie grać
dudu$ - 2018-03-07, 23:04

W dniu dzisiejszym do drzwi przednich zostały założone nowe głośniki KENWOOD KFC-1765. W porównaniu z seryjnymi głośnikami graja o niebo lepiej. Miałem w planach seryjne głośniki z drzwi przednich włożyć do tylnych ale okazało się ze z przodu są 165mm a tyły 130mm. Cały czas myślałem że seria to 13cm głośniki. No trudno na razie zostanę przy samych przednich, może z biegiem czasu zakupię jakieś głośniki do tylnych drzwi. W najbliższych dniach do auta zawitają jeszcze diody pod nogi pasażera i kierowcy, miały już byc zamontowane kilka dni temu ale jakoś nie było czasu. Ponadto zakupiłem jeszcze lusterko z rejestratorem i jak czas elektryka pozwoli to jutro zostanie zamontowane do auta. Z wcześniej opisanych modów rezygnuję z wymiany gałki zmiany biegów bo nie jest to chyba takie proste w tym aucie.


Dymek - 2018-03-08, 08:46

I takie konkretne wątki i relacje lubię- super. Masz ciepło w tym garażu? Ja mam też parę rzeczy do przyklejenia (listwy drzwiowe, progowe, bagażnika), ale czekam na wyższe temperatury- zgodnie ze sztuką i instrukcjami powinno się to wszystko naklejać w temperaturach od 20*C.
Nawet gdybyś z tyłu wsadził te 165mm, nic byś dźwiękowo nie zyskał. Całą robotę w samochodzie robią głośniki przednie, najlepiej w zestawie z tweeterami na słupkach. Natomiast sensownym dodatkiem może być subwoofer, choćby z tych najmniejszych, aktywnych, montowanych po siedzeniem. Ja w każdym razie używałem tych wynalazków w obu poprzednich samochodach i polecam.

route2000 - 2018-03-08, 09:47

dudu$, kolega SilverTM w Dusterze wywalił tylne głośniki, a na przód dał dużo lepsze głośniki z tweeterami , w dodatku jeszcze wygłuszył drzwi i grają o niebo lepiej, blachy drzwi po wygłuszeniu są sztywniejsze i nie wpadają w rezonans. ;-)
laisar - 2018-03-08, 11:36

Dymek napisał/a:
nic byś dźwiękowo nie zyskał

Jako kierowca - być może nie, ale głośniki z tyłu są przecież raczej dla pasażerów kanapy.

arczi_88 - 2018-03-08, 11:48

To dwa szybkie pytanka skoro jesteś na świeżo: Tapicerka trzyma się na takich niebieskich kołeczkach? I czy bardzo ciężko sie to wyrywa?

Dziś przyszły do mnie Focale ale za robotę zabiorę sie najprędzej w czerwcu.

dudu$ - 2018-03-08, 11:50

Z głośników jestem zadowolony, za komplet z dystansami zapłaciłem 170zł wydatek nie duży a naprawdę fajnie grają. Zastanawiałem się czy nie podłączyć Tweeterów bo jakieś tam chińczyki ALPHARD XE dostałem od kolegi ale nie lubię wiercić otworów w desce , mogłem przymocować je też na słupkach ale według mnie brzydko by to wyglądało. Z tyłu chciałem włożyć głośniki aby pasażerowie lepiej słyszeli, Może przy premii jak wpadnie parę złotych zakupię jakieś głośniki na tył i je włożę. Przewód głośnikowy 6 metrów mam już zakupiony wiec pociągnięcie instalacji z drzwi do, no właśnie gdzie ? na forum jest temat i podobno producent w tych tańszych wersjach wyposażenia przeciągnął okablowanie do przednich słupków, czy to prawda? jak tak to może ktoś z kolegów ma jakieś zdjęcia i opis gdzie ( w jaki kolor przewodów) trzeba się wpiąć.

Dymek, w garażu temperatura zależna jest od tej jaka panuje na dworze. Kiedy były mrozy po -15 stopni i więcej w garażu ( według wskazań termometru z Focusa II - w Dacii niestety nie mam) było 4-5 stopni C, im cieplej na dworze tym w garażu temperatura wyższa - w lato maks 18 stopni

Dymek - 2018-03-08, 11:52

Przy słuchaniu newsów z RMF- owszem głośniki z tyłu pomagają, ale muzycznie gdy kierowca ustawi w radiu "fader" pod siebie, to wrażenia dla pasażerów z tyłu pozostawiają dużo do życzenia. Oczywiście- też bym je doinstalował gdyby nie było, ale kolega na pewno pomalutku też sobie zrobi.
dudu$ - 2018-03-08, 11:55

W loganie II tapicerka trzyma się na dwóch śrubach - jedna od mocowania klamki, druga na krawędzi drzwi, oraz na białych wciskanych kołkach. Czy ciężko się wyrywa? raczej nie, wiadomo trzeba robić to powoli i wyrywać po 2 spinka na raz. pierwszy raz jest najtrudniejszy, później każde kolejne zdjęcie boczku to 30 sekund. No i wyszarpywać je z wyczuciem aby nie połamać mocowań spinek w boczku, jak wiadomo nasze auta są budżetowe wiec jakość plastików nie powala

Dymek, może i tak, a co do słuchania radia to nie wiem dlaczego ale od pewnego czasu zauważyłem , że słuchając utworów przez BT, USB czy CD utwory głośniej są odtwarzane a sama jakość dźwięku jest z 2 razy lepsza, i to nie tylko w Dacii ale i w innych markach. Nie pamiętam te 10 - 15lat temu tez tak było

arczi_88 - 2018-03-08, 12:01

dudu$ napisał/a:
jak wiadomo nasze auta są budżetowe wiec jakość plastików nie powala


Dzięki za info :) Dlatego chcę się zabrać za to jak ciepło będzie.

Dymek - 2018-03-08, 12:06

Co do plastików i spinek- również łatwiej i z mniejszym ryzykiem się to wszystko demontuje, gdy jest ciepło. dudu$ - temperatura w garażu podziemnym identyczna jak u mnie, ja poniżej 10*C nie lubię nic robić :mrgreen:
Polecam zaopatrzenie się w podstawowy zestaw plastikowych "podważaków" do tapicerek, choćby najtańszy.

arczi_88 napisał/a:
Dziś przyszły do mnie Focale ale za robotę zabiorę się najprędzej w czerwcu.

Gdzie zamawiałeś, o ile nie tajemnica? W ASO?

arczi_88 - 2018-03-08, 12:47

Żadna tajemnica, zamówiłem o tutaj :arrow: http://www.skleprenaultwa...ULT-i-DACIA/903

Tyle, że mailowo i z tego co pisał facet to mają zmieniać cennik niedługo (zapewne wszystko w górę pójdzie a jakże), więc jak chcesz po starej cenie zamawiać to już :)

Dymek - 2018-03-08, 15:47

Czyli od mojego warszawskiego dealera Renault brałeś. Pytałem, bo niektóre salony Car-Audio również to sprzedają, ale ceny są zbliżone. Podwyżki bym się nie obawiał- zmiany cen tych akcesoriów są zwykle kosmetyczne i nie wszystko drożeje, bywa też taniej.
kicpra - 2018-03-08, 23:20

A ktoś montował Focale ale z tweeterami?
eio - 2018-03-09, 20:48
Temat postu: Re: Dacia Logan MCV II by dudu$
dudu$ napisał/a:
...przydałoby się przedstawić swoje autko jakim jest Dacia Logan MCV II 1.2 16v 75km. Samochód został wyprodukowany w 2014 roku, natomiast data pierwszej rejestracji to luty 2015 r.

Pięknie zadbane auto. Trudno uwierzyć że jest ono na drogach już od 3 lat. Życzę przyjemnej i bezawaryjnej jazdy :-)

dudu$ - 2018-03-10, 23:33

Dzisiaj w przerwie nad rozkminieniem problemów z Media Nav Evolution, z dużą pomocą kolegi elektronika samochodowego do Dacii wpadły kolejne drobne mody. Pierwszy to już wcześniej opisywane podświetlenie nóg pasażera i kierowcy a drugi to chiński rejestrator w lusterku wstecznym. Ledy fajnie świecą ale muszę wymyślić mocowanie tego od strony kierowcy ponieważ jest zasłonięty trochę przez plastik i widać wyraźnie ze ciemniej świeci. Co do rejestratora to jakiś chińczyk za 38zł z Allegro, wykonanie słabe, ale nagrywa w FULL HD i jak na razie działa.







eio, dzięki za miłe słowa, mimo że Swoją Dacię kupiłem używaną równy rok temu ( 10 marzec 2017) dbam o nią jak o nowy samochód i jak na razie przejechaliśmy razem ponad 15 tyś. km bez problemu zaliczając pobyt nad morzem jak i w górach.

dudu$ - 2018-03-11, 21:11

Dzisiaj na własnej skórze odczułem jaka jest wyższość Dustera I 4x4 nad Loganem MCV II. Pojechałem swoim autem z żona i dzieciakiem na działkę, droga dojazdowa po deszczach zawsze była słaba ale dało się nią zwykłą osobówką przejechać. Dzisiaj niestety była w takim stanie , ze w pewnym momencie wpadłem w koleiny i tak zostałem. Próbowałem różnych podkopów ale niestety nic nie wskórałem. Na szczęście Rodzice mają Dustera 1.6 4x4, ojciec bez problemu wjechał w błocko i mnie wyciągnął. Mam nadzieję że moim kolejnym autem będzie właśnie Duster 4x4
dudu$ - 2018-03-29, 11:09

Dzisiaj w pracy mam trochę luźniejszy dzień wiec postanowiłem sobie pogrzebać trochę w aucie. Jak co tydzień odkurzyłem w środku a pod maską wykręciłem 4 śruby pokrywy zaworów i uszczelniłem je pasta uszczelniającą DIRCO oraz przy okazji wymontowałem przepustnicę którą wyczyściłem w środku.
arczi_88 - 2018-03-29, 13:57

Jest tam co sprzątać po tygodniu? :-D ja to różnie, przeważnie przed jakimś spotem posprzątam, żeby gańby nie było, czyli tak wychodzi co 2-3 miechy. A i syf w aucie toleruję tylko ten, który ja sam zrobię i panuje absolutny zakaz żarcia i picia wewnątrz xD
dudu$ - 2018-03-29, 16:27

W moim Loganie również jest zakaz spożywania jedzenia i picia napojów. Czasem są wyjątki, np płaczące i marudzące dziecko wtedy to chrupki kukurydziane czy frytki załatwią sprawę. Innym wyjątkiem jest kumpel z pracy ale od razu go uświadomiłem ,że jeżeli wyleje napój lub uświni coś jedzeniem w aucie oddaję samochód do czyszczenia całego środka na jego koszt :)

Czy po tygodniu może być brud w aucie ? Coś tam się znajdzie szczególnie piach naniesiony przez ludzi którzy nie potrafią utrzymać stup na wycieraczce - poza tym oryginalne tylne gumowe wycieraczki to jakaś porażka, są takie wąskie, że osoby o większych stopach mają problem aby zmieścić na niej stopy. Na szczęście w pracy mogę sobie raz na tydzień bez problemu wjechać na kanał i odkurzyć auto oraz trochę przy nim podłubać. Gdybym nie miał takiej możliwości odkurzał bym raz na 3-4 tygodnie.

dudu$ - 2018-04-05, 16:00

I kolejny mod wpadł do auta - manetka wycieraczek z Clio IV. Na allegro trafiła mi się fajna sztuka z 2016 roku w stanie idealnym za 40zł ( + 20zł kurier). Cała wymiana z lutowaniem kabelka i programowaniem nie zajmuje dłużej niż, kilkanaście minut.


Marek1603 - 2018-04-05, 18:58

Mam i ja.
route2000 - 2018-04-06, 07:40

... I ja tez mam... :-P
Dymek - 2018-04-06, 08:28

Witamy w klubie ;-)
dudu$ - 2018-04-08, 19:39

Z racji tego, iż dzisiaj od rana była ładna pogoda wybrałem się z rodzinką nasza MCV II na działkę do teściowej. W zimę nie było gdzie przedmuchać auta wiec mając kawałek autostrady przed sobą postanowiłem około 20km przejechać z prędkością nie schodzącą poniżej 150km/h - w pewnym momencie udało mi się osiągnąć licznikowe 175km/h :shock: . Pogoda jak wcześniej pisałem dopisała i mogłem pierwszy raz w tym roku umyć ręcznie szamponem z woskiem swoja Dacię , a że teściowa również ma Dacię to i jej auto umyłem. Mając niemal, że identyczne auta przed sobą poszukałem kilku różnic w ich budowie. Pierwsza to jak kiedyś na forum gdzieś pisałem to rodzaj wspomagania , ja mam hydrauliczne a teściowa hydrauliczno-elektryczne, druga różnica to sterowanie ( wybieranie) biegami. U mnie jest rozwiązanie podobne do tego znanego z Cio II przed FL oraz np. Thalii czyli pręt a u teściowej linki, trzecia różnica jaką znalazłem to sterowanie sprzęgłem - u mnie linka idzie do łapy wystającej ze skrzyni biegów a u teściowa na pewno jest inna linka, która wchodzi bezpośrednio w obudowę skrzyni biegów. Ostatnio różnica to ECU - różnią się obudowa oraz producentem - u mnie jest Valeo a u teściowej chyba Continental ( z tego co pamiętam). Przy okazji postanowiłem również porównać jakość dźwięku wydobywającego się z głośników. U teściowej jest podstawowe radio + 4 oryginalne głośniki ( 165mm z przodu i 130mm z tyłu) , a u mnie jest MediaNav Evolution + głośniki KENWOOD KFC1765 (170mm). Nie jestem jakimś specem w car audio ale różnica jest gigantyczna. Moje 2 głośniki grają 2 razy lepiej niż 4 fabryczne i to w każdym pasmie. Opisywane wyżej auta to Dacia Logan MCV II Ambiance produkcja 11.2014r data rej. luty 2015 r, przebieg na dzień dzisiejszy około 72tys km. Drugie auto ( teściowej) to Dacia Sandero II w wersji Laureate produkcja 12.2015r , data rej. marzec 2016r, przebieg około 11tys km.




dudu$ - 2018-05-02, 17:56

W dniu dzisiejszym w Loganie została przeprowadzona konserwacja hamulcy przednich ( czyszczenie + smarowanie oczywiście bez tarcz hamulcowych :P ) oraz wymieniono cały płyn hamulcowy na DOT-5.1 - z przepompowaniem całego układu wyszło około 1.2l płynu. Wymieniłem również uszczelniacz świecy zapłonowej 4go cylindra ponieważ pociło się w tamtym miejscu. Na allegro udało mi sie znaleźć człowieka który sprzedawał takie uszczelniacze na sztuki ( 18zł + przesyłka , wyszło 32zł) W internecie dostępne są tylko komplety w kwocie od 80 do 130zł + koszt przesyłki. Poza tym auto jeździ jak jeździło brak powodów do narzekań :) oby tak dalej.



a dla ciekawych tak wygląda uszczelniacz świecy zapłonowej silnika D4F


dudu$ - 2018-06-22, 16:40

Z racji tego, że nie udało mi się uzyskać zadowalającej kwoty za mojego logana , auto to zostaje na dzień dzisiejszy w moich rekach na dłużej. Postanowiłem wiec przeprowadzić w nim 2 modyfikacje które spowodowały, że bardziej mi się ono podoba. W dniu dzisiejszym zostały przyciemnione szyby tylne oraz oklejone zostały słupki B i C na czarny mat. Autko od razu lepiej się prezentuje. W planach miałem jeszcze założyć nakładki na halogeny ( halogenów nie posiadam), ale muszę się wstrzymać ponieważ okazało się, że aby je założyć trzeba wyłamać plastikową zaślepkę gniazda halogena a wtedy były by dziury w zderzaku. Dlatego muszę poszukać na Allegro używanych halogenów oraz koszyków montażowych. Ponadto w we wtorek wymieniłem olej w silniku na Valvoline Max Life 5w40.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem na AliExpress czarnej maty na tylny zderzak oraz zakupem czarnych kołpaków lub pomalowaniem oryginalnych. co o tym myślicie?










Kauris - 2018-06-22, 20:52

Nie prościej pomalować plastidipem te halogeny?
dudu$ - 2018-06-23, 08:39

Można pomalować lub okleić ale według mnie nie było by takiego efektu jak po założeniu oryginalnych nakładek. poszukuję jeszcze nakładki na ochronnej na tylny zderzak ale wszystkie dostępne na rynku są chromowane a ja chcę czarną aby ładnie współgrało z kolorystyką auta
dudu$ - 2018-06-27, 15:47

dzisiaj do Dacii wpadły kolejne małe modyfikacje. Montaż osłon halogenów ( w środku zamiast halogenów jest siateczka) oraz gumowej osłony na tylny zderzak . Mogłem zakupić trochę dłuższa ale i ta źle nie wyglada.






dudu$ - 2018-08-23, 21:13

Mała rzecz a cieszy :) Dzisiaj do auta wpadły Chromy do atrapy chłodnicy z wersji laureate/Stepway. Wyrwałem je na Allegro w śmiesznych pieniążkach, za 4 sztuki nowych oryginalnych listew zapłaciłem z przesyłką 90zł :shock: a najtańsze, które widziałem do tej pory to zamienniki za minimum 180zł + przesyłka, oryginalne widziałem gdzieś za ponad 300zł


dudu$ - 2018-09-02, 20:02

Z przykrością informuję iż temat związany z moim MCV II można zamknąć. W dniu dzisiejszym auto zmieniło właściciela - kupiła go osoba z rodziny jednego z naszych kolegów z forum więc jest szansa, że daćka ta nie zostanie zajeżona i nowy właściciel będzie o nią dbał. Nowego auta na razie brak w garażu ale zabieram sie za poszukiwanie Dacii Lodgy z silnikiem K7M czyli 1.6 85km lub Dokkera z tym samym motorem. jakby Ktoś coś słyszał o sprzedaży takiego pojazdu proszę o kontakt.
Prezes - 2018-09-02, 22:49

Jest to prawda :mrgreen:
Na autko namówiłem moją siostrę.
MCV zadbana, czyściutka i pachnąca, tak jak kolega dudu$ tutaj opisywał. Pozdrawiam i dziękuję!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group