DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Zniżki dla grup zawodowych

rottweiler - 2013-12-24, 09:32
Temat postu: Zniżki dla grup zawodowych
witam wszystkich ponownie,
mam pytanie czy zniżka 7% przy zakupie dla wybranych grup zawodowych jest tez dla rolników?
ponoć DD z motorem 1.2TCe będzie z napędem 4x4 pod koniec 2014r., zastanawiam się czy jest to niezbędne, aczkolwiek chciałbym mieć

kaka84 - 2014-03-09, 11:10
Temat postu: Zniżka dla grup zawodowych 2014
Witajcie przymierzam sie do zakupu Dacia Duster.
Po kontaktach z salonem dostałem taką informacje:
"Piszę do Pana z dobrą informacją, że zostały uruchomine rabaty specjalne na Dacię Duster dla wybranych grup zawodowych, w tym geodetów.

Jeżeli chodzi o wysokość rabatu, wynosi on 5%."
Ktoś coś na ten temat wie?W tamtym roku było 7% i zastanawiam się czy ten rabat rzeczywiście jest czy tyle mi salon daje od siebie?

jas_pik - 2014-03-09, 15:10

To bardzo ciekawe.
Nie udało mi się zamówić w poprzednim roku DD zrobiłem to dopiero w styczniu tego roku.
Pytałem się o zniżki dla grup zawodowych - mnie osobiście interesuje tzw "farmerska" ale w momencie zamawiania takiej nie było.
Czy obejmie mnie ona w chili zakupu planowanym na 17 tydzień?

BigT - 2014-03-09, 15:34

Lepiej wyszliby na tym gdyby te zniżki dawali wszystkim, bo to wygląda już nieco karykaturalnie ;]
matucha - 2014-03-09, 15:42

Wielu producentów ma zniżki dla różnych grup zawodowych. Co ciekawe droższe marki mają zniżki dla grup, które i tak na te auta stać - np lekarze, czy prawnicy ;-)
kaka84 - 2014-03-09, 16:28

jas_pik napisał/a:
To bardzo ciekawe.
Nie udało mi się zamówić w poprzednim roku DD zrobiłem to dopiero w styczniu tego roku.
Pytałem się o zniżki dla grup zawodowych - mnie osobiście interesuje tzw "farmerska" ale w momencie zamawiania takiej nie było.
Czy obejmie mnie ona w chili zakupu planowanym na 17 tydzień?


Wydaje mi się że nie ponieważ jak się pytałem w styczniu o tą zniżkę to pan mi kazał poczekać miała być pod koniec lutego.
Ciekaw jestem Czy to jest rabat z centrali bo wtedy można by jeszcze powalczyć o jakieś 2%od dilera:D

johnson - 2014-03-09, 18:02

ja kupowałem na 7% ze zniżką dla myśliwych i to było 5% od renault/dacia Polska i 2% dealera, znalazłem tylko jedną firmę gdzie dołozyliby 1%m tam też dawali 3% rabatu a nie 2% jak wszyscy
Zbychu504 - 2014-03-09, 23:00
Temat postu: zniżka
johnson czy zniżkę 7% dostałeś w tym roku czy w zeszłym???
W tym roku jest zniżka dla wybranych grup zawodowych równe 5%...stąd też moje pytanie.

johnson - 2014-03-10, 08:28

w zeszłym, pisałem dlatego żeby było wiadomo że wtedy 5% było od importera i 2% tego co może dać dealer, jeżeli to taki sam model to teraz 5% też może być wszystkim co dadzą łącznie
Zbychu504 - 2014-03-10, 21:32
Temat postu: Ak
Wcześniej było 7% łącznie bez rozbicia 5 %od renault i 2%dealer....tylko i wyłącznie równe 7% od renault...trochę Twój dealer musiał Ci zakręcić :)
johnson - 2014-03-10, 23:13
Temat postu: Re: Ak
Zbychu504 napisał/a:
Wcześniej było 7% łącznie bez rozbicia 5 %od renault i 2%dealer....tylko i wyłącznie równe 7% od renault...trochę Twój dealer musiał Ci zakręcić :)

mozliwe, mialem oferty z 4 czy 5 miejsc stad to co pisalem, za to mialem znizke na bialego a o to juz nie bylo tak latwo :)

kaka84 - 2014-03-15, 20:14

Witam dziś byłem w salonie i na jeździe próbnej. Niestety w W warszawie na jerozolimskich nie chcą dać więcej niż 5% bo tamte 7% to wyprzedaż rocznika.
I w dodatku rabat na ewentualny LPG dotyczy tylko fabrycznego lpg a w salonie kosztuje 3700zł. Przypomnę tylko że dla osób które i tak by chciały kupić pakiet loock to de fakto fabryczna instalka kosztuje 3000zl bo dorzucają felgi aluminiowe. Po uwzględnieniu rabatu daje to 2850zł
I teraz moje pytanie co byście mi radzili:

za fabrycznym lpg przemawia gwarancja na 3lata i cena 2850

lpg zakładane w salonie to kolo zapasowe większy zbiornik komputerpokładowy(w
fabrycznym chyba wyłączają żeby nie pokazywał błędnego spalania), no i komputer od gazu nie jest zblokowany cena 3700.

Karenzo - 2014-03-16, 02:23

Jak chcesz zakładać w aso to bym poczekał rok przejeździł na benzynie .
Niestety decydując się na instalacje niefabryczną jesteś skazany na jednego dilera .
Więc ewentualnie jeżeli zacznie grać nieczysto zostajesz na lodzie bo każde inne aso gwarancji nie uzna .
Dlatego trzeba się przemęczyć ten rok dla pewności że auto jest 100 % sprawne .
można montować od razu ale jak walnie coś grubego a diller zacznie czarować że nie nadaję się na gwarancje albo "ten typ tak ma " to masz problem

kaka84 - 2014-03-16, 20:41

i tak chyba zrobię kupie na razie na benzynie a później się zobaczy.
A ty który salon w Wawie najbardziej polecasz?Chyba że warto się gdzieś dalej przejechać
Jutro robię objazd po wszystkich zobaczymy kto da najlepszą ofertę

Karenzo - 2014-03-16, 22:09

Cytat:
W warszawie jest 2 graczy
bo mory , puławska ,jerozolimskie to jedna sieć
i jest Decar na modlińskiej
Roześlij maile z konkretnie skonfigurowanym autem z zapytaniem o cenne .
Potem do droższego możesz wysłać zapytanie czy przebija ofertę tańszego .
Na przeglądy i tak możesz jeździć gdzie chcesz

http://www.daciaklub.pl/f...1632931#1632931

kaka84 - 2014-03-24, 19:54

No to się pochwalę że zamówiłem dacie duster 1.6 na jerozolimskich. 18.03.2014. Odbiór mam 12.06.2014r.
oprócz rabatu 5% dywaników, i ubezpieczenia 1.9% wartości auta nic nie udało mi się więcej wynegocjować:(
na modlińskiej 2.9% proponowali

johnson - 2014-03-24, 20:15

dalej jest to głupie ograniczenie, że trzeba zamówić metalik do zniżki dla grup zawodowych czy teraz coś się zmieniło?
Zbychu504 - 2014-03-25, 11:57
Temat postu: dst
Dalej metalik jest wymagany.
etam - 2014-03-30, 18:59

a czy jak jestem np. geodetą to mogę kupić renault ze zniżką na grupę zawodową, albo odwrotnie jak jestem lekarzem to mogę kupić dustera? Czy to także działa czy nie?
Zbychu504 - 2014-03-31, 00:05

zniżki na renault i dacia nie pokrywają się.
DD - 2014-04-02, 13:08

kaka84 napisał/a:
No to się pochwalę że zamówiłem dacie duster 1.6 na jerozolimskich. 18.03.2014. Odbiór mam 12.06.2014r.
oprócz rabatu 5% dywaników, i ubezpieczenia 1.9% wartości auta nic nie udało mi się więcej wynegocjować:(
na modlińskiej 2.9% proponowali

A kupowałeś DD ma kredyt? Bo standardowo to jest chyba tak, że roczny pakiet ubezpieczeniowy 1,9% jest w przypadku kredytu, natomiast jak bez kredytu, to 2,9%. Więc może doszło do jakiegos nieporozumiena w kwestii właśnie owego 1,9% vs 2,9%?

kaka84 - 2014-04-15, 14:51

DD napisał/a:

A kupowałeś DD ma kredyt? Bo standardowo to jest chyba tak, że roczny pakiet ubezpieczeniowy 1,9% jest w przypadku kredytu, natomiast jak bez kredytu, to 2,9%. Więc może doszło do jakiegos nieporozumiena w kwestii właśnie owego 1,9% vs 2,9%?

zawsze kredyt 50/50

ZbujMadej - 2014-05-21, 05:58

Podbiję trochę temat. Czy nadal obowiązują zniżki dla rolników ?
Jeśli tak, to czy jest możliwość dostać taką zniżkę już po podpisaniu umowy na osobę nie będącą rolnikiem ?
Wygląda to tak - podpisałem umowę (nie mam zniżek), czekam na auto (ma być w końcu czerwca). edit <ciach!> edit

kicia - 2014-05-21, 06:42

W Dacii nie pytałam o kombinowanie, ale jeśli dobrze pamiętam, to zniżki na rolników nadal były (stan na początek kwietnia).

Nie sądzę, żeby sprzedawca mocno oponował. W salonie Kia sprzedawca gorąco nas namawiał, żebyśmy znaleźli w rodzinie rolnika (należącego do kółka rolniczego), wzięli od niego ksero dowodu (nawet nie musi być obecny), a następnego dnia od odbioru spisali umowę darowizny.

Z tego co pamiętam, to upust daje głównie producent. Zdaje się, że zysk salonu też się trochę zmniejszy. No i dodatkowa robota z przepisaniem umowy na drugą osobę. Więc dla zachęty możesz zamówić jakiś dodatkowy pakiet albo wyposażenie.

ZbujMadej - 2014-05-22, 15:24

Zmieniłem trochę plan (za podpowiedzią dobrych osób na forum - dziękuję!) i zamiast kombinowania spróbuję po prostu dołączyć rolnika, jako współwłaściciela, do samochodu. Naświetliłem sprawę sprzedawcy i obiecał podpytać.
Powiedział tylko, że z tego co wie, to ten rabat 5% dla grup zawodowych składa się z 3% od renault i 2% od dealera, więc gdy go udzielą, to będą stratni te 2%.
Mam nadzieję, że da się ugrać ten rabat, bo z chęcią za część różnicy wziąłbym trochę akcesoriów.

johnson - 2014-05-22, 19:12

Ja tak kupowałem, sprzedawca bardzo naciskał żebym pokazał dowód tymczasowy z wpisem na pierwszym miejscu osoby która miała zniżkę, oprócz tego musiała być na zamówieniu i fakturze. Pamiętajcie że darowizna tylko między najbliższą rodziną jest bez podatku, do tego trzeba 2 razy płacić za dowód (wykreślenie współwłaściciela) i tablice jeżeli zmieni się adres i tablice będą inne. Więc kwestia podliczenie czy się opłaca. Da się też kupić bez metalika.
kaka84 - 2014-05-23, 19:58

jak ja zamawiałem to zniżka dla grup zawodowych dała mi niecałe trzy tysiące, a wcześniej bez zniżki udało mi się wywalczyć dwa tysiące więc nie duża różnica. Jak skorzystasz ze zniżki dla grup zawodowych to nie łudź się że uda ci się coś jeszcze wywalczyć może dywaniki;)
ZbujMadej - 2014-05-23, 20:24

Duster w obecnej opcji będzie mnie kosztował 55 tys. Jak doliczę rabat to 2.750zł mam w kieszeni na dodatkowe zakupy akcesoriow czy ubezpieczenia.
Jak dla mnie gra warta dużej świeczki :) Po weekendzie będę wiedział.

johnson - 2014-05-23, 20:37

ja załatwiłem zakup bez metalika ze zniżką dla grup, do tego gratis przedłużenie gwarancji, dywaniki, kiedyś chyba było troche łatwiej
rottweiler - 2014-06-13, 10:11

dla wybranych grup zawodowych jest nadal 5%, chociaż zamawiając dustera dealer chciał mi dać 1% od siebie dodatkowo, czyli razem 6%
zamówiłem jednak wersje demo ze zniżką 12%, rabat wyniósł 8200zł., w gratisie dostane dywaniki gumowe i podłokietnik, oraz wgrają mi nowy soft do media nav pod kamere cofania.
zaliczke wpłaciłem w poniedziałek, w środę dzwoniłem do dealera czy wie kiedy będzie data produkcji mojego zamówienia, to jeszcze nie wiedział,
w umowie jest napisane, że przewidywana data wydania pojazdu kupującemu 31/01/2015,

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2016-02-05, 11:45 ]
O samochodach demo - http://www.daciaklub.pl/f...1642160#1642160.

Piitubski - 2015-11-17, 21:37
Temat postu: Zniżka dla grup zawodowych - 2015/2016?
Czy obecnie są zniżki na wybrane grupy zawodowe? Jeżeli tak, to jakie zawody i jaka wysokość zniżki?
Lza - 2015-11-17, 22:27

Tylko u opla się z tym spotkałem: http://www.opel.pl/firma-...y-zawodowe.html
wieza - 2015-11-17, 23:16

są zniżki dowiedz się u dilera
piku - 2015-11-18, 06:46

Zawsze producenci/dealerzy aut mają zniżki dla grup zawodowych, czasami nieformalne. Zwykle dotyczy to prawników i lekarzy, np. sporo im obniżało BMW (najzamożniejsi najmniej płacą - to polski standard, może też w innych krajach). Na Dustera bywały zniżki dla leśników i weterynarzy.
Piitubski - 2015-11-18, 09:06

Z moich doświadczeń wiem, że bardzo ciężko dowiedzieć się od dilera o zniżkach dla grup zawodowych. Zazwyczaj mówią, że nie ma.
PiotrWie - 2015-11-18, 10:56

piku napisał/a:
Zawsze producenci/dealerzy aut mają zniżki dla grup zawodowych, czasami nieformalne. Zwykle dotyczy to prawników i lekarzy, np. sporo im obniżało BMW (najzamożniejsi najmniej płacą - to polski standard, może też w innych krajach). Na Dustera bywały zniżki dla leśników i weterynarzy.

Czyżbyś uważał za sensowną 5% zniżkę na BMW dla kogoś kto zarabia 1500pln ??? :mrgreen:

eplus - 2015-11-18, 14:52

A dla inseminatora? Nawet wiejskie dzieci się z niego śmieją... :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Piitubski - 2015-11-18, 15:18

Byłem dziś w salonie na Puławskiej w Warszawie. Poinformowano mnie, że nie ma żadnych zniżek, rabatów. Na pewno nie tam będę kupował DD.
jas_pik - 2015-11-18, 16:46

Piitubski napisał/a:
Poinformowano mnie, że nie ma żadnych zniżek, rabatów...

Jak zaczniesz się konkretnie przymierzać do zakupu- to poproś o przygotowanie wstępnej wyceny do zamówienia ( oczywiście z konfigatora już wiesz ile to ma kosztować.
Weź kupon od tzw "ambasadorów" - który da też Ci rabat, następnie roześlij do kilkunastu dealerów zapytanie o ofertę na taką konfigurację. Mająć w ręku kilka odpowiedzi idziesz i zaczynasz negocjacje - wtedy uzyskasz najwięcej.
Ja wstępne zamówienie zrobiłem na wersję Laureate + dodatki a koniec końców zapłaciłem za Prestige full opcja(poza skórą na siedzeniach) dokłądnie tyle samo co za pierwotnie wycenioną laureate.
Wykaż kreatywność :-D
Jesli chcesz kupon od ambasadora to chętnie Ci dam

Piitubski - 2015-11-18, 18:47

Co znaczy "Kupon od ambasadorów"? DD kupiłeś w Warszawie?
jas_pik - 2015-11-18, 20:00

Dacia wprowadziła program Dacia Ambasador .
Poczytaj : http://www.dacia.pl/my-dacia/dacia-ambasador/
A kupowałem właśnie na Puławskiej. Była wtedy podobno zniżka dla grup zawodowych - ale jak Ci opisałem uzyskałem całkiem fajny rabat :-D .

ken-wawa - 2015-11-22, 22:58

Czy moglbys krotko powiedziec na czym polega ten program i ile daje rabatu (niestety podany link prowadzi do jakies zastrzezonej strony dla wlascicieli Daci)?
laisar - 2015-11-22, 23:34

ken-wawa napisał/a:
na czym polega ten program


http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12000

http://www.dacia.pl/media...a_Ambasador.pdf

Piitubski - 2015-11-23, 09:33

Promocja tylko do końca roku. Może w przyszłym też będzie... Na pewno warto skorzystać.
Abelos - 2016-01-17, 21:55

Cześć, Mam takie pytanie bo zastanawiam sie nad kupnem Daci Sandero. Czy wiecie moze o jakiś zniżkach zawodowych lub innych rabatach?
keikan - 2016-02-01, 13:42

niestety - mnie też przy zakupie w kilku salonach powiedzieli, że nie ma zniżek dla wybranych grup zawodowych :( pisałem nawet maila do RP = ta sama odpowiedź.

To smutne, bo np. Fiata kilka lat temu kupowałem "na wejście" ze zniżką 8 %, a kolega Chevroleta kupił nawet 10 % taniej tylko za okazaniem stosownej legitymacji pracowniczej.

A co do zniżek np. dla lekarzy czy prawników- firmie zależy, żeby ich autami jeździli znani ludzie czy choćby szanowani, z zaufaniem społecznym itp.
Firma daje upust na auto np. 5 %, a "znany" użytkownik przez kilka lat robi darmową reklamę auta ;)
Widzisz np, że jakiś znany aktor jeździ jakimś tam autem - to psychologicznie działa na ludzi, że też chcą takie mieć...
To tak jak akcje "lokowania produktów" w filmach... tyle, że taka akcja rabatowa mniej kosztuje producenta.

Lza - 2016-02-01, 13:56

Coś w tym jest. Dlatego kierowane są do grup które zarabiają ileś tam razy więcej niż średnia krajowa: lekarze, prawnicy, duchowni.

keikan napisał/a:
to psychologicznie działa na ludzi, że też chcą takie mieć


Tylko 20 lat starsze :-P :-D

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2016-02-05, 11:36 ]
Dochody duchownych - http://www.daciaklub.pl/f...1690048#1690048.

Piitubski - 2016-02-01, 14:02

Widocznie nie przewidują, że lekarze, prawnicy kupią Dacię.
gregorisan - 2016-02-01, 14:03

keikan napisał/a:
Widzisz np, że jakiś znany aktor jeździ jakimś tam autem - to psychologicznie działa na ludzi, że też chcą takie mieć...

Karolak i Kożuchowska swego czasu jeździli Dacią ;-)

GORDINI - 2016-02-01, 20:16

W Skodzie za "flotę" nagradzają i nie są to wbrew pozorom małe pieniądze.
Piitubski - 2016-02-02, 09:08

W serialu Rodzinka Pl mieli Dustera - pewnie to było opłacone przez Dacie/Renault.
eplus - 2016-02-02, 10:11

Piitubski napisał/a:
W serialu Rodzinka Pl mieli Dustera - pewnie to było opłacone przez Dacie/Renault.


Królowa Bona umarła! (kiedyś to oznaczało bardzo starą wiadomość). :lol:
Już chyba 2x auto zmienili i teraz nie musimy się wstydzić za Karolaka. :mrgreen: :mrgreen:

Auto Krytyk - 2016-02-04, 13:23

Najlepsza zniżka była na taxi w 2010 roku 10% od całej ceny z dodatkami, sprzedawca aż płakał jak sprzedawał mi Dacie po takiej cenie wyszło ponad 5300 rabatu :mrgreen: , teraz te zniżki wyparowały, nowego auta już i tak nie kupie raczej bo wykonanie tanich samochodów jest tragiczne szczególnie środek i wyciszenie po przejechaniu się e46, e39, w210 czy w211.
Leśna - 2016-02-18, 00:10

Dzisiaj złożyłem zamówienie na dustera - zniżki dla grup zawodowych BRAK!
dacialoganmcv - 2016-05-30, 11:09

Witajcie. Czy coś ruszyło się w Dacii odnośnie zniżek dla grup zawodowych?. Czy już sprzedaż za wysoka jest i nie ma co walczyć o klienta?.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group