DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Instrukcja radia

Józef - 2014-04-22, 21:32
Temat postu: Instrukcja radia
Przekopywałem całe forum ale nie znalazłem instrukcji fabrycznego radia w sandero.
Bardzo byłbym wdzięczny .

d3mol3k - 2014-04-22, 21:50

Którego radia Józefie?
Józef - 2014-04-22, 21:55

Oczywiście blaupunkt .
d3mol3k - 2014-04-22, 23:38

Potrzebujesz czegoś konkretnego?
Józef - 2014-04-23, 09:22

Jak wiadomo jest parę przycisków w tym radiu. Przyciski od 1-6 służą do zaprogramowania
stacji odbieranych i właśnie jak naciskam na nie to jest efekt szukania stacji ale jak wracam i naciskam przycisk 1-6 to znowu następuje szukanie. Nie potrafię tego rozwiązać.

zyga03 - 2014-04-23, 13:05

Józef napisał/a:
Jak wiadomo jest parę przycisków w tym radiu. Przyciski od 1-6 służą do zaprogramowania
stacji odbieranych i właśnie jak naciskam na nie to jest efekt szukania stacji ale jak wracam i naciskam przycisk 1-6 to znowu następuje szukanie. Nie potrafię tego rozwiązać.


przytrzymaj dłużej przycisk po ustawieniu częstotliwości aż usłyszysz dwa piśnięcia

to wszystko

Przemek77 - 2014-04-23, 13:29

To radio jest naprawdę proste jak konstrukcja cepa. Gdybyś czegoś jeszcze nie wiedział - pytaj śmiało.
Józef - 2014-04-23, 14:30

Dzięki za informację .
d3mol3k - 2014-04-23, 18:03

Józef - można w tym radyjku ustawić poziom głośności podczas włączania się radia.
MENU > i na wyświetlaczu powinno pojawić się VOLUME ileśtam

marchew - 2014-12-10, 23:39

Gdyby ktoś mógł podesłać pdf z instrukcją obsługi, to będę wdzięczny ;-) .
filozofek - 2016-12-16, 17:55
Temat postu: instrukcja obsługi po polsku
Posiadam radio HARN1002 RV2S - C3020E - P (281158010R) i nigdzie nie znalazłem instrukcji. Czy ewentualnie ktoś ma do Daewoo AGC-1220RF-A???
laisar - 2016-12-16, 18:05

DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Instrukcje obsługi » Radia - http://www.daciaklub.pl/user/radio/ - http://www.daciaklub.pl/u...X974-3_(PL).pdf albo http://www.daciaklub.pl/u...X974-4_(PL).pdf
filozofek - 2016-12-16, 18:33
Temat postu: podziekownie
Serdecznie dziękuję za pomoc. :-D
tAboon - 2018-11-11, 21:16
Temat postu: Radio MP3, USB
Cześć

Czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji obsługi standardowego radia MP3 + USB bez CD?

Potrzebuję ponieważ interesuje mnie kilka kwestii odnośnie obsługi zanim odbiorę auto - obsługa bluetooth, wyświetlanie kontaktów etc...

Choć pytanie, czy jest jakaś różnica pomiędzy wersja z CD oraz bez CD?

W poście z linkami do instrukcji nie ma pliku bez CD.

Belphegor - 2018-11-12, 10:44

tAboon napisał/a:
Choć pytanie, czy jest jakaś różnica pomiędzy wersja z CD oraz bez CD?


W obsłudze różnic nie ma. Przynajmniej nie takich dla przeciętnego użytkownika. Najważniejsza różnica jest w wyglądzie. Zamiast szczeliny na CD masz napis "Bluetooth". ;-)

eio - 2018-11-12, 12:36
Temat postu: Re: Radio MP3, USB
tAboon napisał/a:
Czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji obsługi standardowego radia MP3 + USB bez CD?

Mam to. Na okładce instrukcji jest napis radio classic. W instrukcji są opisane 2 modele z 2 typami z płytą cd i bez niej.

tAboon napisał/a:
Choć pytanie, czy jest jakaś różnica pomiędzy wersja z CD oraz bez CD?

W wygladzie panelu są 2 różnice - szczelina na CD i przycisk wysunięcia płyty. W jednym z 2 model szczelina CD i przycisk są umieszczone w górnej częsci panelu radia, na jednym poziomie z przyciskiem power. Podobnie jest w drugim modelu.

jas_pik - 2018-11-12, 17:19

Zobacz na moim chomiku instrukcję do Plug&radio .
Nie pamiętam jaka to wersja bo jestem na telefonie
http://chomikuj.pl/jas_pi...,5590496643.pdf

d3mol3k - 2018-11-12, 17:56
Temat postu: Re: Radio MP3, USB
tAboon napisał/a:
Cześć

Czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji obsługi standardowego radia MP3 + USB bez CD?

Potrzebuję ponieważ interesuje mnie kilka kwestii odnośnie obsługi zanim odbiorę auto - obsługa bluetooth, wyświetlanie kontaktów etc...

Choć pytanie, czy jest jakaś różnica pomiędzy wersja z CD oraz bez CD?

W poście z linkami do instrukcji nie ma pliku bez CD.


Napisz do Dacia Polska z prośba o przysłanie instrukcji elektronicznej - nie powinni robić problemu.

Mamert - 2018-11-12, 18:11

Radio jest proste jak budowa cepa.
Bluetooth pobiera książkę telefoniczną za każdym połączeniem z telefonem.
Ogarnąłem je w 15 minut.
Do samochodu nie dają nawet instrukcji obsługi tego radia, podobno nawet to radio nie posiada już kodu (ale to będę wiedział dopiero jutro). Nie chcę odpinać aku, żeby sprawdzić, bo takowego kodu nie otrzymałem.
W menu nie znalazłem opcji podłaśniania wraz ze wzrostem prędkości, jednak przy 90 km/h radio zaczyna grać głośniej.

eio - 2018-11-12, 19:41

nie ma kodu do tego radia. Papierową książkę otrzymałem gdy auto odbierałem prawie rok temu :)
ttedi - 2018-11-12, 21:24

Ja otrzymałem instrukcję Radio Classic gdy odbierałem pod koniec września Sandero stepway. Na 34 stronach jest opisane radio w obu wersjach czyli z CD i bez. Jest kod zabezpieczający, podał mi go sprzedawca. Radyjko jest proste w obsłudze, więc instrukcja wydaje się być zbędna. Kodu nie sprawdzałem, bo mam już media nav evolution, a radyjko jest w kartonie schowane.
tAboon - 2018-11-14, 23:01

Teraz zapytam z ciekawości. Czy dla nie melomana zestaw standardowy audio Classic Radio MP3 da radość z jego odsłuchu?
jas_pik - 2018-11-14, 23:10

Pod jednym małym warunkiem że wymienisz standardowe fabryczne głośniki na dowolne inne byle dwudrożne ( nawet te najtańsze z Lechpola) .
Na pewno będziesz zadowolony.
A jak wygłuszysz drzwi to będziesz mega zadowolony .
Chociaż przy obecnych cenach MN ( i przewidywanym spadku cen przy wejściu do sprzedaży MN3) przemyśl czy nie warto wymienić P&R na MN

Mamert - 2018-11-15, 05:22

tAboon, Jestem bardzo mile zaskoczony jakością dźwięku. Drzwi rzeczywiście są do lekkiej poprawki z wygłuszeniem.
tAboon - 2018-11-15, 10:26

Na jeździe testowej nie wpadłem na to aby sprawdzić jak audi daje radę.

Jeśli będzie w miarę brzęczało to nie będę na start nic zmieniał. Choć z wygłuszeniem będę się zastanawiał.

Dymek - 2018-11-15, 14:19

tAboon napisał/a:
Jeśli będzie w miarę brzęczało to nie będę na start nic zmieniał. Choć z wygłuszeniem będę się zastanawiał.

Seryjne głośniki grają całkiem przyzwoicie- nawet przy głośnym odsłuchu nic nie rzęzi, nic w drzwiach nie rezonuje. Choć takie rzeczy zależą na pewno od egzemplarza samochodu.
Po wymianie głośników na dwudrożne zyskujemy przede wszystkim czyste tony wysokie, natomiast poprawa w zakresie tonów niskich (bez dodatkowego dokładnego wygłuszenia drzwi) jest niewielka.
Ciekawostka- wymieniając u siebie w nowym Sandero odkryłem, że fabryczne głośniki były w stanie mniej lub bardziej "zmęczonym", jak na zdjęciu. :mrgreen:


Mamert - 2018-11-15, 17:50

Przed zakupem Lodówki szukałem głośników Herza, ale sobie na razie odpuszczam. Za rok za dwa jak już spłacę to auto, mam zamiar kupić jakieś radyjko z Aliexpress na Androidzie, może wtedy się zdecyduję na zmianę głośników. I proszę mnie nie namawiać na MN, bo nie lubię nieużytecznych gadżetów na bazie Microsoftu.
RAFALSKI - 2019-01-08, 15:00

Mam pytanie, nigdzie nie znalazłem na forum. Jak zdejmuje się tę ramkę z nawiewami, a'la carbon okalającą radio? Będę wymieniał radio na wersję z CD i nie chciałbym czegoś połamać.

A w temacie kodowania radia to są kodowane. Dostałem kod kupując auto i teraz do drugiego radia też dostałem, zapisany na obudowie.

Kauris - 2019-01-08, 23:33

https://www.youtube.com/watch?v=dKO53J5LoI4
RAFALSKI - 2019-01-09, 10:30

I wszystko jasne, wielkie dzięki. Sam bym chyba tego nie znalazł...
A więc radyjko wymienione, CD gra i o to chodziło. Trochę obawiałem się pęknięcia ramki (zimny plastik, postój na dworze) ale w drodze z pracy nagrzałem porządnie wnętrze, aż plastiki zrobiły się ciepłe. Poszło bez problemu.

Nie rozumiem dlaczego nie można zamówić tego radia z CD od razu. W salonie powiedziano, że takiego nie ma więc nie drążyłem. A tego "głaskacza" a'la TV nie chciałem. Po odbiorze auta, gdy zerknąłem z ciekawości w instrukcję radia, okazało się, że wersja z CD istnieje... Normalnie krew mnie zalała. No nic, poszperałem w sieci i kupiłem. Niby nowe ale czy to prawda to czort wie.

Dymek - 2019-01-09, 11:48

RAFALSKI napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego nie można zamówić tego radia z CD od razu. W salonie powiedziano, że takiego nie ma więc nie drążyłem. Po odbiorze auta, gdy zerknąłem z ciekawości w instrukcję radia, okazało się, że wersja z CD istnieje... Normalnie krew mnie zalała. No nic, poszperałem w sieci i kupiłem. Niby nowe ale czy to prawda to czort wie.

Radia z CD były montowane standardowo jeszcze w 2017 (wtedy nie było tej wersji bez CD), od 2018 zamiast radia z CD wprowadzili po prostu wersję bez CD i tylko takie oferują w Polsce w nowych Daciach, więc się nie dziw. Poza Polską były i mogą być oferowane inne wersje niż u nas.

RAFALSKI - 2019-01-09, 14:23

No właśnie się dziwię, CD to popularny nośnik i cała masa ludzi ma sporo albumów na płytach. Cóż, takie czasy, wszędzie oszczędności bo postępem tego nazwać nie można.
eio - 2019-01-09, 14:34

RAFALSKI napisał/a:
No właśnie się dziwię, CD to popularny nośnik i cała masa ludzi ma sporo albumów na płytach. Cóż, takie czasy, wszędzie oszczędności bo postępem tego nazwać nie można.

Ja przegrałem wybraną muzę ze wszystkich CD zakupionych w sklepach - na jeden pendrive. Użyłem do tego wbudowanego programu w MS Windows - przekonwertowanie na MP3 z niską stratą jakości. Szybko, prosto, z tytułami piosenek na ekranie. Bardzo wygodne użytkowanie. Po skończeniu jazdy pendrive wpinam do kluczy auta i chowam w kieszeni. Nie wyobrażam sobie powrotu do odtwarzarki CD. I nie rozumiem jej popularności, o której piszesz. Ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.

Dymek - 2019-01-09, 15:55

RAFALSKI napisał/a:
No właśnie się dziwię, CD to popularny nośnik i cała masa ludzi ma sporo albumów na płytach.

W poprzednim samochodzie miałem radio z CD, ale miałem też w nim USB i od ok. 8 lat nie używam CD w samochodzie. Bez sensu- na jednym pendrive masz mnóstwo płyt z opisami, okładkami itd... Jak kolega powyżej- wszystkie posiadane a ulubione płyty CD cierpliwie zgrałem do MP3. Trochę pracy, ale odtąd spokój z żonglowaniem krążkami w samochodzie.

RAFALSKI - 2019-01-09, 16:40

Może niejasno napisałem. Ja też słucham muzyki z USB, z tego co pamiętam od 2010 roku bo wtedy kupiłem radio z USB do drugiego auta. W tamtym i obecnym wozie 90% słucham właśnie z niego. Czasem jednak zabieram w trasę kilka płyt i tylko o to chodzi. Na co dzień nie pierniczę się z krążkami ale są wyjątki, dlatego i tak chciałem radio z CD.
W domu też słucham najczęściej mp3 z kompa podpiętego do wieży ale czasem poleci coś z CD lub gramofonu.

tommylee1 - 2019-04-30, 12:58
Temat postu: Instrukcja pdf do podstawowego radia w Dusterze II
Czy ktoś może posiada instrukcję w formacie pdf do podstawowego radia montowanego w Dusterze II?
BLACHA_997 - 2019-04-30, 13:21

Co prawda nie ma tu instrukcji do "dwójki", ale zawsze coś, zwłaszcza, że na pierwszy rzut oka różnice są niewielkie.

http://www.daciaklub.pl/user/radio/

tommylee1 - 2019-04-30, 14:29

Dziękuję za podesłanie linku.

Jednak chodziło mi o takie radio jak na zdjęciu:

Dymek - 2019-04-30, 14:50

A nie najszybciej pobrać bezpośrednio ze strony RENAULT?
TUTAJ!

Strona RENAULT jest znacznie porządniejsza od DACII- do każdego samochodu są instrukcje i do każdego fabrycznego systemu audio również. :mrgreen:

BLACHA_997 - 2019-04-30, 14:53

Kolego - większość funkcji starego radia jest tożsama z funkcjami nowego - tutaj niewiele się zmieniło poza rozmieszczeniem przycisków (nawet nazwy zostały te same) oraz braku odtwarzacza CD. W nowym masz dodatkowo radio cyfrowe z którego raczej nie będziesz korzystał bo zasięg nie obejmuje całego kraju.
Przed zakupem nowego Dustera też szukałem tej instrukcji (niestety nie natrafiłem - może na RP?) , ale skorzystałem ze starej.

d3mol3k - 2019-04-30, 20:52

BLACHA_997 napisał/a:
... W nowym masz dodatkowo radio cyfrowe z którego raczej nie będziesz korzystał bo zasięg nie obejmuje całego kraju.
Przed zakupem nowego Dustera też szukałem tej instrukcji (niestety nie natrafiłem - może na RP?) , ale skorzystałem ze starej.


Muszę Tobie powiedzieć że fakt zasięg jest kiepski ale tu gdzie się poruszam korzystam właśnei z tej technologii odbierania audycji radiowych - co denerwuje? Przy każdym bliższym spotkaniu a pojazdami komunikacji miejskiej tracę na chwilę zasięg stacji radio cichnie by po chwili pojawia się z powrotem ulubiona stacja.
Mam ten plus że mogę również posłuchać stacji radiowych zachodnich sąsiadów ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group