DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Chiptuning / zwiększenie mocy w dci

dogberry - 2007-11-30, 16:17
Temat postu: Chiptuning / zwiększenie mocy w dci
Myślał ktoś nad chiptuningiem Dacii? :mrgreen:

W Polsce na stronie V-Techu widziałem ( http://www.vtech.pl/ext/k.html ) Dacie, wyciągnęli z 68 KM 84, czyli tyle ile ma fabrycznie mocniejsza wersja (85 KM). Na jakiejś rumuńskiej stronie firmy zajmującej się tuningiem widziałem, że z wersji 85 KM udało im się wycisnąć 105 KM i 250 Nm! http://www.obdtuning.ro/index.php

To już robi wrażenie! 8-)

Pozdrawiam

GeRRaD - 2007-11-30, 18:42

Obawiam się że wielu amatorów tuningu to na forum raczej nie znadziesz (vide wątek o alufelgach) Ja lubię ten temat, jednak z uwagi na 1.4 MPI nie mogę nic powiedzieć w tym temacie. Druga ważna kwestia to że na gwarancji to z tym chipem nie poszalejesz :-(
baba za kółkiem - 2007-11-30, 19:42

No więc przyznaję: ja się zastanawiałam i nadal się zastanawiam. I bardzo jestem ciekawa dalszego ciągu tego wątku - może się czegoś dowiem, zachęcę albo zniechęcę. Krowiastość... przepraszam (tylko bez bana pls) - stateczność Loli nieco mnie irytuje i chętnie bym jej dołożyła trochę kopa. Doświadczeń wcześniejszych nie mam, to i niewiele wiem. Ale pamiętam, jak pan sprzedawca z jednego z warszawskich salonów, cieszącego się tu - martwiącego? - nienajlepszą opinią, wspominał o Jaszpolu - że tam by mi to mogli zrobić i coś sugerował, że gwarancji by nie zaszkodziło.
GeRRaD - 2007-11-30, 20:58

Możeby i założyli wirusa ale za ile i czy mają np.hamownie :?: Prawda jest jednak taka że nawet 10 - 15 % mocy więcej Ferrari z Logana nie zrobi, ma on inne przeznaczenie i zalety, a jak ktoś chce mieć szybkie rodzinne auto kupuje np. Megane F1 Team, Lagunę 2.0 T itp.
jan ostrzyca - 2007-12-01, 16:40

Tuning to najlepszy sposób na zepsucie silnika. Fabryka daje tyle kucyków, że loganem można sie bezpiecznie i żwawo przemieszczać.

Inna rzecz, że dacia daje te same silniki w wersjach nieco słabszych od tych występujących w reno.

Mnie osobiście brakuje wlnossącego diesla 1.9. Jak kupowałm mvc, dawali go kangoo w mocy 68 km. Pali więcej niż dci ale jest praktycznie niezniszczalny. 500.000 km bez napraw to dla niego pestka.

Gdyby był wybór 1.5 dci i 1.9 d wybrałbym ten drugi.

GeRRaD - 2007-12-01, 18:22

Nie zgodzę się że tuning to droga do zniszczenia silnika. Każdy współczesny silnik posiada rezerwę którą można spokojnie wykorzystać :-D Jednak trzeba to robić z głową (bez przesady) i w profesjonalnym warsztacie (Chojnacki, Godula itp.) a nie w garażu, chipem z Allegro.Inna sprawa że przy profesjonalnym tuningu nie można poprzestać na samym chipie, a np. wymienić turbosrężarkę, dokonać zmian w zawieszeniu, układzie dolotowym, hamulcowym, wydechowym itp a to kosztuje :-(
KaS602 - 2007-12-01, 18:40

GeRRaD napisał/a:
....Inna sprawa że przy profesjonalnym tuningu nie można poprzestać na samym chipie, a np. wymienić turbosrężarkę, dokonać zmian w zawieszeniu, układzie dolotowym, hamulcowym, wydechowym itp a to kosztuje :-(


A to wlasnie oferuje fabryczna mocniejsza wersja silnika... Moze nie tyle w zawieszeniu (choc moze to dotyczyc np. stabilizatora) ale przekonstruowany jest caly silnik by mogl bezpiecznie rozwiljac dana moc przy zachowaniu normy spalania i czystosci spalin.

jan ostrzyca - 2007-12-01, 21:06

GeRRaD napisał/a:
Każdy współczesny silnik posiada rezerwę którą można spokojnie wykorzystać :-D Jednak trzeba to robić z głową (bez przesady) i w profesjonalnym warsztacie (Chojnacki, Godula itp.) a nie w garażu, chipem z Allegro.Inna sprawa że przy profesjonalnym tuningu nie można poprzestać na samym chipie, a np. wymienić turbosrężarkę, dokonać zmian w zawieszeniu, układzie dolotowym, hamulcowym, wydechowym itp a to kosztuje :-(


To już chyba lepiej (i taniej) kupić taką wersję silnikową, jak nam odpowiada .

Na pytanie czy tuning nie psuje silnika, warto sobie odpowiedziec pytaniem ( choc to pono nieeleganckie) czy kupiłbym auto uzywane niefabrycznie tuningowane? Ja bym takiego wozu nie kupił.

GeRRaD - 2007-12-01, 21:39

Można kupić, o ile wersja silniejsza występuje, po drugie tuning to pasja, hobby, frajda z dokonywania zmian/ulepszeń i posiadania czegoś czego nie mają inni (unikalnej wersji).Ja o ile byłoby mnie stać oddałbym auto do profesjonalnego tuningu niefabrycznego bez mrugnięcia okiem i wiedziałbym że mam jedyną niepowtarzalną wersję samochodu w Polsce, a może i Europie (nie chwaląc się już zmieniłem co nieco). A to nie to samo co silniejsza wersja fabrycznego wozu złożonego w iluś tam egzemplarzach, według jednego schematu.

Ot i cała filozofia tuningu :-D

Gregosa - 2007-12-02, 12:18

jan ostrzyca napisał/a:
Mnie osobiście brakuje wlnossącego diesla 1.9. Jak kupowałm mvc, dawali go kangoo w mocy 68 km. Pali więcej niż dci ale jest praktycznie niezniszczalny. 500.000 km bez napraw to dla niego pestka.
Gdyby był wybór 1.5 dci i 1.9 d wybrałbym ten drugi.

Czyli służyłby Ci 25 lat, przy twoich przebiegach rocznych :mrgreen:
dCi przy właściwej aksploatacji powinien bezawaryjnie służyć przez ca. 300 tys km. Starczy :)

jan ostrzyca - 2007-12-02, 12:43

Gregosa napisał/a:

Czyli służyłby Ci 25 lat, przy twoich przebiegach rocznych :mrgreen:
dCi przy właściwej aksploatacji powinien bezawaryjnie służyć


Niekoniecznie, służyłby mi przez max. 200 tys. km. przez ok. 10 lat ale za to super TANIO i BEZ RYZYKA usterki. Zresztą kupowanie nowego samochodu po to żeby go sprzedać po 4 latach (za 35 % wartości salonowej) ma sens wyłącznie dla firm. Odliczenia, odliczenia...

Gdyby osoby fizyczne mogły odliczać od podatku choć część kosztów zakupu i eksploatacji samochodu, pewnie zmieniałyby wózki częściej.

Nie widzę różnicy miedzy nauczycielem a np. dentystą, architektem, prawnikiem, wszyscy dojeżdżaja do roboty samochodami, a jednak 3 ostatnich ma ulgi podatkowe z tym związane,więc biorą samochody na "firmę". Adwokat też może dojechać do sądu tramwajem...

Min. 50% moich przebiegów jest związanych z pracą dojazdy, delegacje i sprawy służbowe.

jurek - 2007-12-03, 10:35

co do utraty wartosci, to w tescie 300 tvn turbo panienka z samaru wskazala, ze po 3 latach mcv straci mniej niz octawia . pozdr
Black Eryk - 2007-12-03, 13:37

Ja bym nic nie kombinował, a to dlatego że nie warto ryzykować , gdyż zawsze można trafić na jakiegoś żukojebce. Po drugie można kupić inne auto żeby było mocniejsze a nie na chama starć się zrobić z Daćki rajdówkę co jej wcale na dobre może nie wyjść, a ona i tak jak na nasze drogi uważam że ma wystarczające parametry. A po trzecie to każdy robi co chce i jego sprawa - a ja osobiście nie zbyt przychylam się do takich pomysłów szczególnie że są dostępne dci o mocy 85KM. NA forum KRC można wiele znaleść na temat chiptuningów DCI w wersji 68 i 85KM. Tam jest już grono osób które mają już pewne doświadczenie z takowymi przeróbkami i na pewno zawsze mogą coś doradzić bądź odradzić i nie patrzą na Daćki spod łba więc można śmiało pytać.
GeRRaD - 2007-12-03, 20:37

Powiem tak - silnicznki naszych Dacii są w miarę dobrym kompromisem pomiędzy osiągami i spalaniem, jednak do komfortowej jazdy na trasie to niestety im trochę brakuje (oj zdarza się przy wyprzedzaniu że ma się duszę na ramieniu - starczy miejsca, nie starczy :lol: - potwierdziła to ostatnio nawet moja żona, która nie lubi szybkiej jazdy, ale zauważyła czasy wyprzedzania auta z 200 konnym silnikiem w porównaniu do 75 km)
jurek - 2007-12-04, 10:01

zgadza sie. ale przy wyprzedzaniu bardziej musi pracowac glowa niz silnik. pozdr
Andrzej - 2007-12-04, 10:14

Co do duszy na ramieniu przy wyprzedzaniu - to nie koniecznie musi to zależeć od mocy silnika....

Ale z kolei jeżeli już mówimy o rasowaniu silnika dci 68, to moim zdaniem należy zacząć od samej turbiny, a nie od chipa. W prawdzie tylko kawałek jechałem tym autem, ale zauważyłem, że reaguje ono z opóźnieniem na wciśnięcie gazu i opóźnieniem na zdjęcie nogi z gazu, więc sądzę, że problemem jest duża bezwładność turbiny, a nie moc sama w sobie. Porównywałem dynamikę Dacii dci 68 z dynamiką o ok 50kg lżejszej Fabii TDI 70, i różnica znaczna na kożyść Fabii.

psur - 2007-12-04, 10:30

Cytat:
Powiem tak - silnicznki naszych Dacii są w miarę dobrym kompromisem pomiędzy osiągami i spalaniem


Myślę, że raczej między osiągami a ceną. Wsadzili stare silniki Renault, owszem sprawdzone i w miarę dynamiczne, ale jak na współczesne auta, to zdecydowanie zbyt wiele palą. Ale dzięki temu Logan kosztuje ile kosztuje, więc nie narzekam :)

GeRRaD - 2007-12-04, 12:15

Mówimy o dieslach
Black Eryk - 2008-01-14, 09:39

chip tuning 1.5 dCi...
http://www.44tuning.pl/da...an-1.5-dci.html
http://www.44tuning.pl/tu...ie-silnika.html

El Logano - 2008-01-14, 17:23

W przyrodzie nic nie ginie. Wytrzymałość silnika zależy o d jego rezerw mocy, a te spadają wraz z mocą (współczynnik wysilenia). Mi styka 68KM, bo rzadko wyprzedzam, generalnie jeżdżę przepisowo i to inni mnie wyprzedzają, potrzebują mocniejszych i mocniejszych silników, więc nie potrzebuję więcej mocy, by sobie pyrkać 55, 75, 95, 120 km/h (teren zabudowany, ograniczenia do 70, poza terenem zabudowanym, obwodnica). A raz na 1000km przycisnę do dechy przez kilka km jak mam miejsce i nikogo nie widzę.
El Logano - 2008-01-14, 17:33

Nigdyś kiedy się wiecznie spieszyłem, wyprzedzała mnie Ibiza TDi po tunningu. Finał był taki, że po pół roku z rury buchnął jej kłąd dymu i jazda skończyła się na poboczu... . Nie starczyło 100KM i taki był finał.

W Autoświecie testowali markowe chipy i boksy kiedyś. Realnie dawały 50-80% tego, co było napisane, że powinny dawać. Były też zdjęcia zajechanej turbiny, pokrzywionych zaworów... Chip nie wpływa dobrze na silnik. Powoduje podwyższone obroty turbiny, wzrost emisji spalin i dymienia, wzrost temperatury pracy w silniku. Ja sobie odpuszczam. Uważam, że moc podstawowa + te 15-20KM dzięki turbo to jest maksymalne optimum w dieslu (np. 75KM + turbo = 90-100KM z 1.9 czy 2.0 spoko, ale ponad 100KM to już przegięcie). Golf II 1.6D miał 54KM, przypuszczam, że dzięki common rail i innym nowoczesnym rozwiązaniom 1.5DCi bez turbo ma podobną moc czyli koło 55KM. Teraz wyobraźcie sobie taką wersję 100KM - 45KM doładowania - masakra. Silniki TDi bez turbo mają około 70KM (1.9 SDi ma 64KM, a to właśnie takie TDi, ale bez turbo)

Do wykręcania mocy lepiej się nadają benzyniaki. Taki 2.0 benzyna z turbiną może mieć 180KM i nic mu długo nie będzie. Diesle są do oszczędzania.

Uważam, że faktycznie brakuje w ofercie takich prawdziwych diesli o klasycznej budowie. Z jednej strony jest to wina trendów na rynku, z drugiej wymagań, co do emisji spalin (diesle z komorą wstępną były bardziej smrodliwe).

dogberry - 2008-01-14, 22:44

Oj przesadzacie z tą żywotnością silników o małej pojemności i większej mocy. Samochodem z turbo trzeba umieć jeździć i nic mu nie będzie. Renault ma w ofercie 1.5dCi o mocy 110KM. BMW wprowadza 2.0 diesla z dwoma turbinami o mocy ponad 200KM.

Samochód regularnie serwisowany, dbamy o turbo, nie lejemy "wody" do baku i jeździmy bezproblemowo.

dogberry - 2008-03-15, 12:43
Temat postu: Moduł PRO-TURBO
Witam

Przez przypadek znalazłem coś takiego na allegro.pl

http://moto.allegro.pl/it...pro_turbo_.html

Co wy na to? Ma ktoś może?

laisar - 2008-03-15, 13:39

Ja oczywiście nie mam, ale w świetle dyskusji, którą tu kiedyś przeprowadziliśmy, urządzenie wydaje się przynajmniej ideowo sensowne.
dogberry - 2008-03-15, 13:40

Koszt nie jest duży i by się takie coś opłacało. Jestem tylko ciekawy co na to ASO i jak gwarancja.
laisar - 2008-03-15, 14:37

A to akurat wiadomo - "nigdy w życiu" i "powoduje utratę" d:

Dlatego jak czasem przeglądam takie wynalazki to zwracam uwagę, czy są nie tylko łatwo montowalne, ale i demontowalne (najlepiej: bez śladu) (((;

jurek - 2008-03-15, 14:54

wynalazek na nabicie kabzy - moim zdaniem. jak wyjmiesz kluczyk, to silnik nie pracuje. jak silnik nie pracuje to nie ma smarowania /pompa olejowa/. wynalazek zadziala tak jak magnetyzery i pigulki do paliwa. pozdr
loganik - 2008-03-15, 16:13

Jurku drogi, tam pisze że silnik pracuje po wyjęciu kluczyka od 1 do 4min., czyli co, przyjeżdzam , wyciągam kluczyk, zamykam auto i zostawiam z pracującym silnikiem?
Masz rację, nabijanie kasy, nie przyjęłły się magnetyzery/ po miesiącu jazdy z nim musiałem wyp.....ć bo silnik gorzej pracował/ to trzeba cos wymyśilc. Dlaczego tego wynalazku nie stosuje producent, jeśli nie seryjnie to mógłby być w opcji.

Loganik :->

licek - 2008-03-15, 16:42

Takie cos ma sens przy forsownej jezdzie, przy normalnym uzytkowaniu nie ma koniecznosci montazu tego. Cos podobnego seryjnie oferuje mitsubishi w najnowszym evo seryjnie, ale jak wiadomo to auto sporowe..
jacek - 2008-03-15, 16:57

U mnie nie zadziała zostawiam auto na biegu. ( blokada skrzyni biegów)
Już sobie wyobrażam wysiadam, a auto parkuje na sąsiedniej ulicy. :mrgreen:

waski - 2008-03-15, 19:02

Debilne wynalazki. Kto na takie coś się decyduje. Ładnie naciągają frajerów.
jurek - 2008-03-15, 19:26

loganik- nie zajarzylem, ze po wyjeciu kluczyka silnik pracuje, tym bardziej bez sensu bo niezgodne z przepisami i zdrowym razsadkiem. magnetyzery w uno tez mialem ale oczywiscie zrobilem to samo co Ty, chociaz nic sie nie dzialo, ale bez skutku. pozdr
laisar - 2008-03-15, 22:18

Jak pisałem, sama idea żeby coś zrobić dla podtrzymania smarowania turbo jest dobra - ale może faktycznie ta akurat implementacja jednak nie jest mimo wszystko taka do końca świetna...

Ale można rozważyć coś takiego:

O ile bezpośrednie podłączanie czegokolwiek dodatkowego do wału sprężarki to marny pomysł, to można by przecież zbocznikować zasilanie powietrzem (albo wydech), a za zaworem otwieranym po zatrzymaniu silnika umieścić mikro-turbinkę napędzającą drugą pompkę oleju w obiegu smarowania turbo.

Może brzmi to dla niektórych nieco skomplikowanie, ale pomysł zasadniczo jest prosty i opiera się na fakcie, że po zatrzymaniu silnika kręcąca się rozpędem turbosprężarka dalej wytwarza nadciśnienie (i to również w układzie wydechowym - turbina przestaje odbierać energię ze spalin, a staje się też sprężarką).

Co myślicie o czymś takim? (:

Gregosa - 2008-03-15, 22:45

laisar napisał/a:
Co myślicie o czymś takim? (:

Ja myślę, że to nadmierne komplikowanie rzeczy w istocie swojej najprostszej, czyli poczekania kilkunastu-kilkudziesięciu sekund zanim wyjmiemy kluczyk :roll:
Obserwując jednak innych użytkowników aut z turbiną widzę, że większość osób wyłącza silnik zaraz po zatrzymaniu...

laisar - 2008-03-15, 23:06

Generalnie rozwój techniki ma to do siebie, że zasadniczo upraszcza rzeczy, które się skomplikowały w jego wyniku, a wcześniej i tak były jeszcze prostsze... (((:
Myślisz że np obsługa samochodu w ogóle jest jakoś dużo prostsza od obsługi powozu z końmi? (;

Oczywiście, że najlepiej, jakby się użytkownicy stosowali do zaleceń producenta - ale jakby nie było parcia na wygodę, to dalej byśmy odpalali auta kręcąc korbą z zewnątrz, nie? (;

Ad rem: zapomniałem jeszcze napisać jednej rzeczy- jakby ktoś chciał mi wytknąć że najprościej w ogóle zmienić zasilanie pompy oleju z mechanicznego na elektryczne to zwracam uwagę, że to jednak niepotrzebne obciążanie aku na postoju...

dogberry - 2008-03-16, 00:14

Gregosa napisał/a:
laisar napisał/a:
Co myślicie o czymś takim? (:

Obserwując jednak innych użytkowników aut z turbiną widzę, że większość osób wyłącza silnik zaraz po zatrzymaniu...

Tak, ale przy jeździe po mieście aż tak się bardzo nie zużywa jak od razu się wyłączy. Zwróć uwagę, że powinno się odczekać przy ostrej jeździe (cokolwiek to znaczy ;-) ) a nie po jeżdżeniu w korkach i szukaniu miejsca do zaparkowania :-)

Poza tym jak już się turbo zużywa to gdzieś tak po 100.000km więc jak ktoś kupuje nówkę to tak po 4-5 latach, nie licząc wyjątków co robią 100.000km rocznie ;-)

jan ostrzyca - 2008-03-16, 19:16

Świetny sposób żeby spowodować wypadek lub sprowokować do akcji tępego złodzieja.
KaS602 - 2008-03-17, 00:29

dogberry napisał/a:
Co wy na to?


Jesli czesto uzyczasz samochod innym osobom to warto byloby przemyslec montaz czegos takiego. Kazdy wie jak sie dba o nie swoj samochod zwany sluzbowym... Jesli podczas jazdy nie ma chwili wytchnienia to choc po jej zakonczeniu masz gwarancje, ze zdazy ostygnac przed wylaczeniam... A ze niezgodne z przepisami, hmmm nie to najgorsze by bylo na polskich drogach...

Moim zdaniem warto zamontowac, tym bardziej, ze koszt stosunkowo nie duzy.

Black Eryk - 2008-03-17, 07:20

Super moduł pro turbo - a co gdy jego czujnik od temperatury nawali ?
laisar - 2008-03-17, 09:31

Cytat:
jego czujnik od temperatury nawali

Nie może, bo takowego nie posiada <: - to jest tylko wyłącznik czasowy.

wieza - 2008-07-28, 18:26
Temat postu: wzmocnienie mocy w dci
Witam wyczytalem na stronce dilera autka daci jak zmniejszyc zyzycie paliwa o 12% i jak zwiekszyc moc do 10%.
Oni tuninguja autka i zakladaja tzw. Ecobox do silnikow common-rail.

Brzmi ciekawie i ciekawi mnie czy to dziala :) moze ktos z was ma doswaidczenie w tym zakresie ??
znalazlem to na stronce Jaszpolu
a tutaj macie caly tekst

Obniż zużycie paliwa do 10% i uwolnij więcej mocy !
Nowością w naszej ofercie jest box (moduł) do diesla Ecobox. Dzięki niemu jednocześnie obniżysz zużycie paliwa i zyskasz trochę dodatkowej mocy. Twoje auto będzie również bardziej ekologiczne. Ecobox do silników common-rail obniżając zużycie paliwa pomaga dbać o kieszeń i środowisko. Boxy Ecobox są specyficznie programowane do konkretnych grup silników. Przygotowanie ich programu odbywa się na hamowniach podwoziowych. Korzystając z informacji o fabrycznych mapach ciśnienia wtrysku paliwa Ecobox modyfikuje je tak, aby poprawić sprawność silnika i zmniejszyć spalanie.

W przypadku gdy chcesz obniżyć zużycie paliwa do 12% oraz satysfakcjonuje Cię poprawa osiągów o około 10% mocy i momentu obrotowego– to jest produkt dla Ciebie i Twojego auta.

Jak to działa? Ecobox jest wpinany na listwę wtryskową common-rail. Porównuje bieżące wskazania czujnika ciśnienia szyny wtryskowej z fabryczną mapą ze sterownika ECU. Kopia oryginalnej mapy z ECU jest zapisana w Ecoboxie. Dlatego Ecobox pracuje najlepiej z silnikiem do którego jest przygotowany. Ecobox zwiększa nieco ciśnienie wtrysku w obszarze pracy, gdzie auto jest chwilowo obciążane, natomiast obniża – gdy auto jedzie ze stałą prędkością. W miejscach, gdzie fabryczna charakterystyka ciśnienia paliwa jest nierównomierna, box poprawia ją.

Podczas jazdy gdy jedziesz spokojnie – auto pracuje ciszej i bardziej delikatnie. Jednak gdy musisz wyprzedzić lub po prostu przyśpieszyć – Ecobox daje dodatkową siłę i poprawia sprawność i moc silnika – masz wrażenie, jakby włączył się dodatkowy “overboost”.

Rozwiązanie pozornie jest proste. Jednak wymaga ono umieszczenia w Ecoboxie oryginalnych map ciśnienia paliwa dla danego typu silnika oraz szybkiego procesora do analizy tych map i danych napływających z czujnika ciśnienia szyny. Korzystając z dokładnej wiedzy o osiągach i charakterystyce pracy Twojego auta, dedykowany do niego Ecobox może być bardzo skuteczny.

Czego się mogę spodziewać?

Zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika – do 10%
Obniżenie zużycia paliwa przy zachowanym stylu jazdy – do 12%

Poprawa płynności przyśpieszenia i skrócenie czasu przyśpieszeń

Nieco cichsza praca silnika przy niższych prędkościach obrotowych i małym obciążeniu

Łatwy montaż w 5 minut - oryginalne wtyczki producenta, dokładna instrukcja

Pozdrawiam Wieza

GeRRaD - 2008-07-28, 20:43

Warto dać nobla dla takiego urządzenia co jednocześnie podnosi moc i zmniejsza zużycie paliwa :lol: :lol: :lol: Boxy owszem potrafią dać kilka niutonów więcej ale kosztem wiekszego zużycia paliwa i elementów silnika oraz większego syfu dla środowiska.Ponadto trzeba bardzo uważac z dostosowaniem do konkretnego silnika, bo zawirusowany silnik może płatać psikusy .........vide fora dyskusyjne tunerów :-?
KaS602 - 2008-07-28, 20:59

Rowniez ja sceptycznie podchodze do takich wynalazkow - lepiej kupic fabrycznie mocniejsza wersje silnika... chyba, ze takich juz nie ma... :-)
dogberry - 2008-07-28, 21:31

Jest dużo dobrych firm w Polsce zajmujących się chip tuningiem.

Poza tym 1.5dCi ma duży potencjał bo w Renault i Nissanach ten silnik ma moc 110KM i raz na jednej stronie widziałem opcję, że podnoszą do takiej wartości :mrgreen: Hehe, ale ludzie by się dziwili 8-)

Aha, poza tym już poruszałem podobny temat kiedyś na forum.

jurek - 2008-07-29, 09:41

box dobrze zrobiony moze dac takie efekty. to jakby przeprogramowanie komputera podlaczone z zewnatrz bez ingerencji w sam komputer. po odlaczeniu boxa wracasz do nastawow fabrycznych. nie ma to nic wspolnego z chiptuningiem z alegro za 10 zl, gdzie opornik oszukuje czujnik temp. aby komp podawal wzbogacona mieszanke. pozdr
wieza - 2008-07-29, 14:47
Temat postu: hm
a z drugiej strony to przy kupnie nowej mcv i zalozeniu u nich boxa to daja na to gwarancje. A jesli chodzi o wierksza moc to dci ma tylko 85 koni i to troszke malo ;( przy pelnym zaladowaniu
ZeneC - 2008-07-30, 06:07

Na ekstremalną jazdę to mało bardzo :-D
Śmigałem 3 dni po Bieszczadach 68-konnym dieselkiem z 3 osobami na pokładzie bez większych problemów.

jacek - 2008-07-30, 22:07

wieza napisał/a:
A jesli chodzi o wierksza moc to dci ma tylko 85 koni i to troszke malo ;( przy pelnym zaladowaniu

Mam taki silnik Jazda w 7 osób między Bielsko Biała a Skoczowem ( jeśli ktoś zna tą drogę to wie o czym mówię dla nie wtajemniczonych długie podjazdy - coś w stylu A4 podjazd pod górę św Anny) nie odczułem braku mocy , ale dla ludzi o sportowym zacięciu to i DCI 1.5 105kM będie "mułem"

petek - 2008-07-31, 08:13

W czerwcu jechałem tą drogą z przyczepą i również nie miałem jakichś specjalnych problemów, a mam słabszego dCi.
El Logano - 2008-08-08, 07:20

Wiecie - to chyba zależy od wymagań i umiejętności kierowcy. Większość moich kolegów uważa, że mam zamulone, słabe auto, ale kiedyś na krętej drodze znajomy nie dawał mi rady Toyotą o mocy 110KM w D4D. Widocznie miała za mało mocy ;-)


Ja nie jestem zwolennikiem chiptunningu. W Motorze nawet napisali ostatnio, że wraz z wzrostem mocy idzie podniesienie zużycia paliwa. To się zupełnie potwierdza. Sprawdzone w Fordzie Transicie, gdzie silnik 2.0 TDCi 100KM potrafił palić średnio 6,5/100, a w wersji 125KM 7,5L/100. W Peugeot Boxerze nowym jest podobnie: 2.2 100KM/2.2 120KM - 6,5/7,5.

Co więcej zmiana samego oprogramowania jest możliwa, ponieważ to fabryczne ma odpowiednie rezerwy bezpieczeństwa dla silnika. Podnosząc moc za pomocą wyłącznie softu zmniejszamy zywotność silnika, zwiększamy niebezpieczeństwo jego usterki, podnosimy spalanie i emisję szkodliwych substancji do środowiska. Podnoszenie mocy bez szkody dla silnika wymaga zastosowania innych akcesoriów i części: turbosprężarki, wtrysku, kurbowodów, które są sprawniejsze i wytrzymalsze, wtedy jest mowa o bezpiecznym podnoszeniu mocy do pewnej granicy.

Renault montuje też silnik 1.2 benzynowy w kilku wersjach. Niby jest to ta sama konstrukcja o pojemności 1149. Jednak sam blok silnika to nie wszystko. Wersje 58KM/75KM/100KM różnią się wyposażeniem w części zwiększające jego wytrzymałość. Ten ostatni ma nawet turbo.

dogberry - 2008-08-09, 10:07

Problem jest taki, że im więcej masz koni tym dynamiczniej jeździsz. Na pewno w tym teście redaktorzy jeździli bardziej dynamicznie.
borys68 - 2009-09-24, 10:20

Ahoj!
Sam już pamiętam, czy tę stronę sam znalazłem, czy też był do niej link na forum:
http://www.44tuning.pl/da...-dci-68-km.html

Jeśli był, to przeprasza i obiecuję łykać Geriavit ... :)

Borys

wieza - 2009-10-17, 19:26
Temat postu: Chip tuning
Witam mysle ze jako 1 to zrobie :) wiec jesli ktos wie gdzie moga sie tym zajac dosc dobrze oprocz Jaszpolu to prosze o dane.
wyciaqgnie z mojej MCV troszke Ogierow :):)

marchewa - 2009-10-17, 19:31

Jak już przetrzesz szlak to może i ja się zdecyduję :) Ale najpierw, jeżeli oczywiście będzie okazja i pozwolisz, przejadę się Twoim autem dla porównania ;)
Seal - 2009-10-17, 19:40

Wieza a może Chojnacki Motor System z Nadarzyna?
GeRRaD - 2009-10-17, 19:51

Chojnacki jest co prawda znany - ale z przeróbki mechanicznej silnika do wersji GTI - czipowaniem to on raczej nie chce się zajmować.

Clou to kto ma dobre, sprawdzone mapy, aby nie zajechać silnika :!: Z moich doświadczeń wynika że 100lica to raczej za francuzy się nie bierze lub nie daje rękojmi dobrej roboty. Jak ktoś znajdze speca od Renault niech wrzuci namiar :!: Obiegowa wieść niesie że silniki Renault są za delikatne na chiptuning i w przyspieszonym tempie należy spodziewać się usterek po "wirusowaniu" auta :cry: - mówił mi to ww. Chojnacki gdy rozpytywałem w temacie czipowania zaturbionej benzyny by Renault.

wieza - 2009-10-17, 19:54

marchewa jak co nie ma sprawy dostaniesz kluczykii jazda
borys68 - 2009-10-17, 20:05

Ahoj!
Ja kiedyś znalazłem stronę firmy 44tuning.

http://www.44tuning.pl/da...an-1.5-dci.html

Mieli w katalogu Dacię 1.5 DCI - były dostępne trzy wersje podkręcania wersji 68KM - do siedemdziesięciu paru, do 83KM i do ok.90.
O wersji silniejszej ani słowa ...

Borys

GeRRaD - 2009-10-17, 20:18

Tyle że ten 44 tuning oferuje powerbox a one robią spustoszenie - bo silnik pracując na orginalnym/fabrycznym oprogramowaniu dostaje błędne/nieznane dane i silnik lubi przechodzić w stan serwisowy. Jeśli już cziptuning to tylko zmiana oprogramowania przez złącze OBD i drogą indywidualnego strojenia auta na hamowni
wieza - 2009-10-17, 20:21

hmm moze z nimi pogadam to jakas znizke dostane jako 1 dacia chipowana ;) w jaszpolu i daci klub :) moze sie uda :) moge nawet ich reklame powizic troszke
borys68 - 2009-10-17, 20:44

Ahoj!
GeRRaD napisał/a:
Tyle że ten 44 tuning oferuje powerbox a one robią spustoszenie - bo silnik pracując na orginalnym/fabrycznym oprogramowaniu dostaje błędne/nieznane dane i silnik lubi przechodzić w stan serwisowy. Jeśli już cziptuning to tylko zmiana oprogramowania przez złącze OBD i drogą indywidualnego strojenia auta na hamowni

OK - nie znam się na tym.
Lecz - o ile dobrze zrozumiałem - to podkręcenie do 90KM ma być robione właśnie tak jak mówisz ...
Borys

wieza - 2009-10-17, 21:17

jake 90km
tyle to ja nie chce
musi byc sporo wiecej :) zeby suie dobrze pokazywalo naklejke na tylnej klapie mojej mcv

GeRRaD - 2009-10-17, 23:12

Działaj i ku chwale klubu ucieraj nosa niedowiarkom wątpiącym w Dacię, a forumowiczów informuj o wrażeniach z eksploatacji ;-)
wieza - 2009-10-23, 09:48

Jestem juz porozmowach w Jaszpolu koszt to 2 tys zl
Na chamownie nie wrzocaja bo to dodatkowe koszt wzrost mocy jest 15 konikow a momentu 40 czyli calkiem niezle
wciagu 2 tygodni mam mozliwosctestowania jesli mi sie nie bedzie to podobalo to zwroca mi kase , czyli bardzo rozsadne podejscie
przeanalizuje i zobacze co i jak :) i bede opisywal dalej :)

borys68 - 2009-10-23, 18:51

Ahoj!
Rozumiem, że podkręcasz z 85 na 100?
Borys

wieza - 2009-10-23, 21:03

tak :)
flowerman - 2009-10-24, 09:23

No to czekam na wyniki tak jazdy jak i spalania.

Ja też się do tego chcę zabrać, ale dopiero po ok. 10 tys. km

I tez za ok. 2 tysie.

Mam nadzieję że będziesz szybszy :roll: :mrgreen:

borys68 - 2009-10-24, 11:14

Ahoj!
Tak sie zastanawiam - czy może to być bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy kupili MCV ze słabszym dizlem, a dziś żałują?
Ew. nie chcą Laureata, bo im wyposażenie Ambiance wystarcza, a chcieliby większą moc?
Może też posiadacze sedanów się skuszą, bo chyba nie ma w Polsce w przedaży dCI 85?
Borys

tomi - 2009-10-24, 14:57

wieza napisał/a:
Jestem juz porozmowach w Jaszpolu koszt to 2 tys zl

A co z gwarancją na silnik?

GeRRaD - 2009-10-25, 14:14

Dlaczego tak drogo :shock: - chyba że dają gwarancję na silnik :!:
Mikele - 2009-10-25, 16:00

Zabawa w Jaszpolu nie "zdejmuje" gwarancji producenta, właśnie dlatego jest to takie drogie. Sam się dowiadywałem o tuning benzyniaka, ale nic z tego nie wyszło...
eastcowboy - 2009-10-25, 18:43

El Logano napisał/a:
Podnoszenie mocy bez szkody dla silnika wymaga zastosowania innych akcesoriów i części: turbosprężarki, wtrysku, kurbowodów, które są sprawniejsze i wytrzymalsze, wtedy jest mowa o bezpiecznym podnoszeniu mocy do pewnej granicy.


Maksymalny moment obrotowy- Transmisje :

JH1 <130 Nm
JH3 <170 Nm
JR5 <200 Nm

K9K790 (65 KM ,Euro 3 ) & K9K794 (86 KM,Euro3) Turbosprężarki HD12 (1400 €)
K9K792 (68 KM, Euro 4) Turbo EA12 (1400 €)
K9K796 (86 KM ,Euro 4) Turbo CA13 (1420 €)
K9K729 (101KM,Clio III ) Turbo NA12 (1430 €)
K9K732 (106KM,Clio III ) Turbo AA12 (1430 €)


Stopień sprężania :

K9K790 , K9K792 , K9K794 ..... 17,9/1
K9K796 (innych kolbach) ...... .. 17,6/1
K9K732 ( Clio III ).................... ... 15,3/1



VIDEO

wieza - 2009-10-25, 20:35

Gwarancja oczywiscie jest :)
jak znajde czas to zajrze do nich

wieza - 2009-11-27, 19:48

Witam serdecznie

Chcialbym poinformowac ze zaCHIPowalem swoja drakulke :)
I powiem ze mile zaskoczony jestem autko zbiera sie naprawde niezle, przejechalem dopiero 20km z braku czasu ;)
Modyfikacje wykonala Firma Jaszpol - Pan Tomasz Bartkiewicz
Wszystko odbylo sie bardzo profesjonalnie i na luzie , caly czas bylem przy autku.

Czas trwania zabiegu to 20 min zgrania mapy, 2h dostalem tel ze moge juz przyjechac i 20 min wgrywanie trwalo.
Zatankowale autko pod korek i sprawdze niebawem jak wychodzi ze spalaniem ;)
:)

laisar - 2009-11-27, 20:13

To jeszcze się pochwal, jakie masz teraz cyferki [:
Mikele - 2009-11-27, 20:29

Ty skurczybyku, ale Ci zazdroszczę... :)

Ja się rozglądałem ostatnio intensywniej i niestety, wciąż bez szans - firmy z którymi gadałem twierdzą że chip da maksymalnie 3-5 KM, bardziej opłaca się zrobić dolot (ponoć ok. 700 zł.) i wydech (sporo więcej). Przy okazji dowiedziałem się też że silnik 1,6 16V Dacii choć ma taką samą budowę jak analogiczny Renault jest zrobiony z materiałów niższej jakości i przy okazji modyfikacji trzeba będzie także o tym intensywnie myśleć...

Tak czy inaczej plany tuningu siedzą mocno w głowie, tylko jakoś średnio chce się znaleźć ktoś kto wziąłby do ręki klucz i zadziałał :-P

laisar - 2009-11-27, 20:53

A koniecznie musi być u nas zrobione? Może załatwisz to po prostu w czasie jakiejś wycieczki zagramanicznej? (;

No i zawsze można pociułać "chwilę" dłużej i po prostu zrobić swapa...


TSD ciekawe czy te informacje o jakoby niższej jakości materiałów w Dacii są na podstawie jakichś konkretów, czy tylko "bo to przecież Dacia"...

GeRRaD - 2009-11-27, 21:21

wieza napisał/a:
Chcialbym poinformowac ze zaCHIPowalem swoja drakulke :)
I powiem ze mile zaskoczony jestem autko zbiera sie naprawde niezle, przejechalem dopiero 20km z braku czasu ;)
Modyfikacje wykonala Firma Jaszpol - Pan Tomasz Bartkiewicz
Wszystko odbylo sie bardzo profesjonalnie i na luzie , caly czas bylem przy autku.
:)

A dali Ci pisemną gwarancję że montaż chipa nie wpływa na warunki gwarancyjne określone przez producenta auta :?:

W tym tygodniu w TVN TURBO w Turbokamerze jest felieton o facecie co zaczipował LandCruisera w ASO a później odmówiono mu naprawy gwarancyjnej powołując się na ów cziptuning :evil:

wieza - 2009-11-28, 04:40

hey i co innego jes ztiuningowac auto o jakiegos jasia i w autoryzowanym serwisie certyfikat dostane niebawem :)
jersli chodzi o przyrost mocy to jest jakies 105 i 240 nm :)
zasowa niezle
ale teraz to opijamy to jaskiem ;)]
porzyjemy zobsaczymy

ps ale jesli ktos bedzie chcial zrobic modyfikacie prodsze o kontakt zawsze da sie zalatwic jakis upust ;)

jantar - 2009-11-30, 17:43

A Panowie z Jaszpolu powiedzieli mi że ten chip nie jest wykrywany przez urządzenia diagnostyczne ASO, więc chyba legitymacja tej operacji nie jest potrzebna.
petek - 2009-11-30, 19:27

wieza napisał/a:
ps ale jesli ktos bedzie chcial zrobic modyfikacie prodsze o kontakt zawsze da sie zalatwic jakis upust ;)


Jaka jest całkowita cena modyfikacji?

laisar - 2009-11-30, 19:31

Cytat:
Cytat:
20 min zgrania mapy, 2h dostalem tel ze moge juz przyjechac i 20 min wgrywanie trwalo

ten chip nie jest wykrywany przez urządzenia diagnostyczne ASO

Tak po prawdzie to nie tyle chyba jest "chipowanie" - bo wygląda na to, że nie ma żadnego nowego elementu - co raczej "flashowanie" d;

Jeśli zatem wszystkie wszystkie dane numerologiczne zostały przepisane ze starej mapy to właściwie rzecz bez hamowni (/ analizatora spalin?) faktycznie może być niewykrywalna...


@wieza: A czy mechanicznie też silnik jakoś został przystosowany do większej mocy, czy wg danych modyfikującego mieści się w fabrycznym zapasie?

(Albo się nie mieści i powiedział o ile to skróci jego żywot? <; )


Cytat:
chyba legitymacja tej operacji nie jest potrzebna

To jest chyba raczej zabezpieczenie na okoliczność jakichś - zwłaszcza nietypowych - problemów (PUK-PUK!). Jeśli bowiem nawet na co dzień operacja jest niewykrywalna, to przecież nie ma pewnie problemu ze zgraniem mapy i porównaniem jej z fabryczną. A wtedy pojawiłby się sęęęęk...

wieza - 2009-11-30, 22:51

modyfikacja w normie czyliu zywotnosc pozostaj e bez zmian :) z tych silnikow wyciaga sie te 105 koni normalnie tak jest w megankach i innych autkach z silnikiem 1,5dci
A jesli chodzi o koszt to niby 2000tysale ja sie mocno targowalem :)

borys68 - 2009-12-01, 08:52

Ahoj!
Ile można (bezpiecznie) wyciągnąć z wersji 68KM?
Bo jeśli tyle samo, co z 85KM - to po co przepłacać przy zakupie, lepiej wydać te pieniądze na overclocking ...
Borys

laisar - 2009-12-01, 09:43

Cytat:
z tych silnikow wyciaga sie te 105 koni normalnie

No nie tak całkiem "normalnie", bo one jednak różnią się niektórymi częściami mechanicznymi - i to nie tylko osprzętem (np alternator), ale także dość istotnymi elementami (np turbosprężarka). Zmieniony jest także układ przeniesienia napędu.

(To samo - tylko oczywiście jeszcze bardziej - dotyczy wersji 68 KM...).

wieza - 2009-12-11, 13:56
Temat postu: :)
Witam nie mamialem za bardzo czasu aby napisac ostatnio

No i tak autko zbiera sie naprawde przyzwoicie :) czuje sie ze doszlo troszke tej mocy :)
przy 120km/h czuje sie jak przyspiesza :)
jesli chodzi o spalanie to nie wiem :) teraz jazda mi sie podoba i czasem sie na skrzyzxowaniu dziwia ;) niektozy ze drakulka pokazuje tylek ;)
cos wiecej opisze kiedy indziej a teraz na narty jade :):)

borys68 - 2009-12-11, 16:57

laisar napisał/a:


(To samo - tylko oczywiście jeszcze bardziej - dotyczy wersji 68 KM...).

Wyraziłem się niejasno ... czy z 68KM da się wyciągnąć ok. 85 KM za mniej, niż wynosi różnica w cenie zakupu pomiędzy tymi wersjami.
Nie chodziło mi o wyciśnięcie 105 KM z wersji 68 KM :)
Borys

wieza - 2009-12-11, 17:20

a jaka wynosi roznica w cenie ? bo nie wiem? ale mysle ze spokojnie tak - zmiescisz sie w cenie :)
borys68 - 2009-12-11, 18:25

wieza napisał/a:
a jaka wynosi roznica w cenie ? bo nie wiem?

Wreszcie sprawdziłem - u MCV ta różnica to 2350 zł. Ponadto dizel 85KM jest dostępny wyłącznie jako Laureate.
A różnica pomiędzy Ambiance 68 a Laureate 85 to 4400 złotych.

A sedana dci 85KM w Polsce nie ma ...

Borys

Andrzej - 2009-12-26, 13:54

wieza napisał/a:
No i tak autko zbiera sie naprawde przyzwoicie :) czuje sie ze doszlo troszke tej mocy :)
przy 120km/h czuje sie jak przyspiesza :)


Ale z wykresu widać, że teraz moc maksymalna jest przy niższych obrotach, za to moment przy wyższych i to znacznie. Więc nie wiem czy było warto. Owszem auto bedzie lepiej przyspieszać, ale nie będzie szybsze - bo skrzynia ta sama. Przydałoby się teraz wymienić skrzynię na sześciobiegową.
Druga sprawa to czy aby na pewno te wykresy są prawidłowe, bo coś mi się wydaje, że odcięcie w dci jest przy 4500rpm, a tu silnik kręcił się do jakichś 4800.

A swoją drogą to czy ktoś wie jaki największy silnik wejdzie do Dacii - 1,9 był monwany w Clio więc tu powinien się zmieścić, a coś większego???

browar7 - 2010-01-09, 20:00

GeRRaD napisał/a:
Można kupić, o ile wersja silniejsza występuje, po drugie tuning to pasja, hobby, frajda z dokonywania zmian/ulepszeń i posiadania czegoś czego nie mają inni (unikalnej wersji).Ja o ile byłoby mnie stać oddałbym auto do profesjonalnego tuningu niefabrycznego bez mrugnięcia okiem i wiedziałbym że mam jedyną niepowtarzalną wersję samochodu w Polsce, a może i Europie (nie chwaląc się już zmieniłem co nieco). A to nie to samo co silniejsza wersja fabrycznego wozu złożonego w iluś tam egzemplarzach, według jednego schematu.

Ot i cała filozofia tuningu :-D


I tu się zgadzam w całej rozciągłości z przedmówcą ;>

laisar - 2010-03-15, 10:34

Andrzej napisał/a:
Ale z wykresu widać, że teraz moc maksymalna jest przy niższych obrotach, za to moment przy wyższych i to znacznie. Więc nie wiem czy było warto. Owszem auto bedzie lepiej przyspieszać, ale nie będzie szybsze - bo skrzynia ta sama. Przydałoby się teraz wymienić skrzynię na sześciobiegową.

Uwagi poniekąd słuszne, ale sześciobiegówka przydałaby się raczej ze względu na ekonomię i komfort (dźwiękowy), bo tak naprawdę podwyższanie prędkości maksymalnej nie ma bardzo ma sens. Toć w PL i najsłabszy benzyniak z daćkowych silników oferuje więcej niż pozwalają przepisy - a zagranicą, na lepszy drogach, zaczęłyby za to pewnie wychodzić niedostatki zawieszenie (i hamulców, puk puk).

Natomiast na co dzień chodzi chyba jednak właśnie głównie o to przyśpieszenie - i taka modyfikacja jak u wiezy ma sens, ale, rzeczywiście, raczej dla jazdy pozamiejskiej oraz rozpatrując przeciętny styl jazdy, bo dla "sportowo"-dynamicznego obniżenie osiągów przy niskich obrotach i tak nie ma większego znaczenia, a i aktualna - krótsza - skrzynia biegów jest lepsza... <;


Cytat:
Druga sprawa to czy aby na pewno te wykresy są prawidłowe, bo coś mi się wydaje, że odcięcie w dci jest przy 4500rpm, a tu silnik kręcił się do jakichś 4800.

To jest przecież ustawiane elektronicznie, więc również mogło zostać zmienione przy "chipowaniu".

benny86 - 2010-03-15, 11:39

Tak swoją drogą sformułowanie "wzmocnienie mocy" jest bardzo ciekawe :mrgreen:
laisar - 2010-03-15, 13:06

Nie ma to jak świeże oko... (;
kubalonek - 2010-03-26, 21:31

mam kolegę który systematycznie w swoich samochodach wgrywa nawy soft do sterownika silnika diesla , bo zna kolesia z polskiego oddziału Boscha - bo to bosch w większości robi pompy i osprzęt i oprogramowanie. Okazuje się ,że faktycznie można spokojnie zwiększyć nieznacznie moc i dodatkowo zmniejszyć spalanie .... cuda - nie do końca , bo ceną jest wyższa zawartość CO i azotków , w ogóle syfów w spalinach . Polega to na zmianie całego programu sterującego i faktycznie jest nie do wykrycia. Efekty ? prowadziłem grand voyagera turbo diesla na trasie 400 km , 5 osób , prędkości czasami pow. 120-130 km/h , plus spokojne wyprzedzanie , silnik miał bodaj 150 KM , zużycie wahy = ok 6 l/100 . To było parę lat temu . Auto bezawaryjnie jeździ do dziś.
Darciu2 - 2010-05-24, 16:03
Temat postu: chip w dci
Polecam szczególnie do daćki 68 PS. Auto ma naprawdę kopa, nie ma problemów przy większych górkach i pomimo dynamiczniejszej jazdy niż wcześniej spalanie spadło mi o prawie litr na setkę.

Szczerze polecam
http://cgi.ebay.de/Dacia-...=item1c120a40c0

Dawid - 2010-07-16, 21:38

Dziś zamontowałem w/w boxa z ebaya . Faktycznie auto jak odmienione. Przede wszytkim ma moc to juz nie to samo auto . Jadąc na 3 , 4 czuć takie pokłady dodatkowej mocy , której wcześniej nie było , że szok!
5 bieg można wrzucić przy odrobine mniejszej prędkości niż dotychczas nie powodując odczuwalnego przymulenia (mam na myśli jazdę z prędkością około 60 KM w terenie płaskim) . Spalanie niby spadło według komputera , ale to jeszcze będę testował .


Boxa podpinałem do czegoś (sterownik?) na czym był napis Delphi , wiec raczej nie mam wtrysków Siemens jak obiecano mi w salonie .

Pytanie do Darciu2 na boxie jest możliwość regulacji mocy kombinowałeś coś z tym ?

krakry1 - 2010-07-17, 10:34

Dobry wynalazek te Boxy - Pytanie czy to nie uszkadza na dłuższą metę silnika? No i czy nie wyłapią tego w ASO? (nawet po odłączeniu)
laisar - 2010-07-18, 22:51

Z tą dobrością - np w kwestii czystości spalin czy długookresowego wpływu na silnik - to zdania są jednak zdaje się bardzo mocno podzielone...

(Katalizator czy EGR też przecież fizycznie rzecz biorąc można usunąć d: ).

Darciu2 - 2010-08-04, 17:54
Temat postu: box
Dawid napisał/a:
Dziś zamontowałem w/w boxa z ebaya . Faktycznie auto jak odmienione. Przede wszytkim ma moc to juz nie to samo auto . Jadąc na 3 , 4 czuć takie pokłady dodatkowej mocy , której wcześniej nie było , że szok!
5 bieg można wrzucić przy odrobine mniejszej prędkości niż dotychczas nie powodując odczuwalnego przymulenia (mam na myśli jazdę z prędkością około 60 KM w terenie płaskim) . Spalanie niby spadło według komputera , ale to jeszcze będę testował .


Boxa podpinałem do czegoś (sterownik?) na czym był napis Delphi , wiec raczej nie mam wtrysków Siemens jak obiecano mi w salonie .

Pytanie do Darciu2 na boxie jest możliwość regulacji mocy kombinowałeś coś z tym ?


Zgodnie z opisem instalacji(po niemiecku) masz 3 - 4 możliwości regulacji śrubką i testów na drodze jakie ustawienie ci najlepiej odpowiada, potem już nie wolno kręcić.

mekintosz - 2011-05-31, 22:15
Temat postu: Box Chip Tuning - czy ten zadziala ?
Cena konkurencyjna, zakaldajac ze sprawny, czy zadziala z silnikiem 68 Km z Daci ?
Prezes - 2011-06-01, 08:44

Chyba każdy odpowie podobnie - według napisu zadziała, ale czy zadziała - to trza podłączyć, przeżegnać się i sprawdzić 8-)
jjmalin - 2011-06-01, 10:21

jakoś do boxów nie mam przekonania... ponoć powodują niezły przesiw po odłączeniu go od silnika. preferowałbym chip bezpośrenii bo box ma dla każdego silnika takie same ustawienia a chip jest robiony indywidualnie pod autko
Dawid - 2011-06-01, 21:11

To jest box dla Common rail z softem pod sterownik Delphi DCM 1.2 - uniwersalny to on absolutnie nie jest w takiej formie . Nie wiem ile to kosztuje ,ale jak kilka stówek to warto.
mekintosz - 2011-06-01, 22:29

Tylko jakie ja mam wytryski ? Delphi ? Jest to urzadzenie z 2003 r amoj pojazd z 2009... ? Czy gniazdka pasowaly by do Sandero ? Sprzedajacy mial to w megance.
jjmalin - 2011-06-02, 09:24

mekintosz masz wtryski delphi. od silnika pow. 100 KM są już wtryski Bosha ( nie wiem jak te nowe 90 KM z FAP ale chyba tez mają delphi )
Dawid - 2011-06-02, 10:12

Moim zdaniem lepiej kupić nowy

DCI 68 KM
http://fahrzeugteile.shop...68&_sacat=40181

DCI 86 KM

http://fahrzeugteile.shop...86&_sacat=40181

dCi 90 FAP

http://fahrzeugteile.shop...90&_sacat=40181

Ammianus - 2011-06-02, 13:29

UUU, niech ten temat żyje - ja też się przymierzam do podrasowania silnika
Prezes - 2011-06-02, 14:21

Znajomy znajomego kupował tutaj, bardzo długo czekał na przesyłkę.
jjmalin - 2011-06-02, 21:06

Uwaga: oferta chiptuningu jaką dostałem ( firma z Łazisk )

Dzień dobry,

Na początku krótka informacja, że nasz produkt nie jest zwykłym chip box, tylko bezpośrednim tuningiem oprogramowania sterownika Pańskiego samochodu. Podstawą jest oryginalny sterownik tuningowanego samochodu do którego wgrywana jest (po ustaleniu optymalnych parametrów pracy silnika) nowa mapa jego pracy wykorzystująca rezerwy jakie każdy silnik posiada.
Nasze oprogramowanie jest testowane na hamowni w Niemczech. Oprogramowanie jest więc sprawdzone zanim zostanie wgrane do sterownika samochodu.

Na zapytanie dajemy opcjonalnie zaświadczenie dla stacji kontroli technicznych pojazdu.

Zwiększenie mocy Pańskiego samochodu jest możliwe.

Proponujemy zwiększenie mocy do 25KM oraz o 55NM-60NM więcej. Natychmiast po wgraniu oprogramowania samochód bedzie dynamiczniejszy jak również polepszy się jego spalanie.
Czas roboczy związany z usługą wynosi około 5 godzin.
dodatkowo w cenie jest V/Max i gwarancja na oprogramowanie i sterownik.

Cena +Vat wynosi 2000 PLN.


Oraz firma z Wałbrzycha ( Tuneforce ):

Witam,

Wszystko zależy od tego ile wyjdzie w serii...generalnie z tego silnika bezpiecznie można zrobić ok 85-95KM/200-220Nm

Auto Krytyk - 2011-06-03, 08:48

Za te 2000 to trzeba było brać fabryczny silnik 85 różnica jest właśnie koło 2000. Jak ja kupowałem to było 1800zł.
tweeciak - 2011-06-03, 09:30

TAXI....nie bylo StepWay'a z innym silnikiem DCi niz 68KM. Teraz dopiero jest z 90KM-i tylko taki DCi jest oferowany
Auto Krytyk - 2011-06-03, 14:17

Faktycznie w stepwayu nie było wyboru, machnąłem się. :-( . To trochę właściciele są poszkodowani w takim razie Dacie brakiem wyboru.
mekintosz - 2011-06-05, 22:21

TAXI AIRPORT napisał/a:
Faktycznie w stepwayu nie było wyboru, machnąłem się. :-( . To trochę właściciele są poszkodowani w takim razie Dacie brakiem wyboru.


Ja kupilem Dacie z 68KM, nie bylo ciekawych i pewnych ofert na 85 KM w tym czasie. Teraz tez powoli mysle o przeprogramowaniu na 75-85 KM.

kubalonek - 2011-08-23, 08:56
Temat postu: czy ktoś czipował Dci 68 na więcej?
Uprzejmie proszę o opinie . Ostatnio prowadziłem korespondencję z warszawska firmą tuningową na temat poprawy osiągów silnika dci 68 KM , oferta zachęcająca ok. 80 KM plus 200 Nm momentu , do tego podobno mniejsze spalanie....
Może bym się zdecydował ale modyfikacja 1700 zł. Trochę drogo . Czy ktoś z forumowiczów zwiększał moc w MCV i czy to faktycznie coś dało , szczególnie czy spadło zużycie ON ?? . Wiadomo ,że zwiększa się ciśnienie doładowania - ale czy taki zabieg dramatycznie nie zmniejsza żywotności turbiny?

Beckie - 2011-08-23, 20:32

kubalonek, przecież znasz właściwy wątek na swoje pytanie... ;-)
http://www.daciaklub.pl/f...p?p=49197#49197

kubalonek - 2011-08-23, 20:40

tak wiem , sorki zapomniałem wątku , ale zależy mi KONKRETNIE na dci 68 w MCV .
Pozdrawiam.

chriskb - 2011-08-23, 20:41

kubalonek,

Tutaj taniej http://www.racechip.de/ra...dCi-3313-r.html

Pozdrawiam
:-)

wojtek_pl - 2011-08-23, 21:29

Echhh... Jakby to było takie proste z dodawaniem mocy... :roll:
tomala72 - 2012-02-23, 08:30
Temat postu: Moc dla diesla:)
Dodajcie se powera w swoich dci 1.5 Koledzy:)

http://moto.allegro.pl/da...2114297132.html

tweeciak - 2012-02-23, 09:00

Super...biore W CIEMNO-bo adresu....zadnego nie ma..tylko telefon :mrgreen:
limo - 2012-02-23, 10:21

co się czepiacie buce skoro pan pisze wyraźnie w opisie aukcji

Cytat:
(juz od 8 lat są sprzedawane w Holandii i przyniosły pelną satysfakcję klientom)


ja mam mpi ale i tak kupię i to 2 szt. jedni mają biturbo ja będę miał biBoxa :mrgreen: :!: :!:

tweeciak - 2012-02-23, 10:53

Wiesz...zeby wtedy nadwozie za podwoziem...nadążylo:)
limo - 2012-02-23, 11:59

superglu w kilku punktach strategicznych i da radę
Ammianus - 2012-02-23, 12:28

Prezes napisał/a:
Znajomy znajomego kupował tutaj, bardzo długo czekał na przesyłkę.

Prezes, i jak się sprawuje ten box? Mógłbyś podpytać?

okey32 - 2012-02-23, 12:37

A przypadkiem 1.5 68kM i 1.5 90kM to nie jest ten sam silnik tylko właśnie po tuningu fabryczny i moze jakiś małych zmianach? Moze jeszcze majac silnik 68kM zdecydował bym sie na zwiększenie mocy ale wyżyłować 90kM na 110kM to juz bym sie poważnie zastanowił.
Prezes - 2012-02-23, 14:47

Ammianus napisał/a:
Prezes napisał/a:
Znajomy znajomego kupował tutaj, bardzo długo czekał na przesyłkę.

Prezes, i jak się sprawuje ten box? Mógłbyś podpytać?

Się sprawował jak był założony, nie wiem czy teraz jest.. Ustawiany jest potencjometrem - zależność mocy od przekręceń śrubki (?). Jak się za mocno podkręciło, to kontrolka STOP się pojawiała przy 130/140 km/h. Zbierał się lepiej, przy pomiarach wyszło większe przyspieszenie na wysokich biegach mierzyłem np. od 80 do 120 na 5-tym biegu. Ogólnie jak się człowiek boi, to lepiej nie montować, jak ostrożnie z gazem postępuje, albo ma tylko silnik tylko 68 kucy, to warto zainwestować. Może jak będzie jakiś zlot, to wypożyczę od kumpla i przywiozę (powinien się zgodzić).

krakry1 - 2012-02-23, 15:59
Temat postu: Re: Moc dla diesla:)
tomala72 napisał/a:
Dodajcie se powera w swoich dci 1.5 Koledzy:)

http://moto.allegro.pl/da...2114297132.html
Musi być super ... za 299zł - tym bardziej, że w profesjonalnym serwisie tuningowym Box kosztuje ok. 2.500,-zł.

Trzeba brać od razu tak, ze 3 sztuki - będzie na zapas. :lol:

Lukas87 - 2012-02-23, 22:27

az dziwne 100% komentarzy pozytywnych :shock:

i komentarze:
"ceed dostał kopa i jest to odczuwalne, polecam ten chip box no i pozdrawiam sprzedawcę.P.S.- mam nadzieję że turbina to wytrzyma."

"Chip box działa w KIA z silnikiem CRDI . Sprawdziłem programem ANDROID/TORQUE oraz Interfejsie ELM 327 obd2 Bluetooth w czasie jazdy i jest na pewno większy moment obrotowy i moc w AUCIE niż bez tego urządzenia.Szybka dostawa.Polecam NIEDOWIARKOM. "

"super sprzet samochud dostal nowe zycie az strach dodawac gaz polecam w pelni udana transakcja sprzedajacy godny polecenia....pozdrawiam"

"Bardzo solidny sprzedawca polecam. A powerbox zadawalający. Nie kopci a mocy przybyło. Polecam"

"Transakcja przebiegła pomyślnie,szybka dostawa, chip dodał trochę mocy czuć pod pedałem ale spalanie nie zmniejszyło się, auto po prostu zaczyna dymić, oprócz tego wszystko jest OK. POZYTYW, POZYTYW."

"Konkretny sprzedawca, Chip rewelka, moje A2 to całkiem inne autko. Oczywiście polecam!"

itd :-D

chriskb - 2012-02-24, 05:50

Taka mała uwaga:

Cytat z opisu

pkt. 7 Możliwość dostrojenia potenciometrem dawkę paliwa (fine tuning).

Zmiana stosunku doładowania i mieszanki paliwowo-powietrznej przez użytkownika może się skończyć przedawkowaniem.

Cena nie jest szalona, podobne chip-box można kupić w Niemczech już za około 80€ do DD. Pozostałe ogłoszenia jak i znalezione na internet maja duży rozrzut cen. Fabrykę zawsze można poprawić, silniki dCi nie są zbyt wysilone, ale czy zawsze warto :?:

petek - 2012-03-05, 14:42
Temat postu: 1.5 dCi 68@85KM
Od weekendu mój silnik ma trochę więcej ;-) Dzięki firmie V-tech przeskoczyłem z 68 na 85 KM, moment obrotowy 160->190 Nm. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Auto jest żwawsze, lepiej zbiera się do wyprzedzania. Spalanie wg komputera spadło o ok. 0,5 l/100.
Przy okazji niestety okazało się, że mam totalnie zapchany filtr powietrza. Po jego wymianie osiągi mają być jeszcze lepsze.
W razie pytań służę pomocą.

czaju - 2012-03-05, 15:18

good job
Ammianus - 2012-03-05, 16:04

Cena, czas realizacji? To b ox jest? Jest możliwość zdjęcia przed wizytą w serwisie?
mekintosz - 2012-03-05, 17:34

...dolaczam sie do pytania. Vtech np rozkladal cene boxu na raty:

http://vtech.pl/oferty/wypozyczanie-boxow

petek - 2012-03-05, 20:34

Nie mam boxa. Zdecydowałem się na trwałą zmianę softu silnika. Czas realizacji to ok. 3 godziny. Byłem cały czas przy aucie i widziałem jak to się robi.
Na początku podłącza się auto pod komputer i mierzy parametry silnika w trakcie jazdy. Jednocześnie sprawdza czy nie ma błędów. Następnie auto trafia na hamownię, gdzie sprawdza się czy trzyma parametry producenta. Jeśli wszystko jest ok ściąga się oprogramowanie silnika na komputer i wysyła do Vtech'u. Oni w tym czasie opracowują zmiany i odsyłają zmienione oprogramowanie, które wgrywa się do silnika. Następnie samochód znów trafia na hamownię, gdzie ocenia się parametry po zmianach. Jeśli są niewystarczające wysyła się dane z hamowni do Vtech'u i oni znów nanoszą poprawki i tak do skutku. U mnie chyba ze 3 razy poprawiali.
Cena wg Vtech'u to 1350 zł. Ja miałem trochę taniej, bo robił mi to znajomy, który jest dealerem Vtech'u.
Teoretycznie jest możliwość do powrotu do oryginalnego softu, ale serwis będzie miał możliwość sprawdzenia, że były dokonywane jakieś zmiany. Pytanie tylko czy będą chcieli aż tak głęboko grzebać.

mekintosz - 2012-03-05, 21:59

petek napisał/a:
Nie mam boxa. Zdecydowałem się na trwałą zmianę softu silnika....
Teoretycznie jest możliwość do powrotu do oryginalnego softu, ale serwis będzie miał możliwość sprawdzenia, że były dokonywane jakieś zmiany. Pytanie tylko czy będą chcieli aż tak głęboko grzebać.


Masz samochod po gwarancji ? Fajnie gdyby dealer V-TECH zachowywal na dysku program twojego silnika, by w przypadku "downgradu" mocy przez ASO mozna by szybko z symboliczna oplata znow wgrac. Jaka moc mial Twoj samochod na hamowni ? Na stronie v-tech podaja ze wyciskaja 87 KM z chipa. Tobie ustawili na 85 czy wiecej sie nie udalo ?

http://vtech.pl/katalog/c...-50kW-68KM.html

petek - 2012-03-06, 08:39

Wyszło 85 KM z groszami, ale powiedzieli, że jak zmienię filtr powietrza to będzie więcej. Oryginalny soft oczywiście mam zarchiwizowany.
Na hamowni auto miało 70 KM a moment 155 Nm (zaniżony podobno z powodu filtra).

mekintosz - 2012-03-06, 18:51

Dlaczego zdecydowales sie na chipa zamiast box ? Kwestia rozliczen z kolega-delaerem czy poradzili Ci to pracownicy firmy tuningowej jako lepsze rozwiazanie ? Czy masz mozliwosc ponownego wgrania map na 85 KM w przypadku zmian w sofcie przez ASO ?
petek - 2012-03-06, 21:56

Nie jeżdżę do ASO więc upgrade softu mi nie grozi. Wybrałem chipa zamiast boxa, bo chip jest tworzony na bieżąco pod konkretny silnik, testowany na hamowni, korygowany itd. Box to rozwiązanie uniwersalne. Nie zawsze daje oczekiwane efekty. Poza tym V-tech do dCi poleca właśnie chipa, a nie box.
Kristoff - 2012-03-07, 12:53
Temat postu: Re: 1.5 dCi 68@85KM
Witam,

Czy można prosić o namiary, w którym warsztacie (zgaduję, że w Warszawie) przeprowadzono tę modyfikację?

Pozdrawiam,
Kristoff

petek - 2012-03-07, 13:04

Kristoff, modyfikację robił mi kolega w Białymstoku. Jeśli chcesz podam Ci namiary. Czasami wycieczka poza Warszawę może się opłacać. Zależy jak się dogadasz. Tyle, że czasu więcej to zajmuje.

Namiary na firmę:
www.cartronic.pl

Seal - 2012-03-07, 14:10

Petek a może twój kolega da jakieś zniżki dla Klubowiczów :lol:
To mu klientów napędzisz :mrgreen:

petek - 2012-03-08, 13:17

Dowiedziałem się jak wygląda sprawa z cenami. Standardowo koszt chiptuningu dCi kosztuje 1500 zł. Teraz jest upust 10% o nazwie chipowanie na śniadanie, więc cena wynosi 1350 zł. Mój kolega z cartronic zgodził się urwać 50 zł od tej ceny dla fanklubowiczów Dacii.
Kristoff - 2012-03-08, 13:41

@petek

Dzięki za info i "wytargowanie" upustu dla klubowiczów.

Pozdr,

Kristoff

mekintosz - 2012-03-09, 09:00

Tylko czy za 50 zl warto gnac do Bialegostoku z Warszawy ? ;-) W stolicy mozna tez czipowac na sniadanie ;-)
Seal - 2012-03-09, 09:07

mekintosz napisał/a:
Tylko czy za 50 zl warto gnac do Bialegostoku z Warszawy ? ;-) W stolicy mozna tez czipowac na sniadanie ;-)

Potraktuj taki wyjazd jako wycieczkę na Podlasie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

petek - 2012-03-09, 09:18

Rozmawiałem jeszcze raz z kolegą. Prosił, żeby zainteresowani kontaktowali się z nim na maila. Może coś uda się jeszcze wytargować indywidualnie.
kubalonek - 2012-04-09, 21:00

Sam myślałem o czymś takim . Podeślij jak możesz namiary .
Lukas87 - 2012-04-10, 19:37

kubalonek napisał/a:
Sam myślałem o czymś takim . Podeślij jak możesz namiary .



ile masz kucy seryjnie jak 85KM to bym nic nie robił co innego jak 68KM

kubalonek - 2012-04-10, 21:20

68 KM . W sumie to aż bardzo mi nie uwiera , bo zbiera się w miarę dobrze, a w porównaniu z megane 1.4 8V to MCV to rakieta . Bardziej mi chodzi o urwanie spalania , bo jak się ma 68 Km to bardzo trudno zejść poniżej 5 L / 100 km , a 85 na miękko schodzi poniżej ,średnio do 4.7 co jest przy tych cenach ON wartością wskazaną... Mnie urządzałoby większy moment no i 0. 5 L mniej.
petek - 2012-04-11, 12:10

Spalanie rzeczywiście spada. Ciągam swoim MCV przyczepę ciężką, bo DMC 1300 kg. Przed tuningiem spalanie miałem na poziomie 8 l z przyczepą, teraz 7,2 l wg wskazań komputera. Auto solo na szosie z 4 os. 5,2 l/100 teraz 4,8 l/100. Styl jazdy bez zmian, więc różnice w miarę obiektywne.

Kubalonek - namiary masz wyżej w moich pierwszych postach.

Lukas87 - 2012-04-11, 20:15

kubalonek napisał/a:
68 KM . W sumie to aż bardzo mi nie uwiera , bo zbiera się w miarę dobrze, a w porównaniu z megane 1.4 8V to MCV to rakieta . Bardziej mi chodzi o urwanie spalania , bo jak się ma 68 Km to bardzo trudno zejść poniżej 5 L / 100 km , a 85 na miękko schodzi poniżej ,średnio do 4.7 co jest przy tych cenach ON wartością wskazaną... Mnie urządzałoby większy moment no i 0. 5 L mniej.


akurat mam 85KM i powiem że krótkie trasy rzędu 5Km to spalanie 5.5L/100km, trasa stała jazda 90km/h pali około 4L/100km a predkosc autostradowa 140km/h spala 5,7-6l/100km przewaznie troche trasy troche miasta i srednie mi wychodzi z calego baku 5.2l/100km

kubalonek - 2012-04-12, 19:44

MCV zawsze pali więcej niż logan sedan lub sendero- po prostu opór powietrza , większa masa.
Na forum w wielu opiniach bezproblemowo MCV można zejśc na trasie poniżej 5L wersją 85 Km. Jest to zasługa na pewno intelcoolera ,większego ciśnienia wtrysku i wydaje mi się innej turbiny.
Z wersją 68 jest trochę gorzej. Mój rekord to 4.8 L/100 . ( Radom-Zatwarnica Bieszczady) , Chorwacja -4.9 l/100 Km. W sumie gdyby usługa kosztowałaby 1/2 to nie zastanawiałbym się długo.

Dawid - 2012-04-12, 21:30

wersja 68 nie ma innej turbiny niż w wersji 85 . Wersja 68 ma intercooler . Zachęcam wszystkich do podniesienia ciśnienia turbiny . Mniejsze spalanie przy większej mocy to ściema .Nowy soft czy powerbox oszukuje komputer w tej kwestii.
link

mekintosz - 2012-04-13, 15:26

Czyli rozumiem, że te silniki różnią się tylko typem wtryskiwaczy oraz oprogramowania komputera oraz skrzynią biegów dostosowana do 200 Nm?
krakry1 - 2012-04-13, 19:34

Napewno skrzynia biegów i oprogramowanie są różne w dCi 68 i 85. Co do wtryskiwaczy - nie wiem.
petek - 2012-04-14, 15:58

Dawid napisał/a:
Nowy soft czy powerbox oszukuje komputer w tej kwestii.
link


Podobno jest tak, że box oszukuje spalanie, natomiast nowy soft uwzględnia wyniki komputera i to co pokazuje jest wartością rzeczywistą. Już nie pamiętam, jak to tłumaczono, ale podobno tak jest.

W moim spalanie rzeczywiście spadło i to co pokazuje komp mniej więcej się zgadza z tym co ubywa ze zbiornika.

bigplik - 2012-08-29, 07:29
Temat postu: Chip tunning
bardzo proszę o wasze opinie n/t stosowania gotowych kostek do podnoszenia mocy,
czyli chip tunning
np. jak tu http://moto.allegro.pl/da...2556744033.html
mam MCV 2007 z 68kM

czy ktoś z was przerabiał już w ten sposób swoje auto, czy ten zabieg jest wart zachodu?


osobny wątek:
- czy dodatkowe zastosowanie filtra sportowego np. K&M http://moto.allegro.pl/da...2548040157.html
oraz w dedykowanego tłumnika http://moto.allegro.pl/ka...2505579518.html może nieco ożywić MCV?

dodam że nie zamierzam robić z silnika 1.5dci auta sportowego :)
ale wyprzedanie z 5 osobami na pokładzie strasznie przymula moje auto,
torchę żałuję że nie kupiłem go w mocniejszej wersji 75 lub 85KM

będę wdzięczny za wasze opinie w/s

tomala72 - 2012-08-29, 07:54

Filtr i tłumik możesz sobie spokojnie darować bo nic nie odczujesz:)
Co do chipowania to tylko u sprawdzonych fachowców a wynalazki z allegro omijać szerokim łukiem:)

http://vtech.pl/

http://c-tronic.eu/Dacia/373/logan-1-5l-dci-68-hp

bebe - 2012-08-29, 09:06

tomala72 napisał/a:
Filtr i tłumik możesz sobie spokojnie darować bo nic nie odczujesz:)

To nie do końca prawda - odczujesz więcej decybeli, na zewnątrz auto będzie brzmiało groźniej (można warczeć na pieszych!), a filtr i tłumik zastosowane razem dodają +10 KM do samopoczucia właściciela! ;)

A serio - wszystko fajnie, ale weź pod uwagę, że w przypadku oryginalnie mocniejszej wersji jest też inne sprzęgło i chyba inne elementy. Więcej mocy (tak naprawdę momentu obrotowego) to fajna sprawa, ale trzeba jeszcze tą moc przenieść na koła.

kakus - 2012-08-29, 13:02

prosił bym o opinię ludzi w temacie ( takich co robili taki tani chip-tuning ) a nie teoretyków którzy czerpia swoją wiedzę z czasopism ... bez urazy
chriskb - 2012-08-29, 14:40

Wpierw trzeba się udać na hamownię i sprawdzić w jakim stanie jest silnik (ile KM generuje). Dobra hamownia da z wynikami pomiarów wykres mocy. W Krakowie jest kilka zakładów, któer mają sprawdzone hamownie. Ponieważ ten rodzaj silnika nie jest przeznaczony do tzw. rasowania, praktycznie za pomocą tego taniego chipboxa można zmienić tylko dwa parametry (czas i dawkę - il.paliwa i powietrza). Praktycznie od wyniku początkowego z hamowni będzie wiadomo jaki jest wzrost mocy. Jezeli silnik był dobrze spasowany i będzie generował po pomiarach na hamowni deklarowaną moc około 68 KM, to zastosowanie chipboxa podniesie moc ale nie więcej niż 10%.

Odnośnie drugiego zapytania. Silnik to maszyna przepływowa i zastosowanie swobodniejszego przepływu powietrza na pewno podniesie moc. Zastosowanie prezentowanego filtra razem z chipboxem, będzie skutecznym rozwiązaniem. Niestety widzę problem z układem wydechowym. Tutaj mamy problem z przepisami a raczej zastosowanie tłumika o bardziej swobodnym przepływie i hałasem. Podejrzewam, że jak nie Policja to ITS mogą pojazd skontrolować i skierować na badanie techniczne.

Reasumując za kwotę około 1 000 PLN będzie można bez szkody dla trwałości silnika podnieść jego moc o około 10 KM. Na pewno nie zaszkodzi to ani silnikowi ani pozostałym elementom napędu auta.

Osobiście sprawdzałem to tanie rozwiązanie z Allegro. W moim aucie sprawdziłem na hamowni DD (1.5 dCi 110 KM). Mam niezły egzemplarz. Auto uzyskało max. moc przy 3 850 obr. moc 112 KM. Po założeniu tego taniego "powerbox" pomiar na hamowni 3 400 obr. i moc 125 KM. Niestety nie robiłem żadnych zmian z układem dolotowym i wydechowym. Dopiero po gwarancji jeżeli nadal będę ujeżdżał DD pomyślę o podniesieniu mocy auta. Box zwróciłem sprzedawcy, gdyż nie zapewnił deklarowanej zwyżki mocy.

Uważam, że za te pieniądze ryzyko jest minimalne, a jakie będzie samopoczucie to już zależy od użytkownika. Dodam na koniec, że po paru dniach jazdy z tak podrasowanym autem wraca się do rzeczywistości i nadal brakuje mocy.

mekintosz - 2012-08-29, 17:21

Box za 250 zl wydaje sie jakims shitem. Warto zainwestowac w pomiar na hamowni plus profesjonalnie wykonany czip tuning. Proponuje: http://vtech.pl/katalog/c...acia-Logan-MCV. http://vtech.pl/ceny . Zastanowic sie mozna nad opcja box na raty u nich http://vtech.pl/oferty/wypozyczanie-boxow

Tez mnie trapi brak mocy w sandero, jednak gwarancja na ta chwile skutecznie mnie "odstrasza" od chipu.

Prezes - 2012-08-29, 20:18

mekintosz napisał/a:
Tez mnie trapi brak mocy w sandero, jednak gwarancja na ta chwile skutecznie mnie "odstrasza" od chipu.
Eeeee tam.. a chciałem Ci mojego zainstalować na chwilę :-P
chriskb - 2012-08-29, 20:47

Kol. mekintosz, nie ma różnicy pomiędzy chipbox za 250 PLN i cudownym boxem z firmy Vtech oprócz ceny.

Sprawa tuningu poprzez zmianę mapy silnika to już inna bajka, ale prawdziwy zysk mocy to oprócz zmiany mapowania wymiana układu dolotowego i wydechowego. Efekt uzyskuje się znaczny w autach z turbosprężarką. Silniki bez turbo to przy sprzyjających okolicznościach max. 8 do 10% z reguły to efektywny wzrost mocy o 3 do 5%. Tak naprawdę bez ingerencji w wałek rozrządu i zawory plus kilka elementów osprzętu silnika to skórka nie warta wyprawki.

Jeżeli ktoś chcę zachować gwarancję i mieć dobre samopoczucie to chipbox jest jedynym rozwiązaniem.

mekintosz - 2012-08-29, 23:24

Prezes napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Tez mnie trapi brak mocy w sandero, jednak gwarancja na ta chwile skutecznie mnie "odstrasza" od chipu.
Eeeee tam.. a chciałem Ci mojego zainstalować na chwilę :-P


wiem... ale to byl nie Twoj ale Kolegi Kolegi ;-) ... a on go pewnie juz nie ma ;-(

bigplik - 2012-08-30, 08:47

chriskb napisał/a:
Efekt uzyskuje się znaczny w autach z turbosprężarką.

rozumiem, że silniki dci się do tego nie nadają?

chriskb napisał/a:

Jeżeli ktoś chcę zachować gwarancję i mieć dobre samopoczucie to chipbox jest jedynym rozwiązaniem.

u mnie gwarancja skończona więc nie ma z tym problemu

petek - 2012-08-30, 08:54

Nie wiem jak to jest z chipami z allegro. Ja mam ten sam silnik 68KM@85 i jest ok. Chipowanie przez zmianę mapy przez dealera VTech'u. Jestem naprawdę zadowolony. Większa moc i mniejsze spalanie. Jak ciągnę przyczepę spalanie też niższe, a mam co ciągnąć, bo DMC przyczepy 1300. W tym roku spalanie średnie na trasie do Chorwacji to ok. 7,2 l/100 z przyczepą na ogonie. Fakt, że droga prawie cały czas po autostradach, ale wcześniej miałem 7,8-7,9 l/100. Wynik oczywiście wg wskazań komputera.
Solo na trasie ok. 4,9 l/100 przy prędkości 100-110 km/h, wcześniej miałem 5,2-5,3.
Większy zapas mocy to większe bezpieczeństwo podróżowania. Z takiego założenia wychodziłem decydując się na tuning. U mnie to ma o tyle znaczenie, że holując przyczepę nie chciałbym stanąć na jakimś większym podjeździe.
Co do ceny. Jeśli chip z allegro kosztuje 250 zł i doliczysz do tego jeszcze badania na hamowni wyjdzie niewiele taniej niż profesjonalny chiptuning w firmie. Kupując takiego chipa nigdy nie masz pewności czy znacząco podniesie Ci moc silnika. Tuning w VTech'u gwarantuje indywidualne podejście i modyfikację mapy Twojego silnika, ciągle weryfikowany badaniem na hamowni. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie, choć na pewno droższe.

Prezes - 2012-08-30, 09:44

mekintosz napisał/a:
wiem... ale to byl nie Twoj ale Kolegi Kolegi ;-) ... a on go pewnie juz nie ma ;-(
Kolega kolegi ma kolegę, któremu sprzedał auto z chipem, więc pożyczyć to nie problem. Nie wiem nawet czy na nim jeździ.. Może przywieźć na wrześniowy zlot?
bigplik - 2012-08-30, 13:02

właśnie rozmawiałem z pracownikiem Vtech,
mówił że to co da się z tego silnika wykręcić to:
- 19kM przy chipie
- 14kM przy boxie

moment obrotwy
- ze 160Nm na 210 - chip
- 197Nm - box

pracownik powiedział, że nie będą to duże przyrosty i bardzo zauważalne,
różnica powinna być wyczuwalna jednak nie będzie to jakaś wielka zmiana,

koszt
- ok. 1400 zarówno box jak i chip
+ wymontowanie filtra cząstek stałych (jeśli w aucie jest - btw. czy w MCV 2007 jest taki filtr na wydechu?), jeśli taki filtr jest wtedy cena wzrasta do 2000pln

DrOzda - 2012-08-30, 13:26

bigplik napisał/a:

koszt
- ok. 1400 zarówno box jak i chip
+ wymontowanie filtra cząstek stałych (jeśli w aucie jest - btw. czy w MCV 2007 jest taki filtr na wydechu?), jeśli taki filtr jest wtedy cena wzrasta do 2000pln

To ci druciarze nie potrafią poprawić parametrów bez wymontowania FAP ?
Jeśli tak to w życiu bym tam nie oddał samochodu.
W MCV i innych Daciach filtry te są od rocznika 2011.

wojtek_pl - 2012-08-30, 13:26
Temat postu: Re: Chip tunning
bigplik napisał/a:
(...)
- czy dodatkowe zastosowanie filtra sportowego np. K&M http://moto.allegro.pl/da...2548040157.html
(...)

Miałem taki wkład filtra powietrza w Punto 1.2 75KM. Dużej różnicy nie było, ale auto zrobiło się ciut elastyczniejsze przy niskich obrotach.
Nie mam pojęcia czy będzie jakiś efekt przy silniku turbodiesla.

chriskb - 2012-08-30, 14:08

V-tec jak Amber Gold, dopuki się znajdą naiwnacy to ściągnie kilka groszy. Naprawdę wielka sztuka usunąć FAP i udrożnić układ wylotowy, który póżniej nie przejdzie kontroli technicznej i zyskać 14KM. To może zrobić każdy przeciętny mechanik. Jak zostało powyżej napisane druciarze.

Zresztą z wpisu kol. bigplik, specjalista z wysoko technicznej firmy nawet nie wie czy auto ma FAP czy też nie. Wiadomo od kiedy obowiązuje norma EURO 4, to i sprzedawcy w tak wyspecjalizowanej firmie powinni wiedzieć jaki modele aut mają to dobrodziejstwo.

petek - 2012-08-30, 14:12

Bzdury piszecie. Mój nie ma FAPu, bvł na tuningu w VTech'u i jestem zadowolony. Widzę, że w tym wątku "gazetowi teoretycy są przeciw chipowaniu, choć autor prosił o rady praktyczne.
chriskb - 2012-08-30, 14:27

Kol. petek, temat zaczął się od chipboxa i o tym możemy rozmawiać, czy chipbox z V-tec jest lepszy czy gorszy a może równy temu z Allegro za dwie i pół stówy.

Kol. przypadek jest inny, bo zmieniono mapowanie silnika i tutaj nie można dyskutować, bo rzeczywiście wzrost mocy będzie odczuwalny i nie chodzi o wymontowanie FAP. Nawet takie działanie poprawia spalanie i to też jest fakt, gdyż przesunięcie charakterystyki spalania zawsze poprawia ustawienia fabryczne.

Dobrzy by było jednak przedstawić dla potomnych wykresy mocy z hamowni przed tuningiem i po tuningu. Mam nadzieję, że za te pieniądze firma daje klientowi takie informacje.

Prezes - 2012-08-30, 14:32

FAP to pewnie był w ofercie jako dodatek nie zwiększający moc, tylko ułatwiający życie kierowcy. Używałem boxa za 650 PLN i działał. Jego "cyfrowość" tylko włożyłbym między bajki i nie wiem czy taki za 250 PLN nie działałby tak samo.

O hamowniach słyszałem tyle, że uzyskane przyrosty mocy nie są tak znaczne, ale odpowiednie obchodzenie się z gazem powoduje odpowiedni efekt na wykresie (pomiar pomiarowi może być nierówny).

Ogólnie raczej jestem za chipowaniem. A na wrześniowy zlot mogę pożyczyć od znajomego taki box i można go przetestować.

Samego chipowania się boję o tyle, że na przeglądzie mogą wgrać mapę producenta (bo na przykład były jakieś poprawki) i zamazać mi tuning i znów trzeba do tunerów pojechać, etc. Box daje trochę luzu :mrgreen:

petek - 2012-08-30, 18:18

Wykresy z hamowni oczywiście dostałem, ale nie traktuję ich jako trofeum i nie wiem czy jeszcze je posiadam. Jeśli kiedyś na nie trafię wrzucę skan. Tak czy inaczej nie są tu na forum pomocne, bo firma podchodzi do każdego auta indywidualnie. Procedurę chipowania opisałem w innym wątku. Każde auto będzie miało nieco inne wyniki.
chriskb - 2012-08-30, 19:27

Kol. petek, zapytałem o wykresy bo sam chciałem porównać jak przesuwa się moc max. w stosunku do obrotów przez zmianę mapowania. W chipboxie, który testowałem na DD zdecydowanie charakterystyka przesuneła się ku niższym obrotom. Niestety nie miałem okazji sprawdzić spalania.
Auto Krytyk - 2012-08-31, 12:22

Moim zdaniem cipowanie takiej fury jak dacia to przerost formy nad treścią, zresztą sam kupując MCV rozważałem wersje 68KM ale dopłaciłem niecałe 2000 z tego co pamiętam za 85KM.
Prezes - 2012-08-31, 12:53

vulcanor napisał/a:
rozważałem wersje 68KM ale dopłaciłem niecałe 2000 z tego co pamiętam za 85KM
W stepwayu nie było takiej możliwości.
vulcanor napisał/a:
Moim zdaniem cipowanie takiej fury jak dacia
A kupowanie? Auto jak auto, marka jak marka, czy Dacia to jakiś wyjątek?
petek - 2012-08-31, 13:38

vulcanor napisał/a:
Moim zdaniem cipowanie takiej fury jak dacia to przerost formy nad treścią, zresztą sam kupując MCV rozważałem wersje 68KM ale dopłaciłem niecałe 2000 z tego co pamiętam za 85KM.


To świetnie, że miałeś taką możliwość. W 2007 takiej nie było, więc nie wiem czy jest to taki przerost formy nad treścią.

mekintosz - 2012-08-31, 22:04

Ja za cholere nie moglem wyszukac sobie Sandero z 1.5 dci 85 KM , krajowego. Wiec fajnie sie madrzy jak kupujesz nowe i mozesz wybrzydzac/decydowac, szczegolnie jak producent daje wybor silnika ;-)
jjmalin - 2012-09-01, 17:16

jak bede mial kasę to zamierzam robić chipa taM: Techtec a po chipie niezależny warsztat...
maciek - 2012-09-03, 20:53

http://www.fabryka-mocy.c...=102&Itemid=210
mekintosz - 2012-09-04, 17:44

Faktycznie rekordzisci, z 68 KM wyciskaja az 93 KM i 220 NM. Balbym sie o silnik i skrzynie ;-( Zdecydowanie optuje za max 82-85 KM.
Ammianus - 2012-09-12, 08:50

mekintosz, zczipuj wreszcie tą swoją Sanderrrkę, a jak będzie okej, to pójdę w Twoje ślady ;-)
mekintosz - 2012-09-17, 23:52

Cytat z korespondencji miedzy mna a osoba majaca do sprzedazy box vtechu:

"U mnie powerbox działał z dwoma typami silników:
Najpierw w silniku:
1,5 DCI - 74kW – 101 KM (rok prod. ok. 2005)
A później po wymianie wtyczek w silniku:
1,5 DCI - 63kW – 86 KM (rok prod. ok. 2007)
Dacia i Renault to te same silniki.
Nie ma żadnej regulacji - powerbox działa w ten sposób, że wysyła stały sygnał do pompy aby comon rail był stale pod ciśnieniem - skraca to czas przyśpieszania a co za tym idzie oszczędność paliwa. Urządzenie się nie zużywa - ja na nim zrobiłem 200tys kilometrów i używał bym go dalej, gdyby mi nie wymieniono auto z silnikiem benzynowym."


Czy kazdy box tak działa, ze wymusza stałe cisnienie w common rail ? Czy to jest "bezpieczne" dla silnika ?

Lukas87 - 2012-09-18, 08:14

mekintosz napisał/a:
comon rail był stale pod ciśnieniem


Osoba która to pisała to chyba mało wie o CR, przecież pompa tłoczy paliwo pod stałym ciśnieniem, dokładnie nie wiem ale na wolnych obrotach szyna CR ma cały czas około 300Bar a w czasie jazdy dochodzi do ponad 1300Bar zależy to od generacji CR

revoliumm - 2012-12-10, 20:31
Temat postu: Chip 1.5 dCi
Cześć

Zastanawiam się czy chipować mojego Dustera 1.5 dCi, niestety auto nie jeździ tak jak powinno, myślalem że 110 KM będzie jakoś chodziło, poprzednio miałem Mondeo 1.6 i jakby lepiej się zbierało...
Odwiedziłem dziś hamownie dyna-mite 4x4 pomiar wykazał prawidłową moc: 106 KM (w granicach błedu). Chłopaki mówią że 135 KM będzie do osiągnięcia w tym silniku. Fajnie jakby po chipie zszedł w okolice 10 sekund do 100 km/h, czy to możliwe?

Macie chipa w swoich motorach?

marszelest - 2012-12-10, 22:28

pow 140koni zejście do 10 sek jak najbardziej możliwe
RnR - 2012-12-10, 22:31

Tylko potem nie narzekaj na trwalosc silnika :)
Lukas87 - 2012-12-10, 22:35

Tyle że te silniki nie mają zamków na panewkach i jak się obróci to kaplica.
mekintosz - 2012-12-10, 22:44

Ja mam 68KM i kiedys bede czipowal do 85 KM ;-) jednak 110 KM bym nie ruszal.
r70 - 2012-12-10, 23:17

gdyby z tego silnika bez problemu dało się osiągnąć 135km, bez uszczerbku na trwałości to pewnie renault nie inwestował by takiego szmalu w opracowanie 1.6dci 130km ?

ten motor ma wtryskiwacze pizzoceramiczne 5 dyszowe i turbo o zmiennej geometrii. Nie sądzę żeby dało się zrobić z ze 106 -> 135KM bez znacznego wysilenia wtrysków i turbiny, wiec poza samą wytrzymałością termiczną, najpierw martwiłbym się ile trzeba szykować kaski do wymiany tych elementów. Potem dwumasa -pewnie też jej trwałość może się drastycznie zmniejszyć. O panewkach nawet nie wspomną, bo to najlepiej cały silnik wtedy nowy wstawić ;) I oczywiście znów chipować.

Aa... Jeszcze przy chipowaniu, niech ogranicznik obrotów przestawią - wtedy poza poprawą sprintu także da się podnieść max prędkość.

RnR - 2012-12-11, 00:10

Qashqai 2.0 150km ma 9.5-10 sekund:
http://www.autocentrum.pl...a-2.0-dci-150km

Co do chipa to niech Ci dadza dozywotnia gwarancje na silnik i jesli tak to brac w ciemno :)

r70 - 2012-12-11, 00:21

nie bez znaczenia w sprincie do setki ma zestopniowanie skrzyni biegów. A to w DD raczej jest optymalizowane pod daną moc i moment silnika i przeznaczenie samochodu.
mekintosz - 2013-05-27, 22:08

Co Szanowne grono sadzi o takim boxie ? Ok 400 zl za calosc. Wysyłaja do Polski kurierem. Producent chwali sie montazem powierzchniowym, doswiedczeniem w tej produkcji boxow. Sprzedaje je do wielu marek samochodow. Ma zdecydowana wiekszosc pozytywnych komentarzy na ebay-u.

http://www.ebay.de/itm/Da...=item4abdc4d2e1

jjmalin - 2013-05-28, 18:40

gwarancja na chip jest tylko do ok. 100 tys km na wszystkie części... jak takową dają. Co do boksa warto byłoby dostosować to do auta a nie tak bezmyślnie wpiąć z uniwesalnymi ustawieniami
mekintosz - 2013-05-28, 19:52

Ten producent sprzedaje wlasnie do wielu pojazdow. Tylko czy sa faktycznie jakos modyfikowane czy tylko różnia sie zlaczami ?
BoloSr - 2013-05-28, 20:47

mekintosz napisał/a:
Ten producent sprzedaje wlasnie do wielu pojazdow. Tylko czy sa faktycznie jakos modyfikowane czy tylko różnia sie zlaczami ?

Program podkonktetne auto to koszt 1300-1500 wiec trza sobie odpowiedziec ile to warte :-)

mekintosz - 2013-05-28, 20:59

Wiem ile kosztuje profesjonalny chip polegajacy na dopasowaniu softu pod silnik klienta . Jednak box moze byc tez dopasowany pod silniki serii 1.5 dci w jakims zakresie mocy.
Ammianus - 2013-06-14, 10:24

Ten wygląda na porządny
http://allegro.pl/chip-tu...3290133516.html
Są babki na sportowych furach oraz przyrost mocy o 25KM!

BoloSr - 2013-09-09, 20:38

Mam takie pytanie dotyczace sprzegla czy po chipie w dCi wersja 90 sprzeglo da rade bo przyrost momentu jest troche spory i nie wiem jak to wyglada.
chriskb - 2013-09-09, 22:38

Spokojnie da radę, ten przyrost mocy nie jest tak wielki.
BoloSr - 2013-09-10, 06:28

To zalezy jak sie na to patrzy bo przysros jez w granicach 20% czyli z 200 do 240 :)
mekintosz - 2013-09-15, 21:31

Na doczepkę do tematu ;-) Czy w Sandero 85 KM i 68 KM są te same sprzegła ? Wiem, ze skrzynie sa inne. Kwestia istotna w przypadku chipowania.

Na tej aukcji podaja srednice 220 mm, zas zakres mocy od 68 KM w Twingo do 103 KM w Megance.

http://allegro.pl/sprzegl...3544447070.html

Lukas87 - 2013-09-16, 10:49

mekintosz napisał/a:
Na doczepkę do tematu ;-) Czy w Sandero 85 KM i 68 KM są te same sprzegła ? Wiem, ze skrzynie sa inne. Kwestia istotna w przypadku chipowania.

Na tej aukcji podaja srednice 220 mm, zas zakres mocy od 68 KM w Twingo do 103 KM w Megance.

http://allegro.pl/sprzegl...3544447070.html


stawiam na 99% ze w dieslach bez dwumasy sa te same sprzegla ale gdzie jest dwumasa pewnie juz jest inne

wieza - 2013-09-16, 19:59

BoloSr napisał/a:
To zalezy jak sie na to patrzy bo przysros jez w granicach 20% czyli z 200 do 240 :)


dawało mi rade w mcv mialem 240N = 20% koników nic się nie dzieje przy tak małej ingerencji.

sgrtg - 2013-09-19, 19:42

Witam pierwszy raz w gronie Klubowiczów!
Postanowiłem zamienić dotychczasowe autko na Dustera 1.5 dCi 2x4. Chciałem tego 110 KM - ale ponoć są ogromne problemy (jeśli nie chcę 4x4) i w salonie namówiono mnie na 90 KM z założeniem "pod gwarancją" chipa, który ma ponoć zwiększyć moc o 20%. Zdziwiło mnie trochę, ale chyba nie oszukują? Poczytałem o takich "modernizacjach". Różnie piszą: a to, że będzie to 25 % więcej czyli 115 KM i 245 Nm, a gdzie indziej, że 107 KM i 240 Nm. Teraz czekam na sprowadzenie auta - jeszcze 20 dni. Może Ktoś z doświadczonych Użytkowników zna "tajemnice" takich ulepszeń?

laisar - 2013-09-19, 20:10

sgrtg napisał/a:
Może Ktoś z doświadczonych Użytkowników zna "tajemnice" takich ulepszeń?

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1041

mekintosz - 2013-09-19, 20:38

Jaszpol w Łodzi "legalnie" czytaj na wlasna odpowiedzialnosc przez Renault Polska czipuje dacia na gwarancji.
wieza - 2013-09-20, 06:34

Czesc ja mam z Chipowany silnik chodzi reelacyjnie i przyrost mocy był na poziomie koło z 85-do 98 koników
BoloSr - 2013-09-20, 07:10

wieza napisał/a:
Czesc ja mam z Chipowany silnik chodzi reelacyjnie i przyrost mocy był na poziomie koło z 85-do 98 koników


a ile oni sobie za to wolajaj ???

czaju - 2013-09-20, 07:11

Cytat:
Postanowiłem zamienić dotychczasowe autko na Dustera 1.5 dCi 2x4. Chciałem tego 110 KM - ale ponoć są ogromne problem

A mogę zapytać jakie?

laisar - 2013-09-20, 07:21

@BoloSr: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=40999#40999 - tak, w tamtym zalinkowanym temacie...

(I wszystkie namiary, i procedura, i w ogóle wszystko).

BoloSr - 2013-09-20, 07:24

laisar napisał/a:
@BoloSr: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=40999#40999 - tak, w tamtym zalinkowanym temacie...

(I wszystkie namiary, i procedura, i w ogóle wszystko).


no to zostaje mi do nich zadzwonic i sie dopytac czy cena nadal aktualna jest :)

Andrzej Zajczuk - 2013-09-20, 20:07

czaju napisał/a:
Cytat:
Postanowiłem zamienić dotychczasowe autko na Dustera 1.5 dCi 2x4. Chciałem tego 110 KM - ale ponoć są ogromne problem

A mogę zapytać jakie?

Dołączam się do pytania kolegi o jakich problemach myślisz?
Ja mam bezproblemowo 28000 km przejechane. A z chipa założonego na próbę zrezygnowałem bo po sprawdzeniu na hamowni cena nie przystawała do efektów końcowych.

Lukas87 - 2013-09-20, 20:24

No faktycznie jeśli jest to tylko 10KM to się nie opłaca :roll:
mekintosz - 2013-09-20, 21:50

Andrzej Zajczuk napisał/a:

... A z chipa założonego na próbę zrezygnowałem bo po sprawdzeniu na hamowni cena nie przystawała do efektów końcowych.


Czy to był chip przez port OBD - zmiana mapy czy tzw. BOX wpiety w kostki ?

sgrtg - 2013-09-20, 23:05

Dzięki za odzew. Chcę skorzystać z tej propozycji salonu bo na silnik 110 KM póki co nie ma co liczyć w wersji 4x2, zwłaszcza, że już widziałem nowego Dustera (na zdjęciach!) - tylko ile będzie kosztował póki co, nikt nie wie, ale na pewno nie tyle co dotychczasowy - swoją drogą poprawili m.in. umiejscowienie przycisków zamykania i otwierania szyb.
Karenzo - 2013-09-21, 06:04

Bez przesady , cenny nie mogą aż tak skoczyć . Dacia się sprzedaje bo jest tania i prosta . Jeżeli przeszarżują z cenna np o 10 tyś więcej to mało kto kupi bo w segmencie 80-100 tyś kupisz już lepszego suva
laisar - 2013-09-21, 09:30

sgrtg napisał/a:
poprawili m.in. umiejscowienie przycisków zamykania i otwierania szyb

Kwestia gustu - ja tam wolę te guziki właśnie na środku, więc jak dla mnie to je akurat "popsuli".

Andrzej Zajczuk - 2013-09-21, 11:15

mekintosz napisał/a:
Andrzej Zajczuk napisał/a:

... A z chipa założonego na próbę zrezygnowałem bo po sprawdzeniu na hamowni cena nie przystawała do efektów końcowych.


Czy to był chip przez port OBD - zmiana mapy czy tzw. BOX wpiety w kostki ?


Power BOX wpięty w złącze wtrysku pod filtrem powietrza. Montaż i regulacja w autoryzowanym warsztacie pod Białymstokiem.

BoloSr - 2013-09-21, 11:49

Andrzej Zajczuk napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Andrzej Zajczuk napisał/a:

... A z chipa założonego na próbę zrezygnowałem bo po sprawdzeniu na hamowni cena nie przystawała do efektów końcowych.


Czy to był chip przez port OBD - zmiana mapy czy tzw. BOX wpiety w kostki ?


Power BOX wpięty w złącze wtrysku pod filtrem powietrza. Montaż i regulacja w autoryzowanym warsztacie pod Białymstokiem.

Cos ten warsztat sie nie popisal chyba dolaczyli dodatkowa moc na jednym cylindrze :)

czaju - 2013-09-21, 12:07

Ile chcieli za tego boxa - to jest 10% więcej - jak na boxa to to wygląda dobrze...
mekintosz - 2013-09-21, 18:30

czaju napisał/a:
Ile chcieli za tego boxa - to jest 10% więcej - jak na boxa to to wygląda dobrze...


Ponadto fajnie przebiega krzywa moc/moment. Identycznie jak fabrycznie ale wiecej, tzn przez cały zakres obrotow jest lepiej. Czasme box tylko daje zysk powiedzmy w jakims okreslonym zakresie obrotow. Jaki to box i cena ?

Andrzej Zajczuk - 2013-09-22, 21:56

V-Tech "redbox" jednokanałowy , cena katalogowa 1290,- ; cena z czerwca 2012.
mekintosz - 2013-09-23, 16:27

Faktyczie jak za BOX to co namniej o 400-500 zl za duzo. Tyle płaci sie za indwywidualnie dopasowane nowe mapy wtrysku pod konkretny silnik.
Andrzej Zajczuk - 2013-09-23, 16:32

mekintosz napisał/a:
Faktyczie jak za BOX to co namniej o 400-500 zl za duzo. Tyle płaci sie za indwywidualnie dopasowane nowe mapy wtrysku pod konkretny silnik.


Chyba dawno nie zaglądałeś na stronę producenta, http://vtech.pl/ceny.html bo byś tego nie pisał.

mekintosz - 2013-09-23, 16:45

Vtech sie ceni. Moga nawet 3000 zl sobie zyczyc. Na forum osoby czipujace zmiescily sie w okolicach 1200-1500 zl za czip przez OBD.
sgrtg - 2013-09-24, 21:38

Czytam Fachowców - dzięki! A ja dzisiaj rozmawiałem telefonicznie (po napisaniu mail-a) z firmą wykonującą takie chipowanie. Pytałem o to zaczipowanie w nowym aucie na gwarancji, no i usłyszałem:
- że jak w salonie to już na pewno niezgodnie ze sztuką zakładania (!?)
- że jak na nowym aucie to ŹLE, bo silnik powinien "nauczyć się" pracować min. przez 3000 km
- że faktycznie daje lepsze osiągi.
No i co kraj to obyczaj - każdy chce, żeby to u niego, ale co do technicznych szczegółów, to zapewne racja leży po środku.
Pozdrawiam

wieza - 2013-09-25, 08:08

Ja bym kupił auto dotarł je i dopiero z Chipował
DD - 2013-09-25, 14:04

Niektorzy to kurde maja niezle pomysly - podrasowywac niedotarty silnik, a pewnie jeszcze od razu "butowac" z celu sprawdzenia efektow :mrgreen: . I jak sie pozniej dziwic ludziom, ktorzy nie maja przekonania do kupowania uzywanych aut?
wieza - 2013-09-25, 14:41

ja założyłem chipa nie pamiętam dokładnie po jakim czasie ale auto miało już przejechane 30 tys.. trzeba myslec troszkę to tak jak by sportowcy osiągali zajebiste wyniki bez rozgrzewek ;) szpitale by nie dażały ich przyjmować z kontuzjami :)
wieza - 2013-09-25, 14:54

znalazłem kiedy chipowałem auto a nastąpiło to 2009-11-27 roku tak wynika z Forum.
:)
autko miało przejechane na pewno cos koło 30 tys km:)

sgrtg - 2013-09-25, 18:56

Dzięki za opinie!
Dla DD: no przecież nie jestem kompletnie porypany! Nie zakładam chipa w nowym aucie, żeby wyjechać z salonu i już zapierd...ć ile wlezie!
Cenię wszystkie opinie i wskazówki od Osób, które użytkują te samochody dłużej (ja mogę służyć pewnymi radami co do Suzuki i Skody), nie znam się na dieslach zwłaszcza, że użytkowałem całe życie benzyniaki.
A co do dotarcia diesla - jedni piszą 1500 -2000 km, inni 6000 km - ale czy nie można rozwalić nowego silnika BEZ chipa, jeśli bez dotarcia, tak jak piesze DD, zacznie się wariować z gazem do dechy?! Czy ma tu jakieś znaczenie czy będzie chip czy nie, czy BARDZIEJ GRA ROLĘ TECHNIKA JAZDY? Czy aż takie znaczenie, przy normalnym docieraniu (!) ma założony chip?
Pozdrawiam

BoloSr - 2013-09-25, 19:15

Z tego co ja sie dowiedzialem to zakladanie chipa jest dobre po dotarciu silnika :)
wieza - 2013-09-25, 20:15

a ja napisze ci tak jak kupujesz autko w zime to załóż sobie pózna wiosna chipa czy boxa... na zime to ci to jest nie potrzebne ;) dotrzesz autko i wtedy to po pierwsze.
Na dzień dzisiejszy to bym założył sobie boxa... po co przepłacać a efekt ten sam ;)

sgrtg - 2013-09-25, 20:23
Temat postu: ?
Sorcia, a co to jest "box"?
No tak, ale chipa chcą założyć na gwarancji w salonie.

wieza - 2013-09-25, 20:57

http://www.renault.jaszpo...ing,1,1,44,.htm

tylko ceny maja zaporowe http://www.renault.jaszpo...,1,0,44,236.htm

a dla nich robi firma V-TECH
http://catalog.vtech.pl/i...ypeID=0&next=31

wiec Jaszpol bierze sporą prowizje.
podobnie jest w innych rzeczach jak inst. gazowe Przyguccy oddaja do firmy NAGAZ na ul 1 maja

DD - 2013-09-25, 23:40

sgrtg napisał/a:
A co do dotarcia diesla - jedni piszą 1500 -2000 km, inni 6000 km -

Czasami warto przeczytac instrukcje obslugi ;-) . Tam jest mowa wlasnie o 6kkm (2.2). A osobiscie poczekalbym jeszcze troche wiecej.

sgrtg napisał/a:
ale czy nie można rozwalić nowego silnika BEZ chipa, jeśli bez dotarcia, tak jak piesze DD, zacznie się wariować z gazem do dechy?!

Mozna, jak ktos sie postara ;-) .

sgrtg napisał/a:
Czy ma tu jakieś znaczenie czy będzie chip czy nie, czy BARDZIEJ GRA ROLĘ TECHNIKA JAZDY? Czy aż takie znaczenie, przy normalnym docieraniu (!) ma założony chip?

Ale w takim razie po co chipowac, skoro zamierza sie spokojnie docierac? A moze w miedzyczasie pojawia sie jakies nowe mozliwosci lub/i nizsze ceny itp.? No chyba, ze z jakiegos powodu koniecznie trzeba wydac kase od razu (np. DD na firme i potrzebna faktura od razu, a nie w przyszlym roku), to wtedy co innego.

wieza - 2013-09-26, 06:41

DD napisał/a:
sgrtg napisał/a:
A co do dotarcia diesla - jedni piszą 1500 -2000 km, inni 6000 km -

Czasami warto przeczytac instrukcje obslugi ;-) . Tam jest mowa wlasnie o 6kkm (2.2). A osobiscie poczekalbym jeszcze troche wiecej.

sgrtg napisał/a:
ale czy nie można rozwalić nowego silnika BEZ chipa, jeśli bez dotarcia, tak jak piesze DD, zacznie się wariować z gazem do dechy?!

Mozna, jak ktos sie postara ;-) .

sgrtg napisał/a:
Czy ma tu jakieś znaczenie czy będzie chip czy nie, czy BARDZIEJ GRA ROLĘ TECHNIKA JAZDY? Czy aż takie znaczenie, przy normalnym docieraniu (!) ma założony chip?

Ale w takim razie po co chipowac, skoro zamierza sie spokojnie docierac? A moze w miedzyczasie pojawia sie jakies nowe mozliwosci lub/i nizsze ceny itp.? No chyba, ze z jakiegos powodu koniecznie trzeba wydac kase od razu (np. DD na firme i potrzebna faktura od razu, a nie w przyszlym roku), to wtedy co innego.


Wiadomo ze korci ja czekałem ponad rok i przejechałem 30 tys. warto czekac . ps a jak nie chcesz czekac to Kup ode mnie auto jest dotarte i chipowane :) :)

BoloSr - 2013-09-26, 07:04

u mnie dopiero 5500 na liczniku i mysle ze spokojnie pojezdzie przez zime i zapodam chipa po pierwszej wizycie w ASO :)
DD - 2013-09-26, 08:45

wieza napisał/a:
Wiadomo ze korci ja czekałem ponad rok i przejechałem 30 tys. warto czekac . ps a jak nie chcesz czekac to Kup ode mnie auto jest dotarte i chipowane :) :)

To bylo naprawde do mnie skierowane??

wieza - 2013-09-26, 16:26

skierowane do tego który nie może troszkę poczekać :) ja mówie ze warto poczekać :) co prawda w innej kwesti wole nie czekac do ślubu :) :)
corrado - 2014-04-13, 17:20

Przymierzam się do podkręcenia Daćki : k9k 796 - 63kW ( 86 KM)
Kto ogarnia firmy chiptuningowe w Warszawie bo wcześniej rozważałem Jaszpol w Łodzi, ale nie ma sensu chyba jechać :-) ?

Z tego co poczytałem całkiem dobre opinie ma ecu-performance z Włoch / W-wa .
Robili też taką Renówke CLIO 86KM 1.5dci

http://www.klubclio.pl/do...id=39&mode=view

Całkiem ładny wykres z hamowni :-)

johnson - 2014-04-13, 19:24

ja robiłem w 2 (ale nie DCi). MR Motors i Master's. Polecam obie. Zero problemów.
Poszukaj po forach różnych marek, czasami ludzie umawiają się na grupowe "chipowanie" i można zrobić to za parę stówek a nie 1200-1500.

mekintosz - 2014-04-13, 19:31

Może w Klubu Daci uda sie zebrać sensowną grupę, wtedy uda się zaczipować za mniej niz 800-900 zł ? Też przymierzam się do sandero ale 1200-1400 zł wciąż ciężko zorganizować ;-(
corrado - 2014-04-13, 20:06

Mekintosz, będziesz też chętny na podkręcenie ? Ile masz teraz - 86KM ? Może założyć jakiś temat na grupowe czipowanie DCI na forum ?

Czym kierowałeś się Johnson przy wyborze firmy i na co trzeba zwracać uwagę przy oddawaniu auta do czipowania ?
Czy firmy dawały różne opcje "stopnia" podkręcenia ?

johnson - 2014-04-13, 20:43

corrado napisał/a:
Mekintosz, będziesz też chętny na podkręcenie ? Ile masz teraz - 86KM ? Może założyć jakiś temat na grupowe czipowanie DCI na forum ?

Czym kierowałeś się Johnson przy wyborze firmy i na co trzeba zwracać uwagę przy oddawaniu auta do czipowania ?
Czy firmy dawały różne opcje "stopnia" podkręcenia ?

Dobrych firm jest sporo, tylko nie wszyscy chcą robić dci bo silniki nie są z mocne w sensie wytrzymałości, tak samo przeniesienie napędu nie jest jakieś super mocne.
W Mr motors robiłem a3 1.9tdi ze 110km na okolice 190-200. Przez 50 tys nic sie po modyfikacji nie zepsuło, ani razu nie miałem żadnej awarii, przeładowania czy kontrolki ostrzegawczej.
U Mastersa robiłem 2.0 tdi ze 140 na chyb 170km.
Kierowalem sie opiniami. Teraz jest dużo nowych firm. Ecu performance tez jest bdb i spokojnie mozesz jechac mysle.
Co do opcji to możesz powiedzieć jakbyś chciał. Ja zawsze brałem max co tuner mógł rozsądnie zrobić. Porządne firmy nie chcą potem mieć smrodu po fora, teraz każdy od razu wkleja wykres na forum więc robią to rozsądnie. Po wykresie można dużo ocenić więc się starają.
Moze sie podlacz do jakiejs innej grupy np.:
http://www.scenic-forum.p...powanie-CINSOFT

http://www.forum.alfaholi...oft_zapisy.html

wieza - 2014-05-23, 15:47

modyfikują do 20% bezpiecznie tak mówią :)
Karenzo - 2014-05-23, 16:59

coś nie wydaje żeby product zaniżał moc seryjnego silnika
corrado - 2014-05-23, 17:05

O ładdnie, nieźle powyżej 300Nm momentu obrotowego .... :-)
Dobry silniczek .
Ile zapłaciłeś ?

mekintosz - 2014-05-23, 20:26

wieza napisał/a:
No i stało sie.

Byłem w firmie tuningowej na chipie :)

fabrycznie katalogowo 107 koni oraz 240 Nm
sprawdzenie przed modyfikacją 112,2koni oraz 260,2 Nm
chip tuning 133,7koni oraz 319,9 Nm


Znów Masz najmocniejszą dacie w klubie ;-)

mekintosz - 2014-05-23, 20:41

corrado napisał/a:
Mekintosz, będziesz też chętny na podkręcenie ? Ile masz teraz - 86KM ? Może założyć jakiś temat na grupowe czipowanie DCI na forum ?


86 KM to chciałbym mieć ;-) Aktualnie sandero moje napędza nędzne 68 kucyków. Jak zapakuję do auta 4 osoby plus bagaż + klima to ledwo toto startuje spod świateł ;-) Jeśli się uda znacznie obiżyć koszt to wchodzę w to. Gwarancja na auto mija niebawem. Poza tym niebawem przyjdzie na świat córeczka, więc ilość osób do wożenia wzrasta.

Boogie - 2014-05-23, 20:56

Karenzo napisał/a:
coś nie wydaje żeby product zaniżał moc seryjnego silnika


zdarza się, na pewno często w TDI i dCi. HDI potrafią niestety w drugą stronę zaskakiwać.

mekintosz, na około 90KM kręcą także różnica by była spora, chociaż w Lodgy mają napisane 130KM i 280Nm a u wieży wyszło sporo więcej :mrgreen:

mekintosz - 2014-05-23, 21:09

Generalnie mam słabszą skrzynię, która jest dedykowana do 160 Nm, więc nie chciałbym wyskakiwać powyżej 80-85 KM. i 190-200 Nm. Bardziej, by większa moc była dłużej od niższych obrotów dostępną. Myślę, że te 80-85 KM dla Sandero będzie akceptowalnym minimum do w miarę fajnego poruszania się po mieście.
Boogie - 2014-05-23, 21:43

Wiesz jeśli nie będziesz deptał w podłogę to nic sie nie powinno w sumie stać, a przy zapasie mocy może spalanie spaść. Dodatkowo teraz powinieneś mieć 162Nm, a skrzynia jakiś zapas ma.
wieza - 2014-05-23, 21:53

To tak od poczatku komentarzy ;)

cóż poprzednie auto było chipowane ;) wiec nie narzekałem na sprawnośc i osiagi

Karenzo - 2014-05-24, 00:07

czekamy na test prędkości maksymalnej
Lukas87 - 2014-05-24, 07:29

mekintosz napisał/a:
Generalnie mam słabszą skrzynię, która jest dedykowana do 160 Nm, więc nie chciałbym wyskakiwać powyżej 80-85 KM. i 190-200 Nm. Bardziej, by większa moc była dłużej od niższych obrotów dostępną. Myślę, że te 80-85 KM dla Sandero będzie akceptowalnym minimum do w miarę fajnego poruszania się po mieście.


Jak ludzie wkładali do 126p (24KM) silnik 1.1 (54KM) połączone flanszą z maluchowską skrzynią i wytrzymywała więc bez obaw bym chipował do 85KM.

krakry1 - 2014-05-24, 09:25

mekintosz napisał/a:
Generalnie mam słabszą skrzynię, która jest dedykowana do 160 Nm, więc nie chciałbym wyskakiwać powyżej 80-85 KM. i 190-200 Nm. Bardziej, by większa moc była dłużej od niższych obrotów dostępną. Myślę, że te 80-85 KM dla Sandero będzie akceptowalnym minimum do w miarę fajnego poruszania się po mieście.
Całkowita racja - tyle mam i w zupełności wystarcza zarówno w mieście jak i na trasie. Sam rozważałem profesjonalny tuning do ok. 100 KM i ok. 230 Nm, ale ostatecznie zrezygnowałem. Jest dobrze nie - ma co ruszać.
johnson - 2014-05-24, 10:25

też bym zrobił, ale mam już drugi soft z ASO od grudnia, boję się że będę co przegląd musiał latać i wgrywać na nowo
BigT - 2014-05-24, 12:28

Boogie napisał/a:
Wiesz jeśli nie będziesz deptał w podłogę to nic sie nie powinno w sumie stać
tylko po co te niuty, jak miałby nie deptać ? ;]

Karenzo napisał/a:
czekamy na test prędkości maksymalnej
to akurat najmniej przydatny parametr ;]

Lukas87 napisał/a:
Jak ludzie wkładali do 126p (24KM) silnik 1.1 (54KM) połączone flanszą z maluchowską skrzynią i wytrzymywała więc bez obaw bym chipował do 85KM.
To dość ryzykowna porada, bo jedno nie ma wiele wspólnego z drugim, a głupio by było jakby komuś padła skrzynia.
Swoją drogą ciekaw jestem sprzęgła, bo wbrew pozorom wiele im nie trzeba aby znacząco przyśpieszyć eksploatację.

BoloSr - 2014-05-29, 12:33

wieza napisał/a:
No i stało sie.

Byłem w firmie tuningowej na chipie :)

Firma www.Kreatormocy.pl
Super obsługa i profesjonalna.

fabrycznie katalogowo 107 koni oraz 240 Nm
sprawdzenie przed modyfikacją 112,2koni oraz 260,2 Nm
chip tuning 133,7koni oraz 319,9 Nm

auto sie poprostu wyrywa, na razie zrobiłem tylko 300km, jutro trasa wiec sie sprawdzi co nie co ;)

poniżej wykres


ładnie to wyszło :)
PS mam pytanko sterownik byl zablokowany czy nie ???

wieza - 2014-05-29, 20:05

a tego to nie wiem ;)
Artus - 2014-06-01, 21:35

Boogie napisał/a:
Wiesz jeśli nie będziesz deptał w podłogę to nic sie nie powinno w sumie stać, a przy zapasie mocy może spalanie spaść. Dodatkowo teraz powinieneś mieć 162Nm, a skrzynia jakiś zapas ma.


Jakim cudem spalanie ma spaść przy zapasie mocy? Spali w zależności od tego jak depniesz.

corrado - 2014-06-01, 21:59

A ja mam pytanko do Wieży, czy faktycznie po chipie teraz, obroty dla danej prędkości poruszania się spadły od tych w wersji fabrycznej ? Czyli jak dla przykładu, wcześniej jechałeś 100km/h z obrotami 2300/min to teraz np jedziesz setką na 1800obr/min ?
Marmach - 2014-06-01, 22:49

Artus napisał/a:

Jakim cudem spalanie ma spaść przy zapasie mocy? Spali w zależności od tego jak depniesz

A ja sobie wyobrażam, że może, jeśli zachowa się ten sam styl jazdy - ponieważ fabrycznie silnik może mieć tak ustawioną mieszankę, żeby np. spalać możliwie ekologicznie, a niekoniecznie najbardziej wydajnie :)

corrado napisał/a:
A ja mam pytanko do Wieży, czy faktycznie po chipie teraz, obroty dla danej prędkości poruszania się spadły od tych w wersji fabrycznej ? Czyli jak dla przykładu, wcześniej jechałeś 100km/h z obrotami 2300/min to teraz np jedziesz setką na 1800obr/min ?

Jeżeli nie czipowano skrzyni biegów to raczej nie spadły 8-)

BigT - 2014-06-02, 00:27

Jeżeli masz więcej momentu niżej, to nie musisz ciągnąć tak mocno po obrotach
Karenzo - 2014-06-02, 00:47

Tak serio wam sie wydaje że kilku ludzi robi lepszy program od sztabu inżynierów którzy dostają za to grube pieniądze i odpowiadają głową ?
Na pewno chip tuning powoduje szybsze zużycie pewnych elementów oraz większe zużycie paliwa .
Chipując to nic innego jak wyciągniecie maksimum z danego silnika a producent daje bezpieczny margines błędu .
Silnik od producenta jest "debilo odporny " po chipie już trzeba się z nim odpowiedzialnie obchodzić

corrado - 2014-06-02, 07:40

Wg mnie powinny trochę spaść skoro na wykresie mamy większą moc i moment obrotowy przy tych samych obrotach, a prędkość maksymalna auta po chipie rośnie ( chyba że jest ograniczona programowo) . Czekam na odpowiedź wieży , bo on ma w końcu chipa i wie jak to było. :roll:

Przecież niektórzy producenci jak np SEAT czy SUZUKI proponuje fabryczną zmianę oprogramowania nowych aut uznając nadal gwarancję.
Cytat:

Suzuki oferuje chiptuning tylko jednej jednostki – 1.9 ddis i w tylko jednym samochodzie – Suzuki Grand Vitara (129 KM przed i 160 KM po chiptuningo).

czacha79 - 2014-06-02, 07:43

Większa moc i moment obrotowy oznacza mniej czasu potrzebnego do rozpędzenia się .. a im szybciej się rozpędzisz tym krócej silnik będzie pracował na wyższych obrotach. To tyle z teorii, a jak jest w praktyce? ;)
Artus - 2014-06-02, 08:00

corrado napisał/a:
Wg mnie powinny trochę spaść skoro na wykresie mamy większą moc i moment obrotowy przy tych samych obrotach, a prędkość maksymalna auta po chipie rośnie ( chyba że jest ograniczona programowo) .
[/quote]

Sądzisz, że tryby w skrzyni biegów same się zmieniły po chipowaniu? :lol:

corrado - 2014-06-02, 08:33

No nie, ale jeżeli moc wzrosła i prędkość maksymalna też to większa siła przekazywana na wał korbowy na tych samych obrotach.
Jeżeli mamy parametry przykładowego chiptuningu :
Cytat:

Parametry seryjne pojazdu Parametry po zastosowaniu opcji Chip Tuning Parametry po zastosowaniu opcji Power Box Tuning
Moment obrotowy 240 Nm 311 Nm 305 Nm
Moc silnika silnika 79 kW 91 kW 86 kW
Maksymalna osiągana prędkość 171 km/h 185 km/h

Przy założeniu, że obroty osiągalne maksymalne nie zostały zmienione i prędkość max osiągana jest na tych samych obrotach - powinny być trochę mniejsze wymagane obroty na porównywalnych prędkościach sprzed chiptuningu. :roll:

johnson - 2014-06-02, 08:36

czacha79 napisał/a:
Większa moc i moment obrotowy oznacza mniej czasu potrzebnego do rozpędzenia się .. a im szybciej się rozpędzisz tym krócej silnik będzie pracował na wyższych obrotach. To tyle z teorii, a jak jest w praktyce? ;)

ja miałem każdego diesla po chipie/boxie, przy starym stylu jazdy auto pali zauważalnie mniej, poza tym jeździ się dużo przyjemniej, jak widać na wykresie to praktycznie w całym zakresie moment jest dużo wyższy niż wartość max z fabryki.
Co do awaryjności to jedno tdi z 60-70% przyrostem mocy, od przebiegu 200tyskm do 240 tys km absolutnie zero awarii, wcześniej całe życie na programie na 140km.
Mitsubishi box na 170km, od nowości i zero awarii.
Fabia 1.9 tdi z programem na 140km zero awarii przez 60tys km.
Trzeba tylko mieć dobry program i jeżdzić z głową.

Co do skrzyni to jest taka jak była więc obroty te same.

johnson - 2014-06-02, 08:37

corrado napisał/a:
No nie, ale jeżeli moc wzrosła i prędkość maksymalna też to większa siła przekazywana na wał korbowy na tych samych obrotach.
Jeżeli mamy parametry przykładowego chiptuningu :
Cytat:

Parametry seryjne pojazdu Parametry po zastosowaniu opcji Chip Tuning Parametry po zastosowaniu opcji Power Box Tuning
Moment obrotowy 240 Nm 311 Nm 305 Nm
Moc silnika silnika 79 kW 91 kW 86 kW
Maksymalna osiągana prędkość 171 km/h 185 km/h

Przy założeniu, że obroty osiągalne maksymalne nie zostały zmienione i prędkość max osiągana jest na tych samych obrotach - powinny być trochę mniejsze wymagane obroty na porównywalnych prędkościach sprzed chiptuningu. :roll:


Będą te same bo skrzynia/przełożenie nie ma żadnych zmian.
Zmienia się tylko przebieg krzywych i wartość mocy i momentu.
Ograniczniki jest pewnie w okolicach 5 tys, po programie auto ma więcej mocy na wyższych obrotach stąd dokręca się wyżej, predkość max będzie przy wyższych obrotach i tyle, bo auto ma siłę żeby jeszcze te 400-500 obr. pociągnąć

laisar - 2014-06-02, 08:49

corrado napisał/a:
czy faktycznie po chipie teraz, obroty dla danej prędkości poruszania się spadły od tych w wersji fabrycznej ?

corrado - 2014-06-02, 09:12

Cytat:
, predkość max będzie przy wyższych obrotach i tyle, bo auto ma siłę żeby jeszcze te 400-500 obr. pociągnąć

ok. Macie rację. Gdzieś czytałem, że niby te same obroty są po chiptuningu na wyższych prędkościach i dlatego zacząłem pytać. :mrgreen:

bastol - 2014-06-02, 19:37

ech, wiem wiem. To było niegrzeczne. Przepraszam.
wieza - 2014-06-02, 19:51

chyba nie
mekintosz - 2014-08-12, 19:27

Krótka moja rozmowa z firmą Kreator Mocy na FB:Co Szanowne grono sądzi o takiej opcji ? Drogo, można się jeszcze chyba potargować. Ktoś potencjalnie chętny do spółki ?

Dzień dobry

Jaki jest koszt cziptuningu przez OBD samochodu dacia sandero z silnikiem 1.5 dci 68 KM ?


Witam,

Koszt modyfikacji tego auta wraz z pomiarami na hamowni obciążeniowej i indywidualnym strojeniem silnika wynosi 1200zł. W cenie zawarte jest również sprawdzenie auta przed chip tuningiem.

Pozdrawiamy,
Kreator Mocy

3 godz. temu

Bardzo dziekuje za info. Jakie formy płatnmości oprócz gotówki są możliwe ( raty , karta ) W przypadku skrzyknięcia większej ilości samochoów marki dacia jest możliwośc uzyskania rabatu od tej ceny ? Jeśli tak to ile procent i ile samochodów musiało by być jednorazowo ? Być może użytkownicy klubu daci byli by zainteresowani grupowym cziptuningiem za mniejsze pieniądzę

Przy 3 autach możemy zrobić cenę 1000zł. Płatność tylko gotówką, ponieważ jest problem z terminalem.


Pozdrawiamy,
Kreator Mocy

johnson - 2014-08-12, 20:53

ja bym zrobił ale w ciągu pierwszego roku będę miał 3ci soft w moim DCI, może jak wgrają ten finalny to coś się podkręci u tunera
bastol - 2014-08-12, 23:22

ja co prawda nie z dci tylko z tce ale wstepnie jestem zainteresowany, tyle tylko ze u mnie ze względu na rocznik (tzn. gwarancję) wchodzi w grę tylko zmiana softu w serwisie czyli pewnie tylko Dacia Jaszpol Łódź. Jednak jeśli kreator mocy ma jakiś układ z Dacią to jestem wstępnie zainteresowany.
corrado - 2014-08-13, 08:49

mekintosz, Ja jestem jak coś zainteresowany czipem i mogę robić.
cookie - 2014-08-13, 09:00

bastol napisał/a:
ja co prawda nie z dci tylko z tce ale wstepnie jestem zainteresowany, tyle tylko ze u mnie ze względu na rocznik (tzn. gwarancję) wchodzi w grę tylko zmiana softu w serwisie czyli pewnie tylko Dacia Jaszpol Łódź. Jednak jeśli kreator mocy ma jakiś układ z Dacią to jestem wstępnie zainteresowany.
O gwarancji RP to możesz zapomnieć nawet jak to zrobisz w Jaszpolu. Będziesz mógł z niej skorzystać co najwyżej w Jaszpolu, bo każde inne ASO będzie się mógło wypiąć z uwagi na modyfikacje fabrycznego oprogramowania.
Ja chyba przetestuje boxa ale dopiero pod koniec roku jak mi się silnik ułoży. Trochę mi brakuje pod butem przy wyższych prędkościach.

johnson - 2014-08-13, 10:30

a jak to znajdą, dacia/renault chyba nie loguja auta przy kazdym przegladzie jak VAG ktory weryfikuje oprogramowanie co przeglad
piku - 2014-08-13, 22:23

johnson napisał/a:
w ciągu pierwszego roku będę miał 3ci soft w moim DCI,


O co chodzi z tymi softami? Czasami bywam w serwisie (np. na przeglądzie byłem), ale nikt mi nigdy nie wygrywał żadnych nowych softów...

Karenzo - 2014-08-14, 05:08

możesz tylko się cieszyć
route2000 - 2014-08-14, 08:00

Jak silnik dobrze pracuje to nie ma potrzeby wgrywania nowego softu, bo czasem może przynieść odwrotny skutek.
piku - 2014-08-14, 08:15

Karenzo napisał/a:
możesz tylko się cieszyć


NO to siadam i się cieszę! A co potem? ;-)

dariusz767 - 2015-01-03, 20:10
Temat postu: chip do dci
dacia logan 1.5 dci rok 2010 - czy mozna do tego silnika zamontowac chipa dziekuje bardzo pozdrawiam
shrek - 2015-01-04, 08:26

Jasne ze mozesz podniesc moc a o ile to zalezy od kondycji twojego silnika i osprzetu na nim montowanego.Jezeli juz chcesz to zrobic to polecam warsztat ktory posiada hamownie zeby zmierzyc moc przed i po zabiegu.
mojo - 2015-04-12, 10:25

Zmiana map w Dokkerze na 125KM w 1.5 dci. Ładnie się zbiera wg mnie:


fotorobart - 2015-04-12, 11:48

shrek napisał/a:
Jasne ze mozesz podniesc moc a o ile to zalezy od kondycji twojego silnika i osprzetu na nim montowanego.Jezeli juz chcesz to zrobic to polecam warsztat ktory posiada hamownie zeby zmierzyc moc przed i po zabiegu.


1.5 dCi 110KM i 240Nm - chip 130 KM i 290 Nm, można i więcej ale szkoda silnika, przyjamnije tak mi powiedzieli specjaliści :->

corrado - 2015-04-12, 13:41

Moze niech ktos wypowie sie z dackowców, kto robił już chipa u siebie w 1.5 dci :roll:

.. wiem , ze wieza robil i raczej chwalil ale moze ktos jeszcze ?

fotorobart - 2015-04-12, 13:52

:-)
wieza - 2015-04-14, 06:23

ja robilem w 2 autach ;)
fotorobart - 2015-04-14, 06:28

zwiększenie mocy: Duster 1.5 dCi
wojciech_69 - 2015-04-14, 08:05

Kuszące... Ciekawe jak z żywotnością silnika i jego spalaniem (głównie ta żywotność)...

wieza to może rozwiniesz się w temacie i powiesz coś więcej? Czuć różnicę i w czym? ;-)

Ps. i jak do tego odnosi się w razie czego gwarancja producenta jak wykryją zmieniony sterownik czy tam jakąś mapę?

cookie - 2015-04-14, 10:09

mojo napisał/a:
Zmiana map w Dokkerze na 125KM w 1.5 dci. Ładnie się zbiera wg mnie:

ładnie. Okolo 8s do setki.
SilverTM - 2015-04-14, 10:22

Jak ktoś robi to z głową to tak na prawdę nie cierpi na tym silnik. Wręcz przeciwnie zmniejszamy jego zużycie poprzez lepsze dopasowanie programu do realnych pomiarów. Niwelując wszelkie nagłe skoki momentu/mocy poprzez spłaszczenie ich. To nic innego jak dokładniejsze dostrojenie silnika do komponentów.
Mówię o programie a nie o boxsach bo to jest oszukiwanie silnika i w najczęściej podnosi ciśnienie paliwa. Niby szkodliwe a sam znam przedstawicieli co robią po 200k km i żadnych złych efektów nie widać. To co dopiero program. W każdym aucie z Turbiną modyfikowałem oprogramowanie. I zawsze miałem uśmiech na twarzy po takim zabiegu. Co do spalania to po efekcie "wow" i przyzwyczajeniu się do zwiększenia mocy/ elastyczności najczęściej pozostawało bez zmian.

wojciech_69 - 2015-04-14, 11:38

SilverTM a przerabiałeś jak w moim przypadku silnik z 90 na 102 KM? Czuć efekt, czy szkoda inwestować bo przy tej mocy tego po prostu nie czuć? I firma daje na to jakiś papier potwierdzający ich zabieg albo jakąś "gwarancje" (jakieś pomiary przed i po)?
route2000 - 2015-04-14, 12:32

Powinny dawać dokumentację zawierające pomiary przed i po tuningu.
GORDINI - 2015-04-14, 18:18

Tu jest link do czeskiej firmy - ceny zdecydowanie niższe od polskich. Dają gwarancję oprócz wersji sport.
http://www.autochip.eu/cz...0hp/?eko#detail

Przy dużym powiększeniu Nm cierpi skrzynia biegów i cały układ przeniesienia napędu - należy o tym pamiętać! :mrgreen:

mojo - 2015-04-14, 18:21

GORDINI napisał/a:
Tu jest link do czeskiej firmy

Do Czech chcesz jechać? :-D

wieza - 2015-04-14, 19:40

To tak
Dacia Logan MCV 1,5 dci (rocznik 2008) 85koni na 98 koni - lepsza dynamika, osiagi. Spalanie spadło , minimalne na trasie udało mi sie uzyskac 2,9l/100km na odcinku 160km lane pod korek.
Dacia Lodgy 1,5 dci 112koni na 134koni duzo lepsze osiagi dynamika zbiera sie swietnie, jesli chodzi o spalanie nie bawie sie narazie w eco ;) ciesze sie turbiną mocą :) ale tez bez przesady moze kiedy sie zmobilizuje zeby eco pojechac.

GORDINI - 2015-04-14, 19:55

Cytat:
Do Czech chcesz jechać?

Dlaczego nie? Mam do Ostravy 40km.
Nawet są skłonni przyjechać do mnie na plac :->

piku - 2015-04-14, 20:13

GORDINI napisał/a:
Tu jest link do czeskiej firmy -. Dają gwarancję oprócz wersji sport.
http://www.autochip.eu/cz...0hp/?eko#detail


Ta wersja eko byłaby interesująca. Na czym polega ta robota? Tylko na wgraniu nowego programu, czy na podłączeniu jakiegoś chipa - jak nazwa wskazuje. Czy dobrze rozumiem, że to kosztuje ok. 650-700 zł? Z mojego punktu widzenia (Lublin), gwarancja w Ostravie to marna gwarancja.

BoloSr - 2015-04-14, 20:28

piku napisał/a:
GORDINI napisał/a:
Tu jest link do czeskiej firmy -. Dają gwarancję oprócz wersji sport.
http://www.autochip.eu/cz...0hp/?eko#detail


Ta wersja eko byłaby interesująca. Na czym polega ta robota? Tylko na wgraniu nowego programu, czy na podłączeniu jakiegoś chipa - jak nazwa wskazuje. Czy dobrze rozumiem, że to kosztuje ok. 650-700 zł? Z mojego punktu widzenia (Lublin), gwarancja w Ostravie to marna gwarancja.


Mozesz zadzwonic tu www.zibisoft.pl masz blizej i bedzie oki zreszta poszukaj info o nim na necie :) sam bede chcial u niego robic ale kiedy to nie wiem.

corrado - 2015-04-14, 21:01

Ożarów Mazowiecki ? to rzut beretem ode mnie bo mieszkam na bemowie .

A dlaczego akurat Zibisoft ?

BoloSr - 2015-04-14, 21:17

Bo znam goscia i pare osob co u niego robilo :)
corrado - 2015-04-14, 21:23

ok, ile u niego lekki program do dustera dci kosztuje ?
jak sprawa z gwarancja, daje jakas na turbo/ skrzynie b. ?

Lukas87 - 2015-04-14, 21:32

Lepiej nie stosować powerbox-ów które oszukują czujnik ciśnienia paliwa i pompa pracuje na wyższym ciśnieniu, jak się bawić to tylko w zmiany map
BoloSr - 2015-04-14, 21:33

700-800
Toc przy takim programie to wszysko wytrzyma :)
Mowimy o 12-15KM i 35-40 Nm to prigramowo sie zalatwia a skrzynia to spokojnie przeniesie.

corrado - 2015-04-14, 21:40

a to spoko Bolo, takie 35Nm i z 15KM by mi styknęło . Cena też dobra :)
Zrobię niedługo w takim razie..., ale jeszcze temat zmiany 5tego biegu mam na bliską przyszłość :roll:

BoloSr - 2015-04-14, 21:46

Taki sam mam plan :) tylko znajdz te skrzynie :(

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2015-04-15, 08:49 ]
Odpowiedź ws skrzyń - http://www.daciaklub.pl/f...1668121#1668121.

SilverTM - 2015-04-15, 08:39

wojciech_69 napisał/a:
SilverTM a przerabiałeś jak w moim przypadku silnik z 90 na 102 KM?


Praktycznie większość ludzi błędnie patrzy się na maksymalną ilość km/nm i na tej podstawie ocenia czy podniesienie mocy będzie miało sens czy nie. A przecież korzystamy z praktycznie całego zakresu obrotów i przyrost mocy w innym przedziale obrotów będzie sporo większy jak ten w maksymalnym punkcie. Dla tego na wykresach pojawia się średnia ilość km/nm.

W jednym z moich aut które było sporo cięższe od sandero doszło mi może z 15km po bezpiecznym strojeniu. A jednak różnica w dynamice jazdy była warta tej ceny.

mojo - 2015-04-15, 08:40

1 Najlepiej poszukać firmy blisko siebie bo gwarancja się wali na 100% i do tego może to dotyczyć całego auta np również zamka w drzwiach. Jak jest blisko to z tego co sie orientuję mogą przywrócić stare ustawienia i śladu nie ma ale trzeba dopytać.

2 Jeżeli już się bawić to tylko w firmie gdzie piszą i wgrywają sami i stroją na hamowni, box może nawet pogorszyć pracę silnika. W Wawie bardzo rozsądne podejeście ma firmy http://www.tdi-tuning.pl/ bo u nich byłem, rozmawiałem i mają nawet własne forum http://forum.tdi-tuning.pl/. Warto poczytać w necie opinie zanim się zdecydujemy na konkretny warsztat.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2015-04-15, 11:45 ]
Odpowiedź nt gwarancji - http://www.daciaklub.pl/f...1668177#1668177.

SilverTM - 2015-04-15, 08:48

mojo napisał/a:
http://www.tdi-tuning.pl/
to jest Masters w Piasecznie 2 samochody u nich "robiłem" w 100% polecam. Warto pojechać do nich nawet x kilometrów :)
corrado - 2015-04-15, 10:41

ok,wracając do tematu przewodniego, czyli chiptuningu, czy jeśli sprzęgło powoli mi się kończy = ślizga, to może się wysypać po chipie ( lekkim +15%-20%) że unieruchomi pojazd ?:) czy będzie się dalej pogarszać jego stan , że będzie np. cięzko ruszać ale stopniowo i wyczuwalnie ?
BoloSr - 2015-04-15, 10:47

corrado napisał/a:
ok,wracając do tematu przewodniego, czyli chiptuningu, czy jeśli sprzęgło powoli mi się kończy = ślizga, to może się wysypać po chipie ( lekkim +15%-20%) że unieruchomi pojazd ?:) czy będzie się dalej pogarszać jego stan , że będzie np. cięzko ruszać ale stopniowo i wyczuwalnie ?


A co ma chip do sprzegła toć ty masz wplyw na sprzegło a nie chip :)

route2000 - 2015-04-15, 11:07

Jak długo i powoli puszczasz sprzęgło to żywotność jest krótsza, bo tarcza dłużej jest w poślizgu i szybciej się zużywa niż trochę szybsze i zdecydowane puszczanie sprzęgła, ale tak by nie powodowało nieprzyjemnego szarpania to sprzęgło dłużej "pożyje".
SilverTM - 2015-04-15, 11:13

Modyfikacja podnosi moc o kilka % więc sprzęgło czy skrzynia w dacii nie odczują tego za bardzo. Proste że w najgorszym wypadku o te kilka % skróci się żywotność. Ale największy wpływ ma na to jak poprzednicy napisali jak kto zmienia biegi. Idąc tą drogą zwiększenie mocy obciąży układ hamulcowy, sztywność nadwozia, zużycie opon przednich, itd itd.

Nie ma co przesadzać dobry program nie zaszkodzi a nawet może wyeliminować wady fabrycznego programu.

route2000 - 2015-04-15, 11:17

... i olać pieprzone normy EURO 5... Ważne jest to, by silnik działał jak najlepiej w całym zakresie obrotów bez jej szkody. :-)
corrado - 2015-04-15, 11:34

no właśnie , przy jedynce przy ruszaniu już szarpie, zwłaszcza jak się pojedzie trochę w koreczku , i chyba też pod górkę trochę ślizga coś tak mi się zdaje - przy zmianie obroty szybciej rosna i nagle chyba spadaja jak zalapie, także kolejny wydatek się szykuje i nie wiem co pierwsze robić żeby się nie "wywaliło"
GORDINI - 2015-04-15, 16:19

Najpierw doprowadź wszystko do porządku a potem rób tuning.
corrado - 2015-04-15, 17:03

Good news, właśnie namierzyłem tanie sprzęgiełko nowe orginalne 355pln do mojego modelu = tarcza+ docisk , do tego wysprzeglik z lozyskiem za 120-150pln i zamknę się w 500pln za ful komplet :)
Ewentualnie mam możliwość kupienia za stówkę tarczy + dociskiem z 2013r z rozbitka, tarcza w super stanie i do tego bym wysprzeglik nowke bym kupil.
W wolny weekend wymianka i to chyba samemu bo musi byc na "chipa" :mrgreen:

BoloSr - 2015-04-16, 06:38

Dokładnie żeby zrobić chipa to trza miec auto w dobrej kondycji :)
corrado - 2015-04-16, 08:08

trzeba było tak odpowiedzieć od razu :) a nie "co ma sprzegło do czipa"
BoloSr - 2015-04-16, 08:14

corrado napisał/a:
trzeba było tak odpowiedzieć od razu :) a nie "co ma sprzegło do czipa"


Bo samo sprzegło nie ma nic do chipa ale kondycja całej jednoski juz tak :)

corrado - 2015-04-16, 09:09

:roll: nie wprowadzaj w błąd, bo ma do rzeczy , a czipek daje dodatkowe niutonometry i oczywiscie zalezy ile podkrecimy, ale na pewno zwiekszaja zuzycie samej tarczy

Pierwszy lepszy link o sprzeglach :

http://autokult.pl/9336,c...-tanie-leczenie

"Sprzęgła poddają się także w autach po chiptuningu. Podkręcając moc i moment obrotowy silnika, należy wymienić też sprzęgło na mocniejsze. Jeśli tego nie zrobimy, to i tak jego nagłe uszkodzenie nas do tego zmusi."

Oczywiscie strasza nad wyraz , zwlaszcza przy lekkim podkreceniu i rozsadnej jezdzie ...

fotorobart - 2015-04-16, 20:55

"bezpiecznie" jest podnosić max do 20% i to jest "włącznie rezerw" silnika, które wytrzymają fabryczne:
przęgło, hamulce, zawias

wieza - 2015-04-17, 14:27

fotorobart napisał/a:
"bezpiecznie" jest podnosić max do 20% i to jest "włącznie rezerw" silnika, które wytrzymają fabryczne:
przęgło, hamulce, zawias


20% a nawet do 30% podaja ze mozna bezpiecznie zrobic podniesienie mocy i nie bedzie problemow

seba899 - 2015-09-08, 11:23
Temat postu: programowanie sterownika 1.5 dci
Witam czy ktoś przeprogramowywał sterownik silnika 1.5 dci lub robił soft w serwisie. Jaki jest koszt takiej usługi i gdzie można zrobić.
Marek1603 - 2015-09-08, 11:36

Robił Wieża. Chyba w Jaszpolu, Łódź.
Roman1 - 2016-01-27, 05:58

BoloSr napisał/a:
corrado napisał/a:
ok,wracając do tematu przewodniego, czyli chiptuningu, czy jeśli sprzęgło powoli mi się kończy = ślizga, to może się wysypać po chipie ( lekkim +15%-20%) że unieruchomi pojazd ?:) czy będzie się dalej pogarszać jego stan , że będzie np. cięzko ruszać ale stopniowo i wyczuwalnie ?


A co ma chip do sprzegła toć ty masz wplyw na sprzegło a nie chip :)

Ma i to sporo na pewno w daci lodgy wersja 90 PS były wadliwe dociski sam wymieniałem przy przebiegu nieco ponad 45tys tarcza sprzęgła bez śladów zuzycia a sprzeglo się slizgało wymieniłem na Valeo poddałem oprogramowanie sterownika modyfikacji i teraz mam 115 PS I 270Nm jak na razie żadnych objawów ze strony sprzegla

Roman1 - 2016-01-27, 06:07

wojciech_69 napisał/a:
SilverTM a przerabiałeś jak w moim przypadku silnik z 90 na 102 KM? Czuć efekt, czy szkoda inwestować bo przy tej mocy tego po prostu nie czuć? I firma daje na to jakiś papier potwierdzający ich zabieg albo jakąś "gwarancje" (jakieś pomiary przed i po)?

Ja robiłem modyfikacje mojego trzeciego auta jak dotąd żadnych problemów z 90 PS wyszło 115 i 270Nm czuć wyraźnie i jak k
orzystać to i spalanie rosnieeeee
Pytanie ile da się zrobić z twojego wiele zależy od osprzętu silnika jak i ogólnej kondycji.Ja w swoim lodgy po wjechaniu na hamowni miałem 97PS i 225Nm seria zakładała 90 PS i 200 Nm

corrado - 2016-01-27, 08:58

Roman1, zaciekawiłeś mnie tym info o ślizgającym sprżegle, padniętej tarczy dociskowej w praktycznie nowym sprzęgle - 45tys km .

Czy po demontażu widziałeś stare sprzęgło - czy "słoneczko" w docisku było uszkodzone ?
Czy łożysko wyciskowe (oporowe ) było ok , czy je też wymieniałeś z nowym sprzęgłem?
A druga sprawa to czy renaultowskie, fabryczne sprzęgło, nie jest aby też produkcji VALEO ( oczywiście w pudełku RENAULT ) ?

Roman1 - 2016-01-27, 12:21

corrado napisał/a:
Roman1, zaciekawiłeś mnie tym info o ślizgającym sprżegle, padniętej tarczy dociskowej w praktycznie nowym sprzęgle - 45tys km .

Czy po demontażu widziałeś stare sprzęgło - czy "słoneczko" w docisku było uszkodzone ?
Czy łożysko wyciskowe (oporowe ) było ok , czy je też wymieniałeś z nowym sprzęgłem?
A druga sprawa to czy renaultowskie, fabryczne sprzęgło, nie jest aby też produkcji VALEO ( oczywiście w pudełku RENAULT ) ?
Fabryczne sprzęgło było firmy Luc na szczęście koszty śmiesznie niskie bo w tym modelu brak koła wielomasowego. Wymieniłem tylko tarcze sprzęgła i docisk łożysko wyglądało dobrze więc postanowiłem je zostawić słoneczko było tak miękkie ze można je było ręką w dusić przy nowym docisku niemożliwe
corrado - 2016-01-27, 12:39

Dzięki Roman1 :mrgreen: , to samo podejrzewam u siebie - właśnie nie tyle tarcza sprzęgła spalona a samo słoneczko jest wyjechane i to jakaś wada fabryczna tych sprzęgieł.
Roman1 - 2016-01-27, 20:07

Jak rozbierzesz daj znać co było powodem tarcza sprzęgła czy docisk
corrado - 2016-01-29, 00:17



Dacia Duster 1.5 dCi 2WD Seria: 80KW / 109PS / 240NM

Po: 97KW / 132PS / 280NM

Roman1 - 2016-02-15, 06:09

corrado napisał/a:


Dacia Duster 1.5 dCi 2WD Seria: 80KW / 109PS / 240NM

Po: 97KW / 132PS / 280NM
Jak sprzęgło jak wyglądał wykres
corrado - 2016-03-03, 19:56

1.5dci 90KM 2013 DD ( seryjnie wyszło 100KM :>)

mekintosz - 2016-03-03, 20:50

Gdzie czipowałeś i ile kosztowało ? Chyba, że to wykres innego dusterka ;-(
wieza - 2016-03-03, 21:58

srednia cena za chipa to 1000-1200zl
ja chipowalem w Kreatorze mocy

Karenzo - 2016-03-03, 22:08

napisane przecież że to duster z 2013
wieza - 2016-03-03, 22:17

cookie napisał/a:
mojo napisał/a:
Zmiana map w Dokkerze na 125KM w 1.5 dci. Ładnie się zbiera wg mnie:

ładnie. Okolo 8s do setki.


hmm ladnie się zbiera z dokera 90 konnego na 125 to jest podniesienie mocy o jakies 36%
masa auta 1190kg doker jest troszkę wyższy. i nie pasuje mi tez wyświetlacz po prawej stronie jakiś taki nie dackowy ;)

porównuje do lodgy ja mam 134konie przyspieszenie 9,5/100
waga lodówki 1205kg

albo jeszcze został doker odciążony, a moc została podkręcenie na max na przyspieszenie to nadal nie chce mi się wierzyc , ze przyspiesza o 1,5 s szybciej bo na logike jest cos nie tak.

https://www.youtube.com/watch?v=nwoqm84Bpj8

Cav - 2016-03-03, 22:56

wieza napisał/a:
cookie napisał/a:
mojo napisał/a:
Zmiana map w Dokkerze na 125KM w 1.5 dci. Ładnie się zbiera wg mnie:

ładnie. Okolo 8s do setki.


hmm ladnie się zbiera z dokera 90 konnego na 125 to jest podniesienie mocy o jakies 36%
masa auta 1190kg doker jest troszkę wyższy. i nie pasuje mi tez wyświetlacz po prawej stronie jakiś taki nie dackowy ;)

porównuje do lodgy ja mam 134konie przyspieszenie 9,5/100
waga lodówki 1205kg

albo jeszcze został doker odciążony, a moc została podkręcenie na max na przyspieszenie to nadal nie chce mi się wierzyc , ze przyspiesza o 1,5 s szybciej bo na logike jest cos nie tak.


Że jak, że 125 konna kolubryna przyspiesza w 8 s do setki?
Punto HGT, 130 konne, mniejsze, niższe, z lepszym o lata świetlne Cx tak się nie zbierało, fabrycznie miało chyba coś koło 8,7.

Jakaś bujda na resorach....

matucha - 2016-03-03, 23:11

wieza napisał/a:
cookie napisał/a:
mojo napisał/a:
Zmiana map w Dokkerze na 125KM w 1.5 dci. Ładnie się zbiera wg mnie:

ładnie. Okolo 8s do setki.


hmm ladnie się zbiera z dokera 90 konnego na 125 to jest podniesienie mocy o jakies 36%
masa auta 1190kg doker jest troszkę wyższy. i nie pasuje mi tez wyświetlacz po prawej stronie jakiś taki nie dackowy ;)

porównuje do lodgy ja mam 134konie przyspieszenie 9,5/100
waga lodówki 1205kg

albo jeszcze został doker odciążony, a moc została podkręcenie na max na przyspieszenie to nadal nie chce mi się wierzyc , ze przyspiesza o 1,5 s szybciej bo na logike jest cos nie tak.

https://www.youtube.com/watch?v=nwoqm84Bpj8


Trzeba by mieć dokładne dane nt. przełożeń itd.

Kangoo 1,6 16V robi setkę szybciej niż Megane z identycznym silnikiem, z tym że V-max Kangoo to 160, a Megane to 190km/h.

Roman1 - 2016-03-04, 08:57

Daci lodgy 1.5dci 90KM po sofcie 115 270Nm przyspieszenia nie mierzyłem ale jest fajnie
corrado - 2016-03-04, 09:00

Nie wątpie. Seryjnie to ile miał Nm i KM na hamowni ?
Roman1 - 2016-03-04, 09:05

Na hamowni 97kmi225Nm
Roman1 - 2016-03-04, 09:17

Corrado możesz podpowiedzieć jak załączyć plik bo albo wtyczka jest nieaktywna albo nic nie załącza
corrado - 2016-03-04, 09:43

Zazwyczaj nie korzystam tutaj z dołacznia plików z wrzucaniem pliku graficznego na serwer DKP

Najczesciej korzystam z darmowego hostingu np. http://imgur.com , tam uploaduje plik z dysku
a pózniej na forum wrzucam do wiadomosci na forum link bezposredni do tego pliku
w znaczniki
[img]...url_do_pliku...[/img]
plusy
1. ladniejsze wyswietlanie - duzych rozdzielczosci
2. nie musze zmniejszac plikow

corrado - 2016-04-01, 13:21

Nie wiem czy ktoś oglądał wczoraj w TVN turbo - 101 napraw,

Były testowane chipboxy do turbodiesla
http://www.tvnturbo.pl/ak...lgi,197587.html

a mianowicie jakiegoś VOLVO
i wyszło że nawet taki chipbox chiński za 150-200pln zwiększający tylko ciśnienie w common railu podniósł znacząco moment obrotowy +40Nm, choć niewiele moc - ok 5-10KM . Drugi chipbox v-chiptuning za dobrych kilka stówek bodajże z tego co pamiętam, operujący już na ciśnieniu doładowania i ciśnieniu w common railu dal chyba 50Nm.

Co wy na to ? Zapraszam do dyskusji :lol:

Karenzo - 2016-04-01, 13:50

te volvo to z jakim silnikiem
mój kolega ma s40 właśnie z 2.0 d i tam były 3 wersje mocy które różnicy sie właśnie ciśnieniem i doładowaniem
Znam też człowieka który w s40 1 gen.zmienił turbo na te z większej wersji i pojeździł rok

damiaszek - 2016-04-01, 13:53

Pojeździł rok i co, sprzedał, zepsuło się, wybuchło?
W nowych HDI/TDCI (1.6 95 lub 115 KM) różnica jest tylko w programie, ludzie kupują słabsze i jadą na tuning.

Karenzo - 2016-04-01, 14:17

coś mu pękło w silniku co doprowadziło auto na złom
mogę się dowiedzieć dokładnie wieczorem

corrado - 2016-04-01, 14:34

Nie pamiętam dokładnie jakie to było volvo , wiadomo jak to jest jak się wlaczy i cos robi w domu jednocześnie .
Pokazywali wykres z hamowni i ten najtańszy chip box miał większy moment od b.niskich obrotow i w całym zakresie przyrost taki sam , gorzej trochę wygladal wykres mocy, trochę poszarpany, ten droższy czip box tez ladnie wygladal i w miare ladnie wygladal w całym zakresie . Chętnie jeszcze raz bym zobaczyl te wykresy z hamowni bo pamięć zawodna. :lol:

cameltrucker - 2016-09-17, 14:22

Witam.Może się komuś taka informacja przyda.Z dużą dozą nieufności zakupiłem chip box pod OBD do swojej Drakuli 1.5dci niby 90KM. Koszt ok.600pln.Już po pierwszych kilometrach dało się odczuć lepszą elastyczność silnika i trochę więcej mocy.Niestety nie było czasu jechać na hamownię ale w najbliższym czasie to planuję.W każdym razie box nie powoduje wyświetlania błędów komputera. Obecnie przejechane z boxem 2000km.
Marek1603 - 2016-09-17, 15:28

Lepiej jedź na tą hamownię. W większości boksów jest zatopiony rezystor, który "okłamuje" komputer.
cameltrucker - 2016-09-17, 16:04

jak napisałem to box na chipie wpinany pod obd.zresztą obudowa jest przeżroczysta i widać co jest w srodku.
Marek1603 - 2016-09-17, 19:06

No to może jakąś fotkę wrzucisz.
cameltrucker - 2016-09-18, 08:44

http://allegro.pl/chip-da...5107967688.html
Karenzo - 2016-09-18, 12:06

zwróć to póki możesz
cameltrucker - 2016-09-18, 15:06

a jakieś rzeczowe uzasadnienie do tego żebym to zwrócił?czy miałeś to podpięte czy tylko taka obiegowa opinia?
GRL - 2016-09-18, 18:43

a przeczytaj sobie chociażby to => http://www.auto-swiat.pl/...-klopotow/6qc9r
cameltrucker - 2016-09-18, 20:35

z całym szacunkiem czytałem nie jedną opinie z reguły na temat chipboxów cyfrowych pod OBD pozytywne.akurat ten artykuł odnosi się do urzadzen wpinanych w listwe common rail a na temat obd ,,fachowiec" stwierdza ze nie ma prawa działac.ciekawe na jakiej podstawie.dziwne też że firmy które zajmują sie profesjonalnie tunningiem też oferują chipbox-y do aut na gwarancji oparte na chipie (a nie na oporniku jak chinska tandeta ).Dlatego wobec takich różnych ocen podeszłem do tego z rezerwą i NIE oczekuję 30km więcej i mniejszego spalania.Jak już pisałem przejechane z tym ,,cudem" jest juz albo tylko 2000km ale na razie silnik pracuje bardziej elastycznie , autko szybciej się zbiera.zużycie paliwa nieznacznie wzrosło ale nie ma cudów coś za coś.I żeby nie było to tylko moje subiektywne oceny.
route2000 - 2016-09-19, 10:27

... i potem je opiszesz, jak silnik to wytrzymał. :->
cameltrucker - 2016-09-19, 19:05

okey.napiszę czy nie wypluła bebechów :lol: :mrgreen: tak po 10000km.może w międzyczasie pojadę na hamownie.
corrado - 2016-12-07, 23:20

Co myslicie na temat racechip ( powerboxa ) niemieckiego za 129Euro ?
Wpinany jest w MAP sensor i czujnik cisnienia magistrali DCI ?
- zwieksza cisnienie wtryskiwanego paliwa i cisnieine doladowania ...

+ 17 KM
+ 40nM dla mojej Dacii 86KM

niecale 600pln to chyba nei tak duzo ... i jest widze bezpieczny i nie powoduje dymienia z tego co czytam
https://www.racechip.de/s...63kw-200nm.html

Przebieg z hamowni chyba tez jest ok, chociaz teraz nie znajduje ...
Ps.

Tutaj ostatni test Racechipa na przykladzie VW

http://www.evocars-magazi...echip-wirklich/

shrek - 2016-12-10, 22:38

A mnie sie to podoba https://www.youtube.com/watch?v=5hzfzrjiqvg
Ciekawe czy lodowa kolegi Wieza tez tak ma ?

wieza - 2016-12-18, 19:19

shrek napisał/a:
A mnie sie to podoba https://www.youtube.com/watch?v=5hzfzrjiqvg
Ciekawe czy lodowa kolegi Wieza tez tak ma ?


Shrek specjalnie dla Ciebie :)
https://www.youtube.com/watch?v=lDx2NK69jfU

shrek - 2016-12-19, 08:03

wieza napisał/a:
shrek napisał/a:
A mnie sie to podoba https://www.youtube.com/watch?v=5hzfzrjiqvg
Ciekawe czy lodowa kolegi Wieza tez tak ma ?


Shrek specjalnie dla Ciebie :)
https://www.youtube.com/watch?v=lDx2NK69jfU


Dziekuje. Super jak bede w Polsce to zawirusuje moja.

corrado - 2016-12-19, 09:04

shrek napisał/a:


Dziekuje. Super jak bede w Polsce to zawirusuje moja.


Kiedy będziesz chipować ? Ile $ przeznaczasz na to ? Czy będziesz DPF przy tym chipowaniu wyłaczął ? Bo moze więcej kopcić po chipowaniu ... 8-)

route2000 - 2016-12-19, 09:56

corrado napisał/a:
shrek napisał/a:


Dziekuje. Super jak bede w Polsce to zawirusuje moja.


Kiedy będziesz chipować ? Ile $ przeznaczasz na to ? Czy będziesz DPF przy tym chipowaniu wyłaczął ? Bo moze więcej kopcić po chipowaniu ... 8-)

To najlepiej kolega wieża odpowie na to pytanie, bo już to ma za sobą i wie co się dzieje ze swoim autem. ;-)

corrado - 2016-12-19, 10:17

Ja się pytam Shreka :-)
wiem co robi z autem i znam jego autko już dość dobrze z opowieści

route2000 - 2016-12-19, 11:03

corrado napisał/a:
Ja się pytam Shreka :-)
wiem co robi z autem i znam jego autko już dość dobrze z opowieści

A ja znam Shreka OSOBIŚCIE.... :-P :-)

shrek - 2016-12-19, 11:45

Pisalem z wieza na pw robil to w stolicy za 1200. Co do Fap-a to raczej zostawie, bo nie wiem jak tu z przegladami(nigdy nie mialem jeszcze okazji). Myslalem nad wylaczeniem egr, ale nie wiem jak to sie bedzia mialo jedno z drugim. Kiedy zrobie? Jeszcze mie wiem, bo nie wiem kiedy bede w Polsce.
wieza - 2016-12-19, 16:55

Rozmowa wrze :)

TO tak czy kopci , czasem zakopci ale na razie jeszcze nie , w gruncie rzeczy kazdy dizel potrafi zakopcic jak sadza sie nie wypali za dobrze ;)
MCV po chipie jak jej dalem ostro w palnik a miała juz 100 tys przejechane to z tyłu dała dymek ;)

Wiecie jestem tego zdania jesli sie zdecydowałem na tego chipa to tez trzeba sie liczyc ze trzeba tez dac czasem w wpalnik silnikowi i go przepalic :) tak porzadnie, bo jesli sie nie bedzie przepalac DPF to bedzie lipa oraz tez lipa dla turbiny. Trzeba to czasem rozruszac ale czasem przynajmniej 2-3 razy w miesiacu :)
Z innej beczki widzialem octawie 1,9 tdi przejechanych 105 tys , poszły wtryski a turbina poszła o wiele wcześniej przy jakis 70 tys, kolej starej daty strasznie nie umiał jezdzic dizlem.
Tą samą octawie miałem po 10 latach siostra wzieła ją teraz ma 250 tys turbinka smiega silnik smiga, wszystko jest super, wiec podkreslam ze dizlem i autem z turbiną trzeba sie nauczyc jezdzic.

corrado - 2016-12-20, 10:45

A czy ktos tuningował / chipował Dacie lub inne autko Galetto 1260 albo przez BDM1000( bardziej dzialajace pod Delphi )?

Ceny teraz interfejsu nawet juz z romami to koszt<100pln

shrek - 2016-12-22, 11:27

Mysle , ze malo kto bez specjalistycznej wiedzybawi sie w takie rzeczy. Latwo mozna uceglic fure.
GRL - 2016-12-22, 12:38

O tym jak spier**lić soft i wygenerować kosztowną awarię można by książkę napisać.
Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nie będzie widać żadnych problemów, to nie znaczy, że problem nie będzie się kumulował, żeby ostatecznie wypluć jakąś droga naprawę.
Jesteś z Warszawy, tam jest co najmniej kilka firm, które zrobią Ci temat profesjonalnie w kwocie od 800zł.

wieza - 2016-12-22, 17:47

Ryzyko jest wielkie ze cos moze nie pójść tak jak powinno i wtedy jest totalna lipa ... i kosztowna lipa ;) ale jak ktos lubi ryzyko to czemu nie ;)
kali - 2016-12-22, 17:49

Tani Chiński fejsik to dobry sposób na uwalenie sterownika. Jednym się udaje innym nie.
Lukas87 - 2016-12-24, 12:56

Mamy na firmie primastara 2.0 dci z wgranym chipem do sterownika to nie jeździ to zapierdala :!: przebieg ponad 200tys z czego 150tys na chipie nic się nie dzieje a licznik zamyka :)
art - 2017-01-07, 13:02

Cześć mam takie pytanko: mój silnik w Loganie to 1,5 dCi 75 KM, z informacji które znalazłem wynika, że ten silnik nie różni się konstrukcyjnie od silnika 1,5 dCI 90 KM. W związku z tym, jak przerobić moje 75 KM na 90 KM ?:) wystarczy wgrać soft z silnika mocniejszego ? Zrobią to w ASO ?
Marek1603 - 2017-01-07, 22:21

O ile pamiętam to jeden ma zmienną geometrie łopatek turbiny.
Cav - 2017-01-07, 22:29

Marek1603 napisał/a:
O ile pamiętam to jeden ma zmienną geometrie łopatek turbiny.


A nie dopiero wersja 109 KM?

shrek - 2017-01-07, 23:16

110 ma zmienna geometrie a cala reszta stala.
Marek1603 - 2017-01-08, 11:13

No właśnie wiedziałem, że gdzieś dzwoni tylko, w którym kościele. :-D
art - 2017-01-12, 18:24

Sprawdzilem, cena u tuningowcow to 1600 zl, soft jakiś od nich (co u mnie budzi obawy :D), zrobią z 75 KM ok 90-92KM. Osobiście rezygnuję, bo szkoda mi 1600 zł wydawać, co nie przyniesie mi realnych korzyści.
arnold - 2017-01-12, 18:39

Tak się to odbywa, przy chipie należy dograć mapy do konkretego silnika. To nie jest tak że dCi róznica w mocy leży tylko w sofcie.
art - 2017-01-18, 12:24

Jeszcze jedna sprawa, gdyby ktoś jednak był zdecydowany, to w Bielsku jest firma ecu soft i na swoje usługi mają 20% rabatu do końca stycznia więc wyjdzie trochę taniej niż 1600 ;)
jjmalin - 2017-08-08, 20:29
Temat postu: Nieudany Chip co dalej ?
Byłem na chipie dzisiaj. Niestety opór materii nie pozwolił na podwyższenie mocy. Seria wyszła 72,6 KM i 161,7 Nm. Wtryski nie przyjmowały zwiększonej dawki paliwa. Turbina owszem. Program ponoć jest oki sprawdzony przez osoby trzecie.

Próbować gdzie indziej ?? Czy skupić się na układzie paliwowym ??

Silnik nie pokazuje żadnych błędów

Kubuch - 2017-08-08, 20:43

Jedź gdzie indziej.
jas_pik - 2017-08-08, 20:59

Nie wiem u kogo byłeś ale ja osobiście polecam Vtech.
jjmalin - 2017-08-08, 21:06

tylko znów na Kraków musiałbym jechać hehe.. z tego co mówili to już mieli kilka z rzędu Renówek z problemami. Movano Opla zrobili z 86 na 124 KM
Marek1603 - 2017-08-09, 07:48

Podam ci później gdzie Przemo z scenic-forum robił swojego szczeniaka.
jjmalin - 2017-08-09, 17:38

jadę w piątek jeszcze do Vtechu w Będzinie
Marek1603 - 2017-08-10, 08:23

Cinsoft.pl

Przemo robił tam już dwa swoje czarne sceniki.

jjmalin - 2017-08-11, 10:30

Będzin zrobił na 78 KM i 182 Nm. Mocy może nie przybyło, ale Nm robią robotę. Auto nie męczy się na klimatyzacji jest git malina
wat - 2017-08-11, 19:12

jaka cena tych 10 koni
jjmalin - 2017-08-11, 20:22

nie pytaj nawet... 1200 zeta
kicpra - 2017-08-11, 23:30

Ile niutonów na plus?
Marek1603 - 2017-08-12, 08:03

Też mnie to interesowało.
Post pierwszy i 5 od końca. Wystarczy porównać.

Seria wyszła 72,6 KM i 161,7 Nm
Będzin zrobił na 78 KM i 182 Nm

kicpra - 2017-08-12, 08:52

Dzięki za zestawienie :-) . Jak dla mnie to nie warto wydawać 1200zł dla 20 niutków i 5 koni.
jjmalin - 2017-08-12, 09:29

na niutki warto. Konie jak konie ale jest różnica
eplus - 2017-08-13, 14:10

Może to tylko błąd pomiaru i efekt placebo. :-D :-D :-D
kicpra - 2017-08-13, 15:44

Niutki może tak, chociaż mi się wydaje, że to mały przyrost :-) .
Marek1603 - 2017-08-13, 16:11

Masz rację przyrost mały ale zdecydowanie przy tej wielkości auto może być już odczuwalny. Zwłaszcza, że "jeździsz" momentem, a nie koniami.
jjmalin - 2017-08-13, 16:46

jest wyczuwalne i nie jest to placebo. silnik się nie krztusi jeździ płynnie. Moc maksymalna osiągalna jest na 3500 a nie jak poprzednio przy 4000 obr/min
kicpra - 2017-08-16, 18:16

A niutki max przy jakich obrotach? Niżej niż w serii?
corrado - 2017-10-28, 14:49

Czy macie jakieś polecone firmy do schipowania mojej 1.5dci w Warszawie, bądź okolicach ?
Zrobiłem już rozrząd i mogę już go trochę podkręcić. :-)

jas_pik - 2017-10-28, 15:38

Ja swojego jeszcze nie chipowałem ale mogę Ci polecić prawdziwego fachowca firme Vtech.pl.
Znam go ze względu na świetne ( i jedyne na świecie rozwiązania dla samochodów elektrycznych).
Może nie są najtańsi ale wg mnie najlepsi na rynku.
Centrala jest w Krakowie - ale mają oddziały w całej Polsce.
Chyba najwygodniejszym teraz rozwiązaniem będzie PowerBox od nich. Z możliwością sterowania zdalnego telefonem. Na początek możesz go wypożyczyć - szczegóły znajdziesz na stronie.
A osiągi na hamowni sa takie ( dla wersji 110 KM)


Sam Powerbox możesz kupić osobno - ceny od 480 do 1140 zł ( w zależności od wersji )
http://powerchip.vtechtuning.eu/

Dla Twojego silnika wykres będzie mógł wyglądać tak ( osiągniesz ponad 101 KM)

Instalacja jest prosta

corrado - 2017-10-29, 20:37

Cena moze OK - szczegolnie za tego za 500pln ale jakos nie przemawia do mnie powerbox , wgrany na sztywno bez sprawdzenia na hamowni i z tego co czytam jednokanalowy, czyli taki ktory modyfikuje jedynie cisnienie na listwie CR ... Wolalbym profesjonalny tuning ze zmiana mapy - zarowno w zakresie dziedziny : cisnienia doladowania, katu wtrysku , czasu otwarcia wtryskiwaczy, w zaleznosci m.in. od temperatury pl. chlodzacego...
wieza - 2017-10-29, 20:46

zrobienie dobrego chipa to koszta od 1000-1400zł z hamownią przed i po.
ja robiłem 2 auta
poniżej fota od Lodgy, autko naprawdę smiga, wszystko jest ok, bo jest zrobione dobrze i z głowa ;)

Roman1 - 2017-11-14, 19:40

A przy jakim przebiegu kolega zmieniał softa, ile przejechane po zmianie oprogramowania.Jak zachowanie dwumasy ?.Z wykresu widać że tuner położył wyższy moment w niższym zakresie obrotów .Ja podnosiłem Lodgy z 90 konnym silnikiem
corrado - 2018-05-25, 09:03

Poproszę o namiary na dobry / zaufany zakład w W-wie ( lub bliskich okolicach ) chipujacy 1.5 DCI
BoloSr - 2018-05-25, 10:14

corrado napisał/a:
Poproszę o namiary na dobry / zaufany zakład w W-wie ( lub bliskich okolicach ) chipujacy 1.5 DCI


Zibisoft :)
http://www.zibisoft.pl/index.php?idpm=2

jas_pik - 2018-05-25, 16:16

Ja moge polecić Vtech z Krakowa. https://vtech.pl/kontakt/dealerzy.html
Maja przedstawicieli/dealerów w Warszawie

corrado - 2018-06-27, 21:28

Przyznac sie kto robil ostatnio w Kreatorze Mocy Dustera 110KM, ktory jakos nie byl za bardzo zdrowy fabrycznie, ale wyszedl dobrze ?




PS. Jakos dziwne sa te wykresy z kreatora mocy ,wygladaja jakby rysowane reka albo polliniami w paincie , bey uskokow itd...
nie podejrzane sa dla Was?

GRL - 2018-06-27, 21:52

Ten moment pojawia się zadziwiająco wysoko, nawet w serii.
BoloSr - 2018-06-28, 08:04

Bo te wykresy tak powinny wygladać :)
Belphegor - 2018-07-02, 13:37

Jak myślicie, czy skrzynia EDC zniesie dobrze zwiększenie mocy do, powiedzmy, 130 KM i momentu obrotowego do 300-310 Nm.?
Fruxo - 2018-07-02, 16:47

Skrzynia zniesie wszystko , to użytkownik ma wpływ na jej żywotność .
kicpra - 2018-07-02, 17:47

Gdzieś kiedyś pisali ze jest przystosowana do 240nm ale może coś się zmienilo
BoloSr - 2018-07-02, 18:18

kicpra napisał/a:
Gdzieś kiedyś pisali ze jest przystosowana do 240nm ale może coś się zmienilo


raczej wtawiam na 340 skoro w podstawowej wersji ma 260 to jak moze tylko 240 wytrzymac :)

Belphegor - 2018-07-02, 20:16

Nie pałuję auta bez potrzeby, więc mój styl jazdy powinna spokojnie wytrzymać. ;-) A jeśli do 340 to ok.
Nikita_Bennet - 2018-11-01, 12:45

Zapytałem tam:
http://www.daciaklub.pl/f...ghlight=tunning
kolegi i teraz będę dalej męczył temat ;)

Tunning przez wgranie softu, OK bo napewno nie żaden box, rzystor itp. Pytanie co w sytuacji akcji serwisowej – np. wgrywają nowe oprogramowanie do kompów bo się wyświetlacz wiesza i znaleźli rozwiązanie – mapy od tuningu pozostaną? Chodzi mi nie o to czy stwierdzą że auto ma inną moc czy może to serwis przypadkiem skasować?

Chip a DPF – tam chyba nic się nie zmienia – nie wycinałem w jednej dacii i w nowym dusterze też nie będę wycinał (tym do tuningu) bo po co. Po tuningu i tak idzie przegonić autko nie pałując (wysilając) go niepotrzebnie.

Wykresy sprzed hamowni i po hamowni – wykresy sprzed hamowni które widziałem mają np. dla dci 110KM wpisane 112 czyli więcej niż fabryka dała do papierków homologacji?

Marek1603 - 2018-11-01, 14:48

Z tego co się ogólnie z tematem orientowałem jest tak.
Robią hamownię i zgrywają oryginalny soft. Zmieniają tylko mapy wtrysków wgrywają i na hamownię.

amaj - 2020-01-22, 22:21
Temat postu: Potencjał 1.5 blue dci 95 km
Witam dzisiaj byłem na zwiększeniu mocy mojego Dokkera 1.5 blue dci 95 km i jestem pod wrażeniem uzyskanych efektów. Moc udało się zwiększyć z 99,1 km na 142,5 km, natomiast moment obrotowy z 232,1 na 337,3Nm.

https://naforum.zapodaj.net/93fb2d24cc27.jpg.html

toka93 - 2020-01-22, 22:59

Z całym szacunkiem do tunera. To jest rzeźnik. Skrzynia na bank nie jest przystosowana na takie obciążenie. Po kolei padnie sprzęgło, a potem skrzynia. Zrobiłbym razem bezpieczne 280-300.
shrek - 2020-01-23, 06:22
Temat postu: Re: Potencjał 1.5 blue dci 95 km
amaj napisał/a:
Witam dzisiaj byłem na zwiększeniu mocy mojego Dokkera 1.5 blue dci 95 km i jestem pod wrażeniem uzyskanych efektów. Moc udało się zwiększyć z 99,1 km na 142,5 km, natomiast moment obrotowy z 232,1 na 337,3Nm.

https://naforum.zapodaj.net/93fb2d24cc27.jpg.html


Podaj namiary na tego rzeżnika.

To jesr chip.

amaj - 2020-01-23, 08:15
Temat postu: Re: Potencjał 1.5 blue dci 95 km
shrek napisał/a:
amaj napisał/a:
Witam dzisiaj byłem na zwiększeniu mocy mojego Dokkera 1.5 blue dci 95 km i jestem pod wrażeniem uzyskanych efektów. Moc udało się zwiększyć z 99,1 km na 142,5 km, natomiast moment obrotowy z 232,1 na 337,3Nm.

https://naforum.zapodaj.net/93fb2d24cc27.jpg.html


Podaj namiary na tego rzeżnika.

To jesr chip.


Proszę bardzo namiary na rzeźnika:

https://www.br-performance.lu/fr-lu/

toka93 - 2020-01-23, 08:57

Chciałbym mieć tyle wiary w siebie co tuner w wytrzymałość tej skrzyni
amaj - 2020-01-23, 09:50

Pożyjemy zobaczymy
pankracy - 2020-01-23, 10:01

Powiedz lepiej jak wrażenia z jazdy. Jak wygląda spalanie i czy to program bezdymny.
amaj - 2020-01-23, 10:32

pankracy napisał/a:
Powiedz lepiej jak wrażenia z jazdy. Jak wygląda spalanie i czy to program bezdymny.


Wieczorem opiszę z komputera z telefonu źle mi się pisze

shrek - 2020-01-23, 11:39
Temat postu: Re: Potencjał 1.5 blue dci 95 km
amaj napisał/a:
shrek napisał/a:
amaj napisał/a:
Witam dzisiaj byłem na zwiększeniu mocy mojego Dokkera 1.5 blue dci 95 km i jestem pod wrażeniem uzyskanych efektów. Moc udało się zwiększyć z 99,1 km na 142,5 km, natomiast moment obrotowy z 232,1 na 337,3Nm.

https://naforum.zapodaj.net/93fb2d24cc27.jpg.html


Podaj namiary na tego rzeżnika.

To jesr chip.


Proszę bardzo namiary na rzeźnika:

https://www.br-performance.lu/fr-lu/


Robiłes to w Luksemburgu? Bo widze, ze maja wiecej oddzialow.

amaj - 2020-01-23, 14:13
Temat postu: Re: Potencjał 1.5 blue dci 95 km
shrek napisał/a:
amaj napisał/a:
shrek napisał/a:
amaj napisał/a:
Witam dzisiaj byłem na zwiększeniu mocy mojego Dokkera 1.5 blue dci 95 km i jestem pod wrażeniem uzyskanych efektów. Moc udało się zwiększyć z 99,1 km na 142,5 km, natomiast moment obrotowy z 232,1 na 337,3Nm.

https://naforum.zapodaj.net/93fb2d24cc27.jpg.html


Podaj namiary na tego rzeżnika.

To jesr chip.


Proszę bardzo namiary na rzeźnika:

https://www.br-performance.lu/fr-lu/


Robiłes to w Luksemburgu? Bo widze, ze maja wiecej oddzialow.


Tak w Luxemburgu. Bo mam najbliżej do nich. Ale firma chyba francuska bo tam najwięcej warsztatów

corrado - 2020-01-23, 14:15

O kurla ale przyrosty, toż to jakis rzeźnik , nie bał się puścić Cie z tym ?? PROPONOWAŁ BYM sprawdzić te wyniki na innej hamowni
amaj - 2020-01-23, 14:54

corrado napisał/a:
O kurla ale przyrosty, toż to jakis rzeźnik , nie bał się puścić Cie z tym ?? PROPONOWAŁ BYM sprawdzić te wyniki na innej hamowni


Hamownia na pewno dobra wystarczy popatrzeć na wyniki innych aut z tej firmy, mają tego dużo na stronie.
Nie wszystkie auta z tej firmy mają takie duże przyrosty można to sprawdzić.
Poza tym w Polsce już od dawna robią 1.5 blue doc a tą firma dopiero od dwudziestego któregoś października 2019 roku, jest na ich stronie w aktualnościach info że zaczynają robić te silniki.
Nie dziwne że w Polsce od dawna to robią a francuska firma gdzie tego jest dużo więcej dopiero robi to od trzech miesięcy.
Poza tym tam robią takie fury i w takich ilościach że nasze firmy mogą tylko pomarzyć o takich klientach.

wojtek013 - 2020-01-23, 15:05

U p. Hołowczyca Dustery mają 130/290 o ile mnie pamięć nie myli. Pewnie z czegoś to wynika, a budżet na naprawy, podejrzewam nieco większy....
corrado - 2020-01-23, 16:17

Cytat:
232,1 na 337,3Nm


Dokladnie, taki przyrost to nie w Dacii ! Tutaj przeguby i sprzeglo jak nie sam silnik z mega wzrostu EGT, powie papa na pewno niedługo.

wojtek013 - 2020-01-23, 19:13

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, pomijając turbo i wtryski, bo może to wytrzyma; tu ciśnienia są pewnie zmierzalne. Nie bić! Tak tylko teoretyzuję - co z produkcją sadzy przez taki silnik? Jest ona mniej więcej podobna do serii, czy za chwilę będzie lament, że żabojady jednak gówniany ten dpf robią i wcale nie jest on taki niezniszczalny....
shrek - 2020-01-23, 19:53

Trochę mnie dziwią wasze wypowiedzi, że skrzynia, że przeguby nikt tak nie modyfikował a wszyscy juz wiedza że nic nie wytrzyma. Dzwonilem tam dzis nikt nie odbierał.
BoloSr - 2020-01-23, 20:04

corrado napisał/a:
Cytat:
232,1 na 337,3Nm


Dokladnie, taki przyrost to nie w Dacii ! Tutaj przeguby i sprzeglo jak nie sam silnik z mega wzrostu EGT, powie papa na pewno niedługo.


Ciekawy jestem jak on to uzyskal ???
Toć bez ingerencji we wteyski i turbo raczej odpada :):)
U mnie wiecej juz nie poszlo bo wtrysk i turbo nie dawaly rady a caly czas patrzylem jak to sie robi wiec albo cos nie tak z tym wykresem albo tuner robil go w paincie :):)

amaj - 2020-01-23, 20:26

BoloSr napisał/a:
corrado napisał/a:
Cytat:
232,1 na 337,3Nm


Dokladnie, taki przyrost to nie w Dacii ! Tutaj przeguby i sprzeglo jak nie sam silnik z mega wzrostu EGT, powie papa na pewno niedługo.


Ciekawy jestem jak on to uzyskal ???
Toć bez ingerencji we wteyski i turbo raczej odpada :):)
U mnie wiecej juz nie poszlo bo wtrysk i turbo nie dawaly rady a caly czas patrzylem jak to sie robi wiec albo cos nie tak z tym wykresem albo tuner robil go w paincie :):)


Wszyscy porównujecie to do polskich rzemieślników którzy robią tunning metodą prób i błędów i jednemu tyle się udało uzyskać innemu co innego.
Ja robiłem to nie w garażu u Borysa w Białorusi, tylko w jednym z najbogatszych krajów europy.
Tam każde auto musi spełniać takie normy spalin jak oryginał. Jak rozmawiałem z tym gościem i pytałem go o trwałość pozostałych elementów zapewniał mnie że jest to szczegółowo uzgodnione z producentami i nie mogą wykraczać poza dopuszczalne przez producenta granice.
Na swoją robotę udzielają gwarancji.
Poza tym polscy spece czipowali te silniki od bardzo dawna a oni proszę:

https://www.br-performanc...luedci-bluehdi/

robią tuning tych silników dopiero od 25 października bo tyle trwały testy i dopracowanie tego, pomimo iż to francuska firma i tam jest wielokrotnie więcej takich silników jak u nas.

I tak jak nikt tego nie spróbuje to nie uwierzy.
A jazda teraz to frajda żadna górka na austostradzie nie straszna. Szczerze polcam

wojtek013 - 2020-01-23, 20:34

amaj napisał/a:

Tam każde auto musi spełniać takie normy spalin jak oryginał. Jak rozmawiałem z tym gościem i pytałem go o trwałość pozostałych elementów zapewniał mnie że jest to szczegółowo uzgodnione z producentami i nie mogą wykraczać poza dopuszczalne przez producenta granice.


OK, to rozumiem. Rozumiem, że spełnia normy, że tak powiem na końcu wydechu.
Nie, żebym się czepiał, tak tylko z ciekawości drążę.

edycja//

Nie, żebym miał coś przeciw, ale te wartości, powiedzmy nieco przekraczają to co się zwykle uzyskuje. stąd moje pytania. Jeśli piszesz, że tyle czasu testy trwały, to nic tylko się cieszyć ;)

toka93 - 2020-01-23, 21:20

shrek napisał/a:
Trochę mnie dziwią wasze wypowiedzi, że skrzynia, że przeguby nikt tak nie modyfikował a wszyscy juz wiedza że nic nie wytrzyma. Dzwonilem tam dzis nikt nie odbierał.


Teraz wszystko jest robione na styk. Skrzynie w Daci są też robione na styk. Ilość padających skrzyń w DCI to już praktycznie plaga. Znasz się trochę na tematyce i zapewne wiesz co to znaczy podnieść moment o ponad 40%. Zapewne nie skończy się to w przeciągu tygodnia, ale na pewno w o wiele krótszym rozkładzie czasu niż przy fabrycznej mocy.

Są różne firmy tunerskie i to, że na "zagramanicy" dopiero teraz robią wcale nie znaczy, że robią dobrze i bezpiecznie. Jak dla mnie to mogą i zrobić z tego 150 koni i 500NM, ale chodzi o wytrzymałość. Jeśli spada poniżej 80% normalnego czasu użytkowania to niestety, ale to nie jest dobry tunning.
Jeśli sprzęgło wytrzymuje 150 tysięcy, a po tunningu poniżej 120 to znaczy, że jednak przekroczono możliwości samochodu. Wiadomo, że nikt nie jeździ cały czas w górnych granicach mocy/momentu.
Także jeśli odpowiada i się nie boisz to śmiało jeździć, obserwować i dzielić się spostrzeżeniami.

Edit: Zerknąłem sobie z ciekawości w zakładkę Fiata. Na przykładzie mojej cromy. Według nich z 120/280 robią 150/350. Szkoda, ze ta skrzynia (M32) jest zaprojektowana pod 320NM i już przy takich momentach bardzo szybko uszkadza jej łożyska 5/6 biegu. Ciężko mi się dobrze odnieść do tych danych o ile nie są to "suche" dane co są w stanie wykonać.

amaj - 2020-01-23, 21:32

Filmik z pomiaru po zabiegu

https://youtu.be/RZ6zlpVDHxM

Ciekawostka w Niemczech podają identyczne parametry do uzyskania dla tego silnika, jak firma w której ją robiłem, tylko cena dwa razy wyższa prosze:

https://www.turboperforma...ia/dokker/29731

corrado - 2020-01-23, 21:52

Juz wymienialem przegub wewnetrzny u siebie, i cale sprzeglo kompletne (docisk a dokladnie "sloneczko" nie dociskalo ) takze juz co nieco moge powiedziec o wytrzymalosci elementów przeniesiena napedu dacii
kicpra - 2020-01-24, 23:33

Dla 0.9 tce pokazują u Niemców 109/185nm więc legitnie to wygląda, u Francuzów 120/200nm, podobnie jak u mnie :).
amaj - 2020-01-25, 11:19

pankracy napisał/a:
Powiedz lepiej jak wrażenia z jazdy. Jak wygląda spalanie i czy to program bezdymny.


Wczoraj zrobiłem trasę 1200 km. Cztery dorosłe osoby i ładunek około 200 kg.
Ponad 300 km z tempomatem ustawionym na 130 km/h, spalanie rzeczywiste (z tankowania do pełna 6,8 l/100 km. Przed tuningiem było około 7 l, więc podobnie. Później ponad 500 km, z tankowaniem do pełna, przy prędkości około 150 km/h przeważnie 145-160 km/h), praktycznie nie zwalniałem, jedynie dwa remonty na drodze, lecz bez korków gdzie zwolniłem do ok. 90-100 km. Przy tej prędkości wyszło 7,3 l/100 km, wcześniej było to około 8 litrów, więc nie dużo lecz minimalnie mniejsze spalanie. Moc bez porównania, praktycznie cała trasa na 6 biegu. Nawet spore i długie wzniesienia, oznaczone znakami stromy podjazd, z takim obciążeniem, bez zwalniania na 6 biegu, więc jak dla mnie rewelacja.
Spalanie z komputera zgadza się z rzeczywistym, wcześniej komputer pokazywał nieco mniejsze spalanie niż rzeczywiste.

Jeżdżę spokojnie, ale szybko, bez jakichś gwałtownych przyspieszeń, wyprzedanie też przeważnie staram się wykonywać jakoś płynnie, bez gwałtownych zmian prędkości.
Jeżdżę dosyć długie odcinki. W moim przypadku to na pewno pomimo iż rzadko korzystam ze sprzęgła to jednak przenosi duże obciążenia, tak samo skrzynia na 6 biegu, lecz po samochodzie nic nie czuć aby to sprawiało jemu jakąś trudność, jedzie szybko, tak jak by bez żadnego wysiłku.
Jestem zadowolony z tych efektów,a co do trwałości to się okaże, lecz widzę że na form jest więcej czarnowidzów, to może na przekór im moje auto będzie śmigać bezawaryjnie przez długi czas.
Aktualnie ma rok czasu i przebieg 62 tys.km, przypuszczam że za około dwa lata go wymienię i być może nie będę miał przez ten czas przykrych niespodzianek, a nowy nabywca będzie się jeszcze długo nim cieszył.
I może to jest jak na razie najmocniejsza Dacia w naszym pięknym kraju.
Pozdrawiam i życzę podobnych miłych wrażeń z użytkowania naszych aut.

shrek - 2020-01-26, 10:59

Ciekawe ile wyciagaja z silnikow 110 kucy
amaj - 2020-01-26, 11:36

shrek napisał/a:
Ciekawe ile wyciagaja z silnikow 110 kucy


https://www.br-performanc...17/904-1-5-dci/

https://www.br-performanc...8/9616-1-5-dci/

Pierwszy link to wersja do 2017r. Drugi link to wersja od 2018.
Lodgy 2013 :

https://www.br-performanc...7/4781-1-5-dci/

pankracy - 2020-01-26, 17:32

amaj, dziękuje za szczegółowy opis. Widać auto lata po trasie stąd pomysł o chipie. Jak ma się rozlecieć to i bez tego się rozleci. Ja 3mam kciuki za bezawaryjną jazdę.
Kto z komentujących kiedykolwiek robił chipa, że ma takie a nie inne zdanie. Padnie sprzegło to wymieni na nowe.
Cena 450 euro a w polsce byle tuner chce 1500zł i jeszcze wybrzydza klientem.

Marek1603 - 2020-01-26, 18:22

Kolega Wieża robił 130 w 1,5. Miał MCV phI i Lodgy nic się nie rozleciało. Z tego co pamiętam to jeszcze 2 albo 3 lata po sprzedaży MCV-ki mówił że jeździ dalej. W tedy miała coś około 200kkm.

Na innych forach tez robią profesjonalne chip-y w 1,5 i auta jeżdżą.

toka93 - 2020-01-26, 20:07

pankracy napisał/a:
amaj, dziękuje za szczegółowy opis. Widać auto lata po trasie stąd pomysł o chipie. Jak ma się rozlecieć to i bez tego się rozleci. Ja 3mam kciuki za bezawaryjną jazdę.
Kto z komentujących kiedykolwiek robił chipa, że ma takie a nie inne zdanie. Padnie sprzegło to wymieni na nowe.
Cena 450 euro a w polsce byle tuner chce 1500zł i jeszcze wybrzydza klientem.


Ja robiłem. I o ile do samego chipa nic nie mam to chodzi o zbyt duże zwiększenie parametrów.

amaj - 2020-01-27, 18:30

warsztat wrzucił moją dacię na fejsa:

https://www.facebook.com/...?type=3&theater

pankracy - 2020-01-27, 20:23

toka93, nie ma co się bać...chłopaki nie płaczą ;-)
amaj, Widać nie wstydzą się swojej roboty :!: Moim zdaniem dobra decyzja. Auto jest na PL blachach czy tamtejszych?
Jak ogólnie auto sprawuje się na trasie. Nie miota nim na boki? Jak z wyciszeniem itd. Nie chodzi o tuning ale ogólne użytkowanie bo trochę się różni od zwykłej wersji. Prezentuje się bardzo ładnie. Masz ją gdzieś ją opisaną?

amaj - 2020-01-28, 09:30

pankracy napisał/a:
toka93, nie ma co się bać...chłopaki nie płaczą ;-)
amaj, Widać nie wstydzą się swojej roboty :!: Moim zdaniem dobra decyzja. Auto jest na PL blachach czy tamtejszych?
Jak ogólnie auto sprawuje się na trasie. Nie miota nim na boki? Jak z wyciszeniem itd. Nie chodzi o tuning ale ogólne użytkowanie bo trochę się różni od zwykłej wersji. Prezentuje się bardzo ładnie. Masz ją gdzieś ją opisaną?


Auto jest kupione w Polsce i jest na polskich blachach.
Auto dobrze się prowadzi, dobrze trzyma się drogi, tylko przy bardzo silnych podmuchach bocznych czuć trochę zwłaszcza jak wyjedzie się na przykład zza ekranu przy autostradzie, ale tylko jak jest na prawdę silny wiatr.
Wcześniej jeździłem Renault Grand Scenic z 2004r. miał on podobne gabaryty i podobnie trzymał się drogi, lecz też przy silnych podmuchach wiatru było to czuć w czasie jazdy.
Po tuningu Dacia praktycznie wszystkie podjazdy pokonuje na 6 biegu bez wytracania prędkości.
Co do wyciszenia to jest ono chyba nieco lepsze niż w moim starym scenicu z silnikiem benzynowym 1.6 16v. Nie jest nie wiadomo jak cicho lecz przy prędkościach 150-160 km/h, hałas w kabinie nie jest bardzo głośny, da się tym samochodem całkiem przyjemnie podróżować. Jakość materiałów we wnętrzu to niestety standard dla Dacii, twarde plastiki, lecz w tym aucie, które służy na dojazdy na budowę,jest to zaleta, bo można to łatwo wyczyścić. Fotele są dosyć wygodne, da się bez problemu podróżować na długiej trasie,chociaż w starym scenicu były wygodniejsze.
Od standardowego Dokkera moja Dacia różni się jedynie wyglądem zewnętrznym, inną kierownicą oraz inną tapicerką siedzeń i ma trochę dodatków z wyposażenia,lecz nie wiem jakie są dodatkowo w porównaniu z podstawową wersją.
Na pewno zaletą jest fabryczna nawigacja z mapami TomTom, która już kilka razy spisała się lepiej niż nawigacja Google z telefonu. Za granicą nawigacja odbiera z falami radiowymi informacje o korkach wypadkach i innych utrudnieniach i bardzo dobrze się to sprawdza, bo w czasie jazdy aktualizuje trasę, przekonałem się o tym wiele razy że warto posłucha ć tej nawigacji. Działa to podobnie do informacji o utrudnieniach z internetu, z których korzystają mapy google, lecz rozwiązanie w fabrycznej navi nie odbiega od googla.
Niestety w Polsce to nie działa, chyba tylko w Warszawie wyświetlały mi się informacje o korkach w tego typu nawigacji, lecz w innym samochodzie.
W 2005r. kupiłem Dacię Logan z silnikiem 1.4 75 KM, jeździłem nią przez 10 lat, bez żadnej awarii, jedynie materiały eksploatacyjne. Wnętrze tamtej dacii, równie spartańskie jak tej, lecz ma to też swój urok. Zanim kupiłem tego Dokkera, orientowałem się jakie to silniki i wybrałem najmocniejszego diesla jaki był dostępny, lecz okazał się nieco słaby dlatego decyzja o tuningu. Jestem zadowolony że właśnie ten silnik wybrałem bo tylko na tym w Dokkerze można uzyskać tak duży przyrost mocy i momentu obr.
I skoro ten silnik jest montowany w Mercedesie to też jestem spokojny o jego trwałość, co również potwierdzają informacje z internetu.
Zanim zdecydowałem się na tuning, przejechałem 60kkm, przekonałem się że silnik sprawuje się bardzo dobrze i dlatego stwierdziłem że nie jest mi potrzebna gwarancja a bardziej przyda się większa moc.

Przed tuningiem miałem podłączonego PowerBoxa z firmy V-Tech, bo nie chciałem tracić gwarancji. Daje on trochę większą moc, lecz teraz przyrost jest dużo większy.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany odkupieniem PowerBoxa, do 1.5 Blue DCI, to proszę o PW.
Pozdrawiam innych użytkowników Dacii.

cookie - 2020-02-04, 21:48

kicpra napisał/a:
Dla 0.9 tce pokazują u Niemców 109/185nm więc legitnie to wygląda, u Francuzów 120/200nm, podobnie jak u mnie :).

masz program czy boxa?

kicpra - 2020-02-04, 22:58

Boxa
adas530 - 2020-06-03, 11:14
Temat postu: Tuning nowa mapa
Witam ktoś tuningował Logana mcv 2 1.5dci 75km firmy oferują bezpieczny przyrost do 30km i 50niuta więcej pytanie czy ktoś to robił i poczuł różnice czy gra warta świeczki czy nie strata pieniędzy
pankracy - 2020-06-03, 12:12

Jeżeli wzrost bedzie o 30KM i 50Nm to różnica będzie kolosalna.
adas530 - 2020-06-03, 14:35

A jak bardzo motor ucierpi?
toka93 - 2020-06-03, 15:15

Nie ucierpi bo mocniejsza wersja tego silnika to 90Km :)
adas530 - 2020-06-03, 21:57

I to ciekawe bo skoro 75km przprogramuja teoretycznie bezpiecznie na 100-105 koni to serie 90km na 120-125koni to czemu nie chcą zrobić z 75km na 120km ponoć za dużo skoro to te same motory tylko z innym softem to chyba nie do końca ja tu czegoś nie kapuje to chyba jednak nie te same
DrOzda - 2020-06-04, 06:09

Skrzynia biegów i sprzęgło są tu wąskim gardłem.
cookie - 2020-06-09, 11:10

kicpra napisał/a:
Boxa

To jeśli to box z Vtech a to i mój ma podobne możliwości;-)
Przy tej masie samochodu ti naprawdę daje sporo frajdy;-)

rsxx - 2020-07-08, 11:00

jas_pik napisał/a:
Ja swojego jeszcze nie chipowałem ale mogę Ci polecić prawdziwego fachowca firme Vtech.pl.
Znam go ze względu na świetne ( i jedyne na świecie rozwiązania dla samochodów elektrycznych).
Może nie są najtańsi ale wg mnie najlepsi na rynku.
Centrala jest w Krakowie - ale mają oddziały w całej Polsce.
Chyba najwygodniejszym teraz rozwiązaniem będzie PowerBox od nich. Z możliwością sterowania zdalnego telefonem. Na początek możesz go wypożyczyć - szczegóły znajdziesz na stronie.
A osiągi na hamowni sa takie ( dla wersji 110 KM)
Obrazek

.......




Ten wykres pokazuje, że silnik pracuje nieprawidłowo. Dwa garby i dolina. Ewidentnie zadziałał jakiś limiter po czym ECU zdjęło mocy (dolina), limiter przestaje działać i robi się kolejny szczyt. Jeżeli kogoś wypuszczają z takim wykresem to powinni się wstydzić fuszerki.....
.........

leszek800 - 2021-03-24, 14:19
Temat postu: eco obd2
witam panowie chciałbym zasięgnąć opini na temat tego urządzenia co o tym myślicie..............
https://pl.aliexpress.com/item/4001228131095.html?spm=a2g0o.home.

laisar - 2021-03-24, 15:33

Bzdety - albo nie zadziała i kasa w błoto, albo zadziała i wtedy silnik w błoto... "Nie ma darmowych obiadów".
toka93 - 2021-03-24, 16:38

Chipy do 1,5 robią już za 800zl. To chyba nie jest wygórowana cena za spokój i jakaś odpowiedzialność tunera.
corrado - 2021-04-02, 10:53

czy ktoś robił hybrydę turbo w dacii w wersji np.na turbinie KP35 ( 1.5dci ) ? albo swapa innego turbo ?
Hipolit - 2021-04-06, 15:22

corrado napisał/a:
czy ktoś robił hybrydę turbo w dacii w wersji np.na turbinie KP35 ( 1.5dci ) ? albo swapa innego turbo ?


No sam jestem ciekaw. Ale myślę, że jeszcze nie było takiego. Nie wiadomo, czy ten silnik by to wytrzymał.
Swoją drogą ja jutro jadę na programik do mojego Dustera.

corrado - 2021-04-14, 23:23

wytrzyma , tylko wszystko zależy do jakich mocy ...?
generalnie wytrzyma na pewno do 140KM i 300Nm , nawet ostatnio rozmawiałem z jednym gościem na FB , który wstawił turbo z 1.9dci i na tyle wystroił około nasze 1.5dci k9k -w takim przypadku trzeba wzmocnić tarczę sprzęgła. W jego przypadku i tak nadal turbo było już na granicy wydolności ...
Kiedyś też widziałem na
https://www.drive2.ru/l/6427277/
jak gościo Rusek wstawił hybrydę do nissana qashqaia i miał podobny wynik niecałe 140KM i trochę ponad 300Nm.

toka93 - 2021-04-15, 06:27

Dzisiaj się wypowiem na ile dmuchnęli moje 1,5 110KM :)
BMPiS - 2021-04-15, 12:26

czy możecie polecić jakiś sprawdzony serwis w Poznaniu lub okolicach, który podniesie moc w 1.5 dci k9k 90km?
toka93 - 2021-04-15, 16:43

Tak to wyszło w mojej Meganie:

corrado - 2021-04-15, 19:54

b . dobry wynik, choć seria lekko poniżej normy ale to nic... , właśnie miałem pisać , że będzie ponad 125KM.
ps. Zwiekszony jest sporo max boost pressure? i ciekaw jestem ile leci teraz max ciśnienie na railu podczas hamowania? Nie wiesz moze?

toka93 - 2021-04-15, 20:28

Szczerze nie pytałem o szczegóły i nie prosiłem o dokładne dane, bo mi to do niczego nie potrzebne.
Seria delikatnie poniżej to fakt, ale mod wyszedł wzorcowo dla tego silnika bo 130
Parę km tekstowych zrobiłem i coś tam czuć różnicę, że lepiej idzie od niskich obrotów.

corrado - 2021-04-16, 11:42

b. fajny wynik i tak jak na sam stage1, jaki to model silnika ?
toka93 - 2021-04-16, 12:03

K9K 657 z vinu
dacia - 2022-10-14, 21:51
Temat postu: 1,5 dci zwiększenie mocy
Czy ktoś ma lub miał do czynienia z tego typu zabiegiem? Rozmawiałem jakiś czas temu z gościem i on chwali sobie tego typu zabieg w swoim aucie. Fakt On ma niemieckie auta a nie rumuńskie. Twierdzi,że mniej pali mu auto a moc ma dużo większą kiedy potrzebuje. Robił to u gościa na hamowni, pełny wykres i gwarancje. Czytałem o silniku 1,5 dci i jedni mają i chwalą a inni twierdzą ,że i tak 115km to już wysilony silnik jest.
laisar - 2022-10-14, 23:03

https://www.daciaklub.pl/...opic.php?t=1041
toka93 - 2022-10-15, 08:30

Mam z 110 zrobione na 130. Moment wzrósł z 260 na 290. Jest to bezpieczna modyfikacja. Wszystko powyżej to już ryzyko. Zbyt mało wydajne turbo oraz wtryski.
Spalanie spadło o jakieś 0,3l, a więc raczej na granicy błędu pomiarowego.
Dynamika na plus i o wiele przyjemniejsza jazda. Koszt 2 lata temu to około 1500zl, zapewne teraz będzie ciut więcej.

dacia - 2022-10-15, 20:46

toka93 napisał/a:
Mam z 110 zrobione na 130. Moment wzrósł z 260 na 290. Jest to bezpieczna modyfikacja. Wszystko powyżej to już ryzyko. Zbyt mało wydajne turbo oraz wtryski.
Spalanie spadło o jakieś 0,3l, a więc raczej na granicy błędu pomiarowego.
Dynamika na plus i o wiele przyjemniejsza jazda. Koszt 2 lata temu to około 1500zl, zapewne teraz będzie ciut więcej.

Dzięki za odpowiedź. Myślałem nad 140km i 330 nm tak aby coś poczuć. Te 15km i 30nm to nie wiem czy coś odczuje.
Laisar dzięki za link ;-)

Hipolit - 2022-10-17, 18:51

Ja mam podniesioną moc na 130 i 300 Nm.
toka93 - 2022-10-17, 20:07

Na moje to jest maksimum. Skrzynia JR5 i tak ledwo wytrzymuje normalne moce.
Hipolit - 2022-10-18, 09:43

toka93, bardzo możliwe. Choć nie wiem jakie oznaczenie ma skrzynia w moim 4x4. :-P
laisar - 2022-10-18, 10:34

Hipolit napisał/a:
jakie oznaczenie ma skrzynia w moim 4x4

TL8.

Hipolit - 2022-10-18, 17:04

laisar, dziękuję :)
A jak ma się jej trwałość do JR5,o której wspomniał toka93 :?:

laisar - 2022-10-18, 17:35

Nie wiem, co miał na myśli kol. toka93, bo raczej nie spotkałem się z doniesieniami o większych problemach z trwałością daćkowych skrzyń biegów.

JR5 została zaprojektowana do 200 Nm, TL8 - do 260 Nm.

Hipolit - 2022-10-18, 18:20

Hmm to ciekawe co piszesz. Mam nadzieję, że producent przewidział większy margines bezpieczeństwa niż 300Nm :-P
Choć jak robiłem research to opinie były takie, że te skrzynie dobrze znoszą zwiększenie mocy do tych 300Nm. Póki co ponad 50 tys km nic się nie dzieje ze skrzynią.

Black Dusty - 2022-10-18, 18:23

laisar napisał/a:
JR5 została zaprojektowana do 200 Nm, TL8 - do 260 Nm.

toka93 napisał/a:
Moment wzrósł z 260 na 290.

dacia napisał/a:
Myślałem nad 140km i 330 nm

laisar - 2022-10-18, 18:48

Hipolit napisał/a:
producent przewidział większy margines bezpieczeństwa niż 300Nm

Wątpliwe.

toka93 - 2022-10-18, 19:16

Wątpię, że JR5 została zaprojektowana na 200 Nm ze względu że diesel ma 240 w serii, a w Renault nawet i 260.
Ja się spotkałem z częstym padaniem skrzyń JR5, ale właśnie o dziwo jedynie w Dusterze i dokkkerze z konkretnym numerem 361. Nie bez powodu próbowano te skrzynie wymieniać na 6 biegowe TL4.
Renault już chyba nigdzie nie stosuje tej skrzyni.

laisar - 2022-10-18, 20:58

toka93 napisał/a:
Wątpię, że JR5 została zaprojektowana na 200 Nm

https://www.renaultgroup....igures-2020.pdf - str. 45.

toka93 - 2022-10-18, 21:35

Ale jak można projektować skrzynie na 200 Nm, a potem montować na konfiguracji 240 :shock:
laisar - 2022-10-18, 21:47

Kasa, misiu, kasa...

(...A że w efekcie skrzynia zaprojektowana 30 lat temu na 500 tys. km przy 200 Nm będzie wymagała remontu po 250 tys. km przy 280 Nm, to przecież nie jest problem gwarancyjny ani producenta, ani większości pierwszych właścicieli, n'est-ce pas?).

Hipolit - 2022-10-19, 09:38

laisar napisał/a:
Hipolit napisał/a:
producent przewidział większy margines bezpieczeństwa niż 300Nm

Wątpliwe.


No cóż. Potwierdzę albo zaprzeczę za jakiś czas. :roll:

dacia - 2022-10-19, 21:39

teraz obecnie mam 115km i 260 nm czyli fabryka. To ja jaką skrzynię mam ? do 200nm zaprojektowaną ?
Fruxo - 2022-10-20, 20:05

ale wiecie że 99% polskich hamowni to oszuści ?
po pierwsze producent podaje moc silnika a na koła trafia ok 90% więc jak te hamownie odczytujące moment z błędem pomiarowym z kół uzyskują moc większe niż producent podaje dla samego silnika ?
po drugie wszyscy wgrywają gotowe mapy z neta po 10-20 $ na tym polega ich cały tuning
po trzecie względy bezpieczeństwa silnika wymagają pomiar sondą szerokopasmową spalin (kto to robi ? )

realnie strojenie pod klienta to koszt 300 zł za godzinę i jak macie podłubane silnika to jest dobrze jak wyjdzie 3-4 tyś jeżeli obejdzie sie bez większych problemów.
Tak że wszystkie pomiary miedzy bajki a strojnie bez sondy AFR to fuszerka/januszerka

chrom6 - 2022-10-21, 11:33

Fruxo napisał/a:
ale wiecie że 99% polskich hamowni to oszuści ?
po pierwsze producent podaje moc silnika a na koła trafia ok 90% więc jak te hamownie odczytujące moment z błędem pomiarowym z kół uzyskują moc większe niż producent podaje dla samego silnika ?
po drugie wszyscy wgrywają gotowe mapy z neta po 10-20 $ na tym polega ich cały tuning
po trzecie względy bezpieczeństwa silnika wymagają pomiar sondą szerokopasmową spalin (kto to robi ? )

realnie strojenie pod klienta to koszt 300 zł za godzinę i jak macie podłubane silnika to jest dobrze jak wyjdzie 3-4 tyś jeżeli obejdzie sie bez większych problemów.
Tak że wszystkie pomiary miedzy bajki a strojnie bez sondy AFR to fuszerka/januszerka


w końcu głos rozsądku.

corrado - 2022-10-21, 14:32

:roll: :roll: wszyscy się tu wypowiadają ale nie wiedzą co i jak, łącznie z sondą AFR w dieslu :D nikt takiej sondy nie zakłada bo silnik SI ( silnik z zapłonem samoczynnym ) jeździ cakowicie na szerokim zakresie stosunku powietrza do paliwa i nie potrzebuje stechiometrycznego stosunku powietrza do paliwa jak w benzynie 14,7:1.

OP - jaki to silnik i sterownik - albo podaj jaka wersja dacii z wersją silnika przynajmniej - powiem Ci co możesz zrobić bezpiecznie

Hipolit - 2022-10-21, 15:16

Hmm ja tam wyszedłem z założenia, że jadąc do sprawdzonego majstra zrobi to w miarę dobrze. Ale oczywiście, że wolałbym mieć większy przyrost... a i do tego niższe spalanie :-P
Fruxo - 2022-10-28, 17:11

w dislu używa się zadymienia spalin a w benzynie AFR
ale AFR też w smoluchu istnieje więc to w wcale nie jest takie głupie ...

corrado - 2022-10-29, 11:18

Fruxo napisał/a:
w dislu używa się zadymienia spalin a w benzynie AFR
ale AFR też w smoluchu istnieje więc to w wcale nie jest takie głupie ...


hmm mowa o chiptuning a nie o badaniu spalin na przeglądzie technicznym ;)

nikt nie zaklada przy chiptuningu diesla - sondy lambda do afr, nie znam nikogo żeby to zakładał - bo to nie ma sensu, liczysz je po prostu robiąc remap a sprawdza się jedynie zadymienie i to na "oko" bo i tak jest nadal bezpiecznie i powyżej dawki stechiometryczne 14,6:1

leq1980 - 2022-10-30, 10:29

cześć wszystkim, to jednocześnie moje przywitanie!

trochę czasu minęło od ostatniego wpisu w tym temacie, czy ktoś może zdecydowanie polecić lub odradzić chiptuning 1.5dci 115 na podstawie własnych doświadczeń?
Chodzi mi głównie o wpływ na żywotność.
W mieście moja Lodgy jest ok, ale na autostradach brak moce żeby np. spod Tira sie płynnie włączyć.

leq1980 - 2022-10-30, 10:35

leq1980 napisał/a:
cześć wszystkim, to jednocześnie moje przywitanie!

trochę czasu minęło od ostatniego wpisu w tym temacie, czy ktoś może zdecydowanie polecić lub odradzić chiptuning 1.5dci 115 na podstawie własnych doświadczeń?
Chodzi mi głównie o wpływ na żywotność.
W mieście moja Lodgy jest ok, ale na autostradach brak moce żeby np. spod Tira sie płynnie włączyć.


Jednocześnie czy ktoś może polecić jakąś godną firmę z okolic Wrocławia zajmującą się tego typu modyfikacjami?

kamilko - 2023-03-21, 14:03

Strasznie długi wątek , którego nie mam czasu czytać ale mam nadzieję , że ktoś pomoże w tym temacie. Otóż mam 1,5 dci po chipie , ale chciałbym więcej mocy ( mam troszkę ponad 100KM ). Słyszałem od kilku tunerów , że żeby zwiększyć moc musiałbym wymienić teraz turbospręzarke na lepszą by dostarczyć zimnego powietrza. Czy jest to możliwe w dacii 1.5 dci w miare nie dużym kosztem ? ;-)
Za chipa zapłaciłem z tego co pamiętam to dokładnie 1000pln dwa lata temu

Hipolit - 2023-03-21, 14:30

leq1980, wydaje mi się, że wersja 115 zniesie modyfikację tak samo dobrze jak wersja 110. Ja mam już ok. 50 tys km (sam nie pamiętam ile dokładanie) przejechane na programie i nie ma problemów.
kamilko - 2023-03-21, 22:46

Hipolit napisał/a:
leq1980, wydaje mi się, że wersja 115 zniesie modyfikację tak samo dobrze jak wersja 110. Ja mam już ok. 50 tys km (sam nie pamiętam ile dokładanie) przejechane na programie i nie ma problemów.


Zmienialeś też turbine ? Ja mam stockowo najsłabszego diesla , którego dopiero wirus doprowadzil do normalności :mrgreen: Ale wiadomo, jak to z moca, nigdy jej dość :mrgreen:

Hipolit - 2023-03-22, 10:32

kamilko, nie zmieniałem. Wszystko seria. Pogadaj z corrado ma dużą wiedzę w tej materii.
kamilko - 2023-03-25, 11:52

Aha, dzięki , Corrado czy mógłbyś pomóc, jak to jest z dołożeniem "większej" turbosprężarki w celu dołożenia trochę kucy ;) Tak słyszałem od tunerów , że to mnie ogranicza ... :mrgreen:
toka93 - 2023-03-25, 13:10

Przy 110 ogranicza faktycznie turbina, ale przy starszym typie oprócz turbiny chyba również układ wtryskowy z pompą i wtryskami.
kamilko - 2023-03-25, 15:57

toka93 napisał/a:
Przy 110 ogranicza faktycznie turbina, ale przy starszym typie oprócz turbiny chyba również układ wtryskowy z pompą i wtryskami.

Mi powiedziało dwóch tunerów , w tym jeden który mi chipował oryginalnego sterownika , ze teraz jakbym chciał zwiększyć moc to muszę wymienić turbinę, nic nie mówił o układzie wtryskowym . A jesteś pewien toka93, tego co piszesz ? W słabszych wersjach - Ja mam orginalnie tzn. miałem ;) niecałe 90KM.

toka93 - 2023-03-26, 08:38

Trochę mało doprecyzowane. Z 110 można zrobić programem 130-135 ale to jest maks co się da wycisnąć.
Przyrost na stałej geometrii to 10-15%.

kamilko - 2023-03-26, 08:50

toka93 napisał/a:
Trochę mało doprecyzowane. Z 110 można zrobić programem 130-135 ale to jest maks co się da wycisnąć.
Przyrost na stałej geometrii to 10-15%.


Wystarczyłoby mi 120KM , kiedyś miałem Renault Espace (duże auto van) w dieslu miało 120 albo 125K z tego co pamiętam i bardzo dobrze się odpychało i na trasę też dobre. Diesel ma sporo momentu obrotowego i nawet 120KM było wystarczające na przyjemną jazdę .

Z tego co wiem, mam stałą geometrię . NIe mam też na pewno FAPa i Dpfa seryjnie . Pisałeś , że ogranicza też w słabszych wersjach układ wtryskowy, więc czy to faktycznie ograniczenie ??

kamilko - 2023-03-27, 09:59

toka93 napisał/a:
Przy 110 ogranicza faktycznie turbina, ale przy starszym typie oprócz turbiny chyba również układ wtryskowy z pompą i wtryskami.


kolego toka93, czy wiesz coś więcej na ten temat ? Czy potrzebowałbym też zmieniać pompę albo wtryskiwacze ? Jeśli tak to sprawa chiptuningu byłaby z pewnością nieoplacalna, z uwagi na to, że koszta to byłyby już raczej tysiące pln ... ( nie mówię o szrotach bo może tu by coś taniej się kupiło ale wątpliwej jakości ). Jeśli coś wiesz na ten temat to napisz :)

toka93 - 2023-03-27, 17:57

Zakładam, że przyrost maks to 110 z najsłabszej wersji, jednak tutaj musiałby się wypowiedzieć jakiś tuner. Najlepiej wysłać zapytanie do kogoś z swojej okolicy.
U mnie zrobiono z 110 na 130 i z słabej serii 240nm na 280. Jednak mój silnik to ostatni wypust 1,5Dci bez ad blue.

Nikita_Bennet - 2023-03-27, 18:17

pytałem jakiś czas temu o 1,5dci z mego logana pickup i z 90KM przy skrzyni 5biegów te 100 idzie zrobić ale wyżej już ponoć różnice w osprzęcie. Tak samo z mego dusterka 1,5dci jak zgłębiałem temat to niby 125-135KM w zależności od sztuki. Ja dałem sobie na luz narazie bo brak czasu i kasy żeby zrobić to z głową.
kamilko - 2023-04-05, 17:35

Właśnie taki przyrost jest spoko, mi okolice 125KM już by starczyło, bo można jechać szybko z dużym obciążeniem np. na wakacje i nie jest się zawadlidrogą a i wyprzedzić jakiegoś tira wtedy można bez stresowo. Niestety muszę turbosprężarke wymienić . Niestety widzę kolega Corrado tu chyba już nie zagląda, on podobno zrobił taki upgrade a z tego co czytam to chyba robił to samemu ? :shock: :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group