DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Radio wyłącza się zawsze po 10 min

ace_3 - 2014-07-09, 19:43
Temat postu: Radio wyłącza się zawsze po 10 min
Mam problem z radiem nie znalazłem na forum podobnego tematu, albo zle szukałem. A mianowicie w Daci Lodgy posiadam radio Daewoo i problem polega na tym że samo się automatycznie wylącza za każdym razem po ok. 10 minutach nie mam zielonego pojęcia co może byc przyczyną prosze o jakieś rady
Marek1603 - 2014-07-09, 19:49

Coś więcej.

Model.
Sam montowałeś czy ASO?

I proszę poprawić pisownię. ;-)

ace_3 - 2014-07-09, 19:59

Zacznę od tego że umieszczę link do radia jakie posiadam nie jestem jeszcze w temacie jak wkleić zdjęcie ( proszę o wybaczenie ;] )

Radio wygląda tak http://club.caradisiac.co...gy-1808175.html

Sprzęcik był zakodowany i zleciłem rozkodowanie znajomym elektrykom po nr. Vin i kodu seryjnego z radia udało im się go uruchomić.

benyo - 2014-07-09, 20:02

U mnie radio oryginalne Dacii też wyłącza się po 10 minutach ale tylko gdy włączę go bez kluczyka , to takie zabezpieczenie, w razie gdy zapomnisz wyłączyć radio, żeby się akumulator nie rozładował. Natomiast przy przekręconym kluczyku na 1 stopień i po rozruchu działa non stop. Może to ci coś podpowie.
Marek1603 - 2014-07-09, 20:04

Klikasz "odpowiedź i masz tam możliwość dodać załącznik (max 250kb) lub wkleić link (miniaturkę) z jakiegoś serwisu foto.

Z tego co wzrokowo pamiętam to jest fabryczne radio do Lodgy. Nie było jeszcze przypadku z jego problemem.

ace_3 - 2014-07-09, 20:09

Tak to jest seryjne radio z tego modelu i kurcze strasznie mnie to drażni wydaje mi się że jest załączona jakaś funkcja która wyłącza radio. Po zgaszeniu auta i zamknięciu go radio również dalej gra dopiero po chwili się wyłączy jak minie te 10 minut.
benyo - 2014-07-09, 20:11

To u mnie na pewno radio się wyłącza od razu, gdy zgaszę silnik. Dopiero włączenie radia przy wyjętym kluczyku uruchamia go na owe 10 min, nawet gdy go zamknę.
Marek1603 - 2014-07-09, 20:11

Spróbuj przed wyłączenie silnika wyłączyć radio, zgasić silnik. Sprawdź ponownie po odpaleniu i zgaszeniu auta.
ace_3 - 2014-07-09, 20:16

Próbowałem już wcześniej nie pomogło
Marek1603 - 2014-07-09, 20:20

Mam instrukcję od taty Stepweya to sprawdzę jutro.
ace_3 - 2014-07-09, 20:25

Z góry dziękuje ;]
benyo - 2014-07-09, 20:30

W instrukcji jest tylko info o tym, że można włączyć radio bez uruchamiania samochodu i że będzie działać wtedy przez 10 minut.
ace_3 - 2014-07-09, 20:36

No to juz jakich pkt. zaczepienia mamy
piotr. z - 2014-07-09, 20:38

ace_3 napisał/a:
Tak to jest seryjne radio z tego modelu i kurcze strasznie mnie to drażni wydaje mi się że jest załączona jakaś funkcja która wyłącza radio. Po zgaszeniu auta i zamknięciu go radio również dalej gra dopiero po chwili się wyłączy jak minie te 10 minut.


A czy przypadkiem nie masz tak podłączonej instalacji, że niezależnie od położenia kluczyka sprzęt wpięty jest "pod akumulator"?

jas_pik - 2014-07-09, 21:21

TTTM ( ten typ tak ma) zabezpieczenie fabryczne przed rozładowaniem.
Ale chyba w czasie jazdy nie wyłącza ci się po 10 minutach :?:

eplus - 2014-07-09, 21:50

Do radia nie dochodzi "plus po stacyjce" i stale jest w trybie postojowym. Wypadł kabelek albo spalił się bezpiecznik.
Marek1603 - 2014-07-10, 05:15

Tam są wtyczki plug&play więc raczej przewód nie wypadł. Bezpiecznik jak najbardziej ale nie działało by coś jeszcze.
ace_3 - 2014-07-10, 05:39

W instalacji nic nie było zmieniane kostka została wypieta wpieta i nic więcej, najgorsze jest to że właśnie podczas jazdy wyłącza się po 10 minutach za każdym razem co go włącze . Wieczorkiem sprawdzę jeszcze ten bezpiecznik pytanie do Was w którym miejscu szukać ?? ;]
rakso70 - 2014-07-10, 11:05
Temat postu: Re: Radio
ace_3 napisał/a:
problem polega na tym że samo się automatycznie wylącza za każdym razem po ok. 10 minutach


Taka jego uroda. W moim Dusterze też się tak dzieje.

Marek1603 - 2014-07-10, 11:19

Nie taka jego uroda, bo u taty w stepway-u się tak nie dzieje.
Marek1603 - 2014-07-10, 11:28

Spróbuj wprowadzić ustawienia fabryczne.
benyo - 2014-07-10, 11:32

Marek1603 napisał/a:
Nie taka jego uroda, bo u taty w stepway-u się tak nie dzieje.


Potwierdzam. U mnie też się tak nie dzieje. Radio włącza się na 10 minut ale tylko przy wyłączonym kluczyku. W przypadku przełączenia kluczyka na 'Akcesoria' albo przy włączonym silniku radio działa non stop.

Marek1603 - 2014-07-10, 11:38

Właśnie tu problem.

Radio nie dostaje sygnału że ma włączony silnik.
Powiedz czy po odpaleniu radio samo się włącza, czy musisz ręcznie go włączyć?
Tak dla pewności pytam.
Do radia idzie kostka, z chyba 8 przewodami sterującymi oprócz zasilania, głośników i pilota.

ace_3 - 2014-07-10, 15:55

Radio za każdym razem trzeba włączać samemu nawet jak sie odpala auto :cry:
benyo - 2014-07-10, 16:14

Wygląda więc na to, że faktycznie jest jakiś błąd w podłączeniu radyjka.
BigT - 2014-07-10, 16:32

ace_3, sprawdź kable, czy nie ma jakiś przejściówek albo modyfikacji w kablach dokonanych np przez ASO
rakso70 - 2014-12-22, 08:44
Temat postu: Fabryczne radio wyłącza się w czasie jazdy...
...po upływie około 10 minut. Wiem, że radio wyłącza się na postoju, ale nigdy nie działo się to w trakcie jazdy. Jest tak gdy gra radio, płyta CD, czy też mp3 z USB. Przejrzałem instrukcję, sądząc że może coś włączyłem w ustawieniach. Hmmmm, jednak nic takiego tam nie ma. Po ponownym załączeniu, upływa około 10 minut i kolejne wyłączenie. Co to może być?
McRap - 2014-12-22, 09:09

Najprawdopodobniej bezpiecznik. Sprawdź czy działa Ci gniazdo zapalniczki bo zapalniczka i radio są na jednym bezpieczniku.
BoloSr - 2014-12-22, 10:12

Dziwnie sie zachowuje :(
U mnie tez cos dziwnego sie zaczelo tzn bluetooth nie zalacza sie pomimo tego ze jest wlaczony :(

rakso70 - 2014-12-22, 11:44

McRap napisał/a:
Najprawdopodobniej bezpiecznik. Sprawdź czy działa Ci gniazdo zapalniczki bo zapalniczka i radio są na jednym bezpieczniku.


Okej, sprawdzę. Elektrykiem nie jestem, ale gdyby bezpiecznik był uszkodzony, to chyba nie grałoby wcale?

McRap - 2014-12-22, 11:57

Nie nie to jest bezpiecznik który w przypadku radia odpowiada za to, że radio się wyłącza i włącza po przekręceniu kluczyka. Zrób jak pisałem ...sprawdź czy działa Ci gniazdo zapalniczki. Obstawiam, że nie działa. Potem zlokalizuj właściwy bezpiecznik, wymień i powinno wszystko już dobrze działać. :-)

EDIT

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?p=71694

I padł Ci zapewne bezpiecznik F38.

EDIT2:

Sprawdź ten bezpiecznik:

rakso70 - 2014-12-22, 12:06

McRap napisał/a:
I padł Ci zapewne bezpiecznik F38.


Jak tylko znajdę się w pobliżu mojej DD, to sprawdzę:) Dziekuję

Istotnie to był ten bezpiecznik. Dziękuję za pomoc.

Bazi27pl - 2020-12-18, 20:45
Temat postu: Radio fabryczne Classic zaczęło się wyłączać
Cześć! Dawno mnie nie było ale jestem zmuszony prosić was o pomoc.

Mam problem z radiem fabrycznym MyRadio

Wszystko działało normalnie do momentu aż nie pojawiły się mrozy (to mniej więcej zgrało się w czasie ale nie wiem czy to jest przyczyna). Wcześniej gdy przekręcałem kluczyk w stacyjce aby auto odpalić lub zgasić radio odpowiednio po włączeniu zapłonu się włączało a po zgaszeniu silnika się wyłączało. Teraz tak się nie dzieje i radio muszę włączać ręcznie gdyż w ogóle nie reaguje na kluczyk w stacyjce po czym po około 8 minutach się wyłącza tak jak to się działo gdy włączało się je na zgaszonym silniku. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna i co mogę z tym zrobić?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam jeśli przestrzeliłem dział dla tematu!

laisar - 2020-12-18, 23:42

Bazi27pl napisał/a:
radio muszę włączać ręcznie gdyż w ogóle nie reaguje na kluczyk w stacyjce po czym po około 8 minutach się wyłącza tak jak to się działo gdy włączało się je na zgaszonym silniku

Wygląda na to, że nie dostaje napięcia po zapłonie, a wyłącznie stałe - należy więc sprawdzić najpierw bezpiecznik, a potem, w razie potrzeby, złącza i kable.

Bazi27pl - 2020-12-19, 06:09

laisar napisał/a:
Bazi27pl napisał/a:
radio muszę włączać ręcznie gdyż w ogóle nie reaguje na kluczyk w stacyjce po czym po około 8 minutach się wyłącza tak jak to się działo gdy włączało się je na zgaszonym silniku

Wygląda na to, że nie dostaje napięcia po zapłonie, a wyłącznie stałe - należy więc sprawdzić najpierw bezpiecznik, a potem, w razie potrzeby, złącza i kable.




Bardzo Ci dziękuję! Sprawdzę to!

Bazi27pl - 2020-12-19, 13:48

Znalazłem spalony bezpiecznik. Wymieniłem ale zaraz po przekręceniu kluczyka strzela. Sprawdzałem 15,20,25 i 30. Każdy z nich pali się w momencie. Gdzieś może być zwarcie?
jas_pik - 2020-12-19, 13:52

Zdalnie nikt Ci instalacji nie zdiagnozuje. Może przetarł sę gdzieś kabelek i zwiera do masy ?
Bazi27pl - 2020-12-19, 14:26

jas_pik napisał/a:
Zdalnie nikt Ci instalacji nie zdiagnozuje. Może przetarł sę gdzieś kabelek i zwiera do masy ?


Na to wygląda. Spróbuje znaleźć jakiegoś elektryka jeszcze przed świętami. Dziękuje wam wszystkim za podpowiedzi!

laisar - 2020-12-19, 15:19

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=194 - znaleźć schemat i sprawdzić, co mają ze sobą wspólnego te bezpieczniki.
yurec1st - 2020-12-19, 17:10

laisar napisał/a:
co mają ze sobą wspólnego

Jak to co? Jeden mocniejszy od drugiego ;-)

Bazi27pl - 2020-12-19, 17:28

yurec1st napisał/a:
laisar napisał/a:
co mają ze sobą wspólnego

Jak to co? Jeden mocniejszy od drugiego ;-)


To właśnie miałem na myśli. Chodziło mi o „moc” bezpieczników które sprawdzałem.

jas_pik - 2020-12-19, 17:40

Jesli jest zwarcie to każdy bezpiecznik wywali to proste .
Trudno Ci cokolwiek poradzić jeśli nie podajesz nawet numeru bezpiecznika ( wiadmo by było który obwód zabezpiecza i gdzie szukać zwarcia) .
Wyjmij radio i zobacz czy nie widać gdzieś zwarcia.
No i sprawdź czy jeszcze coś nie działa ( wycieraczki/światła/ogrzewanie szyby)
Nie montowałeś czegoś w samochodzie ?
Kamerka/przedłużać , dodatkowe światła/podświetlanie drzwi?

Bazi27pl - 2020-12-19, 19:02

jas_pik napisał/a:
Jesli jest zwarcie to każdy bezpiecznik wywali to proste .
Trudno Ci cokolwiek poradzić jeśli nie podajesz nawet numeru bezpiecznika ( wiadmo by było który obwód zabezpiecza i gdzie szukać zwarcia) .
Wyjmij radio i zobacz czy nie widać gdzieś zwarcia.
No i sprawdź czy jeszcze coś nie działa ( wycieraczki/światła/ogrzewanie szyby)
Nie montowałeś czegoś w samochodzie ?
Kamerka/przedłużać , dodatkowe światła/podświetlanie drzwi?


Wywala tylko ten który w Sandero na tablicy jest oznaczony obrazkiem radia. Wszystko inne działa normalnie. Nie wyciągałem radia gdyż się na tym nie znam i nie chce czegoś bardziej zepsuć. Nic nowego też nie instalowałem w aucie. Po prostu zszedłem rano do samochodu, odpaliłem go i radio już nie działało tak jak zwykle. Stało się to z dnia na dzień i żadnych objawów nie było wcześniej. Zbiegło się to z pierwszą mroźną nocą ale tak jak już pisałem, nie mam pewności czy to jest przyczyna. W poniedziałek rano będzie u elektryka. Przez telefon powiedział mi, że to coś z radiem. Będę wiedział dopiero wtedy kiedyś go obejrzy.

Hiszpan_JS - 2020-12-19, 19:23

Bazi27pl napisał/a:
Zbiegło się to z pierwszą mroźną nocą ale tak jak już pisałem, nie mam pewności czy to jest przyczyna.
Może ma to związek. Może jakiś gryzoń szukał sobie ciepłego noclegu.
Bazi27pl - 2020-12-21, 08:27

Hiszpan_JS napisał/a:
Bazi27pl napisał/a:
Zbiegło się to z pierwszą mroźną nocą ale tak jak już pisałem, nie mam pewności czy to jest przyczyna.
Może ma to związek. Może jakiś gryzoń szukał sobie ciepłego noclegu.



🤷🏻 Ciężko cokowiek stwierdzić. Dziś powinienem już coś wiedzieć

arti68 - 2022-04-06, 21:04

Hej jestem nowy na forum i od razu z takim problemem. po zapłonie wyłącza się system multimediów a z nim czujniki parkowania kamera i grzanie foteli, oraz silnik wchodzi na wyższe obroty ok 1000 przy okazji zmienia brzmienie, gdy silnik nie chodzi wszystko zdaje się działać. może ktoś ma jakiś pomysł z góry dziękuję
Łukasz_M - 2022-04-07, 14:06

Natychmiast po zapłonie czy po chwili??
Da się włączyć ponownie czy nie?
jaka masz klimatyzację?

arti68 - 2022-04-07, 21:06

2 sek po zapłonie, nie da się włączyć ponownie, klima auto. czy ma znaczenie że kamerka była podpięta na stałe pod zapalniczkę. z rana nie doczekawszy się odzewu zrobiłem reset twardy - odpiąłem aku na parę minut i na razie wszystko działa, kamerkę - nie jade to rozłączam, trochę wku.. świeża dośka przecież. wdzięczny będę za wskazówki
Łukasz_M - 2022-04-07, 22:15

Nie bardzo rozumiem o jaką kamerę chodzi. Kamerę cofania czy wideorejestrator. Pisałeś że kamera nie działa, a teraz że była na stałe do zapalniczki podłączona. No chyba że masz nie fabryczny wideorejestrator do tyłu podłączony pod system multimedialny.
Jeśli chodzi o wideorejestrator podłączony pod zapalniczkę to tam nie ma napięcia jak niema kluczyka w stacyjce więc możesz tego nie odłączać nic się nie zmieni. Jeśli to niefabryczny wideorejesyrator podłączony do multimediow to w sumie też najwyżej znowu zrobisz ten reset jak się powtórzy i dopiero wtedy spróbuj pojeździć z odłączonym. Obroty silnika mogą być związane z załączoną klimą ,wentylatorem, sprawdź ustawienia bo te dwie sprawy mogą być nie powiązane. Jak rozumiem teraz jest Ok więc jezdzij i obserwuj. Może tak być że to jednorazowa sytuacja i reset przywrócił prawidłowe zachowanie. Jeśli podejrzewasz wpływ tej kamerki to posprawdzaj połączenia oraz opinie w necie, odłącz i testuj.

arti68 - 2022-04-08, 15:50

Oczywiście chodziło o rejestrator. kam cofania jest standardowo w multimediach i rzeczywiście całe multi nie działało teraz zrobiłem parędziesiąt km z kilkoma uruchomieniami i jest ok. Rejestrator zeczywiscie się odłącza może jakieś prądy bladzace ;-) pojeżdżę i zobacze. dzięki jak by co dalej będę męczył

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group