DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Uszczelka pod maską

KaS602 - 2007-09-29, 17:19
Temat postu: Uszczelka pod maską
Pracy nie wiele a w efekcie nieco mniej syfu dostaje sie pod maske.
Uzyta zostala uszczelka do drzwi od Fiata Cinquecento z metalowym kordonem, ktory umozliwia solidniejsze zamocowanie.
Koszt - 100 PLN
Czas - 10 minut


jurek - 2007-09-29, 17:42

dobry pomysl a na dodatek powiem, ze uszczelka prawie taka sama tylko do malucha to 22zl. pozdr
KaS602 - 2007-09-29, 17:52

jurek napisał/a:
dobry pomysl a na dodatek powiem, ze uszczelka prawie taka sama tylko do malucha to 22zl. pozdr


prawie robi duza roznice, porownywalem ja w sklepie i mimo wszystko wybralem ta do CC, nie pamietam juz dokladnie czemu ale ta musiala okazac sie lepsza. Cos mi sie wydaje, ze ta do malucha nie miala stalowego kordonu.

Karpiu66 - 2007-09-29, 21:58

kas602 napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 18:19 Uszczelka.




Pracy nie wiele a w efekcie nieco mniej syfu dostaje sie pod maske.
Uzyta zostala uszczelka do drzwi od Fiata Cinqucento z metalowym kordonem, ktory umozliwia solidniejsze zamocowanie.
Koszt - 100 PLN
Czas - 10 minut

Kurde :-o Naprawde fajny pomysł :idea:

Pablo78 - 2007-09-29, 23:13

Dobre, trzeba spróbować 8-)
loganik - 2007-10-03, 16:28
Temat postu: UsczelkaPomysł Kas 602 dobr
Pomysł Kas 602 dobry, wystarczy uszczelka od 126p ze stalową blaszką za 20 zł, założyłem, punktowo posmarowałem wazeliną techn. aby sprawdzić czy przylega do maski na całym obwodzie, wszystko ok.

Pozdrawiam, Loganik :->

KaS602 - 2007-10-03, 17:52
Temat postu: Re: UsczelkaPomysł Kas 602 dobr
loganik napisał/a:
Pomysł Kas 602 dobry, wystarczy uszczelka od 126p ze stalową blaszką za 20 zł,
Pozdrawiam, Loganik :->


Jak spełnia swoje zadanie to pewnie jest dobra, nie bede wnikał.

PS. kas602 pisze sie razem :)

piotrres - 2007-10-04, 13:14

Kas,
Gratuluję pomysłu !
Wypróbuje go u siebie.
P.S.
Może jestem nieco przewrażliwiony, ale czy...w okolicy śruby i pierwszego od dołu nitu nie widać plamek rdzy ? Chodzi mi o środkowe zdjęcie. Lewy dolny róg.
Pozdrawiam

MartinPŃ - 2007-10-04, 15:28

piotrres napisał/a:
Może jestem nieco przewrażliwiony, ale czy...w okolicy śruby i pierwszego od dołu nitu nie widać plamek rdzy ? Chodzi mi o środkowe zdjęcie. Lewy dolny róg.

To raczej jakieś nieczystości typu kurz albo piach.

piotrres - 2007-10-04, 16:11

Tak się zastanawiam czy szczelina między atrapą chłodnicy a klapą nie była zostawiona celowo (napływ na szybę, chłodzenie)...Jak myslicie :-? :?:
loganik - 2007-10-04, 16:41

Napływ na szybę nie wchodzi w rachubę/uszelka porzeczna pod maską/, chyba że chłodzenie?

Pozdrawiam, Loganik :->

KaS602 - 2007-10-04, 19:54

MartinPŃ napisał/a:
piotrres napisał/a:
Może jestem nieco przewrażliwiony, ale czy...w okolicy śruby i pierwszego od dołu nitu nie widać plamek rdzy ? Chodzi mi o środkowe zdjęcie. Lewy dolny róg.

To raczej jakieś nieczystości typu kurz albo piach.


Potwierdzam. To zwykłe zabrudzenie (kurz, piasek i woda) :)

Cytat:
Napływ na szybę nie wchodzi w rachubę/uszelka porzeczna pod maską/, chyba że chłodzenie?


Szczerze watpie w jedno i drugie. Do chlodzenia silnika wystarczajacy jest wlot w nakladce zderzaka.

piotrres - 2007-10-08, 13:05

...chłodznie. Iżby się za bardzo klapa od silnika nie nagrzewała.
A jak tam (subiektywne) odczucia ws. hałasu po takiej modyfikacji :?:

KaS602 - 2007-10-11, 01:17

piotrres napisał/a:

A jak tam (subiektywne) odczucia ws. hałasu po takiej modyfikacji :?:


Zadne... zmiany nie zauwazylem...

Karpiu66 - 2007-10-11, 12:51

A szkoda :cry:
andwod - 2008-04-25, 20:30

Panowie - uszczelka to nie jest duży koszt przy produkcji seryjnej - skoro
producent jej nie zastosował to znaczy że był jakiś powód.
Ja nie mam zamiaru jej montować.

laisar - 2008-04-25, 20:44

Jednostkowy koszt faktycznie niewielki, ale jak to przemnożysz przez np milion szt. samochodów, to nawet 1 cent ma znaczenie - a są jeszcze koszty dodatkowe: magazynowanie, transport itp. Niska cena Logana bierze się m.in. właśnie z takich oszczędności...

Poza tym producent ją, owszem, stosuje - ale tylko w niektórych wersjach.

KaS602 - 2008-04-25, 22:38

andwod napisał/a:
skoro
producent jej nie zastosował to znaczy że był jakiś powód


Prosze, podaj choc jeden... Bo ja nic wymyslec nie moge...

laisar - 2008-04-26, 08:06

Cytat:
Prosze, podaj choc jeden...

No jak to? Ekonomia! <:

KaS602 - 2008-04-26, 10:04

laisar napisał/a:
Ekonomia!

To jest jedyny oczywisty, znany mi powod. Pytajac mailem na mysli to, coz jeszcze moze byc powodem niezastosowania owej uszczelki. Jakies wzgledy praktyczno-uzytkowe...

laisar - 2008-04-26, 10:29

Właśnie nie sądzę, żeby oprócz ekonomii w ogóle były jakieś inne względy.
KaS602 - 2008-04-26, 12:57

laisar napisał/a:
Właśnie nie sądzę, żeby oprócz ekonomii w ogóle były jakieś inne względy

To wiem... Pytanie kierowalem do Andwod

loganik - 2008-04-27, 11:19

Od lipca 2007 jeżdżę z uszczelką, jak już będzie cieplej to wyciągnę, zobaczę czy będzie jakaś zauważlna różnica, plus dla uszczelki - jak się podniesie maskę wygląda zaj.....fajnie :mrgreen:

Loganik

jacek - 2008-04-30, 19:05

Dzisiaj założyłem od malucha , wygląda jak by była fabryczna
piotrres - 2008-06-27, 22:40

jacek napisał/a:
Dzisiaj założyłem od malucha , wygląda jak by była fabryczna


Ja też, taką ze stalowym kordem, cena 22 PLN. Posmarowałem delikatnie wazeliną
i okazało się, że uszczelka b. dobrze przylega do wewnętrznej części wzmocnienia klapy silnika.
Na ucho, przytłumiło to troszeczkę wyższe tony...

piotrres - 2010-11-13, 23:08
Temat postu: Uszczelka pod maską DD
Dzisiaj rano zrobiłem Dragsterowi to, co zrobił KaS602....swojej Logance i to co później zrobiłem, ja swojej byłej, a potem zrobiło to jeszcze wieku, wielu innych.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=118
Założyłem uszczelkę od "malucha" pod klapę silnika. Koszt operacji 24 PLN.
Mniej się brudzi zawartość komory silnika, wyciszone trochę zostały wyższe tony, no i ciutkę się poprawia opływ nadwozia.

jan - 2010-11-14, 12:36

A gdzie zdjęcia, ;-)

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2010-11-24, 02:06 ]
TAM: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=68674#68674.

mekintosz - 2010-11-20, 14:01
Temat postu: Dodatkowa uszczelka pod maskę silnika w Sandero
Witam

Dwoch forumowiczow juz sobie uszczelniło dodatkowo swoje samochodziki za pomoca uszczelki do drzwi dedykowanej do fiat 126p. Ja swoja dlugosci 2 mb zakupilem w sklepie z artykulami gumowymi proszac o uszczelka do drzwi maluszka. Koszt 16 zl/mb.

2 metry wystarcza na styk jesli sie odpowiednio umodeluje uszczelka przy zagieciu na rogach z przodu maski przy reflektorach. Jesli ktos chce jej nie przecinac warto kupic 2,1 m.

Uszczelka bardzo ładnie wchodzi na rant, sama jest zbrojna, wiec w miejscu gdzie nie ma rantu trzyma sie na tym zbrojeniu w powietrzu. Po zamontowaniu wyglada estetycznie. Niestety w niefortunnym miejscu jest zaczep od elementu podtrzymujacego otwarta klape. Musialem tam rozciac uszczelke, gdyz blokowala ona mozliwosc zamkniecia tego pretu podtrzymujacego klape w zacisku. Planuje w ta przerwe dokupic mniejsza uszczelke by to nie szpecilo.


Przy okazji przetarlem plastikowa oslone silnika oraz gore akumulatora - zobaczymy na ile zabezpiecza przed brudem ;-) Niestety ale moja uszczelka prawdopodbnie nie dotyka maski na calej szerokosci (lub ja dotyka na styk) gdyz pozostal nadal charakterystyczny dzwiek przy opuszczaniu. Spodziewalem sie wiciszenia i amortyzacji a tu nadal ona sie opiera na plastikowo gumowych koreczkach z przodu. Byc moze trzeba kupic jeszcze grubsza ?

Ponizej zdjecia z calej operacji.

loganik - 2010-11-20, 16:31

Nasmaruj uszczelkę mleczkiem do gumy, po zamknięciu maski uszczelka zostawi ślad na masce i zobaczysz jak przylega. Ja mam od 126p, przylega dobrze. Wg mnie zamek maski jest sprawcą trzasku przy zamykaniu.
krakry1 - 2010-11-20, 17:06

Piękna sprawa Mekintosz - dzięki za zdjęcia sam przystąpię, jak najszybciej do tej operacji.
mekintosz - 2010-11-20, 18:09

loganik napisał/a:
Nasmaruj uszczelkę mleczkiem do gumy, po zamknięciu maski uszczelka zostawi ślad na masce i zobaczysz jak przylega. Ja mam od 126p, przylega dobrze. Wg mnie zamek maski jest sprawcą trzasku przy zamykaniu.


Nasmarowalem... woda....i slady jedynie z boku byly. Przy okazji konserwacji uszczelek przed zima nasmaruje te tez i sprawdze. Ja mam w dci jeszcze mate wygluszajaca, byc moze uszczelka czesciowo lekko dotyka maski i czesciowo tego wytlumienia. Poza tym jesli dotyka to na styk, gdyz jak mam zamknieta maske moge lekko ja podniesc na 3-4 mm. Spodziewalem sie, ze bedzie podczas zamykania dzwiek jak przy drzwiach, tzn stlumiony jakos. Byc moze stosunkowo ciezka maska sandero tak przygniata uszczelke, ze ta nie ma prawa amortyzowac. Mimo to uszczelka wyglada ladnie, na pewno nie przeszkadza, a moze pomoc zachowac czystosc w komorze silnika. Generalnie teraz wyglada jakby fabrczynie byla od zawsze. Tak byc powinno ale oszczednosci ;-) Choc w Oplu Corsa z 2007 r tez nie ma uszczelki.

piotrres - 2010-11-21, 01:10

Nawet jeżeli uszczelka nie w pełni dotyka klapy, to szczelina między klapą a rantem komory silnika się radykalnie zmniejsza, zatem rosną opory przepływu, więc powietrze raczej wybiera drogę na zewnątrz, niż przez szczelinę i w ten sposób znacząco miej badziewiasta ląduje w w komorze silnikowej. A poza tym lepiej to wygląda.
Dźwięk, przy zamykaniu klapy pochodzi od zamka i ucha na klapie.

mekintosz - 2010-11-21, 01:12

Nigdy bym nie podejrzewal, ze taka uszczelnienie klapy moze miec wplyw na aerodynamike pojazdu. W sumie i tak duzo powietrza wpada przez gril chlodnicy.
marchewa - 2010-12-05, 21:41

Wczoraj dołączyłem do grona "uszczelkowiczów" :-)
Planowałem co prawda założyć ją kiedy się nieco ociepli, ale zmotywował mnie widok jaki ujrzałem pod maską po 140 km przejechanych w padającym śniegu. Spojrzałem i byłem w lekkim szoku: śnieg był prawie wszędzie. Na zbiorniku płynu chłodniczego, hamulcowego, na wszelkich przewodach, w zakamarkach i, o zgrozo, na akumulatorze.

Następnego dnia do sklepu i uszczelka już na swoim miejscu. Co prawda chyba przepłaciłem (35 zł) ale po montażu zostało mi jej ponad 1,3m. Niestety nie udało mi się kupić na metry tylko w całości. Nastawiałem się na docinanie ale okazało się że jest lepiej niż w Sandero, tutaj można założyć w jednym kawałku.

Mam nadzieję że to znacznie ograniczy ilość brudu pod maską, zły jestem tylko na siebie że nie zrobiłem tego wcześniej bo już niestety silnik jest cały brudny. A był taki śliczny, (w miarę) czysty :-D

benny86 - 2010-12-05, 21:53

Fajny pomysł macie z tą uszczelką (konkretnie chyba Piotress był pomysłodawcą?) ale czy nie trzeba takiej uszczelki jakoś zabezpieczyć na zimę? W sensie tak jak te na drzwiach, żeby nie przymarzła?
marchewa - 2010-12-05, 22:10

Chyba nie ma takiej potrzeby, wydaje mi się że nie przylega tak ściśle jak uszczelka drzwiowa.
esdziewiaty - 2010-12-05, 22:36

Ja też na dniach dołączę do tego jakże zacnego grona właścicieli uszczelnionych Dacii ;D
Zamówiłem ową uszczelkę i pod koniec tygodnia zamontuję w samochodzie , gdyż szkoda brudzić komorę silnika.

piotrres - 2010-12-05, 22:43

mekintosz napisał/a:
Nigdy bym nie podejrzewał, ze taka uszczelnienie klapy możne mieć wpływ na aerodynamikę pojazdu. W sumie i tak dużo powietrza wpada przez grill chłodnicy.


Ależ oczywiście.
Uszczelniamy dalej? :lol: : http://www.daciaklub.pl/f...p?p=70777#70777

sleeva - 2010-12-05, 22:52

A czy taką uszczelkę trzeba jakoś przyklejać czy co? Jak to się ustrojstwo montuje?

A jakbym miał kupować uszczelkę od malucha to to jest jakaś specjalna uszczelka dedykowana do czegoś, czy coś innego?

Można jakiś opis łopatologiczny dla manualnych inaczej? :)

marchewa - 2010-12-05, 23:33

Wchodzisz do sklepu z częściami i prosisz o uszczelkę drzwiową do malucha. Upewniasz sprzedawcę że tak, na pewno chodzi o poczciwego 126p :-D Patrzysz na któryś z końców uszczelki czy jest w niej metalowe wzmocnienie (w mojej było). Płacisz, byłe nie za dużo.

Po otwarciu maski nakładasz uszczelkę na metalowy ostry kant. Właściwie to nie ma możliwości założyć jej nieprawidłowo ale mimo to podpowiem że miękką stroną gumy do góry :-) Dokładnie dociskasz, klejenie zbędne, trzyma się sama. Mnie montaż zajął może minutę. Jeśli masz Logana to montujesz bez cięcia, w jednym kawałku, jeśli Sandero to niestety trzeba sztukować. Odcinasz zbędny koniec i cieszysz się ładnym wyglądem oraz mniejszą ilością brudu pod maską :-D

Niektórzy wspominali jeszcze że uszczelka trochę wycisza, osobiście nie zauważyłem różnicy, ale może słoń mi na ucho nadepnął ;-)

sleeva - 2010-12-05, 23:56

Dziękuję. Tutorial zaliczony. Czas na zakupy :]
opos - 2010-12-06, 07:25

ja tam w sandero zamontowałem w jednym kawałku. A haczyk do maski wpycham pod uszczelkę nie jest to zbyt wygodne ale w końcu jak często otwiera się maskę?
akofreda - 2010-12-06, 07:33

Zabezpieczyłem tą uszczelką standardowo. Kupiłem na Orlenie środek silikonowy w aerozolu i popsikałem wszystkie uszczelki. I jest ok. Nie przywierają :-D
krakry1 - 2010-12-06, 18:10

Ja już także uszczelniłem. :mrgreen:
Wierzchucki - 2010-12-06, 19:45

We wtorek zapoluję na :-) takową uszczelkę. :-)

I nie zapolowałem....
Padł mi twardy dysk i wszystkie dokumenty/zdjęcia.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
AMEN.

piotrres - 2010-12-06, 23:54

pomysłodawcą był o ile pamiętam KaS602, a ja byłem jednym z pierwszych którzy wcielili to w życie na swoim Loganie.
A w Dusterze, to fakt, nie chwaląc się, jam pierwszy to uczynił! ;-)
Po 1000 km z uszczelką pod maską, w ulewy, chlapę, śnieżyce nie zauważyłem by mi przybyło zbyt dużo brudu (gł kurz) poza tym sucho pod maską i o to chodziło (akumulator elektronika, etc.)

Marek1603 - 2010-12-07, 05:57

Ja już jakieś 50000 smigam z nią i gitara.
Mariusz - 2010-12-07, 16:54

krakry1 napisał/a:
Ja już także uszczelniłem. :mrgreen:

Krakry udało Ci się do sanderki złożyć uszczelkę w jednym kawałku?

krakry1 - 2010-12-07, 20:31

Olałem stronę od podpórki maski - było za zimno żeby kombinować.
damian85 - 2010-12-08, 00:23

Czy do Dustera też będzie pasowała uszczelka od "malucha" czy jakaś inna?
akofreda - 2010-12-08, 07:27

Maluchowa jest ok. Zostanie ci około 1,5 m reszty.
mekintosz - 2010-12-10, 22:25

piotrres napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Nigdy bym nie podejrzewał, ze taka uszczelnienie klapy możne mieć wpływ na aerodynamikę pojazdu. W sumie i tak dużo powietrza wpada przez grill chłodnicy.


Ależ oczywiście.
Uszczelniamy dalej? :lol: : http://www.daciaklub.pl/f...p?p=70777#70777


Nowe motto - nie uszczelniasz nie jedziesz ;-)
Prawdziwy Klubowicz uszczelki sie nie wstydzi ;-)

Niebawem w ASO :

Serwisant - "Pan z klubu Daci ?"
Klient - Tak, skad Pan wie ? Nie mam nalepek ...
Serwisant - ... ale ma Pan uszczelke pod maska.


;-)

mekintosz - 2010-12-10, 22:27

piotrres napisał/a:
pomysłodawcą był o ile pamiętam KaS602, .....
Po 1000 km z uszczelką pod maską, w ulewy, chlapę, śnieżyce nie zauważyłem by mi przybyło zbyt dużo brudu (gł kurz) poza tym sucho pod maską i o to chodziło (akumulator elektronika, etc.)


Chwała pomyslodawcom ;-)
Potwierdzam czystosc komory silnika od zamontowania gumeczki ;-)

PS> W Sandero wystracza 2 metry.

krakry1 - 2010-12-11, 18:24

mekintosz napisał/a:
Potwierdzam czystosc komory silnika od zamontowania gumeczki ;-)
U mnie silnik tak czysty, że mogę przejrzeć się w cylindrach. :-P
benny86 - 2010-12-11, 22:50

A wróżyć z nich niczym ze szklanej kuli też możesz? :-) Sory za OT, nie mogłem sie powstrzymać...
robertp1983 - 2010-12-16, 13:08

Ja dzisiaj od rana poluje na takową uszczelkę, w całej Warszawie mówili mi, że takiego szczęścia nie ma i moge poszukać na giełdzie albo na szrocie... Jednak wytrwałem i odkryłem sklep u siebie na osiedlu i okazało się, że jednak mają takie szczęście, więc dziś postaram sie kupić i jutro założyć;)
sleeva - 2010-12-16, 14:20

Daj namiary poproszę :) zawsze jeszcze allegro zostaje tyle, że cena 2x bo za przesyłkę liczą sobie...

A, w czasie prezentacji jak mi maskę otworzyli to wydawało mi się, że wzdłuż szyby widziałem uszczelkę - tylko na tym jednym fragmencie. Aż dziś się muszę przyjrzeć...

mekintosz - 2010-12-16, 17:26

Ja kupilem na Mokotowie w tym sklepie. Sprzedaja na metry. DO Sandero wystarcza 2 mb. Cena ok 16 zl chyba za metr.

http://maps.google.com/ma...pn=0,0&t=h&z=19

robertp1983 - 2010-12-17, 06:20

Niestety się nie wyrobiłem, miałem wczoraj troche spraw i nie dałem rady...Dziś spróbuje.
Ten co znalazłem jest na ul. Włościańskiej przy samochodówce, mają podobno ostatnią sztukę za 38,5zł. troche drogo, na allegro z przesyłką wychodzi podobnie

sleeva - 2010-12-17, 15:24

niedługo uszczelka do malucha będzie po 98,99pln, jak się tylko bardziej wieść rozniesie :]
Aznar - 2010-12-17, 18:42

Dokładnie z tym, że zmienią w sklepach też od razu nazwę i będą sprzedawać "Uszczelkę pod maskę Dacia Duster". Dziwne, że dealerzy nie mają tego w swoich ofertach jeszcze :D. Kosztowałaby wówczas ze 200 zł ;D
mekintosz - 2010-12-17, 19:12

Aznar napisał/a:
Dokładnie z tym, że zmienią w sklepach też od razu nazwę i będą sprzedawać "Uszczelkę pod maskę Dacia Duster". Dziwne, że dealerzy nie mają tego w swoich ofertach jeszcze :D. Kosztowałaby wówczas ze 200 zł ;D


Wyobraz sobie ze uszczelka z boku drzwi do dustera koszt w ASO ok 200 zl.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2010-12-20, 10:31 ]
Nieprawda: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=72289#72289.

bebe - 2010-12-17, 22:42

mekintosz napisał/a:
Ja kupilem na Mokotowie w tym sklepie. Sprzedaja na metry. DO Sandero wystarcza 2 mb. Cena ok 16 zl chyba za metr.

http://maps.google.com/ma...pn=0,0&t=h&z=19

Byłem, zanabyłem. :) Cena faktycznie 16 zł za metr. Wziąłem 2,5 m, na wszelki wypadek, bo ta MCVka taka duża... ;)

Pozostaje teraz tylko znaleźć jakieś ciepłe miejsce, żeby spokojnie uszczelkę założyć. A, czym właściwie ciąć tą uszczelkę, żeby jej za bardzo nie zdewastować?

laisar - 2010-12-18, 00:04

Sklep w Pruszkowie sprzedaje (także via Allegro) po "dychu": http://moto.allegro.pl/sh...2232&gr_id=4094 - ale to rzecz jasna opcja raczej dla tych co bliżej lub przy okazji...
sleeva - 2010-12-18, 00:28

Dziś nabyłem :)
ul. Środkowa przy 11 listopada (Wawa), sklep na rogu, na przeciwko stacji Orlen.
Cięta z metra po 10 pln za mb. Wziąłem 2,2m, mam nadzieję, że nie za mało. Jutro w planach montaż.

Beckie - 2010-12-18, 01:13

No dobra. Załóżmy, że bym sobie taką uszczelkę zamontował, ale... moja Daćka ma trochę ponad 2 lata i prawie 60 000 przebiegu i jest trochę brudna pod maską. Czy można bezpiecznie spłukać wodą osady?
laisar - 2010-12-18, 01:32

Jak zwykle: jak się wie jak, to można (; - dobre myjnie oferują taką usługę.
Beckie - 2010-12-18, 01:33

Ale ja bym wolał "samemu".
laisar - 2010-12-18, 01:51

Dla sportu czy mołojeckiej chwały? Bo wiesz - w ten sposób to zmniejszasz PKB... d:

Ogólnie: "Use the Google, Luke" (;

Zdroworozsądkowo: obejrzeć komorę, pomyśleć, zabezpieczyć elektrykę/elektronikę, użyć odpowiedniego środka myjącego, jak najmniej lać na paski i łożyska, wysuszyć, pomodlić się <;


Albo założyć uszczelkę bez mycia - przynajmniej w przyszłości będzie się brudzić mniej...

akofreda - 2010-12-18, 11:11

Ja ciąłem sekatorem jak ogrodnik :mrgreen:
mollu - 2010-12-18, 14:06

laisar napisał/a:
Sklep w Pruszkowie sprzedaje (także via Allegro) po "dychu": http://moto.allegro.pl/sh...2232&gr_id=4094 - ale to rzecz jasna opcja raczej dla tych co bliżej lub przy okazji...


dzieki za linka

właśnie nie mogłem się zebrać żeby pójść poszukać gdzieś po sklepach

jak dostanę dacie to będzie już czekać

esdziewiaty - 2010-12-22, 20:13

Wreszcie dojechała moja upragniona uszczelka. Montaż prosty, i przyjemny. Satysfakcja bardzo duża :mrgreen: .

Pozdrawiam

sleeva - 2010-12-22, 21:56

Czy wszędzie Wam przylega dokładnie i na ścisk? Bo u mnie, w dwóch miejscach jest dość luźna...
monopios - 2010-12-23, 18:17

Dziś zakupiłem za 20,50zł (3.5m tylko taki rozmiar był), fajny patent. Teraz zobaczymy jak będzie się sprawował :-)

bebe - 2010-12-25, 00:13

Z racji nieco milszej temperatury założyłem uszczelkę. Do Logana (MCV) wychodzi więcej niż 2 m, gdzieś tak 2,2-2,3 m. Ile dokładnie, to już nie powiem, bo odcięty kawałek uszczelki zgubiłem na czterometrowym odcinku z parkingu do domu. :| Metalowa listwa w uszczelce jest bardzo cienka - bez specjalnej walki przeciąłem ją... scyzorykiem, piłując wytrwale. W miejscach, gdzie uszczelka trzymała się zbyt słabo jak na mój gust, zaciskałem metalową listwę kombinerkami - trzyma się pięknie. Z ciekawostek - mimo panującego na drogach syfu i braku uszczelki - silnik był nadal czysty...
leo - 2010-12-25, 20:26

sleeva napisał/a:
Czy wszędzie Wam przylega dokładnie i na ścisk? Bo u mnie, w dwóch miejscach jest dość luźna...


Zrób to, o czym pisał Bebe: w luźniejszych miejscach zdejmij uszczelkę, zaciśnij trochę tę metalową wkładkę w kształcie litery U (ja zrobiłem to palcami) i załóż z powrotem.

leo - 2010-12-25, 20:30

bebe napisał/a:
Z ciekawostek - mimo panującego na drogach syfu i braku uszczelki - silnik był nadal czysty...


Może jeszcze za mało przejechałeś? W moim dusterze po 3000 km też silnik był całkiem czysty, chociaż widać było ślady po wodzie (na pewno chlapała spod maski), troszkę po soli i w zakamarkach plastikowej pokrywy silnika... piaseczek (wnioskuję, że z wyschniętego błotka).

bebe - 2010-12-25, 20:40

leo napisał/a:
bebe napisał/a:
Z ciekawostek - mimo panującego na drogach syfu i braku uszczelki - silnik był nadal czysty...

Może jeszcze za mało przejechałeś? W moim dusterze po 3000 km też silnik był całkiem czysty, chociaż widać było ślady po wodzie (na pewno chlapała spod maski), troszkę po soli i w zakamarkach plastikowej pokrywy silnika... piaseczek (wnioskuję, że z wyschniętego błotka).

Może, mam przejechane gdzieś coś pod 1600 km. Myślałem, że to się brudzi, jak jest brudno, a nie liniowo wraz z przebiegiem. ;)

leo - 2010-12-25, 21:51

Brudzi się liniowo wraz z przebiegiem, a gdy jest brudno - współczynnik brudzenia podnosi się do kwadratu.
Zaufaj mi. :mrgreen:

krakry1 - 2010-12-26, 19:21

leo napisał/a:
Brudzi się liniowo wraz z przebiegiem, a gdy jest brudno - współczynnik brudzenia podnosi się do kwadratu.
Zależy gdzie kto jeździ - bo ja jeżdżę po takich dziurach, że współczynnik brudzenia podnosi się do sześcianu. ;-)
leo - 2010-12-26, 22:31

Może być. Co nie neguje twierdzenia o liniowości syfienia. ;-)
Tak jeszcze dodam: dziś przejechałem kilkadziesiąt km, po raz pierwszy z tą uszczeleczką, i zdecydowanie stwierdzam: silnik stał się mniej głośny, zarówno na zewnątrz auta, jak i w środku. Jest różnica. A wcale się nie zaprogramowałem na to - w ogóle o tym nie pomyślałem, dopiero po parunastu km stwierdziłem, że jest jakoś inaczej, bardziej cywilizowanie... :-)

jacusb - 2010-12-27, 00:08

laisar napisał/a:
Sklep w Pruszkowie sprzedaje (także via Allegro) po "dychu": http://moto.allegro.pl/sh...2232&gr_id=4094 - ale to rzecz jasna opcja raczej dla tych co bliżej lub przy okazji...


Na tej aukcji są dwa raodzaje uszczelek, jedna z brzuszkiem z boku http://img11.allegroimg.p...72/1362917219_1 a druga z góry http://img11.allegroimg.p...72/1362917219_2 . Który rodzaj jest lepszy? Czy one są z metalowym wzmocnieniem?

leo - 2010-12-27, 00:25

jacusb napisał/a:
Na tej aukcji są dwa raodzaje uszczelek, jedna z brzuszkiem z boku http://img11.allegroimg.p...72/1362917219_1 a druga z góry http://img11.allegroimg.p...72/1362917219_2 . Który rodzaj jest lepszy?

Nie "lepszy", lecz jedynie słuszny :-) - tylko ta z brzuszkiem z boku. Zajrzyj pod maskę na rant błotnika, wyobraź sobie tę uszczelkę, i zrozumiesz, dlaczego.

jacusb napisał/a:
Czy one są z metalowym wzmocnieniem?

Nie wiadomo, na tej "słusznej" nie widać. Ale niewykluczone, że jest. Musiałbyś pytać sprzedawcę.

robertp1983 - 2010-12-28, 07:40

mekintosz napisał/a:
Ja kupilem na Mokotowie w tym sklepie. Sprzedaja na metry. DO Sandero wystarcza 2 mb. Cena ok 16 zl chyba za metr.

http://maps.google.com/ma...pn=0,0&t=h&z=19


Nareszcie udało mi sie kupić ostatecznie podjechałem do tego sklepu, który wskazał mekintosz, znajomy też mi go polecał, ale że ciemno już było i zimno to sie nie bawiłem w zakładanie, jutro postaram sie uzbroić moją drakulkę :lol:

mekintosz - 2010-12-28, 10:02

robertp1983 napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Ja kupilem na Mokotowie w tym sklepie. Sprzedaja na metry. DO Sandero wystarcza 2 mb. Cena ok 16 zl chyba za metr.

http://maps.google.com/ma...pn=0,0&t=h&z=19


Nareszcie udało mi sie kupić ostatecznie podjechałem do tego sklepu, który wskazał mekintosz, znajomy też mi go polecał, ale że ciemno już było i zimno to sie nie bawiłem w zakładanie, jutro postaram sie uzbroić moją drakulkę :lol:


Musze chyba z facetem wejsc w deal - znizki dla klubu daci :-)

robertp1983 - 2010-12-28, 11:49

dokładnie w końcu naganiasz mu klientów :mrgreen:
48piotr - 2010-12-28, 13:02

Uszczelka od 126p +sekator=128 sek! ;-)
Zostało kawałek-coby tu jeszcze??????

krakry1 - 2010-12-28, 13:17

48piotr napisał/a:
Zostało kawałek-coby tu jeszcze??????
... może wokół lusterka wstecznego? :-P
yarocz - 2010-12-28, 20:46

Wczoraj kupiłem w sklepie na Lubartowskiej uszczelkę 3,5 m za 35 zł.
Po założeniu zostało ponad 1 m, więc powędruje do Łady żony.
Przy okazji przetarłem szmatką maskę od środka i okazało się, że od wpadających w czasie jazdy kamyków mam w jednym miejscu rdzę. :-(
Jak tylko będzie trochę cieplej to zabezpieczę miejsce farbą antykorozyjną.

krakry1 - 2010-12-28, 21:49

A akumulator u kolegi Yarocz'a, jak widzę, cały czas w szaliczku. :mrgreen:
yarocz - 2010-12-28, 21:58

Na zimę tak.
Od wiosny jeździ już bez. ;-)

krakry1 - 2010-12-28, 22:06

Tak trzymaj. :-D
robertp1983 - 2010-12-29, 09:47

Nareszcie założona i zabezpieczona przed zamarzaniem, wygląda teraz o niebo lepiej :lol:
jjmalin - 2010-12-29, 13:04

oto mój montaż: ( 25 zeta uszczelka, zostało około 70 cm ):



[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-11-27, 00:28 ]
Pytanie ws maty pod maską: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=73320#73320.

mekintosz - 2010-12-30, 01:44

jjmalin napisał/a:
oto mój montaż: ( 25 zeta uszczelka, zostało około 70 cm ):

http://img708.imageshack.us/i/snc101229123838.jpg


Fajnie wyszlo, jednak zamontowales asymetrycznie. Od strony pasazera uszczelka jest na rancie blizszym nadkola ( by ominac przerwe kolo zaczepu "podnosnika" maski ) zas od strony kierowcy juz w miejscu gdzie wiekszosc z Nas montowala ;-)

PS. Od kiedy daja takie fajne firmowe czerwone zabezpieczenie PLUSA - klemy na akumulatorze ? U mnie w sandero 1.5 DCI z 2009 strasza niezabezpieczone niczym obie klemy ;-(

jjmalin - 2010-12-30, 09:14

ale wpadka podziękował i poprawie ...
Kigam - 2011-01-03, 09:36

Witam zamontowałem uszczelkę od malucha w Dusterze 1,5 dci 4x4 po posmarowaniu WD40 i zamknięciu klapy przód zabezpiecza wzorcowo ale boki nie odcisnęły się na pokrywie silnika czy tak ma być?
mekintosz - 2011-01-03, 17:57

Kigam napisał/a:
Witam zamontowałem uszczelkę od malucha w Dusterze 1,5 dci 4x4 po posmarowaniu WD40 i zamknięciu klapy przód zabezpiecza wzorcowo ale boki nie odcisnęły się na pokrywie silnika czy tak ma być?

Hmm.. moze bita masz dacie i zle wyklepali maske ? ;-)
U mnie w Sandero tez dokladnie nie dolega. Najwazniejsze, ze przod jest szczelniejszy.

piotrres - 2011-01-09, 22:16

Co do niedolegania uszczelki po bokach, to jak widać wpadli na to też koledzy z Politechniki w Pitesti i założyli uszczelkę tylko z przodu. Ciekawe czy też zamówili w PL "drzwiową od malucha?" :lol:




Poza tym, przylega z boku czy nie przylega, ważne, że spełnia swoją rolę. O czym po przejechaniu z nią w DD ca.4000 km zimową porą, mogę zaświadczyć.

bartek - 2011-01-10, 21:30

piotrres napisał/a:
to jak widać wpadli na to też koledzy z Politechniki w Pitesti i założyli uszczelkę tylko z przodu.


Na pewno ściągnęli to z naszego forum :mrgreen: :lol:

bodzio - 2011-02-14, 17:58

Witam! Też zainwestowałem w uszczelkę od malucha, pasuje!!! i jak ładnie wygląda...
kamel - 2011-02-15, 15:39

Jak uszczelka nie przylega to w tych miejscach należy rand blachy podgiąc do góry kluczem ..chyba jego nazwa jest... francuzki, lub szwedzki,.. taki co ma kształt młotka.

Aby nie porysować blachy należy na szczęki klucza nakleić taśme papierową

mrówa - 2011-02-16, 13:20

kamel napisał/a:
Jak uszczelka nie przylega to w tych miejscach należy rand blachy podgiąc do góry kluczem ..chyba jego nazwa jest... francuzki, lub szwedzki,.. taki co ma kształt młotka.


Ten klucz "młotkowy" to "francuz".
A z tą uszczelką to świetny pomysł. Mam jedno pytanko: w sklepie jest dostępna uszczelka do drzwi tylnych 126P - czy to robi różnicę, czy to tylko kwestia długości?

SAJSEN - 2011-02-16, 13:28

Cytat:
w sklepie jest dostępna uszczelka do drzwi tylnych 126P - czy to robi różnicę, czy to tylko kwestia długości?

maluszek i tylne drzwi :?:
moj mial tylko przednie moze byl wybrakowany

mrówa - 2011-02-16, 13:39

:lol: :lol: :lol:
Facet tak mi powiedział przez telefon, a ja nie-blondynka powtarzam dalej :shock: A dzisiaj czytałam, że tylko kobiety potrafią wyłączyć myślenie :-P

SAJSEN - 2011-02-16, 14:08

Może mówił o 126 z poj.700 one miały klape z tyłu
mrówa - 2011-02-16, 14:13

Hmm, to chyba powiedziałby, że do bisa i do klapy a nie drzwi.
TD Pedro - 2011-02-16, 14:50

SAJSEN napisał/a:
Może mówił o 126 z poj.700 one miały klape z tyłu


w tylnej klapie "bisa" nie było uszczelki... :lol:
@mrówa
ja taką (chyba - bo jaka była oryginalna to nie pamiętam ale pan sprzedawca tak zapewniał) kupiłem i jest ok... :-P

kamel - 2011-02-16, 21:52

mrówa

Kup uszczelkę do drzwi 126,.... maluch jest dwudrzwiowy, u mnie w sedanie po założeniu pod maskę starczyło jeszcze do klapy bagażnika od strony szyby

Uszczelka klapy bagażnika spisuje się bardzo dobrze, po przejechaniu 700km w różnych warunkach pod klapą w miejscach odpływu wody i śmieci z tylnej szyby czyściutko.

Gdy samochód stał na podnośniku mechanik stwierdził że można udoskonalić spływ wody z przedniej szyby w dół.

Nie wiem jak sprawa wygląda w Sandero.

mrówa - 2011-02-16, 22:18

kamel napisał/a:
mrówa

Uszczelka klapy bagażnika spisuje się bardzo dobrze, po przejechaniu 700km w różnych warunkach pod klapą w miejscach odpływu wody i śmieci z tylnej szyby czyściutko.


To też świetny pomysł, bo właśnie zauważyłam, że w bagażniku się bardzo kurzy :(
W jaki sposób zamocowałeś tę uszczelkę?

kamel - 2011-02-16, 22:44

mrówa
przeczytaj na stronie Nr 2 temat... uszczelka bagażnika w sedanie.

Jak jest wąski kanał uszczelki to go nasunąłem na brzeg klapy bagażnika.
A że ciasno było posmarowałem wodą z mydłem.

Zostawiłem minimalne szczelinki na bokach klapy, teraz uważam żę to jest błąd, uszczelka powinna być dłuższa i dokładnie uszczelniać ,..do blachy na skrajnych końcach klapy, aby nawet kropla nie dostawała się w dół do kloszy tylnych świateł

Obejrzyj fotki

mrówa - 2011-02-17, 08:01

kamel napisał/a:
mrówa
Obejrzyj fotki


Ok, dzięki.
Jak tylko dostanę uszczelkę, zabieram się do "pracy" :->

laisar - 2011-02-17, 11:51

@mrówa: Ale zdajesz sobie sprawę, że kol. kamel ma sedana, a nie heczbeka jak Ty, i to może niekoniecznie zadziałać?...
mrówa - 2011-02-17, 12:31

laisar napisał/a:
@mrówa: Ale zdajesz sobie sprawę, że kol. kamel ma sedana, a nie heczbeka jak Ty, i to może niekoniecznie zadziałać?...


Ależ oczywiście! Patent kamela potraktowałam jako nowy ciekawy pomysł i wskazówkę.
A sprawdzony już przez innych sposób na uszczelkę pod maską mam zamiar wcielić w życie :)

Jarosław P - 2011-03-12, 18:48

Tez założyłem uszczelkę pod maską silnika pasuje super ta od drzwi malucha fajnie wygląda i kosztuje tylko 23 PLN.
.

koniu - 2011-03-13, 13:30

Dobry pomysł z tą uszczelką :) mam jeszcze pytanie - plusy i minusy założenia w Sandero całej, a sztukowanej uszczelki?
Na wiosnę wrzucam filtr kabinowym i pończochy na kratkę, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :-P

Jarosław P - 2011-03-13, 16:18

Jeżeli masz klimę to filtr kabinowy masz założony fabrycznie.
monopios - 2011-03-13, 17:38

Założyłem uszczelke w grudniu, od tamtego czasu niebardzo mi sie chciało zaglądać pod maske i sprawdzać w jakim stanie jest silnik. Ale dziś zrobiłem to i stwierdziłem że ta uszczelka nie wiele pomaga. Piach w okolicach kielichów amortyzatora, na akumulatorze więc tak sobie myśle, że ten cały syf (piach) jaki zebrałem to został zaciągnienty z pod samochodu w czasie jazdy i ta uszczelka to takie placebo na poprawe chumoru posiadaczowi autka, ładnie wygląda no i zrobiliśmy coś na co niewpadli inżynierowie w fabryce - a tak naprawde to tylko zbędny gadżet, a brud i piach jest i będzie.(przebieg sam. z uszczelką 4500 km.)
TD Pedro - 2011-03-13, 17:57

monopios napisał/a:
... a tak naprawde to tylko zbędny gadżet, a brud i piach jest i będzie.

nie wiem jak to jest w Sandero ale ja założyłem uszczelkę do Dustera pod koniec grudnia i też dzisiaj zajrzałem pod maskę i cóż: widoczne minimalne ślady zanieczyszczeń na silniku (biały nalot - pewnie sól :-( , natomiast na masce od spodu ewidentnie widać większe jej zanieczyszczenie do miejsca gdzie sięga uszczelka...na pewno przedmiotowa uszczelka nie uszczelni całej komory silnika ale wg mnie niewielki jej koszt (uszczelki) na pewno wart jest poniesienia chociażby nawet dla takiego efektu jej działania... humor posiadacza też na tym zyskuje... :lol: (przebieg samochodu z uszczelką - 2800 km)...

piotrres - 2011-03-13, 18:36

Tajemniczy Don Pedro ma rację:
Ta uszczelka w 100 % nie chroni przed zas...ieniem komory silnika, ale wydatnie je ogranicza. Miałem porównanie i w Loganie i w Dusterze. Część paskudztwa jest zasysana od spodu a następnie ma sprawnego dystrybutora w postaci pasków napędów akcesoriów.
Ale to co bezpośrednio trafia na akumulator i pokrywę klapy silnika po stronie wewnętrznej to pikuś w porównaniu z tym co miałem bez uszczelki.
Z resztą koledzy z polibudy w Pitesti poszli w nasze ślady ;-)
Z tym, że oni założyli inkryminowaną uszczelkę tylko na pasie przednim (kliknij aby powiększyć):


monopios - 2011-03-13, 19:15

W mojm przypadku więcej piachu zaciąga daćka od spodu niż szczeliną pod maską, ponieważ jeżdże w 95% po trasie 100-120 km\h i w takich przypadkach komora silnika działa jak odkurzacz. I z mojch obserwacji nie zauważyłem mniejszego czy większego zanieczyszczenia owej komory silnika w porównaniu z poprzednimi samochodami jakie posiadałem, raczej są porównywalne. Więc dla mnie ta uszczelka jest to takie placebo które sobie kupiłem i zamontowałem. Może w warunkach miejskich lepiej sie sprawóje?
TD Pedro - 2011-03-13, 19:24

monopios napisał/a:
... w porównaniu z poprzednimi samochodami jakie posiadałem...

porównanie byłoby pełne gdybyś dokonał porównania przy identycznych parametrach (warunkach) eksploatacji z uszczelką i bez niej - to po pierwsze a po drugie nie ma sensu porównywać samochody innych marek (inne "kształt" podwozia, wysokość zawieszenia itp...), - a tak przy okazji "placebo" też ma sens... :lol:

monopios - 2011-03-13, 20:16

TD Pedro napisał/a:
a tak przy okazji "placebo" też ma sens... :lol:


dla psychiki - pacjent myśli że się stara i coś robi w dobrym kierunku

grunt aby ten pacjent był zadowolony ;-)

ja nie jestem, ale uszczelki nie zdejme. To były tylko moje spostrzeżenia dla innych użytkowników drakuli.

Prezes - 2011-03-13, 20:54

Ja potwierdzam, że uszczelka w Dusterze nic nie daje. Jeździłem "bez", jeżdżę "z" i nie ma różnicy.
krakry1 - 2011-03-13, 21:01

A nie czujesz się lepiej, kiedy masz uszczelkę? Bo ja tak - wtedy mi jakoś lepiej na duszy. :-P ;-)
Prezes - 2011-03-13, 21:15

krakry1 napisał/a:
A nie czujesz się lepiej, kiedy masz uszczelkę? Bo ja tak - wtedy mi jakoś lepiej na duszy. :-P ;-)
Powiem tak: czułem się gorzej, gdy jej nie miałem :P
krakry1 - 2011-03-13, 21:19

No widzisz - grunt to pozytywne myślenie. :-D
koniu - 2011-03-13, 21:30

<offtop :-P >

Jarosław P napisał/a:
Jeżeli masz klimę to filtr kabinowy masz założony fabrycznie.


Właśnie jutro liczę na ładną pogodę i będę to weryfikować ... ktoś mi wytłumaczy na szybko jak dokładnie leci powietrze do środka? Raz oberwałem liściem i od tej pory się zastanawiam jak to jest ... Pan z ASO przez telefon stwierdził, że Dacie nie mają kabinówki ... od razu odpowiadam, że przeglądałem inne tematy z tym związane ;)

jurek - 2011-03-13, 21:35

Z fabrycznie załozonym filtrem kabinowym, to nie bądż taki pewny. Mam klimę, a filtra nie było. Chyba, że zapie.... pozdr
laisar - 2011-03-13, 21:38

koniu napisał/a:
od razu odpowiadam, że przeglądałem inne tematy z tym związane ;)

Trzeba było zacząć od http://www.daciaklub.pl/forum/viewforum.php?f=14 to byś znalazł http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=594 - a tam już wszystko wyjaśnione... (:

koniu - 2011-03-13, 21:43

laisar napisał/a:
koniu napisał/a:
od razu odpowiadam, że przeglądałem inne tematy z tym związane ;)

Trzeba było zacząć od http://www.daciaklub.pl/forum/viewforum.php?f=14 to byś znalazł http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=594 - a tam już wszystko wyjaśnione... (:


Właśnie od tego zacząłem ;) chodziło mi o to jak powietrze wpada bezpośrednio do kabiny.

laisar - 2011-03-13, 21:50

Hmmm... Bezpośrednio? To będę strzelał: z wylotów wentylacji? 4 okrągłe w desce rozdzielczej, 2 pod deską, skierowane na nogi plus ewentualnie 2 pod przednimi fotelami plus (tylko w MCV) jeszcze 2 pod kanapą drugiego rzędu...
koniu - 2011-03-14, 12:29

<offtop>

laisar napisał/a:
Hmmm... Bezpośrednio? To będę strzelał: z wylotów wentylacji? 4 okrągłe w desce rozdzielczej, 2 pod deską, skierowane na nogi plus ewentualnie 2 pod przednimi fotelami plus (tylko w MCV) jeszcze 2 pod kanapą drugiego rzędu...


No jesteśmy blisko porozumienia :P to akurat wiedziałem ;) jeszcze jest na szybę ... teraz pytanie skąd lecą ich "przewody doprowadzające" ;), czy jest to połączone, a jeśli nie, to która część skąd "czerpie" powietrze :mrgreen:

Jarosław P napisał/a:
Jeżeli masz klimę to filtr kabinowy masz założony fabrycznie.


Potwierdzam, filtr mam :), wziąłem do wyczyszczenia jak na razie - pełno liści itp. [żeby przeprowadzić modyfikację w Sandero, to chyba trzeba schowek wyciągnąć ...].

</offtop>

Informacja dla poszukiwaczy uszczelki we Wrocławiu: proponuję udać się od razu na róg Tarnogajskiej i Armii Krajowej (zjeździłem chyba 10 sklepów w południowym Wrocławiu i dopiero tam znalazłem - 2 metry - 28 zł.)

Uszczelka oczywiście już zamontowana, stwierdziłem, że nie ma sensu dawać całej, tylko pociąłem na 3 fragmenty. Tam gdzie jest hak do podtrzymywania maski było trochę roboty, bo nie chciało wejść (odgięcie blaszki / spiłowanie gumy - wybrałem to drugie). Prezentuje się i trzyma lepiej od tej uszczelki, która jest od strony szyby.

Jarosław P - 2011-03-14, 15:26

jurek napisał/a:
Z fabrycznie załozonym filtrem kabinowym, to nie bądż taki pewny. Mam klimę, a filtra nie było. Chyba, że zapie.... pozdr



Filtr zaczęli zakładać w fabryce bodajże od sierpnia 2009.

Jarosław P - 2011-03-14, 20:58

Na pewno z uszczelką jest trochę ciszej we wnętrzu samochodu , zresztą już wyżej pisał ktoś o wygłuszeniu wysokich dźwięków , i tak naprawdę jest. Tak więc uszczelka komory silnika jest jednym ze sposobów wyciszenia naszych autek.
koniu - 2011-03-14, 21:07

Jarosław P napisał/a:
Na pewno z uszczelką jest trochę ciszej we wnętrzu samochodu , zresztą już wyżej pisał ktoś o wygłuszeniu wysokich dźwięków , i tak naprawdę jest. Tak więc uszczelka komory silnika jest jednym ze sposobów wyciszenia naszych autek.


A może by tak wygłuszaczkę pod maskę? Widziałem w Loganach (tylko diesel?), jak jest w reszcie modeli? W Sandero mam mocowanie pod maską. Z Logana pasuje?

laisar - 2011-03-14, 21:14

koniu napisał/a:
A może by tak wygłuszaczkę pod maskę?

Ale to już może by tak we właściwym temacie...

koniu - 2011-03-15, 11:02

laisar napisał/a:
koniu napisał/a:
A może by tak wygłuszaczkę pod maskę?

Ale to już może by tak we właściwym temacie...


Sorry laisar, tak mi wpadło do głowy w temacie wygłuszania ;). Prosiłbym jeszcze tylko o odpowiedź do mojego wcześniejszego offtopa ;)

Dorzucam "fotorelację":
Problemy z blaszką przy haku:

Podmaluje się przy okazji.

W pełnej okazałości (+ pończochy ;-) ):



Odczucia po pierwszej jeździe - REWELACJA i to w jakiej cenie :-D polecam wszystkim niedowiarkom i ignorantom ;). Wysokie tony zostały wyeliminowane, średnie i niskie wygłuszone (a mam wrażliwe uszy). Mało tego - wytłumione i wygłuszone zostały drgania od zawieszenia, co mnie szczególnie miło zaskoczyło - teraz odczucia mam takie, jak przy jeździe meganką, z nieco wyższym zawieszeniem :-)

lep - 2011-03-15, 17:27

Tak przy okazji: masz osłonę silnika, taką od spodu? Bardzo utroloną masz całą komorę silnika.
koniu - 2011-03-15, 20:45

lep napisał/a:
Tak przy okazji: masz osłonę silnika, taką od spodu? Bardzo utroloną masz całą komorę silnika.


Mam. Na ścianie za silnikiem jest jeszcze lepiej utrolone :] chlapało szczególnie zimą we wszystkie strony, to i do komory wpadło. A swoją drogą to wy tak nie macie? Nie pytam tych co myją silniki :-P

Mariusz - 2011-03-19, 21:37

Ten silnik ma jeżdzić bezawaryjnie, a nie się patrzeć na jego urodę :-)
krakry1 - 2011-03-20, 16:40

... zgadza się, ale z uszczelka ładniejszy. :mrgreen:
lep - 2011-03-20, 17:07

Cytat:
Ten silnik ma jeżdzić bezawaryjnie, a nie się patrzeć na jego urodę :-)


Jedno z drugim idzie w parze. Jeśli nie będziesz dbał o "urodę" to możesz stracić np. taki alternator jeśli okaże się że jest zachlapywany wodą. Warto się czasem zastanowić skąd się bierze zabrudzenie lub wilgoć.

Nikita_Bennet - 2011-03-20, 18:24

koniu napisał/a:
...Sorry laisar, tak mi wpadło do głowy w temacie wygłuszania ;). Prosiłbym jeszcze tylko o odpowiedź do mojego wcześniejszego offtopa ;)

Dorzucam "fotorelację":
Problemy z blaszką przy haku:
Obrazek
Podmaluje się przy okazji.

W pełnej okazałości (+ pończochy ;-) ):
Obrazek


Odczucia po pierwszej jeździe - REWELACJA i to w jakiej cenie :-D polecam wszystkim niedowiarkom i ignorantom ;). Wysokie tony zostały wyeliminowane, średnie i niskie wygłuszone (a mam wrażliwe uszy). Mało tego - wytłumione i wygłuszone zostały drgania od zawieszenia, co mnie szczególnie miło zaskoczyło - teraz odczucia mam takie, jak przy jeździe meganką, z nieco wyższym zawieszeniem :-)
czegoś nie łapię, u mnie w autku z dieslem ta podpórka jest po drugiej stronie i nie przeszkadza w montażu uszczelki i późniejszym użytkowaniu.

Mariusz napisał/a:
Ten silnik ma jeżdzić bezawaryjnie, a nie się patrzeć na jego urodę :-)
a wódka ma sponiewierać a nie smakować ?
Wypijmy za szybkie konie i piękne kobiety a może odwrotnie ... jak to leciało ...

koniu - 2011-03-21, 08:52

Nikita_Bennet napisał/a:
koniu napisał/a:
...Sorry laisar, tak mi wpadło do głowy w temacie wygłuszania ;). Prosiłbym jeszcze tylko o odpowiedź do mojego wcześniejszego offtopa ;)

Dorzucam "fotorelację":
Problemy z blaszką przy haku:
Obrazek
Podmaluje się przy okazji.

W pełnej okazałości (+ pończochy ;-) ):
Obrazek


Odczucia po pierwszej jeździe - REWELACJA i to w jakiej cenie :-D polecam wszystkim niedowiarkom i ignorantom ;). Wysokie tony zostały wyeliminowane, średnie i niskie wygłuszone (a mam wrażliwe uszy). Mało tego - wytłumione i wygłuszone zostały drgania od zawieszenia, co mnie szczególnie miło zaskoczyło - teraz odczucia mam takie, jak przy jeździe meganką, z nieco wyższym zawieszeniem :-)
czegoś nie łapię, u mnie w autku z dieslem ta podpórka jest po drugiej stronie i nie przeszkadza w montażu uszczelki i późniejszym użytkowaniu.

Mariusz napisał/a:
Ten silnik ma jeżdzić bezawaryjnie, a nie się patrzeć na jego urodę :-)
a wódka ma sponiewierać a nie smakować ?
Wypijmy za szybkie konie i piękne kobiety a może odwrotnie ... jak to leciało ...


A to ciekawe ... nie pamiętam, żeby z 2 strony się to dało zamocować, ale sprawdzę ... w sumie chyba komora silnika w każdym aucie jest taka sama, więc po co by kombinować z umiejscowieniem podpórki ... chyba że to wersja brytyjska ;-)

piotrres - 2011-03-22, 17:59

Nikita_Bennet napisał/a:
Wypijmy za szybkie konie i piękne kobiety a może odwrotnie ... jak to leciało ...

Chyba jakoś tak:
"... za nasze kobiety, nasze konie i tych którzy je dosiadają" jak palnął jeden wojak...

Roobertino - 2011-05-29, 17:03

podpowie ktoś ile metrów trzeba tej uszczelki i czy musi być w jednym kawałku do Dacii Duster ;-)
48piotr - 2011-05-29, 19:30

Roobertino napisał/a:
i czy musi być w jednym kawałku do Dacii Duster

Kultowa uszczelka od drzwi 126p.
Zostaje kawałek- czekamy na Twoje pomysły :mrgreen: :shock: :roll:

Roobertino - 2011-05-29, 19:37

dzięki
Ammianus - 2011-06-03, 08:45

A ja się zastanawiałem nad takim futerkiem zamiast uszczelki... :lol:
Przepraszam

Prezes - 2011-06-03, 15:08

Cytat:
A ja się zastanawiałem nad takim futerkiem zamiast uszczelki...
Albo wszyć suwak, może wtedy byłoby szczelniej :mrgreen:
bushi - 2011-06-03, 21:18

Ammianus napisał/a:
A ja się zastanawiałem nad takim futerkiem


i koniecznie rozowym!

wojtek_pl - 2011-08-24, 17:36

Uszczelka kupiona i zamontowana. Tylko czy serwis nie będzie się czepiał na taką "modyfikację"? Może lepiej ją zdejmować przed wizytą w serwisie aby gwarancji nie stracić ?
mekintosz - 2011-08-24, 18:42

wojtek_pl napisał/a:
Uszczelka kupiona i zamontowana. Tylko czy serwis nie będzie się czepiał na taką "modyfikację"? Może lepiej ją zdejmować przed wizytą w serwisie aby gwarancji nie stracić ?


U mnie sie nie czepiali...

Zdzicho - 2011-08-24, 18:52

wojtek_pl napisał/a:
Uszczelka kupiona i zamontowana. Tylko czy serwis nie będzie się czepiał na taką "modyfikację"? Może lepiej ją zdejmować przed wizytą w serwisie aby gwarancji nie stracić ?


Widzę, że z tą uszczelką jest jakoś lepiej chyba kupię tego pomysła.

A co do gwarancji w serwisie to ni ma się co bać.
Wszak w nic ważnego podlegającego gwarancji nie ingerowałeś.

wojtek_pl - 2011-08-24, 19:07

Niby nie, ale jakby chcieli się przyczepić to mogą uznać, że zmieniły się warunki pracy silnika (temperatura, opływ powietrza, itp) i w tych nowych warunkach to oni nie gwarantują, że silnik będzie poprawnie działał... :roll:
lep - 2011-08-24, 20:45

Nie chcę być uszczypliwy ale jeszcze chwila a zaczniemy się zastanawiać czy kupno zapachu do wnętrze nie spowoduje utraty gwarancji :roll:
koniu - 2011-08-24, 20:50

Ludzie co wy tacy przewrażliwieni :-P koła też w ASO zmieniacie?
Mariusz - 2011-08-24, 22:58

Też. Dlaczego? Bo zapłaciłem 60zł ,a tyle samo cenią się u mnie w mieście wulkanizatorzy i trzeba jeszcze czekać bo dużo klientów
Weles - 2011-08-27, 09:36

ostatnio byłem DD na przeglądzie..uszczelka nikomu nie przeszkadzała..zresztą chyba nawet jej nie zauważyli :mrgreen:
robo1973 - 2011-08-27, 11:07

Co Wy z tymi uszczelkami. W mojej DD z lipca jest fabrycznie jedna z tyłu komory silnika. Z przodu nic niema i nie widzę, żeby coś mi silnik zalewało. Myjnia, deszcz i żadnego śladu wody na silniku. Maska z przodu ma wytłoczenie po to aby takie media zatrzymywała. Bez uszczelki jest ok
krakry1 - 2011-08-27, 16:24

robo1973 napisał/a:
Bez uszczelki jest ok
Tak , ale nie tak cool jak z uszczelką. :-P :lol:
bebe - 2011-08-27, 18:11

krakry1 napisał/a:
robo1973 napisał/a:
Bez uszczelki jest ok
Tak , ale nie tak cool jak z uszczelką. :-P :lol:

Bo my tą uszczelką otwieramy oczy niedowiarkom - to jest nasze, przez nas zrobione, i to nie jest nasze ostatnie słowo! :]

mekintosz - 2011-08-27, 18:21

Dacie bez uszczelki to nie dacie ;-) Prawdziwy forumowicz najpierw uszczelnia komore silnika a potem nakleja nalepke klubowa, nigdy odwrotnie ;-)
mekintosz - 2011-08-27, 18:23

Mariusz napisał/a:
Też. Dlaczego? Bo zapłaciłem 60zł ,a tyle samo cenią się u mnie w mieście wulkanizatorzy i trzeba jeszcze czekać bo dużo klientów


W Ozorkowie moze sie oplaca, w Warszawie cena w ASO za wymiane opon ok 1.5-2.0 x cena rynkowa poza ASO. Tez bys wybral tansza opcje.

krakry1 - 2011-08-27, 19:40

bebe napisał/a:
krakry1 napisał/a:
robo1973 napisał/a:
Bez uszczelki jest ok
Tak , ale nie tak cool jak z uszczelką. :-P :lol:

Bo my tą uszczelką otwieramy oczy niedowiarkom - to jest nasze, przez nas zrobione, i to nie jest nasze ostatnie słowo! :]
Widzę, ze nie tylko ja jestem fanem Misia. :mrgreen:
Mariusz - 2011-08-27, 20:30

mekintosz napisał/a:
Mariusz napisał/a:
Też. Dlaczego? Bo zapłaciłem 60zł ,a tyle samo cenią się u mnie w mieście wulkanizatorzy i trzeba jeszcze czekać bo dużo klientów


W Ozorkowie moze sie oplaca, w Warszawie cena w ASO za wymiane opon ok 1.5-2.0 x cena rynkowa poza ASO. Tez bys wybral tansza opcje.



Oczywiście :-)

Dar1962 - 2011-11-17, 22:29

uszczelkożercom mówimy stanowcze NIE :!:
chriskb - 2011-11-17, 22:41

Klubowa uszczelka jest cool. Poważnie jednak spełnia swoje zadanie i w znacznym stopniu ogranicza zabrudzenie silnika. Moja DD był testowany ostatniego lata na bardzo suchych bezdrożach i nie widać konieczności mycia silnika.
piotrres - 2011-11-17, 23:52

Cytat:
Bo my tą uszczelką otwieramy oczy niedowiarkom - to jest nasze, przez nas zrobione, i to nie jest nasze ostatnie słowo! :]

Bo to jest uszczelka na miarę naszych możliwości!
Ja i Pan Kierownik Dacii bez uszczelki pod maską i naklejki nie dopuścimy do ruchu! Howgh!
chriskb napisał/a:
Moja DD był testowany ostatniego lata na bardzo suchych bezdrożach i nie widać konieczności mycia silnika.

Mam podobne doświadczenia.

monopios - 2011-11-18, 00:09

mekintosz napisał/a:
Prawdziwy forumowicz najpierw uszczelnia komore silnika a potem nakleja nalepke klubowa, nigdy odwrotnie


Prawde goda i już

piotrres - 2011-11-18, 00:17

A użytkownik Daćki, bez naklejki na aucie, a z uszczelką pod maską to bez mała Tajny Kawaler/Dama Orderu Podwiązki! :lol: przepraszam, Uszczelki, a wynika to stąd, że dewiza czcicieli Uszczelki jest taka sama:

Honi soit qui mal y pense (Hańba temu, kto źle o tym myśli)
Tako rzecze PiotrReS

tomala72 - 2011-11-18, 08:01

A ja jej nie mam bo mi się po prostu nie chce tego zakładać:)

Jak by moja żona zobaczyła, że uszczelkę od kaszalota "wtykam" pod maskę to by mnie śmiechem zabiła:)

Bez urazy, bo wiem co ten kawałek gumy dla was chłopcy znaczy ale ja fanem gumek nie jestem:)

48piotr - 2011-11-18, 08:41

tomala72 napisał/a:
ale ja fanem gumek nie jestem:)

:shock: a nie czas zmienić upodobania? :roll:

mrówa - 2011-11-18, 11:09

tomala72 napisał/a:
Jak by moja żona zobaczyła, że uszczelkę od kaszalota "wtykam" pod maskę to by mnie śmiechem zabiła:)

Zrób to po kryjomu. Żona pewnie i tak pod maskę nie zagląda :mrgreen: :-P

Dar1962 - 2011-11-18, 14:23

łąmałam się,walczyłem ze sobą, walczyłem ale nie mogłem się powstrzymać i nabyłem a'la 126p - 3 mb z kawałkim - będę uszczelniał co się da, w końcu przynależność do klubu zobowiązuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
TD Pedro - 2011-11-18, 19:17

mrówa napisał/a:
Zrób to po kryjomu. Żona pewnie i tak ............ :oops: nie zagląda*

po takiej rekomendacji :lol: - po prostu inaczej nie wypada... :mrgreen:

ad. * - mrówa wybacz zmianę...

Pawlo - 2011-11-18, 21:02

Nie mów że to z malucha tylko że tak mają jej ulubione samochody. :-P
mrówa - 2011-11-19, 18:44

TD Pedro, nic nie szkodzi :-) Pisząc, mam świadomość konsekwencji ;-)
Zdzicho - 2011-11-20, 02:11

Ni ma rady skoro taki mus po uszczelkę do sklepu i szlus :-D
koniu - 2011-11-21, 19:10

Ta, powiedz żonie że to z Lamborghini i w dolarach płaciłes :-P
Uszczelka musi byc 8-)

dodek - 2011-11-22, 22:32

W temacie uszczelki. Musu nie było ale skoro powiedziało się A ( czyli nabyło Dusterka ) to i wypada powiedzieć B ( czyli być trendy na grupowym forum ). W moim przypadku nabyłem
uszczelkę od fiacika 126P za 38 PLN. Przed jej zamontowaniem przesmarowałem krawędzie blachy wazeliną techniczną - takie drobne antykorozyjne zabezpieczenie. Ubiegając ewentualne pytania o przydatność uszczelki - jeszcze nie wiem ale już czuję się wewnętrznie spełniony :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-11-23, 14:31 ]
Ws maty tłumiącej pod maską: http://www.daciaklub.pl/f...p=108436#108436.

esdziewiaty - 2011-11-23, 01:29

Sliczna :mrgreen:
Piotrek721015 - 2011-11-23, 05:37

Jedną z najlepszych rzeczy, które spotkały mnie na tym forum, to gumowa uszczelka pod maską DD :mrgreen:
kisu - 2011-11-23, 07:40

no ładne cacko :) dodek
mrówa - 2011-11-23, 09:01

Fachowa robota :)
krakry1 - 2011-11-23, 09:43

Gumowa uszczelka jest rzeczą najważniejszą w Daci. :mrgreen:
Mariusz - 2011-11-23, 10:44

A jak czyściutko w środku mmmmmmm sam miód i orzeszki :-D
koniu - 2011-11-26, 19:21

Piękna instalacja :lol:
mcvBL - 2011-11-26, 23:43

krakry1 napisał/a:
Gumowa uszczelka jest rzeczą najważniejszą w Daci. :mrgreen:


no to mnie zmotywowales uszczelka od 126p(mialem kiedys versje Bis ale ciekla chlodnica i sprzedalem) zamowiona i czekam jak przydzie to z przyjemnoscia sTuninguje swoja Dacie .

Szukalem tez Maty pod maske ale al Alledrogo niebylo dzis.

brakuje mi ogrzewanych foteli bo te mialem w bmw e36 i zastanawiam sie czy niezakladac takkich i tu. ???

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-11-27, 00:37 ]
Nt podgrzewania foteli: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1976

Ws maty pod maską: http://www.daciaklub.pl/f...p=108923#108923
.



Dzieki Laisar co do maty to zastosuje po namysle taki zestaw:
1. mata wygluszajaca akustyczna -samoprzylepna dostepna na Alle po 19pln za 100cmx50cm grubosc 10mm i na to zamontuje...
2.oryginalna mate z Logana Dci na spinkach do maski.

Postaram sie zrobic fotki z montazu jak juz czesci przyjda.

no i powinno byc ciszej

mcvBL - 2011-11-28, 15:45

jest i uszczelka jutro przesle zdjecia z montazu
mcvBL - 2011-11-29, 13:41

Uszczelka juz zamocowana cala operacja trwala 2-3 min (razem z przycięciem metalowego kordonka)


Zrobilem tez pomiary:

Z gumka:

na wolnych obrotach 50-52dB
przy 2500 Rmp 70-72dB

Bez gumki:

na wolnych obrotach 54-56dB
przy 2500 Rmp 74-77dB

Wiec jest ciszej :) ale.... te 4dB i 7 dB to jest jak szept kobiety bardzo slaboslyszalny.

akofreda - 2011-11-29, 14:03

Coś nie gra. Z gumką głośniejszy! Chyba się pomyliłeś.
Dodatkowo dB sa w skali logarytmicznej tak więc 3 dB to dwa razy.

mcvBL - 2011-11-29, 14:14

akofreda napisał/a:
Coś nie gra. Z gumką głośniejszy! Chyba się pomyliłeś.
Dodatkowo dB sa w skali logarytmicznej tak więc 3 dB to dwa razy.


Tak masz racje juz zmienilem:)
Gratulacje za czujnosc

tak wychodzi na mierniku :) ale na moje chore uszy zadnej roznicy

Dar1962 - 2011-11-29, 18:15

Z gumką mimo wszystko bezpieczniej. A jeśli chodzi o wrażenia akustyczne, to bywa z tym różnie - czasem dość cicho,czasem wrzaski takie,że trzeba okna zamykać. Mam więc wrażenie,że natężenie hałasu z obecnością gumki ma wspólnego raczej niewiele...
mrówa - 2011-12-01, 21:10

http://www.daciaklub.pl/f...p=109450#109450
mausi64 napisał/a:
a to nie trzeba mieć technicznego zmysłu ????

Gdzież ci tam zmysł potrzebny :-P
I tak w Dusterach macie prościej, nie trzeba ciąć uszczelki, bo nie przeszkadza podpórka maski.
http://www.daciaklub.pl/forum/download.php?id=5023

mausi64 - 2011-12-01, 21:11

dodek napisał/a:
W temacie uszczelki. Musu nie było ale skoro powiedziało się A ( czyli nabyło Dusterka ) to i wypada powiedzieć B ( czyli być trendy na grupowym forum ). W moim przypadku nabyłem
uszczelkę od fiacika 126P za 38 PLN. Przed jej zamontowaniem przesmarowałem krawędzie blachy wazeliną techniczną - takie drobne antykorozyjne zabezpieczenie. Ubiegając ewentualne pytania o przydatność uszczelki - jeszcze nie wiem ale już czuję się wewnętrznie spełniony :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-11-23, 14:31 ]
Ws maty tłumiącej pod maską: http://www.daciaklub.pl/f...p=108436#108436.


no po prostu zachorowałam :-D
szkoda, że o tej porze już wszystkie sklepy pozamykane :-(

mrówa - 2011-12-01, 21:13

mausi64 napisał/a:
no po prostu zachorowałam :-D

Dość długo choroba się rozwijała :mrgreen:

mausi64 - 2011-12-01, 21:15

mcvBL napisał/a:
jest i uszczelka jutro przesle zdjecia z montazu


śliczności - jutro będę jeździć i szukać do skutku; nie bacząc, że piątek i Warszawa stanie w korkach :lol:

TD Pedro - 2011-12-01, 21:15

mausi64,
Klubowicz(ka) z takim stażem i jeszcze bez uszczelki? :roll: gdzie się uchowałaś...? no ale na uszczelkę nigdy nie jest za późno... powodzenia w "uszczelnianiu" drakulki... :-)

mausi64 - 2011-12-01, 21:22

oj tam.... obiecuję, że nadrobię ten brak i zanim stuknie mi roczek, wszyscy poznają mnie po .... uszczelce :mrgreen: no bo po nalepkach klubowych to widać z dala :lol:

chyba nie wydalicie mnie z Klubu za brak uszczelki ????? :oops:

mausi64 - 2011-12-01, 21:24

mrówa napisał/a:
mausi64 napisał/a:
no po prostu zachorowałam :-D

Dość długo choroba się rozwijała :mrgreen:


tjaaaaaa... na szczęście znalazł się "lek" - muszę tylko znaleźć właściwą "aptekę"

ajax - 2011-12-01, 21:30

Cytat:
chyba nie wydalicie mnie z Klubu za brak uszczelki ????? :oops:


Nie jestem pewien. Może zwróć się bezpośrednio do laisara. Jeśli ON będzie litościwy, to mocą Admina odpuści Twoją winę :mrgreen: Wtedy i my odpuszczamy jako i nam odpuszczają :mrgreen:

elektryk1 - 2011-12-01, 21:33

Hehehehe ja już uszczelkę mam tylko Dusterka dostane dopiero w połowie stycznia :)
Pat13 - 2011-12-01, 21:39

A mnie możecie zlinczować bo nie mam uszczelki i chyba nie mam zamiaru jej mieć
mausi64 - 2011-12-01, 21:40

ajax napisał/a:
Cytat:
chyba nie wydalicie mnie z Klubu za brak uszczelki ????? :oops:


Nie jestem pewien. Może zwróć się bezpośrednio do laisara. Jeśli ON będzie litościwy, to mocą Admina odpuści Twoją winę :mrgreen: Wtedy i my odpuszczamy jako i nam odpuszczają :mrgreen:


Wielce Miłościwy i Litościwy Adminie Laisarze ...

czy uda się przymknąć jedno oko na dotychczasowy brak uszczelki pod maską ??? obiecuję, jakem mausi64, że soon wkrótce zamieszczę zdjęcia, które udowodnią, że jestem pełnoprawnym członkiem ( a raczej członkinią :mrgreen: ) DKPL i już "po uszczelce też mnie poznacie...." będę wdzięczna za przychylność; w przeciwnym wypadku czeka mnie dziś bezsenna noc i rajd po składach złomu... a na dworze zimno i do domu zapewne będzie daleko :-(

mrówa - 2011-12-01, 21:42

Musu nie ma... :-)
laisar - 2011-12-01, 21:49

mrówa napisał/a:
Musu nie ma... :-)

Otóż to - i na tym proponuję zakończyć samobiczowanie się, prośby o lincz itp ekscesy <;

Dar1962 - 2011-12-02, 00:06

Boże, to jakaś zbiorowa psychoza - co gorsze, zaraziłem się nią drogą optyczną, za pośrednictwem tego forum - nie odebrałem jeszcze auta a już zaopatrzyłem się w uszczelkę,chodzę codziennie do garażu i ją podziwiam :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
piotrres - 2011-12-02, 00:15

laisar napisał/a:
samobiczowanie się, prośby o lincz itp ekscesy <;

Pat13 napisał/a:
A mnie możecie zlinczować bo nie mam uszczelki i chyba nie mam zamiaru jej mieć

Chyba to lubisz ;-)
Proponuję antenką taką daćkową! Za brak uszczelki!
Dar1962 napisał/a:
... już zaopatrzyłem się w uszczelkę,chodzę codziennie do garażu i ją podziwiam

Głaskasz i przytulasz?! :shock: :lol:

Dar1962 - 2011-12-02, 14:43

wyjmuję z opakowania,gładzę i marzę, jak pięknie będzie się prezentować pod maską :mrgreen:
monopios - 2011-12-02, 17:18

Dar1962 napisał/a:
wyjmuję z opakowania,gładzę i

reszta niech będzie już twoim sekretem, co z tym czynisz :mrgreen:

eplus - 2011-12-02, 18:29

Przzed zimą warto popsikać jakimś preparatem, żeby nie przymarzała :!: :idea:
piotrres - 2011-12-02, 19:23

eplus napisał/a:
Przzed zimą warto popsikać jakimś preparatem, żeby nie przymarzała :!: :idea:

i dobrze rozprowadzić ten olejek, najlepiej przez wykwalifikowaną automasażystkę. :lol:
Właśnie ściera wyladowała ma mojej łepetynie ...

bushi - 2011-12-03, 13:59

piotrres napisał/a:
Właśnie ściera wyladowała ma mojej łepetynie ...


Niby wolny rynek, a wszelka konkurencja spotyka sie z szykanami ;P

Kabe - 2011-12-03, 14:04

Słyszałem też, że przed zainstalowaniem warto trzymać w cieple, bo się może skurczyć i wymiar nie będzie pasował.
...
Aaauuu... (też ściera 8-) )

Piotr_K - 2011-12-23, 17:11

Powoli szykuję się do odbioru, uszczelka zamówiona, zamówiłem ten model


Dostępny jest też taki -


Uploaded with ImageShack.us

Pytanie do forumowiczów - jakie macie Wy w swoich modelach?

chriskb - 2011-12-23, 17:21

Piotr_K,

Ja mam ten pierwszy model, a raczej uszczelkę od Fiata 126p drzwiowa, można kupić na metry 2,5 m koszt 32PLN brutto.

TD Pedro - 2011-12-23, 17:24

moja jest bardziej zbliżona do modelu drugiego, podobno ze Skody... wydaje mi się, że jest trochę wyższa...
Dar1962 - 2011-12-23, 17:44

jeszcze parę tygodni i w oparciu niezwykle bogatą treść tego tematu ktoś napisze pracę magisterską z socjologii, psychologii ewentualnie psychiatrii :mrgreen:
TD Pedro - 2011-12-23, 17:55

Dar1962 napisał/a:
ktoś napisze pracę magisterską

myślę, że kultowa uszczelka warta jest doktoratu!

Piotr_K - 2011-12-23, 18:30

TD Pedro napisał/a:
moja jest bardziej zbliżona do modelu drugiego, podobno ze Skody... wydaje mi się, że jest trochę wyższa...


Rysunek i wymiary dają fory tej pierwszej, co do doktoratu - czemu nie ? ;-) )

Kabe - 2011-12-23, 18:42

XX
ajax - 2011-12-23, 19:00

Kabe napisał/a:
"Dysfunkcyjne profilowanie trwale-elastycznych elementów elastomerowo-gutaperkowych w przestrzeniach klap uchylnych wypełnionych - komparatywne studium dysocjacyjnych zaburzeń postrzegania rzeczywistości w sieciowych grupach zamkniętych".


:?: :roll: :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;-)
Nobel będzie :!: :!: :!:

bushi - 2011-12-23, 20:33

Kabe, przerazasz mnie...
krakry1 - 2011-12-23, 20:38

TD Pedro napisał/a:
toś napisze pracę magisterską

myślę, że kultowa uszczelka warta jest doktoratu!
... a nawet habilitacji. :mrgreen:
mrówa - 2011-12-23, 21:14

O rany. Moja uszczelka jest od Fiata 126P, ale nie miałabym pojęcia, do którego rysunku jej profil przyporządkować (mimo, że sama montowałam) :-x No dobra, nie chce mi się skupiać i przyglądać na rysunki :-P

P.S. A swoją drogą całkiem możliwe, że "kultowa uszczelka" zapisze się w historii motoryzacji.
Autor (zaraz, zaraz, kto to był... ;-) ) powinien chyba jakiś patent zgłosić :-)

Zdzicho - 2011-12-24, 01:33

Nawet nie miałem zielonego pojęcia o takim rysunku, "modelach" uszczelki.

Co do tematu uszczelki to piszcie doktorat.
Ludzie już takie doktoraty smażyli, że uszczelka to wśród nich ideał. ;-) :lol:

Leszekp - 2012-02-03, 17:48

Dar1962 napisał/a:
jeszcze parę tygodni i w oparciu niezwykle bogatą treść tego tematu ktoś napisze pracę magisterską z socjologii, psychologii ewentualnie psychiatrii :mrgreen:


Aby nie była głównie z psychatrii :oops: , to poważnie - są jakieś dowody po pewnym czasie uzytkowania, że to coś daje, poza zadowoleniem, że coś się zmieniło w fabrycznym nowym samochodzie??? :-P

TD Pedro - 2012-02-03, 18:02

Leszekp napisał/a:
poważnie - są jakieś dowody po pewnym czasie uzytkowania, że to coś daje

to by można stwierdzić "na pewno" gdyby równolegle użytkować w porównywalnych warunkach dwa dusterki, jeden z uszczelką drugi bez... wydaje mi się, że coś to daje, w komorze silnikowej jest dosyć czysto a ponieważ uszczelka nie kosztuje dużo to założyłem, używam i .... zapomniałem, że ją mam :lol:

piotrres - 2012-02-03, 19:35

krakry1 napisał/a:
...myślę, że kultowa uszczelka warta jest doktoratu!
... a nawet habilitacji. :mrgreen:

Do mnie to alibi?! ;-)
Na serio: uszczelka pomaga.
Jeździłem Loganem bez uszczelki i na silniku i akumulatorze była kiła, żeby to delikatnie ująć.
Tej zimy: najpierw błotnista chlapa, potem tony soli a pod maską tylko ślady pojedynczych bryzg. Mata od diesla nadal czysta
Jutro zrobię w świetle dnia zdjęcie z wizualizacją solną: linie wysnute z solanki bardzo ładnie rozpływają się na boki, nie wchodząc do komory silnika.

loganik - 2012-02-03, 19:48

piotrres napisał/a:
Na serio: uszczelka pomaga.
Jeździłem Loganem bez uszczelki i na silniku i akumulatorze była kiła, żeby to delikatnie ująć.


Podtwierdzam obiema ręcami :mrgreen: :mrgreen:

piotrres - 2012-02-03, 19:53

Kabe napisał/a:
".... dysocjacyjnych zaburzeń postrzegania rzeczywistości w sieciowych grupach zamkniętych".

Hmm, myślisz, że czas najwyższy zgłosić temat do Dominikańskiego Centrum Informacji o Sektach... ? ;-) ;-)

bushi - 2012-02-03, 22:01

Sadzac po wygladzie maski od spodu wszystko co wpada przodem zatrzymuje sie na uszczelce. Tak wiec dzialac musi...
"Gdy ktos do diabelskiego pojazdu zaklada czarna jak smola uszczelke z kaszlaka, to wiedz, ze cos sie dzieje!"

piotrres - 2012-02-08, 18:23

bushi napisał/a:
Sadzać po wyglądzie maski od spodu wszystko co wpada przodem zatrzymuje się na uszczelce. Tak wiec działać musi...
"Gdy ktos do diabelskiego pojazdu zakłada czarna jak smoła uszczelkę z kaszlaka, to wiedz, ze coś się dzieje!"

Coś jest na rzeczy...
Uszczelka Kaszlok AllRoads™: Zawsze Sucho Zawsze Bezpiecznie :mrgreen:

gorzki - 2012-02-11, 16:10

Uszczelka zamontowana w Sandero :) Koszt 22 zł.
TD Pedro - 2012-02-11, 16:22

gorzki napisał/a:
Koszt 22 zł

zadowolenie bezcenne... :lol:

BLACHA_997 - 2012-03-11, 09:44

Jest już "firmowa" uszczelka komory silnika, więc jeśli ktoś ma opory przed kupnem uszczelki od malucha - proszę bardzo - jedyne 18 euro z groszami. :lol:
http://www.lzparts.de/ind...f84d2b56b1d1fd4

Dar1962 - 2012-03-11, 10:03

trochę drogo ale w końcu produkt dedykowany :-P
lukka16 - 2012-03-11, 10:04

Kupują taka drogą bo tam części do malucha nie znają, no i przepłacają :lol:
Lukas87 - 2012-03-11, 10:26

BLACHA_997 napisał/a:
Jest już "firmowa" uszczelka komory silnika, więc jeśli ktoś ma opory przed kupnem uszczelki od malucha - proszę bardzo - jedyne 18 euro z groszami. :lol:
http://www.lzparts.de/ind...f84d2b56b1d1fd4


po przeczytaniu tego nie bardzo wiedziałem o co biega ale po otwarciu linku nie wiedziałem czy sie śmiac czy płakac :lol: :lol:

Leszekp - 2012-03-11, 10:29

I jest jeszcze instrukcja zamontowania, super :lol: .
chriskb - 2012-03-11, 10:37

Lukas87 napisał/a:
po przeczytaniu tego nie bardzo wiedziałem o co biega ale po otwarciu linku nie wiedziałem czy sie śmiac czy płakac


Nie każda narodowość jest tak zdolna jak "Polacy" ;-)

Dar1962 - 2012-03-11, 10:55

poczytajcie sobie komentarze do tego produktu :mrgreen:
http://www.lzparts.de/ind...e78671036b9491e

BLACHA_997 - 2012-03-11, 12:07

Pierwszy wpis z lutego tego roku !!!!!! Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że to Polak wymyślił koło :-D
eplus - 2012-03-11, 13:51

A to Piotrres wymyślił, czy jakiś NN :?: Trzeba było zaraz opatentować... :-/ :-x :evil: :cry: :-/
Marek1603 - 2012-03-11, 13:58

O ile mnie pamięć nie myli to chyba Jacek.
mrówa - 2012-03-13, 10:08

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=118

Prototyp to uszczelka od CC, koniec końców (nie do końca wiedzieć czemu) wygrała jednak maluszkowa :-D

monopios - 2012-03-13, 13:20

mrówa napisał/a:
(nie do końca wiedzieć czemu) wygrała jednak maluszkowa

cena

Karenzo - 2012-03-27, 22:36

Dziś zamówiłem uszczelkę od maluszka
mam tylko takie pytanie czy naprawdę ona coś daje? :-P

bebe - 2012-03-27, 22:40

Karenzo napisał/a:
mam tylko takie pytanie czy naprawdę ona coś daje? :-P

Montuj, nie kombinuj. :>

Dar1962 - 2012-03-27, 22:47

Karenzo napisał/a:
czy naprawdę ona coś daje? :-P

prestiż :-P

48piotr - 2012-03-28, 07:24

Karenzo napisał/a:
czy naprawdę ona coś daje?

Po uszczelce Cię poznają. :mrgreen:

Prezes - 2012-03-28, 07:57

Ktoś ze świeższych posiadaczy Dustera pamięta jaka ma być długość uszczelki? Koleżanka mausi chce sobie takową nabyć, a ja nie mogę się dokopać do długości, a sam nie pamiętam i nie mam jak sprawdzić.
mausi64 - 2012-03-28, 08:17

hej Prezesie,

dzięki za zainteresowanie moją uszczelką, ale tym samym "zdradziłeś", że jej jeszcze nie mam :mrgreen: zaraz "wsiądą" na mnie forumowicze takową posiadający i gotowi "wypisać" z DKPL :cry:

weszłam sobie na ten filmik z niemieckiego sklepu internetowego i ten pan zeznaje, że ta, którą akurat zamontował, miała 2,15 ( z tego, co zrozumiałam ); ale jak sam mówi, wysyłają klientom ( za całe 18 EUR z groszami + zapewne koszty wysyłki ) 2,5 m. Więc ja pewnie też tyle nabędę - resztę się utnie :)

Jak szanowne forum widzi - staram się jak mogę, żeby uszczelkę w końcu posiadać !!!!
Doceniam też trud Prezesa, który mimo, że ze swoją Drakulką rozstał się już jakiś czas temu, to jednak po "starej" znajomości ofiarnie chce mi pomóc !!! DZIĘKI DZIĘKI

Dar1962 - 2012-03-28, 09:59

ta od malucha wystarczy z dużym zapasem ;-)
Marek1603 - 2012-03-28, 10:08

Ania chyba dostała pokutę i musi założyć uszczelkę. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Kup 2,5m,a to co zostanie to będzie na męża. :idea: :idea: ;-)

mausi64 - 2012-03-28, 10:29

Założę, założę - i obiecuję zdjęcie :) choć nie wiem, czy zdążę wyrobić się przed Świętami, a po Świętach mnie nie ma - jadę do sanatorium podreperować zdrowie :mrgreen:

Będę jeszcze o tym pisała w wątku o ubrankach, żeby może przez ten czas ( 3 tygodnie ) zebrała się ekipa chętnych, zgłosiła Markowi 1603 zapotrzebowanie, a ja po powrocie zajęłabym się resztą...

tymczasem życzę miłego dnia

Dar1962 - 2012-03-28, 10:37

proces montażu (poza odcięciem naddatku - trzeba zastosować jakieś cążki,bo w środku jest stalowa taśma) nie jest zbyt skomplikowany i trwa jakieś 5 minut ;-)
mausi64 - 2012-03-28, 10:48

Prezes obiecał pomóc :mrgreen:
art350 - 2012-03-28, 10:51

Pasuje też uszczelka od Opla od drzwi.Wiem ,bo sam zastosowałem jak umyje Zadymiarza to porobię fotki. :mrgreen:
Domel2250 - 2012-03-28, 10:52

48piotr napisał/a:
Karenzo napisał/a:
czy naprawdę ona coś daje?

Po uszczelce Cię poznają. :mrgreen:


ta, w ASO na przeględzie, to już pewnie po otworzeniu machy, Józek woła kolegę" ....te zobacz kolwejny klubowicz...." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS: Z góry uprzedzam, wszelkich Józefów na forum, że dobór imienia był przypadkowy i nie miał na celu nikogo urazić, sam mam wujka Józka i jest z niego spoko koleś :-D

PS2: Chyba zamówię i ja uszczelkę, póki silnik czysty ;-)

Marek1603 - 2012-03-28, 12:26

Takie uszczelki to można na metry kupić.

Najważniejsze aby spełniała swoje ;-) zadanie.

TD Pedro - 2012-03-28, 15:30

art350 napisał/a:
Pasuje też uszczelka od Opla

ja kupiłem od Skody i też pasi... :lol:

krakry1 - 2012-03-28, 17:28

Niestety, ale uszczelki od Opla lub Skody nie są już takie kultowe!!!! ;-) :lol:
Dar1962 - 2012-03-28, 17:37

krakry1 napisał/a:
uszczelki od Opla lub Skody nie są już takie kultowe

zgadzam się - montując wyroby innych marek niż 126p poważnie naruszamy kult i ingerujemy w prestiż

Leszekp - 2012-03-28, 18:44

Mi proponowano od innego samochodu za 80 zł, będę szukał jeszcze od malucha
krakry1 - 2012-03-28, 18:48

... i tak trzymaj - przede wszystkim: tradition and good old school :mrgreen:
czarli - 2012-03-28, 19:40

Leszekp napisał/a:
Mi proponowano od innego samochodu za 80 zł, będę szukał jeszcze od malucha

na alegrosiku zamow np: http://allegro.pl/uszczel...2229529478.html

ajax - 2012-03-28, 20:06

Prezes napisał/a:
Ktoś ze świeższych posiadaczy Dustera pamięta jaka ma być długość uszczelki? Koleżanka mausi chce sobie takową nabyć, a ja nie mogę się dokopać do długości, a sam nie pamiętam i nie mam jak sprawdzić.


Nie pamiętam ile, ale kupując uszczelkę drzwiową do malucha 1 sztuka zostaje jakieś 35-45 cm. Jeśli Mausi chce kupić na metry, to niech kupi tyle ile uszczelki do drzwi malucha. W sklepie powinni wiedzieć. Ja kupowałem na sztuki za ok 20 PLN

TD Pedro - 2012-03-28, 20:19

krakry1 napisał/a:
Niestety, ale uszczelki od Opla lub Skody nie są już takie kultowe!!!!
pozwolę sobie nie zgodzić się z taką tezą :-( ... kultu i prestiżu dodaje uszczelce miejsce jej przeznaczenia... :mrgreen:
monopios - 2012-03-28, 21:12

TD Pedro napisał/a:
kultu i prestiżu dodaje uszczelce miejsce jej przeznaczenia... :mrgreen:

Zwłaszcza jak pochodzi od kultowego "maluszka" :-P do którego każdy z nas ma sentyment ;-)

mausi64 - 2012-03-29, 07:21

ajax napisał/a:


Nie pamiętam ile, ale kupując uszczelkę drzwiową do malucha 1 sztuka zostaje jakieś 35-45 cm. Jeśli Mausi chce kupić na metry, to niech kupi tyle ile uszczelki do drzwi malucha. W sklepie powinni wiedzieć. Ja kupowałem na sztuki za ok 20 PLN


Uszczelka ( ze stalowym elementem, a jakże ) zakupiona wczoraj, ale po przeczytaniu wieczorem Waszych ostatnich postów dochodzę do wniosku, że się pospieszyłam lub/i dokładnie nie przeczytałam, od czego ma być uszczelka... no i nie kupiłam od drzwi, bo już chociażby ceną ( znacznie w górę ) odbiega od wartości przez Was podanych; co mnie w sklepie zastanowiło i zapaliła się gdzieś w głowie pomarańczowa lampka; ale uznałam, że może ceny tak wzrosły, więc nie licząc się z kosztami i dodatkiem w postaci 0,50 gr za parkometr nabyłam sobie 2,30 m uszczelki ( pan ze sklepu był na tyle uprzejmy, że wyszedł z centymetrem do auta i zmierzył długość ); dzięki niemu też, zamiast "górnej" nabyłam "boczną" - bo jak pytali, czy zakładana z boku, czy z góry - bez namysłu odparłam, że z góry... eh, te blondynki :mrgreen:

ale co tam koszty; byleby pasowała ( jak myślicie - będzie ????, bo jako, że nabyta na "metry", to już raczej zakup tzw. bezzwrotny, mimo, że paragon w garści; porównywałam przekrój z tą na allegro i wydaje mi się, że ten sam, lub mocno zbliżony ), bo cała reszta, czyli prestiż, nobilitacja no i mniej syfu pod maską - BEZCENNE

chriskb - 2012-03-29, 07:32

Koleżanko mausi64, dobry profil, będzie pasowała. :-)
mausi64 - 2012-03-29, 07:52

ufffffffffffffffffffff, kamień z serca
dzięki chriskb :-D

akofreda - 2012-03-29, 08:13

Pan jak mierzył to mógł już założyć;) Jakiś niegramotny czy co?;)
mausi64 - 2012-03-29, 08:26

no właśnie !!!!!!!!!!!!!!!!! ale może w takim razie spróbuję sama założyć...

Prezesowi chleba chyba nie odbiorę, bo się zadeklarował, że pomoże przy termometrze, a skoro już ją kupiłam, to przez ten czas mogłabym już mieć ciszej pod maską :mrgreen: pytanie tylko, czy wystarczy przetrzeć szmatką brzegi, gdzie ma być umieszczona, czy trzeba jeszcze posmarować czymś ( w dyskusji przewijała się "wazelina" :-/

Dar1962 - 2012-03-29, 09:00

boczna pasuje o wiele lepiej - ta okrągła rurka ma biec górą, towotem, wazeliną techniczną (ewentualnie kosmetyczną - będzie ładniejszy zapach ;-) ) można przesmarować cienką warstwą brzeg blachy na głębokość uszczelki - łatwiej da się zamontować i będzie pewność,że nie dostanie się tam wilgoć, montaż najlepiej zacząć od strony podszybia i w kółeczko do drugiej strony podszybia, dobrze wszędzie dociskając ,do ostatecznego dopasowania używany w charakterze młotka własnej pięści, jeśłi nierówno, to poprawiamy, jeśli za długo odcinamy zbędny kawałek, gumę nożem, metal cążkami :mrgreen:
TD Pedro - 2012-03-29, 09:09

a po montażu (samodzielnym... :lol: ) zdjęcia proszę/simy... :-)
mausi64 - 2012-03-29, 09:13

tjaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Dar1962 napisał/a:
boczna pasuje o wiele lepiej - ta okrągła rurka ma biec górą, towotem, wazeliną techniczną (ewentualnie kosmetyczną - będzie ładniejszy zapach ;-) ) można przesmarować cienką warstwą brzeg blachy na głębokość uszczelki - łatwiej da się zamontować i będzie pewność,że nie dostanie się tam wilgoć, montaż najlepiej zacząć od strony podszybia i w kółeczko do drugiej strony podszybia, dobrze wszędzie dociskając ,do ostatecznego dopasowania używany w charakterze młotka własnej pięści, jeśłi nierówno, to poprawiamy, jeśli za długo odcinamy zbędny kawałek, gumę nożem, metal cążkami :mrgreen:



nieeeeeeeeeeeeeeeeeee, no teraz to by było wstyd nie zamontować samemu :mrgreen:
że rurka okrągła biegnie górą to też się dowiedziałam na miejscu od pana, który poszedł mierzyć długość... oświecił mnie, że "górna" nie zda egzaminu, no bo niby co miałaby uszczelniać :-D

dzięki wszystkim, kochani jesteście :lol:

Dar1962 - 2012-03-29, 09:22

w "górnej" zamontowanej w tym kultowym miejscu uszczelnienie szłoby bokiem po obwodzie nie stykając się z pokrywą komory silnika i nie spełniałoby swojej prestiżowej roli ;-)
Marek1603 - 2012-03-29, 10:19

To można powiedzieć, jak kupiłaś już uszczelkę, że jesteś pełnoprawnym członkiem naszego elitarnego grona. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
akofreda - 2012-03-29, 10:36

Nie chwalmy dnia przed jego zachodem. Gdy założy gumkę przy pomocy wazelinki dusterek będzie chyba w siódmym niebie. :-D
Po tym obustronnym "kontakcie" powinniście zapalić - oczywiście silnik :-) :-)

mausi64 - 2012-03-29, 10:37

myślałam, że bez niej też byłam :cry: :cry: :cry:

akofreda napisał/a:
Nie chwalmy dnia przed jego zachodem. Gdy założy gumkę przy pomocy wazelinki dusterek będzie chyba w siódmym niebie. :-D Po tym obustronnym "kontakcie" powinniście zapalić - oczywiście silnik :-) :-)


popalimy, zobaczymy.... :mrgreen:

48piotr - 2012-03-29, 13:24

mausi64 napisał/a:
myślałam, że bez niej też byłam :cry: :cry: :cry:

Duszą i sercem tak,ale wizualnie........ :-(

mausi64 - 2012-03-29, 13:36

to cały rok w plecy ?????????????????
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

mimo rejestracji na forum, przyłożenia ręki do naklejek i ubranek klubowych ?????????

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

art350 - 2012-03-29, 14:21

uszczelkę już mam teraz tylko czekam,aż Poczta Polska raczy dostarczyć do mnie klubowe naklejki. :-P
ajax - 2012-03-29, 17:08

mausi64 napisał/a:
to cały rok w plecy ?????????????????
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

mimo rejestracji na forum, przyłożenia ręki do naklejek i ubranek klubowych ?????????

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Padnij na kolana przed JW Adminem. Po głowie pogładzi, grzechy daćkowe odpuści "jako i my odpuszczamy" i będziesz: :-D 8-) :-D 8-) :-D 8-) :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
A uszczelka wg zdjęcia wygląda na dobrą. Mnie nawet cążek nie trzeba było, wystarczył nóż do tapet. Ale ja CHŁOP jestem. Może chudy ale BYK ;-) Przy damskich rączkach: nożyk do tapet, cążki - tzw boczki i 10-15 minut działania. Na wazelince dobrze wjedzie, ja użyłem WD 40. Docinaj z "naddatkiem", jeśli przytniesz za krótko to kiepsko się sztukuje, a końcówkę skrócisz w trakcie kończenia montażu :-D
Resztę opisał kol Dar

bushi - 2012-03-29, 17:22

Ajax, i bez poslizgu pieknie wchodzi! A Tobie po tylu latach pracy to nawet do Kirschnerow noz do tapet starczy ;P
mausi64 - 2012-03-30, 07:36

czasami poślizg niezbędny.... :lol: :mrgreen:

wazelinkę kosmetyczną mam - jak ma pachnieć - to posmaruję. a nie ześlizgnie się potem, jak będzie taki poślizg ???????

ajax napisał/a:

Padnij na kolana przed JW Adminem. Po głowie pogładzi, grzechy daćkowe odpuści "jako i my odpuszczamy" i będziesz: :-D 8-) :-D 8-) :-D 8-) :-D :-D ... Docinaj z "naddatkiem", jeśli przytniesz za krótko to kiepsko się sztukuje, a końcówkę skrócisz w trakcie kończenia montażu :-D Resztę opisał kol Dar


hmmm, z tym padaniem to może być problem - jakoś nie przywykłam do padania na kolana przed facetami - nie powinno być odwrotnie ????? :-P

ja już nie będę niczego przycinać; przycięte z metra, resztę ino odkroję, jak zostanie. powinno - ilość cm większa niż potrzebna :)

miłego, ciepłego i wesołego weekendu

toms57 - 2012-03-31, 14:50

http://www.daciaparts.nl/...&aid=32&lang=NL


to chyba przywieźli nasi :lol:

Marek1603 - 2012-03-31, 16:11

Po prostu czytają nasze forum. :-D
Zdzicho - 2012-03-31, 22:27

Widzę, że uszczelka modna się robi.
Po nas Niemcy, teraz Holendrzy - unijny gadżet będzie :-D

mausi64 - 2012-03-31, 23:16

może powinniśmy go opatentować :mrgreen:
Zdzicho - 2012-03-31, 23:18

Tak proście genialny, że dlaczego nie?
mrówa - 2012-04-05, 11:47

Już dawno mówiłam, żeby opatentować. W końcu ktoś nas uprzedzi i przywłaszczy sobie prawo do "naszego" wynalazku :-x
:-P

Domel2250 - 2012-04-05, 12:20

Uszczelka zakupiona, jeszcze tylko montaż, przed świętami :mrgreen:
PS. W Warszawie, 18 pln za metr :-( , ale i tak taniej niż allegro + przesyłka...

Dar1962 - 2012-04-05, 14:18

drożenie metra bieżącego uszczelki jest bezpośrednim następstwem rosnącego popytu ze strony kolejnych właścicieli aut z Transylwanii. Sprzedawcy wyczuli koniunkturę.
ajax - 2012-04-05, 20:19

bushi napisał/a:
Ajax, i bez poslizgu pieknie wchodzi! A Tobie po tylu latach pracy to nawet do Kirschnerow noz do tapet starczy ;P

Ale z poślizgiem jest więcej radości ;-) Do drutów "K" wolę wiertarkę ewentualnie młotek do dobicia ;-) (Mam nadzieję że nie czyta tego jakiś antyterrorysta, bo będę miał p...ne. Wiertarkę z drutem stosowała niegdyś IRA. A już "dobicie młotkiem" nadaje się ...) :-D

mausi64 napisał/a:

czasami poślizg niezbędny.... :lol: :mrgreen:

wazelinkę kosmetyczną mam - jak ma pachnieć - to posmaruję. a nie ześlizgnie się potem, jak będzie taki poślizg ???????

Z poślizgiem przyjemniej i więcej radości. Nie powinno się ześlizgnąć, chyba, że będziesz ciągnąć.
mausi64 napisał/a:
jakoś nie przywykłam do padania na kolana przed facetami

Niekiedy to padanie na kolana także może być przyjemne. Zwłaszcza chwile później ;-)

Ale mnie naszło na świntuszenie dzisiaj. Zupełnie jak przy jakimś wątku o braku opadania od czerwca ;-) (chodziło o szyby, ale jak widzę "mnie się wszystko kojarzy z ...." ) :-P Pewnie jakieś fluidy w powietrzu latają na wiosnę

mausi64 - 2012-04-06, 10:46

mausi64 napisał/a:

czasami poślizg niezbędny.... :lol: :mrgreen:

wazelinkę kosmetyczną mam - jak ma pachnieć - to posmaruję. a nie ześlizgnie się potem, jak będzie taki poślizg ???????


Z poślizgiem przyjemniej i więcej radości. Nie powinno się ześlizgnąć, chyba, że będziesz ciągnąć.

mausi64 napisał/a:
jakoś nie przywykłam do padania na kolana przed facetami


Niekiedy to padanie na kolana także może być przyjemne. Zwłaszcza chwile później ;-)

[/quote]

ciągnąć nie będę, bo mogę urwać lub uszkodzić - szkoda by było :mrgreen:
tjaaaaa, ta "chwila później..... z pewnością przyjemna......

Zaraz nas Admini zablokują za te bezeceństwa, ale może i wybaczą przy Święcie ???

TD Pedro - 2012-04-06, 15:26

mausi64 napisał/a:
Zaraz nas Admini zablokują za te bezeceństwa

no, nie wszyscy mamy kudłate (bezecne) myśli pisząc o uszczelkach...

ajax - 2012-04-07, 13:31

mausi64 napisał/a:
...mogę urwać lub uszkodzić:mrgreen: ?

To nazywa się sadyzm. W przypadku urwania kwalifikuje się jako "ciężkie uszkodzenie ciała"
KK art 156 par1 pkt 1 - do lat 10. Mała satysfakcja dla byłego właściciela. Ja jestem bardzo przywiązany do tego małego szczegółu mojej skromnej choć wielkiej osoby :-P

mausi64 napisał/a:
Zaraz nas Admini zablokują za te bezeceństwa, ale może i wybaczą przy Święcie ???

Admini - litości przy Świętach :!:
Pleasssssseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :!:

TD Pedro napisał/a:
no, nie wszyscy mamy kudłate (bezecne) myśli pisząc o uszczelkach...

Anioł się znalazł. Nie mężczyzna ;-)

TD Pedro - 2012-04-07, 22:12

ajax napisał/a:
Anioł się znalazł

e tam... zaraz anioł, nie to, że się tłumaczę ale ja tylko chciałem zmiękczyć ostrość brzmień :oops:

Chosek - 2012-04-08, 06:33
Temat postu: Uszczelka
No i dołączyłem do "uszczelkowiczów"--uszczelka zakupiona na szrocie,od drzwi od golfa 3,koszt 10 zł.Wygląda przyzwoicie. :mrgreen:
ajax - 2012-04-08, 11:32

TD Pedro napisał/a:
nie to, że się tłumaczę

;-) Tylko winny się tłumaczy :-P :-P "aniołku" ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

ajax - 2012-04-08, 11:36

Chosek napisał/a:
uszczelka zakupiona na szrocie,od drzwi od golfa

:shock:
Jak tak możesz traktować JW Drakulkę :?:
Jestem "wstrząśnięty" i do tego "zmieszany" ;-) :shock:

monopios - 2012-04-08, 12:56

Chosek napisał/a:
uszczelka zakupiona

Witaj w klubie uszczelkowiczów ;-)
Chosek napisał/a:
na szrocie,od drzwi od golfa 3

przeszczep z trupa, do Daćki :shock: - nieładnie, Drakula Ci tego nie wybaczy, jak mu niemiecką zdechłą uszczelką, serce otulasz :-P :mrgreen:

Dar1962 - 2012-04-08, 19:59

dobrze pojęty recykling - drugie życie uszczelki - reinkarnacja ze śmierletnie nudnego wieśwagena do autka prawdziwie lifestylowego ;-)
Chosek - 2012-04-09, 06:17

Ale mnie zjechali :oops: No chyba na nową wymienię.... :mrgreen:
chriskb - 2012-04-09, 06:45

Chosek napisał/a:
Ale mnie zjechali No chyba na nową wymienię....


Tak i to na kultową od małego Fiata :mrgreen:

krakry1 - 2012-04-09, 09:53

Prosimy nie kalać świętego kultu: dziwnymi, niesprawdzonymi i mało oldschoolowymi uszczelkami innymi niż te kultowe (126p). :lol: :lol: :lol:
mausi64 - 2012-04-10, 07:40

chriskb napisał/a:
Chosek napisał/a:
Ale mnie zjechali No chyba na nową wymienię....


Tak i to na kultową od małego Fiata :mrgreen:


koniecznieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :mrgreen:

Domel2250 - 2012-04-10, 08:29

Jest ! - zamontowana od 126p :mrgreen: , pasuje idealnie :-) . Nomen omen zaraz po zamontowaniu tzn po 2-3 godzinach, pierwsza wyprawa DD do lasu+ piaseczek na plaży i było wyciąganie Forda Fusion, co sie ciut zakopał a potem jeszcze w lesie właśnie Fiata 126 p. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A DD pomimo, że to tylko FWD bez problemu (wraz z holowanym Fordem)
PS. Jak się ogarnę to powrzucam fotki :-P (uszczelka i jeszcze jedno rozwiązanie podpatrzone na forum)

toms57 - 2012-04-10, 14:14

Domel2250, no widzisz :-D
po montażu "oryginału 126p" od razu życie się zmieniło :lol:

Domel2250 - 2012-04-10, 14:52

Tak, przestało padać i wyszło słonce, nawet szefostwo w pracy, jakby milsze :mrgreen: :mrgreen:
Dar1962 - 2012-04-27, 07:58

Rosjanie biorą z z nas przykład:
http://www.forum.renault-....php?f=19&t=613

chriskb - 2012-04-27, 08:12

KaS602 w 2007 roku nie opatentował pomysłu i teraz wszyscy mogą to wykorzystywać... :idea: :roll:
mrówa - 2012-04-27, 09:51

chriskb, ale zawsze można to nadrobić..
Piotr_K - 2012-04-27, 10:17

Chyba już za późno, tylko daty postów mogą świadczyć, że pomysł wykluł się w Dacia Klub Polska.
Swoją drogą filmik instruktażowy jest ok, brak tylko zbliżeń na detal. Tu możemy to nadrobić.. ;)

mrówa - 2012-05-02, 07:05

Piotr_K napisał/a:
tylko daty postów mogą świadczyć, że pomysł wykluł się w Dacia Klub Polska.
Każdy dowód może być dowodem w sprawie :-)
keikan - 2012-05-07, 06:50

mausi64 napisał/a:
ajax napisał/a:


Nie pamiętam ile, ale kupując uszczelkę drzwiową do malucha 1 sztuka zostaje jakieś 35-45 cm. Jeśli Mausi chce kupić na metry, to niech kupi tyle ile uszczelki do drzwi malucha. W sklepie powinni wiedzieć. Ja kupowałem na sztuki za ok 20 PLN



ale co tam koszty; byleby pasowała ( jak myślicie - będzie ????, bo jako, że nabyta na "metry", to już raczej zakup tzw. bezzwrotny, mimo, że paragon w garści; porównywałam przekrój z tą na allegro i wydaje mi się, że ten sam, lub mocno zbliżony ), bo cała reszta, czyli prestiż, nobilitacja no i mniej syfu pod maską - BEZCENNE


Hej.
W Krakowie szukałem w kilku sklepach i nie było :-(
Dopiero chyba w piątym sklepie pani zrobiła zamówienie i odebrałem za 2 dni.
Cena za 3 m uszczelki do "malucha" (na metry nie było) = 35 PLN
Ale co tam - uszczelka już założona ;-) Czas pracy= 5 minut

jurlong - 2012-05-07, 11:22
Temat postu: Uszczelka pod maską
Witam !
Dustera jeszcze nie mam, a czekam już 4 miesiące ale kultową uszczelkę chcę już kupić.
W żadnym pobliskim sklepie nie jest dostępna ! Czy ta będzie pasowała ?
http://allegro.pl/uszczel...2298350388.html

Piotr_K - 2012-05-07, 15:48

Tak, będzie dobra ..;)
ajax - 2012-05-07, 16:11

Kol jurlong: wygląd wskazuje, że będzie tą właściwą, cooltową ;-) wiekopomną uszczelką klubową :-D

Kol. keikan: od razu zyskał . Co najmniej o klasę wyżej ;-) Takie małe a cieszy :-D

Dar1962 - 2012-05-07, 18:21
Temat postu: Re: Uszczelka pod maską
jurlong napisał/a:
Witam !
W żadnym pobliskim sklepie nie jest dostępna

jadąc przez nasz piękny kraj odwiedź pierwszy lepszy prowincjonalny sklepik motoryzacyjny a znajdziesz na pewno - cena 25-35 zet ;-)

bushi - 2012-05-08, 20:15

Moze i tak jest jak piszesz, ale w wiekszych miastach dostanie uszczelki "od reki" jest bardzo trudne.
lukka16 - 2012-05-08, 20:36

Co to się porobiło ? Żeby do poczciwego maluszka uszczelki do drzwi nie można było kupić ! To przecież tragedia :mrgreen:
Ja na szczęście mieszkam tam gdzie jeszcze maluchy jeżdżą i w każdym kiosku ruchu są części do niego :-D
Swoją drogą szkoda że z jednej nie wystarczy na dwie nasze klubowe (zostaje tylko ok.80-100 cm) bo bym Ci swoją podesłał :lol:

_Big_Mac_ - 2012-05-08, 21:59

Nie wiem, czy taka propozycja już padła, ale IMHO uszczelka powinna być dostępna do zakupu przez klubowiczów razem z naklejką czy koszulką DKP ;)
benny86 - 2012-05-08, 22:01

wystarczy kupić ze 100metrów uszczelki :mrgreen: Mina sprzedawcy-bezcenne, za uszczelkę zapłącisz kartą mastercard 8-)
laisar - 2012-05-08, 22:24

Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby któryś z klubowiczów podjął się tej inicjatywy [:
Marek1603 - 2012-05-09, 05:10

Tomku masz kogoś konkretnego na myśli. ;-)

Naklejki jeszcze jako idą ale na ubranka klubowe to jest mały popyt, a nawet zainteresowanie.
Może się ktoś zdecyduje i dopisze do listy. http://www.daciaklub.pl/f...ubrania+klubowe

laisar - 2012-05-09, 07:10

Marek1603 napisał/a:
masz kogoś konkretnego na myśli

Szczerze mówiąc, to nie, ale, jak to mówią - "uderz w stół, a zgłosi się Pan Ochotnik"? (((;

Marek1603 - 2012-05-09, 09:03

:mrgreen:
Marmach - 2012-05-11, 20:37

Pozazdrościłem uszczelki. Dzisiaj listonosz objawił mi jej piękno w całej okazałości.

Zastanawiam się na przyklejeniem jej na silikon, załatwiając w ten sposób problem "nawadniania" blachy pod uszczelką i ewentualnej ruchomości uszczelki - proszę o komentarze :D

Dar1962 - 2012-05-11, 20:40

kolejny objaw uszczelkowego fetyszyzmu :-P
posmaruj brzegi blachy białą wazeliną techniczną (tubka kosztuje grosze), wyprze wilgoć a montaż odbędzie się z przyjemnym poślizgiem :mrgreen: resztę wykorzystasz kiedyś na poprawę zabezpieczenia klem akumulatora

Marmach - 2012-05-11, 21:57

A nawazelinowane nie ma tendencji to zjeżdżania? Czytałem cały temat i tak się zastanawiałem... Z drugiej strony mam wątpliwość, czy przyklejenie na silikon nie będzie skutkowało zdjęciem uszczelki wraz z lakierem za parę lat ;-)
benny86 - 2012-05-11, 22:00

Części do kaszlaków zaczyna brakować, więc i uszczelki się już nie dostanie "za rogiem";)

Ostatnio tapicerke drzwiową,obudowe stacyjki,kierownicę i osłony na klape silnika sprzedałem za 300zł :mrgreen:

Dar1962 - 2012-05-11, 22:14

Marmach napisał/a:
A nawazelinowane nie ma tendencji to zjeżdżania

nie będzie, ułatwi jedynie montaż, przetestowałem na swoim egzemplarzu - uwaga praktyczna - nie spiesz się z odcinaniem nadwyżki - dopiero jak objedziesz cały rant i wszystko się dokładnie ułoży,dokładnie wymierz miejsce odcięcia - przydadzą się ostre cęgi do przecięcia metalowego wzmocnienia

ajax - 2012-05-12, 12:22

Marmach napisał/a:
A nawazelinowane nie ma tendencji to zjeżdżania?

Nie tylko nie ma tendencji. Nie ma też możliwości. Jedynym kierunkiem jest do góry, a tam klapa (komory silnika ;-) ) blokuje ruch uszczelki.

Marmach - 2012-05-12, 17:33

ajax napisał/a:
Nie ma też możliwości. Jedynym kierunkiem jest do góry, a tam klapa

No jak to, rant pod uszczelkę jest skierowany do wewnątrz komory, a nie do góry ;)

Chyba, że Dusterze jest coś inaczej...

Dar1962 - 2012-05-12, 19:53

masz oczywiście rację -ajax miał na myśli to,że uszczelka drzwiowa ma przekrój "L" i czołem idzie ku górze a z tej strony dociska ją maska
ajax - 2012-05-12, 23:24

Dokładnie. Jak klapa dociśnie od góry, to się nie ruszy. Zdaje się, że pisałem jakoś pokrętnie
Karenzo - 2012-05-13, 12:43

Jak ktoś jest nie pewny montażu
to może zacisnąć kołnierz kombinerkami

Marmach - 2012-05-13, 22:47

No dobra, zauszczelkowałem się :D

Ostatecznie jednak przykleiłem na silikon do wysokich temperatur... na nieszczęście czerwony, ale nie widać ;P

Założyłem uszczelkę bez niczego i stwierdziłem, że trzyma się dość luźno, więc zamiast zaciskania kombinerkami, użyłem kleju i zaciskania ręcznego ;)

ajax - 2012-05-16, 21:12

Marmach napisał/a:
No dobra, zauszczelkowałem się

Narrrrrrrrrrrreszcie :-D

mausi64 - 2012-05-25, 07:28

bushi napisał/a:
Moze i tak jest jak piszesz, ale w wiekszych miastach dostanie uszczelki "od reki" jest bardzo trudne.


jeśli chodzi o Warszawę - polecam sklep na Puławskiej, przy wylocie Dolnej... ja tam swoją nabyłam na metry, ( mają tego "od metra" ) kierując się wskazówkami Prezesa, który choć zmienił "barwy klubowe" to z tego, co mi wiadomo, nadal CODZIENNIE odwiedza nasze forum. A tak przy okazji się pochwalę - kultowa uszczelka w końcu znalazła bezpieczną przystań, właśnie dzięki Prezesowi, który w dniu wczorajszym, nie zważając na przeszkody ( jasny strój, możliwość pobrudzenia rąk itp... ) zamontował mi w DD termometr ( zakupiony również zresztą dzięki niemu, a co - taki jest, że służy pomocną informacją :mrgreen: ) a potem, ofkors, naszą COOLtową uszczelkę... efekty jego pracy załączam... ( koniec jeszcze nie obcięty, ale zaraz po wykonaniu fotki został usunięty wprawnym cięciem noża-niezbędnika :lol: ) oprócz oczywiście dozgonnej wdzięczności, która będzie go ścigać "do końca świata i o jeden dzień dłużej"

48piotr - 2012-05-25, 08:05

mausi64 napisał/a:
naszą COOLtową uszczelkę

Teraz jestem tak samo szczęśliwy jak Ty. :mrgreen:

yakov - 2012-05-26, 09:58

Poczynione.
marszelest - 2012-06-15, 12:33

W końcu udało mi się kupić KUK cena 38,5 zł Nr. Kat. 444 74 04
W poniedziałek założę i zrobię zdjęcia :mrgreen:

maciek - 2012-06-23, 10:05

http://www.tutorialelogan...apota-fata.html

uszczelka z Dacii 1310:-)

kapelusznik - 2012-06-23, 11:56

maciek napisał/a:
uszczelka z Dacii 1310
myślisz że rant od Logana jest dedykowany uszczelce drzwiowej od 1310 ? w sumie byłoby to logiczne ;-)

ale mimo wszystko chyba od 126p łatwiej u nas dostać

kurcze, też muszę się zastanowić nad montażem KUKułki

48piotr - 2012-06-23, 19:09

kapelusznik napisał/a:
muszę się zastanowić


Zastanowić??????????????????? :shock:
Wolne żarty. :mrgreen:

okey32 - 2012-06-23, 22:42

Ja tez popełniłem częściowo profanacje bo mam uszczelke od Fiata tylko ze Brava bo akurat taką miałem na stanie :-D ale efekt ten sam .
mrówa - 2012-06-25, 12:24

Zamienniki też się liczą :-P
TD Pedro - 2012-06-25, 21:43

u mnie siedzi uszczelka od Skody :-( ale też daje radę... :lol: (od malucha akurat nie było a "drakulka' strasznie się niecierpliwiła... :mrgreen: )
marszelest - 2012-06-26, 19:15

no i obiecane zdjęcie KUK :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KNK już przyszły zastanawiam się gdzie nakleić

48piotr - 2012-06-26, 19:47

marszelest napisał/a:
KUK

Uszczelka,teleskopowe podnoszenie klapy ho,ho-merc tak nie ma. :mrgreen:

jan ostrzyca - 2012-07-04, 11:06

Pasuje też od łady. 36 zł Lublin ul. Grabskiego, sklep fiat, fso, łada. Rzeczywiście jakby ciszej...
Domel2250 - 2012-07-04, 22:19

Wreszcie była chwilka na obróbkę fotek, oto dowód na mą uszczelkę, oczywiście od 126p :-)
piotrkrk - 2012-07-05, 10:43

Wygląda na to, że w Dokkerze nie bardzo jest miejsce na uszczelkę :(






Domel2250 - 2012-07-05, 10:57

Wydaje mi się, że na tym rancie z przodu da sie zamontować, tylko, czy to nie jest za nisko żeby cokolwiek uszczelnić......no i boczki zostałyby bez uszczelki.
Ale i tak jestem pewien, że przyszli nabywcy Dokkera znajdą zastosowanie dla qltowe uszczelki, jak nie pod maską tio w innym miejscu... :mrgreen:

Dar1962 - 2012-07-05, 19:15

da radę, tylko trzeba montować dużą uszczelkę kątową a nie tak jak to my robimy - czołową
malygabrys - 2012-07-05, 20:24

A mnie wydaje że Dokker ma już uszczelkę ale mocowaną do maski - chyba że wzrok mnie myli. :-D
Dar1962 - 2012-07-05, 22:09

na to wygląda
wojtek_pl - 2012-07-18, 19:24

A ja powoli zastanawiam się nad demontażem uszczelki pod maską. Ponieważ mam wrażenie, że za mocno jest dociskana do maski i może wycierać lakier na masce - w końcu pewne drobne poruszenia maski względem reszty samochodu zawsze występują...

:roll:

krakry1 - 2012-07-18, 19:26

Zdemontujesz - kultowość stracisz bezpowrotnie. :-( :lol:
TD Pedro - 2012-07-18, 19:29

wojtek_pl napisał/a:
może wycierać lakier na masce
jeżeli masz obawy to zawsze możesz potraktować uszczelkę jakimś lubryfikantem :-P ...
_Marcin_ - 2012-07-18, 19:37

wojtek_pl napisał/a:
A ja powoli zastanawiam się nad demontażem uszczelki pod maską. Ponieważ mam wrażenie, że za mocno jest dociskana do maski i może wycierać lakier na masce - w końcu pewne drobne poruszenia maski względem reszty samochodu zawsze występują...

:roll:


Drzwi oraz tylna klapa też mają kontakt z uszczelkami i tam nie ma problemów. :?:

Marek1603 - 2012-07-18, 20:21

U mnie jest 3,5 roku i nic się nie wytarło.

Trochę by było nie tak jakby guma wycierała lakier. :!:
Chyba że masz jakąś nową teorie to chętnie posłucham :idea: i może się czegoś nauczę. ;-)

Dar1962 - 2012-07-18, 22:17

albo zamontować "kocyk"
Zdzicho - 2012-07-19, 23:37

Czym jak czym ale lakierem pod maską przejmować się nie będę :!: :-D
wojtek_pl - 2012-07-20, 07:05

Ta uszczelka pod maską łapie trochę piachu i doskonale go widać przyklejonego do maski...
mrówa - 2012-07-20, 07:27

A jak nie ma uszczelki, to myślisz gdzie ten piasek wlatuje?
wojtek_pl - 2012-07-20, 07:53

Oj. Ja i tak pod maską mam zakurzone i zapiaszczone. Trochę nawet ubłocone. :mrgreen:
TD Pedro - 2012-07-20, 13:25

wojtek_pl napisał/a:
Ja i tak pod maską mam zakurzone i zapiaszczone

nie przejmuj się... ja mam tak samo :-( ale uszczelki nie wyrzucę :-P ...

Szajfus - 2013-01-09, 22:03

A ja przechytrzyłem system bo odbieram auto za tydzień a uszczelkę już mam :lol:
29 złociszy oryginalna od 126 p.
Także zostanie założona kiedy jeszcze silnik czysty.

janusz - 2013-01-10, 11:20

Witam, wydaje mi się, że sprawa zabrudzenia i krzu pod maską nie miała by miejsca gdyby
komora silnika była zabudowana od spodu jak w niektórych samochodach. Plastiki które tam
występują zabezpieczają komorę przed zabrudzeniami występującymi w większości od kół.
Może kiedyś będą takie zabezpieczenia do DD.
Pozdrawiam.

BLACHA_997 - 2013-01-10, 13:25

janusz napisał/a:
Witam, wydaje mi się, że sprawa zabrudzenia i krzu pod maską nie miała by miejsca gdyby komora silnika była zabudowana od spodu jak w niektórych samochodach. Plastiki które tam występują zabezpieczają komorę przed zabrudzeniami występującymi w większości od kół. Może kiedyś będą takie zabezpieczenia do DD. Pozdrawiam.


Częściowo masz rację, Ale z własnego doświadczenia (eksploatacja Dustera ponad rok w tym dwie zimy) mogę powiedzieć, że KUK w znacznym stopniu ogranicza zabrudzenie górnej części komory silnika. Z kolei osłony oddolne (gdyby były) nigdy nie zapobiegną takim zabrudzeniom.

kruczek111 - 2013-01-10, 15:43

Ja się zastanawiam czy instalacja KUK rzeczywiście ma sens. Wątpliwością są następujące:

1. Jeżeli nawet coś lecie do silnik (kurz śnieg i trochę wody) to właściwie co z tego? I tak od spodu silnika leci woda która po dynamicznym wjechaniu w kałuże jest wszędzie w środku.
2. Wydaje mi się że silniki są generalnie odporne na tego typu zabrudzenia - no chyba że celem KUK są tylko względy estetyczne
3. Czy uszczelka może pogarszać chłodzenie silnika?
4. Czy w innych samochodach są takie uszczelki spotykane? (Musze sprawdzić przy najbliższej okazji w innych dostępnych mi autach ale nie przypominam sobie)

48piotr - 2013-01-10, 16:18

kruczek111 napisał/a:
Wątpliwością są następujące:

KULT USZCZELKI rozwiewa wszelkie wątpliwości.
:evil: :mrgreen: :mrgreen:

bebe - 2013-01-10, 16:47

kruczek111 napisał/a:
Ja się zastanawiam czy instalacja KUK rzeczywiście ma sens. Wątpliwością są następujące:

NIE CHCESZ rozgniewać duchów przodków! ;)

Andrzej Zajczuk - 2013-01-10, 17:25

Zaleta KU to jeszcze ochrona BHP, bo osłania ostre krawędzie!!
Co do szczelności komory silnika to trochę demagogia , bo gril jest otwarty, chłodnica i intercooler przewiewny, przy reflektorach luz. Gdyby tak wszystko uszczelnić to skąd silnik miałby zassać powietrze.
Zauważyłem również, że u mnie uszczelka niweluje luz pokrywy silnika.
Koszt niewielki a mam frajdę, że mi się udało coś ulepszyć. Chwała wynalazcy!!

Boogie - 2013-01-14, 16:14

kruczek111 napisał/a:
4. Czy w innych samochodach są takie uszczelki spotykane? (Musze sprawdzić przy najbliższej okazji w innych dostępnych mi autach ale nie przypominam sobie)


Są spotykane, w Fabii mam taką uszczelkę fabrycznie zamontowaną.

kruczek111 - 2013-01-14, 16:24

Boogie napisał/a:
kruczek111 napisał/a:
4. Czy w innych samochodach są takie uszczelki spotykane? (Musze sprawdzić przy najbliższej okazji w innych dostępnych mi autach ale nie przypominam sobie)


Są spotykane, w Fabii mam taką uszczelkę fabrycznie zamontowaną.



No właśnie. Ja sprawdziłem w dostępnych mi autach i wynik jest następujący:
1. Citroen Berlingo NIE MA, silnik brudny
2. Citroen Berlingo II NIE MA, silnik strasznie brudny
3. Mitsubishi Outlander MA CZĘŚCIOWO, tam gdzie nie ma silnik brudny
3. Duster NIE MA, silnik powoli się brudzi ale bez przesady

_Big_Mac_ - 2013-01-14, 21:06

A znalazłeś porównywalna liczbę aut z uszczelką, w której silnik byłby czysty?
TD Pedro - 2013-01-14, 21:24

kruczek111 napisał/a:
3. Duster NIE MA, silnik powoli się brudzi ale bez przesady

u mnie:
Duster, KUK jest a silnik brudny, jeżeli uszczelka coś daje to bez niej byłby pewnie baaaardzo brudny...MSZ rola KUK bardziej kultowa niż rzeczywista :-P

monopios - 2013-01-14, 23:52

kruczek111 napisał/a:
KUK rzeczywiście ma sens

To jest tradycja, której nie chcesz, nie rozumiesz, a i tak to robisz. Robili to twoi przodkowie, więc Ty też i tak samo jest z KUK. Po prostu tak ma być.

mekintosz - 2013-01-15, 00:01

TD Pedro napisał/a:

Duster, KUK jest a silnik brudny, jeżeli uszczelka coś daje to bez niej byłby pewnie baaaardzo brudny...MSZ rola KUK bardziej kultowa niż rzeczywista :-P


Jednak przydaje sie. Wyobraź sobie, ze w mrozie podczas montazu akumulatora, przy dokrecaniu mocowania baterii zamiast zahaczac przedramieniem o niczym nie osłoniety rant blachy moja reka była ochraniana przez KUK ;-)

48piotr - 2013-01-15, 09:20

mekintosz napisał/a:
moja reka była ochraniana przez KUK

Bez KUK wygląda bardzo ubogo.....
KUK+siłownik teleskopowy to szyk i elegancja! :mrgreen:

loganik - 2013-01-15, 09:42

monopios napisał/a:
Robili to twoi przodkowie, więc Ty też i tak samo jest z KUK. Po prostu tak ma być.
.
No właśnie! Zakładaj i po dyskusji. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kruczek111 - 2013-01-15, 11:39

loganik napisał/a:
monopios napisał/a:
Robili to twoi przodkowie, więc Ty też i tak samo jest z KUK. Po prostu tak ma być.
.
No właśnie! Zakładaj i po dyskusji. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A ja właśnie na przekór nie założę :-P I co mi zrobicie?

bebe - 2013-01-15, 11:56

kruczek111 napisał/a:
A ja właśnie na przekór nie założę :-P I co mi zrobicie?

My - nic. Ale duchy przodków... :O

tomszafa - 2013-01-15, 15:03

kruczek111 napisał/a:

A ja właśnie na przekór nie założę :-P I co mi zrobicie?


Jestem z tobą. Też nie zakładam :mrgreen:

loganik - 2013-01-15, 15:27

bebe napisał/a:
My - nic. Ale duchy przodków... :O


No to macie problem, ja bym z NIMI nie zadzierał, żeby nie było póżniej żeśmy Was nie ostrzegali ! :mrgreen:

Boogie - 2013-01-15, 16:30

Gdzie w Poznaniu to na szybko do kupienia bo aż się boje teraz wsiadać do auta ;)
Dar1962 - 2013-01-15, 17:58

Boogie napisał/a:
Gdzie w Poznaniu to na szybko do kupienia bo aż się boje teraz wsiadać do auta ;)

najlepiej gdzieś za rogiem w sklepiku z moto-częściami u pana Zdzicha. W takich sklepach handlują jeszcze częściami zamiennymi do "malucha" (inna uszczelka nie wchodzi w rachubę, bo nie posiada znamion kultowości )

monopios - 2013-01-15, 23:24

tomszafa napisał/a:
kruczek111 napisał/a:

A ja właśnie na przekór nie założę :-P I co mi zrobicie?


Jestem z tobą. Też nie zakładam :mrgreen:

No i teraz macie przerąbane za odmienność, przyjdą do Was z KKK. A z nimi żartów niema :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

antropolog - 2013-07-04, 16:14

a ja mam ją pod maską od dłuższego już czasu i i tak jest wszystko uwalone od drogowego pyłu :P
TD Pedro - 2013-07-04, 16:38

antropolog napisał/a:
i tak jest wszystko uwalone od drogowego pyłu

u mnie to samo ale za to lepsze samopoczucie ... :lol:

Prezes - 2013-07-04, 17:28

Bo to jest kultowa uszczelka, nie ochronna! :mrgreen:
antropolog - 2013-07-04, 19:52

no to cool(T)
keikan - 2013-07-05, 08:44

TD Pedro napisał/a:
antropolog napisał/a:
i tak jest wszystko uwalone od drogowego pyłu

u mnie to samo ale za to lepsze samopoczucie ... :lol:


a u mnie czyściutko... wszystkie plastiki w okolicy silnika czarne jak nowe, akumulator też.. więc chyba jednak coś daje..

antropolog - 2013-07-05, 21:22

keikan napisał/a:

a u mnie czyściutko... wszystkie plastiki w okolicy silnika czarne jak nowe, akumulator też.. więc chyba jednak coś daje..


pożyjemy zobaczymy ;)

Karenzo - 2013-07-06, 14:03

Według mnie uszczelka ma naprawdę duże znaczenie .
Z moich obserwacji wynika że w czasie szybszej jazdy powietrze wchodzi miedzy maskę a komorę silnika . Oprócz oczywistych walorów estetycznych wydaję mi się że występuje także poprawa aerodynamiki . Swobodny przepływ powietrza pod maską generuje duży opory ponieważ maska zachowuje się jak spadochron , a tak powietrze opływa ją ponieważ uszczelka zamyka komorę silnika. Oczywiście to wszystko tycz się tylko dustera ponieważ ma wysoko zadartą maskę i jest stosunkowo płaska .
Wszystko można zaobserwować kiedy w czasie jazdy wpadnie owad i jego "droga hamowania" kończy się właśnie na uszczelce .

TD Pedro - 2013-07-06, 14:33

Karenzo napisał/a:
Oprócz oczywistych walorów estetycznych wydaję mi się że występuje także poprawa aerodynamiki

odważna (i mocno "dowartościowana" :lol: ) teza... :-P :-)

krakry1 - 2013-07-06, 14:40

... no właśnie - uszczelka staje się nie tylko kultowa, ale i aerodynamiczna ... potem nastąpi jej beatyfikacja i kto wie co jeszcze. :mrgreen:
jurek - 2013-07-06, 19:54

Wiadomo,wiadomo.... Steven Spilberg nakręci o Niej wielki hit :mrgreen: pozdr
mekintosz - 2013-07-07, 08:19

Renault ja zastosuje jako fabryczny standard w daci i kultowosc prysnie :-)
krakry1 - 2013-07-07, 10:07

Wtedy My wielkim głosem zawołamy: "BRUDNE ŁAPY IMPERIALISTYCZNE PRECZ OD USZCZELKI". :lol: :mrgreen: :-P
BLACHA_997 - 2013-07-07, 19:53

Po dwóch latach użytkowania Dustra, uważam, że KUK sprawdza się w 100%.
keikan - 2014-03-12, 11:52

jurek napisał/a:
dobry pomysl a na dodatek powiem, ze uszczelka prawie taka sama tylko do malucha to 22zl. pozdr


kupiłem dziś żeby wrzucić "kultową uszczelkę klubową" do Sandero..
Niestety - do 126p była tylko na zamówienie i po 40 PLN :(
Może producenci uszczelki do 126p już zwietrzyli interes do zrobienia na daciowcach?

ale cóż - kult to kult :)

Karenzo - 2014-03-12, 12:19

jaki problem ?
http://allegro.pl/uszczel...4051557558.html

keikan - 2014-03-14, 07:20

dzięki za poddanie "pomysła".

Znalazłem dzięki temu uszczelkę model t11. Dzięki niej obłoże dookoła wewnętrzne ranty konstrukcji garażu blaszaka i nie będzie mi wreszcie żona (i dzieci) obijała drzwi przy wysiadaniu w garażu ;)

w Sanderko też już jest ;)

waldek72 - 2014-03-17, 11:26

konstrukcja dustera ph2 jest inna i nie bardzo pasuje standardowa uszczelka. czy ktoś już w fazie 2 montował słynną uszczelkę?
krakry1 - 2014-03-17, 19:41

waldek72 napisał/a:
konstrukcja dustera ph2 jest inna i nie bardzo pasuje standardowa uszczelka...
Znaczy się, że Duster ph2 nie jest już kultowym autem. :mrgreen:
jas_pik - 2014-03-17, 20:35

krakry1 napisał/a:
Znaczy się, że Duster ph2 nie jest już kultowym autem. :mrgreen:

To ona nie ma fabrycznie montowanej KUK :?:
Z opisów sądziłem że Dacia skopiowała ten pomysł z DKP.

waldek72 - 2014-03-17, 21:46

no niestety i musiałem od maluszka zamówić. pewnie sprzedawcy myślą sobie: "kurde ile tych uszczelek mi idzie, pewnie po wsiach mają jeszcze sporo maluchów"!
Dar1962 - 2014-03-17, 22:02

waldek72 napisał/a:
no niestety i musiałem od maluszka zamówić.

i całe szczęście - bo tylko ta jest kultowa

waldek72 - 2014-03-19, 17:25

potwierdzam że do fazy 2 uszczelka od malucha wchodzi idealnie! tak więc kultowość zachowana!
dacialoganmcv - 2014-03-19, 20:24

U mnie też założona. Po zimie silnik wygląda jakby 5 lat nie był myty, a samochód odebrany w listopadzie. Pod maskę Logan'a MCV wchodzi równiótko 2 m uszczelki. Koszt 24 zł. Dla producenta zapewne jakieś 5 zł przy takich ilościach. Oszczędności niech będą, ale nie takie, że na uszczelkę za 5 zł brakło księgowym.
g_4 - 2014-05-07, 17:46

U mnie też uszczelka już zawitała.
moulder - 2014-05-07, 19:19
Temat postu: uszczelka
Mam rozumieć że zakupiliście dokładnie taką:
uszczelkę

drzwi do malucha i pasuje dokładnie na rant w silniku w Dusterze 2? Czy trzeba coś kombinować, żeby ją założyć? Ciąć i sztukować?

jan ostrzyca - 2014-05-07, 19:25

Jak do malucha za droga lub niedostępna to pasuje od łady. Jakieś 10 zł za 2.5 mb.
moulder - 2014-05-07, 19:28
Temat postu: uszczelka
nie chodzi o to że za droga, ale pytanie czy ta z linka do aukcji będzie ok? Ktoś montował? Ewentualnie poproszę linka co mam kupić, do łady czy nie grunt żeby pasowała i spełniała funkcje, a jak przy okazji ma taniej kosztować to super. Będę wdzięczny.
Józef - 2014-05-07, 19:34

Kupowałem taką do sandero 1mb starczy
http://allegro.pl/uszczel...html?source=mlt

TD Pedro - 2014-05-07, 22:01

Józef napisał/a:
1mb starczy

do Dustera to za mało...

keikan - 2014-05-08, 06:54

TD Pedro napisał/a:
Józef napisał/a:
1mb starczy

do Dustera to za mało...


Ja ostatnio zakładałem do Sandero II 2014 i wydaje mi się, że 1mb to też za mało.. raczej 1,5m jest ok

Józef - 2014-05-08, 08:51

Duster nie ma podpórki drutowej tak jak sandero i komorę silnik większą więc do dustera napewno więcej. Natomiast mnie wyszło do sandero 1mb. Jeszcze w miejscu gdzie jest podpora trzeba ją obciąć i założyć kawałek uszczelki powyżej.
gladki83 - 2014-10-08, 16:13

W końcu i u mnie uszczelka KUK została założona. 2,5 m zakupiłem. Zostało mi jeszcze na dołożenie kawałków w dodatkowych miejscach.
1 m to 12 zł w sklepie motoryzacyjnym z różnościami do różnych marek.
Ta uszczelka faktycznie od fiata 126 P :P



A tu dołożone kawałki



Zadowolenie jest :)

Nagrałem filmik z montażu uszczelki.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Stan - 2015-01-27, 19:32

Pytanko... zbito mnie z pantałyku. W sklepie twierdzą, że mogą mi zamówić... ale nie na metry bo uszczelka do drzwi fiata 126p jest profilowana i na wymiar... :shock: ktoś się z taką spotkał czy sprzedawca opowiada bajki? ;)
kicia - 2015-01-27, 22:44

Uszczelka do Fiata 126p jest przycięta na 3 metry z kawałkiem.
Spokojnie Ci starczy i jeszcze zostanie do jakichś innych zastosowań. Myśmy wykorzystali fragment jako odbojniki do okiennic.

Sklepy sprzedają też podobną uszczelkę na metry.
Niestety nie pamiętam jaki ma symbol. Jeśli też będzie zbrojona i będzie miała taki sam przekrój jak uszczelka do drzwi fiata to też powinna się nadać.

Niezależnie czy zamówisz na metry czy przyciętą na długość obwodu drzwi fiata - i tak w paczce będziesz miał zgrabny ciasno zwinięty zwój.

Stan - 2015-01-27, 23:22

Dzięki kicia - jutro idę do sklepu uzbrojony w nową wiedzę : )
Dar1962 - 2015-01-28, 09:08

Proponuję poszukać najpierw jakichś małych, lokalnych sklepików handlujących prostym motoryzacyjnym mydłem i powidłem, z pewnością mają tam ten towar i co ważne, nie zdzierają skóry. Pytać o uszczelkę drzwiową do malucha.Tnie się ją pod wymiar łatwo za wyjątkiem stalowego wzmocnienia ale na to wystarczą ostre obcęgi. Przed amputacją radzę najpierw dokładnie przymierzyć ;-)
sobol1976 - 2015-02-11, 14:54

KUK założona. W Sandero II wychodzi dokładnie 205 cm. W Poznaniu od ręki można zdobyć oryginalną uszczelkę do Fiata126p w sklepie z art. gumowymi na ul. Kościelnej (to także kultowy sklep :-) ) niedaleko salonu Pieluszyńskiej. Sprzedają na metry - po 12 PLN/mb. Taniej to chyba nawet w internecie nie znalazłem.
Ajgor - 2015-02-11, 15:44

Pod koniec grudnia zamówiłem nie na metry, tylko w całości , zapłaciłem 32 złote
gizmo1970 - 2015-03-17, 13:09

Witam,
proszę Was o informację czy przypadkiem uzbrojenie auta w KUK nie powoduje przegrzewania się silnika ? Czy nie zauważyliście, żeby silnik miał cieplej, żeby częściej włączał się wentylator ? Czy serwis Dacia nie robi z tego powodu problemów ?

Która z uszczelek będzie lepiej pasować do DD ph2 (1 czy 2)?

Dzięki za odpowiedzi :)

kicia - 2015-03-17, 13:55

gizmo1970 napisał/a:
Witam,
proszę Was o informację czy przypadkiem uzbrojenie auta w KUK nie powoduje przegrzewania się silnika ? Czy nie zauważyliście, żeby silnik miał cieplej, żeby częściej włączał się wentylator ? Czy serwis Dacia nie robi z tego powodu problemów ?

Wprawdzie przejechałam Dacią zaledwie niecałe 10 tys. km, ale nie zauważyłam, żeby silnikowi było za ciepło. A jeżdżę codziennie autostradą, więc przez jakieś 10 minut obroty nie spadają poniżej 3k rpm.
Nie spotkałam się też nigdzie na forum z tym, żeby komuś silnik bardziej się grzał.

gizmo1970 napisał/a:
Która z uszczelek będzie lepiej pasować do DD ph2 (1 czy 2)?

Dzięki za odpowiedzi :)

Pierwsza.
Rant blachy jest prawie poziomo, a chcesz mieć tą miękką część uszczelki powyżej rantu.

gizmo1970 - 2015-03-17, 14:00

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi. Czyli uszczelka będzie przymocowana w tym położeniu:
kicia - 2015-03-17, 14:04

Zgadza się :-)

Tutaj masz parę zdjęć z bliska:
http://imgur.com/a/qrd9o#uhcM2aY
http://imgur.com/a/qrd9o#3CShIBk

gizmo1970 - 2015-03-17, 14:14

kicia napisał/a:
Zgadza się :-)

Tutaj masz parę zdjęć z bliska:
http://imgur.com/a/qrd9o#uhcM2aY
http://imgur.com/a/qrd9o#3CShIBk


Bardzo ładne, wyraźne zdjęcia. Teraz już wiem wszystko. Szkoda jeszcze tylko, że tematu "skutecznych" chlapaczy do DD nikt tak nie "rozpracował" i nie udokumentował :)

skylar - 2015-03-17, 17:21

Ja tam osobiście się z chlapaczy wyleczyłem. Praktycznie samochody ich teraz nie mają, wszyscy jadący przede mną mnie chlapią na maxa to ja niby mam być miły dla tych z tyłu? :mrgreen:
gizmo1970 - 2015-03-17, 17:59

skylar napisał/a:
Ja tam osobiście się z chlapaczy wyleczyłem. Praktycznie samochody ich teraz nie mają, wszyscy jadący przede mną mnie chlapią na maxa to ja niby mam być miły dla tych z tyłu? :mrgreen:


Bardziej chodziło mi o chlapacze z przodu, które uratowały by własny samochód przed zabłoceniem i piaskowaniem...

kicia - 2015-03-17, 18:16

Na piaskowanie to ja sobie folię nakleiłam. Na nadkola ( http://imgur.com/a/fOO0V ) i na drzwi ( http://imgur.com/a/L09Bu ).
skylar - 2015-03-17, 18:17

W układzie jak mówisz to przeciw piaskowaniu to jeszcze może coś zdziałają. Błotem na mokrej i brudnej (standard w naszym kraju) nawierzchni to obrzucą Cię jadący przed Tobą. Ja w jednym samochodzie to z chlapaczami miałem tylko problemy - kijowa konstrukcja chlapacza jak i samego zamocowania. Były to chlapacze na tyle, z przodu nic nie było a oznak piaskowania nie uświadczyłem (może dzięki temu, że jeszcze lakier w starej technologii). Trzeba było uważać żeby ich nie "zdjąć" na krawężniku, wbijał się w nie śnieg i błoto tak że się strasznie telepały podczas jazdy i ciężko było z nich ten syf wyciągnąć (były tak skonstruowane, że były puste w środku i otwarte od góry :shock: ), ostatecznie obdarły lakier i je zdemontowałem. Od tego momentu była cisza i spokój.
shrek - 2015-03-17, 19:04

gladki83 napisał/a:
W końcu i u mnie uszczelka KUK została założona. 2,5 m zakupiłem. Zostało mi jeszcze na dołożenie kawałków w dodatkowych miejscach.
1 m to 12 zł w sklepie motoryzacyjnym z różnościami do różnych marek.
Ta uszczelka faktycznie od fiata 126 P :P



Zadowolenie jest :)


To napisz jeszcze czy dalo to jakis efekt
dzieki

Karenzo - 2015-03-17, 19:26

ja mam coś takiego i nic mi się nie grzeje na razie
uszczelkę mam też
http://www.daciaklub.pl/f...1658363#1658363

leo - 2015-03-17, 20:23

gizmo1970 napisał/a:
proszę Was o informację czy przypadkiem uzbrojenie auta w KUK nie powoduje przegrzewania się silnika ?

Silnik się nie przegrzewa, wszystko jest OK. Za to jest troszeczkę ciszej (mało, ale zawsze coś) i komora silnika mniej i wolniej się brudzi.

Ajgor - 2015-03-18, 00:01

Potwierdzam wypowiedź Kolegi leo, komora czystsza niż przed założeniem, z śladami brudu na samym KUK-u :-D (czyli bufor działa)
kula92 - 2015-04-27, 10:20

Moze ktos podac link do konkretnej strony zeby zamowic z gory dzieki
BoloSr - 2015-04-27, 10:26

kula92 napisał/a:
Moze ktos podac link do konkretnej strony zeby zamowic z gory dzieki

po co ???
idziesz do sklepu motoryzacyjnego gdzie maja czesci do fiata 126P i kupujesz uszczelke do drzwi :)

kicia - 2015-04-27, 11:26

BoloSr napisał/a:
kula92 napisał/a:
Moze ktos podac link do konkretnej strony zeby zamowic z gory dzieki

po co ???
idziesz do sklepu motoryzacyjnego gdzie maja czesci do fiata 126P i kupujesz uszczelke do drzwi :)

Albo zamawiasz na Allegro za dwadzieścia kilka złotych (plus przesyłka), tak jak ja zrobiłam.

alhaz - 2015-09-12, 09:51

Może mi ktoś napisać po co taką uszczelkę się montuje? Wczoraj odebrałem nowego Dustera i się zastanawiam czy warto to zakupić?
48piotr - 2015-09-12, 15:23

alhaz napisał/a:
Może mi ktoś napisać po co taką uszczelkę się montuje?

Nie pytaj,tylko kupuj i montuj!
KUK jest Q!
:mrgreen:

Lajkonik - 2015-09-12, 23:01

Silnik mniej kurzu łapie. Montuj, bo koszt niewielki i banalny montaż.
Ajgor - 2015-09-13, 13:43

Polecam. KUK naprawdę wyłapuje dużo zanieczyszczeń.
Karenzo - 2015-09-13, 14:54

co to daje ?
prestiż 8-)

Ajgor - 2015-09-13, 21:14

Karenzo napisał/a:
prestiż

Oczywiście ! Standard się zaraz podniósł ;-)

alhaz - 2015-09-22, 15:20

No i mam! :D

http://oi61.tinypic.com/avo47s.jpg

48piotr - 2015-09-22, 16:16

Teraz elegancja.
;-)

Ajgor - 2015-09-22, 22:03

Toś teraz Klubowicz całą gębą !!! :mrgreen:
manola - 2015-09-23, 07:56

Witam
widzę że bardzo dobre rozwiązanie,
zabieram się za poszukiwania uszczelki w mojej okolicy
dobry temat

Lajkonik - 2015-09-23, 10:32

Masz dziwny model Dacii manola :mrgreen:
arczi_88 - 2015-09-23, 16:04

Lajkonik napisał/a:
Masz dziwny model Dacii manola :mrgreen:



No przecież to najnowsze dziecko Renault Group, tylko nie mów, że nie wiedziałeś :mrgreen:

Lajkonik - 2015-09-24, 06:11

:oops: ale ze mnie ignorant :oops:
:mrgreen:

manola - 2015-09-24, 07:03

Witam

czy to istotne jaki opis dodatkowy "Lajkonik"
liczy się że DD
ps. uszczelka zamówiona
profil poprawiony ;-)

Lajkonik - 2015-09-24, 11:37

Oczywiście, że nie istotne. Chciałem tylko wprowadzić odrobinę humoru, żeby nam się forum nie zrobiło zbyt drętwe.
Ale w profilu nadal widzę Marka: Dacia, Model: Doster :mrgreen:

arczi_88 - 2015-09-24, 11:41

manola, zmianą o na u w nazwie modelu sprawisz, że kolega Lajkonik będzie najszczęśliwszym klubowiczem i uśmiech nie zejdzie z jego twarzy przez tydzień :mrgreen: :mrgreen:
manola - 2015-09-24, 11:53

Ok
już kumam
dobre
sam się nie złapałem za szybko
dzięki za podpowiedz.

Lajkonik - 2015-09-24, 12:30

:-) :-D :mrgreen:
manola - 2015-10-01, 18:07

Witam
uszczelka zamontowana,
elegancja, a jakie zadowolenie
po dwóch dniach jakby kurzu mniej,
no i jak przedmówcy pisali prestiż :-D

Maciek911 - 2016-01-11, 04:20

Uszczelka kupiona, niebawem montaż, jak pogoda pozwoli ... :)

I trzeba jeszcze pozmywać z pasa przedniego sól ... i będzie git :)

darek.s - 2018-01-24, 16:16
Temat postu: Uszczelka i wygłuszenie maski silnika
Kolega oglądając moje nowe autko poprosił o podniesienie maski. Skomentował to tak:
"Jezu jak czyściutko - szkoda tylko, że długo nie będzie" Rzeczywiście nie ma żadnej uszczelki między maską a karoserią :shock: . No cóż Dacia to budżetowe auto i pewnie jeszcze nie raz sie o tym przekonam. Choćby drzwi w moim 14 letnim Oplu zamykały się bardziej miękko. Czy jest jakiś patent głównie na tą uszczelkę? A może na wygłuszenie tej maski ( no cóż Opel też był cichszy)? Jak to jest w Laureate :?:

jas_pik - 2018-01-24, 17:33

Poczytaj o tzw "KUK" czyli kultowej uszczelce klubowej - której sława powędrowała już do wielu krajów. Jest to standardowa uszczelka drzwiowa od PF126 którą zakładasz na krawędzie wokół maski.
Wyciszy niewiele ale silnik będzie się znacznie mniej brudził .
A jesli chcesz znacząco wygłuszyć wnętrze to zainwestuj w matę na gródź od wersji dCi.
Następne tanie i dobre wygłuszenie uzyskasz wciągając sznur gumowy we wszystkie uszczelki drzwiowe .
Jak chcesz miać znacznie ciszej i dobrą grę audio to musisz trochę zainwestować pracy w odpowiednie materiały i pobawić się w wygłuszenie drzwi.

laisar - 2018-01-24, 18:32

DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Kultowa uszczelka klubowa KUK-1 (pod maską) » http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=118
darek.s - 2018-01-24, 21:43

jas_pik napisał/a:

Jak chcesz miać znacznie ciszej i dobrą grę audio to musisz trochę zainwestować pracy w odpowiednie materiały i pobawić się w wygłuszenie drzwi.

A więcej szczegółów? Jakiś link ? Jakie materiały i jaka technologia? Sam się tylko domyślam. A z drzwiami jest tak, ze jak się pozatyka kanały odprowadzające wodę to korozja murowana. A propo korozji Opla to nie spotkało a jak jest z Daćkami?

jas_pik - 2018-01-24, 21:56

Poczytaj .
Można najtaniej w sklepie budowlanym materiały dekarskie ale można i drogo :)
Chociażby ten temat
Zalezy od budżetu czasu i chęci.
Ale odpływów nie zatykaj.
Co do rdzy - przez prawie 4 lata niczego nie zauważyłem :)

Kauris - 2018-01-25, 17:27

Wygłuszenie w Dacii da się znacząco poprawić i jeśli hałas ci przeszkadza to warto zagłębić się w zalinkowany wątek.
kicpra - 2018-01-25, 18:57

Ktoś może napisać jakiej średnicy sznur gumowy wchodzi w uszczelki drzwi :-) ?
jas_pik - 2018-01-25, 19:28

Ja osobiście dałem 6 mm .
Podobno da się też 7 mm ale już przy 6 mm nie było to łatwo przeciągnąć przez uszczelkę.

shrek - 2018-01-25, 19:32

darek.s napisał/a:
jas_pik napisał/a:

Jak chcesz miać znacznie ciszej i dobrą grę audio to musisz trochę zainwestować pracy w odpowiednie materiały i pobawić się w wygłuszenie drzwi.

A więcej szczegółów? Jakiś link ? Jakie materiały i jaka technologia? Sam się tylko domyślam. A z drzwiami jest tak, ze jak się pozatyka kanały odprowadzające wodę to korozja murowana. A propo korozji Opla to nie spotkało a jak jest z Daćkami?


Co do materialow i do czego ma to posluzyc to wiesz tylko ty. Czy chcesz wygluszac drzwi pod sprzet car audio, czy tylko tak.
Polecam w daci wyglyszyc dach nadkola przod, tyl,drzwi, no i w logdy nie wgluszalem podlogi.
Kanalow drzwi przy wygluszeniu sie nie zatyka.
Duzo daje wygluszenie zawiasow maski, przestrzeni miedzy blotnikiem a drzwiami cala reszta : sznury doklejane uszczelki to mit( dla lodgy). Sprawdzalem to. Na poczatku niby wydaje sie, ze ok ale to tylko zludzenie.
Nawet nie montowalem kuk, bo co wymiane oleju przelece go myjka i jest czysty.

Kauris - 2018-01-25, 19:39

Ja dałem 7mm i poza tym, że mocniej muszę machnąć drzwiami teraz, to żadnej różnicy nie zauważyłem. Plus taki, że zmotywowało mnie to do wklejenia dodatkowych uszczelek "D" po obwodzie, a to już było zauważalne :D
SVENSON - 2018-02-11, 12:59

KUK 8-)
rysiek223 - 2018-02-11, 13:34

Też założyłem uszczelkę w nie długim czasie po kupnie wraz z wygłuszeniem maski i komory silnika.
Marek1603 - 2018-02-11, 14:13

No to jesteście już pełnoprawnymi klubowiczami. ;-) :mrgreen:
shrek - 2018-02-11, 19:52

KUK zamontowany. No teraz bedziesz kozak. :-D
A i silnik bedzie czysty.

SVENSON - 2018-02-11, 21:18

Wiadomo , ale jak już wspominałem to była pierwsza mysl jak w salonie otworzyłem maskę.

Uszczelka to by się przydała :mrgreen:

charger - 2018-02-12, 08:28

Moja uszczelka juz w drodze :D
dudu$ - 2018-02-12, 18:11

od jakiego auta polecacie uszczelkę pod maskę do Logana II? Czytałem że od malucha albo CC a czy od innych aut się na da ? Niedaleko mam szrot i spróbuję wyrwać jakaś uszczelkę ale na pewno nie znajdę tam ani 126p ani CC. Widziałem jakieś peugeoty, scenika I, Kangoo I , Astrę czy Sienę i zastanawiam się od czego będzie najlepsza
Marek1603 - 2018-02-12, 18:58

A jest sens pakować starą jeżeli za parę złotych możesz mieć nówkę?
dudu$ - 2018-02-12, 19:08

wszystko zależy od tego ile kosztuje nowa uszczelka oraz od tego czy uda mi się na szrocie wyrwać używaną uszczelkę za FREE. najpierw muszę podjechać na szrot i zobaczyć co uda mi się wywalczyć. Jeżeli za uszczelkę krzykną 50zł to raczej nie ma sensu kupować używki ale jeżeli powiedzą np za darmo sobie Pan weź albo za przysłowiowe 5 zł to uważam to za lepsze rozwiązanie.
rysiek223 - 2018-02-12, 21:05

dudu$ napisał/a:
Jeżeli za uszczelkę krzykną 50zł .......

Jakie 50 zł ????? tu masz link http://allegro.pl/uszczel...6482387115.html

Kacper_Potocki - 2018-02-12, 21:28

Dziękuję za link, kupiłem :) Czy te 3,4 metra wystarczy ?
rysiek223 - 2018-02-12, 21:33

Kacper_Potocki napisał/a:
Czy te 3,4 metra wystarczy ?

Jeszcze zostaje trochę z tego co pamiętam ok. 1 metra, wykorzystałem resztę na rant w garażu blaszaku i jak otwieram drzwi to czasami walnę ale w uszczelkę :)

Marek1603 - 2018-02-12, 21:36

Poniżej macie na metry różne rodzaje. Cieńsze i grubsze.
https://allegro.pl/uzytkownik/cezary_kowalczyk/drzwi-uszczelki-254606?order=m

Wystarczy w szukajce wpisać "uszczelka drzwi".

dudu$ - 2018-02-12, 22:37

Z pewnością jakąś uszczelkę pod maskę kupię a czy będzie to nowa czy używana tego jeszcze nie wiem. Jak już rozmawiamy o uszczelkach to kiedyś czytałem gdzieś u nas na forum o gumowych wężykach które wkłada się w któreś uszczelki drzwi i jest ciszej w aucie. Wiem że nie jest to ten temat ale może ktoś mnie nakieruje gdzie szukać tego wątku albo poda link do odpowiedniego wężyka i zaznaczy na jakiejś fotce w które miejsce trzeba go włożyć. Z góry dzieki
route2000 - 2018-02-13, 09:25

Kolega jas_pik tam pisał, że wciągał gumowy sznur w otwór uszczelki na całej długości, co powodowało "usztywnienie" przekroju i lepsze przyleganie uszczelki między karoserią a drzwiami. ;-)
Ale za to trzeba mocniej zamykać drzwi by się zamknęły....

dudu$ - 2018-02-13, 09:44

Właśnie wróciłem z auta gdzie zakładałem KUK :) Uszczelkę załatwiłem sobie z pracy, używaną ale w dobrym stanie i za darmo. Prawdopodobnie uszczelkę którą dostałem pochodzi ze skody Super B lub Fabii, musze tylko wziąć nóż i ja skrócić o 40cm ale to jak będę wracał do domu. Dostałem również szerszą uszczelkę drzwiową od Fiata Ducato i zastanawiam się czy jej nie założyć zamiast tej oryginalnej daciowej od strony kierowcy.
Dymek - 2018-02-13, 09:49

A mnie ciekawi czy poza "kultowością" ta uszczelka coś daje... W przypadku Dustera podobno tak, ale czy w przypadku Logana czy Sandero ktoś sprawdził, czy taka uszczelka ma w ogóle szansę przylegać do maski silnika i czy na całej długości?
dudu$ - 2018-02-13, 12:57

Się okaże, silniczek mam w miarę czysty i będę obserwował czy przybrudzi się jak bez uszczelki czy będzie czystszy.
SVENSON - 2018-02-13, 20:30

Dymek napisał/a:
A mnie ciekawi czy poza "kultowością" ta uszczelka coś daje... W przypadku Dustera podobno tak, ale czy w przypadku Logana czy Sandero ktoś sprawdził, czy taka uszczelka ma w ogóle szansę przylegać do maski silnika i czy na całej długości?


Daje i to wiele , wcześniej jak podnosiłem maskę to była zabrudzona od spodu i takie zacieki szły aż do komory , teraz od miesiąca sie to nie pojawiło i jak przetarłem tak zostało .Oczywiście patrzyłem jak przylega i powiem że średnio ,sądząc po śladzie na masce, ale swoje zadanie spełnia

kupiłem taka
http://allegro.pl/szczelk...7024960188.html

eio - 2018-02-13, 20:48

Też mam pytanie - w jaki sposób ma się przedostać brud gdy ktoś nie ma KUKowej uszczelki? Przecież zamknięta pokrywa nachodzi po obwodzie na półkę, na ktorą zakladacie KUK. auto musiałoby jeździć po piachu i kurzu by wzburzone w powietrzu od góry - przez szczeliny pomiędzy pokrywą a półką brudziły silnik.
SVENSON - 2018-02-13, 21:08

eio napisał/a:
Też mam pytanie - w jaki sposób ma się przedostać brud gdy ktoś nie ma KUKowej uszczelki? Przecież zamknięta pokrywa nachodzi po obwodzie na półkę, na ktorą zakladacie KUK. auto musiałoby jeździć po piachu i kurzu by wzburzone w powietrzu od góry - przez szczeliny pomiędzy pokrywą a półką brudziły silnik.

Zakładając uszczelkę zmniejszasz ilość powietrza które dostaje sia szczeliną między atrapą i maską ( a zabrudzenia razem z nim ) .

eio - 2018-02-13, 21:22

To jest argument. Ma znaczenie kiedy ktoś dużo jeździ zwĺaszcza w wysoce zaniezyszczonym pyłem powietrzu albo po drogach gruntowych z niemałą prędkością.

Zajrzałem pod maskę mojego auta. Rant półki na obwodzie (na którą nachodzi zamykana maska) jest kilka cm poniżej rantu pod szybą, na której założono fabryczną uszczelkę. Podejrzewam że KUK założony na rancie półki nie zredukuje tej róznicy i nie uszczelni maski.

SVENSON - 2018-02-13, 21:50

:roll:

to nie zakładaj

dudu$ - 2018-02-13, 22:05



ja tam założyłem dzisiaj KUK u siebie w aucie. Czy będzie działać? Zobaczymy najważniejsze, że ten mod nic mnie nie kosztował :)

SVENSON - 2018-02-13, 22:10

Klasa 8-) ( i działa ) ;-)
Dymek - 2018-02-14, 08:35

Czyli po prostu tworzy dodatkowy próg i zmniejsza szczelinę w ten sposób redukując wpływ zanieczyszczeń. Najprawdopodobniej najbardziej pomaga podczas jazdy w deszczu- więcej brudnej wody, która trafi pod maskę na ten poziomy pas przedni bardziej "opływa" po uszczelce na boki a mniej trafia na silnik. Czyli raczej warto.
Cytat:
Rant półki na obwodzie (na którą nachodzi zamykana maska) jest kilka cm poniżej rantu pod szybą, na której założono fabryczną uszczelkę. Podejrzewam że KUK założony na rancie półki nie zredukuje tej różnicy i nie uszczelni maski.

Wynika z tego, że warto byłoby wyszukać jakieś uszczelnienie, które utworzy tam jak najwyższy próg.

eio - 2018-02-14, 15:12

Dzięki Dymek. Zatem to zrobię. Co do różnicy na rantach tak na oko u mnie wygląda to podobnie do zdjęcia dudu$a.
Patrząc na to zdjęcie dziwi mnie, że 3-4 letnie auto pod maską jest takie czyste pomimo nieużywania do wczoraj KUKa ;-)

dudu$ - 2018-02-14, 19:32

czyste bo co jakiś czas czyszczę komorę silnika szmatka oraz płynem do mycia szyb /silnika lub zwykłym plakiem lub jadę na myjnię samoobsługową i myję silnik z tym, że robię to zawsze na zimnym motorze, nie leje wody po alternatorze, ECU, wiązce silnika a po umyciu odpalam auto i jadę z 15km aby silnik się zagrzał i woda z niego odparowała. Robię tak od 5 lat w różnych autach i nigdy nie miałem problemu
charger - 2018-02-15, 12:16

Dziś zamontowałem uszczelkę zbrojoną od Poloneza :) Od razu czuję się lepiej!

Koszt z wysyłką 36zł, satysfakcja bezcenna :D

route2000 - 2018-02-15, 14:27

charger napisał/a:
Dziś zamontowałem uszczelkę zbrojoną od Poloneza :) Od razu czuję się lepiej!

Koszt z wysyłką 36zł, satysfakcja bezcenna :D

Może jakiś link do tego? ;-)

charger - 2018-02-15, 14:47

route2000 napisał/a:
charger napisał/a:
Dziś zamontowałem uszczelkę zbrojoną od Poloneza :) Od razu czuję się lepiej!

Koszt z wysyłką 36zł, satysfakcja bezcenna :D

Może jakiś link do tego? ;-)


Proszę :)

USZCZELKA

ajax - 2018-02-22, 20:59

Jak tak można. Do Dacii tylko KUK
Seba - 2018-02-22, 21:47
Temat postu: Brudny silnik
Panowie czy w loganie 1 też bedzie pasowała uszczelka od 126p pod maskę żeby komora silnika była czysta?
arczi_88 - 2018-02-22, 21:58

W Loganach jako pierwszych były zakładane, więc będzie http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=118
ajax - 2018-02-27, 21:27
Temat postu: Re: Brudny silnik
Seba napisał/a:
Panowie czy w loganie 1 też bedzie pasowała uszczelka od 126p pod maskę żeby komora silnika była czysta?


Tak. Będzie. To jest KUK i nic innego nie może być KUK :-D

Waski78 - 2018-02-28, 09:28

Też zakupiłem ale póki co trochę chłodno na montaż :-)
pixa - 2018-03-26, 09:52

KUK zamontowana - użyłem uszczelki od malucha. Wszystko ladnie przylega. W kabinie jest minimalnie ciszej. Zwykle słuchałem Spotify na 21 vol, teraz styka 20. Myślę, że różnica to ok 5 decybeli. Zawsze coś ;-)
kowal85 - 2018-05-01, 16:32

KUK zakupiony.
Teraz oczekiwanie na przesyłkę i montaż;)
Właściciel Logana którego wczoraj kupiłem nie odwiedzał Forum i przez to mam w "nowym aucie" mega syf pod maską.

Dobrze że jest DACIA Klub Polska.

matti123wp - 2018-05-01, 16:49

Mam i ja😊
JS - 2018-05-02, 07:43

Od 2 miesięcy też jestem członkiem klubu KUK! Yeah!!! Mała a jakże piękna sprawa!
kowal85 - 2018-05-23, 06:52

Mam i ja:)

SZwagier dzięki wielkie!!!

pan_dziobak - 2018-05-23, 11:07

Ale o co chodzi z tym kukiem :?:
Dar1962 - 2018-05-23, 14:09

o kultowy dodatek do auta nobilitujący go do ekskluzywnego klubu kuk - przy czym nie każdy jest kultowy, o czym warto pamiętać
Nikita_Bennet - 2018-08-15, 15:57

A w Dusterze 2 2018 jak ona ma być zamocowana? Bo tak patrzę, patrzę i nijak ma się to do tego co zakładałem w loganie.
pawelcioh - 2018-09-13, 11:08

Na stronie LZPARTS do DD2 proponują uszczelkę montowaną bezpośrednio do maski. Tylko nigdzie nie znajduję wymiarów... może ktoś wie???


Kauris - 2018-09-13, 12:27

Na moje oko to popularna 15x21 (5-7zł/m)
Wziąłem taką w paluchy i wygląda podobnie jak ta na filmach LZParts, nitek w kleju ma tyle samo ;)
Na necie (tak na szybko) widziałem jeszcze podobne 14x25 (30zł/m) i 16x20 (20zł/m)

Fruxo - 2018-09-13, 13:27

klejona lipa , zaraz odpadnie
Marek1603 - 2018-09-13, 16:16

Ja mam w lodzi tak zrobione (ten sam klej z nitkami) i na początku trochę po bokach puszczała ale teraz już trzyma oki bo się dopasowała do kształtu. Ja dodatkowo dałem jeszcze jedną, cieńszą od dołu.
wat - 2018-09-13, 17:07

czemu ja tego Marek nie widziałem?
Marek1603 - 2018-09-13, 18:31

Nie mam zielonego pojęcia.
Nikita_Bennet - 2018-09-13, 18:50

ja widziałem jakiś czas temu takie:
https://allegro.pl/uszczelka-samochodowa-tasma-klejaca-3m-i7492719230.html

https://allegro.pl/uszczelka-samochodowa-tasma-klejaca-3m-i7492716869.html

i się zastanawiałem czy da się je dopasować.

Marek1603 - 2018-09-13, 19:06

Ja mam właśnie coś takiego w lodzi. Górna o wysokości chyba 16mm, a dolna właśnie 12.
bula6595 - 2019-01-05, 12:11
Temat postu: Dokker uszczelka maski silnika
Witam!. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie, czy jest jakiś patent w formie uszczelki pod maskę silnika do dokkera miedzy maskę a atrapę ?

dziś w nocy miałem problem z autkiem bo poszła tamtędy woda i zalała wszystko dokładnie przez co zapłon oszalał i ledwo ledwo dotarłem do domku. teraz silnik schnie ale trzeba zapobiegać takim sytuacjom.

Pozdrawiam!

Belphegor - 2019-01-05, 12:46

Poczytaj na forum. Koledzy nazywają to KUK, czy kuk z małych liter. Wyszukiwarka ciężko działa, ale może ta nazwa zawęzi wyszukiwanie. ;-)
trybik - 2019-01-05, 12:48

jestem posiadaczem dokera , ale nic mi sie takiego nie przytrafiło , nigdy nic nie kombinowałem z uszczelkami i nigdy wody tam nie było
arczi_88 - 2019-01-05, 13:08

Też nigdy nie miałem takiego problemu. Czysto nie jest ale jest sucho.
Kauris - 2019-01-05, 16:21

KUK - kultowa uszczelka klubowa
norton1 - 2019-01-05, 17:57

Co prawda mam Lodgy ale chyba mają z Dokkerem podobne rozwiązania. W moim przypadku jak zamontowałem KUK to nie za dużo dawało ponieważ uszczelka ta w centralnej części jest poprowadzona niżej i nie dotyka nawet klapy. Dodałem na krawędzi klapy samoprzylepne uszczelki o dużym profilu i to wydaje się że znacznie poprawiło zabezpieczenie przed zabrudzeniami.

Co do brudzenia się komory silnika, to u mnie jednak problem był dość duży.

Poniżej zdjęcie klapy z marca tamtego roku. Widać dość sporo białego nalotu, zgaduje że to sól z drogi :-)


A poniżej komora silnika w grudniu. Myta była w sierpniu na przeglądzie w ASO a dodatkowe uszczelki założyłem we wrześniu. Jeszcze całego sezonu zimowego nie mam za sobą, ale jednak już różnicę widać na plus z uszczelkami:


Edit: Uszczelka samoprzylepna oprócz klapy jest też po całości pociągnięta dołem tak że przy zamykaniu klapy dość szczelnie się zamyka.

kapelusznik - 2019-01-05, 21:59

Belphegor napisał/a:
Poczytaj na forum. Koledzy nazywają to KUK, czy kuk z małych liter. Wyszukiwarka ciężko działa, ale może ta nazwa zawęzi wyszukiwanie. ;-)

Ciężko?
Jak wpiszesz Kuk w googlarkę na górze każdej strony to odpowiedni temat jest pierwszy na liście wyników...

dudu$ - 2019-01-05, 22:13

Ja u siebie w lodgy założyłem tylko KUKa i komora silnika brudzi się w minimalnym stopniu ( zawsze coś tam się zakurzy ale różnica jest ogromna) z tym, że ja użyłem do tego uszczelki z drzwi bocznych fiata Ducato, która jest odrobinę szersza i prawdopodobnie dlatego efekt u mnie jest o wiele lepszy niż u innych forumowiczów
bula6595 - 2019-01-06, 10:09

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. co do kuk'a to czytałem ale jest różnica konstrukcyjna w montażu myślałem zamontować sobie taka szczotkę co się pod drzwi dokleja na klapę żeby opadała ale kupię chyba uszczelkę wysoko profilową jak kolega doradza :).

Problemu by nie było gdyby nie to że zakłóciło to pracę silnika tak jak by przestał palić na jeden cylinder bo cała cewka i kable były mokre. Sami wiecie jak to teraz jest błoto pośniegowe śnieg zawieje zamiecie na akumulatorze miałem zaspę.

zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa bo mam problem z zapłonem w tym aucie ale to wypunktuje w innym temacie.

Pozdrawiam.

BLACHA_997 - 2019-01-06, 10:32

Mały offtop:
Koledzy, czy do Dustera II również polecacie (zakładacie) KUK? Czy pasuje ona z wersji I?

Belphegor - 2019-01-07, 10:48

kapelusznik napisał/a:
Ciężko?


Miałem na myśli, że ogólnie ciężko działa, czyli często, żeby znaleźć interesujące Cię zagadnienie trzeba się przebijać przez dziesiątki tematów. Słowo "kuk" jest na tyle nietypowe i rzadko na forum używane, że nie dziwne, że szybko znajduje.

shrek - 2019-01-08, 05:12
Temat postu: Re: Dokker uszczelka maski silnika
bula6595 napisał/a:
Witam!. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie, czy jest jakiś patent w formie uszczelki pod maskę silnika do dokkera miedzy maskę a atrapę ?

dziś w nocy miałem problem z autkiem bo poszła tamtędy woda i zalała wszystko dokładnie przez co zapłon oszalał i ledwo ledwo dotarłem do domku. teraz silnik schnie ale trzeba zapobiegać takim sytuacjom.

Pozdrawiam!


W tym przypadku to leczenie objawow a nie skutkow. Ja bym zaczal od przejzenia wtyczek, kabli, bo to tam lezy problem.

shrek - 2019-01-08, 07:07

Nie moge juz edytowac.
Silnik normalnie sie tak nie zachowuje podczas deszczu, nawet po myciu myjka cisnieniowa.

dudu$ - 2019-01-13, 19:52

Wczoraj postanowiłem zrobić zdjęcie jak wygląda komora silnika u mnie w Lodgy po zastosowaniu KUKa ( uszczelki z drzwi bocznych od Fiata Ducato po 2005r). Nie pamiętam kiedy ostatni raz coś przecierałem pod maską ale było to pewnie na początku grudnia lub pod koniec listopada. Od tamtego czasu autko na pewno przejechało ponad 1500km w różnych warunkach drogowych zarówno tych suchych, deszczowych oraz z intensywnymi opadami śniegu. Jak widać na załączonej poniżej fotce zastosowanie samego KUKa w moim przypadku zdało egzamin z tym, że jak wcześniej w innym poście pisałem uszczelka ta musi być trochę szersza


topdrive - 2019-01-14, 12:32

dudu$, takie coś: https://allegro.pl/oferta/fiat-ducato-uszczelka-drzwi-prawe-bok-bocznych-r-7666528050 ? :)
dudu$ - 2019-01-14, 22:12

topdrive napisał/a:
dudu$, takie coś: https://allegro.pl/oferta/fiat-ducato-uszczelka-drzwi-prawe-bok-bocznych-r-7666528050 ? :)


Nie na 100% to nie taka uszczelka, na poniższym, zdjęciu jest zaznaczona jaką założyłem u siebie w Lodgy



z tego co mi się wydaje to z przednich drzwi też będzie sie nadawała bo jest chyba taka sama

topdrive - 2019-01-15, 14:28

dudu$, jaki ma przekrój ta uszczelka? Wygląda jak uszczelka uniwersalna T-8? Ona chyba najbardziej będzie pasować w tym miejscu, bo ori do Ducato wygląda jak uniwersalna T-70 (przynajmniej ta, którą udało mi się odkopać w katalogu Fiata).
mum666 - 2019-01-27, 15:21

Panowie (i Panewki), zgodnie z radami z tego tematu zakupiłem uszczelkę od malucha i założyłem w miejscu, które widziałem tutaj na załączonych zdjęciach.

Pacjent to Dokker, sorry, za jakość zdjęcia, trzymałem telefon wysoko i nie widziałem, że nie złapał ostrości.

Wydaje mi się, że uszczelka zamontowana w ten sposób nie dolega do maski, czy ja to zrobiłem w złym miejscu, czy jestem małej wiary? :lol:

eplus - 2019-01-27, 15:48

Nie musi przylegać chyba, i tak robi robotę.
mum666 - 2019-01-27, 16:18

eplus napisał/a:
Nie musi przylegać chyba, i tak robi robotę.


Na tych zdjęciach widzę, że w Loganie i Dusterze ona wystaje chociaż ponad ten powiedzmy pas przedni, w Dokkerze niestety wypada nawet poniżej tej krawędzi po środku, tylko za lampami wystaje ponad.

Ktoś w Dokkerze ma może inne rozwiazanie?

Krystian67 - 2019-01-27, 20:15

Mam tam zalozona i zdaje egzamin. Jedynie maska od wew. przed mata zabrudzona. Reszta ok.
panopticon - 2019-01-30, 08:13

Pozdrawiam posiadaczy KUK :mrgreen:


Marek1603 - 2019-01-30, 11:24

No to teraz jesteś już pełnoprawnym użytkownikiem forum. ;-) :mrgreen:
Obywatel MK - 2019-01-30, 11:31

A gdzie ten KUK do Dustera się kupuje? :-)
Marek1603 - 2019-01-30, 15:30

W mięsnym. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uszczelka drzwi od malucha albo na metry idzie taką kupić w motoryzacyjnym.

BLACHA_997 - 2019-01-30, 16:18

Nowa Dacia Duster ma M KUK ND, czyli Modyfikowany KUK Nowego Dustera :lol:
GregW - 2019-01-30, 16:19

Może, rozszerzę trochę ilość dodatkowych must-have uszczelek do naszych Daciek :)

Otóż ostatnio będąc w serwisie obejrzałem różne modele Renault i zauważyłem, że większość z nich ma na przedniej części tylnych drzwi, w miejscu gdzie drzwi tylne stykają się z drzwiami przednimi uszczelkę - pewnie mającą za zadanie uszczelnienie przestrzeni między drzwiami - coby nie szumiało zbytnio podczas jazdy.
Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mój Logan MCV również w tym miejscu posiada odpowiedni rancik, brakuje tylko owej uszczelki :)

Czy ktoś z forumowych kolegów zna może kod/identyfikator tej uszczelki?

BLACHA_997 - 2019-01-30, 16:35

Powolny napisał/a:
Jakieś foto?


Proszę:
https://www.lzparts.de/motorhaubendichtung

Kauris - 2019-01-30, 17:30

GregW napisał/a:
Czy ktoś z forumowych kolegów zna może kod/identyfikator tej uszczelki?
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10521
BLACHA_997 - 2019-01-30, 17:38

Powolny napisał/a:
Myślę, że to nie spełnia warunku...


Myślenie ma przyszłość..

48piotr - 2019-01-31, 09:18

Powolny napisał/a:
równoprawnego członka

Z członkami to różnie bywa.W młodości są uprzywilejowane,a na starość.....szkoda gadać :cry:

ansu - 2019-02-02, 13:45

Mam już i ja. Dałem tylko na pas przedni. Uszczelka drzwi z passata tylko miejscami ledwo dotyka klapy.
boban666 - 2019-05-19, 13:38

Czy taka do Lodgy nie była by dobra:
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-na-rant-ozdobna-maskujaca-drzwi-szyby-7070061274?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=ZTVkZDE5NGYtN2E3ZC00MWEyLWJkNmItMmI4ZTMyNmYyZWRlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ac00901a-bf7f-41ae-9c8c-e4a10daa2e09
Czy jednak lepiej od Fiata T-8 , czy T-7 ?

Marek1603 - 2019-05-19, 13:57

Do lodgy nie będzie pasowała żadna ponieważ pas jest wywinięty na dół i nie dostanie do maski. Musisz mieć klejoną jak u mnie. Popatrz w moim temacie.
boban666 - 2019-05-19, 14:42

Właśnie oglądam. Jest jakaś różnica w tym pasie przednim , bo widzę że masz wersje przed liftem ?
Marek1603 - 2019-05-19, 15:09

Od strony silnika jest ten rant na pasie wywinięty na dół. W MCV-ce PH1 i jeszcze kilku modelach jest do góry. W tym przypadku trzeba kleić tak jak u mnie.
boban666 - 2019-05-20, 06:35

Czytałem w twoim temacie i zastanawia mnie miara którą podałeś te 16 to jest szerokość czy wysokość??
Marek1603 - 2019-05-20, 09:51

Nie pamiętam ale chyba wysokość. Musisz poszukać i czasami podają w aukcjach wymiary tych uszczelek.
Black Dusty - 2019-05-20, 12:54

boban666 napisał/a:
Czytałem w twoim temacie i zastanawia mnie miara którą podałeś te 16 to jest szerokość czy wysokość??

Generalnie podawana jest wysokość a czasem podają pełne wymiary. Lepiej weź wyższą bo dobrze się ugniatają i lepiej uszczelniają.

boban666 - 2019-05-20, 15:18

Takie coś se zamowilem
http://uszczelki24.pl/ind...pna&fc[9][]=396

Marek1603 - 2019-05-20, 21:09

O to to to.
boban666 - 2019-05-21, 05:23

Dzięki.
eio - 2019-07-24, 22:08

Zaglądając czasem pod maskę widziałem coraz większe zapylenie silnika i innych elementów. To już nie było to samo auto, które odbierałem z salonu. Wcześniej nie założyłem KUKa, bo byłem sceptyczny. Ale teraz zdecydowałem, że go założę. Z jednej strony łudzę się, że KUK pomoże w utrzymaniu czystości, a z drugiej – pobawię się w naukowca testującego skuteczność KUKa.

Idea testu opiera się na hipotezie, że KUK (względnie) chroni silnik pod maską przed zabrudzeniem. Do testu wykorzystałem własne auto. Bez KUKa jeździłem nim 560 dni, w dwie zimy i dwa lata, a raczej – będąc bardziej precyzyjnym - 1,5 zimy i 1,5 lata. W tym okresie było mało opadów, zwłaszcza w okresach ciepłych. Sporo jeździłem po drogach polnych – grunt, który latem strasznie pylił piachem. I stąd ten pył pod maską.

zdjęcie 1 "przed KUK"

Po 560 dniach znalazłem czas, wygrzebałem wcześniej kupioną uszczelkę z Fiata 126p i starannie wyczyściłem ręcznie, czyli za pomocą ściereczki, wody i odrobiny płynu do naczyń, to co było pod maską. Później na rant – pod miejsce w którym miałem założyć KUK – nałożyłem silikon, który mi pozostał w tubce po klejeniu szyby do blachy (bardzo przylepny, elastyczny i trwały). To samo zrobiłem z uszczelką Dacii, która wciąż mi wyskakiwała, gdy tylko otwierałem maskę. I wyszło tak:

zdjęcie 2 "założony KUK"

Teraz gdy patrzę na oba zdjęcia, w pierwszym brakuje mi KUKa. Po prostu bez KUKa Logan nie miał wyrazu. Jakby nie miał spodenek…

Dla weryfikacji wcześniej postawionej hipotezy muszę wytrzymać bez pielęgnacji i czyszczenia kolejne 560 dni. Owszem, mam świadomość tego że mój test nie przesądza o wszystkim. Nie wiem czy przyszłe 560 dni będą identyczne jak były poprzednie. No i mogę zmienić swoje przyzwyczajenia. Mogę zrobić mniej lub więcej km. Trudno. Test będzie przeprowadzony dla mojej satysfakcji :-)

gawel - 2019-07-25, 04:33

Co to jest Ten KUK ? i gdzie i za ile go można kupić oraz w jakiej ilości?
Lajkonik - 2019-07-25, 06:15

Zacznij przeglądanie tego wątku od 2 strony, a wszystko stanie się jasne.
Z grubsza: jest to tani i łatwy do samodzielnej realizacji sposób na zmniejszenie zapylenia wewnątrz komory silnika.

gawel - 2019-07-25, 06:26

Lajkonik napisał/a:
Zacznij przeglądanie tego wątku od 2 strony, a wszystko stanie się jasne.
Z grubsza: jest to tani i łatwy do samodzielnej realizacji sposób na zmniejszenie zapylenia wewnątrz komory silnika.


Pytam sie o konkrety bo nie mam czasu na czytanie. Nie kwestionuje rozwiazania tylko interesuje mnie gdzie i za ile i jaka uczelke kupić?

toka93 - 2019-07-25, 07:57

Internet w pigułce. Nie mam czasu czytać, ale mam czas napisać post o braku czasu oczekując odpowiedzi, której znalezienie trwa jakieś 30 sek.
Szanujemy siebie i rozwiązania już wymyślone i zamieszczone na forum, które można znaleźć używając lupy. Nie róbmy z forum drugiego FB gdzie codziennie padają te same pytania: jaki olej? Jaka opinia o...? Amen.

BLACHA_997 - 2019-07-25, 10:04

W DD1 KUK miałem przez ponad 7 lat użytkowania i komora silnika wyglądała praktycznie tak jak w nowym samochodzie. Wg. mnie taka mała rzecz, a spełnia swoje zadania. Dlatego też w NDD zaraz po zakupie także założyłem KUK (trochę inną niż w DD1) i po pół roku eksploatacji również widzę jej zalety.
przemoc84 - 2019-07-25, 11:07

to ja przewrotnie bo co to KUK już wiem, słyszałem i gadałem.. pytanie jedynie czy do Sandry I będzie pasować?
laisar - 2019-07-25, 11:27

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=69094#69094

(Tak, to też w tym temacie...).

kacper86866 - 2019-07-25, 14:27

Powiedzcie mi jaki konkretnie rozmiar i długość KUK do DD2? Klejona czy nakładana?
gawel - 2019-07-25, 15:55

kacper86866 napisał/a:
Powiedzcie mi jaki konkretnie rozmiar i długość KUK do DD2? Klejona czy nakładana?

Też pytałem ale kazano mi czytać kilka stron pierdół sprzed kilku lat więc kupiłem taką "
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-drzwi-fiat-126p-wszyskie-modele-oryginal-5066788739

eio - 2019-07-25, 16:16

To jest stary temat, choć wciąż aktualny. Userzy nie pamiętają wszystkich szczegółów, które są już w tym temacie. Musieliby ponownie go przeczytać, by odpowiadając nie wprowadzić w błąd. Swoją uszczelkę kupiłem chyba z rok temu. Nie pamiętam teraz ile kosztowała, bo kupiłem zestaw 8 czy 9 sztuk (chyba 3,5 m każda) za ok. 200 zł. Potrzebowałem jej do innych rzeczy. To co zostało wykorzystałem do montażu KUK-a, czyli Kultowej Uszczelki Klubowej. Dlaczego tak ją nazwano? - odpowiedź jest w temacie ;-)

Nie musiałem jej kleić silikonem, bo dzięki stalowej siatce wewnątrz tej uszczelki można ją włożyć na wcisk. Jednak przez upierdliwe doświadczenia z uszczelką Dacii (założona fabrycznie), która wyskakiwała z rantu za każdym razem kiedy podnosiłem maskę, nałożyłem silikon.

Obywatel MK - 2019-07-25, 16:22

Wiadomo bez tej uszczelki nie można zostać prawowitym użytkownikiem forum, z tym że ja w DDII nie bardzo widzę jej zastosowanie i sposób montażu, może jakby ktoś cyknął fotkę jak to u niego wygląda moja udręka by się skończyła :-D
kacper86866 - 2019-07-25, 16:38

Najprawdopodobniej do DD2 to uszczelka samoprzylepna 21x15mm dostępne są na allegro. Długość lekko ponad 3m, więc zakup min. 4m. Kleimy ją pod maską na samych krawędziach.
gawel - 2019-07-26, 22:16

https://photos.google.com/share/AF1QipPwPq2CqBIGIvTLjJ0Tew-G87sHhW0VorQNgvPuSei29ykE1ikqjYNK_RzpGY3hwA?key=WFZsR1lUV0hNSkdoUE9iN2Uwc0NkSUFxTnFEUWxn Tak to wyszło jak ktoś chce namiar na alledrogo gdzie nabyłem uszczelke to prosze brdzo . tym sposobem dołączyłem do zacnego grona forumowiczuw ale dalej kur, wa nie wiem co to jest KUK jak kto s z kolegów mi to wyjaśni w 2 słowach to będę dozgonnie wdzięczny a jak ma zamiar mnie pouczać jak dotychczas koledzy którzy mają ból dupy to dziękuję bardzo.
kacper86866 - 2019-07-26, 22:21

Podobno- kultowa uszczelka klubowa (KUK).
Dzięki za zdjęcia, też taką zamontuję.

kacper86866 - 2019-07-26, 22:24

Pochwalisz się jaka długość uszczelki?
gawel - 2019-07-26, 22:24

:-)
kacper86866 napisał/a:
Podobno- kultowa uszczelka klubowa (KUK).
Dzięki za zdjęcia, też taką zamontuję.
tego sie nie spodziewałem fajna nazwa. tutaj link wczoraj zamówiłem dzis było :shock: https://allegro.pl/oferta/uszczelka-drzwi-fiat-126p-wszyskie-modele-oryginal-5066788739
kacper86866 - 2019-07-26, 22:27

gawel napisał/a:
:-)
kacper86866 napisał/a:
Podobno- kultowa uszczelka klubowa (KUK).
Dzięki za zdjęcia, też taką zamontuję.
tego sie nie spodziewałem fajna nazwa. tutaj link wczoraj zamówiłem dzis było :shock: https://allegro.pl/oferta/uszczelka-drzwi-fiat-126p-wszyskie-modele-oryginal-5066788739


Tylko właśnie zauważyłem że Ty śmigasz Sandero, a podobno do Dustera musi być klejona.. hmm..

gawel - 2019-07-26, 22:27

kacper86866 napisał/a:
Pochwalisz się jaka długość uszczelki?



kurde nie wiem ale zostało ponad 1,5 metra jutro zmierzę

gawel - 2019-07-26, 22:29

kacper86866 napisał/a:
gawel napisał/a:
:-)
kacper86866 napisał/a:
Podobno- kultowa uszczelka klubowa (KUK).
Dzięki za zdjęcia, też taką zamontuję.
tego sie nie spodziewałem fajna nazwa. tutaj link wczoraj zamówiłem dzis było :shock: https://allegro.pl/oferta/uszczelka-drzwi-fiat-126p-wszyskie-modele-oryginal-5066788739


Tylko właśnie zauważyłem że Ty śmigasz Sandero, a podobno do Dustera musi być klejona.. hmm..


Niekoniecznie zerknij na wątek da się normalnie dopchnąć z przeproszeniem nie trzeba kleić

kacper86866 - 2019-07-26, 22:29

gawel napisał/a:
kacper86866 napisał/a:
Pochwalisz się jaka długość uszczelki?



kurde nie wiem ale zostało ponad 1,5 metra jutro zmierzę


A ile zamawiałeś?

gawel - 2019-07-26, 22:31

kacper86866 napisał/a:
gawel napisał/a:
kacper86866 napisał/a:
Pochwalisz się jaka długość uszczelki?



kurde nie wiem ale zostało ponad 1,5 metra jutro zmierzę


A ile zamawiałeś?


sztuk raz :roll:

gawel - 2019-07-26, 22:32

Ale jakość supr i szybkość realizacji też błyskawiczna. :shock:
pixa - 2019-07-28, 09:11

Oprócz czystości KUK zmniejsza też hałas w kabinie. Nieznacznie, bo raptem kilka decybeli powyżej 120 km/h, ale zawsze coś.
gawel - 2019-07-28, 09:58

pixa, Fajnie by było a jak to zmierzyłeś, bez złosliwości :-)
maugu - 2019-08-05, 21:37

Dzisiaj udało mi się trochę przypadkowo dostać/założyć KUK-a. Temat był przeze mnie nieprzygotowany (nie szukałam na forum jak ma być założony KUK) to mi założono chyba inaczej niż jest to praktykowane na forum (3 części). Zobaczymy czy zda egzamin.
Lajkonik - 2019-08-06, 06:12

KUK powinien być założony na wewnętrznej krawędzi tego metalowego pasa poprzecznego przebiegającego zaraz za lampami. W DD2 podobno jest kłopot z nasuwanym na krawędź KUKiem i była propozycja przyklejenia KUKa do maski, czyli chyba coś takiego jak Ty masz na pierwszym zdjęciu. Ale te boczne odcinki nie wyglądają dobrze. Ja bym się bał, że będą wycierać lakier na rancie maski.
maugu - 2019-08-06, 07:39

Doczytałam forum – tak moja uszczelka to pseudo KUK, jest klejony, a nie oryginał od f126p.
Z wycieraniem lakieru coś jest na rzeczy bo pierwotnie miałam gumowy odbój w garażu na ścianie by drzwi się nie obijały. Był tak zamontowany, że uderzała w niego najbardziej wystająca krawędź drzwi i masz rację po pewnym czasie rant się trochę wytarł. Teraz mam odbój przeniesiony niżej i trafia w plastikowe nakładki na drzwi (te z adventure) i jest OK.
W przypadku mojego KUKa - mam nadzieję, że efekt wycierania nie nastąpi bo sporadycznie otwieram maskę, a ewentualne drgania w trakcie jazdy chyba są niegroźne (za małe)– zobaczę za miesiąc jak lakier straci połysk to znaczy, że się wyciera. Napiszę.

BLACHA_997 - 2019-08-06, 09:59

maugu napisał/a:
Doczytałam forum – tak moja uszczelka to pseudo KUK, jest klejony, a nie oryginał od f126p.


To całkiem normalny KUK (drugiej generacji :lol: ) W DD2 KUK-i są właśnie klejone.

paul7 - 2019-08-06, 10:04

Faktycznie trzecie zdjęcie wygląda to fatalnie, w porównaniu do koloru karoserii. Może było przedtem trysnąć, podobnym kolorowo lakierem?
maugu - 2019-08-06, 11:04

Faktycznie @paul7 masz rację. Nie wygląda to ciekawie. Może przyczernię to jakimś preparatem do gumy/plastików ( do koloru szczeliny) , albo odkleję. Trudno, fabryka przewidziała konstrukcyjnie by się tam woda lała to wrócę do pierwowzoru - zostawię tylko tę z przodu.
pixa - 2019-08-06, 12:23

gawel napisał/a:
pixa, Fajnie by było a jak to zmierzyłeś, bez złosliwości :-)


Bez złośliwości - decybelomierzem z Allegro (kiedyś był mi potrzebny do salki prób).

paul7 - 2019-08-06, 12:58

maugu napisał/a:
Faktycznie @paul7 masz rację. Nie wygląda to ciekawie. Może przyczernię to jakimś preparatem do gumy/plastików ( do koloru szczeliny) , albo odkleję. Trudno, fabryka przewidziała konstrukcyjnie by się tam woda lała to wrócę do pierwowzoru - zostawię tylko tę z przodu.

Może lepiej daj kolor karoserii, jak już nie chcesz , czy nie możesz odklejać ponownie, to zabezpiecz boki i tryśnij lakierem w kolorze .

Black Dusty - 2019-08-06, 14:12

Przyklejone odcinki boczne mogą sprawić jeszcze jeden problem za sprawą wilgoci i brudu pomiędzy karoserią a uszczelką dlatego przyklejenie do maski na całej długości jest lepszą opcją.
jodlasty - 2019-08-07, 22:01

Ja się nie muszę obchodzić że jeżdżę z KUK. Moja orientacja moja sprawa. Ale fakt zdarzyło mi się kilka sytuacji o podłożu ksenofobicznym, ale brak brudu pod maską wynagrodziły mi to. Widzę ten wzrok pełny nienawiści innych kierowców gdy otwieram maskę, a gdy raz się odważyłem i powiedziałem "Ty też możesz zainstalować sobie KUKa" to gość splunął mi w twarz i powiedział że jego auto tego nie potrzebuje. LPGT+KUK Garaże podziemne dla wszystkich, stop z segregacją gazową i brudem pod maską!!!

Trochę mnie poniosło, sorki :)

A tak wygląda to u mnie, koszt to 36zł z przesyłką, na wiosnę zobaczymy czy taka uszczelka coś dała.



gawel - 2019-08-07, 22:09

Gratuluję identycznie jak u mnie mam juz 2850 na liczniku i nie jest zakurzony to działa ;-)
maugu - 2019-08-07, 22:45

Po uwagach kol paul7 i Black Dusty byłam sceptycznie nastawiano do tych moich bocznych wstawek, ale dzisiaj objawił się nieoczekiwanie ich pozytywny aspekt. Nie wiem czy uszczelka klejona tylko do klapy na całej długości by „to” udźwignęła.
Stanęłam rano na parkingu w innym miejscu niż zwykle - pod drzewem, na którym chyba musiał później odbyć się jakiś zlot ptaków (ptaszysk). Samochód po ośmiu godzinach był cały w kropkach (łagodnie mówiąc) . Było tego tak dużo, że nie włączałam nawet wycieraczek tylko od razu pojechałam do mycia. I tu moje uszczelki sprawdziły się znakomicie bo „to wszystko” przy spłukiwaniu nie spływało do komory silnika tylko na zewnątrz - a już je miałam odklejać.
Oczywiście to przypadek mało spotykany by się nim sugerować, ale dla mnie nawet dla tego jednego razu było warto.
@paul7 wczoraj podłożyłam pod szczelinę klapy żółtą wstążkę symulującą pomalowane uszczelki – w efekcie szczelina zniknęła i wyglądało to jakoś dziwnie.
@ Black Dusty masz rację może pod uszczelką gromadzić się wilgoć – od czasu do czasu będę to kontrolować.
I dodatkowe pytanie (pewnie gdzieś jest odpowiedź na forum – sorry za lenistwo) czy możliwe jest by po zastosowaniu KUKa powietrze z nawiewów leciało trochę cieplejsze. Inaczej gdzie są wloty powietrza do kabiny?

laisar - 2019-08-07, 23:31

maugu napisał/a:
gdzie są wloty powietrza do kabiny?

Na środku podszybia, pod plastikową kratką i mechanizmem wycieraczek - http://www.daciaklub.pl/f...p?p=11818#11818

maugu - 2019-08-08, 07:22

Dzięki laisar. Pytanie o wloty spowodował fakt, że wczoraj jechałam z wyłączoną klimą (pokrętło na Lo), na ekranie temp. 20ºC,a z otworów jakieś ciepłe powietrze. Temp. 20ºC to jednak powinno być odczuwalne jako chłodne. Skojarzyłam z KUKiem , ale chyba błędnie.
Obywatel MK - 2019-08-08, 09:07

Nie wiadomo, może zaburzyłaś obieg recyrkulacji powietrza i masz niepotrzebnie ogrzewanie w lecie. Ja bym nie kombinował, fabryka wie lepiej :-D
BLACHA_997 - 2019-08-08, 10:01

maugu napisał/a:
Dzięki laisar. Pytanie o wloty spowodował fakt, że wczoraj jechałam z wyłączoną klimą (pokrętło na Lo), na ekranie temp. 20ºC,a z otworów jakieś ciepłe powietrze. Temp. 20ºC to jednak powinno być odczuwalne jako chłodne. Skojarzyłam z KUKiem , ale chyba błędnie.


Weź pod uwagę taką okoliczność, że jeśli na dworze 20 st. C jednak słońce świeci to rozgrzewa nadwozie i wszystko co w środku, dodatkowo pracujący silnik więc nie dziw się, że temperatura powietrza wychodzącego z wentylacji mimo wszystko będzie (może być) wyższa niż otoczenia.

maugu - 2019-08-08, 10:13

Pewnie tak, słońce robi swoje. Poza tym nie było to jakoś bardzo ciepłe powietrze - ot takie skojarzenie, może nie warte nawet wspominania o tym na forum.
Black Dusty - 2019-08-08, 11:58

maugu napisał/a:
Pewnie tak, słońce robi swoje. Poza tym nie było to jakoś bardzo ciepłe powietrze - ot takie skojarzenie, może nie warte nawet wspominania o tym na forum.

No masz szczęście że najbardziej wykształconego już nie ma bo wykład na ten temat pewnie by Cię nie ominął. ;-)

maugu - 2019-08-08, 12:28

Black Dusty, nooo tak zapomniałam o dodatkowym ogrzewaniu od akumulatora w trakcie zadziałania SYSTEMU ładowania :)
cowcar - 2019-10-26, 21:31

Czy KUK w Lodgy może zniwelować stuki zamka klapy?
Jak energicznie dociskam klapę słychać głuche stuki. Myślę, że na nierównościach również je słychać.

Black Dusty - 2019-10-27, 09:42

cowcar napisał/a:
Czy KUK w Lodgy może zniwelować stuki zamka klapy?
Jak energicznie dociskam klapę słychać głuche stuki. Myślę, że na nierównościach również je słychać.

Najprawdopodobniej tak. Prócz roli zawartej w nazwie powinna spełnić Twoje oczekiwanie tak jak różnej maści odbojniki gumowe pod warunkiem dobrego doboru grubości i sprężystości.

greg1367 - 2019-11-26, 17:02

Uszczelka musi być :-D nie od 126p :) 2 metry wystarczy
nowy - 2020-03-08, 20:24

Panie i panowie co myślicie o takiej uszczelce?
Różnica w wymiarach:
T-8 / T-28
wysokość: 22,6 mm / 24,4 mm - 10,5 zł/mb
szerokość: 19,2 mm / 16,0 mm - 10 zł/mb

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-samochodowa-drzwi-t28-uniwersalna-stomil-8786853075?reco_id=a58d174e-6170-11ea-b406-b02628cb2b80&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

nowy - 2020-03-11, 18:40

Uszczelkę mam i ja :mrgreen:

eio - 2020-09-05, 11:30

Nie mam pomyślnych informacji z przeprowadzonego testu KUK-a (o którym napisałem wcześniej TUTAJ-link). Mimo że do końca testu brakuje 3 kkm i 160 dni, przerwałem go, bo od kilku miesięcy widziałem powiększającą się warstwę pyłu/brudu pod pokrywą silnika. Zresztą oceńcie sami:


Rys. 1 brudno po 560 dniach i 15 kkm od zakupu auta, przed założeniem KUK
Rys. 2 wyczyszczone po założeniu KUK
Rys. 3 brudno po kolejnych 400 dniach i 12 kkm, od dnia założenia KUK

Moim zdaniem KUK nie chroni przed zabrudzeniem. Ale przynajmniej pokrywa siedzi miękko ;-)

gawel - 2020-09-05, 12:04

Ciekawe ja po 25 tys km i jednym roku mam na prawdę czyściutko, jedynie jest syf przed uszczelka na tym czarnym plastiku.
Hiszpan_JS - 2020-09-05, 13:32

eio napisał/a:
Moim zdaniem KUK nie chroni przed zabrudzeniem.
Nie wiem jak jest w Loganie, w Dusterze, w tym miejscu maska idzie do góry więc nie dociska uszczelki. A nawet jak dociska to tam zaczyna się wygłuszenie i na połączeniu z uszczelką jest na tyle luzu że kurz przedostaje się dalej. Żeby to działało to uszczelka musi być na brzegu maski. Podklejona właśnie do maski. Dotyczy to Dustera II.
eio - 2020-09-05, 13:49

Hiszpan_JS napisał/a:
Nie wiem jak jest w Loganie, w Dusterze, w tym miejscu maska idzie do góry więc nie dociska uszczelki. A nawet jak dociska to tam zaczyna się wygłuszenie i na połączeniu z uszczelką jest na tyle luzu że kurz przedostaje się dalej. Żeby to działało to uszczelka musi być na brzegu maski. Podklejona właśnie do maski. Dotyczy to Dustera II.

W MCV jest szczelnie dociśnięte. Maska z uszczelką "chroni" komorę silnika od góry. Ale wszystko wlatuje od dołu. Widocznie krótkie kawałki drogi gruntowej, po których jeżdżę, bardzo pylą. Gdybym jeździł tylko po asfalcie nie byłoby problemu. Asfalt zajmuje jakieś 98% moich tras.

Hiszpan_JS - 2020-09-05, 14:16

Może masz rację, ale... udział dróg asfaltowych w mojej jeździe Dusterem to jakieś 60%. Reszta to drogi polne lub brak drogi :mrgreen: . KUK mam przyklejony do rantu maski i pod maską jest czysto. Może ma na to wpływ inna osłona silnika od spodu?
eio - 2020-09-05, 14:26

Hiszpan_JS napisał/a:
Może masz rację, ale... udział dróg asfaltowych w mojej jeździe Dusterem to jakieś 60%. Reszta to drogi polne lub brak drogi :mrgreen: . KUK mam przyklejony do rantu maski i pod maską jest czysto. Może ma na to wpływ inna osłona silnika od spodu?

Pytanie - czy bez KUKa byłby ten sam efekt? Ja zrobiłem test porównawczy. Wyszło jak wyszło. Mogę gdybać że największy wpływ na wynik miał 200 metrowy odcinek drogi piaszczystej przy lesie, którym regularnie przejeżdżam. Z czego piach jest bardzo głęboki na 20-50 metrach. Trzeba umieć to przejechać. Podczas suszy kilku kierowców w nim się zakopuje. Może taka jest przyczyna wyniku.

eio - 2020-09-08, 20:53

taka sytuacja...


Wczoraj umyłem na myjni auto. Było czyste. Dziś rano, po kilkunastu godzinach, całe auto było w pyle. Uświadomiłem sobie że jest tak zawsze, albo często, na moim parkingu. Dlatego nie myję go codziennie, ani nawet co tydzień. Pył musi być w powietrzu wzbijany przez wiatr i przejeżdżające samochody. Być może stąd ten pył pod maską. Przypomniałem sobie że na wiosnę musiałem przed terminem wymienić filtr powietrza bo był już brudny.

mum666 - 2020-11-13, 18:00

Hiszpan_JS napisał/a:
eio napisał/a:
Moim zdaniem KUK nie chroni przed zabrudzeniem.
Nie wiem jak jest w Loganie, w Dusterze, w tym miejscu maska idzie do góry więc nie dociska uszczelki. A nawet jak dociska to tam zaczyna się wygłuszenie i na połączeniu z uszczelką jest na tyle luzu że kurz przedostaje się dalej. Żeby to działało to uszczelka musi być na brzegu maski. Podklejona właśnie do maski. Dotyczy to Dustera II.


W Dokkerze też nie dociska, jaką uszczelkę kupowałeś do podklejenia na brzegi?

Hiszpan_JS - 2020-11-13, 19:12

Kupiłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/uszczelka-porowata-samoprzylepna-typu-d-21x15mm-9324177367
To tylko przykład.

Krystian67 - 2020-11-19, 18:24

Ja zakupiłem od drzwi małego fiata . Silnik czysty jak należy. Uszczelka działa
paul7 - 2021-02-08, 21:22

Założyłem sobie po latach uszczelkę od malucha pod klapę. Było ok, czysto, aż tu nagle dziś nawałnica śnieżna, podróż przy takiej pogodzie. W garażu otwieram klapę, a tam gdzie nie gdzie na silniku , śnieg. Jak się tam dostał? Wessało go? :roll:
maugu - 2021-02-08, 21:31

Ale kratki wlotu powietrza z przodu zatkałeś też?
paul7 - 2021-02-09, 09:56

No nie. Nigdy nie zatykam. Możliwe , że wciągnęło tamtędy. Dotychczas nie zdarzało mi się po takiej trasie zaglądać do silnika.
maugu - 2021-02-09, 10:46

Mi nawet całe liście wpadają .
paul7 - 2021-02-10, 19:58

Zamieć była ostra bo śniegiem też wypełniło wszystkie szczeliny drzwi pod uszczelki, tak dmuchało.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group