DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Umiejscowienie numeru VIN

bobk - 2008-09-27, 19:49
Temat postu: Umiejscowienie numeru VIN
Witam wszystkich
Gdzie jest umieszczony znak VIN w Dacii Logan z 2005r?
Czy jest tylko we wnece na kolo zapasowe czy moze gdzies indziej?
Mam problem bo tam gazownicy umiescili mi butle od instalacji gazowej i teraz nigdzie nie moge znalesc numeru VIN a na stacji diagnostycznej sie czepiaja?
Dziekuje za odpowiedzi

laisar - 2008-09-27, 20:00

A nie ma na nalepce na dole prawego środkowego słupka?
bobk - 2008-09-28, 16:09

Na nalepce byl ale nalepka sie odkleila wiec szukam w innych miejscach ale znalesc nie moge Byl tylko wytloczony na blasze w kole zapasowym a tam gazownicy mi zalozyli butle i kolko sie zamyka :) Myslalem ze jest wytloczony jeszcze gdzies w innym miejscu
loganik - 2008-09-28, 19:15

Podnieś maskę, zobacz na prawym nadkolu koło śruby telskopu, tam powinien być wytłoczony nr.
loganik - 2008-09-28, 19:40

Dla pewności popatrzyłem na ,,Logan identyficare" i tam pokazuje tylko tabliczkę znamionową na słupku z prawej strony, i prawe nadkole/j.w./

Loganik

bobk - 2008-09-29, 07:46

NIestety nie widze na prawym nadkolu ale jeszcze poszukam Moze za szybko chce znalesc :) Moze ktoś zobaczy u siebie i napisze dokladnie gdzie szukac? Bede wdzieczny
Konrad - 2008-09-29, 08:51

W dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu i innych dokumentach ;-)
bobk - 2008-09-29, 08:57

Tam wszedzie jest oczywiście i pod zbiornikiem z gazem tez Chodzi o zobaczenie tego numeru naocznie :) bo czego oczy nie widziały tego sercu nie zal :) Pozdrawiam
loganik - 2008-09-29, 16:15

Sprawdziłem w mojej logance, nr wybity na przedniej ściance tuż za filtrem powietrza :-D
wox - 2008-09-29, 16:33

Tak jest w MCV-ce. Nie wiem czy dla sedana jest tak samo.
loganik - 2008-09-29, 17:40

Tak samo.
wox - 2008-09-29, 18:18

No to chyba wszystko jasne?
loganik - 2008-09-29, 19:38

Przepraszam, przyglądnąłem się dokłanie zdjęciu ale w sedanie z2005r nr jest na ściance ZA filtrem pow. poniżej poprzecznej uszczelki maski.

Jeszcze raz przepraszam/ ślepy w karty nie gra :-D /

bobk - 2008-10-01, 21:58

Dzieki bardzo Faktycznie jest nad filtrem powietrza Trzy osoby patrzyly ogladaly i takie tam ( a w szczegolnosci dwie osoby ze stacji diagnostycznej i nic nie znalazly) a tu niespodzianka i na samym wierzchu jest :) Dziekuje a projektantom gratuluje pomyslowosci Faktycznie trudno to znalesc szczegolnie ze jest super pieknie pmalowane w kolorze maski Jak sie pobrudzi to trzeba wiedziec gdzie szukac :)
rembajło - 2012-04-24, 18:49

Witam,

to 1szy moj post na forum, wiec WITAM WAS WSZYSTKICH. Od tygodnia jestem szczesliwym (jak mysle) posiadaczem MCVki, mam problem z vinem- zaczyna korodowac... zastanawiam sie czy oprócz nru nabitego na prawym nadkolu, jest jeszcze jakies inne miejsce z tym numerem?

laisar - 2012-04-24, 19:23

rembajło napisał/a:
czy oprócz nru nabitego na prawym nadkolu, jest jeszcze jakies inne miejsce z tym numerem?

Nalepka na prawym środkowym słupku?

TD Pedro - 2012-04-24, 22:26

rembajło napisał/a:
Witam,

to 1szy moj post na forum, wiec WITAM WAS WSZYSTKICH.

Witaj w Klubie... :-)

rembajło - 2012-04-25, 04:53

Dzieki za pomoc pomoc i przywitanie! Postaram sie cos wneisc na forum, mam bowiem kilka ciekawych pomyslow na swoją logankę...
dystrykt9 - 2012-04-25, 06:33

Witaj :-D
tomi - 2012-04-25, 10:54

Witaj :-)
TD Pedro - 2012-04-25, 18:21

rembajło napisał/a:
Postaram sie cos wneisc na forum, mam bowiem kilka ciekawych pomyslow na swoją logankę...

DKP to właśnie miejsce dla pasjonatów... każda inwencja mile widziana... :-)

Nikita_Bennet - 2012-04-29, 14:31

rembajło napisał/a:
...mam problem z vinem- zaczyna korodowac... zastanawiam sie czy oprócz nru nabitego na prawym nadkolu, jest jeszcze jakies inne miejsce z tym numerem?
smar lub farba i nakleić kawałek taśmy biurowej przezroczystej takiej zwykłej. Smar zaklei VIN i przytrzyma korozję a przezroczysta taśma sprawi że będzie dało się go odczytać.
Jak diagnosta będzie marudził to mu taśmę zedrzesz i smar wytrzesz szmatą. Ingerencji w pole numerowe nie będzie ;)

luk80 - 2013-02-05, 17:28
Temat postu: Lodgy lokalizacja VIN-u
Mam pytanie odnośnie lokalizacji numeru VIN w Lodgy. Autko już przyjechało i czeka na załatwienie formalności, a ja przed odbiorem chciałbym wiedzieć gdzie takowe numery się znajdują. I oczywiście nie chodzi mi do końca o ten wybity na naklejce tylko pozostałe.
kapelusznik - 2013-02-05, 17:29

w Loganie jest wybity na kielichu amortyzatora (po stronie pasażera) + naklejka na drzwiach pasażera
luk80 - 2013-02-05, 17:49

No właśnie w różnych autkach różnie to wygląda. Przy zakupie Clio Pani w salonie zrobiła wielkie oczy :shock: jak spytałem o VIN - odpowiedź brzmiała na naklejce. Dopiero mechanik, szukanie i się znalazł w bagażniku i ponoć pod fotelem, ale tego już nie sprawdzałem. To takie przyzwyczajenie z przeszłości. Miałem zamówioną Cordobę która miała numer silnika niezgodny z papierami.
kjawi - 2013-02-05, 21:11

W mojej lodzi jest na słupku przednich drzwi pasażera, widoczny po otwarciu drzwi. W salonie szukali z 15 minut zanim go znależli
mekintosz - 2013-02-05, 22:39

Opel wpadl na genialny pomysl, VIN jest wydrukowany w okienku na przedniej szybie u dołu w poblizu maski.
laisar - 2013-02-05, 22:44

mekintosz napisał/a:
Opel wpadl na genialny pomysl

Wątpię, żeby akurat Opel - większość producentów je tam umieszcza:

http://www.autohausaz.com...on_numbers.html

benny86 - 2013-02-05, 22:49

mekintosz napisał/a:
Opel wpadl na genialny pomysl, VIN jest wydrukowany w okienku na przedniej szybie u dołu w poblizu maski.

Podobnie ma Chevrolet czy Ford (przynajmniej w Ka z 1998 roku)

Boogie - 2013-02-05, 22:56

Cytat:
W mojej lodzi jest na słupku przednich drzwi pasażera, widoczny po otwarciu drzwi. W salonie szukali z 15 minut zanim go znależli


Dodam tylko że słupek B, czyli między przednimi a tylnymi drzwiami na dole, na wysokości siedziska (wg instrukcji)

Nikita_Bennet - 2013-02-05, 23:12

Łada Largus ma też tak umieszczone dane identyfikacyjne.
kjawi - 2013-02-06, 08:44

Boogie napisał/a:
Cytat:
W mojej lodzi jest na słupku przednich drzwi pasażera, widoczny po otwarciu drzwi. W salonie szukali z 15 minut zanim go znależli


Dodam tylko że słupek B, czyli między przednimi a tylnymi drzwiami na dole, na wysokości siedziska (wg instrukcji)



Tam znajduje się naklejka z VINem, wybity numer jest na przednim słupku między zawiasami.

Ben32 - 2013-11-06, 22:15
Temat postu: Umiejscowienie VIN w Dokkerze
Banalne pytanie ale nie znam odpowiedzi.
Wiecie gdzie w Dokkerze znajduje się bity numer VIN ? Potrzebne foto dla ubezpieczyciela. Facet sam nie potrafił znaleźć, a ja też nie mam pojęcia.

laisar - 2013-11-06, 22:25

W komorze silnika, na prawym kielichu amortyzatora.

Na prawym środkowym słupku, pomiędzy przednimi i tylnymi drzwiami.

Być może także tuż nad dolną krawędzią przedniej szyby, w takim okienku.

Ben32 - 2013-11-06, 22:46

- Na kielichu są jakieś numery, ale to nie jest VIN.
- Na słupku jest naklejka, ale nie o to chodzi.
- Okienka żadnego nie ma.

Pytanie raczej do właścicieli Dokkerów lub znawców branży.

Ubezpieczyciel nie spotkał się nigdy z tym samochodem, ale wiedział gdzie zaglądać i nic .....

Pshemo - 2013-11-07, 05:03

Zajrzyj do instrukcji w dzial Dane Techniczne. Tam podaja gdzie owe tabliczki sie znajduja ;-)
bebe - 2013-11-07, 15:53

Pshemo napisał/a:
Zajrzyj do instrukcji w dzial Dane Techniczne. Tam podaja gdzie owe tabliczki sie znajduja ;-)

Zepsuję przyjemność laisarowi i powiem, że w instrukcji tego akurat nie ma (zdaje się, że jest, gdzie są naklejki z VINem, ale nie ma podanego miejsca, gdzie VIN jest wybity w żywym metalu). :) Dzisiaj zaglądaliśmy Lodgy pod spódnicę i już wiemy - VIN jest wybity na "framudze" przednich prawych drzwi, między mocowaniami zawiasów. :]

Ben32 - 2013-11-07, 21:44

Bardzo dziękuję :mrgreen:
Pierwszy raz doczekałem się konkretnej odpowiedzi na konkretnie postawione pytanie.
Potwierdzam, również w Dokkerze numer VIN jest bity w tym, trudnym do znalezienia miejscu.

Odnoszę wrażenie, że większość postów to domysły, sugestie i niestety często bzdety. Podobnie jak był w moim przypadku, kiedy pytałem o rozmiar felg.

Jeszcze raz dziękuję, punkt za pomoc oczywiście dodałem.

eastcowboy - 2013-11-08, 20:08

na obrazie
d3mol3k - 2014-03-14, 17:24

Dzięki. Tego w instrukcji nie widziałem.
Wczoraj przyglądałem się pod maską - nawet uszczelkę podniosłem bo myślałem że jest na przedniej przegrodzie (tak jak w którychś loganach chyba) ale nie znalazłem. A tu proszę taki myk.

Przymierzałem się od dawna do znalezienia tego miejsca i dzisiaj udało mi się ;-) ciekawe tylko jak to będzie w przyszłości odczytywał diagnosta? Bo trochę kiepskie to miejsce. Kalka i ołówek?
bebe napisał/a:

Zepsuję przyjemność laisarowi i powiem, że w instrukcji tego akurat nie ma (zdaje się, że jest, gdzie są naklejki z VINem, ale nie ma podanego miejsca, gdzie VIN jest wybity w żywym metalu). :) Dzisiaj zaglądaliśmy Lodgy pod spódnicę i już wiemy - VIN jest wybity na "framudze" przednich prawych drzwi, między mocowaniami zawiasów. :]

dodam że na tej części ukrytej pod otwartymi drzwiami :-) pomiędzy wyjściem wiązki przewodów z auta do drzwi a zawiasem dolnym.

Nikita_Bennet - 2014-03-15, 10:28

Miejsce położenia VINu i TZ jest zawsze w dokumentacji auta którą powinieneś dostać. Jeżeli nie ma w instrukcji obsługi to pewnie jest w homologacji (ŚH).
Jeżeli auto ma nabite VIN w 2 miejscach (AFAIR np jeden z golfów) to w homologacji będzie określony który jest tym właściwym. Ten drugi służy w innych celach (auto spawane z dwóch i kilku innym).

Co do umiejscowienia - chyba w nowszych cytrynach też tam jest bity. Lipa będzie jak trzeba będzie tę część wymienić np po stłuczce ;)

Diagnosta nie będzie miał z tym problemów, ja troszkę tak umieszczonych VINów oglądam i latareczka rozwiązuje problem.

Wojciech_B - 2017-08-30, 21:21
Temat postu: Umiejscowienie numeru VIN w sandero TCe
Hej, Daćkowicze, mam pytanie: gdzie w Dacii sandero Laureate 0.9 TCe znajduje się numer VIN?

Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Wojtek

bakulik - 2017-08-30, 21:26

Nie ma na podszybiu po stronie kierowcy i/lub na naklejce dole prawego słupka B (widocznej po otwarciu przednich drzwi pasażera)? Tam być powinien wg instrukcji (pkt 6.2), a nie chce mi się teraz lecieć do samochodu, by zobaczyć, czy jest tam faktycznie. ;-)
route2000 - 2017-08-31, 10:59

U mnie w Lodgy jest wytłoczony w karoserii nr VIN (pionowo) wewnątrz prawego przedniego słupka po otwarciu przedniej drzwi pasażera w okolicy zawiasów. ;-)
Może też tam jest?

DrOzda - 2017-08-31, 11:35

Naklejka na słupku B była , ale najważniejszy jest numer na karoserii a ten w Daciach i Renault jest od jakiegoś czasu na prawym słupku A po otwarciu drzwi.
bakulik - 2017-09-02, 12:24

Sprawdziłem – w moim Loganie numer jest na podszybiu i na naklejce na słupku B (tak jak podano w instrukcji), a wybity znajduje się w komorze silnika na kielichu prawego amortyzatora (wg stron samochodu, czyli po lewej stronie, patrząc po otwarciu maski – obok zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group