DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Nierówny obrót koła pasowego

Userr1 - 2015-07-26, 08:37
Temat postu: Nierówny obrót koła pasowego
Witam.

Mam następujący problem, dość mocno nierówno obraca mi się koło pasowe. Pasek klinowy został wymieniony, koło jak zostało odkręcane to było nie dokręcone. Koło po zdjęciu niby na rzut oka nie wygląda na krzywe, zostało zamontowane i dokręcone lecz niestety dalej problem pozostał.
Znajomy powiedział, że pewnie koło jest już krzywe i trzeba wymienić.
Czy rzeczywiście tak może być? Mam nadzieję, że problem nie jest bardziej złożony i to rzeczywiście te koło jest winne.
Szukałem tych kół, to do silnika 1.4 jest ich dosyć mało i są dosyć drogie, jest dużo tańszych kół np. za 30zł ale w opisie jest, że do Dacia Logan 1.5 DCI. Czy te koła będą takie same i mogę kupować te od 1.5 DCI?
Moje dane autka to:
Dacia SD Logan, benzyna + LPG
Pojemność: 1390cm3
Rok prod. 2005
Moc silnika: 55KW/74KM
Nr silnika: K7JA710 [...]


Czy poza podejrzeniem krzywego koła problem może być bardziej złożony?
Pozdrawiam

corrado - 2015-07-26, 08:51

Czy chodzi o koło pasowe wału korbowego czy to małe koło napinacza paska klinowego?
Userr1 - 2015-07-26, 09:02

corrado napisał/a:
Czy chodzi o koło pasowe wału korbowego czy to małe koło napinacza paska klinowego?


Koło pasowe wału korbowego

corrado - 2015-07-26, 09:10

narazie zaczac wiec od tego koła wału korbowego, zmierz średnice i jesli jest taka sama jak w 1.5dci to mozesz kupic ta za 30pln
Marek1603 - 2015-07-26, 10:51

No to jeszcze koło pasowe korbowodu ale zębate/rozrządu czy paska akcesoriów?

Jako, że silniki inne to musisz zmierzyć (jak wyżej) średnice wewnętrzną na wał korbowy i zewnętrzną pod pasek oraz szerokość wraz z rowkami pod pasek.
Laisar jak będzie to ci poda konkretnie wraz numerami katalogowymi.

corrado - 2015-07-26, 11:03

napisał, że krzywo się obraca (wiec je widzi) i że pasowe , wiec to te do osprzetu
Userr1 - 2015-08-02, 21:59

Dziękuję za odpowiedzi. Koło pasowe wymieniłem i rzeczywiście było krzywe, bo nowe już kręci się dosyć równo. Zobaczymy jak teraz będzie z tymi obrotami i gaśnięciem. Ogólnie ile powinno być obrotów na biegu jałowym (luzie) bez załączonych wentylatorów i świateł? Zauważyłem, że u mnie nie raz jest ok. 5.000 - 6. 000 tys. czy to trochę nie za mało?
Znajomy też podpowiedział mi żebym kupił i wlał STP do silników benzynowych aby przeczyściło wtryski. Bo poprzedni właściciel pewnie tylko odpalał z benzyny dłuższy już czas i mogło się nagaru i brudu nazbierać. Podpowiedział abym zatankował pół baku, wlał STP i przegonił autko z 100km na benzynie.

laisar - 2015-08-02, 22:40

Userr1 napisał/a:
ile powinno być obrotów na biegu jałowym

750.

kali - 2015-08-04, 15:36

Userr1 napisał/a:
? Zauważyłem, że u mnie nie raz jest ok. 5.000 - 6. 000 tys. czy to trochę nie za mało?
.

To przeciez silnik z ramy prawie wyskakuje :-D Jesczę parę obrotów i ECU zrobi odcinkę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group