DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - [MN Evo] Media Nav Evolution

xgrey - 2015-06-12, 10:34
Temat postu: [MN Evo] Media Nav Evolution
Witajcie,

Jestem świeżym posiadaczem daci i mam w standardzie Media Nav, zaciekawiła mnie nowa wersja Media Nav Evolution.
Czy ktoś z was może posiada ten nowy model ?
Bardzo mnie interesuje czy i jak działa TMC w tym modelu.
Koleje pytanie czy ktoś wie czy nowa wersja będzie pasowała do aut ze starym modelem ?
chodzi mi o to czy ma takie same mocowania, kostkę itp.

Pozdr,

jas_pik - 2015-06-12, 12:17

Co nieco informacji o tym systemie znajdziesz w moich postach. Na razie staram się dostosować ten system do naszego dotychczasowego sprzetu ale to praca chyba za trudna dla mnie - zwłaszcza że Renault nie udostępnił jeszcze niczego. Pracujemy na systemie wyciągniętym z dostarczonego sprzętu w Austrii.
http://www.daciaklub.pl/f...1669908#1669908

zdzisiu27 - 2015-07-19, 08:47
Temat postu: Media Nav Evolution
http://francuskie.pl/daci...o-tym-zestawie/
alhaz - 2015-10-02, 12:54

Tak mnie zastanawia ten opis MediaNav Evolution czyli te wszystkie gadki o parowaniu iphone i mozliwoscia sterowania glosowego. Czy Renault/Dacia jak wydaje takie nowości, które są raczej aktualizacja oprogramowania to również pozwala na aktualizacje starszych MediaNav Evolution? Mam Dustera Celebration z 09.2015 i mnie to bardzo interesuje, ktoś może coś wie na ten temat?
jas_pik - 2015-10-02, 18:38

Sprawdź jak aplikacja działa

MNEvolution wyświetla na ekranie tą aplikację
i tyle.
MNEvolution to dość duża zmiana techniczna - procesor/ram oraz programowa - inny sposób zapisu plików ( kodowanie)

alhaz - 2015-10-02, 20:51

jas_pik napisał/a:
Sprawdź jak aplikacja działa

MNEvolution wyświetla na ekranie tą aplikację
i tyle.
MNEvolution to dość duża zmiana techniczna - procesor/ram oraz programowa - inny sposób zapisu plików ( kodowanie)


Nie no rozumiem, ale chodzi mi np. o fakt, że na tych zdjęciach ten MediaNav Evolution z Orocha jest taki kolorowy jakiś i troche inny niż ten u mnie i się zastanawiam czy to kwestia jakiejś aktualizacji czy co?

ps. tak wiem, że twoja nakladka zmienia wyglada :)

jas_pik - 2015-10-02, 21:06

Przecież podałem link w tym temacie - możesz sobie zmienić kolorystykę na taką jak jest w MNEvolution
alhaz - 2015-10-03, 10:30

jas_pik napisał/a:
Przecież podałem link w tym temacie - możesz sobie zmienić kolorystykę na taką jak jest w MNEvolution


Ale ja rzekomo posiadam MediaNav Evolution (mam Dustera SL Celebration z 09.2015) - jednak nie mam tej kolorstyki i to mnie właśnie dziwi.

jas_pik - 2015-10-03, 11:06

alhaz napisał/a:

Ale ja rzekomo posiadam MediaNav Evolution (mam Dustera SL Celebration z 09.2015) - jednak nie mam tej kolorstyki i to mnie właśnie dziwi.

Podaj jaką masz wersję oprogramowania - sądzę że nie masz MNEvolution :mrgreen:

alhaz - 2015-10-03, 21:56

jas_pik napisał/a:
alhaz napisał/a:

Ale ja rzekomo posiadam MediaNav Evolution (mam Dustera SL Celebration z 09.2015) - jednak nie mam tej kolorstyki i to mnie właśnie dziwi.

Podaj jaką masz wersję oprogramowania - sądzę że nie masz MNEvolution :mrgreen:


Spoko, jutro sprawdze i dam znać.

alhaz - 2015-10-04, 10:00

Sprawdziłem dziś wersję systemu

https://imgur.com/a/llJMj

No jakbym się nie wysilał to nie przypomina to Media Nav Evolution z reklamy Orocha...
Czy może to być tak, że Renault daje ładniejszą wersje niż Dacia? :D

jas_pik - 2015-10-04, 13:18

Czyli masz wersję MNEvolution - ale wygląd ekranu radia jest chyba identyczne w Oroch-u jak u Ciebie .
To jest to samo urządzenie ale w fotkach promocyjnych graficy poprawiają zawsze kolory

alhaz - 2015-10-04, 13:23

jas_pik napisał/a:
Czyli masz wersję MNEvolution - ale wygląd ekranu radia jest chyba identyczne w Oroch-u jak u Ciebie .
To jest to samo urządzenie ale w fotkach promocyjnych graficy poprawiają zawsze kolory
Obrazek


No właśnie to nie kwestia kolorów bo na materiałach promocyjnych Daci Duster z MediaNav Evolution wszystko sie zgadza, natomiast reklama Oroch pokazuje te wszystkie "cienie" kolorów etc. które w internecie również wszędzie widać, dlatego wydaje mi się, że Media Nav Evolution z Renault Duster jest ładniejszy niż ten sam z Dacia Duster.

Wiem, że to pierdoła, ale dziwna to polityka...

ps. u mnie np. nie wyświetla temperatury na ekranie, nie ma nigdzie takiej opcji w ustawieniach także

jas_pik - 2015-10-04, 13:55

alhaz napisał/a:

No właśnie to nie kwestia kolorów bo na materiałach promocyjnych Daci Duster z MediaNav Evolution wszystko sie zgadza, natomiast reklama Oroch pokazuje te wszystkie "cienie" kolorów etc. które w internecie również wszędzie widać, dlatego wydaje mi się, że Media Nav Evolution z Renault Duster jest ładniejszy niż ten sam z Dacia Duster....

Po prostu jest już przygotowana nowa wersja oprogramowania która za kilka miesięcy się pojawi - na razie chyba ta wersja którą masz jest ostatnią oficjalnie dostępną dla MNEvolution - zrestą możesz sam sprawdzać na NaviExtras , jak coś nowego się pojawi (nawet nieoficjalnie) to postaram się udostępnić.


alhaz napisał/a:
ps. u mnie np. nie wyświetla temperatury na ekranie, nie ma nigdzie takiej opcji w ustawieniach także

Temperatura na ekranie może się pojawiać tylko w wersjach z klimatronikiem ( potrzebne są odpowiednie urządzenia przekazujące sygnał do MNE- prawdopodobnie w celu ustawienia temperatury wewnętrznej.
Przecież masz wyświetlacz temperatury zewnętrznej na konsoli komputera

alhaz - 2015-10-04, 14:05

jas_pik napisał/a:
alhaz napisał/a:

No właśnie to nie kwestia kolorów bo na materiałach promocyjnych Daci Duster z MediaNav Evolution wszystko sie zgadza, natomiast reklama Oroch pokazuje te wszystkie "cienie" kolorów etc. które w internecie również wszędzie widać, dlatego wydaje mi się, że Media Nav Evolution z Renault Duster jest ładniejszy niż ten sam z Dacia Duster....

Po prostu jest już przygotowana nowa wersja oprogramowania która za kilka miesięcy się pojawi - na razie chyba ta wersja którą masz jest ostatnią oficjalnie dostępną dla MNEvolution - zrestą możesz sam sprawdzać na [URL=https://dacia.naviextras.com/shop/ ]NaviExtras[/URL] , jak coś nowego się pojawi (nawet nieoficjalnie) to postaram się udostępnić.


alhaz napisał/a:
ps. u mnie np. nie wyświetla temperatury na ekranie, nie ma nigdzie takiej opcji w ustawieniach także

Temperatura na ekranie może się pojawiać tylko w wersjach z klimatronikiem ( potrzebne są odpowiednie urządzenia przekazujące sygnał do MNE- prawdopodobnie w celu ustawienia temperatury wewnętrznej.
Przecież masz wyświetlacz temperatury zewnętrznej na konsoli komputera


To Oroch będzie miał klimatyzację automatyczną? Nie wydaje mi sie bo to by chyba był za duzy luksus :) Prędzej zamiast męczyć się z wyświetlaniem temp zew. przy wskaźnikach zegarów to dodali tą opcje na media nav (ale to moje gdybania).

jas_pik - 2015-10-04, 15:02

alhaz napisał/a:

To Oroch będzie miał klimatyzację automatyczną? Nie wydaje mi sie bo to by chyba był za duzy luksus :) Prędzej zamiast męczyć się z wyświetlaniem temp zew. przy wskaźnikach zegarów to dodali tą opcje na media nav (ale to moje gdybania).

Nie koniecznie - wystarczy że będzie miał przetwornik temperatury którego brakuje aby mieć wyświetlanie temperatury nawet w naszych zwykłych MN.
Tylko że czujnik temp zewnętrznej jest połączony bezpośrednio z komputerem pokładowym na desce.
Raczej temperatura wyświetlana na MN jest temperaturą wewnętrzną.
Takie wnioski można wyciągnąć z analizy plików graficznych umiejscowionych w MN
Takie wyświetlanie - ale bez danych można uzyskać i na zwykłych MN co prezentowałem w postach dot MN.

jas_pik - 2015-11-24, 00:31

Ciekawa funkcionalność MNEvolution
Obsługa głosowa
Wymaga ona telefonu marki iPhone z sytemem operacyjnym iOS6



Podobno bardzo dobrze działa aplikacja aha na iphone

Piitubski - 2015-12-11, 16:20

Czy jeżeli kupuję Dustera z MN Evolution, to bez dopłacania mam jakieś mapy?
jas_pik - 2015-12-11, 17:14

Zazwyczaj bez dopłaty otrzymuje sie :
PL,CZ,SK,HU,LV,LT,EST oraz Islandia ( dlaczego ten kraj to nie wiem?)

alhaz - 2015-12-11, 21:36

jas_pik napisał/a:
Zazwyczaj bez dopłaty otrzymuje sie :
PL,CZ,SK,HU,LV,LT,EST oraz Islandia ( dlaczego ten kraj to nie wiem?)


A czy udało się już złamać MNE na tyle aby wgrać oficjalnie nowe mapy? Chyba są już Q1 2015 z tego co wiem.

jas_pik - 2015-12-11, 22:22

alhaz napisał/a:
A czy udało się już złamać MNE na tyle aby wgrać oficjalnie nowe mapy?

Albo złamać albo oficjalne i zapłacić nie/tak

alhaz napisał/a:
Chyba są już Q1 2015 z tego co wiem.

Są już Q2/2015

alhaz - 2015-12-15, 12:59

jas_pik napisał/a:
alhaz napisał/a:
A czy udało się już złamać MNE na tyle aby wgrać oficjalnie nowe mapy?

Albo złamać albo oficjalne i zapłacić nie/tak

alhaz napisał/a:
Chyba są już Q1 2015 z tego co wiem.

Są już Q2/2015


Oficjalnie to wiem, ale placic 100euro za aktualizacje map to mi sie nie widzi :)

Czyli udalo sie go zlamac? :P

jas_pik - 2015-12-15, 15:17

Częściowo (nikt mi nie che ufundować MNE) :evil:
Należy wgrać plik upgrade 54 MB - uwaga trzeba zmienić nazwę na upgrade.lgu
a następnie użyć mojej nakładki zmieniająć wrzucająć wszystkie pliki i katalogi do jednego katalogu na USB Mediabeta.
Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia i brak działania
Nawigacja będzie działała wyłącznie moja z nakładki

ken-wawa - 2015-12-19, 18:05

alhaz napisał/a:

To Oroch będzie miał klimatyzację automatyczną? Nie wydaje mi sie bo to by chyba był za duzy luksus :) Prędzej zamiast męczyć się z wyświetlaniem temp zew. przy wskaźnikach zegarów to dodali tą opcje na media nav (ale to moje gdybania).


Czy Oroch bedzie w ogole sprzedawany w Polsce i jesli tak od kiedy?

Swoja droga byla juz kiedys jakas wersja limitowana Dustera z automatyczna klimatyzacja, wiec Dacia ma to przerobione (nie mowiac ze rozwiazania i tak pewnie ida z Renault i moze tylko jakies kosmetyczne zmiany).

ken-wawa - 2015-12-19, 18:11
Temat postu: Re: Media Nav Evolution
zdzisiu27 napisał/a:
http://francuskie.pl/dacia-media-nav-evolution-co-powinienes-wiedziec-o-tym-zestawie/


Fragment: "Media Nav Evolution oferuje szereg przydatnych funkcji i możliwości, niezbędnych dla kierowcy. Wśród nich znajdują się radio cyfrowe lub analogowe, rozpoznawanie głosu, podłączenie do internetu, nawigacja satelitarna GPS, informacje drogowe TMC, kamera cofania, zdalne programowanie startu silnika a nawet informacja o stylu jazdy kierowcy."

Czy rzeczywiscie MediaNav w Daci Duster oferuje az tyle bajerow? Czy ma modem gsm w zestawie i wystarczy wlozyc tylko karte sim? Jesli tak, to rzeczywiscie byloby to bardzo rozbudowane rozwiazanie, tymczasem Dacia jakos specjalnie nim sie nie chwali.

Swoja droga rozwazam zamowienie Dusterka i caly czas sie zastanawiam czy zamowic ze standardowym Daciowskim radiem czy ta nawigacja? Na razie glownie jezdze po znanych mi trasach wiec navi srednio przydatne, a wolalbym duze klawisze zamiast ekranu dodtykowego. Jesli zaczne jezdzic poza znanymi trasami to wolalbym chyba kupic nawigacje na androidzie i dorobic do niej kamere cofania i kamerke z przodu do nagrywania sytuacji na drodze (rejestrator). Jakie widzicie za i przeciw? Poza tym te na nadroidzie maja tanie aktualizacje (Dacia jednak slono sobie liczy) i moza z netu pobierac info o aktualnej sytuacji na drodze (korki itd).

I jeszcze czy Media Nav Evolution jest oparte o jakis wlasny system czy o Androida, Windows CE czy cos podobnego?

Czy znacie jakies dobre porownanie funkcji Media Nav Evolution i tradycyjnego Daciowskiego Radia.

jas_pik - 2015-12-19, 18:43
Temat postu: Re: Media Nav Evolution
ken-wawa napisał/a:

Czy rzeczywiscie MediaNav w Daci Duster oferuje az tyle bajerow?

Tak , a nawet więcej ale nie wszystkie są jeszcze dostępne ( np DAB będzie dopiero w modelach roku 2016, w PL być może nawet później.
ken-wawa napisał/a:
Czy ma modem gsm w zestawie i wystarczy wlozyc tylko karte sim?

Nie posiada - korzysta z danych Twojego smartfona podłaczonego przez BT - przeczytaj informacje o wspólpracy z iphone kilka postów wyżej.
ken-wawa napisał/a:
Jesli tak, to rzeczywiscie byloby to bardzo rozbudowane rozwiazanie, tymczasem Dacia jakos specjalnie nim sie nie chwali.

Oj tam , oj tam cały czas się chwali - takie artykuły przecież powstają za pieniądze działu marketingu Dacia/Renault

ken-wawa napisał/a:
Swoja droga rozwazam zamowienie Dusterka i caly czas sie zastanawiam czy zamowic ze standardowym Daciowskim radiem czy ta nawigacja?

To od Twoich preferencji to zależy - standardowe masz w cenie , dopłata do MN jest róna cenie najprostszej nawigacji zewnętrznej. Wybór należy do Ciebie
ken-wawa napisał/a:
Na razie glownie jezdze po znanych mi trasach wiec navi srednio przydatne, a wolalbym duze klawisze zamiast ekranu dodtykowego.

Na ekranie dotykowym też masz duże klawisze :mrgreen:
ken-wawa napisał/a:
Jesli zaczne jezdzic poza znanymi trasami to wolalbym chyba kupic nawigacje na androidzie i dorobic do niej kamere cofania i kamerke z przodu do nagrywania sytuacji na drodze (rejestrator). Jakie widzicie za i przeciw? Poza tym te na nadroidzie maja tanie aktualizacje (Dacia jednak slono sobie liczy) i moza z netu pobierac info o aktualnej sytuacji na drodze (korki itd).

MNE ma system TMC , a cena aktualizacji map jest podobna jak w innych systemach nawigacyjnych. Ale jak poczytasz to dowiesz się że pracujemy nad darmowymi rozwiazaniami.
Już teraz możesz oglądać filmy/ teledyski/grać w gry itd. Lada dzień powinno się udać dorobić dostęp do interenetu w MN

ken-wawa napisał/a:
I jeszcze czy Media Nav Evolution jest oparte o jakis wlasny system czy o Androida, Windows CE czy cos podobnego?

WinCE 7.0 ( ale niestety na specyficznym procesorze MIPS)

ken-wawa napisał/a:
Czy znacie jakies dobre porownanie funkcji Media Nav Evolution i tradycyjnego Daciowskiego Radia.

Nikt czegoś takie nie robił

ken-wawa - 2015-12-19, 19:13
Temat postu: Re: Media Nav Evolution
jas_pik napisał/a:

Nie posiada - korzysta z danych Twojego smartfona podłaczonego przez BT - przeczytaj informacje o wspólpracy z iphone kilka postów wyżej.


Ale wtedy jak zdalnie uruchomic silnik, jesli jestem w domu a Dacia powiedzmy 20 metrow dalej na parkingu? Wspominany artykul zdaje sie sugerowac mozliwosc zdalnej kontroli.

jas_pik napisał/a:

To od Twoich preferencji to zależy - standardowe masz w cenie , dopłata do MN jest róna cenie najprostszej nawigacji zewnętrznej. Wybór należy do Ciebie


Poniewaz akurat tutaj preferencje nie sa do konca okreslone, wiec podpytuje o rade, bo troche skolowany jestem. :-P

jas_pik napisał/a:

Na ekranie dotykowym też masz duże klawisze :mrgreen:


A da sie ten ekran wcisnac np w rekawiczkach. Czy tak jak w smarfronach w rekawicach nie dziala? Wydaje mi sie, ze w tradycyjny radiu szybciej mozna uzyskac efekt naciskajac jeden klawisz, a w media navi trzeba sie troche naklikac co jednak odwraca uwage od jezdni (moze to tez kwestia przyzwyczajenia bo poki co zawsze mialem standardowe radio).

jas_pik napisał/a:

MNE ma system TMC , a cena aktualizacji map jest podobna jak w innych systemach nawigacyjnych. Ale jak poczytasz to dowiesz się że pracujemy nad darmowymi rozwiazaniami.
Już teraz możesz oglądać filmy/ teledyski/grać w gry itd. Lada dzień powinno się udać dorobić dostęp do interenetu w MN


TMC? Co to jest? Wyznaczajac trase Dacia bierze pod uwage aktualne korki i proponuje trase dluzsza, ale korzystniejsza czasowo?

Czy gdzies jest spis tych aplikacji?

jas_pik - 2015-12-19, 19:29
Temat postu: Re: Media Nav Evolution
ken-wawa napisał/a:
Ale wtedy jak zdalnie uruchomic silnik, jesli jestem w domu a Dacia powiedzmy 20 metrow dalej na parkingu? Wspominany artykul zdaje sie sugerowac mozliwosc zdalnej kontroli.

Aż tak zaawansowanych funkcji to nie ma

ken-wawa napisał/a:
Poniewaz akurat tutaj preferencje nie sa do konca okreslone, wiec podpytuje o rade, bo troche skolowany jestem. :-P

Warto
ken-wawa napisał/a:
A da sie ten ekran wcisnac np w rekawiczkach. Czy tak jak w smarfronach w rekawicach nie dziala? Wydaje mi sie, ze w tradycyjny radiu szybciej mozna uzyskac efekt naciskajac jeden klawisz, a w media navi trzeba sie troche naklikac co jednak odwraca uwage od jezdni (moze to tez kwestia przyzwyczajenia bo poki co zawsze mialem standardowe radio).

Da się . A róznica jest taka jak pomiędzy zwykłym telefonem a smartfonem ( ale tym tańszym - bo jak wiesz Dacia to samochód budżetowy ) to i wodotrysków nie może mieć.

ken-wawa napisał/a:
TMC? Co to jest? Wyznaczajac trase Dacia bierze pod uwage aktualne korki i proponuje trase dluzsza, ale korzystniejsza czasowo?

Traffic Message Channel (TMC) – technologia służąca dostarczeniu kierowcy informacji o ruchu. Czyli tak.
ken-wawa napisał/a:
Czy gdzies jest spis tych aplikacji?

Poczytaj w tym dziale tips&tricks MediaNav. MNE jest nowszym modelem o większym RAM-ie i szybkości procesora - czyli działającej szybciej niż stara wersja MN. Cały czas poszukujemy rozwiązań lecz z tym jest problem bo większość aplikacji na WinCE było pisanych pod procesor ARM i na tym modelu one nie działają.

ken-wawa - 2015-12-19, 20:10

Caly czas sie zastanawiam... Gdybym mial to kiedys wymieniac na porzadna nawigacje na androidzie, to troche strata pieniedzy, szczegolnie, ze pewnie nawet gdybym odsprzedal to Media Nav to za duzo mniejsze pieniadze...
Cav - 2015-12-20, 07:48

ken-wawa napisał/a:
Caly czas sie zastanawiam... Gdybym mial to kiedys wymieniac na porzadna nawigacje na androidzie, .


To wbrew pozorom jest całkiem porządna nawigacja, wygoda użytkowania (nawet w starej wersji) jest o niebo wyższa, niż wielu programów nawigacyjnych, które przetestowałem na smartfonach.
Główna zaleta - oprogramowanie nawigacyjne to I-go, jedno z najlepszych na świecie, do którego łatwo można znaleźć i wgrywać nowe mapy (po odblokowaniu urządzenia, co w przypadku MNE jeszcze nie nastąpiło, ale prędzje czy później pewnie nastąpi).
Raczej nie będzie potrzeby zastępowania jej czymkolwiek innym - to byłaby sztuka dla sztuki.
Wręcz przeciwnie - chętnie bym wziął ze sobą to urządzenie do następnego auta.

Piitubski - 2015-12-20, 20:21

Ja też zastanawiam się nad kupnem nowej Dacii z MNE. Czy w ASO zainstalują mi kamerę cofania do MNE?
jas_pik - 2015-12-20, 20:59

Zgodnie z cennikiem 2016 kamera cofania w MNE jest dostepna jako opcja .
W wersji Urban Eksplorer dopłata 1500
w wersji Prestige dopłata 800

Piitubski - 2015-12-20, 21:43

Tylko, że dla mnie ważniejszy jest tempomat. Pakiet Easy wyklucza kamerę cofania.
jas_pik - 2015-12-20, 23:04

Jeśli zamówisz z MNE to zawsze możesz to sobie domówić jako dodatek poza standardem - ale ile będzie kosztował - musisz się dowiedzieć w ASO.
Oczywiście możesz zamontować sam - cały opis jest w pliku pdf oryginalnym. Kamerę dokupisz za ok 50-80 zł , zapłacisz elektrykowi za przeciągnięcie okablowania i wpięcie się do kostki 150-250 zł . Następnie podpięcie do komputera diagnostycznego i kliknięcie kamery ( nie wiem za ile) i już masz działającą kamerę. :mrgreen:
W MN ten ostatni krok można zrobić samemu bez komputera
Ale z mojej wiedzy to chyba źle odczytałeś pakiet EASY. To że w pakiecie jest czujnik akustyczny cofania - to nie przeszkadza , w szczególności aby nic nie stracić możesz poprosić aby czujniki parkowania zostały zamontowane w zderzaku przednim - i to by było wtedy najlepsze.

ken-wawa - 2015-12-21, 00:11

Wlasnie nie do konca rozumiem filozofie Daci. Raz, ze ta kamera cofania jest horendalnie droga, dwa, ze mozna ja zamowic tylko do Prestige i Urban Explorer a juz w Laureate, ktora chce brac nie mozna. Czy kamera cofania to rzeczywiscie az taki luksus wg Daci?
jas_pik - 2015-12-21, 00:30

Jak widzisz dla Dacii jest to dobry pretekst aby zarobić kupę kasy :mrgreen:
Pozostaje Ci instalacja później lub samemu

Allekko - 2016-02-15, 16:42

Mam wielką prośbę i zarazem pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób mogę w Polsce uruchomić TMC w Media Nav Evolution. Aktualnie przeszukuje częstotliwości i czasem coś złapie ze Słowacji lub Czech. Dodam że nie jest odblokowana ale posiada nowy soft i mapę IIQ 2015.
Piitubski - 2016-04-27, 20:19

Czytam instrukcję MNE i jest napisane, że z niektórymi telefonami działa sterowanie głosowe. Czy to sterowanie jest po polsku? Czy do tego potrzebny jest program aha?
Marcinbzyk - 2016-05-01, 10:37

Szukam i nie udaje mi się znaleźć pełnego opisu złącz z mne. Czy mogę poprosić o podpowiedź?
jas_pik - 2016-05-01, 10:54

Oj tam, oj tam , nie poszukałeś :evil:
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11376

Marcinbzyk - 2016-05-01, 13:53

Dzięki Jas_PIK.
Oj tam :oops: Szukałem do MNE a nie do MN.
Czy takie same jest w MNE? Czy zdjęcie jest od strony złącza czy przewodów?

jas_pik - 2016-05-01, 14:11

Rożnicę pomiędzy MNE a MN nie dotyczą złącz - złącza są standaryzowane dla Renault/Dacii/Opla i wielu innych marek.
To jest widok na złącze od zewnątrz - od strony wtyków

Marcinbzyk - 2016-05-01, 14:49

Jasne
gggg - 2019-02-02, 20:41

Dlaczego nie mam aktywnego przycisku słuchawki i nawigacji ?
Zdjęcie poglądowe poniżej.
Wersja MNE 9.1.3

gggg - 2019-02-03, 12:04

Powyższe pytanie nieaktualne. Opcja ta uaktywnia się przy wybieraniu np. hotelu z listy.
klerim - 2019-08-07, 09:57
Temat postu: Media-nav Evolution
Witam, jestem świeżym nabywcą Lodgy z tym urządzeniem i niestety stwierdzam, że kilka funkcjonalności działa inaczej (moim zdaniem źle) w porównaniu z poprzednią wersją - z 2013 roku. Może ktoś coś na ten temat wie. Wymienię je krótko dla orientacji: RDS - działa dobrze tylko wtedy, kiedy dana stacja jest stale załączona, dla niesłuchanych, kiedy ujadę już zmianę częstotliwości nie potrafi się odnaleźć, pamięta lub nie pamięta miejsca, a którym ostatnio grał z pena, nie pamięta w ogóle miejsca przy zmianie nośnika, w prawym dolnym rogu na widoku map jest normalnie możliwość przejścia do radia lub mediów, niestety czasami mam tam napis "no media" i oczywiście nie da się wtedy nigdzie przejść..., raz zdarzyło mi się chwilowe przesunięcie zegara o 20 minut, po wyłączeniu i załączeniu wrócił do normalnej godziny...
jas_pik - 2019-08-07, 12:19
Temat postu: Re: Media-nav Evolution
klerim napisał/a:
Witam, jestem świeżym nabywcą Lodgy z tym urządzeniem i niestety stwierdzam, że kilka funkcjonalności działa inaczej (moim zdaniem źle) w porównaniu z poprzednią wersją - z 2013 roku. Może ktoś coś na ten temat wie.

Inny HW , inny soft , Wczesniej miałeś MN1 teraz masz MN2


klerim napisał/a:
Wymienię je krótko dla orientacji: RDS - działa dobrze tylko wtedy, kiedy dana stacja jest stale załączona, dla niesłuchanych, kiedy ujadę już zmianę częstotliwości nie potrafi się odnaleźć.

Normalne . Trzyma tylko aktualnie sluchaną stację , nie słuchanej nie pilnuje zmiany częstotliwosci


klerim napisał/a:
pamięta lub nie pamięta miejsca, a którym ostatnio grał z pena, nie pamięta w ogóle miejsca przy zmianie nośnika.

Normalne

klerim napisał/a:
w prawym dolnym rogu na widoku map jest normalnie możliwość przejścia do radia lub mediów, niestety czasami mam tam napis "no media" i oczywiście nie da się wtedy nigdzie przejść....

Jesli wyjmowałeś pendrive , a w cześniej miałeś ustawione słuchanie muzyki z pena , to wtedy właśnie taki napis zobaczysz .


klerim napisał/a:
raz zdarzyło mi się chwilowe przesunięcie zegara o 20 minut, po wyłączeniu i załączeniu wrócił do normalnej godziny...

Może stał w miejscu gdzie nie było zasięgu GPS , zegar jest sterowany przez GPS

gggg - 2019-11-21, 19:59

Panowie mam pytanie. Czy po ustawieniu poziomu głośności w radiu rozmów przez telefon np. na 20 pozostaje to ustawienie po wyłączeniu i ponownym włączeniu radia po kilkunastu minutach, czy ustawia się na poziom 15. U mnie właśnie tak się dzieje. Inne ustawienia głośności i ustawienia parametrów radio pamięta.
Wersja oprogramowania MNE 9.1.3

jas_pik - 2019-11-21, 21:36

Ustawienia głośność pamięta o ile parametr ustawiony jest max 15.
Wyższe po wyłączeniu i powtórnym włączeniu wracają do standardowych 15

gggg - 2019-11-21, 22:20

Dzięki za info.
seraphine - 2019-12-19, 23:07

Czy jest jakiś sposób na reset MN? Dziś w czasie jazdy zawiesiła mi się cholera i nic nie mogłem zrobić. Wlazłem w jakieś ustawienia i już na tej karcie menu została. Mogłem zmieniać niektóre z wartości, ale część opcji nie reagowała. Jest jakaś np. kombinacja klawiszy (pilot+power na konsoli albo coś podobnego), która powoduje efekt wciśnięcia przycisku reset w tradycyjnym komputerze? Btw... mam wrażenie, że system zawiesił się przy próbie połaczenia z BT w telefonie.
jas_pik - 2019-12-20, 00:14

Wyłączenie zasilania. Np zapłon na co najmniej 30 sekund.
Zrestartuje się

VVolf - 2019-12-22, 14:02

Mam pytanie odnośnie Media Nav czy u was też muzyka odtwarzana z pamięci USB po uruchomieniu auta np po nocy odtwarza się od 1 w folderze czy kontynuuje od tej która była ostatnio odtwarzana? U mnie o dziwo raz kontynuuje a raz odtwarza od nowa. ;-) ;-)
Kauris - 2019-12-23, 03:17

Zawsze kontynuuje.
Belphegor - 2019-12-23, 11:41

seraphine napisał/a:
Czy jest jakiś sposób na reset MN? Dziś w czasie jazdy zawiesiła mi się cholera i nic nie mogłem zrobić. Wlazłem w jakieś ustawienia i już na tej karcie menu została. Mogłem zmieniać niektóre z wartości, ale część opcji nie reagowała. Jest jakaś np. kombinacja klawiszy (pilot+power na konsoli albo coś podobnego), która powoduje efekt wciśnięcia przycisku reset w tradycyjnym komputerze? Btw... mam wrażenie, że system zawiesił się przy próbie połaczenia z BT w telefonie.


Ja miałem dwa razy sytuację z zawiechą nawigacji w MNE. Wyskoczył "błąd systemu" i ekran zawiesił się się w pozycji tego ostrzeżenia, żeby uważać na drodze (ten ekran przed włączeniem nawi). Co ciekawe brak reakcji był tylko na dotyk. Z pilota przy kierownicy działało przełączanie stacji radiowych, robienie głośniej/ciszej itp. Tak, jak napisał jas_pik - wystarczyło wyłączyć silnik, odczekać trochę, włączyć ponownie i wszystko działało.

Dwa razy taka akcja w ciągu roku, zawsze tylko przy włączonym trybie nawigowania i zawsze w tym samym miejscu na skrzyżowaniu dróg ekspresowych koło lotniska Chopina w Warszawie. Coś tam sieje, czy co? Dużo anten, radarów lotniskowych, pogodowych, ILS i inne takie. Może coś się tam spina.

Dymek - 2019-12-23, 13:50

VVolf napisał/a:
czy u was też muzyka odtwarzana z pamięci USB po uruchomieniu auta np po nocy odtwarza się od 1 w folderze czy kontynuuje od tej która była ostatnio odtwarzana? U mnie o dziwo raz kontynuuje a raz odtwarza od nowa. ;-) ;-)

Jeżeli nie wyjmujemy nośnika USB to zawsze kontynuuje. Jeśli wyjmujemy, to właśnie różnie- czasem startuje od pierwszego a czasem też kontynuuje. Nie rozkminiałem od czego to zależy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group