DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Cenniki Dacii

walter_g - 2015-10-09, 09:58
Temat postu: Cenniki Dacii
Witam,

wrzucam cennik Dustera (gama modelowa 2016) z nową wersją wyposażenia Urban Explorer oraz wersją Prestige, która wróciła po kilku miesiącach nieobecności.

DrOzda - 2015-10-09, 10:52

Dzięki ale aktualne cenniki są na stronie:
http://www.dacia.pl/kontakt/cenniki-i-katalogi.jsp

walter_g - 2015-10-09, 11:10

Tak, ale ten który wrzuciłem datowany jest na 17.09 - był przeznaczony dla sprzedawców.

Nie udało mi się niestety wcześniej go wrzucić, a wczoraj Dacia zaktualizowała stronę.

DrOzda - 2015-10-09, 11:15

Tym bardziej nie rozumiem skoro na stronie jest obowiązujący od wczoraj ......
walter_g - 2015-10-09, 11:48

Czepiasz się :-D
waldek72 - 2015-10-09, 16:30

suma sumarum w wersji urban e. dostajesz więcej za mniej (oferta jest lepsza od laureate).
walter_g - 2015-10-09, 22:34

waldek72 napisał/a:
suma sumarum w wersji urban e. dostajesz więcej za mniej (oferta jest lepsza od laureate).


W pełni się zgadzam :-)

Za 3.300 zł dostajesz dodatki warte 5.150 zł., a dodatkowo dopiero od opcji Urban Explorer masz możliwość dokupienia kamerki cofania za 1.500 zł.

Podsumowując wychodzi, że w Urban masz kamerkę gratis i jeszcze zostaje jakieś 350 zł. w kieszeni np. na koło zapasowe:-)

Teść kupując Logana II nie wybrał opcji z kołem, ponieważ chciał dokupić sobie koło dojazdowe i okazało się, że przez to w bagażniku nie ma podnośnika :evil:

eplus - 2015-10-10, 10:50

Tylko czemu tę wersję dedykowali niesławnej pamięci rzecznikowi prasowemu? Ot taka niezręczność marketingowa. :-D
Kamerka za 1500 to jak ten pies za milion złotych, co to na niego nie mógł baca znaleźć kupca, ale w końcu zamienił na dwa koty po pół miliona każdy i nie stracił. :lol:

Ajgor - 2015-10-11, 09:33

eplus napisał/a:

Tylko czemu tę wersję dedykowali niesławnej pamięci rzecznikowi prasowemu

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kilazz - 2015-10-12, 13:13

Wg katalogu Kamera cofania z systemem wspomagania parkowania tyłem wyklucza pakiet easy (PAKIET EASY :Regulator-ogranicznik prędkości o System wspomagania parkowania tyłem )

Jeszcze jedna rzecz trochę mnie zaskoczyła w katalogu, duster 2WD z silnikiem 1.6 waży tylko 1090kg

walter_g - 2015-10-13, 13:10

kilazz napisał/a:
Wg katalogu Kamera cofania z systemem wspomagania parkowania tyłem wyklucza pakiet easy (PAKIET EASY: Regulator-ogranicznik prędkości + System wspomagania parkowania tyłem)


Widzisz, skupiłem się tylko na cenniku, a nie patrzyłem w katalog i to, co piszą drobnym druczkiem z gwiazdką i pozycją nr (3)

Ciekawe czemu tak zrobili. Co ma kamera do czujników? :mrgreen:
Widzę jakieś głębsze dno...

Joozwa - 2015-10-13, 14:01

kilazz napisał/a:
Wg katalogu Kamera cofania z systemem wspomagania parkowania tyłem wyklucza pakiet easy (PAKIET EASY :Regulator-ogranicznik prędkości o System wspomagania parkowania tyłem )


Niestety potwierdziłem to u dilera, nie da się zamówić tempomatu i kamery cofana jednocześnie.
Co ma piernik do wiatraka???, Kamera przecież na medianav a tempomat w sterowniku silnika. :?:

A może to marketingowy chwyt renault bo nie chce żeby za wysokie wyposażenie Dacii odciągało klientów od jego modeli :mrgreen:

eplus - 2015-10-13, 14:02

Raczej kicha, że kamera wyklucza się z tempomatem. Czujniki cofania i kamera to dwa grzyby w barszczu. Kamera jest lepsza, bo działa na oczy. Jak kiedyś we wojsku oficer wyjaśnił: najpierw widzimy błyskawicę, potem słyszymy grzmot, ponieważ uszy są dalej, niż oczy. 8-)
DrOzda - 2015-10-13, 14:26

walter_g napisał/a:

Ciekawe czemu tak zrobili. Co ma kamera do czujników? :mrgreen:
Widzę jakieś głębsze dno...

ZTCP to wiązka na tył zawiera tylko dwa kabelki na sygnał z czujników (włącznik jest na konsoli) i pewnie tymi samymi kabelkami podciągnięto sygnał z kamery. Musieliby rozbudować wiązkę plus jej złącza jeśli nie ma nadmiaru .....

laisar - 2015-10-13, 22:16

Joozwa napisał/a:
nie da się zamówić tempomatu i kamery cofana jednocześnie

Oczywiście, że się da - tylko trzeba wybrać wersję prestige: tempomat ma w standardzie, kamera jest dostępna jako opcja.

walter_g napisał/a:
Co ma kamera do czujników?

Technicznie wykonalna jest instalacja obu, ale producent dostarcza instrukcje montażu tylko pojedynczego urządzenia, bo podłącza się je w tym samym miejscu do światła cofania. ASO raczej nie chcą uprawiać własnej radosnej twórczości.

walter_g - 2015-10-16, 12:03

laisar napisał/a:

Technicznie wykonalna jest instalacja obu, ale producent dostarcza instrukcje montażu tylko pojedynczego urządzenia, bo podłącza się je w tym samym miejscu do światła cofania. ASO raczej nie chcą uprawiać własnej radosnej twórczości.


Mała poprawka.

Faktycznie w wersji UE nie można zamówić pakietu EASY + kamera, ale jeżeli wybierzemy opcję kamera to będziemy też mieli czujniki parkowania.

I znów kolejny dylemat, co wybrać....

Karenzo - 2015-10-16, 12:21

żaden dylemat , tempomatu sobie nie dołożysz
a kamerka to maks 200-300 zł z robocizną
czujniki to już w ogóle bajka , 50 zł za części i 2 godziny wolnego czasu

walter_g - 2015-10-16, 12:43

Karenzo napisał/a:
żaden dylemat , tempomatu sobie nie dołożysz
a kamerka to maks 200-300 zł z robocizną
czujniki to już w ogóle bajka , 50 zł za części i 2 godziny wolnego czasu


Też dobry pomysł :-)

Dzisiaj się dowiedziałem, że do silnika 1.6 Sce 115 KM można w salonach montować niefabryczny gaz marki Landi Renzo za 4000 zł.

Karenzo - 2015-10-16, 20:35

bez sensu , lepiej sie przemęczyć te 3 lata i za 2 tyś w dobrym zakładzie założyć .
Aso nawet tego sama nie montuje tylko goli 30 % i odstawia do innego .

I tak tracisz gwarancje producenta na auto w takim wypadku , różnica jest taka że salon daje ci swoją ale jak się na ciebie wypnie to jesteś w d%$$

malygabrys - 2015-10-16, 21:12

Do tego silnika (115 Sce) nie założysz taniej instalacji - dwa wtryski na jeden cylinder.
Ostatnio na przeglądzie instalacji u mojego gazownika rozmawiałem właśnie na temat tego silnika - powiedział tak - że ten silnik zdecydowanie gorzej znosi gazowanie i instalacja jest ciężka do wykonania. A w ogóle to teraz gazują hybrydy Toyoty Prius i w tedy spala przy normalnej jeździe (do 100 - 110) 5l/100 km i to jest oszczędność :-P

Karenzo - 2015-10-16, 23:01

http://lpg-forum.pl/nissa...enty-t7300.html

Ma być wersja fabryczna gazu ale oczywiście tylko do 4x2 żeby za dobrze się nie sprzedawały

eplus - 2015-10-17, 17:42

Karenzo napisał/a:
bez sensu , lepiej sie przemęczyć te 3 lata i za 2 tyś w dobrym zakładzie założyć .
Aso nawet tego sama nie montuje ...

Też bez sensu, jak się od razu zdecyduje, to rocznie tysiaka zaoszczędzi, może nawet kwartalnie, no nie? Po co czekać 3 lata? Ja nie zakładam gazu bo nie, i tyle. Nawet do wspomnianej 15-letniej Felki nie założyłem. Niedawno spytałem dalekiego znajomego, jak mu jeździ Duster 1,6 PhI? - Fajnie, tylko na gazie lubi gasnąć... Wiem, można dręczyć gazownika, tylko komu się chce... :lol: :cry:
edit: zapomniałem nalać kielicha:

Karenzo - 2015-10-17, 19:39

ale co ma piernik do wiatraka ?

Po co ta wstawka o gazie ? to jakieś krypto aluzja czy coś ?

Temat o jest cenniku daci , a temat aktualnej dyskusji to opłacalność instalacji dilerskiej

ken-wawa - 2016-01-04, 19:59

Czy cos wiadomo od kiedy bedzie nowy cennik i w jaka strone pojda ceny? Beda podwyzki, rabaty, jakies promocje i wyprzedaze?
BoloSr - 2016-01-04, 20:05

ken-wawa napisał/a:
Czy cos wiadomo od kiedy bedzie nowy cennik i w jaka strone pojda ceny? Beda podwyzki, rabaty, jakies promocje i wyprzedaze?


nie napalaj sie jak szczerbaty na suchary :)
wyprzedaze beda dotyczyly tylko tych co sa w Polskich salonach :)
cennik moze podskoczyc moze spasc tego nie wie nikt :)
kupujesz albo nie i tyle w temacie :)

ken-wawa - 2016-01-04, 20:47

czasem warto wiedziec, czy jutro beda stare spesniale suchary czy swiezutkie z dobra marmolada :-P
Ircys - 2016-01-04, 21:00

BoloSr napisał/a:
ken-wawa napisał/a:
Czy cos wiadomo od kiedy bedzie nowy cennik i w jaka strone pojda ceny? Beda podwyzki, rabaty, jakies promocje i wyprzedaze?


cennik moze podskoczyc moze spasc tego nie wie nikt :)
kupujesz albo nie i tyle w temacie :)


Marketing to Ty masz w najmniejszym paluszku :)

walter_g - 2016-01-04, 21:36

Nowe cenniki powinny być na dniach.

Myślę, że ze względu na sezon urlopowy należałoby się ich spodziewać po weekendzie.

Też jestem ciekaw jakie zaproponują ceny na autka wyprodukowane w 2016:-)

ken-wawa - 2016-01-04, 22:59

Stawiacie na obnizke czy na wzrost cen? Bo nie wiem czy mam chowac dzisiejsze suchary pod pazuche by miec na jutro, czy tez nie ma co sie stresowac i jutro bede jadl swiezutkie z dobrym dzemem, mowiac obrazowo? :P Jest jeszcze jedna opcja - konkurencja, a tam rabaty coraz wieksze. :D

Pamieta ktos jak bylo rok temu w styczniu?

walter_g - 2016-01-05, 02:31

Pamięci tak dobrej niestety nie mam żeby pamiętać jakie były ceny w tamtym roku, ale za to mam cennik obowiązujący od 01.01.2015 na auta z 2014 roku ;-)
ken-wawa - 2016-01-05, 07:32

walter_g napisał/a:
Pamięci tak dobrej niestety nie mam żeby pamiętać jakie były ceny w tamtym roku, ale za to mam cennik obowiązujący od 01.01.2015 na auta z 2014 roku ;-)


Czesc silnikow sie zmienila, wiec ciezko dokladnie porownac z obecnym cennikiem. Diesle w wersji Prestige, jak widze sa w obecnych cenach, w wersji Laureate +/- 500 zl. Ciekawsze byloby porownanie cennika z grudnia 2014 z cennikiem 2015 na modele 2015 (z roku 2015 zostaly resztki wiec chyba ciezko bedzie cos kupic z poprzedniego rocznika).

Dar1962 - 2016-01-05, 12:37

benzynowy silnik od Nissana ceny w podstawowych modelach DD nie podniósł
walter_g - 2016-01-05, 15:53

ken-wawa napisał/a:
z roku 2015 zostaly resztki wiec chyba ciezko bedzie cos kupic z poprzedniego rocznika).


Jak szukasz samochodu z 2015 to na stronie http://odreki.dacia.pl/ znajdziesz listę aut stojacych u dilerów, na nie może Ci się uda coś wynegocjować ale to już bezpośrednio z dilerem. Oficjlanej promocji na auta z 2015 raczej bym się nie spodziewał.

route2000 - 2016-01-05, 17:37

walter_g napisał/a:
ken-wawa napisał/a:
z roku 2015 zostaly resztki wiec chyba ciezko bedzie cos kupic z poprzedniego rocznika).


Jak szukasz samochodu z 2015 to na stronie http://odreki.dacia.pl/ znajdziesz listę aut stojacych u dilerów, na nie może Ci się uda coś wynegocjować ale to już bezpośrednio z dilerem. Oficjlanej promocji na auta z 2015 raczej bym się nie spodziewał.

Ale tylko same diesle.... ni ma benzynowych.

keisyzrk - 2016-01-05, 20:19

ja też myślę bardzo poważnie o zakupie Dustera i wysłałem zapytanie do kilkunastu salonów i praktycznie od każdego dostałem odpowiedź, że w Polsce zostało bardzo mało Dusterów z 2015r. i raczej nie ma co liczyć na jakieś szalone przeceny...
Piitubski - 2016-01-05, 20:23

Najciekawsze, że w cenniku Dustera gama 2016 jest napisane, że dotyczy samochodów wyprodukowanych w 2015. Czyli w zasadzie nie ma cennika na 2016.
Ircys - 2016-01-06, 00:19

walter_g napisał/a:

Jak szukasz samochodu z 2015 to na stronie http://odreki.dacia.pl/ znajdziesz listę aut stojacych u dilerów


Czy ktoś wie dlaczego nie ma w tam Dokkerów i Lodgy? Sprawdziłem właśnie przed chwilą i widzę, że np. Dokkery u dealerów od ręki są.

gregorisan - 2016-01-06, 08:05

Ircys napisał/a:
Czy ktoś wie dlaczego nie ma w tam Dokkerów i Lodgy?

W ogóle ten system jest jakiś taki niedopracowany. Nawet nie można sobie podejrzeć bez wpisywania danych kontaktowych, gdzie taki dostępny samochód stoi :-/
Najlepiej wyciągnąć dane od potencjalnych klientów ( do tej pory dostaję maila od Citroena mimo, że już odwołałem subskrypcje) - ale można podać nieprawdziwe namiary, aby sobie sprawdzić lokalizacje ;-)
A co do Twojego pytania. To chyba "błąd ludzki" i nie każdy diler zgłosił samochód do tego rejestru.

keikan - 2016-01-07, 09:40

no właśnie..nie wierzę, żeby w całej Polsce była tylko 1 Dacia Sandero z 2015 roku...
walter_g - 2016-01-07, 10:39

Ircys napisał/a:
Czy ktoś wie dlaczego nie ma w tam Dokkerów i Lodgy? Sprawdziłem właśnie przed chwilą i widzę, że np. Dokkery u dealerów od ręki są.


Dokkery ogólnie schodzą na pniu (tak mi mówił diler, jak zamawiałem Dustera to miał z 3 telefony z pytaniem o Dokkera). Dilerzy wrzucają na gratkę/otomoto ofertę, że niby mają na placu, a tak naprawdę to trzeba zamówić.

Przyznam szczerze, że strona http://odreki.dacia.pl/ mogłaby podawać bardziej prawdziwe dane. Akurat tutaj konkurencja pokazuje, że można to zrobić lepiej:
http://stock.fiat.pl/

EDIT - Dokkery w wersji towarowej Van ogólnie schodzą na pniu

Ircys - 2016-01-07, 15:35

walter_g napisał/a:
Ircys napisał/a:
Czy ktoś wie dlaczego nie ma w tam Dokkerów i Lodgy? Sprawdziłem właśnie przed chwilą i widzę, że np. Dokkery u dealerów od ręki są.


Dokkery ogólnie schodzą na pniu (tak mi mówił diler, jak zamawiałem Dustera to miał z 3 telefony z pytaniem o Dokkera).


A mi dealer mówił, że Dustery schodzą na pniu :)

Pozdrawiam

walter_g - 2016-01-07, 15:39

Piitubski napisał/a:
Najciekawsze, że w cenniku Dustera gama 2016 jest napisane, że dotyczy samochodów wyprodukowanych w 2015. Czyli w zasadzie nie ma cennika na 2016.


Już są cenniki na 2016:
http://www.dacia.pl/kontakt/cenniki-i-katalogi.jsp

Piitubski - 2016-01-07, 15:45

Mnie diler powiedział, że zainteresowanie Dokkerem jest znikome.
gregorisan - 2016-01-07, 15:59

walter_g napisał/a:
Dokkery ogólnie schodzą na pniu

Cytat:
Mnie diler powiedział, że zainteresowanie Dokkerem jest znikome.

Ircys napisał/a:
A mi dealer mówił, że Dustery schodzą na pniu :)

Ależ przemyślana strategia firmy :mrgreen:

walter_g - 2016-01-07, 20:50

gregorisan napisał/a:
Ależ przemyślana strategia firmy :mrgreen:


Niczym w Radiu Erewań :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ken-wawa - 2016-01-07, 22:05

walter_g napisał/a:


Już są cenniki na 2016:
http://www.dacia.pl/kontakt/cenniki-i-katalogi.jsp


Czy ten cennik czymkolwiek rozni sie od poprzedniego poza data (od 7 stycznia)? Przestudiowalem go dosc dokladnie i nie widze zadnej roznicy z poprzednim.

Jedynie co widze to troche zmienila sie promocja z oponami zimowymi - teraz sa tylko dla osob, ktore sa juz klientami Daci i biora samochod z 2015 roku, jesli dobrze to rozumiem: http://www.dacia.pl/samoc...je/nowy-duster/ (nie wiem czy kredyt jest wymagany, czy nie....)

keisyzrk - 2016-01-07, 22:05

Z nowym cennikiem pojawiła się zmodyfikowana promocja przy Dacia finansowanie:
* Komlet opon zimowych od 1 zł (o wartości maksimum 2000 zł).- wcześniej było 1000zł...

walter_g - 2016-01-08, 12:40

walter_g napisał/a:
Dokkery ogólnie schodzą na pniu

Piitubski napisał/a:
Mnie diler powiedział, że zainteresowanie Dokkerem jest znikome.


Przepraszam za mój skrót myślowy :mrgreen:

Mówiąc o Dokkerach, które schodzą na pniu, miałem na myśli wersję VAN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A z mojego posta wyszło, że Dokker osobowy sprzedaje się lepiej niż Duster ;-)

kubalonek - 2016-01-09, 21:19

Zainteresowałeś mnie tymi 2 wtryskiwaczami na cylinder ?? To pewna informacja że nie da się zagazować SCe 115 ??? . Właśnie się przymierzam do ew. zakupu DD 4x4 i założenia gazowości .... jeśli to niemożliwe to odpuszczam . Co do LPG to temat rzeka - ja miałem i mam samochody na LPG i nie narzekam ... filtry , olej , czasami regulacja 1 X na 2 lata .. Kluczem jest jakość instalacji i montażu .
thrak - 2016-02-13, 13:34

Czy jest gdzieś dostępna jakaś szersza informacja o Dusterze w wersji Open? Jak na razie jeden diler w Warszawie mówi mi że nie można do niego założyć pakietu off-road, kolega z forum tutaj mówi, że z kolei u niego bez problemu można ten pakiet dorzucić :-) jest jakiś oficjalny cennik z dostępnymi opcjami itd?
Zbychu504 - 2016-02-14, 08:06

oficjalnego cennika nadal brak.
ken-wawa - 2016-02-14, 20:10

Mnie sie wydaje, ze Dacia cos kombinuje. Zwykle dawali nowe cenniki co miesiac, blisko poczatku miesiaca. A teraz mamy juz polowe i zadnych zmian. Dealerzy pytani o terminy dostepnosci samochodow tez zaslaniaja sie tym, ze nie maja przydzielonych slotow produkcyjnych.
maciek - 2016-02-14, 21:50

a wiecie o nowym kolorze Dustera i nie tylko
Turmalin Braun


Myślę, że importer zastanawia się nad aktualizacją cen samochodów. Nie ździwie się jak podrożeją o tysiąc wybrane wersje a opcje będą o 100 zł droższe.
Easy R trafi jeszcze do diesli. Ten brązowy kolor do innych modeli. Pewnie jeszcze będą jakieś niespodzianki

Piitubski - 2016-02-14, 22:13

Wg zapisów umowy, gdy podniosą cenę, można zrezygnować z zamówienia.
laisar - 2016-02-14, 23:13

maciek napisał/a:
a wiecie o nowym kolorze Dustera

http://www.daciaklub.pl/f...1689676#1689676

thrak - 2016-02-15, 10:06

maciek napisał/a:
a wiecie o nowym kolorze Dustera i nie tylko
Turmalin Braun
Obrazek

Myślę, że importer zastanawia się nad aktualizacją cen samochodów. Nie ździwie się jak podrożeją o tysiąc wybrane wersje a opcje będą o 100 zł droższe.
Easy R trafi jeszcze do diesli. Ten brązowy kolor do innych modeli. Pewnie jeszcze będą jakieś niespodzianki


Skąd masz takie fajne "zdjęcie" Dustera z wyposażeniem jak Urban w kolorze z Open? W konfiguratorze chyba jeszcze nie można tak sobie pokolorować?

laisar - 2016-02-15, 10:47

Wygląda na to, że SL Open zostanie pokazana na najbliższym autosalonie w Genewie - http://media.renault.com/...75635&nodeid=-1

Cytat:
DACIA STAND
There are two main new products on show at the Dacia stand:
- New limited-edition model
- New Easy-R automated manual transmission.

maciek - 2016-02-15, 11:58

thrak napisał/a:
maciek napisał/a:
a wiecie o nowym kolorze Dustera i nie tylko
Turmalin Braun
Obrazek

Myślę, że importer zastanawia się nad aktualizacją cen samochodów. Nie ździwie się jak podrożeją o tysiąc wybrane wersje a opcje będą o 100 zł droższe.
Easy R trafi jeszcze do diesli. Ten brązowy kolor do innych modeli. Pewnie jeszcze będą jakieś niespodzianki


Skąd masz takie fajne "zdjęcie" Dustera z wyposażeniem jak Urban w kolorze z Open? W konfiguratorze chyba jeszcze nie można tak sobie pokolorować?


Das Dacia 3D konfigurator :-)
www.dacia.de

thrak - 2016-02-17, 21:38

Jak na razie jedynym dilerem Dacii który podaje oficjalne info o tym modelu i udostępnia jakiekolwiek informacje na stronie jest estoński oddział :-)
Dla ciekawych wrzucam link ;-) można coś tam rozkminić posługując się google słownikiem ;-)
Pewnie po oficjalnej prezentacji Duster Open na Autoshow w Genewie 1-2 Marca powinno się coś pojawiać tez w innych krajach na stronach Dacii.

http://www.citymotors.ee/.../182/Duster.pdf

U polskich dilerów można dostać taką listę wyposażenia seryjnego Open:

WYPOSAZENIE SERYJNE
1/1
POJAZDU
Marka : DACIA Model : DUSTER
Wersja : SL Open SCe 115 S&S Tarif N° : 9136

MULTIMEDIA
DACIA PLUG&RADIO (radioodtwarzacz CD MP3, Bluetooth, z pilotem do ster., USB/jack w panelu radia)

KOMFORT I WNĘTRZE
tylna kanapa składana z oparciem dzielonym 1/3-2/3
szyby tylne otwierane ręcznie
szyba tylna ogrzewana
kierownica regulowana na wysokość
fotel kierowcy regulowany na wysokość
szyby przednie elektryczne
tapicerka materiałowa

WIDOCZNOŚĆ I OŚWIETLENIE
światła do jazdy dziennej
światła przeciwmgłowe

PROWADZENIE POJAZDU
wspomaganie kierownicy
system Stop&Start
tryb ECO

OGRZEWANIE I WENTYLACJA
zamknięty obieg powietrza

BEZPIECZEŃSTWO
boczne poduszki powietrzne z przodu
układ wspomagania nagłego hamowania (AFU)
pasy bezpieczeństwa z przodu regulowane na wysokość
tylne pasy bezpieczeństwa 3-punktowe
centralna blokada drzwi podczas jazdy
sygnalizacja dźwiękowa i wizualna niezapięcia pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu
system ESC
system mocowania fotelika dla dziecka ISOFIX na bocznych miejscach z tyłu
3 zagłówki tylne regulowane na wysokość
centralny zamek drzwi zdalnie sterowany falami radiowymi (współpracujący z 1 kluczykiem)
poduszka powietrzna kierowcy
poduszka powietrzna pasażera z przodu
ABS + system nagłego hamowania
poduszka powietrzna kierowcy
system kontroli ciśnienia w oponach

WYGLĄD
zestaw do naprawy uszkodzenia opony
korek paliwa zamykany kluczykiem
stalowe obręcze kół 16'' z kołpakami centralnymi
zewnętrzne klamki drzwi w kolorze czarnym
czarne relingi dachowe
obudowy lusterek bocznych nie w kolorze nadwozia
górna częśc zderzaków w kolorze nadwozia
lakier niemetalizowany Turmalin Brązowy

Kubuch - 2016-02-17, 22:32

Czyli brązowy Ambiance z radiem? Doopy nie urywa...
eplus - 2016-02-17, 22:36

bez klimy? ;-) :-> :-( :-/ :-?
Zbychu504 - 2016-02-17, 23:43
Temat postu: SL OPEN
W skrócie SL OPEN to Ambiance zbliżony do Laureate.
SL OPEN ma lakierowane zderzaki i światła przeciwmgielne
SL OPEN ma już fabrycznie zamontowane radio PLUG
Dodatkowo do wersji limitowanej można domówić :
- klimę za 2000PLN (do Ambiance wychodziła 2500zł)
- aluminiowe felgi (w zalezności czy to Duster czy Sandero ceny poniżej 850zł za komplet)
- lakier metalik nowy brąz w promocyjnej cenie.

ken-wawa - 2016-02-18, 19:47

Chyba Dacia zaczyna czuc oddech konkurencji na plecach. Szczegolnie, ze niska cena wynika rowniez z tego, ze do tej pory praktycznie wszystkie samochody byly produkowane na zamowienie i nie bylo przestojow. Jesli okazaloby sie, ze nagle nie ma chetnych, trzeba robic przerwy, magazynowac itd. to koszty moga znacznie wzrosnac.
Piitubski - 2016-02-18, 21:47

Jeżeli chodzi o podwyższone crossovery to konkurencja jest dużo droższa.
Karenzo - 2016-02-18, 22:01

a kto niby nie produkcje na zamówienie ?
Kubuch - 2016-02-19, 00:05

Wszyscy dealerzy biorą auta na stan czy to Dacia czy Mercedes...
ken-wawa - 2016-02-21, 19:49

Kubuch napisał/a:
Wszyscy dealerzy biorą auta na stan czy to Dacia czy Mercedes...


Tak tylko chodzi o pewien procentowy udzial aut na stanie w stosunku do wszystkich. Jesli pojdziesz np. do Jeepa to w kazdym salonie masz duzy wybor aut od reki - wsiadasz i wyjezdzasz. A jesli pojdziesz do salonu Daci, to w najlepszym wypadku beda mieli np. jedna sztuke albo tylko np. samochod podemonstracyjny. Oczywiscie to moze byc tez jakas roznica zalezna od rejonu kraju, polityki danego dealera itd.

Karenzo - 2016-02-21, 19:53

za dobrze się sprzedają
Maximus - 2016-02-21, 19:59

ken-wawa napisał/a:
Kubuch napisał/a:
Wszyscy dealerzy biorą auta na stan czy to Dacia czy Mercedes...


Tak tylko chodzi o pewien procentowy udzial aut na stanie w stosunku do wszystkich. Jesli pojdziesz np. do Jeepa to w kazdym salonie masz duzy wybor aut od reki - wsiadasz i wyjezdzasz. A jesli pojdziesz do salonu Daci, to w najlepszym wypadku beda mieli np. jedna sztuke albo tylko np. samochod podemonstracyjny. Oczywiscie to moze byc tez jakas roznica zalezna od rejonu kraju, polityki danego dealera itd.


To tez zależy jaki salon - w jakim czasie pojedziesz itd. Jak kupowałem w czerwcu zeszłego roku to w salonach Dacii był naprawdę niezły wybór aut od ręki. Prawda nie w mojej okolicy - tu praktycznie świeciło pustkami ale nie był to dla mnie problem udać się 300 km po auto.

Kubuch - 2016-03-06, 12:39

No i jest! W konfiguratorze pojawila sie wersja Open. Zniknal za to Ambiance co w sumie jest zrozumiale.
walter_g - 2016-03-18, 15:28

Pojawiły się nowe cenniki Dacii (od 18.03.2016)
http://www.dacia.pl/kontakt/cenniki-i-katalogi.jsp

Na szybko porównując ceny samochodów się nie zmieniły, ale wzrosły ceny pakietów dodatkowych.

ken-wawa - 2016-03-18, 23:11

Dla Dustera z tego co widze o 1 tys. zl wzrosly ceny wersji Prestige. Pojawila sie Open zamiast Ambiance i Open tez jest symbolicznie drozsza.Wzrosly ceny pakietow typu Comfort, Adventure srednio o ok. 150 zl za kazdy. Cennik nie zawiera oplat za rzeczy typu skorzane fotele. Nie dziala tez konfigurator, by mozna bylo sprawdzic czy ceny wzrosly czy nie.
mojo - 2016-09-20, 08:53

Oglądałem właśnie najnowsze cenniki Dacii i na sprzedaży szczególnie Loganów i Loganów MCV to im chyba przestaje zależeć.
MCV z 1.5 dci 90KM tylko w wersji Prestige, dodam do tego alu i metalic i wychodzi 57 tys za to dostaje kupę nie interesujących mnie dodatków. Z cennika zniknęły także najtańsze wersje i tak Logan to min ok 34 tys a MCV ok 38 tys. W przypadku sedana to jeszcze zostaje alternatywnie (powiedzmy) Sandero ale z MCV to sobie Dacia chyba zaczyna "w kulki" lecieć.

Najtańszy MCV kosztuje tyle co najtańsza Lodgy i Dokker :mrgreen:

No chyba że zaczną się rabaty po 10% :-D

mbar - 2016-09-20, 08:56

Wydaje mi się, że to jest raczej cennik "tymczasowy", do momentu wprowadzenia wersji poliftowej.
Długo z nami ten cennik nie pobędzie, za moment i tak 2017.

laisar - 2016-09-20, 11:00

mojo napisał/a:
tylko w wersji Prestige

Widocznie tylko to zostało im w magazynach, a "zaraz" pojawią się cenniki na odświeżone modele - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13747

rimo - 2016-09-21, 04:39

Byłem wczoraj w Jaszpolu w Zgierzu i dowiedziałem się że MCV są wyprzedane i trzeba czekać na na wersje polifcie.
DD - 2016-09-21, 09:14

A na temat silnika 1.0 12V 75KM przypadkiem czegoś w Jaszpolu nie słyszeli ;-) ?
walter_g - 2016-09-21, 20:35

W nowym cenniku dołożyli nową opcję:

"Pakiet Easy Service: 4-letnia gwarancja z przeglądami za 1 099zł"

4 lata gwarancji, w tym 3 lata gwarancji producenta z limitem 100 000 km i do 1 roku dodatkowej płatnej gwarancji Formuła Non Stop z limitem 60 000 km. Oferta promocyjna zawierająca pakiety przeglądów Easy Service do 4 lat lub z limitem 60 000 km z dodatkową gwarancją Formuła Non Stop ważna jest w ciągu trzech miesięcy od chwili wydania pojazdu. Szczegółowy zakres usług określony jest w Ogólnych Warunkach Umowy Serwisowej dostępnych u Autoryzowanych Partnerów Dacia.

franius - 2016-09-21, 21:09

Ciekawe czy każdy może dokupić ten pakiet o ile nie minelo więcej niż 3 miesiące od odbioru ? Mimo że w momencie zakupu nie bylo tej opcji.
I kolejna kwestia czy to będzie dzialalo rownlogle z ambasadorem, który jest o rok dłuższy niż easy care.

rimo - 2016-09-22, 16:00

O silnik 1.0 nie pytałem, interesowała mnie MCV benzyna+gaz lub diesel.
Co do ceny auta... można urwać góra 2000 zł ale można potargować się co do pakietu serwisowego. Pokazano mi całe zestawienie pakietów z gwarancją i można wykupić sobie nawet na 5 lat do 150.000 km. Cena jak dobrze pamiętam 5199 zł i tu można próbować urwać z ceny następne 2 tyś. Jest jeszcze jakiś pakiet z Renault gdzie tam w cenie i w zakresie prac jest również wymiana rozrządu ale jego ceny i innych danych nie pamiętam. W Daćkowych pakietach był brak wpisu o wymianie rozrządu.

mojo - 2016-09-25, 17:43

Czytałem w jakiś zagranicznych artykułach, że jest możliwość aby do mcv 2017 wrzucili tce1.2. Jakby tak zrobili to by było super autko i wówczas mocno bym się zastanawiał czy lepsze dci czy tce.

Przy tym silniku miny ludzi z aut dużo droższych byłyby bezcenne :-D

GRL - 2016-09-25, 18:42

Lepiej żeby dali do Sandero.
Do tego możliwość dokupienia twardszych sprężyn i tarcz z tyłu (tak jak w Fabiach TSI).
I biorę. :)

walter_g - 2016-09-27, 10:43

Konfigurator Dacii pokazuje możliwość wyboru nowej wersji limitowanej:

SL Blackshadow

Konfigurator pozwala na jednoczesny zakup:
- kamery cofania
oraz
- tempomatu

Szkoda, że w Urban Explorerze nie było takiej opcji.

mojo - 2016-09-27, 14:30

GRL napisał/a:
Lepiej żeby dali do Sandero.
Do tego możliwość dokupienia twardszych sprężyn i tarcz z tyłu (tak jak w Fabiach TSI).
I biorę. :)


Masz rację, twardsze zawieszenie i tarcze zrobiły by z Sandero przy 1.2tce albo 1.5dci 110 auto pierwsza klasa jak ktoś ceni że auto jeździ :-D

Obawiam się jednak że pie... żabojady tego nie zrobią bo by im siadła sprzedaż Clio i Meganki a w PL tak jest widzę ustawione, że jak ktoś nie chce auta emeryckiego to musi walić do Renault bo Dacia mu tego nie da.

goswee - 2016-10-10, 21:05

ceny poszły w góre dzisiaj, czy co?
duster laureate 50600, było chyba 49900....
czy mam skleroze?

goswee - 2016-10-10, 21:06

btw, jezdziłęm dzisiaj dusterkiem, pierwszy raz w zyciu - bardzo pozytywne wrazenia!
swietny samochod.

laisar - 2016-10-10, 21:25

goswee napisał/a:
duster laureate 50600, było chyba 49900

50600 kosztuje od ponad roku, od 04.09.2015. Wcześniej cena wynosiła... 52100 (od 06.05.2015), 51900 (od 01.09.2014), 51500 (od 02.11.2013 - początek sprzedaży dustera ph2).

Ostatni raz duster laureate kosztował 49950 od 01.04.2011 - po podwyżce z 49700.

49900 kosztowała najtańsza wersja 4x4 - ambiance, od premiery dustera w 2010 do 01.12.2012.

goswee - 2016-10-10, 21:43

powiedz jeszcze ze to wszystko z pamieci :D
laisar - 2016-10-10, 22:17

goswee napisał/a:
powiedz jeszcze ze to wszystko z pamieci

Oczywiście, że nie - z plików w folderze "M:\auto\renault\!dacia\cenniki" (:

route2000 - 2016-10-11, 07:30

goswee napisał/a:
btw, jezdziłęm dzisiaj dusterkiem, pierwszy raz w zyciu - bardzo pozytywne wrazenia!
swietny samochod.

Cieszę się, że Ci Duster podoba....
A tak, to używaj przycisku EDYTUJ (po prawej stronie u góry Twojego danego postu), by nie zaśmiecać postami na tym forum (oszczędzanie miejsca). ;-)

goswee - 2016-10-13, 11:24

rozmawiałem z przedstawicielem jednego z salonów na południu, Pan Sprzedawca mówi, że ceny Dusterków za chwilę podskoczą o 1000 zł.
w kwietniu 2017 będzie lifting, więc ceny pewnie znów spadną (albo będzie większy rabat) po nowym roku).
Tak sobie myślę, czy warto czekać na wersję liftingową, może nieco większa, jednak często pierwsze modele skrywają kilka niedociągnięć, gnijące elementy karoserii, itp...
Wersja po liftingu pewnie będzie droższa?
no i jeszcze kwestia taka, ze tuż przed liftingiem jest szansa na dodatkowe rabaty/wyposazenie, czy dobrze rozumuję?

domin749 - 2016-10-13, 13:21

Cennika jeszcze nie ma ale można już zamawiać.
Na stronie dacia.pl się coś tworzy : http://www.dacia.pl/samochody-nowe/premiery/
Stepway sandero laureate biały easy-r 0,9 + navi + kamerka cofania + kólo zapasowe = 50.500

walter_g - 2016-10-13, 13:35

domin749 Przepraszam, że tak off-topic, ale chciałem popytać jak kolega ocenia swojego Sportage? Który to rocznik?
domin749 - 2016-10-13, 13:56

Rocznik 2012, wersja L, benzyna.
Ocena: bez zastrzeżeń. Przez cztery lata przejechałam ponad 60 tys. W tym czasie nie doszło do jakieś awarii czy problemu z autkiem (oprócz wymiany klamki, łącznika stabilizatora). Auto serwisuje zgodnie z książką - co dwa lata lub 20 tys. i co rok olej). Wcześniej jeździłem 4,5 roku cee'd sw ale z silnikiem diesla - auto bez zarzutu. W porównaniu z cee'd sw sportage ma malutki bagażnik (na szczęście psiak się jeszcze mieści) ale za to inne wrażenia z jazdy. Jeżeli chciałbyś kupować to polecam zarówno sportage jak i cee'd.

Teraz też z miłą chęcią kupiłbym sportage/tucsona nawet w wersji m 1,6 gdi ale cenowo (78 tys.) jest to dla mnie za dużo. Dlatego, jak pisałem w innym wątku, przyglądamy się z żoną stepwayowi z easy-r.
Ostatnio stały obok siebie sportage, tucson (obydwa nowe), tiguan i stepway i powiem szczerze nie wygląda tak źle. W hierarchii za wygląd byłby nr 2. Nowa kia zbytnio mi się nie podoba za to tucson zdecydowanie jest na tak.

walter_g - 2016-10-13, 14:19

Mnie strasznie korciła Kia Sportage ale niestety przegrała bagażnikiem... Jak tylko już nie będę potrzebował aż takiej pojemności (ze wględu na dzieciaki), to znów się pewnie do niej będę przymierzał:) No chyba że nowy Duster będzie miał wygodniejsze fotele :mrgreen:
GRL - 2016-10-13, 16:36

Konfigurator na stronie dacia.pl właśnie przestał działać dla Sandero i Logana.
Szykują poprawki.

walter_g - 2016-10-17, 09:03

Są już cenniki Sandero i Logana MCV po liftingu:

http://www.dacia.pl/kontakt/cenniki-i-katalogi.jsp

Brakuje nowego cennika dla Logana.

laisar - 2016-10-17, 09:44

walter_g napisał/a:
Są już cenniki Sandero i Logana MCV po liftingu

Fabryczne LPG za 2500 zł :shock:

mojo - 2016-10-17, 10:10

laisar napisał/a:
Fabryczne LPG za 2500 zł :shock:


Tak wychodzi i w Sandero i w MCV ale to może być polityka związana z "odchodzeniem" od diesla bo w przypadku ropniaków oferta jest też uboższa. Jak ktoś nie wie co moment obrotowy to "łyknie" to tce z lpg bo "kuni" ma co najmniej tyle samo :mrgreen:

laisar - 2016-10-17, 10:21

mojo napisał/a:
Jak ktoś nie wie co moment obrotowy

Nawet jak się wie to można po prostu nie lubić diesli, z dowolnych powodów.

DrOzda - 2016-10-17, 10:49

Tylko błagam nie zaczynajcie kolejnego flejmu o momencie obrotowym - już dwadzieścia lat temu na pl.misc.samochody się to zaczęło ....
mbar - 2016-10-17, 12:16

laisar napisał/a:
walter_g napisał/a:
Są już cenniki Sandero i Logana MCV po liftingu

Fabryczne LPG za 2500 zł :shock:


Przed liftingiem fabryczne też kosztowało 2500. Dokładnie tyle co do złotówki "dopłacałem" do MCV w wersji LPG w porównaniu do TCe90 bez LPG.

laisar - 2016-10-17, 12:45

mbar napisał/a:
Przed liftingiem fabryczne też kosztowało 2500

Rzeczywiście, od początku grudnia 2014. Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi i dopiero teraz rzuciło mi się w oczy...

Haczyk jest taki, że w zależności od modelu dotyczy tylko niektórych wersji.

Podobnie z instalacją dilerską - była w tej samej cenie i też dotyczyło to wybranych konfiguracji.


Ciekawe tylko czy coś poprawili w kwestii problemów przy przełączaniu paliw...

GRL - 2016-10-17, 13:29

Zabrali Open Edition i wstawili z powrotem Ambiance.
Przy okazji tak skonfigurowali, żeby nie chciało się tej wersji kupować.
1,5x droższa klima + dopłata za światła przeciwmgłowe + dopłata za radio
I w ten sposób lądujemy już zbyt blisko Laureate, żeby nie dołożyć tych kilku setek i mieć znacznie więcej bajerów w śmiesznej cenie.
Szach i mat. :-/

mbar - 2016-10-17, 14:29

laisar napisał/a:
Ciekawe tylko czy coś poprawili w kwestii problemów przy przełączaniu paliw...


Jak jest ciepło (>10 stopni mniej więcej), to przełączanie jest praktycznie momentalne. W lato to ledwo z garażu zdążyłem wyjechać i już byłem na LPG :)
Teraz to już trzeba dłużej pojeździć (1-2 km), żeby czujnik temperatury LPG na listwie wtryskowej załapał (tak, nie tylko temperatura silnika / wody reduktora się liczy do przełączenia).

laisar - 2016-10-17, 14:46

DrOzda napisał/a:
nie zaczynajcie kolejnego flejmu o momencie obrotowym

W ogóle nie ma tu o czym flejmować - moment nie jest ani jedynym parametrem silnika, ani najważniejszym, ani nawet "obiektywnym" (ze względu na różnice jego przebiegu).

DrOzda - 2016-10-17, 14:51

Ale wyznawcom Św. Momentu pod wezwaniem Rudolfa Diesla tego nie wytłumaczysz i już. Możesz się posiłkować fizyką ale na końcu się dowiesz że "diesel to ma kopa" ....
laisar - 2016-10-17, 16:19

DrOzda napisał/a:
diesel to ma kopa

Czasem ma, czasem nie ma... zależy jaki, w czym, kiedy i jak mierzonego (:

_Udowodnić_ nie da się wyższości w żadną stronę - wszystko sprowadza się do subiektywnych założeń w rodzaju "idealnie sferycznych krów w całkowitej próżni", czyli koniec końców "lubię / nie lubię, I Co Mi Pan Teraz Zrobi?".

pixa - 2016-10-17, 19:07

Cóż, było lepiej :-) Sandero Open z klima, radiem i metalikiem (tym w promo) wychodziło prawie 2000 zl taniej niż nowa wersja z takim samym wyposażeniem (klima, radio, +310 zł za światła p. mgielne). Nawet gdyby odliczyć metalik to i tak sporo zostawalo w kieszeni. I wole 1.2 niz te nowe 3 cylindry. W wersji za 33900 nie można też dołożyć centralnego zamka. Chyba kupiłem w odpowiednim momencie.


A co do LPG to mi zaoferowali we Wro za 5.000 zl, wiec nie wiem komu daja za 2.500.

brzuch0 - 2016-10-17, 19:42

pixa napisał/a:


A co do LPG to mi zaoferowali we Wro za 5.000 zl, wiec nie wiem komu daja za 2.500.

2,5 tys różnica w w przypadku wyboru silnika 0.9 T i montaż fabrycznej instalacji, poza tym salon we Wrocławiu jest jakiś dziwny na maile odpowiadają po miesiącu bez żadnych odpowiedzi na zadane pytania po wszystko trzeba dzwonić

goswee - 2016-10-17, 21:58

laisar napisał/a:
DrOzda napisał/a:
diesel to ma kopa

Czasem ma, czasem nie ma... zależy jaki, w czym, kiedy i jak mierzonego (:

_Udowodnić_ nie da się wyższości w żadną stronę - wszystko sprowadza się do subiektywnych założeń w rodzaju "idealnie sferycznych krów w całkowitej próżni", czyli koniec końców "lubię / nie lubię, I Co Mi Pan Teraz Zrobi?".


Diesel daje wrazenie kopa i to wszystko. Obecnie jezdze stiolo jtd 115 KM (bylo kiedys, teraz pewnie mniej) i rapidem 1.4 tsi 122KM.
Fiat daje odczucia lepsze mimo ze jest ciezszy. Skoda dzieki turbo tez wrazenia daje niezle ale dopiero powyzej 4 tys obr. i ciagnie az do 6,5 tys.
Po krotkiej przejazdzce Dusterem 115 KM bez turbo uwazam, ze sprawia wrazenie mulastego a tak naprawde ma osiagi do setki takie jak stilo, ktory sprawia wrazenie najbardziej wciskajacego w fotel z tej trojki.

Krotko: wolnossaca benzyna umie tyle samo co turbodiesel i zawsze uwazalem, ze nie ma lepszych silnikow niz wolnossace :D
I pomimo olbrzymiej milosci do mojego stilonka, milosnicy turbodiesli to masosado i slon nadepnal im na ucho, bo lubia dzwieki klekotow :D

arczi_88 - 2016-10-17, 22:05

W związku z powyższym idę naszykować 10 kg popcornu, się będzie działo :-D
mojo - 2016-10-18, 08:18

DrOzda napisał/a:
Ale wyznawcom Św. Momentu pod wezwaniem Rudolfa Diesla tego nie wytłumaczysz i już. Możesz się posiłkować fizyką ale na końcu się dowiesz że "diesel to ma kopa" ....


Dane z autocatalog:
Lodgy 5 bieg czas od 80 km/h do 120 km/h
1.6 - 20 sek
dci 110 - 15 sek

MCV 5 bieg 80-120:
tce90 - 25,9
dci90 - 13,0

Moc taka sama bo 90KM a moment 135Nm i 220Nm
- i o tym piszę.

Normalny użytkownik w takich właśnie warunkach w 80% wyprzedza i te 5 sek to jeden tir w tą w tamtą.

Uturbione benzyny są już z td porównywalne np tce115 tylko przy wykorzystaniu ich możliwości będą więcej paliły niż w takich samych warunkach td.

Nie jestem przeciw benzynie ale w autach typu RS, OPC a w daci dla rześkiego emeryta dci uważam za lepszy wybór.

goswee - 2016-10-18, 08:37

no jak komus sie nie chce wrzucic 4 to rzeczywiscie bedzie przyspieszal w zolwim tempie.
a na 3 pewnie diesel zostanie w tyle, nie?

mojo - 2016-10-18, 08:52

goswee napisał/a:
no jak komus sie nie chce wrzucic 4 to rzeczywiscie bedzie przyspieszal w zolwim tempie.
a na 3 pewnie diesel zostanie w tyle, nie?


Masz rację tylko jak ktoś lubi redukcję o 2 w dół, obroty blisko maksa i te adrenalinkę "zdążę czy nie" to na dacia.pl raczej nie zajrzy a o tym aucie i jego wersjach silnikowych rozmawiamy.

laisar - 2016-10-18, 09:36

mojo napisał/a:
jak ktoś lubi

A Nie Mówiłem... :mrgreen:

goswee - 2016-10-18, 10:00

a jak mozna nie lubic redukcji o 2 biegi i but do podlogi... emocje od razu rosna x2 :D
a ciekaw jestem kto z milosnikow diesli lub mikroturbo benzynowek jezdzilb po gorach? benzyniak 1.6 bedzie w stanie zastapic hamulec na zjezdzie a ani diesel ani 0.9 biturbo 200 KM nie poradzi.
dobra, ja juz sie zamykam, bo offtopa zrobilem celiezkiego :D

walter_g - 2016-10-21, 20:35

W Renault Polska chyba zatrudnili praktykantów, bo zamiast dzisiaj wrzucić nowy cennik Logana po lifcie, wrzucili cennik z 01.06.2016:

http://www.dacia.pl/media...a2/AM16_LO2.pdf

Czekamy w takim razie na aktualizację. Podejrzewam, że salony już mają nowe ceny ale akurat w tym tygodniu mi nie po drodze do żadnego.

EDIT: Cennik Sandero po lifcie nagle... zniknął - ciekawe co tam ciekawego wymyślą :-D Może uzupełnią osiągi.

Szlepster - 2016-10-23, 12:39

W ogóle mają pierdzielnik. Wczoraj zamawialismy Logana MCV po lifcie, cena samego auta jest 50 złotych niższa od ostatniej ale np. W systemie u nich lakier kosztuje 1900, a w cenniku na oficjalnej stronie 1700 złotych
maciek - 2016-10-23, 18:12

walter_g napisał/a:
Podejrzewam, że salony już mają nowe ceny ale akurat w tym tygodniu mi nie po drodze do żadnego.
.


to wcale nie jest takie pewne ;-)

krimar - 2016-10-26, 19:09

Cennik MCV obowiązujący od 14.10 zawiera już model z silnikiem sce75 - czyli 1,0 zamiast 1,2.
http://www.dacia.pl/media...e9/AM16_LM2.pdf
Dane techniczne w cenniku
moc kW/KM 54/73 (tylko dlaczego silnik się nazywa sce75 zamiast sce73?)
Prędkość maksymalna - brak danych
Przyspieszenie - brak danych
Emisja Co2 - brak danych
Zużycie paliwa - brak danych

Czy oni myślą, że ktoś zamówi kota w worku?

mojo - 2016-10-26, 20:58

krimar napisał/a:
Czy oni myślą, że ktoś zamówi kota w worku?


brak danych

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jas_pik - 2016-10-26, 21:05

krimar napisał/a:
dlaczego silnik się nazywa sce75 zamiast sce73?

chłyt marketingowy

goswee - 2016-10-26, 22:08

w ogole to czemu nie zostswili sce z lodgy/duster tylko dali mniejszy??
laisar - 2016-10-26, 22:36

Oficjalnie ma mniejsze zużycie paliwa...
benny86 - 2016-10-29, 21:15

W sumie idąc matematycznym krokiem myślenia to ten niby 1.2 75 czy 73 KM powinien nazywać się 1.1, bo ma pojemność 1149 cm3... W sumie taki układ mi odpowiada, chcąc tanie,nowe auto z klimą biorę Opena za te 36 kzł, więcej śmigam w trasie i/lub mam cięższą nogę - biorę tce/dci... Jak dla mnie w budżetowych ofertach Dacia obecnie wymiata, ale Chevrolet za dobrze się trzyma żebym się go pozbywał...
pixa - 2016-10-30, 11:24

Opena już nie kupisz. Nowa wersja z tym samym wyposażeniem (klima, radio, swiatla p. mgielne, metalik, ale bez centralnego zamka - nie ma go w opcji w niższych modelach) kosztuje ok 2000 więcej niż Open.
benny86 - 2016-10-30, 11:34

No ok, ale z drugiej strony - co kupimy u konkurencji za taką kasę? Typowy segment A, Panda, Citigo i bliżniaki? Mam 188 cm, 100 kg i w Sandero/Logan siedzę wygodnie podobnie jak w swoim Aveo, ale Logan ma nad Chevym przewagę że przy "moim" ustawieniu fotela z tyłu jest zdecydowanie więcej miejsca.
franius - 2016-10-30, 12:20

pixa napisał/a:
Opena już nie kupisz. Nowa wersja z tym samym wyposażeniem (klima, radio, swiatla p. mgielne, metalik, ale bez centralnego zamka - nie ma go w opcji w niższych modelach) kosztuje ok 2000 więcej niż Open.


Ambiance jest tak skonfigurowane, że dokładjąc klimę (bez tego nie sprzedasz później auta nawet) + pakiet komfort (bez tego może ci się nie udać wygodnie usiąść za kierownicą) + Radio BT (bo to chyba każdy uważa za standard w obecnych czasach) zbliżamy się do wersji Laurette, która ma przecież kilka dodatkowych rzeczy - jak chociażby centralny zamek z pilota i np. el. szyby przednie i lusterka (sterownie i podgrzewanie) + klamki i lusterka w kolorze nadwozia oraz światła przeciwmgłowe (kto jechał w górach nad ranem lub w nocy we mgle ten wie jak bardzo warto do tej opcji dopłacić)

Dacia sprytnie to skalkulowała, żeby opłacało się kupować tylko Laureate...

pixa - 2016-10-30, 14:46

Zgadza się. Jednak Open było ciekawsza opcja :-)
walter_g - 2016-10-30, 19:01

Spokojna głowa, w przyszłym roku Dacia na pewno puści jakąś wersję limitowaną

Będzie pewnie nazywać się Re-Open albo Closed czy coś w ten deseń ;-)

mojo - 2016-11-13, 17:57

No to już sk... podnieśli ceny. MCV z dci 90 tylko w wersji Prestige i to na dodatek bez kół :!: bo stalowe nie występują a za alu trzeba dopłacić czyli jak wybiorę z cennika to nie będę miał kół. W sumie bez kół to i bezpieczniej i na długo starczy bo od samego wsiadania i wysiadania na cegłach to "pojeżdżę" dłużej jak włodarek :lol:
Lakier metalik skoczył z 1700,00 na 1900,00.
Widać od wpieprzania płazów to się tak w głowie mąci, że się myśli że dci90 to sportowy silnik do ekskluzywnych limuzyn.

laisar - 2016-11-13, 18:26

mojo napisał/a:
stalowe nie występują

A w katalogu piszą, że właśnie stalowe, a alu jako opcja - i komu tu wierzyć? Trudny wybór...

mojo napisał/a:
Lakier metalik skoczył z 1700,00 na 1900,00.

W nowej MCV tyle kosztował od jej premiery w 2013 r.

mojo - 2016-11-13, 18:32

laisar napisał/a:
A w katalogu piszą, że właśnie stalowe, a alu jako opcja - i komu tu wierzyć? Trudny wybór...


Na stalowych jest "-" to chyba niedostępne, na alu nie ma "kropki" tylko opcja z dopłatą 1100 czyli wg mnie stalowe niedostępne za alu dopłata.

Co do lakieru metalic to sprawdzałem wcześniej i było 1700,00 a nie 1900,00. Sprawdzałem bo wole metalic a mcv chce/chciałem kupić choć za chwile Dacie chyba oleje.

Tak pobieżnie to za 3300,00 dostaje się teraz media navi, no bardzo śmiesznie.

laisar - 2016-11-13, 20:21

mojo napisał/a:
Na stalowych jest "-" to chyba niedostępne

W cenniku.

W katalogu od Accessa do Laureate są podane stalowe, od Laureate jako opcja alu.

(Fakt, że poprzednio alu były w opcji także w wersji Open, no ale to chwilowo, jak to w seriach limitowanych).

mojo napisał/a:
lakieru metalic to sprawdzałem wcześniej i było 1700,00 a nie 1900,00

We wszystkich cennikach nowego logana MCV drugiej generacji pierwszej fazy metalik kosztował 1900 zł.

W pierwszym cenniku II fazy z 14.10.2016 pojawiła się cena 1700 zł, w drugim cenniku, z 02.11.2016, z powrotem jest 1900.

MSZ jakoś niezbyt trafne jest zatem określenie tego jako "sk... podnieśli ceny" <:

mojo napisał/a:
pobieżnie to za 3300,00 dostaje się teraz media navi

Ja tam widzę w cenniku 950 plus 3500 różnicy między Ambiance a Laureate - czyli za pozostałe wyposażenie poza MediaNav.

Szlepster - 2016-11-13, 22:36

Ja swojego MCV zamawiałem 22 października i w cenniku było 1700 za lakier, ale w systemie u nich byl 1900, tak że to musiał być jakiś błąd. Bo też się o to kłóciliśmy, ze jak to... itp itd sprzedawca w systemie miał 1900 i nic nie mógł z tym zrobić.

Ale można wychaczyc zimówki za 1 zł jeżeli ktoś bierze kredyt w Daci i rocznik auta 2016.
Ja mam tam zamiar jechać i wywalczyć te opony za złotówkę bo połowe auta biorę w kredycie ;)

Cytat:
Ja tam widzę w cenniku 950 plus 3500 różnicy między Ambiance a Laureate - czyli za pozostałe wyposażenie poza MediaNav.

dokładnie to 3610 i brak elektrycznych szyb z przodu oraz rolety bagażnika

z innej beczki: kupiłem Easy Service na 5 lat czy obejmuje to też gwarancję?

GRL - 2016-11-14, 06:51

Ale trzeba przyznać, że to siara tak długo nie móc odświeżyć konfiguratora.
Tym bardziej, że wszelkie zmiany graficzne są już wprowadzone - zagraniczne strony Dacii mają identyczny konfigurator.
Trzeba tylko przetłumaczyć kilka pozycji oraz dodać lub odjąć kilka pozycji z wyposażenia.

Notabene pochrzanili również coś z wstępnym kalkulatorem kredytowym.
Suwakami ruszać można, ale nie idzie za tym żadna informacja odnośnie wysokości raty.

mbar - 2016-11-14, 08:16

Ja zamawiałem w lutym 2016 i za lakier dopłacałem 1900.
elamtero - 2016-11-14, 13:28

mojo napisał/a:
No to już sk... podnieśli ceny. MCV z dci 90 tylko w wersji Prestige i to na dodatek bez kół :!: bo stalowe nie występują a za alu trzeba dopłacić czyli jak wybiorę z cennika to nie będę miał kół. W sumie bez kół to i bezpieczniej i na długo starczy bo od samego wsiadania i wysiadania na cegłach to "pojeżdżę" dłużej jak włodarek :lol:
Lakier metalik skoczył z 1700,00 na 1900,00.
Widać od wpieprzania płazów to się tak w głowie mąci, że się myśli że dci90 to sportowy silnik do ekskluzywnych limuzyn.


Ten cennik to całkowite nieporozumienie. Znowu sprzedają wersję sprzed liftingu? 1.2 16V 75 ponownie dostępne? Jeszcze dwa dni temu były w tym cenniku grafiki przedstawiające MCV Ph II.
Mam nadzieje, że będzie ponownie dostępna wersja Laureate z dci 75, bo na to miałem zamiar kupić w nowym roku :-/

laisar - 2016-11-14, 13:38

Chłopaki, skupcie się - przecież teraz aktualne są _dwa_ cenniki: osobno na ph1, dopóki ostatnich nie sprzedadzą (co może trwać jeszcze po Nowym Roku), oraz osobno na nowo wchodzącą ph2...

Ph1 - "Dacia.PL / Samochody nowe / [podstrona modelu]" oraz "Dacia.PL / Cenniki i katalogi"

Ph2 - "Dacia.PL / Samochody nowe / Premiery Dacia / [podstrona modelu]"

elamtero - 2016-11-14, 13:53

Dzięki, wcześniej cennik dla PH II był tam gdzie PH I teraz wszystko jest jasne :)
laisar - 2016-11-14, 14:03

Bo ony niezły burdel mają w tym Archeo...
walter_g - 2016-11-14, 23:04

laisar napisał/a:
Chłopaki, skupcie się - przecież teraz aktualne są _dwa_ cenniki: osobno na ph1, dopóki ostatnich nie sprzedadzą (co może trwać jeszcze po Nowym Roku), oraz osobno na nowo wchodzącą ph2...

Ph1 - "Dacia.PL / Samochody nowe / [podstrona modelu]" oraz "Dacia.PL / Cenniki i katalogi"

Ph2 - "Dacia.PL / Samochody nowe / Premiery Dacia / [podstrona modelu]"


Uo rany, przecież ja bym chyba do usr...j śmierci codziennie klikał w cennikach i czekał na cennik Logana po lifcie, a tu wsadzili w ogóle gdzie indziej.

Dzięki :-)

mojo - 2016-11-15, 11:00

laisar napisał/a:
Chłopaki, skupcie się - przecież teraz aktualne są _dwa_ cenniki: osobno na ph1, dopóki ostatnich nie sprzedadzą (co może trwać jeszcze po Nowym Roku), oraz osobno na nowo wchodzącą ph2...

Ph1 - "Dacia.PL / Samochody nowe / [podstrona modelu]" oraz "Dacia.PL / Cenniki i katalogi"

Ph2 - "Dacia.PL / Samochody nowe / Premiery Dacia / [podstrona modelu]"


Masz rację bo po Twojej sugestii to sprawdziłem tylko że ostatnio cennik ph2 był na głównej stronie mcv i zawierał dopłatę za metalic 1700,00 z resztą jest to jedyny cennik na głównej stronie mcv.
Takie prowadzenie strony jak to robi renault.pl jest karygodne i chyba więcej szkody to przynosi niż pożytku. Ta strona to czysta tragedia informacyjna a podobno za badania nad nią nawet płacili :mrgreen: śmiech na sali :mrgreen:

Orendas - 2016-11-18, 19:57
Temat postu: Osiągi 1.0 Sce 75
Witam wszystkich :-D

Znalazłem dziś informacje o osiągach nowego silnika - nie wiem, na ile są prawdziwe, ale przesyłam link: http://www.automarket.ro/...ecificatii.html

Kubuch - 2017-01-18, 20:45

Duster podrożał. Nie wiem dokładnie ile ale na pewno podrożał. Podrożały też dodatki - tu akurat pamiętam, że lakiery były po 1800 a traz 2000 i koło zapasowe było za 350 a teraz 400. Coraz mniej się Dacia opłaca :P
walter_g - 2017-01-18, 23:35

Mam cennik z września 2016 i Laureate jest w tej samej cenie 50.600 ale fakt - podrożały dodatki.

Metalik - droższy o 100 zł. (teraz 2.000 zł.)
koło zapasowe - droższe o 90 zł. (teraz 400 zł.)

Reszta bez zmian ;-)

mojo - 2017-01-19, 07:13

A koło zapasowe to jest wraz z podnośnikiem?
route2000 - 2017-01-19, 08:11

A jak zmienisz koło bez podnośnika??? :->
pawel1313 - 2017-01-19, 08:23

mojo napisał/a:
A koło zapasowe to jest wraz z podnośnikiem?

Nie dość że z podnośnikiem to i kluczem ;-)

route2000 - 2017-01-19, 08:29

pawel1313 napisał/a:
mojo napisał/a:
A koło zapasowe to jest wraz z podnośnikiem?

Nie dość że z podnośnikiem to i kluczem ;-)

Tylko że klucz jest taki szajsowaty, kilka razy je użyjesz i będzie się nadawał do wyrzucenia.
To już warto kupić porządny klucz, bo nic nie wiadomo co się zdarzy na pustym polu... ;-)

krimar - 2017-03-09, 20:45

Pojawił się cennik Sandero 2017 http://www.dacia.pl/media...-2017-price.pdf
Silnik 1.2 16V 75 ma * i informację poniżej "Aktualnie wersje z tym silnikiem możliwe w produkcji wyłącznie z opcją klimatyzacja manualna"
Cena wersji Access 29900 zł - czyli jak zamówić Accessa z 1.2 16V 75 to będzie klima w tej cenie (bo nie ma jej w Access jako opcja)?

Kauris - 2017-03-09, 23:55

Prędzej 1.2 16v nie będzie "aktualnie" dostępny w access.
benny86 - 2017-03-09, 23:57

Czyli 1.2 16v 75km jedynie jako laureate?
josio - 2017-03-10, 09:25

benny86 napisał/a:
Czyli 1.2 16v 75km jedynie jako laureate?
W końcu znaleźli patent żeby pozbyć się części 3 cylindrówek :)
kn - 2017-03-24, 21:36

Ceny easy service (temat pojawił się w moim wątku powitalnym, ale tam już się zrobiło mydło i powidło):
4 lata / 60k km: 1099,
5 lat i tysięcy kilometrów:
- 80: 1599,
- 100: 2599,
- 120: 3599,
- 150: 4599.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group