DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - [flota.com.pl] Sandero - praktyczny średniak

laisar - 2008-10-15, 13:45
Temat postu: [flota.com.pl] Sandero - praktyczny średniak
http://www.flota.com.pl/?id=23734

- ogólnie: chwalą, nawet dość obiektywnie, tylko jak zwykle "rażą twarde plastiki" (przytulają się czy co?) oraz to spalanie... Ja mam trudności wykręcić tyle MCV-ką <:

Marek1603 - 2008-10-16, 08:29

A może zatankowali gorszej jakości paliwo na jakiejś nie markowej stacji - w stodole ;-)
Endi85 - 2008-10-16, 17:28

powiem że moja smaży 8,7 LPG na setke jeżdżąc po warszawie - przynajmniej tak twierdzi komputer :)
Gregosa - 2008-10-17, 17:38

Endi85 napisał/a:
powiem że moja smaży 8,7 LPG na setke jeżdżąc po warszawie - przynajmniej tak twierdzi komputer :)

Bez jaj. Skoro LPG idzie ~15% więcej niż PB, to miałbyś 7l/100 benzyny... po zakorkowanym mieście :shock:

laisar - 2008-10-17, 18:18

Cytat:
LPG idzie ~15% więcej niż PB

Spotkałem się już z opinią, że to przeterminowany mit i dobrze ustawione sekwencje nie wykazują tej właściwości.

Ale bez względu na to:
Cytat:
miałbyś 7l/100 benzyny... po zakorkowanym mieście

- to też jest możliwe: zależy gdzie i kiedy się jeździ. Np ja teraz po wakacjach jeżdżę najczęściej po 22, więc być może też by mi się udało zbliżyć do takiego wyniku.

mter - 2008-10-17, 19:02

Jak rozmawiałem kiedyś z kuzynem, który prowadzi wiele lat serwis samochodowy, to mówił że gaz to jest dobry do kuchenek :D. Ale chyba tak na prawdę to wszystko zależy od instalacji i odpowiedniej regulacji.
Lupo - 2008-10-18, 11:19

mter napisał/a:
gaz to jest dobry do kuchenek

Typowe stwierdzenie osob ktore o gazie nie maja pojecia i wkurza ich na stacji gdy widza jak ktos tankuje za polowe..

Ja powiem tak, w obecnym aucie od 3 lat jezdze na gazie. Ale - uwaga, wbrew wszelkim opiniom ze sie nie da, tylko i wylacznie na gazie! Na gazie odpalam, rowniez przy -20 na dworze i jezdze. Instalacje benzynowa mam wogole rozmontowana, a gazowa troche przez siebie przerobiona. Wbrew pozorom jazda tylko na gazie nie niszczy ani silnika , ani parownika - dopiero po 5 latach wzialem sie za regeneracje (2 dni temu) i musze powiedziec ze roznica jest nie duza, a calosc nie byla jakos bardzo sfatygowana.

Da sie wyregulowac instalacje gazowa zarowno tak by palil tyle co PB, jak i tak by silnik byl mocniejszy niz na PB (instalacja BLOS-a, niestety nieduzo wieksze spalanie).

Tak ze zdecydowanie jestem zwolennikiem gazu i twierdze ze da sie wszystko. Jednak trzeba bardzo o instalacje dbac..

I tu sie pojawia najwiekszy problem, ktory sprawia ze do Dacii gazu nie zaloze za zadne skarby swiata...

99,9% zakladow montujacych/serwisujacych lpg na naszym rynku to patalachy nie majace specjalnie pojecia o tym jak to dziala i jak to trzeba zrobic..

99,9% mechanikow nie ma pojecia o gazie lpg.

Jaki jest tego final? Ze jak cos sie popsuje to mechanik stwierdza ze to napewno przez gaz i trzeba jechac do gazownika, a gazownik stwierdza ze gaz jest ok i to napewno wina silnika a on nie jest mechanikiem..

Dlatego nauczylem sie moj obecny samochod pod kazdym wzgledem serwisowac sam. Ale obecnie nie mam juz na to zbytnio czasu i wlasnie dlatego nie zaryzykowalbym montazu gazu do dacii - chyba ze mialbym jakis dobry zaprzyjazniony i sprawdzony serwis lpg lub duzo wolnego czasu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group