DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

ASO - SZCZECIN - Polmotor, ul. Struga

TomaszDuster - 2015-12-22, 11:58
Temat postu: Aso Szczecin.
Ponoć od kilku miesięcy jako ASO w Szczecinie - wystepuje Polmotor na Struga. Informacja z centrali Dacia.
TomaszDuster - 2016-01-01, 22:05
Temat postu: Aso Szczecin,
Ponieważ zbliżał mi się termin przeglądu Dustera więc trzeba było działać. W Szczecinie do ASO Dacia - Polmotor nie chciałem jechać, bo oni dopiero będą się uczyć obsługi Daci. A ponieważ Dusterów w Szczecinie jest tylko kilka, to zanim się nauczą to miną wieki. Więc przegląd zrobiłem na Śląsku w Aso. Sprawnie i miło. Od razu zrobione badanie okresowe.
MaciejzAdamowa - 2017-02-16, 22:14
Temat postu: Dacia Szczecin
Witam serdecznie, chciałbym się zapytać, czy ktoś miał do czynienia z salonem Dacia w Szczecinie, kolega z pracy miał i kupił Dacie w Gorzowie....
GRL - 2017-02-16, 23:42

Hej, w sumie to trochę napomknąłem przed chwilą na ten temat w tym wątku => http://www.daciaklub.pl/f...1720734#1720734

Dodam jednak, że nie jestem użytkownikiem Dacii (dopiero się nad nią zastanawiam) więc bazuje raczej na plotkach niż własnych doświadczeniach. :)

route2000 - 2017-02-17, 09:00
Temat postu: Re: Dacia Szczecin
MaciejzAdamowa napisał/a:
Witam serdecznie, chciałbym się zapytać, czy ktoś miał do czynienia z salonem Dacia w Szczecinie, kolega z pracy miał i kupił Dacie w Gorzowie....

Teraz ludzie najczęściej kupują auta poza miejscem zamieszkania, bo dealerzy czasem oferują lepsze rabaty albo szybszy termin odbioru niż w miejscu zamieszkania, że niekiedy opłaca się pojechać przez pół Polski po auto.
A serwis możesz robić w każdym ASO Renault/Dacia w całej Polsce.

ejayy - 2017-04-08, 14:26

W serwisie Polmotora byłem z moją Dacią Sandero już 2 razy i na razie nie ma na co narzekać.

Pierwsza wizyta w czerwcu 2016 - przegląd standardowy, miła obsługa, wstępna wycena przez telefon (nie robili krzyku z informacji o przyjeździe z własnymi materiałami), zero obsuwy. Przy przeglądzie wyszła drobna wada w manszecie skrzyni biegów ("pocenie się") - umówiliśmy się na termin naprawy na kilka dni do przodu i wymienili to w ramach gwarancji.

W grudniu z kolei miałem problem z zamkiem w tylnych drzwiach (zapatki nie wracały na swoje miejsce i drzwi się blokowały - trzeba było od środka szarpnąć) + awaria świateł stopu (spalenie sie jakiegoś przewodnika, przy korzystaniu z pedału hamulca komputer pokładowy nie był w stanie przekazać sygnału na tylne światła) - również wymiana w ramach gwarancji, całość trwała około 60 minut.

Za 2 miesiące mam kolejny przegląd i już wiem, że nie warto na razie szukać innego ASO w regionie bo chłopaki z Polmotora już dobrze ogarniają.

GRL - 2017-04-08, 14:38

Daj znać odnośnie kosztów przeglądów, które u nich robiłeś.
Ile i za jaki zakres robót/części.
Wiem, że ludzie jeszcze niedawno jeździli np. do Gorzowa, że względu na "bardziej ludzkie" stawki niż w Szczecinie.
Aczkolwiek to tylko zasłyszane plotki, wolałbym suche fakty.

ejayy - 2017-05-05, 14:44

Przepraszam, że tak późno :) Co do stawek:
- jeżeli nie masz własnych części to wymiana oleju silnik., filtra oleju,uszczelki korka spust. filtra kabinowego i kontrola ogólna (spisali to jako 20 rożnych parametrów silnika, nadwozie) = 900 zł
- z własnymi częściami - około 270-300 zł (może się wahać bo liczy się liczba roboczo godzin, a za 1h proszą chyba 120 zł)

Teraz byłem omówić wizytę na kolejny przegląd z czyszczeniem klimy i własnymi częściami i wstępnie wycenili to na 400 zł, ale przy samym przeglądzie pewnie wyjdzie w praniu.

Czy jest sens jeździć do Gorzowa? Niektórzy pewnie zaoszczędzą z 20-40 zł. Dla mnie Polmotor jest sprawdzony, pewny. Miałem obawy czy nie potraktują nowej marki jako kary za grzechy, ale miło się zaskoczyłem.

ejayy - 2017-05-24, 18:46

Kolejny przegląd Sandacza w Polmotorze za mną:

- wymiana oleju
- wymiana filtra kabiny
- wymiana filtra oleju
- czyszczenie klimy

Miałem części własne wiec za robociznę zapłaciłem 260 zł (wyliczyli 1.2 rbh) + 90 zł za wymianę filtra kabiny + 99 zł za czyszczenie klimatyzacji.

Jjflash - 2017-07-02, 16:38

ejayy napisał/a:
Przepraszam, że tak późno :) Co do stawek:
- jeżeli nie masz własnych części to wymiana oleju silnik., filtra oleju,uszczelki korka spust. filtra kabinowego i kontrola ogólna (spisali to jako 20 rożnych parametrów silnika, nadwozie) = 900 zł


Te ceny jak na przeglad budzetowego auta to skandal ale to norma dla zdziercow z polmotoru. Jak wskazuje lektura tego forum w calej Polsce 2 razy taniej. Pisalem do Renault by cos zrobili z monopolista ale bredzili cos o braku wplywu na dealerow. Pozostaje omijac polmotor szerokim lukiem.

Jjflash - 2017-07-02, 17:03

Nie trzeba robic przegladow w ASO by nie tracic gwarancji. Szczegolnie wazne w miastach takich jak Szczecin gdzie monopolista polmotor wycenia przeglad 2 razy drozej niz w calej Polsce. A i rabaty na nowe auto gdzie indziej mozna wytargowac. Moze Renault czyta forum i cos z tym zrobi bo kontakt z BOK bez rezultatu.
ejayy - 2017-07-10, 08:35

Bez przesady, jak widać po niektórych wątkach ceny w PL są różne, raz wyższe raz niższe. Poza tym w dobie Internetu i możliwości zamawiania części door-to-door przegląd można zamknąć w kwocie 350 zł co jest już kwotą całkiem ok. Nie masz własnych części? Musisz zapłacić, ale to stara rynkowa zasada.

Polmotor jest bardzo dobry, ma świetną obsługę i przede wszystkim idą na rękę klientowi bardzo mocno (potrafili wcisnąć mnie w kalendarz mimo wszystko). Ile bym oszczędził u "wujka" w innym zakładzie? 30-50 zł?

d3mol3k - 2018-01-15, 22:10
Temat postu: Re: Dacia Szczecin
MaciejzAdamowa napisał/a:
Witam serdecznie, chciałbym się zapytać, czy ktoś miał do czynienia z salonem Dacia w Szczecinie, kolega z pracy miał i kupił Dacie w Gorzowie....


Po roku powiem tak - nic się chyba nie zmieniło ale po ostatniej wizycie w tym salonie w tę sobotę wyszliśmy zniesmaczeni obsługą klienta i jedziemy do Gorzowa do Da-Ko właśnie zdobyć informacje i takie tam.

Jjflash - 2018-01-16, 09:20

Przeglad Dacia Sandero - cena w Renault Warszawa 450 pln. Polmotor Szczecin 2 x tyle. jakieś pytania? Czy Dacia / Renault coś z tymi zdziercami zrobi?
kn - 2018-01-16, 22:26

Pytanie na kanwie tych różnic. Czy ktoś robił przegląd za granicą? Ze Szczecina blisko :), cena raczej mało konkurencyjne, ale ciekaw jestem formalnej strony. Oficjalnie pewnie nie, bo gwarantem jest RP, ale czy wymaga serwisowania w ASO na terenie kraju działania? Tak mi przyszło do głowy czytając o Szczecinie.
CzarnY - 2018-01-16, 23:56

Z tego co wiem, to respektowane przeglądy są wykonywalne przez wszystkie stacje aso w całej europie. Tak to tłumaczono- specjalnie się dopytywałem, po często jeżdżę do włoch - i chodziło i mi o przegląd na tamtym rejonie akurat.
Piotrek721015 - 2018-01-17, 08:35

Kolega, który miał BMW serii 5 serwisował je początkowo w Poznaniu, a następnie w Berlinie, bo było taniej i bliżej. Serwis oczywiście w ramach gwarancji.
ejayy - 2018-01-24, 13:03

Jjflash napisał/a:
Przeglad Dacia Sandero - cena w Renault Warszawa 450 pln. Polmotor Szczecin 2 x tyle. jakieś pytania? Czy Dacia / Renault coś z tymi zdziercami zrobi?


Mam Dacie Sandero i 2x serwisowałem ją w Polmotorze Szczecin i za oba przeglądy zapłaciłem 450 zł, ale...łącznie. Jaki miałeś zakres przeglądu? Własne części w obu przypadkach?

ejayy - 2018-03-26, 20:18

Kolejna wizyta w Polmotorze, tym razem na wymianę tarcz i klocków hamulcowych. Wcześniej zrobiłem małe rozeznanie w warsztatach w okolicy i każdy brał za tę czynność około 200 PLN (najtaniej wychodziło 180). W Polmotorze zapłaciłem po rabatach 221 zł + zrobili mi mini przegląd najważniejszych elementów w aucie. Nienajgorzej, ale obsługa klienta na wysokim poziomie i od razu zaproponowali przy okazji przeglądu wymianę świec zapłonowych na zamienniki Motrio lub oryginały - fajnie, że dają jakąś alternatywę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group