DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - stawki ubezpieczeniowe

piku - 2016-03-12, 12:52

http://www.daciaklub.pl/f...1693444#1693444
jas_pik napisał/a:
19 latek ze świeżym prawej jazdy


To może być przyczyna. Ja miałem propozycję dla stałego klienta z pełnymi zniżkami. Zapłaciłem pełne ubezpieczenie (OC, NW, AC, Assistance) przy wartości auta 29 tys. - 1214 zł.

jas_pik - 2016-03-12, 16:38

Przyczyn jest wiele - ale zgodnie z cennikami firm ubezpieczeniowych najważniejszym kryterium ceny jest pojemność silnika - chociaż w tym przypadku wynosi on 0 cm3 ( słownie zero cm3) bo to samochód elektryczny to wiek/okres posiadania PJ oraz brak zniżek do tego doprowadził. ale gdyby nie był mieszkańcem Warszawy to i tak cena byłaby znacznie niższa.
Karenzo - 2016-03-12, 18:35

cordobe 1399 cm3 za 350 zł w mbanku synowi ubezpieczyłem z medlunkiem w wawie
oczywiście auto na mnie

Cav - 2016-03-12, 23:31

jas_pik napisał/a:

Najniższa stawka ubezpieczenia OC dla 16 letniego Peugeota 106 dla syna wyniosła 1250 zł w PZU, w każdej innej firmie była wyższa od 180 do 400 zł ( żeby było jasne 19 latek ze świeżym prawej jazdy


Było sobie założyć konto w mbanku.
Tam nie ma szczególnych dopłat w takim przypadku.

Dlatego ubezpieczenie auta syn ma na mnie, właśnie w mbank.

jas_pik - 2016-03-12, 23:41

Cav napisał/a:
Dlatego ubezpieczenie auta syn ma na mnie, właśnie w mbank.

Zbyt dużo kasy straciłem przez ten bank.
Od 10 lat nie potrafią nawet poprawnie zamknąć konta internetowego przez co narazili mnie na poważne problemy.
A chodziło o ubezpieczanie samochodu na syna - sprawy podatkowe.
Ubezpieczenie na inną osobę jest to pewne obejście prawa które w PL jeszcze się sprawdza ale poza już nie.
Ale swoją droga możesz sprawdzić cenę ubezpieczenia takiego samochodu ( Pug 106 Electric 99rok)

Cav - 2016-03-12, 23:44

jas_pik napisał/a:

A chodziło o ubezpieczanie samochodu na syna - sprawy podatkowe.
Ubezpieczenie na inną osobę jest to pewne obejście prawa które w PL jeszcze się sprawdza ale poza już nie.


Jego auto jest też na mnie w połowie, właśnie w tym celu, więc wszystko na legalu.

route2000 - 2016-03-14, 11:23

Cav napisał/a:
Jego auto jest też na mnie w połowie, właśnie w tym celu, więc wszystko na legalu.

Czyli w dowodzie rejestracyjnym jesteś pierwszym współwłaścicielem, a drugim współwłaścicielem jest syn czy odwrotnie?
Chodzi o to, czy co jest ważne dla firmy ubezpieczeniowej - wpis pierwszego współwłaściciela czy obojętne dla zniżki w ubezpieczeniu auta?

fotorobart - 2016-03-14, 12:46

route2000 napisał/a:

(...)
Chodzi o to, czy co jest ważne dla firmy ubezpieczeniowej - wpis pierwszego współwłaściciela czy obojętne dla zniżki w ubezpieczeniu auta?


jeśli chodzi o małżonków jeśli nie ma rozdzielności majątkowej to nie ma znaczenia

route2000 - 2016-03-14, 13:19

Ale chodzi mi o to na linii ojciec - syn. Reszta mnie nie obchodzi.
Cav - 2016-03-14, 14:43

route2000 napisał/a:
Cav napisał/a:
Jego auto jest też na mnie w połowie, właśnie w tym celu, więc wszystko na legalu.

Czyli w dowodzie rejestracyjnym jesteś pierwszym współwłaścicielem, a drugim współwłaścicielem jest syn czy odwrotnie?
Chodzi o to, czy co jest ważne dla firmy ubezpieczeniowej - wpis pierwszego współwłaściciela czy obojętne dla zniżki w ubezpieczeniu auta?


ZTCW obojętne, ubezpieczyć może ktokolwiek, bo i tak współwłaność jest 50/50.
Ale w dowodzie na pierwszym jestem ja i nie sprawdzałem innych opcji, więc głowy nie dam czy jakiś dziwoląg nie postanowi się uprzeć.

Karenzo - 2016-03-14, 16:00

Przy kupowaniu ubezpieczenia jest wybór od kogo bierzemy zniżki
keikan - 2016-03-17, 08:14

piku napisał/a:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1693444#1693444
jas_pik napisał/a:
19 latek ze świeżym prawej jazdy


To może być przyczyna. Ja miałem propozycję dla stałego klienta z pełnymi zniżkami. Zapłaciłem pełne ubezpieczenie (OC, NW, AC, Assistance) przy wartości auta 29 tys. - 1214 zł.


Ja właśnie jestem po rozmowie z moim agentem Warty.
Wartość auta 26.ooo PLN. Ubezpieczenie pakiet:
1/ OC/AC komfort, (w razie kolizji liczą wartość auta z polisy, a nie z dnia zdarzenia oraz jedna szkoda w roku bez wpływy na zniżki)
2/ Assistance Złoty +, (holowanie do 400 km, hotel, auto zastępcze na 5 dni)
3/ Autoszyby (do 5 wymian szyb w ciągu roku bez utraty zniżek)
4/ NW (na 20.000 PLN)

Łącznie 1600 PLN na rok.

Piitubski - 2016-04-16, 10:38

Dostałem od dilera ofertę na ubezpieczenie nowego Dustera. Wartość samochodu 55 tysięcy, pakiet PZU 2300 zł. Mieszkam w Warszawie. Dość drogo.
arekkozuch - 2016-04-16, 12:37

Piitubski napisał/a:
Dość drogo.

4.1% wartości samochodu - nie jest tak źle :)
Allianz oferuje 3.9% - przynajmniej na Sandero.

Piitubski - 2016-04-16, 18:52

Pakiet Allianz jeszcze droższy, bo 2500.
maro_1955 - 2016-04-16, 19:05

Piitubski napisał/a:
Dostałem od dilera ofertę na ubezpieczenie nowego Dustera. Wartość samochodu 55 tysięcy, pakiet PZU 2300 zł. Mieszkam w Warszawie. Dość drogo.

Ja w Liberty 1700 hehe.

jas_pik - 2016-04-16, 19:35

Klika dni temu ubezpieczałem swojego DD 2 letniego. Rok temu to był koszt 2100 zł w Allianz ( przy znacznie wyższej wartości pojazdu bo 62000)
Wycena obecna to 51500 . U dealera przedłużenie ubezpieczenia dotychczasowego Allianz - wyceniono na 3300 po wszystkich zniżkach. Z plotek to jest pokłosie wtopy Allianza na ubezpieczeniu dealerskim nowych Mazd które prawie wszystkie sprzedane zostały skradzione w Warszawie i spowodowały makabryczne podniesienie stawek.

Chociaż moja agentka PZU która standardowo ubezpiecza większość moich inwestycji mimo prób nie dała radę zejść poniżej 3000 - większa zniżka została zablokowana przez system PZU.
Nawet mój szwagier z Lublina który jest multiagentem nie mógł zejść poniżej 3000 w PZU ( a jego trik polega na tym że wycenę rozpoczyna wybierając ubezpieczenie w Lublinie ( dzięki temu na starcie wskakuje w niższą grupę ryzyka a dane ubezpieczonego wpisuje dopiero w ostatnim kroku dzięki temu rozwiązaniu ubezpieczania za jego pośrednictwem zawsze są niższe o 10%. Ale ostatnio wszystkie ubezpieczalnie znacznie podniosły stawki ( zakładając wzrost podatku bankowego) .
Zrezygnowałem i wziąłem dealerskie ubezpieczanie PZU ( 2725)
Jedynie dealerzy mają jeszcze nie zablokowane możliwości dawania większych zniżek niż nawet najwięksi agenci ubezpieczeniowi.
Zazwyczaj zawsze w drugiej połowie marca wysyłam zapytania do kilku agentów w celu wyboru najlepszego pakietu. A ostatnio wychodzi jednak na to że dla nas najlepszym ubezpieczycielem jest nasz krajowy gigant.

Kubuch - 2016-04-16, 19:41

keikan napisał/a:
Ja właśnie jestem po rozmowie z moim agentem Warty.
Wartość auta 26.ooo PLN. Ubezpieczenie pakiet:
1/ OC/AC komfort, (w razie kolizji liczą wartość auta z polisy, a nie z dnia zdarzenia oraz jedna szkoda w roku bez wpływy na zniżki)
2/ Assistance Złoty +, (holowanie do 400 km, hotel, auto zastępcze na 5 dni)
3/ Autoszyby (do 5 wymian szyb w ciągu roku bez utraty zniżek)
4/ NW (na 20.000 PLN)

Łącznie 1600 PLN na rok.


Dokładnie tyle zapłaciłem za mniej więcej taki sam zakres w Generali, tylko wartość auta ponad 2 razy większa ;)

Chris - 2016-04-16, 20:49

Warta, dealerski pakiet z gwarancją wartości samochodu przez 3 lata z umowy kupna sprzedaży, gwarancja przez 3 lata stałej wartości składki. Składka 2150 :) Mielec, maksymalne zniżki AC\OC
Piitubski - 2016-04-17, 08:56

Sądzę, że w Warszawie jest zdecydowanie najdrożej. Aczkolwiek ostatnio kuzynka ubezpieczała dwuletnie auto KIA w Warszawie - full pakiet w Allianz za 1800 zł. Widać, że niektóre marki mają wynegocjowane lepsze warunki z firmami ubezpieczeniowymi. Dacia uważa, że jak sprzedaje tanie samochody to już wystarczy. Ja jestem zawiedziony, bo przez ostatnich kilka lat płaciłem za pakiet zawsze poniżej 2000 zł. dla samochodu KIA.
DrOzda - 2016-04-17, 10:04

Strasznie podrozalo. Przez pierwsze trzy lata płaciłem 1800 - 1600 za dealerski najpierw w Allianz potem PZU (zniżki 30 - 40%). Teraz wziąłem tez od dealera w Hestii za 1700 choć nie jest aż tak pełne jak dealerskie. ..
Warszawa

Piitubski - 2016-04-17, 11:23

Czego nie ma w tym pakiecie Hestii w porównaniu do dilerskiego?
gregorisan - 2016-04-17, 20:38

DrOzda napisał/a:
Strasznie podrozalo.

Stawka z zeszłego roku plus 500+ :evil:

DrOzda - 2016-04-18, 09:40

Piitubski napisał/a:
Czego nie ma w tym pakiecie Hestii w porównaniu do dilerskiego?

nie pamiętam szczegółów ale gorsze warunki (ograniczenia) transportu lawetą i jakieś kombinacje z zamiennikami choć Pani zapewniała mnie, że jeśli naprawa będzie w ASO to wtedy to nie obowiązuje (tyle że wtedy łatwo wpaść w "szkodę całkowitą") ....

Piitubski - 2016-04-18, 16:20

To co mówi Pani nie jest miarodajne. Ważne co jest napisane w OWU.
Martens - 2016-04-18, 16:26

Ja od trzech lat dostrzegam dziwną zależność - wartość mojego samochodu maleje, a składka rośnie... Agent u dilera tłumaczy to rosnącymi cenami ubezpieczeń. Natomiast nigdy nie udało mi się uzyskać korzystniejszej oferty niż u tegoż agenta u dilera, a co roku sprawdzam ofertę Allianz, PZU, Warty, Compensy. No i nie uznaję ubezpieczeń "telefonicznych" (axa, link, liberty itd.).

A propos, materiał z dzisiejszej "GW": http://wiadomosci.gazeta....tml#BoxNewsLink

Cytat:
Średni koszt polisy OC skoczył do 667 złotych w miastach wojewódzkich - wynika wyliczeń multiagencji CUK Ubezpieczenia przygotowanych dla "DGP". To o 7,6 proc. więcej niż w styczniu i aż o 36 proc. więcej niż na początku 2015 roku. W przypadku niektórych towarzystw ceny wzrosły jednak nawet o 50-60 proc.

Przedstawiciele branży przekonują, że od podwyżek nie ma ucieczki, szczególnie po rekordowo wysokiej stracie, jaką ubezpieczyciele zanotowali na komunikacyjnym OC w 2015 roku.

W zeszłym roku ceny OC wzrosły nawet o połowę

W listopadzie "Gazeta Wyborcza" informowała, że przez rok polisy OC podrożały nawet o 50 proc. Skąd te wzrosty cen? Wtedy gazeta tłumaczyła je nowymi wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód i związanym z tym wzrostem wysokości odszkodowań.

Piitubski - 2016-04-23, 12:18

Dostałem ofertę od dilera - pakiet w Warcie za 1720 zł dla nowego samochodu.
Piitubski - 2016-04-29, 13:26

Ubezpieczyłem nowego Dustera w Warcie. Pakiet dilerski premium za 1898 zł.
Marcinbzyk - 2016-04-29, 17:29

Bezpośrednio w salonie czy indywidualnie?
arekkozuch - 2016-04-29, 18:28

Pakiet dilerski, czyli wygląda na salon :)
Piitubski - 2016-04-29, 19:20

W salonie, w dniu odbioru auta.
Marcinbzyk - 2016-04-29, 19:23

Mi w salonie w Warszawie nie proponują Warty tylko 3,9% wartości auta. Czy można coś z tym zrobić?
ajax - 2016-05-01, 12:56

Można nie kupić.
Można szukać kolejnej oferty
Można zrezygnować z wszystkiego poza obowiązkowym OC
Można zrezygnowac z samochodu
Można ... [tu wpisujemy co komu w duszy gra]
A na powaznie - rozglądnąć się za innymi ofertami, dokładnie zapoznac sie z warunkami i wtedy wybierać. Nie ma co analizowac OC komunikacyjnego - warunki odpowiedzialności reguluje ustawa i wszedzie są takie same - tu jedynym kryterium jest cena. Co do reszty ubezpieczeń - zastanów się czego oczekujesz, jakie jest ryzyko i dopiero wtedy wybieraj. Nie zawsze najlepsza jest oferta najtańsza - posprawdzaj wyłączenia. Pomyśł, czy ewentualnie "składane" ubezpieczenie nie bedzie korzystniejsze (rzadko ale bywa), może nie ma sensu brać wszystkich opcji, może warto rozpatrzeć udział własny. Tu nie ma jednej reguły

arekkozuch - 2016-05-01, 12:57

Marcinbzyk napisał/a:
Mi w salonie w Warszawie nie proponują Warty tylko 3,9% wartości auta. Czy można coś z tym zrobić?


Dacia oferuje PZU albo Allianz w kwocie 3.9%. Możesz ubezpieczyć gdzie indziej, jeżeli wychodzi Ci korzystniej.

Marcinbzyk - 2016-05-01, 13:46

A jak napisał Pitbull - dostał ofertę w salonie. To gdzie jest prawda?
jas_pik - 2016-05-01, 14:14

Możesz ubezpieczenie nabyć gdzie zechcesz - nawet w salonie innej marki - ale zawsze sprawdzaj - mierz jabłko do jabłka - czasami dealerzy innych marek mogą mieć lepsze warunki niż ten który Ci sprzedaje samochód.
Marcinbzyk - 2016-05-01, 14:41

Ja zrozumiałem że w salonie Dacii.
Piitubski - 2016-05-01, 20:54

Najpierw dostałem propozycję pzu za 2300. Powiedziałem dilerowi, że nie odbiorę Dustera dopóki nie otrzymam lepszej oferty. No i po paru dniach oferta się znalazła.
Marcinbzyk - 2016-05-02, 08:05

No to wiem jak teraz rozmawiać w tym salonie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group