DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - 01.04.2016

laisar - 2016-04-01, 02:40

A teraz co¶ z zupełnie innej beczki : wygl±da na to , że niejaki marazm , jaki wydawał się ostatnio panować w Dacii , to tylko cisza przed ... nawet nie burzom , ale prawdziwym churaganem nowo¶ci ! Otóż w grudniowej wersji dokumentacji technicznej pojawiły się prawdziwe cuda :

- silnik 2.0 (F4R) w wersji Euro6 - i to dostępny we wszystkich modelach !!! Czyli witamy sandero RS w Europie ? (((:

- model duster oroch ( 2.0 SCe i 1.6 SCe , 4x2 i 4x4 )

- silnik 0.0 (; o symbolu 5AM , czyli motor elektryczny znany np z renault zoe czy kangoo ZE ( w sandero , loganie sedanie i dokkerze - zdaje się , że gama jest rozsondnie wycelowana w urzytkowanie głównie miejskie ; czyżby to było pokłosie VWschwindeldieselgate ? )

- najprawdopodobniej szypkimi krokami zbliża się też dokker mcv (7 os), bo chociaż nie ma jeszcze odpowiednich rycin , to w kodach tehnicznych pojawiła się wersja "REM2" ( KEM2 to dokker z silnikiem 2.0, KEM0 - dokker 1.2 TCe , podczas gdy JZ2C to scenic 5 os. , a RZ2C - 7-os. )

* * *

A na koniec jeszcze wiadomo¶ć z o¶ciennego forum - http://www.dacianer.de/fo...ar-rs-mode.html

Ponieważ wszystkie nowe daćki maj± tę sam± instalację elektryczn± , to być może tak jak z tempomatem wystarczy dołożyć przycisk i ewentualnie kilka kabelków , by móc potem aktywować niby-wersję RS . Działa to tak jak funkcja Eco , tylko odwrotnie - zmienia parametry pracy sterownika silnika na bardziej dynamiczne ( wyższe ograniczenia obrotów , inne dawki paliwa i strategie wtrysku czy sterowania doładowaniem ). Oczywi¶cie , widoczne efekty zależ± od typu silnika - niektóre s± mniej , a inne bardziej podatne .

Zapowiada się ciekawy rok (;

maciek - 2016-04-01, 10:55

żarty, żarty :-D
piku - 2016-04-01, 11:04

maciek napisał/a:
żarty, żarty :-D


Jakie żarty i dlaczego?! Przecież dzi¶ nie 1 kwietnia!

gregorisan - 2016-04-01, 11:10

piku napisał/a:
Przecież dzi¶ nie 1 kwietnia!

Kolejny żartowni¶ ;-)
P.S. Wkręciłem żonę z rana, ze miałem stłuczkę Daci± :mrgreen:

Dar1962 - 2016-04-01, 12:26

gregorisan napisał/a:
Wkręciłem żonę z rana, ze miałem stłuczkę Daci± :mrgreen:

ja bym tak nie żartował - do wieczora jeszcze sporo czasu :mrgreen:

laisar - 2016-04-02, 17:06

Rzeczywi¶cie, żarty C: - ale jednocze¶nie miło jest pomarzyć, a każdy z pomysłów jest możliwy do zrealizowania, wystarczyłoby nieco odwagi i woli szefostwa Renault...
bebe - 2016-04-02, 22:46

TROLL - LEVEL MASTER!

Chciałem tylko się przyznać, że prawie się nabrałem, byłem już w połowie pisania soczystego posta. :> Jaki¶ medal z kartofla i diplom ze stempelkiem Ci się, laisarze, należy. :]

kali - 2016-04-05, 08:49

Kapłem sie po samy F4R.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group