DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Pokrowce na siedzenia

kajos32 - 2007-10-04, 19:34
Temat postu: Pokrowce na siedzenia
Mam pytanie Czy ktoś dostał już gdzieś pokrowce do swojego Logana.Te z allegro jakoś mi nie pasują Może juz trafiliści na inne.Pozdrawiam
Black Eryk - 2007-10-05, 08:41

Są dedykowane do Logana, ale u dilera... i spora cena
psur - 2007-10-05, 08:52

Cena w salonie (Nawrot, Wrocław): 350 zł.
RWw - 2007-10-05, 10:31

psur napisał/a:
Cena w salonie (Nawrot, Wrocław): 350 zł.

Ja kupiłem takie u Nawrota w sklepie na Sienkiewicza. Szyte na miarę, ale to nie są oryginalne, tylko robionę przez jakąś firmę tapicerską. Można mieć do nich pewne zastrzeżenia, szczególnie przy tej cenie.

kajos32 - 2007-10-05, 14:27
Temat postu: POKROWCE LOGAN
Szukałem juz w marketach i różnych sklepach motoryzacyjnych ale jakoś nie udało mi sie natrafić na pokrowce
magcn - 2007-10-05, 19:54
Temat postu: Re: POKROWCE LOGAN
kajos32 napisał/a:
Czy ktoś dostał już gdzieś pokrowce do swojego Logana.Te z allegro jakoś mi nie pasują Może juz trafiliści na inne.

Na starym forum polecali pokrowce Kegel Błażusiak - do dostania m.in. w maketach albo wysyłkowo. Tu linki:
http://www.logan.fora.pl/...hlight=pokrowce
http://www.logan.fora.pl/...hlight=pokrowce


kajos32 napisał/a:
Szukałem juz w marketach i różnych sklepach motoryzacyjnych ale jakoś nie udało mi sie natrafić na pokrowce

Dziwne - w sierpniu widziałem w każdym odwiedzanym warszawskim markecie. Ale faktycznie, to nienajlepsze miejsce na poważne zakupy ;-) Rzuciłem zatem w wyszukiwarkę hasło: "kegel pokrowce" i oto wyniki: w W-wie, na ul. Kleszczowej 27 (raczej centrum ;-) ) jest salon firmy P.H.U. Stanisław Nowobilski autoryzowanego przedstawiciela Kegel-Błażusiak. Można pojechać, zobaczyć, kupić... Przedtem warto zajrzeć na stronę Kegel-Błażusiak i zobaczyć jakie pasują (jest wyszukiwanie po marce i modelu samochodu), czy kolorystyka odpowiada, czy warto się interesować itd.

kajos32 - 2007-10-05, 21:16
Temat postu: POKROWCE LOGAN
Co do tych pokrowców to je przymierzałem i nie są najlepiej dopasowane
Karpiu66 - 2007-10-06, 19:36

magcn napisał/a:

Dziwne - w sierpniu widziałem w każdym odwiedzanym warszawskim markecie. Ale faktycznie, to nienajlepsze miejsce na poważne zakupy Rzuciłem zatem w wyszukiwarkę hasło: "kegel pokrowce" i oto wyniki: w W-wie, na ul. Kleszczowej 27 (raczej centrum )

Byłem tam i niestety jakieś drogawe były :cry:
Nie pamiętam po ile , ale kosztowały więcej niz te same w Tesco ;-)

baba za kółkiem - 2007-10-26, 11:28
Temat postu: Pokrowce MCV/7-os.
[Wydzielone z Akcesoria dodatkowe

http://www.daciaklub.pl/f...php?p=2450#2450
Cytat:
Wersja z wiosny, bodajże z Jaszpolu, ale ceny np w Kiljańczyku w alejach J. jeśli się różniły to o kilka złotych:

http://www.daciaklub.pl/download/akcesoria.pdf


I są tam pokrowce na fotele - hura! Choć opisane jako "dostępne wkrótce". A może któremuś z Was udało się już kupić do wersji z trzecim rzędem?

laisar - 2007-10-26, 12:10

Są już dostępne - gdzieś (salon? www?) mignęła mi cena.
Ale o ile pamiętam, to na Allegro był ktoś kto szył na zamówienie i to zdecydowanie taniej.

baba za kółkiem - 2007-10-26, 12:13

laisar napisał/a:
Ale o ile pamiętam, to na Allegro był ktoś kto szył na zamówienie i to zdecydowanie taniej.


Szył, szył i wszyscy go polecali (na starym forum jeszcze), ale (pytałam z miesiąc temu) niestety nie do MCV/7 os.
A może już szyje? Ktoś wie?

laisar - 2007-10-26, 13:09

Myślę, że jakby go ponękać to w końcu uszyje ;)
dmas - 2007-10-29, 10:47

baba za kółkiem napisał/a:
I są tam pokrowce na fotele - hura! Choć opisane jako "dostępne wkrótce". A może któremuś z Was udało się już kupić do wersji z trzecim rzędem?


Ja nabylem razem z samochodem komplet oryginalnych pokrowcow (z trzecim rzedem). U Kiljanczyka (Aleje) kosztowaly ponad 600 pln. Ku mojemu zdziwieniu dealer chcial mnie skasowac ok 300pln za ich zalozenie...

W marcu gdy odbieralem auto nikt nie sprzedawal jeszcze zestawow do MCV (szukalem i pytalem intensywnie). Mozna bylo tylko zamowic w zakladzie albo kupic u dealera. Wybralem to drugie bo szybko musialem zabezpieczyc fotele i wnetrze (dzieci) - niestety drogo ale przynajmniej idealnie pasuja na wszystkie rzedy i bardzo latwo sie je zaklada.

psur - 2007-11-30, 09:24

RWw napisał/a:
psur napisał/a:
Cena w salonie (Nawrot, Wrocław): 350 zł.

Ja kupiłem takie u Nawrota w sklepie na Sienkiewicza. Szyte na miarę, ale to nie są oryginalne, tylko robionę przez jakąś firmę tapicerską. Można mieć do nich pewne zastrzeżenia, szczególnie przy tej cenie.


Widocznie teraz się to zmieniło - ja dostałem orginalne do Logana (podobnie jak dywaniki - gratis) z logiem itp. Kolor tylko jeden do wyboru, mi się nawet podobają, ale Żonie bardziej się podobała orginalna tapicerka. Ładnie przystają, założenie wliczone w cenę... wszystko wyjdzie za jakiś czas - zobaczymy czy się ścierają itp.

dmas - 2007-11-30, 09:31

psur napisał/a:
ja dostałem orginalne do Logana (podobnie jak dywaniki - gratis) z logiem itp.


no prosze, jak dealer chce to potrafi. A ja placilem za pokrowce i chcieli abym placicl za ich zalozenie...
co rynek to obyczaj.

loganik - 2007-11-30, 10:05

Kupiłem pokrowce w Allegro u Liama za 150 zł, mam je już pół roku, jestem z nich zadowolony/ zobacz galerię zdjęć u Liama-to są zdjecia z mojego auta-mazzik 83/.To są pokrowce do sedana.

Pozdrawiam, Loganik ;-)

psur - 2007-11-30, 10:15

dmas napisał/a:
psur napisał/a:
ja dostałem orginalne do Logana (podobnie jak dywaniki - gratis) z logiem itp.


no prosze, jak dealer chce to potrafi. A ja placilem za pokrowce i chcieli abym placicl za ich zalozenie...
co rynek to obyczaj.


Chyba się dobrze zrozumieliśmy, ale może źle napisałem, że "dostałem orginalne" i ktoś pomyśli, że pokrowce były za darmo. Otóż za pokrowce zapłaciłem 350 zł, a gratis było ich założenie oraz dywaniki (orginalne, do wyboru welurowe lub gumowe - wziąłem gumowe).

dmas - 2007-11-30, 12:41

psur napisał/a:
Chyba się dobrze zrozumieliśmy, ale może źle napisałem, że "dostałem orginalne" i ktoś pomyśli, że pokrowce były za darmo.


no wlasnie jak tak zrozumialem, ze i dywaniki i pokrowce byly od dealera.
a juz myslalem, ze sa tacy dealerzy... czar prysl niczym banka...

Pablo78 - 2007-11-30, 13:44

ja mam tylko koszulki z przodu, na tył mi się nie chciało bawić z zakładaniem
jacek - 2007-11-30, 21:00

Polecam w Auto Zięba w Katowicach idealnie dopasowane super materiały. Niestety nie są tanie,ale za jakość trzeba zapłacić.
waski - 2007-12-01, 18:51

Dobrze że ktoś poruszył temat pokrowców, bo zupełnie zapomniałem o nich. I tak przeglądam sobie katalog Błażusiaka i zaciekawił mnie ten wzór, co o nim myślicie, mnie się wydaje że drakula wygladała by całkiem nieźle w takim ubranku, wnętrze orzywiłoby się trochę: jakie macie zdanie na temat tego modelu pokrowców i ewentualnie jaki wam się podoba odcień.

http://www.pokrowce.com.p...1&idproduktu=11


127.90 kosztują na sklepie internetowym i w katalogu firmowym pisze że pasują, chociaż jak znam życie to różnie może z tym być bo już wiele razy zakładałem pokrowce i różnie z nimi było, ale z drugiej strony firma jest dość solidna i wprawiona w boju jeśli chodzi o szycie ubranek na fotele.

dmas - 2007-12-02, 15:43

waski napisał/a:
jakie macie zdanie na temat tego modelu pokrowców i ewentualnie jaki wam się podoba odcień.

http://www.pokrowce.com.p...1&idproduktu=11


Calkiem ladne. Wazne, ze kolor nie brudzacy.

Szaruś - 2007-12-29, 22:29

loganik napisał/a:
Kupiłem pokrowce w Allegro u Liama za 150 zł, mam je już pół roku, jestem z nich zadowolony/ zobacz galerię zdjęć u Liama-to są zdjecia z mojego auta-mazzik 83/.To są pokrowce do sedana.

Pozdrawiam, Loganik ;-)


Liam do MCV jeszcze nie ma pokrowców, bo nie ma skąd wziąć wymiarów. Ale się z nim skontaktowałem. Gość jest z Krosna, woj. podkarpackie, i bardzo chętnie wziąłby wymiar, gdyby ktoś do niego podjechał z MCV.

Czy byłby ktoś chętny z okolicy? Dla mnie ze Szczecina trochę za daleko :-)

Marek1603 - 2008-01-06, 20:59

Ja kupowałem a raczej szył mi gość w Dąbrowie Górniczej - Gołonóg na wymiar. Oczywiście brał miarę bo szyje do wszystkich aut. Troszeczkę za małe pokrowce na zagłówki, ale jakoś je założyłem i można powiedzieć, że są OK.
LEW-GAL P.P.H. iU
41-303 Dąbrowa Górnicza - Gołonóg
ul. Morcinka 12
032 6930772
0 505 136 350
Dane z przed roku - dałem 150zł.(taki niski budynek między blokami, ale widoczny z drogi)

Borowik - 2008-01-06, 21:11

Zawsze się zastanawiałem dlaczego ludzie kupują pokrowce do swoich samochodów.Jedyne logiczne wytłumaczenie to to , że w samochodzie przewożą psa lub często coś co na stałe może zabrudzić tapicerkę.W innym wypadku szkoda pieniędzy, materiał z którego wykonano pokrycia napewno wyczyma sporo czasu .
Szaruś - 2008-01-06, 21:19

He, he.

Zdarza się, że wożą dzieci (sztuk kilka) :-D

laisar - 2008-01-06, 21:23

Cytat:
coś co na stałe może zabrudzić tapicerkę


Np dzieci (;

Ale ja mimo trójki nie mam pokrowców - za dużo z nimi bawienia się.

W normalnych (; samochodach (bez weluru, skóry itp wynalazków) materiał tapicerski zazwyczaj dobrze się czyści, a w naprawdę ekstremalnych przypadkach zawsze można dać do wyprania na myjni (ale przez ostatnie 6 lat nie miałem takiego wypadku).

dmas - 2008-01-07, 10:32

Borowik napisał/a:
Zawsze się zastanawiałem dlaczego ludzie kupują pokrowce do swoich samochodów.Jedyne logiczne wytłumaczenie to to , że w samochodzie przewożą psa lub


... dzieci. Widze, ze kolega nigdy nie wozil.

Black Eryk - 2008-01-07, 13:15

... lub jakieś bagaże, pasażerów w odzieży roboczej, czyli jednym słowem wszystko i wszystkich którzy mogą nieźle nabrudzić...
Leo2 - 2008-01-25, 21:11

Są świetne pokrowce pasujące idealnie do Logana sedan w Lidlu w sprzedaży od czwartku tj 24.01.2008 niemieckiej firmy z wszystkimi atestami z 3 letnią gwarancją w cenie 79zł Założyłem i pasują idealnie.
Karpiu66 - 2008-01-26, 12:17

Leo2 napisał/a:
Są świetne pokrowce pasujące idealnie do Logana sedan w Lidlu w sprzedaży od czwartku tj 24.01.2008 niemieckiej firmy z wszystkimi atestami z 3 letnią gwarancją w cenie 79zł Założyłem i pasują idealnie.

A miałem dzisiaj do Lidla wstapić :?: :-?

Marcin - 2008-01-27, 21:10

Karpiu66 napisał/a:
Leo2 napisał/a:
Są świetne pokrowce pasujące idealnie do Logana sedan w Lidlu w sprzedaży od czwartku tj 24.01.2008 niemieckiej firmy z wszystkimi atestami z 3 letnią gwarancją w cenie 79zł Założyłem i pasują idealnie.

A miałem dzisiaj do Lidla wstapić :?: :-?

Pytasz nas czy miales wstapic? :mrgreen:

Karpiu66 - 2008-01-27, 22:01

Marcin napisał/a:
Karpiu66 napisał/a:
Leo2 napisał/a:
Są świetne pokrowce pasujące idealnie do Logana sedan w Lidlu w sprzedaży od czwartku tj 24.01.2008 niemieckiej firmy z wszystkimi atestami z 3 letnią gwarancją w cenie 79zł Założyłem i pasują idealnie.

A miałem dzisiaj do Lidla wstapić :?: :-?

Pytasz nas czy miales wstapic? :mrgreen:

:lol: :-P Jutro zobacze czy jeszcze są i czy jakieś ładne ;-)

Black Eryk - 2008-01-28, 09:32

Pytanie tylko jak z jakością materiałów, bo co do wielu lidlowych produktów to można mieć wiele zastrzeżeń.
baba za kółkiem - 2008-02-12, 10:40

Napisał do mnie Liam z Allegro - kiedyś go zahaczyłam o pokrowce - już szyje do MCV i na 7 osób też! Strona z aukcją ma ruszyć niebawem, pokrowce w wersji najwypasieńszej będą po 250 zł.
Szaruś - 2008-02-12, 14:17

No, do mnie też napisał. Więc nic tylko się rzucać na te pokrowce :-)
jurek - 2008-02-12, 21:17

kupilem w lidlu do thalii. na kolana nie powalaja, ale przy zakupie auta w salonie zawolali 350 zl, wiec nie skorzystalem, w koncu to tylko oslona tapicerki . pozdr
mgg - 2008-02-13, 10:30

te od thalii do logana nie pasują za małe na tylną kanapę ona jest ponad 15cm szersza niż w thalii
Leo2 - 2008-02-13, 11:55

Jak już pisałem wczesniej, kupiłem w Lidlu i jestem naprawdę zadowolony. Tylna kanapa jest szeroka (pokrowiec ma wszyte dwa zamki błyskawiczne) i można ją zwęźić np do Thalii. Do Logana pasuje świetnie. Co do przednich oparć to musialem wszyś u krawcowej dwa zamki aby dostać się do kieszeni w oparciach przednich foteli. Wreszcie wnętrze nie jest już takie popielate.
eshoo - 2008-02-20, 13:57
Temat postu: pokrowce dedykowane
Właśnie przeglądałem serwis allegro i znalazłem producenta pokrowców na 7 miejscową MCV.
Link do aukcji: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=316350296

No i cena do przełknięcia 230 zł. W salonie powiedzieli 350 za jakieś ścierwo a za welur 650.
No i prosze tu mamy welur za 230 zł.

Jesli ktos zakupi proszę o komentarze (ja się pewnie zdecyduje)

laisar - 2008-02-20, 14:12

@eshoo: Jak widać to właśnie ten Liam, o którym 5 wypowiedzi wcześniej pisała baba za kólkiem (:
eshoo - 2008-02-20, 20:15

laisar napisał/a:
@eshoo: Jak widać to właśnie ten Liam, o którym 5 wypowiedzi wcześniej pisała baba za kólkiem (:



No faktycznie, czyli co "Baba za kólkiem" załatwiła nam pokrowce? BRAWO

laisar - 2008-02-21, 10:38

Na pewno była jedną z kropel drążących skałę producenta (; - więcej osób stąd (ale pewnie i skądinąd) się o nie dopytywało...
gimbus - 2008-03-26, 22:04

Od tygodnia mam logana ubranego w komplet pokrowców do wersji 7-osobowej od Liama. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=316350296
Welurowe, dobrze leżą i można jeszcze dogadać szczegóły (kolor, poduchy boczne, dzielenie siedzeń, kieszeń czy wycięcie za przednim fotelem...) i 230 zł. Polecam.
Dla tych co pytają po co pokrowce: czy woziliście stadko jedzących, kruszących, a w porywach wymiotujących dzieci?

baba za kółkiem - 2008-03-27, 08:35

A sama zakładałaś, czy kogoś zmobowałaś? Pokrowce od Liama też mam - w bagażniku - i jakoś niesporo mi je zakładać, bo chłopaki piszą, że to mordęga. Niedługo w ogóle stracą sens: temperatury jednak rosną, a ja regularnie znajduję na siedzeniach kawałki czekolady, które wkrótce wtopią się w tło...
jurek - 2008-03-27, 09:44

nie wiem jak w loganiku, ale ja do thalii kupilem w lidlu. ale nie w tym rzecz- nie bylem ic h w stanie zalozyc wg instrukcji. fabryczna tapicerka jest jest tak pogmatwana, ze trzeba byc prestigitatorem /chyba tak sie pisze fachowo sztukmistrz/ zeby to zalozyc. pokrowiec siedziska po prostu wcisnalem pod spod jak najglebiej sie dalo i na razie siedzi. nawet moja malzonka, znana w calej rodzinie jako alfa i omega a nawet wiecej, padla. pozdr
psur - 2008-03-27, 10:55

jurek napisał/a:
nawet moja malzonka, znana w calej rodzinie jako alfa i omega a nawet wiecej, padla


Hehe, niezłe :lol:

loganik - 2008-03-27, 16:26

Ja mam pokrowce od Liama już 2 lata, kto chce zobaczyć proszę kliknąć w galerię zdjęć u Liama :-D /mazzik83/

Loganik :lol:

gimbus - 2008-03-28, 09:49

Prawdą jest, że założenie pokrowców zabrało z 3 godz., ale nie rozkręcałam żadnych plastikowych osłon, nie wyjmowałam foteli.... Nawet nie wykorzystałam dołączonych haczyków, pod fotelem są sprężyny z oryginalnych skajowych pokrowców. Tylko sięgnąć tam bez wyciągania foteli to niezła gimnastyka. Swoją drogą, jak wyjąć przednie fotele z logana?
KaS602 - 2008-03-28, 17:09

gimbus napisał/a:
jak wyjąć przednie fotele z logana?

Odkrecic z calymi szynami. 4 sruby (torx) na krancach szyn. Przy wyjmowaniu uwazaj, zeby szynami nie porysowac i tak juz tanich plastikow we wnetrzu ;-)

ekrzysztof - 2008-04-27, 11:29
Temat postu: Pokrowce na siedzenia - tylko dedykowane?
Czy można nabyć i czy nadają się do zamontowania pokrowce do Logan szyte oryginalnie do innych marek samochodów lub innych modeli Renault?
Może ktoś kupił gotowy zestaw w sklepie od innego Renault i nadał mu się do Logan?
W serwisie powiedziano mi, że takie pokrowce nie istnieją. :?: Co na to forumowicze?
:?:

wox - 2008-04-27, 12:03

Nie wiem czy to widziałeś? Coś innego na pewno można założyć.
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=735
no i oczywiście dużo informacji tutaj
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=134

Marek1603 - 2008-04-27, 19:49

ekrzysztof poszukaj na forum bo podawałem gdzieś adres gościa z Dąbrowy Górniczej co szyje pokrowce jeśli cię takie interesują. Jak nie znajdziesz to daj znać, a poszukam adresu i ci podam.
Szaruś - 2008-04-27, 20:11

Ja kupiłem pokrowce u Liam-a

Jeszcze ich nie założyłem, ale inni forumowicze polecali tego sprzedawcę.

ekrzysztof - 2008-04-28, 19:12

Dziękuję za pomoc.
Szaruś - 2008-05-13, 16:59

Założyłem pokrowce od Liama w drugi i trzecim rzędzie - jakichś większych problemów nie było.

Ale mam problem z pierwszym rzędem (fotel kierowcy i pasażera). Szczelina między siedziskiem a oparciem tak jest uformowana, że nie można przez nią przecisnąć ręki (bo pokrowieć skajowy oparcia zachodzi głęboko pod siedzisko). Są też przy tych fotelach jakieś osłony boczne przy siedzisku, które należałoby jakoś zdjąć, aby porządznie założyć pokorwce.

Jak żeście rozwiązali ten problem przy zakładaniu prokrowców z przodu?

jacek - 2008-05-13, 18:07

osłona jest przykręcona od tyłu jedną śrubką klucz gwiazdkowy, z przodu zaczep . Po odkręceniu pociągnąć do tyłu
KaS602 - 2008-05-13, 18:32

Szaruś napisał/a:
Ale mam problem z pierwszym rzędem (fotel kierowcy i pasażera).

Jesli masz boczne poduszki, przed montazem pokrowcow upewnij sie, ze pokrowce nie beda im "przeszkadzac" :!:

jacek - 2008-05-13, 19:36

KaS602 napisał/a:
Jesli masz boczne poduszki, przed montazem pokrowcow upewnij sie, ze pokrowce nie beda im "przeszkadzac"


pokrowce powinny mieć naszywkę airbag, uważać należy aby nie pomylić prawego z lewym

Leo2 - 2008-05-13, 20:32

Ja niczego nie rozkręcałem, jakoś rękę włozyłem między oparcie i siedzenie i przecisnąłem pokrowiec. Udało mi się też powiązać te tasiemki od spodu. Prawdą jest że trzeba się trochę zgiąć a nawet klęknąć, ale wszystko można jak się chce.
Problem u mnie polegał tylko na tym że musiałem wszyć zamki błyskawiczne na tył oparć aby mieć dostęp do kieszeni w oparciach. Ale to też jest do zrobienia.

Szaruś - 2008-05-16, 20:52

jacek napisał/a:
KaS602 napisał/a:
Jesli masz boczne poduszki, przed montazem pokrowcow upewnij sie, ze pokrowce nie beda im "przeszkadzac"


pokrowce powinny mieć naszywkę airbag, uważać należy aby nie pomylić prawego z lewym


Na poduszki mam w pokrowcach dziury.

Szaruś - 2008-05-16, 20:52

Leo2 napisał/a:
Ja niczego nie rozkręcałem, jakoś rękę włozyłem między oparcie i siedzenie i przecisnąłem pokrowiec. Udało mi się też powiązać te tasiemki od spodu. Prawdą jest że trzeba się trochę zgiąć a nawet klęknąć, ale wszystko można jak się chce.
Problem u mnie polegał tylko na tym że musiałem wszyć zamki błyskawiczne na tył oparć aby mieć dostęp do kieszeni w oparciach. Ale to też jest do zrobienia.


Aha. No to jeszcze trochę się pomęczę[/fade]

Marek1603 - 2008-05-17, 21:02

A mnie po dwóch latkach czeka za trochę pranie i gimnastyka. A w daci i sport można uprawiać. I kto by pomyślał. Pozdrawiam wszystkich sportowców.
Wojtek - 2008-06-16, 13:59
Temat postu: Pokrowce na siedzenia
Witam wszystkich !
Zachcialo mi sie pokrowcow na siedzenia:)
Mam pytanie czy ktos z was zakladal pokrowce w Loganie,chodzi mi jak odkrecic tylnia kanape,opacie by moc nalozyc pokrowiec?
Cos mi sie wydaje ze beda komplikacje :)

KaS602 - 2008-06-16, 15:16

Temat o pokrowcach juz byl nie jeden. U gory jest "szukajka" :)

Oparcie tylnej kanapy demontuje odkrecajac dwie sruby trzymajace je na dole i pchneciu calego oparcia ku gorze. Wspomniane sruby widoczne po wyjeciu siedziska, ktore wystarczy odchylic w kierunku przedich foteli...

dogberry - 2008-06-16, 15:45

A jak ma sie poduszki w siedzeniach? :mrgreen:
KaS602 - 2008-06-16, 17:15

dogberry napisał/a:
A jak ma sie poduszki w siedzeniach

To sie kupuje "dziurawe" pokrowce... ;-) :mrgreen:

Wojtek - 2008-06-16, 18:55

Dzieki za pomoc!
Udalo mi sie zalozyc pokowce,przyznam ze bylo to nawet proste :)jeszcze raz dzieki za pomoc pozdrawiam! :-)
ps.Pokrowce zakupilem Kebel Blazusiak Sp.ZO.O. w Krakowie ul.Grota Roweckiego 10 polecam ladnie pasuja, dobrze przeszyte wygladaja ze sa z dobrego materialu ,tylko tylne zaglowki troszke za duze ,nie zakladalem .

magma - 2008-06-16, 20:48

Wojtek napisał/a:
Dzieki za pomoc!
Udalo mi sie zalozyc pokowce,przyznam ze bylo to nawet proste :)jeszcze raz dzieki za pomoc pozdrawiam! :-)
ps.Pokrowce zakupilem Kebel Blazusiak Sp.ZO.O. w Krakowie ul.Grota Roweckiego 10 polecam ladnie pasuja, dobrze przeszyte wygladaja ze sa z dobrego materialu ,tylko tylne zaglowki troszke za duze ,nie zakladalem .

Witaj, ile zaplaciłes za komplet?

Wojtek - 2008-06-16, 21:10

Komplet pokrowcow 180zl kolor dopasowany do tapicerki
Gość - 2008-07-20, 08:47

ja kupiłem zwykłe pokrowce marketowe troszke je przerobiłem cały koszt to około 100zł a nie jak w salonie około 900zł.
Gość - 2008-07-22, 20:03

Leo2 napisał/a:
Ja niczego nie rozkręcałem, jakoś rękę włozyłem między oparcie i siedzenie i przecisnąłem pokrowiec. Udało mi się też powiązać te tasiemki od spodu. Prawdą jest że trzeba się trochę zgiąć a nawet klęknąć, ale wszystko można jak się chce.
Problem u mnie polegał tylko na tym że musiałem wszyć zamki błyskawiczne na tył oparć aby mieć dostęp do kieszeni w oparciach. Ale to też jest do zrobienia.
o widze kolega z zyw ca pozdrawiam , kja zwilkowic,
Marek1603 - 2008-07-30, 12:09

Dla wszystkich zainteresowanych pokrowce do sedana szyje firma LEW-GAL z Dąbrowy Górniczej http//lewgal.pl. Wpisz lew-gal w przeglądarce i wyskoczy ci strona. Jest możliwość skonfigurowania materiału oraz zamówienia przez internet. Wkrótce do MCV jak ja uszyję i będzie miał gość rozmiar do 5-osobówki.
Pawel26 - 2008-08-19, 19:17

WITAM
JA SWOJE POKROWCE ZAMÓWIŁEM Z NETU WWW.OTOPOKROWCE.PL.KOSZT ZA CAŁY KOMPLET W TYM Z 6 i 7 MIEJSCEM 290 ZŁ. POKROWCE SĄ DOBRZE DOPASOWANE.NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW. :-)

POZDRAWIAM

kajos32 - 2008-08-21, 15:16
Temat postu: pokrowce
A powiedz mi? Gdzie konkretnie kupiłeś pokrowce. Podaj linka.
Marek1603 - 2008-08-21, 19:54

Witaj kajos32 podaję ci linka http://www.lewgal.pl gdzie szyją pokrowce (Dąbrowa Górnicza). Na stronie mają konfigurator i można sobie wybrać kolorystykę. Do sedana tam kupowałem i były OK (zdjęcie poniżej). Jest możliwość kupna przez neta. Do MCV-ki też tam kupię, tylko wybrać się nie mam czasu.
Marek1603 - 2008-11-01, 22:08
Temat postu: Pokrowce do MCV-ki 5os
Właśnie zamontowałem pokrowce do mojej drakulki zakupione w firmie lew-gal z Dąbrowy Górniczej. Koszt 200PLN bo jest dzielona tylna kanapa. Tył na rzepy.
Strona główna
http://www.lewgal.pl/
Konfigurator
http://www.lewgal.pl/inde...al=oferta&id=62
brak uaktualnienia o MCV-kę tylko 5os.
Bardzo dobra jakość materiałów, dlatego polecam.
Uwaga będzie zmiana adresu więc dzwońcie.

miodzik14 - 2008-11-04, 20:12

w wersji po FL gdy weszły welurowe siedzenia i myśle (kłade nacisk na myśle) ze pokrowce nie będa potrzebne
Marek1603 - 2008-11-05, 09:54

Każdy robi jak chce. Ja kupiłem bo wolę raz do roku ściągnąć i wyprać pokrowce niż czyścić siedzenia zwłaszcza jak się ma dwuletnie dziecko. wiadomo też jak to jest po pirwszym czyszczeniu - o wiele szybciej się brudzą. Według mnie wygląd wewnętrzny zmienił się na plus (choć jeszcze nie do końca pozapinałem przednie).
laisar - 2008-11-05, 10:02

Oczywiście, że co kto lubi - ale w poprzednim aucie po 3 latach jeżdżenia z dziećmi tapicerka, czyszczona z większych zabrudzeń na bieżąco (aczkolwiek mało agresywnie) właściwie nie miała większych zabrudzeń. Także MCV-ka po nieco ponad roku użytkowania nie wykazuje takich śladów, więc jak dla mnie pokrowce wydają się mało interesujące.

A inna rzecz, że nigdy nie rozumiałem, co jest takiego fajnego w welurze... ani to ładne, ani wygodne, ani praktyczne - chyba jedyny potencjalny plus to trochę lepsze "trzymanie" siedzącej osoby dzięki zazwyczaj zwiększonemu tarciu (chociaż oczywiście zależy to od faktycznego materiału).

Mamert - 2008-11-05, 23:53

laisar napisał/a:
A inna rzecz, że nigdy nie rozumiałem, co jest takiego fajnego w welurze... ani to ładne, ani wygodne, ani praktyczne - chyba jedyny potencjalny plus to trochę lepsze "trzymanie" siedzącej osoby dzięki zazwyczaj zwiększonemu tarciu (chociaż oczywiście zależy to od faktycznego materiału).

Mnie się też welurek nie podoba, nie jest praktyczny.
Za to coś co mi się spodobało podczas ostatniej wizyty w serwisie, to siedzenia wyłożone czymś a'la siadką do bagażu w Kaleosie. To dopiero musi mieć "trzymanie".

laisar - 2008-11-06, 00:57

Zawsze można by zastosować trochę "rzepa"... (;
Pawel26 - 2008-11-19, 20:25

Witam.
Ja swoje pokrowce zamawiałem pod adresem Jacek Guzik [jac.guz@poczta.onet.pl]. Na siedem miejsc. Komplet 290 zł. Pasują idealnie.

Pozdrawiam
P

Konrad - 2009-03-17, 15:10

Jestem poważnie zainteresowany zakupem pokrowców do Sedana i stąd moja prośba - może ktoś sprawdzić czy na oryginalnych pokrowcach jest jakaś metka producenta i podać jego nazwę.

Jeżeli ktoś ma pokrowce z tych źródeł :

1. http://www.allegro.pl/ite..._aut_welur.html

2. http://www.allegro.pl/ite...lur_od_s_s.html

3. http://www.allegro.pl/ite...logan_roco.html

proszę o opinie na temat :
- jakości materiału ( chodzi mi tylko o welur )
- sposobu montażu ( trudność, spasowanie, mocowania - czy są na gumki itp. )
- jak się układają na fotelach

Dzięki

Marek1603 - 2009-03-17, 17:49

W lewgal mają już do sedana i MCV-ki 5-os bo tam kupowałem, a materiał do wyboru.
ADAM 12 - 2009-03-18, 08:03

Miałem w Kangoo pokrowce z Liam,byłem z nich b.zadowolony, pasowały idealnie,dobry materiał,dodatkowo chciałem bez szarych boczków i takie mi uszyli.
Asia - 2009-05-05, 18:01

Mam pytanko o pokrowce do Sandero - czy ktos wie, czy pasują te od Logana?
Endi85 - 2009-05-05, 20:52

Ja założyłem tzw. "uniwersalne" Z Feuwert co niby w.g. opisu mają pasować do Logana (między innymi) i pasują ale żeby jakaś rewelacja była to nie powiem
zielony - 2009-05-12, 21:13

Za niecałe 3 tyg. mam odebrać mojego MCV 5 -os. Będę potrzebował koniecznie pokrowce na fotele (2 strasznie brudzących chlopaków). Nie potrzebuję nic wyszukanego, chętnie kupiłbym jakieś uniwersalne, i po jakimś czasie wymieniłbym na nowe. Spotkałem się u kilku sprzedawców z pokrowcami, które pasują do Daci Logan (nic tam nie pisze o MCV). Stąd moje pytanko: czy sedan i MCV mają takie same fotele? Czy ktoś może ma namiar na jakieś tanie (uniwersalne) pokrowce do MCV 5 os. z dzieloną kanapą?

Pozdrowienia

Konrad - 2009-05-13, 20:52

Ja kupiłem pokrowce welurowe na Allegro od Roco z Łodzi ( te droższe - grubsze ) za 130 zł i na razie jestem zadowolony. Są dobrze spasowane ( dużo zabawy z zakładaniem ) i do tego ładne. Co prawda mam je dopiero miesiąc i czas pokaże, jak będą zachowywać się w przyszłości. Z tego co grzebałem na Allegro to Roco ma też pokrowce z jakiegoś cienkiego materiału chyba za 60-80 zł.
zielony - 2009-05-14, 19:12

Dzięki Konrad, obejrzałem sobie te Roko, podobają mi się, cena też odpowiada, chciałbym mieć tylko 100 % pewności, że będą pasować do MCV. Chyba zadzwonię tam i zapytam.
jan ostrzyca - 2009-05-18, 14:03

Do MCV z czystym sercem polacam:

http://www.pokrowce.com.p...1&idproduktu=49

http://www.pokrowce.com.p...ic_czarny_d.jpg

Mam mam takie już dwa lata. Szybki i intuicyjny montaż. Dobra jakość matreriałów. Nie noszą oznak zużycia, zamki i mocowania wytrzymały bez problemów. Sprytnie rozwiązane dzielenie tylnej kanapy w MCV.

siwy-34 - 2009-05-18, 18:19

Ja pokrowce mam szyte na miarę na 7 foteli jako że mam wersję 7-mio osobową, kosztowały razem z materiałami 700 zł, są grube, dwie warsztwy, w dwa kolory, piękne. Poszczególne fotele zostawiałem u rzemieślnika na 4 dni mniej więcej a odbierałem już gotowe do montażu w aucie.
zielony - 2009-05-18, 19:25

Janie, mnie się podobają, zwłaszcza że nie trzeba się długo zastanawiać nad kolorami. Które masz? Cena ok. 160 - OK. :-D 700 Pln to za dużo przy moich brudaskach. Pokażę małżonce, zadzwonię i może łyknę.
jan ostrzyca - 2009-05-19, 07:56

zielony napisał/a:
Janie, mnie się podobają, zwłaszcza że nie trzeba się długo zastanawiać nad kolorami. Które masz? Cena ok. 160 - OK. :-D 700 Pln to za dużo przy moich brudaskach. Pokażę małżonce, zadzwonię i może łyknę.


Mam te z czarnym bokiem. Są naprawdę brudoodporne.

zielony - 2009-05-19, 19:17

Moja małżowina też te wybrała. Namierzyłem w Poznaniu dwa stacjonarne sklepy z nimi. W wolnej chwili zadzwonię czy mają i chyba łyknę, skoro tak zachwalasz :-)
Gość - 2009-06-18, 13:56

Bo te z allegro to podróbki. W solidne pokrowce trzeba zainwestowac. JA kupowałem na http://pokrowce.fryda.com.pl/ i do tej pory jestem bardzo adowolony,nie było problemów z ich zamontowaniem.
kajos32 - 2009-07-07, 20:51

Olek,

Powiedz mi który model kupiłeś tych pokrowców. I jak mozesz to podeślij jakieś fotki.

Gość - 2009-07-11, 09:40

Kumpel tez kupował pokrowce z mojego polecenia na fryda.com.pl i sprawuja sie wysmienicie. Nie zsuwaja sie ani nigdzie nie trą.
Gość - 2009-08-30, 10:21

Ja tez jakis czas temu brałem od nich pokrowce- z tego sklepu fryda,tak ze 2 tyg temu i jak na razie wsyzstko okej,nie ma sie do czego przyczepic.
Jarosław P - 2010-02-17, 11:57
Temat postu: Pokrowce do Sandero
Mam pytanie do Was czy zakładacie pokrowce do sandero , jeśli tak to gdzie można kupić dodrze dopasowane do naszych siedzeń ? , oprócz oczywiście tych z akcesoriów daci ( są drogie ponad 400 PLN )
Beckie - 2010-02-17, 12:29

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=134

Co prawda do Logana ale w drugim temacie są linki do sprzedawców.

KaS602 - 2010-02-17, 12:33

tu jeszcze coś było o pokrowcach : http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=134
krakry1 - 2010-03-15, 21:02

Będąc przy podparciu ledźwiowym chcę zapytać o rozmiary foteli. Czy fotele w Sandero są identyczne z fotelami z Logana. Chodzi mi o pokrowce na siedzenia. Wszędzie są oferty do Logana (Allegro, inne firmy) i nie wiem czy bedą pasowały do Sandero. Z góry dziękuję za odpowiedź.
benny86 - 2010-03-15, 21:25

Jeżeli chodzi o pokrowce polecam firmę z poręby powiat zawierciański woj. śląskie:
http://baskap.4w.pl/
Może nie są tani, ale wyroby bardzo dobre jakościowo, nie to co uniwersalne chińskie szmaty w markecie...

Jarosław P - 2010-03-15, 21:43

krakry1 napisał/a:
Będąc przy podparciu ledźwiowym chcę zapytać o rozmiary foteli. Czy fotele w Sandero są identyczne z fotelami z Logana. Chodzi mi o pokrowce na siedzenia. Wszędzie są oferty do Logana (Allegro, inne firmy) i nie wiem czy bedą pasowały do Sandero. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Widziałem gdzieś na allegro pokrowce do sandero.

Można też zapytać w firmie typu tapicerstwo samochodowe np u mnie w Bielsku właśnie w takiej firmie pytałem i szyją na miarę pokrowce do sandero za 250 PLN podobno dobrej jakości i tak spasowane że nie widać że są założone pokrowce ( oryginalne u dilera jako akcesorium ok 460 PLN )

Pawlo - 2010-03-15, 21:53

A ja mam firmy Kegel-Błażusiak z Krakowa i powiem że są naprawdę dopracowane.
krakry1 - 2010-03-16, 18:04

Dzięki Panowie za odpowiedź i namiary.
MARAKAM - 2010-03-31, 14:47

A kolega to może ma już te pokrowce, to prosiłbym o opinie na ich temat.
Dzięki namiarom od was zakupiłem dywaniki do Sandero Stepway i są naprawdę fajnie spasowanie. teraz chciałbym zakupić pokrowce bo samochodem jeżdzą dzieciaki.

krakry1 - 2010-03-31, 16:24

MARAKAM napisał/a:
A kolega to może ma już te pokrowce, to prosiłbym o opinie na ich temat.
Dzięki namiarom od was zakupiłem dywaniki do Sandero Stepway i są naprawdę fajnie spasowanie. teraz chciałbym zakupić pokrowce bo samochodem jeżdzą dzieciaki.
Jakoś nie był o na razie czasu i dopiero się przymierzam.
Gość - 2010-06-15, 09:08
Temat postu: Pokrowce - Logan , Sandero
Witam.
Też miałem problem z pokrowcami do mojego Logana ale znalazłem na sieci pasują zarówno do Logana jaki do Sandero. Mam je od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Gruby materiał podszyty pianką bardzo mocny brak oznak zużycia, leżą idealnie choć na założenie trzeba z godzinkę poświęcić. Dla zainteresowanych link do tych pokrowców: pokrowce samochodowe

Ps - firma uczciwa, umieją doradzić i szybko wysyłają.

loganik - 2010-06-15, 09:32

Teraz po raz drugi kupiłem pokrowce od Liama/Alegro/ , poprzednie kupowałem 5 lat temu. Dobrze uszyte i pasują, ale poprzednie miały wszyte szerokie taśmy z materiału i można było dorze naciągnąć, teraz wszyto cienkie gumki, gorzej naciągać.
krakry1 - 2010-06-15, 13:14

Już jestem po zakupie - pokrowce firmy Anmax (Allegro) - komplet 220zł - jestem b. zadowolony pasują idealnie, poza tym firma uczciwa. Uszyli początkowo na inny sposób dzielenia tylnego oparcia (nie szyli wcześniej do Sandero). Błyskawicznie uszyli poprawnie po raz drugi zostawiając mi nie pasujące części. Poza tym bardzo dobrze zgrały mi się kolorystycznie z tapicerką Laureate - w zasadzie nie widać, że to pokrowce. Polecam
emka - 2010-07-11, 08:40

krakry1 napisał/a:
Już jestem po zakupie - pokrowce firmy Anmax (Allegro) - komplet 220zł - jestem b. zadowolony pasują idealnie, poza tym firma uczciwa. Uszyli początkowo na inny sposób dzielenia tylnego oparcia (nie szyli wcześniej do Sandero). Błyskawicznie uszyli poprawnie po raz drugi zostawiając mi nie pasujące części. Poza tym bardzo dobrze zgrały mi się kolorystycznie z tapicerką Laureate - w zasadzie nie widać, że to pokrowce. Polecam
ta firma Anmax ma zawieszone konto na allegro :evil:

Czy ktoś już ma idealnie pasujące do Sanderki ( dzielona tylna kanapa, kieszenie w oparciach foteli , ISOFIX!!! ) muszę zakupić a nie chcę chińskiej tandety.

krakry1 - 2010-07-11, 11:08

To te pokrowce kupiłem: http://moto.allegro.pl/it...ojego_auta.html

Czemu mają zawieszone konto - sprawdzałem w/w stronkę i wygląda normalnie - chyba, że coś przeoczyłem.

emka - 2010-07-11, 20:24

krakry1 napisał/a:
To te pokrowce kupiłem: http://moto.allegro.pl/it...ojego_auta.html

Czemu mają zawieszone konto - sprawdzałem w/w stronkę i wygląda normalnie - chyba, że coś przeoczyłem.
stronka działa- wpisałam w wyszukiwarkę jako login Anmax,bo tylko tyle bylo wcześniej napisane, nie sądziłam,że to nazwa produktu . Anmax -sprzedawca ma zawieszone konto. Przy okazji- nie znoszę gdy sprzedawca ma wielki BYK ORTOGRAFICZNY w pierwszym zdaniu oferty , i czy ciężko jest napisać "pełna opcja" jakoś potoczny język i błędy ort. w takiej ofercie nastrajają mnie negatywnie....ale może się czepiam,bo upał mi do głowy uderza :roll:
Hopman - 2010-10-27, 21:46

Zapraszam, zerknijcie do nas na nasze pokrowce samochodowe.
Ceny lepsze niż na allegro. Duży wybór materiałów, wzorów i kolorów.

http://www.e-autosklep.ov...mochodowe1.html

http://www.e-autosklep.ov...mochodowe2.html

Mariusz - 2011-02-13, 18:54

No i na mnie przyszła kolej, żeby kupić pokrowce. Małe dziecko, drugie za 5 miesięcy i zaczyna mi się mechlić tapicerka na oprciu kierowcy :-(
loganik - 2011-02-13, 19:34

Polecam od nich, ja mam, dobry materiał i dobrze dopasowane. Sklep Krosno, cena 123zł.Nr strony na alegro 1441527814.
jacusb - 2011-02-16, 16:25
Temat postu: Duster - pokrowce na siedzenia
Witam, czy ktoś kupił do Dustera pokrowce na siedzenia godne polecenia. Takie, które naprawdę dobrze pasują?

Znalazłem taką aukcję: http://allegro.pl/pokrowc...1445979475.html ale czy one są dedykowane czy to uniwersalne niby do dustera?

bushi - 2011-02-16, 16:55

Ktos z forumowiczow zamawial te http://allegro.pl/pokrowc...1411322137.html ale nie wiem, czy pisal cos o ich dopasowaniu. Pogrzeb w postach, moze znajdziesz kto to byl.
Gość - 2011-03-02, 21:13

pokrowce w moim dusterze
https://picasaweb.google.com/lh/photo/pBd7EoqwOiMqYqrFqB8E0w?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/atS9zAVSqRg6AG8rZlM8dA?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/D3hjMXVlDe8FFtI0GBkigA?feat=directlink

pasują prawie idealnie

jacusb - 2011-03-03, 01:17

Witam, po ok 3h montażu w końcu skończyłem montować pokrowce w Dusterze. Pokrowce zakupione w firmie ROCO http://allegro.pl/show_item.php?item=1427086000 cena 140pln.
Moje uwagi po montażu:
    1. Największe i jedno z niewielu zastrzeżeń to w fotelu są metalowe wzmocnienia (czerwone strzałki na jednym 1. zdjęciu, na które nie ma żadnych nacięć w pokrowcach i nie da się wsunąć dobrze materiału w krawędź między oparciem a siedziskiem, nacięcia zrobiłem sam. Bez tych nacięć moim zdaniem nie da się dobrze zamontować pokrowców.
    2. Pokrowce na zagłówki mogłyby być lepsze
    3. Dość dobrze uszyte i dopasowane.
    4. Trudny montaż. Musiałem się nakombinować, żeby dobrze poprzewtykać pod siedzenie gumki mocujące. Trudność wynika z budowy foteli a nie pokrowców.
    5. Oddzielne pokrowce na siedzisko i oparcie. Dobrze to wygląda przy pochylaniu oparcia, nic się nie marszczy
    6. Brakuje jakiegoś wycięcia lub innego ułożenia materiału na uchwyty otwierające tylnie oparcia.
    7. Miejsce oparcia, gdzie jest boczna poduszka łączone jest na rzep. Wydaje się i nie wiem czy nie zmodyfikuję tego w przyszłości.
    8. Pierwszy raz montowałem pokrowce i nie wiem jak jest w innych. Ale gumki do naciągania przyszyte do krawędzi pokrowców mogłyby być trochę solidniej doszyte. Miałem wrażenie, że jak jeszcze mocniej naciągnę to popękają. A niestety w podczas montarzu raz w jednym miejscu trzeba naciągnąć mocniej raz w innym.








Cendra - 2011-03-03, 13:29

Na zdjęciach to wygląda naprawdę dobrze :)
jacusb - 2011-03-03, 13:40

Nie chwaląc się zbytnio to po dość długiej i ciężkiej walce ok 3h udało się wszystko tak ułożyć i ponaciągać, że na tylnej kanapie (poza zagłówkami) i na przednich siedziskach na pierwszy rzut oka nie widać, że to pokrowce. Na oparciach też nie jest najgorzej ale plecy trochę odstają ok 3 cm od fotela. Ale wydaje mi się, że nie da się ich lepiej naciągnąć. Cały sekret w montarzu polegał na tym, że dość sztywną taśmę wpychałem w miejsca, gdzie miała wyjść gumka do naciągania, jak taśma przeszła to przywiązywałem do niej gumkę i przeciągałem. Niestety fotele są tak zbudowane, że nie da się przełożyć ręki tak, aby w odpowiednich miejscach przewtyknąć gumki montarzowe, wszystko jest pozakrywane.
gaita - 2011-03-03, 16:16

Nie no naprawdę widać, że się narobiłeś!
Ja nie miałem tyle cierpliwości i na razie tak powtykałem trochę na słowo honoru, może jeszcze kiedyś ponaciągam to bardziej, bo teraz przy wysiadaniu i wsiadaniu material trochę się marszczy. A z nacięciami to dobrze zrobiłeś, mi tak powiedziano w ROCO, że trzeba sobie tam odpowiednio gdzie niegdzie naciąć, i że te oryginalne pokrowce są właśnie tak montowane.

gaita - 2011-03-03, 16:20

A tu jeszcze taki wynalazek, zeby nie wycierać za bardzo pokrowców :)
http://rehabilion.pl/uslu...ladka-na-fotel/

KaS602 - 2011-03-05, 14:26

A jest coś, żeby za szybko nie wytrzeć jeszcze tej poduszki..? :mrgreen:
mausi64 - 2011-03-07, 11:40

Cendra napisał/a:
Na zdjęciach to wygląda naprawdę dobrze :)


nie, no naprawdę super - chyba sobie nabędę drogą kupna :)

mrówa - 2011-03-21, 08:37

Od dzisiaj w Lidlu w ofercie pokrowce samochodowe (Logan, Sandero):

http://www.lidl.pl/cps/rd...index_17312.htm

Ammianus - 2011-03-22, 13:55

No to może i ja dorzucę swoje trzy grosze.
Kupiłem ok. 2 tygodni temu takie oto:
pokrowce na allegro
I moge stwierdzić, że one tak szyte na miarę to są, ale nie do końca.
Pasują do foteli, na tylniej kanapie zakładaja się bez problemów.
Jednak przednie pokrowce niestety się marszczą, zwłaszcza na fotelu kierowcy. Nie daje nic naciąganie. Mimo drewnianego wałka samo siedzisko jak i oparcie odstają i marszczą się.

mrówa - 2011-03-22, 14:05

Ammianus napisał/a:

Pasują do foteli, na tylniej kanapie zakładaja się bez problemów.
Jednak przednie pokrowce niestety się marszczą, zwłaszcza na fotelu kierowcy. Nie daje nic naciąganie. Mimo drewnianego wałka samo siedzisko jak i oparcie odstają i marszczą się.


No i do tego: FOTELE TYLNE - oparcie i siedzisko jednoczęściowe :idea: :!:

Ammianus - 2011-03-22, 14:29

mrówa napisał/a:


No i do tego: FOTELE TYLNE - oparcie i siedzisko jednoczęściowe :idea: :!:

Dwuczęściowe są

TD Pedro - 2011-03-22, 14:38

Ammianus,
a kto jest producentem?

Ammianus - 2011-03-22, 15:31

Po kliknięciu na aukcję jest informacja, że producentem jest Auto Dekor
stempik - 2011-03-22, 15:34

Ammianus napisał/a:
ale nie do końca

Szycie na miarę oznacza pewnie że pokrowiec ma wymiary zblizone do kształtu siedzenia, i na tym koniec. Inaczej poprostu się nie da.
Fabrycznie wykonane pokrycia mają pod spodem dodatkowe mocowania do stelaża fotela, których przez oryginalną tapicekę wykonać się nie da.

Brak cudów nie oznacza że się nie starali. Choć pewnie się nie starali.

piotrkrk - 2011-03-27, 21:58

Kupiłem pokrowce w tej samej firmie co jacusb, więcej zdjęć i relacja dostępne w moim wątku


lep - 2011-07-02, 12:38

Zakupiłem ostatnio pokrowce do mojej daci.
Oczywiście po przeczytaniu opinii kolegów zdecydowałem się
na pokrowce szyte na miarę w firmie "lewgal" z Dąbrowy Górniczej.
Jestem bardzo zadowolony z tych pokrowców a oto kilka powodów:

- materiał bardzo dobrej jakości (podobny do tego co szyją plecaki)
- bardzo dobrze dopasowane
- tam gdzie potrzeba montaż na rzepy
- przystępna cena 350zł do 7 siedzeń

Dodatkowo pani, która szyje te pokrowce jest z pochodzenia rodowitą Rumunką.
Nie wiem czy to z tego powodu ale można powiedzieć że wkłada serce w tą robotę :-)
Dodatkowo jest bardzo komunikatywna przez co szybko można ustalić wzór, typ siedzeń itp.

Jedynie co muszę poprawić to pokrowce na zagłówki kierowcy i pasażera
ale myślę że nie będzie z tym problemów. Możliwe że w nowszych daciach
są nieco większe i stąd problem.

kilka fotek




48piotr - 2011-07-02, 12:45

Fajne-elegancja .
Cieszymy się razem z Tobą. :-)

robertp1983 - 2011-09-20, 12:41

Mam pytanko małe czy ktos juz wypróbowywał pokrowce od tego sprzedawcy?

http://allegro.pl/dacia-l...790419643.html?

robertp1983 - 2011-10-03, 07:34

No i kupiłem i jewstem zadowolony, polecam, wszystko fajnie spasowane i dobry Materiał :lol:
tweeciak - 2011-10-17, 08:01

Cos nowego sie pojawilo...szukam do StepWay'a
Zalezy mi na kieszeniach za przednimi siedzeniami i jak najlepiej dopasowane - bo z tego co widze to "na wymiar"....marszcza sie

Piotr_K - 2011-10-17, 13:09

Czy ktoś zakupił może oryginalne pokrowce oferowane przez ASO? http://www.dacia.pl/gama-...ter/akcesoria2/
Domel2250 - 2012-04-03, 11:13
Temat postu: Pokrowce szyte na miarę Duster
Znalazłem ciekawą aukcję na alledrogo i naszła mnie myśl, że może też bym spróbował...korci mnie by coś dodac ciepłego do wnętrza do mojego lakieru (brąz cajou) :-P :-P :-P Cena nie wydaje się być baardzo wygórowana (o ile towar będzie odpowiedniej jakości).

http://allegro.pl/show_it...=2232388577&c=2

Pokrowce szyte na miarę z uwzględnieniem airbagów(to baardzo ważne), ja osobiście myślałem o opcji skóra na zewnątrz w środku welur. :-P Czy ktoś z klubowiczów mial do czynienia, z tą firmą i może się wypowiedzieć na temat jakości tych pokrowców i ich spasowania do fotela? Może macie coś takiego w swoich drakulkach, niekoniecznie z tej konkretnej firmy i możecie polecić?
Pozdrawiam,

Piotr_K - 2012-04-03, 23:16

Przejściowo zakupiłem koszulki na fotele..



Uploaded with ImageShack.us

http://www.pokrowce.com.p...tele-art46.html

Na razie spisują się fajnie, praktyczne, łatwe do zdjęcia i prania.

mekintosz - 2012-04-03, 23:35
Temat postu: Re: Pokrowce szyte na miarę Duster
Domel2250 napisał/a:
Cena nie wydaje się być baardzo wygórowana (o ile towar będzie odpowiedniej jakości).

http://allegro.pl/show_it...=2232388577&c=2
,


Fajne i chyba 260 zl warto dac , tylko ja bym wolal pomacac, obejrzec niz w ciemno brac ;-)

Domel2250 - 2012-04-04, 09:36

Też bym tak wolał....może po świętach napiszę do nich o próbnik z materiałami, bo foty na stronce mają fatalnej jakości (czerny z opisu wygląda jak średnio ciemny szary itd) :-( . Jeżeli prześląś i sobie "pmacam", to dam znaka na forum jakie wrażenia. W ciemno nie kupię pokrowców o kolorze "domyślnie" takim , a takim :-/ .
limo - 2012-04-04, 18:29

jakby ktoś kupił te wyżej to chętnie poznam opinie, bo wyglądają zacnie na foto
okey32 - 2012-04-05, 15:13

dostałem w salonie namiary na tą firme carmen
Podobno współpracuja z Nazarukiem w Lublinie i robia pokrowce na miare . na ich stronie praktycznie nie wiele moza sie dowiedziec ale mysle wysłąć do nich maila lub zadzwonić

Marek1603 - 2012-04-05, 17:05

Ja mam te http://www.motofirma.pl/k...b161acba7873/0/ i jestem bardzo zadowolony, bo już drugie tam szyłem (sedan i MCV). Szwagier też tam szył do ibizy.
Maciej i Ola - 2012-04-07, 10:43

Ubraliśmy szwędacza




Daster - 2012-04-07, 21:52

Prezentuje sie OK jednak straciliscie kieszenie za przednimi fotelami. Nie zauwazylem czy pokrowce na przednich fotelach moga byc uzywane z poduchami.
Maciej i Ola - 2012-04-07, 21:57

wersja auteczka bez poduszek :cry: pokrowce mają wszywkę
Maciej i Ola - 2012-04-07, 22:00

a kieszeni też nie posiada
Chosek - 2012-04-08, 06:36

Dziś od żonki otrzymałem pokrowcw szyte na miarę do stepwaya---koszt 270 zł,gruby materiał,kolor czarny,po założeniu dodam fotki :lol:
Chosek - 2012-04-12, 13:39
Temat postu: Pokrowce Stepway
A oto pokrowce do Sandero,szyte na miarę.Świeżo założone,muszą się trochę "ułożyć"... :mrgreen:
Piotr_K - 2012-04-12, 14:50

Bardzo fajne, jaki to producent?
tweeciak - 2012-04-12, 15:00

Masz moze kieszen za przednimi siedzeniami?
Domel2250 - 2012-04-12, 15:10

Wygląda, że są calkiem nieźle spasowane :-) . Jeżeli chcieć się czapiać to na tylnym oparciu delikatnie jakby luźne byly, male pewnie muszą się ułożyć.
Jakieś namiary na producenta?

Chosek - 2012-04-12, 16:51

;-) oczywiście są kieszenie w przednich pokrowcach,zamykane na zamek.Uszyte w małym zakładzie w Redzie
Pani ta szczegółowo przeprowadzała pomiary,materiał i kolorystyka do wyboru (u mnie dobierała małżonka :-> )

Stepway - 2012-04-12, 17:20

Pochwal publicznie, jeżeli warto, a na pierwszy rzut oka widać że warto.
Dar1962 - 2012-04-12, 17:38

ile kosztują i kto je sprzedaje?
limo - 2012-04-12, 20:16

bardzo fajne!
Chosek - 2012-04-12, 20:34

:-) moje kosztowały 370 zł,ponieważ mają wyszyte dodatkowe "przetłoczenia" oraz rant,są tańsze ceny od 250 zł,w zależności od materiału,wzoru i wymagań klienta.
Zakład mieści się w Redzie (Pomorskie) na ulicy Łąkowej 48 tel. 511059127 http://www.margopokrowce.strefa.pl

dystrykt9 - 2012-04-14, 21:49

Jak dla mnie bardzo ładne.
okey32 - 2012-04-24, 19:59

A co powiecie o tej firmie i jej wyrobach ?

pokrowce

Znalazłem jeszcze cos takiego ANMAX

kocyk84 - 2012-06-07, 12:20

Witam, ja kupiłem na allegro pokrowce szyte na miarę od sprzedającego erjot_pl

efekt możecie zobaczyć na tej stronie http://mojadacia.blogspot...acii-logan.html

Bazylli - 2012-06-09, 21:43

Jako posiadacz nowego Stepwaya, postanowiłem założyć pokrowce na siedzenia. "Temat" cały zgłębiłem, przeglądałem oferty w necie i w sklepach. Wybór padł na ... pokrowce z Lidla. :-D Uzasadnienie: dość estetyczne i przyzwoicie wykonane, 3 lata gwarancji, cena - jedno kompleksowe czyszczenie tapicerki na myjni / najtańsza oferta jaką znalazłem /. Przez trzy lata problem z pokrowcami z głowy /gwarancja/ a potem kupię następne. Trzeciego razu już nie będzie, bo zmienię samochód /koniec gwarancji rozszerzonej :mrgreen: /. :-D
eplus - 2012-06-09, 21:52

Nie wiem, jak sobie wyobrażasz reklamację pokrowców wytartych tyłkiem przez 2 lata? Rozumiem, że gdyby się spruły w miesiąc od zakupu, to można i trzeba reklamować, ale po 2 latach i 10 m-cach? :lol: :shock:
Bazylli - 2012-06-09, 22:16

eplus napisał/a:
Nie wiem, jak sobie wyobrażasz reklamację pokrowców wytartych tyłkiem przez 2 lata? Rozumiem, że gdyby się spruły w miesiąc od zakupu, to można i trzeba reklamować, ale po 2 latach i 10 m-cach? :lol: :shock:

Wytartych czy przetartych? Bo to jest różnica. W pierwszym wypadku mówię trudno /naturalne zużycie :evil: / i kupuję następne ale w drugim przypadku? Problem ma Lidl, bo oferuje towar, który nie spełnia warunków gwarancji :-P . W instrukcji obsługi nigdzie nie jest zaznaczone, że można tylko X razy dziennie ruszyć tyłkiem po pokrowcu. W poprzednich samochodach miałem pokrowce firmowe, od niezależnych producentów i marketowe. Wszystkie po kilku latach wyglądały podobnie, z tym, że firmowe się reanimowało, bo szkoda było kasy na nie wydanej :-( .

benny86 - 2012-06-09, 22:23

Bazylli napisał/a:
Problem ma Lidl, bo oferuje towar, który nie spełnia warunków gwarancji

A znasz te warunki? Bo są one narzucane przez producenta/sprzedawcę i nie podlegają negocjacjom... :mrgreen:

Bazylli - 2012-06-09, 23:06

benny86 napisał/a:
Bazylli napisał/a:
Problem ma Lidl, bo oferuje towar, który nie spełnia warunków gwarancji

A znasz te warunki? Bo są one narzucane przez producenta/sprzedawcę i nie podlegają negocjacjom... :mrgreen:

Tak, znam. Są zawarte w książeczce z instrukcją obsługi pokrowców. To dotyczy gwarancji 3 letniej. A do dwóch lat chroni Cię prawo konsumenckie i wcale nie musisz w tym momencie powoływać się na gwarancję. Gwarancja powyżej 24 miesięcy jest tylko dobrą wolą producenta i zazwyczaj firmy, które takową dają, wywiązują się z umowy.

benny86 - 2012-06-09, 23:12

Cytat:
Gwarancja powyżej 24 miesięcy jest tylko dobrą wolą producenta i zazwyczaj firmy, które takową dają, wywiązują się z umowy.

Zapewne mówisz o uprawnieniach wynikających z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z sierpnia 2002r(może pomyliłem tytuł ustawy), ale gwarancje i rękojmia wynikająca z tej ustawy to 2 oddzielne tematy, trzeba sprecyzować z którego tytułu się domaga usunięcia usterki. Trzeba też pamiętać, że skorzystanie z gwarancji producenta zamyka drogę dochodzenia roszczeń z rękojmi (a gdy nic nie powiemy, sprzedawca potraktuje to zapewne jako naprawę/wymianę w ramach gwarancji)

W przypadku pokrowców to trochę przerost formy nad treścią, aczkolwiek w razie droższych towarów może mieć istotne znaczenie.

Inna inszość, że siostra ma od 2.5 roku pokrowce z lidla (typu "koszulka"), po 3 praniach są OK,nie skurczyły się nie wypłowiał kolor itp.

bossboss - 2012-06-10, 07:40

benny86 napisał/a:
Cytat:
Gwarancja powyżej 24 miesięcy jest tylko dobrą wolą producenta i zazwyczaj firmy, które takową dają, wywiązują się z umowy.

Zapewne mówisz o uprawnieniach wynikających z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z sierpnia 2002r(może pomyliłem tytuł ustawy), ale gwarancje i rękojmia wynikająca z tej ustawy to 2 oddzielne tematy, trzeba sprecyzować z którego tytułu się domaga usunięcia usterki. Trzeba też pamiętać, że skorzystanie z gwarancji producenta zamyka drogę dochodzenia roszczeń z rękojmi (a gdy nic nie powiemy, sprzedawca potraktuje to zapewne jako naprawę/wymianę w ramach gwarancji)

W przypadku pokrowców to trochę przerost formy nad treścią, aczkolwiek w razie droższych towarów może mieć istotne znaczenie.

Inna inszość, że siostra ma od 2.5 roku pokrowce z lidla (typu "koszulka"), po 3 praniach są OK,nie skurczyły się nie wypłowiał kolor itp.


zaraz zaraz--nic nie zamyka gwarancja?mozesz reklamować z gwarancji, wtedy za naprawe odpowiada gwarant a mozesz reklamować z ustawy konsumenckiej to wtedy za gwarancje odpowiada lidl i w 14 dni powinien ci wysłać pismo poleconym. jesli tego nie zrobi to znaczy ze przystał na twoje zadania.czyli jesli zadales wymiany i lidl nie napisze ci pisma w 14dni to ci wymienia. co do rekojmi to moga z niej korzystac tylko firmy ktore zakupiły na fakture i wynosi ona tylko 1 rok(rekojmia trwa tylko 12 miesiecy). tak przyjmuje reklamacje w swojej firmie i tak na bank jest.

benny86 - 2012-06-10, 11:30

Nie wiem czy chodziło o rękojmie, ale dosłownie 3-4h przed napisaniem poprzedniego posta w lokalnej TV słuchałem wypowiedzi rzecznika praw konsumenta z Katowic i padło takie stwierdzenie - że korzystanie z gwarancji zamyka drogę dochodzenia roszczeń z ustawy "konsumenckiej". Trzeba by zajrzeć wprost do ustawy, ale póki nie mam uszkodzonego towaru olewam sprawę.
grzech - 2012-06-10, 14:23

Towar możemy reklamować ma podstawie gwarancji lub skorzystać z uprawnień wynikających z Ustawy z 27 lipca 2002r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego i złożyć ją sprzedawcy. Jeśli składamy reklamację na podstawie gwarancji, to nie możemy w zakresie tej reklamacji korzystać z uprawnień przewidzianych w ustawie i zgłaszać roszczeń wobec sprzedawcy.
bossboss - 2012-06-10, 20:00

dokładnie grzech- czyli nic niczego nie wyklucza--moge sobie raz zareklamowac na gwarancje a drugi raz na ustawe gdyby to pierwsze mnie nie zadowoliło.
zdzisiu27 - 2012-06-11, 06:46

tak dla wyjaśnienia - gwarancja jest dawana przez producenta i na jego zasadach. Nigdzie nie jest powiedziane, że musi producent musi dać 24 miesiące. Może równie dobrze być 12...
mrówa - 2012-06-11, 07:10

Bazylli, czy zakładałeś już owe pokrowce? Czytałam już, co inni użytkownicy pisali o różnych akrobatycznych figurach przy ich zakładaniu. Szczęka mi opadła, bo myślałam, że to szast prast i po sprawie. A tu takie buty... Może masz jakiś sprytny (nieskomplikowany) sposób na ich założenie. :roll:
Bazylli - 2012-06-16, 13:18

Oczywiście.:) . Było trochę roboty ale wszystko, w miarę ładnie dało się założyć. Najszybciej założyłem na ... zagłówki :mrgreen: a potem tylnia kanapa. Tu trzeba spokojnie i bez pośpiechu, bo trzeba zgrać zamki z oparciami tylnych foteli. Najgorzej jest z przednimi fotelami. Trzeba ostrożnie wciskać pomiędzy siedzisko a oparcie. Bardzo ostrożnie, bo tam jakieś druty i pręty są :-x . Czas zakładania 2,5 - 3 h. :-(
W sumie, po założeniu fajnie wyglądają :-D

Seal - 2012-06-16, 17:05

Bazylli napisał/a:
W sumie, po założeniu fajnie wyglądają :-D

Jakieś foty?

bossboss - 2012-06-16, 20:50

wlasnie zapodaj cos do podgladu
mrówa - 2012-06-20, 13:30

Bazylli napisał/a:
Czas zakładania 2,5 - 3 h. :-(


Nieskomplikowany sposób... widocznie nie istnieje :evil: :cry:

bossboss - 2012-07-31, 19:10

ja dziś założyłem pokroce. Wygladaja naprawde super. Szyte na zamówienie przez firmę pok-pol. Koszt ok 300 zł. Samo wykonanie perfekcyjne. Narazie zapodaje zdjecia z kom ale z czasem dam normalne z cyfrówki bo normalnie wygladaja lepiej.
bubulec25 - 2012-08-01, 06:26

Witam! Około 3 miesiące temu mój samochodzik (Daćka Logan) pozowała firmie która wygrała przetarg na pokrowce do Daci w Rumuni za możliwość pozowania dostałem idealnie wyszyte na miare pokrowce z napisem Logan wrzuce foto po robocie :) ceny tej firmy około 100 zł za pokrowce ale dobre sa juz ponad 10 lat jeżdza w moich autkach www.autodekor.com.pl pozdro
kisu - 2012-11-17, 10:57

Czy ktoś kupował do Dusterka pokrowce tej firmy ? mam zamiar je nabyć - tylko mam pytanie czy faktycznie są szyte na miarę jak zapewnia sprzedawca i dobrze leżą na siedzeniach :?:

Link do aukcji i foto

chriskb - 2012-11-17, 13:03

Jak z Podlasia to musi być uczciwy sprzedawca i nie mija się z prawdą.
Dominus - 2012-11-17, 16:27

kisu napisał/a:
Czy ktoś kupował do Dusterka pokrowce tej firmy ? mam zamiar je nabyć - tylko mam pytanie czy faktycznie są szyte na miarę jak zapewnia sprzedawca i dobrze leżą na siedzeniach :?:

Link do aukcji i foto


Producentem tych pokrowców jest AUTO-DEKOR z Krosna i w ich internetowym sklepie są po 128zł.
Fajnie wyglądają, na dobrze dopasowane. Też przyłączam się do pytania czy ktoś ma od tego producenta pokrowce??

wiciu_r - 2012-12-20, 19:38
Temat postu: boczne poduszki powietrzne w lodgy a pokrowce
Witam!
Kupiłem do Lodgy pokrowce na siedzenia, nie dedykowane tylko uniwersalne i dopiero potem zobaczyłem na siedzeniach naszywki "airbag" z których wnoszę, że boczne kurtyny są w siedzeniach. Ma już ktoś może dedykowane do Lodgy pokrowce i mógłby pokazać na fotce jak są skonstruowane żeby nie wchodzić w konflikt w airbagiem?
Pozdro

kapelusznik - 2012-12-20, 19:51

pewnie mają rozcięcie w odpowiednim miejscu
Piotr_K - 2012-12-21, 00:20

Pokrowce już od dawna szyje się na poduszki powietrzne.

Poważne firmy posiadają nawet atest czyli tzn certyfikat bezpieczeństwa B28 wydawany na określony termin przez polski PIMOT. Tak więc pokrowce są w pełni bezpieczne.

Tutaj zobaczysz filmik jak to działa (niżej na stronie) - http://www.atra.auto.pl/p...owce-dedykowane

Zawsze też można zakupić koszulki ;) te przewiewne pod pachami ...

Dominus - 2013-02-25, 11:21

Zakupiłem ostatnim czasie pokrowce firmy AUTO-DEKOR szyte na miare, dedykowane dla Dacii Duster.
W miarę dobrze dopasowane. Na przednich fotelach po około tygodniu czasu znikł efekt "poduszki" i dolegają do fotela ( pasażera jeszcze nie do końca bo zazwyczaj jeżdze sam )





























Jeżeli ktoś przymierza się do zakupu pokrowców i przykonały go moje zdjęcia chętnie odsprzedam pokrowce zainteresowanemu po mniejszej kwocie gdyż stęskniłem się za oryginalną tapicerką Delseya... Odpowiedni ogłoszenie zamieszcze w dziale Sprzedam...

mud maX - 2013-02-25, 14:41

Dominus, wiesz jak jest rozwiązane miejsce na poduszkę w tych pokrowcach?
chriskb - 2013-02-25, 14:46

Pokrowce fajne, tylko problem, że zakrywajá poduszki w siedzeniach.
Dar1962 - 2013-02-25, 14:48

na tych metkach jest zwykle napisane "airbag" co świadczy o tym,że szwy foteli są obliczone na łatwe rozdarcie w przypadku strzału bocznej poduszki
Dominus - 2013-02-25, 15:23

Dar1962, zgadza się. firma szyjaca te pokrowcem posiada certyfikat że wrazie czego pokrowce nie zakłóca działania airbaga.

Filmik przedstawia działanie airbaga z założonymi pokrowcami

http://www.youtube.com/watch?v=b0phqHSHblg

Transfogarski - 2013-02-25, 16:24

Na zdjęciach nie wygląda to przekonująco. Zaślepki airbagów w bocznych siedzeniach są zasłonięte materiałem dość szczelnie i ściśle przylegają. Nie wygląda też, żeby w tych miejscach pokrowce były jakoś specjalnie oslabione - tak żeby nie ograniczać właściwego napełniania poduszek. Są tam jakieś rzepy czy coś takiego?
Dominus - 2013-02-25, 17:16

Pokrowce są dedykowane więc bardzo dobrze przylegają do fotela i dlatego tak sztywno to wygląda.

Oto filmik producenta przedstawiający działanie airbagu z założonymi ich pokrowcami z porównaniem fotela bez pokrowca.

http://www.youtube.com/watch?v=b0phqHSHblg

tomszafa - 2013-02-25, 21:40

Dominus napisał/a:


Jeżeli ktoś przymierza się do zakupu pokrowców i przykonały go moje zdjęcia chętnie odsprzedam pokrowce zainteresowanemu po mniejszej kwocie gdyż stęskniłem się za oryginalną tapicerką Delseya... Odpowiedni ogłoszenie zamieszcze w dziale Sprzedam...


I bardzo dobrze, pokrowce na tak ladnej tapicerce delseya nie wygladaja dobrze. Cale szczescie sie opamietales :mrgreen:

Transfogarski - 2013-02-25, 22:24

Nieżle to rozwiązali.
Marek1603 - 2014-07-21, 11:42
Temat postu: Pokrowce sandero i sandero stepway
Chciałem zakupić rodzicom pokrowce i mam pytanie do znawców tematu foteli w sandero II i w stepway-u II.
Czy siedzenia są takie same, czy się różnią?

Pshemo - 2014-07-21, 11:55

Moim zdaniem, wyłącznie tapicerką :)
route2000 - 2014-07-21, 12:39

Pshemo, ale koledze Markowi chodzi o wymiary tych siedzeń, bo chce kupić pokrowce. Kolor tapicerki jest nieważny.. ;-)

A co masz na myśl "wyłącznie tapicerką"? Materiały obicia, kształt foteli?

Marek1603 - 2014-07-21, 15:30

Właśnie chodzi mi o kształt. Czy te do sandero będą pasowały do Stepwaya?
Coś mi się wydaje, że są inne jakby kubełkowe ale muszę mieć to potwierdzić.

Nie wiem czy nie będę szył na miarę i od razu do lodgy.

gregory1976 - 2014-07-21, 19:22

Ja też się przymierzam do pokrowców do Lodgy i chyba zdecyduje się na takie:
http://www.autodekor.pl/p...-dedykowane?p=2
Oferują też dla Sandero I i II, ale nie ma specjalnych dla Stepway-a, co oczywiście nie znaczy, że nie ma różnic.

Marek1603 - 2014-07-21, 20:19

No to mogę ci powiedzieć że nie są najlepsze. Dominus je miał i zrezygnował.

Ja będę umawiał się na pomiar tutaj. http://www.lewgal.pl/index.php?dzial=ofirmie
Miałem w sedanie i MCV-ce oraz szwagier w ibizie. Są dość fajnie dopasowane i można sobie dobrać materiał, wstawki itd. do własnego gustu. Nie masz też daleko.

Dominus - 2014-07-21, 20:47

Miałem ale zrezygnowałem głównie z powodu koloru, na zdjęciach były ciemnoszare, grafitowe a dostałem takie podchodzące pod niebieski. (Tobie Marku widzę źle określiłem kolorki).

Nie są dopasowane w 100% idealnie i też był to powód ich odsprzedaży.
Stwierdziłem że wole użytkować oryginalną tapicerkę i od czasu do czasu ją przeprać

Marek1603 - 2014-07-26, 13:30

Pokrowce właśnie zamówione. Będą za tydzień na sobotę. Koszt 260zł plus napisy 12zł/szt. (STEPWAY i LODGY). Wykonanie zleca gdzieś na zewnątrz.
Fajnie bo wybrałem sobie kolorystykę jaka mi pasowała. No i dostawa do domu. :-P Akurat tak się składa, że gość stoi na giełdzie w Krakowie i jeździ przez Olkusz. :->

ramzes102 - 2015-02-16, 19:05
Temat postu: Lodgy pokrowce ?
Witam. Jakie polecacie pokrowce na siedzenia do Lodgy 5 osób, oryginalne nie wchodzą w grę (cena).
GORDINI - 2015-02-16, 19:45

Zamontowałem czarne "koszulki" i jest ok. Szybki montaż i demontaż do prania. Auto do pracy w kombinezonach roboczych.
Głównie brudzi i wyciera się siedzenie i oparcie.

kuba_malenstwo - 2015-02-20, 18:24

Czy którakolwiek z osób z klubu posiada oryginalne pokrowce akcesoryjne do Lodgy Prestige w wersji 7 os.?

Katalog akcesoriów jest na tyle nieprecyzyjny, że właściwie nie wiadomo,
który numer referencyjny zamówić,
a poza tym nie jest dokładnie napisane,
czy pokrowce służą do założenia na komplet 7 siedzeń
oraz czy ich montaż nie wyklucza korzystania z mocowań ISOFIX.

Marek1603 - 2015-02-21, 11:44

Ja mam dla 5os. stąd http://www.lewgal.pl/index.php
kuba_malenstwo - 2015-02-21, 12:08

Marek1603, widziałem w Twojej galerii :-)

Jednakże skłaniałbym się do oryginalnych.
Ale po pierwsze nie wiem, jaki numer referencyjny pasuje do mojej Lodgy, a po drugie, czy są otwory pod Isofix i czy pokrowce są na wszystkie 7 miejsc, z możliwością korzystania ze wszystkich możliwości transportowych, czyli na przykład dzielonej kanapy z tyłu..

Marek1603 - 2015-02-21, 21:33

Są przystosowane pod sofix-a, bo brał miarę z moich. Tylna kanapa jest oczywiście dzielona. Na oparciach przednich z tyłu jest suwak do kieszeni. Jest też inny szew do poduszek bocznych. Ja kolorystycznie dopasowałem do oryginału.

Ma też do stepwaya II, bo tata ma założone.

ryuujin - 2015-04-27, 09:23
Temat postu: Lodgy - pokrowce Alcantara
Witam.

Szukam pokrowców do Lodgy w wersji 5-cio miejscowej.
Najbardziej zależy mi na pokrowcach koloru beżowego wykonanych z alcantary.
Znalazłem takie cosie (uniwersalne pokrowce w enigmatycznym dla mnie rozmiarze A i B):
http://www.autodekor.pl/p...-alcantara.html
oraz
http://www.autodekor.pl/p...-alcantara.html

Ktoś może miał do czynienia z tymi pokrowcami? Pytanie czy będą pasować do Lodgy? Niestety w opisie pokrowców nie ma wzmianki o kompatybilności z Lodgy. Być może mówi o tym rozmiar A lub B.
Zadałem pytanie do producenta ale jak na razie żadnych informacji (wrzucę odpowiedź jeśli mi jej udzielą).

A może zna ktoś we Wrocławiu lub okolicy godną polecenia firmę, która wykona z alcantary koloru beż pokrowce na fotele Lodgy szyte na wymiar?

Z góry dzięki za pomoc :->

(dzięki za przeniesienie do odpowiedniego działu :D)

Marek1603 - 2015-04-27, 11:15

Jeżeli Dąbrowa Górnicza jest niedaleko Wrocławia to mogę ci polecić Lewgal jak wyżej.
Oglądnąć możesz w mojej galerii jak leżą na siedzeniach.

ryuujin - 2015-04-27, 11:35

Przeglądałem już galerię ;-)
Tak przy okazji wielkie gratulacje za przeróbki. Uwielbiam majsterkowanie i zawsze po takich porcjach czyjegoś zaangażowania włącza mi się własny zapał.

Dzięki, zapisałem sobie tą firmę jako potencjalnego dostawcę pokrowców martwi mnie tylko fakt ewentualnej konieczności machnięcia się ok. 200km na przymiarkę :D do Dąbrowy.

Poza tym nie znalazłem u nich na stronie informacji czy szyją z alcantary.
Miałem możliwość "pomacania" sobie takiego obicia i przyznam szczerze wywarło na mnie baaardzo pozytywne wrażenie :-D

Nie mam co prawda jeszcze autka (wciąż czekam) ale pomysły na to co z nim z robić już tak!

Wrocławianie? Nikt nie robił dla siebie pokrowców? :-D

Marek1603 - 2015-04-27, 19:24

Miarę mają z mojej więc spokojnie. Co do materiału to najlepiej zapytać. To jest producent więc myślę, że kwestą będzie tylko cena. Jak masz linka do materiału (alcantary) to gościowi podeślij i ci powie.
arczi_88 - 2015-04-27, 19:42

Ja zamówiłem pokrowce w http://www.pokrowcecardo.pl i jestem mega zadowolony, szybko, cena przystępna, dobre materiały i fajnie dopasowane :-) oczywiście takie rzeczy jak dzielona kanapa, poduszki w fotelach i isofixy są uwzględnione.
Marek1603 - 2015-04-28, 05:00

arczi_88 napisał/a:
oczywiście takie rzeczy jak dzielona kanapa, poduszki w fotelach i isofixy są uwzględnione.


Myślę, że to już jest standard w firmach szyjących pokrowce, a które chcą być na bieżąco z obowiązującymi przepisami.

ryuujin - 2015-04-29, 13:59

arczi_88 napisał/a:
Ja zamówiłem pokrowce w http://www.pokrowcecardo.pl i jestem mega zadowolony

Dzięki :-)
Mam jakoś dużo większe zaufanie do firm z okolic Katowic niż lokalnych.
Do tej pory zawsze trafiałem na fantastycznych ludzi i godną naśladowania obsługą klienta! :-D

ryuujin - 2015-04-29, 14:03

Marek1603 napisał/a:
Jak masz linka do materiału (alcantary) to gościowi podeślij i ci powie.

Nie mam linka do samego materiału. Znalazłem pokrowce, które raz widziałem zamontowane w Citroenie C4. Mogłem "pogłaskać" je trochę i zdecydowałem, że w nowym aucie będę chciał mieć pokrowce właśnie z alcantary ;-)

Marek1603 - 2015-04-29, 17:26

Bardziej myślałem o tym niż o stronie z konkretnymi pokrowcami.
Myślę, że gość powinien wiedzieć co i jak, bo z tego co ja wiem to firmę ma już 10 lat, a pewnie i więcej.

ryuujin - 2015-04-30, 09:39

W sumie, najprostsze rozwiązania zawsze najlepsze :mrgreen:

Nie znam się na tkaninach więc mam nadzieję, że doświadczone firmy będą wiedzieć co i jak. Może nawet doradzą lub wręcz odradzą ten materiał bo... szybko się niszczy/brudzi/przeciera trudno utrzymać w czystości etc., choć im więcej czytam o tym materiale tym bardziej jestem do niego przekonany ;-)

W ogóle miał ktoś do czynienia z alcantarą?

Vitto - 2015-06-24, 23:04

Praktycznie od razu po odbiorze auta założyłem pokrowce AUTO-DEKOR, dedykowane dla LODGY 7 os. Szarości pokrowców dobrze się komponują z wnętrzem auta. Wszystko dobrze spasowane dzielona kanapa, poduszki w fotelach i isofixy są uwzględnione. wszystko elegancko przylega. Jak zależy komuś, mogę zrobić foto po 3 miesiącach codziennego używania. Praktycznie się nie zmieniły. Koszt 250 PLN na allegro.
shrek - 2015-06-28, 15:49

Zamowilem pokrowce (zaglowki do poprawy i kieszenie tylne ) i po montazu wygladaja tak :
Vitto - 2015-06-28, 17:20

:shock: Robi wrażenie. Bardzo dobre wrażenie. 8-) Jaki to materiał?
shrek - 2015-06-28, 17:59

Szary to ekoskora podszywana pianka i bezowy to ekoskora perforowana tez podszywana pianka
Marek1603 - 2015-06-28, 18:00

Jeżeli mogę coś doradzić to zrób sobie kieszenie na suwak.
shrek - 2015-06-28, 18:07

Ja myslalem takie jak w oryginale szer.30-35 cm x 20cm
Marek1603 - 2015-06-28, 18:09

Jak dasz suwak na całości zamiast tej gumki to będzie dodatkowo usztywniał.
Ja przynajmniej tak mam w materiałowych i jest super.
Oczywiście zrobisz jak chcesz.

shrek - 2015-06-28, 18:17

Pomyslimy dzieki za rade
Marek1603 - 2015-06-28, 18:19

Tak to wygląda u mnie. Na szybko zrobione.
shrek - 2015-06-28, 18:23

no faktycznie lepiej nie ma tych zmarszczen materialu po bokach . Dzieki
Marek1603 - 2015-06-28, 18:28

Widzisz różnice więc możesz podjąć decyzję.
rzezba - 2015-07-23, 06:58

Znalazłem temat o pokrowcach i pomyślałem ,że chyba będę musiał coś pomyśleć. Wiadomo ,że auto ma mi służyć bardziej do pracy. Kiedy jestem na plenerach, to auto się stawia prawie tuż przy stanowisku pracy. Samochód jest w zasadzie cały okurzony od cięcia piłami. Nie będę się wygłupiał i nakładał jakiegoś pokrowca, bo koledzy by mnie wyśmiali. Ale jakieś pokrowce , czy też coś co by uchroniło mi siedzenia przed zabrudzeniami by mi się przydało. Te dywaniki też mi diler wsadził za 200 zł, choć widziałem ,że można je kupić za 144 zł i może takie by były lepsze. http://www.skleprenaultwa...a-dostawcza/310
Karenzo - 2015-07-23, 07:35

nawet się nie oglądaj na te lipne dywaniki
http://www.rezaw-plast.pl...012-...-kpl.set
te są tańsze i zakrywają całość podłogi
do tego gurbe i z burtami

rzezba - 2015-07-23, 14:15

Karenzo napisał/a:
nawet się nie oglądaj na te lipne dywaniki
http://www.rezaw-plast.pl...012-...-kpl.set
te są tańsze i zakrywają całość podłogi
do tego gurbe i z burtami


Faktycznie tańsze , tyle ,że mi w zasadzie potrzebne są tylko dwa bo będzie to van- ciężarówka.

Karenzo - 2015-07-23, 14:18

http://www.rezaw-plast.pl...012-...-kpl.set
rzezba - 2015-07-23, 14:20

Karenzo napisał/a:
http://www.rezaw-plast.pl/index.php/action_towar/mode_show/ID_7803/dywaniki-podlogowe-czarne-przody-floor-mat-black-front-fits-to-dacia-dokker-van-2012-...-kpl.set


Właśnie przed chwilą znalazłem te same - dzięki.

mercurysable - 2015-09-11, 09:17
Temat postu: Pokrowce na miarę Dacia Duster II
Witam , wszystkich zainteresowanych . Sprawa dotyczy indywidualnego zamówienia i wykonania pokrowców do Duster po lifcie . Sam szukałem długo firmy która zrealizuje moje , jak się okazało , " widzimisię " . W ciągu ostatnich 2 tygodni wysłałem ponad 20 maili do firm które - według opisu - szyją pokrowce do samochodów z każdego rodzaju materiału . Widz polega na tym , że nie z każdego i nie w konfiguracji jaką życzy sobie klient :mrgreen:
Długo by o tym pisać , w każdym bądź wychodzi na to , że większość z nich po prostu posiada produkt ze swoim logo a wykonawcą jest wszystkim dobrze znana Chińska Republika Ludowa.
Jedyna firma która przystała na mój projekt - według mnie nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę zamieszczane opisy i stosowane najnowsze technologie itp przez firmy " szyjące na miarę " - to MIREX II w Czersku . Kontakt super i telefoniczny i mailowy , mało tego tłumaczą dlaczego jakiś materiałów wybranych z ich oferty nie powinno się ze sobą łączyć itd . Nie stanowiło dla nich połączenie w moim przypadku pełnej skóry ze skórą perforowaną i alkcantarą z podwójnymi szyciami jak w orginale , obszycie zagłówków również różnymi materiałami . Jest to jedyna firma którą znalazłem dysponując tak dużym wyborem materiałów od zwykłych przez Alcantarę po skórę i skórę perforowaną . Właśnie po rozmowach i przesłanych projektach dokonałem zamówienia czas realizacji to 7 dni roboczych ( wyrabiają się w 5 dni ) . Jak przesyłka dotrze a Duster zostanie odziany w nowe szaty zamieszczę zdjęcia .
Mogę zamieścić zdjęcia z mojego zamówienia , gdzie poszczególne litery z cyframi oznaczją wybrany materiał z ich katalogu .( zdjęć jest więcej to jest po prostu poglądowo w jaki sposób zamówienie jest czytelne dla firmy - po kilkunastu takich mailach wypracowałem czytelność mojego przekazu ) Ogólnie trzeba obcykać cały samochód i pozaznaczać co gdzie chcemy - kieszenie , hafty , treści , materiały ich łączenia , przeszycia pojedyncze podwójne , kolory nici itp. praktycznie dowolność własnego projektu ) . Jak płacę to żądam ,że mam być tak jak ja chce :-D , a tak na prawdę to chcę sam decydować jaką " duszę " ma mieć mój Duster .

route2000 - 2015-09-11, 09:20

A jaka jest cena tych pokrowców, jeśli to nie jest tajemnicą? ;-)
mercurysable - 2015-09-11, 09:23

Tajemnica żadna 450zł - podwójne przeszycie 50zł , haft w zależności od wielkości i komplikacji od 10zł do 20zł sztuka . Przy przelewie na konto koszt przesyłki 16zł , a za pobraniem chyba 25zł .
Trochę nie jasno 450zł + 50zł za ewentualny podwójny szef + za haft od 10zł do 20zł za sztukę i koszty przesyłki 16zł lub te 25zł (za pobraniem , tej kwoty nie jestem pewien ).
Cena tyczy się wybranych przeze mnie materiałów ale ponoć ta skóra perforowana jest najdroższa więc chyba max jakichkolwiek udziwnień stanie na 600zł .

route2000 - 2015-09-11, 09:27

Wrzuć jeszcze link tego zakładu tapicerskiego. :-D
mercurysable - 2015-09-11, 09:30

Ja nie bardzo miałem wybór z materiałami bo mam psa , który jeżdżąc trzyma łeb na tylnym oparciu tudzież zagłówku , więc tapicerka wygląda jak wygląda , eko-skóra jest świetna przy czyszczeniu i odkurzaniu . Prócz tego kryją częściowo tył od strony bagażnika , jak dla mnie bomba , bo psie kłaki nie będą się wbijać w pokrowce .
Ogólnie jest tak , że gdyby znalazł się jakiś forumowicz z okolic Czerska z Dasterem I lub II , lub jakąkolwiek Daćką , to mógłby tam podjechać aby pobrali wymiary siedzeń , co pewnie ułatwiło by jakieś zamówienie pokrowców do pozostałych modeli , bo nie wiem czy dysponują innymi pokrowcami , do DD II tak bo robili już dwa zmówienia , jedne wyglądają jak orginały na ich stronie i to mnie poniekąd przekonało do zamówienia .

mercurysable - 2015-09-11, 09:31

http://www.pokrowce.net/index.html

Wystarczy na wujku Google wpisać Mirex II i też bez problemu wyskoczy .
Wybór materiałów i ich kodowy odpowiednik pod Produkty a potem klik na Exclusive lub wcześniejsze , a z zakładki Galeria można oglądać wykonane indywidualne zmówienia .

Kieszenie w oparciach są zabezpieczone zamkiem i albo ten zamek prowadzi do orginalnych kieszeni albo istniej opcja naszycia nowych kieszeni z zamkiem . Tego nie wiedziałem myślałem , że robią na gumce ale na szczęście nie , usługa wliczona w koszt pokrowców . Przed chwilą zakończyłem rozmowę w tym temacie .

mud maX - 2015-09-11, 10:37

mercurysable widać, że chronisz wnętrze jak tylko się da:) Mały OT - chodzi o dywaniki. Zdaje się, że masz niestandardowe i nie widzę w nich zatrzasków mocujących. Nie przesuwają Ci się w czasie jazdy, czy stabilizowałeś je w jakiś sposób?
mercurysable - 2015-09-11, 11:27

Nic się nie przesuwa guma gruba i dość ciężka, zakupione w grudniu 2013r lub styczniu 2014r ,jak narazie ok.
route2000 - 2015-09-11, 12:04

mercurysable napisał/a:
Nic się nie przesuwa guma gruba i dość ciężka, zakupione w grudniu 2013r lub styczniu 2014r ,jak narazie ok.

Z firmy REZAW-PLAST?

mercurysable - 2015-09-11, 12:16

Muszę sprawdzić czy gdzieś jest jakiś napis na gumie . Miały być chwilowo i tak im się zostało do teraz :lol:
Dominus - 2015-09-11, 19:08

Jestem bardzo ciekaw jak wyjdą te nowe pokrowce i czy tak z zdjęć oni są w stanie tak doszyć by wszystko ładnie leżało. Może i jak bym się zdecydował gdyby to u Ciebie "wypaliło"

W galerii widzę że robili już pokrowce do Dustera ph1 oraz ph2 więc problemu nie będzie

mercurysable - 2015-09-12, 19:58

Teoretycznie do piątku powinni uszyć , więc na poniedziałek czy wtorek powinienem je otrzymać . Ale liczę że w piątek :lol: Montaż zajmuje około 3-4 godzin - ponoć tyle im to zajmuje bu dobrze wszytko poukładać i pozapinać . Podejrzewam , że zdemontuje przednie fotele zabiorę do domu i będę się bawił :lol: . Załączę zdjęcia po montażu . Zobaczymy co to z tego będzie . W piątek rano telefonicznie dogrywałem jeszcze gdzie maja iść szwy podwójne a gdzie pojedynczy i czy mają być widoczne czy nie .
alhaz - 2015-09-12, 20:34

Również czekam na zdjęcia, jak to finalnie będzie wyglądać :) bardzo fajny pomysł.
mercurysable - 2015-09-12, 20:38

Sam jestem ciekaw bo zaryzykowałem z ciemno czerwonymi przeszyciami - podwójnymi , ale to ma związek ze mianą podświetlenia całej deski w samochodzie . Przerobiłem podświetlenie w V40 i S80 więc tu raczej nie będzie problemu , nawet nie ma 1/10 tyle gratów do demontażu co S80 i tyle elektroniki . Ale pomysł jest , więc trzeba będzie iść za ciosem i zmienić ten pomarańcz :mrgreen:
shrek - 2015-09-13, 07:29

Ja tez tam zamiawialem.Dobra obsluga.szybki czas realizacji .
areks300 - 2015-09-14, 09:45

I jak pokrowce uszyte :lol:
corrado - 2015-09-14, 10:03

kiepskie te pokrowce :roll:

glowny minus ze nie maja instalacji i haczyków na ramki stalowe w piance foteli

areks300 - 2015-09-14, 12:11

Corrado to nie polecasz tych pokrowców bo się zastanawiałem nad zakupem
areks300 - 2015-09-14, 12:14

shrek, a jak z jakością u ciebie tych pokrowców i zakładaniem
Dominus - 2015-09-20, 19:19

mercurysable, i jak nie otrzymałeś jeszcze pokrowców?
mercurysable - 2015-09-21, 17:18

Byłem pewien , że to dziś , a tu d..p :lol: Nie zdążyłem nawet zadzwonić bo późno wróciłem z pracy . Może jutro przyjdą - taką mam nadzieję :-P . W weekend jadę na wieś , więc teoretycznie będę miał czas na zamontowania pokrowców - zaraz po tym jak dokończę sufit podwieszany i kafelki na przedpokoju :mrgreen:
mercurysable - 2015-09-23, 11:06

Odebrałem dzisiaj . Montaż w weekend . Tak wyglądają :mrgreen:
alhaz - 2015-09-23, 11:27

Jestem pod wrażeniem. KONIECZNIE daj foty jak zalozysz w aucie bo chyba sam takie wezme :P
mercurysable - 2015-09-23, 11:41

Sam jestem pod wrażeniem , bardzo ładnie wykonane , zagłówki dopasowane bardzo dobrze , po stronie wewnętrznej gąbka i siatka , wstawione gumki gdzie trzeba i rzepy albo jedno i drugie plus haczyki montażowe . Nie bardzo rozumie wypowiedź " corrado" , że niby kiepskie ? , nie wiem co on u nich zamawiał i z jakiego materiału i czy opisał jakie szwy mają być wewnątrz a jakie na zewnątrz - fakt , że od użytych nici , ściegów itd. cena wzrasta , ale max. to chyba wyjdzie z 550zł plus przesyłka . Jak zamontuje nowe ubrani Draculi to zamieszczę zdjęcia . Na razie nie mogłem się powstrzymać u ubrałem zagłówki :-D ( chyba ;-) wytrzymam do soboty , ale nie ręczę )
BoloSr - 2015-09-23, 12:19

Jestem pod wrazeniem ciekawe jak bedzie to wygladalo w aucie :)
alhaz - 2015-09-23, 13:14

A czy ktoś ma skórę w oryginalnej wersji (i mógłby wrzucić zdjęcia)? Jestem ciekaw jak sie bedzie prezentować oryginalna tapicerka vs te pokrowce. Specjalnie zrezygnowałem z oryginalnej bo średnio mi się widziała, ale teraz to chyba sam kupie te pokrowce do swojego Dustera.
mercurysable - 2015-09-23, 14:20

Pytanie mam takie , czy ktoś rozbierał boczki z drzwi Duster II , chodzi mi o materiał na drzwiach , idę za ciosem też go zmienię , może na skórę . Nie wiem jak to wygląda od wewnątrz , czy jest na panelu wypinanym czy ..... inaczej zamontowany.😁
corrado - 2015-09-23, 16:44

Chodziło mi o to, że brak jest haczyków montażowych w tych pokrowcach, one powinny zaczepiac o prety w fotelach i kanapie wzdluz zaznaczonych na czerwono kresesk.
Bez tego zaraz sie beda zsuwac jak sie jakos tylkiem pokreci i nie beda dobrze lezec.

No i przez to niewiele sie roznia od takich kompletow pokrowcow za 200-250pln na allegro, dlatego napisałem że są kiepskie, równie dobrze można kupić takie tańsze z allegro.



tu sa takie tylko naciagane pokrowce

mercurysable - 2015-09-23, 17:39

Muszę to sprawdzić bo tam są jakieś gumki , rzepy podwójne i metalowe haczyki w worku , zamki :-P . Owszem kupić można i tańsze ale po pierwsze mam takie jak sam sobie zaprojektowałem , po drugie nie będą się powtarzać , po trzecie nie ma problemu ze sprzątaniem sierści :mrgreen: .
Zresztą będę montował to na wsi więc bez pośpiechu , zawsze można producenta poprawić i doszyć swój patent .

corrado - 2015-09-23, 18:05

A są tam pręciki wzdłuż linii ktore zaznaczylem? tylko w fotelach po lifcie i skorzanych sa w innych miejscach ...
Jeśli bedą ze wzmocnienimi i haczykami wzdłuż stelaży w piankach fotela to ok,
Pierwsze pytanie żeby to łatwo zweryfikować : czy to są pokrowce na stare , czy musisz ściągnąć stare z fotela żeby te zamontować ?

mercurysable - 2015-09-23, 18:45

Żeby było jak piszesz to bym musiał zamawiać tapicerkę a nie pokrowce , ale skoro orinały mają tam te pręciki więc przeróbka pokrowców na tapicerkę nie będzie taka ciężka . Tak czy siak zamierzam zdemontować fotele . Rozbiorę i zobaczę jak to tam jest połapane . Coś się doszyje , coś utnie i będzie git . Najpierw sprawdzę czy faktycznie będą się ślizgać i przemieszczać ;-) Górna część - plecy - raczej wątpię bo są jakieś rzepy i zamek od spodu . Dołu - siedziska nie oglądałem tak dokładnie od wewnątrz . W wypadku pożyczę zszywacz tapicerski i je przytwierdzę na stałe do siedziska. :mrgreen:
BoloSr - 2015-09-23, 18:57

corrado napisał/a:
A są tam pręciki wzdłuż linii ktore zaznaczylem? tylko w fotelach po lifcie i skorzanych sa w innych miejscach ...
Jeśli bedą ze wzmocnienimi i haczykami wzdłuż stelaży w piankach fotela to ok,
Pierwsze pytanie żeby to łatwo zweryfikować : czy to są pokrowce na stare , czy musisz ściągnąć stare z fotela żeby te zamontować ?


kolega myli pojecia to sa pokrowce a nie tapicerka :)
stawiam ze sie nic nie bedzie przesuwało bo jest na gąbce.

Dominus - 2015-09-23, 19:22

Między siedziskiem a oparciem jest miejsce na przeprowadzenie mocowań pokrowców i w żaden sposób nie będzie ona się przesuwać. Miałem pokrowce i takowe mocowania były. Na pewno i w tych też tak będzie.
Czekamy na fotki po montażu i opinie.

Haczyki będę do ww mocowań aby je spiąć pod fotelem.

mercurysable - 2015-09-23, 19:35

Tak jest , góra ma zamek na dole i gumki , dół gumki i rzepy . Przy " odziewaniu" nagłówków trzeba się wykazać siłą a zarazem delikatnościom i leżą jak ulał , też są gumki i rzep pod spodem do ściągnięcia całości . Nie ma sensu stwarzać sobie problemów , których jeszcze nie ma , a optymizm przedłuża życie tak jak śmiech zmarszczki w zewnętrznej części oczodołów :mrgreen:
Dominus - 2015-09-23, 19:40

A tylne oparcie, od strony bagażnika jak jest wykończone? Pełny materiał czy sznurki ?
mercurysable - 2015-09-23, 20:42

Tył część górna ma na 100% wypuszczone z 15-20cm materiału - pełnej Eko skóry z rzepem przypinanym do tego filcu , nie spojrzałem jak to jest od dołu ale pewnie tak samo , że rzep ze skórą wchodzi od dołu . Nie mam jak zerknąć bo jestem w pracy . Gdzieś coś mi się jakiś zamek kojarzy , na pewno obie części te rozkładane są niezależne od sobie , jedna obejmuje tą 1/3 a druga 2/3 kanapy . Jutro zobaczę to cyknę fotki :-P
corrado - 2015-09-23, 21:31

Każdy robi jak uważa, przecież to nie moje pieniądze to przede wszystkim i nikt nie musi się ze mną zgadzać :-) Po prostu używałem takie nakładane bez wsparcia na miejsca newralgiczne gdzie sie tyłkiem , udami czy plecami wyciąga i była zaraz lipa.
mercurysable - 2015-09-24, 11:57

Tył zmontowany . Rozebrałem całą tylną kanapę , wraz z tymi metalowymi podpórkami , potrzebne klucze do 16 , 18 , torsy 40 i 45 i klucz 24 otwarty do odkręcenia śruby , która trzyma trzpień łączący kanapy . Roboty troczę jest z tym wszystkim :mrgreen:
mercurysable - 2015-09-24, 12:03

co do tych prętów , to znalazłem je w części siedziska , fajna sprawa , bo można przez ten pręt przeciągnąć gumkę od pokrowca na dwa lub trzy razy i w ten sposób naciągnąć pokrowiec a potem połączyć haczykami a haczyki pozaginać kleszczami . Znalazłem dzisiaj jeszcze kawał eko skóry tak po szerokości 60-70cm długości 160cm , więc dotnę z niej brakującą część na pokrycie całego tyłu i wszyje rzepy . Siedzenia przednie to już w weekend , za dużo roboty , a nie da się tego pogonić . Tył się nie przesuwa , z przodem też tak będzie . :mrgreen: Jak narazie jestem zadowolony .
BoloSr - 2015-09-24, 12:06

Fajnie to wyglada ale z tylem do dali cial powinno byc na calosc i w polowie zamek i bylo by super a tak jest to takie sobie jak za tak kase :(:(
mercurysable - 2015-09-24, 12:10

Wiem , chciałem cały tył zakryty ale tak nie robią , lepsze to niż gumki na tyle :lol:
BoloSr - 2015-09-24, 12:24

mercurysable napisał/a:
Wiem , chciałem cały tył zakryty ale tak nie robią , lepsze to niż gumki na tyle :lol:


nie no sznurkow to ja bym wogole nie zakaceptowal ale troche te rzepy taka lipa nie mogli dac po calosci rzepa i etz by bylo oki no chyba ze jest a te sa dodakowe :)

mercurysable - 2015-09-24, 16:57

Dobrze że mam jeszcze ten płat Eko skóry . Zrobię papierzany szablon brakującego fragmentu , albo górę obetnę i doszyję całość . Teściowa zadania się podejmie 😉
mercurysable - 2015-09-25, 10:52

Przód założony , ale bez naciągania i haczyków , po prostu nasunięte , bez demontażu siedzeń się nie obejdzie . Klucz to torks - 40 .
mercurysable - 2015-09-25, 11:10

Okazało się ,że przednie górne pokrowce po stronie siedziska mają rzep , który wczepia się w część filcową orginalnego pokrowca , a tył pokrowca idzie aż pod siedzenie do biegnących tam jakiś prętów metalowych . Siedzisko też tak ma wchodzi aż za orginał pomiędzy górą a dołem , tam gdzieś zawija i też rzepa trzepa przypiąć na taką część filcową . Trzeba zdemontować fotele i poodkręcać całe plastiki , pewnie też będzie trzeba górę oddzielić od dołu . To już zabawa na jutro :mrgreen:
BoloSr - 2015-09-25, 11:21

Skor tak zrobili z przodem to nie ruzumiem dlaczego z tylem tak nie zrobili :(
mercurysable - 2015-09-25, 11:52

Bo jak robili na zamówienie Duster II to po pobraniu wymiarów z samochodu nie wzięli tyłu , bo gościowi nie zależało na tym co jest w części bagażowej , po prostu nie pobrali wymiarów siedzeń tylnych . Serwisy nie bardzo chcą wpuszczać takich producentów , bo mają swoich . Jedyne wyjście , jak rozmawiałem to takie , że ktoś z Duster II musiałby podjechać do nich , wtedy by pomierzyli tył .
BoloSr - 2015-09-25, 12:06

mercurysable napisał/a:
Bo jak robili na zamówienie Duster II to po pobraniu wymiarów z samochodu nie wzięli tyłu , bo gościowi nie zależało na tym co jest w części bagażowej , po prostu nie pobrali wymiarów siedzeń tylnych . Serwisy nie bardzo chcą wpuszczać takich producentów , bo mają swoich . Jedyne wyjście , jak rozmawiałem to takie , że ktoś z Duster II musiałby podjechać do nich , wtedy by pomierzyli tył .


A do I maja w calosci ???

kilazz - 2015-09-25, 12:30

Muszę przyznać, że wygląda to nadspodziewanie dobrze, spodziewałem się beznadziejnego efektu ale za takie pieniądze można sprawę przemyśleć. W miejscu siedzenia jest alcantara więc nawet jak się coś przemieści to nie powinno tego być widać.. chociaż sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało po kilku jazdach. Jak się nie przesunie to dobra alternatywa dla skóry, mają też szary kolor więc można się pokusić o kolorystykę na wzór oryginału..

ale żeby nie było tak różowo.. kolego to coś co masz na kierownicy.. tragedia :-)

mercurysable - 2015-09-25, 16:25

To coś na kierownicy to zostało założone na czas remontu domu na wsi , tam nie ma Castoram i jak brakło czegoś trzeba było szybko zapierdzielać do sklepu tak jak się stało . Zazwyczaj wszystkiego brakowało przed 18.00 , można remont robić po nocach ale trzeba mieć czym :mrgreen: , stąd też taka piękna opaska za 7zł , w innym przypadku kierownica by była wielokolorowa a tak ściągasz opaskę jak wszystko na niej stwardniej , otrzepiesz o mór i jest do powtórnego użytku - jeszcze ten weekend.
W rzeczywistości pokrowce są naprawdę dobrze skrojone , alcantara jest tam gdzie chciałem , kolor też - półmat . Kwestia gustu i funkcjonalności . Zdjęcia komórką to nie zdjęcia , po drugie rozproszone światło od flesz też robi swoje. Po montażu obcykam Draculę lustrzanką . :-P

mercurysable - 2015-09-25, 16:31

Co do I to nie wiem trzeb by było do nich zadzwonić i pogadać . Ja porobiłem zdjęcia opisałem w Paincie i wysłałem do nich mailem , potem były poprawki itd. więc dowolność kombinacji jest . Też żałuję że nie mieli wymiarów tyłu , le cóż coś wykombinuję :mrgreen: . W każdym bądź razie cała reszta jest skrojona jak chciałem.
Dominus - 2015-09-25, 17:44

W galerii można znaleźć fotki pokrowców z Duster'a ph1 więc wymiary mają :)
http://www.pokrowce.net/dacia.html

Sam bym się zastanawiał nad takimi pokrowcami, obszyć identycznie jak Delsey'owa tapicerka, czarna z szarą "skórą" i czerwone przeszycia.

Czekam tylko na lepsze fotki kolegi i opinie z użytkowania

BoloSr - 2015-09-25, 18:45

Wiem ze maja ale czy ma tylnej kanapie jest material z tylu na calosci??
Dominus - 2015-09-25, 18:58

Trzeba wysłać zapytanie :) ja już takowe wysłałem
BoloSr - 2015-09-25, 19:02

Dominus napisał/a:
Trzeba wysłać zapytanie :) ja już takowe wysłałem


No to jak wyslales to bede czekal na info.
Ps to w sumietakie trzeba by zamowiv jak kolega tylko szara wstawke i bedzie idealnie.

Dominus - 2015-09-25, 19:12

Ale przeszycia tak jak są w ph1, bo ph2 ma trochę inaczej.

Jeszcze pytanie do kolegi mercurysable,
Czy te plastiki w które montuje się zagłówki zasłaniają idealnie te kwadratowe miejsca specjalnie zostawione w pokrowcu

mercurysable - 2015-09-25, 20:16

Przeszycia są dość ciekawie zrobione , ciężko opisać cyknę zdjęcie . Jak się dobrze postarać to zasłonią , nie tak to plastiki te w zagłówkach zasłonią otwory w pokrowcach . Otwory , te w pokrowcach trzeba naciągać na te plastiki zaczynając od tego z regulacją od strony przełącznika bo inaczej nie wejdą. Porem widać jedynie obszycie , bo tam jest , wokół otworu podwójnie zszyty materiał , chyba po to żeby się nic nie rozpruło . Taka dziurka a takie to skomplikowane :-/
Dominus - 2015-09-26, 16:56

Ten plastik da się jakoś ściągnąć, wtedy nie trzeba się gimnastykować
mercurysable - 2015-09-27, 21:02

Pokrowce założone . Jest trochę roboty , nie obeszło się bez demontażu foteli przednich . :-/ . Co ciekawe pokrowce - siedzisko - strona pasażera w miejscu montażu zapięcia pasów mają obszycie , zapięcia w fotelu kierowcy i pasażera różnią się miejscem montażu oraz śrubami dokręcającymi . Pasażera jest dokręcony na torksa 40 a kierowcy klucz 16 , pasażera przechodzi przez orginalny materiał ( zrobiona fabryczna dziura oczywiście nieobszyta ) kierowcy montowany poniżej materiału , stąd różnica w kroju pokrowców . Więc na siedziska jak i na cześć górną jest lewy i prawy . Materiału jest na tyle dużo , że przykrywa cały fotel pod spodem , trzeba tylko kombinować przez co przepuścić gumki aby naciągnięcie było równomierne . Ponadto zdemontować trzeba część pokrowca pod siedzeniem , to jest taki jęzor filcu , który naciąga orginalną część tylną pokrowca , trzyma się na trzech metalowych kółkach przypiętych do drugiego pręcika pod siedzeniem . Dość łatwo się rozginają , trzeba to odpiąć , bo tamtędy będą biegnąć gumki od siedziska . Ogólnie po demontażu , trzeba zacząć od siedzisk a potem góra . To tak pokrótce , tak to wygląda . Aha , dupsko nie jeździe po pokrowcach , pokrowce nie przesuwają się - bynajmniej po przejechaniu 70km . Zobaczymy , moje wrażenie jest takie , że lepiej trzymają jak orginał , ale to może takie moje odczucie .
Tył pokrowców z zamkiem przylega bardzo dobrze , nic nie wisi , po rozsunięciu zaraz jest ogrinalna kieszeń .

mercurysable - 2015-09-27, 21:09

W dwóch lub trzech miejscach doszyłem gumki do obrzeży siedziska , które są wokół i tak obszyte gumką , żeby lepiej ściągnąć materiał .
Dominus - 2015-09-28, 20:31

Wygląda interesująco i z tych zdjęć wygląda niczym oryginalnie nałożona tapicerka a nie pokrowce.
Fajnie by było jakbyś popstrykał fotele lustrzanką aby pokazać jak to wygląda :)

mercurysable - 2015-09-28, 21:00

Popstrykam lustrzanką w czwartek , z tym , że będę te musiał usunąć inne zdjęcia , bo przekroczyłem limit na " obrazki " :mrgreen: . Kolor pokrowców - eko skóry , to moim zdaniem półmat , jak dla mnie o.k . Alcantara - zachowuje się jak zamsz . Zobaczymy jak to " cudo długo pociągnie " :roll:
areks300 - 2015-09-30, 12:13

Ja też zakupiłem pokrowce w firmie Mirex jestem bardzo zadowolony z materiału i wykonania gorąco polecam zakup jak znajdę chwilę to wkleję zdjęcia bo już mam założone efekt super :mrgreen:

A to kilka moich zdjęć pokrowców









Cendra - 2015-09-30, 19:47

Twoje pokrowce wyglądają bardzo ładnie :-)
Skąd je zamawiałeś?

Tutaj u południowych sąsiadów robią super pokrowce, tylko ceny zaparowe...
http://autopotahy.sk/galeria/autopotahy-dacia/

route2000 - 2015-09-30, 20:12

Cendra napisał/a:
Tutaj u południowych sąsiadów robią super pokrowce, tylko ceny zaparowe...
http://autopotahy.sk/galeria/autopotahy-dacia/

Fakt, ale tam jest ogromny wybór kolorów i wzorów poszycia.

Cendra - 2015-09-30, 20:14

To raz, a dwa wyglądają jak normalna tapicerka, moim zdaniem super dopasowane.
route2000 - 2015-09-30, 20:19

Bardzo dobrze powiedziane. :-D
areks300 - 2015-09-30, 21:44

Ja zakupiłem w firmie Mirex II

http://www.pokrowce.net/dacia.html

Cena za wszystko 444 zł.

mercurysable - 2015-10-01, 09:02

Tak to wygląda :lol:
route2000 - 2015-10-01, 09:42

Szkoda. że jest w paru miejscach takie fałdki przy przeszyciach zamiast gładkiej skóry.. a tak generalnie to fajnie wygląda. ;-)
Dominus - 2015-10-01, 17:50

Jak na pokrowce nakładane na oryginalną tapicerkę wygląda super.

Pisałem do MirexII, aby obszyć tył oparcia od strony bagażnika potrzebny im samochód bo nie mają tych wymiarów :(

corrado - 2015-10-01, 18:30

Pokrowce areksa300 lepiej wyglądają i lepiej leżą na fotelach,
a najładniej wyglądają te ze słowackiej strony.

kilazz - 2015-10-06, 10:11

alhaz napisał/a:
A czy ktoś ma skórę w oryginalnej wersji (i mógłby wrzucić zdjęcia)? Jestem ciekaw jak sie bedzie prezentować oryginalna tapicerka vs te pokrowce. Specjalnie zrezygnowałem z oryginalnej bo średnio mi się widziała, ale teraz to chyba sam kupie te pokrowce do swojego Dustera.




Qkji - 2015-10-06, 10:16

prezentuje się bardzo porządnie!
kilazz - 2015-10-06, 10:37

Komplet przedliftowej skóry do dustera można kupić poniżej 1000zł i mamy jeszcze oryginalne fotele do sprzedania. Poliftowe najtaniej jak na razie na allegro za 2200zł.
Dominus - 2015-12-06, 11:50

mercurysable, i jak tam kolego użytkowanie tych pokrowców?
Na przednich fotelach przy wsiadaniu wysiadaniu nie przesuwa się po siedzisku?

greg1367 - 2016-01-08, 13:46

Ph1 golas ubrany w pokrowce Exclusive firmy Mirex 2 .
Dominus - 2016-01-08, 13:57

greg1367 napisał/a:
Ph1 golas wygląda tak w Mirex 2 .


Fajnie :)
Ile dałeś i jak zostało wykończona tylna kanapa od strony bagażnika?

greg1367 - 2016-01-08, 19:00

Tył moim zdaniem rozwiązany bardzo dobrze pokrowiec zachodzi z 10cm na czarny filc kanapy, pod rant skaju na całej szerokości kanapy podszyty jest rzep ,z boków i na dole też są rzepy które po postawieniu oparcia są niewidoczne ponieważ zasłaniają je nadkola.Cena z Allegro była 400zł .Materiały do wyboru.Montaż najlepiej jak pisał kolega wyżej :lol: przeprowadzić na wyjętych fotelach(czas pracy jakieś 3h.)
Dominus - 2016-01-08, 19:03

Kolor ekoskóry to P14 ?
greg1367 - 2016-01-08, 19:21

Tak eko D14 alcantara A6
Dominus - 2016-01-08, 19:40

Bardzo ciekawie wygląda.
Myślałem o kupieniu foteli skórzanych, ale jak widzę te pokrowce to może się skusze.

Tylko myślałem o czarnej "skórze" P15 (zamiast twojej szarej P14) a w środek właśnie szarą P14 (zamiast twojego materiału) i obszycie białą nitką.
(mniej więcej w takiej kolorystyce jak tu http://www.pokrowce.net/kat/opel/corsad1.html )

greg1367 - 2016-01-08, 20:35

Ładnie będzie wyglądać takie zestawienie , tylko pamiętaj że czarna eko skóra latem nieźle się nagrzewa i trochę słabo przepuszcza powietrze :-D ,alcantara będzie troszkę przyjemniejsza dla pupy :oops: a na zimę obowiązkowo podgrzewane fotele :-D
Dominus - 2016-01-08, 20:52

Mysle o calych fotelach w eko skorze bo latwiej utrzymac bedzie ich czystosx.
na siedzisko przez srodek poszla by skora ta szara. A ogolnie na siedzisko ta skore "dziurkowana".

Co do podgrzewania to az taki zimno od foteli teraz?

greg1367 - 2016-01-08, 21:02

Alcantara jest z materiału imitującego zamsz i nie ziębi ,ale sama eko skóra jest niezbyt w zimie przyjemna ,wiem bo miałem kiedyś całe ze skaju i rozgrzanie fotelika do temperatury ciała troszkę zajmowało czasu :lol:
Piotr_K - 2016-03-08, 14:13

Ja się zdecydowałem na praktyczny zabieg kupna pokrowców skórzanych tylko na przednie siedzenia w tej firmie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6036180289

Poprzednio kupowałem tańsze zestawy np. Allegro czy z Lidla. Zużywają się szybko, wszystko tam się czepia a i zakładanie nie do końca jest dobrze pomyślane.
Na tylnych rzadko kto siedzi, raczej służą jako przestrzeń bagażowa ;)

Po zakupie postaram się o kilka zdjęć. Wybrałem zestaw brązowy, no bo jaki inny do cayou? ;-)

drake7 - 2016-06-14, 15:51
Temat postu: fotele sandero I i II
mam pytanie, czy fotele w sandero I i II są takie same. Zamówiłem sobie pokrowce do 2ki, a przysłali mi do 1ki i zastanawiam się czy będą pasowały czy też nie.
arekkozuch - 2016-06-14, 21:23

Jakby jednak nie pasowały, to zapraszam, mam komplet do 2ki na sprzedaż:
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13336

mercurysable - 2016-06-20, 18:08

Krótki komentarz do pokrowców , bo po takim czasie mogę się już wypowiedzieć. Nic się pod tyłkiem nie przesuwa , przetarć brak , zużycia nie widać , myje się rewelacyjnie samą zwilżoną gąbkom. Odkurzanie sierści po psach bajka. :lol:
Dominus - 2016-06-20, 18:12

mercurysable napisał/a:
Krótki komentarz do pokrowców , bo po takim czasie mogę się już wypowiedzieć. Nic się pod tyłkiem nie przesuwa , przetarć brak , zużycia nie widać , myje się rewelacyjnie samą zwilżoną gąbkom. Odkurzanie sierści po psach bajka. :lol:


A najważniejsza sprawa czyli jak się zachowują latem? już ciepło było.
nagrzewają się, kleją to tyłka?

mercurysable - 2016-06-21, 09:53

Nagrzewają jak każde gdy samochód stoi w pełnym słońcu ale dramatu nie ma , do tyłka się nie kleją , bo mam alcantarę wszytą w miejscu zada i na plecach. W volvo V70 miałem pełną skórę i tam to się kleiły dupa do fotela, skóra w obu przypadkach w "skóra". Ten czarny kolor skóry perforowanej z Mirexu nie jest do końca czarny to bardziej coś jak bardzo ciemny szary , praktycznie kolorem pokrywa się z plastikami w Draculi .
rysiek223 - 2017-01-28, 14:55
Temat postu: Pokrowce jakie do Sandero 2
Witam wszystkich i proszę Was o pomoc w wyborze pokrowców do mojego autka, przeglądałem trochę po internecie i jestem zdezorientowany, przede wszystkim zamierzam kupić pokrowce szyte na miarę, chciałbym się zmieścić w kwocie ok 200 ale jak będzie trzeba dołożę do 300 pod warunkiem ze warto. Z tego co czytałem z eko skóry raczej odpadają nie mają za dobrych opinii, w grę wchodziłby raczej zakup pokrowców welurowych lub z alcantary. Zauważyłem jeszcze że większość pokrowców jest w ciemnych barwach, chciałbym coś zmienić, a może trochę rozjaśnić moje wnętrze? Jakie macie swoje doświadczenia w tym temacie, będę wdzięczny za każdą sensowną opinię.
arczi_88 - 2017-01-28, 15:07

Ja kupiłem w http://www.pokrowcecardo.pl/ - mam od 2 lat, fajny materiał (kolory można dobrać według tego co mają). Uwzględnione dziury pod isofxy oraz to, że w fotelach są poduszki powietrzne. Cena też jest ok. Czekałem niecały tydzień.
shrek - 2017-01-28, 18:33

A ja tu: http://www.pokrowce.net/ cala Lodgy w eko skorze na piance jakies 600 pln trzy rzedy siedzen. Opcja J/w . Cena zalezy od materialow i samochodu. Czas oczekiwania okolo tygodnia.Wyglada tak: http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0
krakry1 - 2017-01-28, 19:42

Ja zamówiłem w 2010 roku do Sandero i do VW Up w 2014 roku tu: http://anmax.info/
Naprawdę super wykonanie - doskonały kontakt (kiedy firma pomyliła się przypadkowo z dzieleniem kanapy błyskawicznie dosłała pasujący pokrowiec na swój koszt - nie żądając zwrotu starego pokrowca). Pokrowce - jakość ekstra w Sandero służą już prawie 7 lat i jak nowe.

rysiek223 - 2017-02-05, 12:33

Ponawiam temat zastanawiam się nad wyborem dwóch rodzai pokrowców z alcantary http://www.motoautko.pl/p...ALKANTARA-.html oraz z weluru http://allegro.pl/dacia-d...5937407840.html czy ktoś z Was któryś z tych modeli posiada, jeśli tak proszę o opinię jak są dopasowane w rzeczywistości oraz wygoda i trwałość, ewentualnie inne jakie znacie.
Dominus - 2017-02-08, 19:33

W końcu zamówiłem pokrowce u Mirex II do swojego Duster'a. Częściowo skórzane, częściowo materiałowe. W sobotę montaż :) oczywiście podzielę się fotkami, na pierwszy rzut oka wyszło jak chciałem.
maro_1955 - 2017-02-08, 20:34

Też chciałem pokrowce, ale sprzedawca uprzedził mnie, że jeżeli fotele są kubełkowe to pokrowce nie będą przylegały do nich na całej powierzchni. Dlatego dzięki tej informacji zrezygnowałem z zakupu.
Założyłem na siedzeniu obok kierowcy matę elektryczną podgrzewającą i uważam, że jest to jakieś rowiązanie zastępcze. Dokupię drugą na miejsce kierowcy.

Dominus - 2017-02-08, 20:42

Kolega mercurysable założył pokrowce do Duster'a ph2 , fotki w tym temacie i jak widać ładnie się dopasowały.
A Ty jakiego sprzedawcy pytałeś?

maro_1955 - 2017-02-08, 21:02

Oczywiście adres z Allegro i wizyta osobista w sklepie niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Sprzedawca uprzedził, że środek oparcia nie będzie przylegał do fotela. Uwierzyłem.
Dominus - 2017-02-11, 17:04

Pokrowce od MIREX II dotarły do Mnie. Zostały wykonane wg mojego projektu tak jak chciałem i wyszło fajnie. Częściowo skórzane (D15 - tył, boczki, małe elementy na siedziskach) , częściowo materiałowe (C162 czarny + C182 szara kratka - siedziska) z białymi podwójnymi przeszyciami.
Po założeniu wyszło całkiem dobrze. Na tylnej kanapie ułożyły się idealnie, przednie fotele też bardzo dobrze się ułożyły choć fotele są "kubełkowe" i są to tylko pokrowce a nie tapicerka.
Fotki poniżej. Na żywo wyglądają ciekawiej :)






















luk006 - 2017-04-07, 17:41

Widzę, że pokrowce z firmy Mirex faktycznie ładnie się prezentują. Ponieważ w moim Lodgy będą stoliki w oparciach przednich foteli, zapytałem, czy coś da radę z tym zrobić? Panowie odpowiedzieli, że bez problemu coś wykombinują - i to jest elastyczne podejście do klienta, które bardzo mi się podoba :-) . Zaoferowali do siedmiomiejscówki pokrowce za 420 zł. Długo czekaliście na wykonanie?
Dominus - 2017-04-07, 17:47

Z tego co pamiętam około 7-10 dni. Jeżeli chodzi o moje pokrowce po kilku dniach ładnie przednie się ułożyły ( w stosunku do tego co na fotkach powyżej)
Ja jestem zadowolony z nich.

Kumos - 2017-07-30, 07:20
Temat postu: Pokrowce na siedzenia
Czy ktoś zamawiał pokrowce w internecie i może coś polecić? Oferty wszędzie są podobne - http://motosklep.eu/pokro...os-od-2012.html
W 10 miesiącu użytkowania tapicerka w Lodgy po kontaktach z dziećmi coraz bardziej nie daje się doczyścić, więc zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.

mbar - 2017-07-30, 07:26

Te są dobre: http://www.pokrowce.net/
Dominus - 2017-07-30, 11:27

Tu jest odpowiedni temat

http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=325

i są na ostatniej stronie zdjęcia moich pokrowców, nie tanie ale wyglądają niczym tapicerka (na fotach jeszcze przednie się nie ułożyły ale teraz jest już ok)

rogal95 - 2017-08-01, 11:05

Ja raz zamówiłem przez neta, ale się tak namęczyłem z dopasowaniem ich, że więcej się nie skuszę..
arnold - 2017-08-03, 11:59

Ja zamówiłem w ASO zapłaciłem mniej jak 500, a brałem kilka rzeczy to coś udało się ugrać na cenie. Ale może szukaj u Kegel- Błażusiak?
luk006 - 2017-08-03, 18:54

Polecam również pokrowce.net. Nie są tanie ale za to idealnie dopasowane. W mojej galerii wkleiłem kilka zdjęć z założonymi pokrowcami.
TomaszU84 - 2018-03-23, 18:29
Temat postu: Pokrowce.
Kłaniam się!

Czy ktoś miał (nie?)przyjemność spotkać/dotknąć/ocenić choćby te pokrowce http://tiny.pl/gk4fq ?

Szukam takich do Dacii Sander Stepway 2011.

rysiek223 - 2018-03-23, 19:26

Swojego czasu pojechałem do sklepu ale nie kupiłem, lepiej prezentują się w internecie niż na żywo w sklepie. Osobiście wg mojej opinii nie polecam.
Marek1603 - 2018-03-23, 20:37

Ja kupowałem tutaj do logana, MCV-ki, lodgy i stepka Taty. W dustim udało mi się kupić oryginały w promocji :mrgreen: dlatego nie tam.
bbari - 2018-06-11, 06:36
Temat postu: Pokrowce z salonu
Może ktoś wstawić zdjęcie pokrowców przednich i tylnych które oferują w salonie??
pawelcioh - 2018-08-18, 12:11
Temat postu: Duster 2 - pokrowce
Witajcie.
Poszukuję pokrowców do nowego Dustera (w ASO cena kosmiczna ok. 550zł). Nie znalazłem nigdzie ofert dedykowanych pokrowców od niezależnych producentów. Czy ktoś coś może polecić ?

Fruxo - 2018-08-18, 13:51

Kolego , fotele do dustera I kosztują w granicach 300 zł sztuka , czasem zestaw do wyrwania za 1000. Czy opłaca się zakładać pokrowce kiedy za te 5 lat wystarczy zmienić fotele ?
pawelcioh - 2018-08-18, 16:22

Mam małe dzieci i pokrowce niestety wydają się niezbędne :/
tomidlo - 2018-09-13, 22:24

Cytat:
Mam małe dzieci i pokrowce niestety wydają się niezbędne :/

Udało Ci sie kupić te pokrowce?

gg - 2018-09-14, 06:15

pawelcioh, Popatrz na http://www.kegel24.pl/dac...10_162_401.html może będą pasować.
tzc - 2018-09-16, 05:58

pok-ter.pl
kamimar - 2018-09-16, 07:27

pawelcioh napisał/a:
Mam małe dzieci i pokrowce niestety wydają się niezbędne :/


Ja od 12-tu lat mam cały czas małe dzieci. 3 samochody po drodze. W żadnym nie używałem pokrowców na siedzeniach. Jedynie osłonki pleców przednich foteli. Fakt że nie praktykujemy żadnego jedzenia w trakcie jazdy a i kłopoty z chorobą lokomocyjną i jej efektami nas omijają.

mariusz0207 - 2018-09-16, 20:00

Witam przymierzam się do zakupu pokrowców do mojej Lodgy i mam pytanie czy ktoś miał doczynienia z tą firmą może z tymi pokrowcami bo wizualnie wyglądają fajnie. https://allegro.pl/dacia-lodgy-dokker-pokrowce-samochodowe-i7459768069.html#thumb/3
pawelcioh - 2018-09-17, 07:30

Dzięki. Kupiłem w PokTer dedykowane do DD2, dopasowane idealnie. Pojawiły się w ofercie dopiero kilka dni po moim poście:). Gdyby ktoś kupował pokrowce do DD2, to może przyda się informacja, że siedzisko tylnej kanapy można złożyć do pionu, (tak jak w DD1), co ułatwia założenie pokrowców.
tomidlo - 2018-09-17, 15:54

pawelcioh napisał/a:
Dzięki. Kupiłem w PokTer dedykowane do DD2, dopasowane idealnie. Pojawiły się w ofercie dopiero kilka dni po moim poście:). Gdyby ktoś kupował pokrowce do DD2, to może przyda się informacja, że siedzisko tylnej kanapy można złożyć do pionu, (tak jak w DD1), co ułatwia założenie pokrowców.


Jaki model brałeś?

pawelcioh - 2018-09-18, 09:50

Wziąłem czarne "Elegance", welurowe.
tomidlo - 2018-09-27, 16:53

Kupiłem pokrowce do DDII firmy PokTer i muszę powiedzieć, że na początku miałem mieszane uczucia. Niestety trzeba się trochę napocić, żeby prawidłowo je założyć.

O ile z tyną kanapą nie było większych problemów, tak montaż na przednich siedzeniach wymagał trochę pracy, m.in. demontażu plastikowych osłon fotela. Początkowo pokrowce sprawiają wrażenie, słabodopasowanych, ale po kilkunastu minutach "wysiedzenia" dopasowują się do kształtu foteli.
Czas montażu około 2 godzin.

Dla zainteresowanych namiary:
POK-TER
Cena 219 zł, czas oczekiwania około tygodnia.

Załączone w zestawie haczyki przydały się tylko w przypadku siedziska tylnej kanapy. W przednich fotelach do mocowania gumek pokrowca, wykorzystałem oryginalne zaczepy, które znajdują się pod siedziskiem.


Poniżej kilka fotek.

Na początek tył
Pokrowiec na oparcie (dzielone) zapinany na rzep.
Siedzisko spięte haczykami








Przód








Efekt koncowy

Useless - 2019-02-28, 21:40

Cześć.

Również nabyłem pokrowce (miarowe, materiałowe) wspomnianej tu firmy do DD2 i mam pytanie. Czy faktycznie do ich założenia niezbędny jest demontaż plastikowych osłon przy siedzeniach? Jeśli tak to czy może ktoś podpowiedzieć jak bezpiecznie to zrobić, w sensie gdzie co podważyć/odkręcić?

Z góry dzięki za pomoc.

laisar - 2019-02-28, 23:46

Osłona trzyma się na zatrzaskach oraz zabezpieczona jest jednym wkrętem:



Po jego odkręceniu trzeba po prostu zajrzeć pod fotel i podważać zatrzaski.

BLACHA_997 - 2019-03-01, 11:40

Useless napisał/a:
Cześć.

Również nabyłem pokrowce (miarowe, materiałowe) wspomnianej tu firmy do DD2 i mam pytanie. Czy faktycznie do ich założenia niezbędny jest demontaż plastikowych osłon przy siedzeniach? Jeśli tak to czy może ktoś podpowiedzieć jak bezpiecznie to zrobić, w sensie gdzie co podważyć/odkręcić?

Z góry dzięki za pomoc.


Ja niczego nie demontowałem. Pomogłem sobie kawałkiem sztywnej żyłki która służyła mi do przewleczenia tych elastycznych tasiemek od pokrowców przez plastiki oraz użyłem plastikowych łyżek do ściągania tapicerki którymi wsuwałem materiał pod plastikowe osłony foteli. Trochę roboty przy tym było (zwłaszcza jeśli chodzi o fotel kierowcy) ale się udało.

metalic - 2019-03-01, 20:45

A ja zamontowałem tydzień temu oryginalne pokrowce( kupione z vouchera). Troszkę zabawy było ale pasują idealnie i nic nie trzeba było demontować :-) . Bedę mieć chwilkę to wrzucę parę fotek.
mistakos - 2019-03-02, 12:19

metalic napisał/a:
A ja zamontowałem tydzień temu oryginalne pokrowce( kupione z vouchera). Troszkę zabawy było ale pasują idealnie i nic nie trzeba było demontować :-) . Bedę mieć chwilkę to wrzucę parę fotek.


Zapodaj proszę fotki, zastanawiam się właśnie, które kupić...

metalic - 2019-03-05, 20:14

Parę fotek wspomnianych pokrowców. Wyglądają spoko ale uważam, że powinny kosztować przynajmniej połowę ceny. Ciekawe jak długo wytrzymają.


Atlik - 2019-04-28, 15:34

Szukam pokrowców komplet dla 7 osobowej Lodgy. 3 rząd siedzeń jest osobny, a wszystkie oferty 3 rząd mają ławę jako jeden element a fotel pojedynczo. Ktoś może orientuje się w ofercie dla Lodgy po lifcie ?
tom45tom - 2019-04-28, 16:30

Zobacz te szyte na miarę: https://www.pok-ter.pl/dacia_lodgy-7m.html
Kupiłem do siebie, szyte na miarę, fajnie dopasowane, jakościowo bardzo dobre.

BLACHA_997 - 2019-04-28, 17:50

tom45tom napisał/a:
Zobacz te szyte na miarę: https://www.pok-ter.pl/dacia_lodgy-7m.html
Kupiłem do siebie, szyte na miarę, fajnie dopasowane, jakościowo bardzo dobre.


Potwierdzam. Mam też ten rodzaj tylko w innej kolorystyce (fotki w wątku dot. mojego Dustera). Bardzo dobre wykonanie, spasowanie i materiał. Myślałem, że skóra będzie w słońcu niewygodna, ale na szczęście się myliłem. Nie są one tanie, ale warto w nie zainwestować.

mekintosz - 2019-07-12, 22:55

Pokrowce z firmy ERJOT. Na prawdę są bardziej ciemnoszare niż na foto.

http://erjot.pl/shop/daci...ndero&results=7

Wyglądają całkiem fajnie. Tył kanapy mógłby być na zameczki a jest na gumki naciąg a na to osłona z materiału. Ca 240 zł uważam, że warto.

Zobaczymy jak w eksploatacji.












wat - 2019-07-13, 20:44

ładnie siadły
mekintosz - 2019-07-14, 00:19

Owszem , jednak materiał na plecach od strony oparcia kierowcy lekko odstaje, może się w końcu ułoży z czasem ? Na plus lepsze trzymanie ciała przez fotel ( szorstki lekko materiał ). Po dłuższej trasie zdam relację, czy było warto, czy to tylko kosmetyka.
toka93 - 2019-07-14, 00:25

Bez obrazy, ALE na co komu pokrowce. Kupuję auto to cieszę się tapicerką, a nie zostawiam dla następnego właściciela.
mekintosz - 2019-07-14, 00:31

Co do zasady - jak masz dobrej jakości tapicerkęi dbasz o samochód to pokrowce są zbędne. W mojej Daci jest inaczej, po 10 latach eksploatacji, (niezbyt intensywnej - 95 tys km ) na siedzisku fotela pojawiło się duże zmechacenia, aż do lekkiego przetarcia. Niskiej jakości obicie tapicerskie robi swoje. Akurat nie lubię jako coś paskudnie wygląda, więc dopiero teraz kupiłem te pokrowce. Radość z tapicerki się skończyła ;-)
toka93 - 2019-07-14, 09:00

No okej w kilkuletnim aucie zrozumiałe, ale dużo osób kupuje do nowego auta i właśnie to mnie tutaj najbardziej ciekawi.
traks - 2019-07-14, 10:04

Nie ma szans by ta tapicerka przeżyła w takim nienaruszonym stanie jak welur w dwudziestoletnim aucie. Nie wiem co to za materiał użył producent, ale nawet po kroplach deszczu zostają ślady. I już widzę jak będę się tłumaczył przy odsprzedaży - naprawdę auto ma taki przebieg, nic nie kręcone.... a fotele takie zniszczone, bo marne materiały, a auto budżetowe :)
Dymek - 2019-07-14, 10:49

toka93 napisał/a:
No okej w kilkuletnim aucie zrozumiałe, ale dużo osób kupuje do nowego auta i właśnie to mnie tutaj najbardziej ciekawi.

Miałem kolejno dwa samochody że znaczkiem Daewoo. Oba zaraz po zakupie otrzymały komplet pokrowców. Powód prosty- "majtkowa" kolorystyka i faktura oryginalnych tapicerek nie pasowała ani do wnętrza ani do koloru lakieru.

EBmazur - 2019-07-14, 12:40

toka93 napisał/a:
Bez obrazy, ALE na co komu pokrowce. Kupuję auto to cieszę się tapicerką, a nie zostawiam dla następnego właściciela.

Tapicerkę w ilu kolorach proponuje Dacia ?
W ilu kolorach i w jakich kombinacjach można kupić / zamówić pokrowce ?
Może właściciel auta chce cieszyć się innym zestawem barw.

greg1367 - 2019-12-06, 21:44

Dobrze uszyte i dopasowane ,materiał gruby i solidny. MIREX II
nowy - 2020-06-26, 13:26

Ktoś coś w temacie do mojego? Bo na allegro to kicha, a wspomniany na początku Liam nie oferuje
eio - 2020-06-26, 13:41

nowy napisał/a:
Ktoś coś w temacie do mojego? Bo na allegro to kicha, a wspomniany na początku Liam nie oferuje
Dwa lata temu wziąłem tutaj: pok-ter i jestem zadowolony.
kordirko - 2021-12-12, 22:21
Temat postu: pokrowce na siedzenia do Sandero III Stepway - gdzie kupić ?
Mam pytanie jak w temacie
szukam pokrowców na siedzenia dla Dacia Sandero III Stepway,
szukam szukam i nie umiem nic sensownego znaleźć w internecie,
jeśli ktoś kupił jakieś fajne to proszę o namiary :)

laisar - 2021-12-12, 23:40

Nie wiem, jakie są TSZ "sensowne", ale już w pierwszym linku powyżej są najprzeróżniejsze, łącznie z alcantrą - innych sprzedawców nawet nie chce mi się sprawdzać, bo pewnie jest podobnie...
mne - 2021-12-13, 18:22

a tu: https://pok-ter.pl/produkty/pokrowce-miarowe/wszystkie/dacia
kordirko - 2022-01-16, 21:56

mne napisał/a:
a tu: https://pok-ter.pl/produkty/pokrowce-miarowe/wszystkie/dacia


dzięki za link, ale jak oglądam te ogłoszenia - a zwłaszcza na zdjęciach w tych ofertach
- to wydaje mi się że ten sprzedawca nieco "ściemnia"
Przykładowo tutaj:

https://pok-ter.pl/35077-5902453919043-vip_materialowe_pokrowce-samochodowe_dacia_sandero-iii-2021-

Kształt zagłówka jest u mnie całkiem inny niż u nich na tym zdjęciu.
Po za tym na zdjęciu fotele na dole mają plastikowe osłony, a u mnie nie ma żadnych takich,
jest po prostu budżetowy materiał.
Pewno mam inne Sandero III niż oni :D Jakoś te zdjęcia nie budzą mojego zaufania.

laisar - 2022-01-17, 02:23

@kordirko: To są po prostu zdjęcia poglądowe - identyczne dla wszystkich marek i modeli.
Dymek - 2022-01-17, 14:26
Temat postu: Re: pokrowce na siedzenia do Sandero III Stepway - gdzie kup
kordirko napisał/a:
jeśli ktoś kupił jakieś fajne to proszę o namiary :)

Zdecydowanioe polecam pokrowce kupowane bezpośrednio z firmy DS Motors
Kupowałem od nich kilkukrotnie (nie do Dacii) i nigdy się nie zawiodłem.
Szyją na miarę z różnych materiałów, skóry i kolorów wedle życzenia klienta, dowolne łączenia kolorów, dowolne ściegi, przeszycia, hafty dodatkowe- wiem, że mają również do nowych modeli Dacii pomimo, że nie ma jeszcze na stronie. Link do Fecebooka: KLIK
Poproś indywidualnie o przysłanie przykładowych zdjęć i zestawień materiałów.

Łukasz_M - 2022-01-19, 13:19

A jakie tam mają ceny za powiedzmy przeciętne. Nigdzie ich nie znajduje na stronie - zresztą wielu informacji tam brakuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group