DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - [MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4

jas_pik - 2016-09-02, 21:51
Temat postu: [MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4
Dzieki naszemu koledze klubowemu robson330 stałem się posiadaczem MNE.
Mój pierwszy wypiek to nowa a do tego uwolniona wersja oprogramowania w wersji 6.0.4

Przyśpiesza działanie systemu - to pierwsze co można zauważyć.
Jak instalujemy?
Sciągamy paczkę z chomika tu jest link
Rozpakowujemy na pendrive ( warto aby był szybki
Na pendrive utworzą się katalogi z nazwami Etap1, Etap2, Etap3.
Z katalogu Etap1 kopiujemy plik upgrade.lgu do głównego katalogu pendrive i po włożeniu do MNE uruchamiamy instalację - w ten sposób wgrywamy wersję oprogramowania 6.0.4
Teraz cczas na Etap2 - tam też jest plik upgrade.lgu który trzeba będzie odpalić ( pódwójne uruchomienie)
Po zainstalowaniu na pendrive pojawią się nam dodatkowe pliki( 2 exe, 2mscr i dll-ka) oraz katalogi o nazwach Mediaskinv2 i Screenshots.
Jesli tak to przy każdym uruchomieniu MNE z tym pendrivem włożonym do gniazda USB będziemy mieli możliwość uzyskać małe ikonki w górny prawym rogu ekranu.
Ikona z aparatem robi nam zrzut ekranu do katalogu Screshots
Ikona z dyskietką to Totalcomander
A trzecia ikonka( tabliczka) to Taskmanager

Etap3 to podmiana map /POI/Speedcam wchodzimy do przez ikonę do TotalComandera ( a także zabijamy program nawigacyjny za pomocą taskmanagera) i dokonujemy podmiany plików
Dodałełem też pliki TMC na Polskę które powinny wszystkim zadziałać

Uwaga:
Testowałem to na swoim sprzęcie i działa bez problemów ale nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia przy samodzielnej podmianie w waszych MNE.
Robicie to na własną odpowiedzialność.
Nie zawsze będę mógł pomóc odratować wersji MNEvo.

Jeśli będziecie używać to i proszę dobrowolne datki na dalszy rozwój projektu .
Przepraszam ale ktoś się włamał na chomika i skasował pliki a ja juz ich niemam na swoim komputerze

przekaż darowiznę na rozwój projektu MN EVOLUTION

thoomaash - 2016-09-14, 08:08

Szukam szukam i nie potrafię znaleźć informacji na dwa pytania.
1. Czy uaktualniając medianav evo z wykorzystaniem Twojego pliku do 6.0.4 konieczna jest późniejsza podmiana nngnavi.exe w celu korzystania z map umieszczonych w pliku z chomika ?
2. Posiadam renault w związku z tym czy po wgraniu tego uaktualnienia zostanie nadpisane logo i ui na ten dostępny w dacii ? Czy jest to przypisane do urządzenia i nie zależne od oprogramowania ? (pamiętam, że zmieniło się logo z żółtego rombu na srebrny przy starcie medianav po aktualizacji z 5.2.7 do 6.0.3)

jas_pik - 2016-09-14, 08:19

thoomaash napisał/a:

1. Czy uaktualniając medianav evo z wykorzystaniem Twojego pliku do 6.0.4 konieczna jest późniejsza podmiana nngnavi.exe w celu korzystania z map umieszczonych w pliku z chomika ?

Nie , w tym oprogramowaniu następuje to automagicznie :D
thoomaash napisał/a:
2. Posiadam renault w związku z tym czy po wgraniu tego uaktualnienia zostanie nadpisane logo i ui na ten dostępny w dacii ?

Nie powinno się zmienić logo ani kolory
thoomaash napisał/a:
Czy jest to przypisane do urządzenia i nie zależne od oprogramowania ? (pamiętam, że zmieniło się logo z żółtego rombu na srebrny przy starcie medianav po aktualizacji z 5.2.7 do 6.0.3)

Ta zmiana została zrobiona w fabrycznym oprogramowaniu 6.0.3 . Obecnie nic takiego nie powinno się zdarzyć.

Chris - 2016-09-16, 11:02

Aktualizacja przebiegła pomyślnie, prawie wszystko działa bez zarzutu. A mianowicie czy możliwe jest by jakiś plik konfiguracyjny po aktualizacji dostał atrybut tylko do odczytu? Pytam o to ponieważ chciałem wyłączyć informacje dźwiękową o przekroczeniu prędkości (Nawigacja - opcje - ostrzeżenia). Ustawiam na wyłącz i piknięcia po przekroczeniu nie ma. Do czasu ponownego uruchomienia silnika gdzie opcja wraca do włączona. Dało by się to jakoś sprawdzić i ewentualnie poprawić?
jas_pik - 2016-09-16, 11:07

Pomysł Twój jest świetny ale nie wiem jak go zrealizować niestety.
Za słaby jestem w te klocki

Chris - 2016-09-16, 11:30

a czy u Ciebie zapisuje to ustawienie? czy tylko u mnie coś się pomyrdało? pasowało by sprawdzić wszystkie pliki które są podmieniane czy któryś nie ma ustawionego "tylko do odczytu".
thoomaash - 2016-09-16, 12:43

U mnie też nie zapisuje tej zmiany i po każdym uruchomieniu silnika powiadomienia o przekroczeniu prędkości są aktywne.
Chris - 2016-09-16, 12:51

trzeba sprawdzić jakie pliki są podmieniane w aktualizacji do 6.0.4 oraz później w aktualizacji z etapu 2. można wtedy po kolei sprawdzić każdy plik czy aby przypadkiem nie jest "tylko do odczytu" i ewentualnie to zmienić.
jas_pik - 2016-09-16, 13:07

W żadnej wersji nie zapisuje tych ustawień na stałe. A ja nie wiem jak to zrobić aby się to dało zrobić.
Chris - 2016-09-16, 13:56

w wersji 6.0.3 którą miałem do tej pory zapisywało :P oryginalny up z programu daci


jas_pik tak jak pisałem wyżej. czy masz możliwość sprawdzenia jakie pliki są podmieniane przy aktualizacji do 6.0.4 i podczas etapu 2?


ps. coś drobnego poszło na paypala :D

jas_pik - 2016-09-16, 14:04

Jeszcze nie sprawdzałem ale być może uda się z powrotem wgrać 6.0.3 . Nakładka powinna działać
Cav - 2016-09-16, 19:51

jas_pik napisał/a:
W żadnej wersji nie zapisuje tych ustawień na stałe. A ja nie wiem jak to zrobić aby się to dało zrobić.


Przeedytować ręcznie plik sys.txt oraz ew. sysorigine.txt jeśli ktoś taki ma.
BTW: też macie ten patent z podmianą sysorigine.txt na sys.txt przy starcie systemu?
Czy tylko u mnie to zostało po którejś wersji?

Bo to pewnie tłumaczy dlaczego nie trzyma ustawień, skoro ustawienia są w sys.txt a on jest podmieniany na sysorigine.txt, to można sobie w nim zmieniać do woli, ale i tak zostanie to nadpisane przy starcie systemu.

Chris - 2016-09-16, 20:34

Nie do końca :( robiłem dziś kopię folderu NNG z MNE i są tam oba pliki sys.txt z datą modyfikacji 16.IX.2016 i sysorigine.txt z datą 6.V.2016 (jakoś wtedy upgradowałem do 6.0.3). w obu plikach jest linijka:
Kod:
overspeed_sound="!disabled"

a różnią się te pliki tym że w pliku sys.txt są dodatkowe linijki:
Kod:
[GPS]
baud=9600
port = 6
always_valid_gga_time=1
always_valid_rmc_time=1


cały plik sys.txt
Kod:
[device]
type="lge_ulc"

[speedcam.limited_countries]
_FRA=""

[warning.hva]
hva_countries=""

[warning]
speedcam_warning=1
speedwarn_alt_tolerance="100"
speedwarn_tolerance="100"

speedcam_visualtype=1
speedlimit_warning=1
speedlimit_warning_visual=1
speedlimit_warning_voice=1
speedcam_continuous_approach_beep_when_tonal=0
speedcam_need_approach_beep_on_section_cameras=1
max_section_time=600

warn_distances="130:1000,110:750,90:600,70:500,50:300,30:150"
activated_tonal_type="alert"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound="!alert2"
overspeed_sound="!disabled"

speedcam_visualtype=1
speedcam_soundtype=0        ;=0 si non actif ou =2 si radar actif
speedcam_soundtype_0=2; Radar Fixe
speedcam_soundtype_1=2; Radar Mobile
speedcam_soundtype_2=2; Carrefour dangereux
speedcam_soundtype_3=2; Radar de section
speedcam_soundtype_4=2; Radar Feu rouge
speedcam_soundtype_5=2; Radar Feu rouge et vitesse
speedcam_soundtype_6=0; Passage ŕ niveau
speedcam_soundtype_7=0; Radar Couloir de Bus
speedcam_soundtype_8=0; Zone dangereuse
speedcam_soundtype_9=0; Zone Scolaire
speedcam_soundtype_10=0; Entrée d’agglomération
speedcam_soundtype_11=0; Radar Feu rouge et vitesse
speedcam_soundtype_12=0; Péage
speedcam_soundtype_31=0; Radar de distance

[speedcam_category:0];        Radar fixe
activated_sound="!alert6"    ;Choix du son général ŕ activer
approach_beep_sound="!alert6"    ;Choix du son d'approche
overspeed_sound="!ding"        ;Choix du son de survitesse
approach_beep_spoken_type=1    ;Activation du bip d'approche
overspeed_spoken_type=1        ;Activation du son de survitesse
use-road_speedlimit=0        =1 si on utilise la valeur des vitesses de la carte ou =0 si on utilise la valeur du fichier radar

[speedcam_category:1];        Radar Mobile
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:2];        Carrefour dangereux
activated_sound=0
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:3];        Radar de section
activated_sound="!alert2"
approach_beep_sound="!alert2"
approach_beep_distances="80"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:4];        Radar Feu rouge
activated_sound="!alert2"
approach_beep_sound="!alert2"
approach_beep_distances="80"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:5];        Radar Feu rouge et vitesse
activated_sound="!alert2"
approach_beep_sound="!alert2"
approach_beep_distances="80"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:6];        Passage ŕ niveau
activated_sound=0
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:7];        Radar Couloir de Bus
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:8];        Zone dangereuse
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:9];        Zone Scolaire
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:10];        Entrée d’agglomération
activated_sound=0
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:11];        Radar Feu rouge et vitesse
activated_sound="!alert2"
approach_beep_sound="!alert2"
approach_beep_distances="80"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:12];        Péage
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:13];       
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:14];       
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:15];       
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:16];       
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:17];       
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:18];       
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:19];       
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

[speedcam_category:31];        Radar de distance
activated_sound="!alert2"
approach_beep_sound="!alert2"
approach_beep_distances="80"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=0

[GPS]
baud=9600
port = 6
always_valid_gga_time=1
always_valid_rmc_time=1


może chodzi o jakąś inna linijkę? żaden z plików nie jest tylko do odczytu :(

Cav - 2016-09-16, 20:44

Chris napisał/a:

speedlimit_warning=1


Zmień na 0.

Chris - 2016-09-17, 11:38

Cav działa, dzięki wielkie :D
jas_pik - 2016-09-20, 21:41

Poproszę o informacje czy wszystkim działa TMC ?
U mnie działa bez problemu i po Warszawie jeździ się znacznie lepiej ( ostatnie wypadki po kilka samochodów i blokady mostów wskazały że zmienia trasy na takie bez blokad)

Cav - 2016-09-21, 05:03

jas_pik napisał/a:
Poproszę o informacje czy wszystkim działa TMC ?
U mnie działa bez problemu i po Warszawie jeździ się znacznie lepiej ( ostatnie wypadki po kilka samochodów i blokady mostów wskazały że zmienia trasy na takie bez blokad)


A w jaki sposób działa TMC w MNEVO?
Komunikaty radiowe?
Czy radio musi być na jakimś konkretnym programie?
Portowana wersja na zwykłe MNE również ma taką możliwość?

jas_pik - 2016-09-21, 07:35

Cav napisał/a:

A w jaki sposób działa TMC w MNEVO?
Komunikaty radiowe?

TMC to Traffic Message Channel czyli cyfrowo przekazywane informacje dla programu nawigacyjnego podające dane niezbędne dla programu do :
- blokowania ulic/blokowania odcinków dróg/oznaczania zatorów(zakorkowanych odcinków}, zwężonych pasów drogowych itd. Program nawigacyjny oblicza czy takie informacje mają wpływ na Twoją trasę i w zależności od ustawień(Twoich ) pyta się Ciebie czy ma na podstawie tych danych przeliczyć trasę tak aby wybrać bardziej optymalną pod względem czasu przejazdu . Jesli wyrazisz zgodę to przeliczy i zmieni na alternatywną.
Cav napisał/a:
Czy radio musi być na jakimś konkretnym programie?

Nie musi , nawet nie musi być włączone , w Polsce takie sygnały cyfrowe sa nadawane przez RMF i ZET ale do tej pory w MNE nie było wrzuconych poprawnych licencji na Polskę
Cav napisał/a:
Portowana wersja na zwykłe MNE również ma taką możliwość?

Udało mi się nawet to przeportować ale nie zadziała bo MN1 nie ma wlutowanych kilku elementów tego odbiornika . Czyli nie działa.

Yamal - 2016-09-21, 09:03

Witam,
Odnośnie Etapu 3, gdzie podmienić te pliki, niestety nie posiadam żadnej wgranej mapy i nie wiem czy bedą u mnie takie pliki.
Mam oryginalna wersje oprogramowania 6.0.3 czyli teoretycznie można powyższe uwolnienie wgrywać?
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam
Dziękuje z wszelkie wskazówki.

jas_pik - 2016-09-21, 09:17

Wszystkie wskazówki masz w opisie.
Komplet plików niezbędnych do działania też.

majkel - 2016-09-21, 10:41

Z tego, co mi się udało zaobserwować to TMC również u mnie działa poprawnie.
Na jednej z głównej ulic wyłapał przebudowę i kilka innych.
W trasie jeszcze nie miałem przyjemności przetestować.
Na razie działa ok i bez komplikacji. :-)

Chris - 2016-09-22, 13:31

TCM w Krakowie działa. Ja jeżdżę dodatkowo z Automapą i powiem że troszkę inaczej wybiera drogi i objazdy. MNE koniecznie chce objeżdżać drogę Wielicką zwłaszcza przy Bonarce a automapa często każe jechać przez nią. Fakt że czasem jedzie się wolniej ale ogólnie czas przejazdy jest mniejszy niż ten proponowany z objazdem przez MNE.

Ogólnie to czy ten TMC to dane statystyczne (jak smartroutes z am) czy jakoś aktualizowany na bieżąco?

Znalazłem drugą funkcję której zmiana wartości nie jest zapisywana a mianowicie głośność rozmowy telefonicznej w systemie głośnomówiącym. Domyślnie jest to 15 i taka wartość jest zawsze niezależnie czy była zmieniona czy nie (w ustawieniach oczywiście a nie podczas rozmowy)

poniżej zamieszczam aktualizacje do:

poi extended 160601
poi 160822
speedcam 160511

PS. nie mogę dodać załącznika. jest tu jakiś limit na wielkość rar? Bo jak klikam na dozwolone rozszerzenia i rozmiary to pisze: bez limitu

jas_pik - 2016-09-22, 13:34

TMC to nie jest statystyka lecz dane online , możesz zmienić jeśli ustawisz na trasę szybką - powinen poprowadzić inną trasą - ale raczej nie będzie to ta sama co w AM.
Jeśli nie możesz tu załączyć plików to wystaw na jakimś serwerze czy chomiku.
Maksymalny rozmiar załącznika to 256 kB - takie są ograniczenia serwera DKPL

thoomaash - 2016-09-24, 10:17

TMC działa również w Tychach i Katowicach (na razie tyle sprawdzone).
Wyłapał już jeden poważniejszy wypadek i zwolnienie spowodowane remontem jednego pasa ruchu. Nie długo uda mi się go przetestować w trasie.
Do tej pory działa bezproblemowo. :-)

cortez8591 - 2016-10-07, 18:35

mógłbyś w pierwszym poście napisać co dokładnie wnosi ta paczka? zajmuje dosyć dużo miejsca, przez uwolniona rozumiem,że można swoje mapy wrzucać. zastanawia mnie natomiast jak to jest, że czuć że jest szybsza? jakieś tweaki były po drodze?

czy może jest to zasluga po prostu wersji 6.0.4 bo rozumiem ze jest to oficjalna wersja i jesli taka juz mamy w radiu to pierwszy krok mozna pominac?

jas_pik - 2016-10-07, 20:53

cortez8591 napisał/a:
czy może jest to zasluga po prostu wersji 6.0.4 bo rozumiem ze jest to oficjalna wersja i jesli taka juz mamy w radiu to pierwszy krok mozna pominac?

Własnie tak jest ale nie spotkałem jeszcze pojazdu z MN który byłby wyposażony w tą wersję , w PL na początku roku pojazdy miały fabrycznie wersje 5.2.7 zaś w drugiej połowie roku 6.0.3.
Co prawda w Francji wczoraj został odebrany pojazd z nowszą wersją softu na MNE 7.0.5 ( ale że to wersja bez nawigacji to trudno coś o niej powiedzieć)
Jedynie to że fabrycznie odblokowany jest ekran kamery ( chociaż może dlatego że MNE są instalowane we wszystkich wersjach Reanult IV wraz z kamerą cofania w standardzie)

cortez8591 - 2016-10-08, 09:11

Rozumiem, akurat na poczatku tygodnia mialem odbior i byla wersja 6.0.4
cortez8591 - 2016-10-09, 10:53

czy po wgraniu tego działa wam synchronizacja z Renault Media Nav Toolbox? wcześniej nie synchronizowałem auta, teraz gdy próbuję aplikacja nie reaguje na pendrive. czy ktoś wie co powinno się pojawić na pendrivie po wyjęciu go z auta?
jas_pik - 2016-10-09, 11:15

A po co Ci jest potrzebna synchronizacja skoro już uwolniłeś - masz zamiar kupować przestarzałe mapy?
cortez8591 - 2016-10-09, 12:21

byłem ciekaw co tam w ogóle mają w sklepie :)
Chris - 2016-11-26, 12:09

Z ciekawości posprawdzałem co oznaczają pozostałe pliki często dostępne wraz z mapami. Okazuje się że większość działa z Media Nav Evolution.

Tu można sprawdzić co oznacza dane rozszerzenie i gdzie umieścić dany plik.

Od siebie powiem że działają budynki 3d centrów dużych miast oraz charakterystyczne budynki, dodatkowe informacje o zakrętach. Co do reszty nie miałem czasu testować dokładnie by stwierdzić czy działają :P

Joustriel - 2016-11-27, 22:05

Witam.
Chciałem sobie kamerę cofania podłączyć do MNEVO i coś tu było pisane o odblokowanym ekranie.
W tej wersji 6.0.4 jest odblokowany czy tez będę musiał serwis odwiedzić żeby mi odblokowali?

jas_pik - 2016-11-27, 22:18

Oficjalnie na dzień dzisiejszy jedyną możliwością odblokowania kamery cofania w MNEvo jest CLIP ( czyli ASO lub inne źródła które posiadają CLIP).
Aczkolwiek jest pewna możliwość którą co prawda nie testowałem - czyli robić ją można na własną odpowiedzialność to jest podmiana pliku DSI_config.bsd na taki który pochodzi z wersji uwolnionej ( mojej)
Załączam go do postu - lecz przypominam nie biorę odpowiedzialności za to że komuś przestanie działać nawigacja ( bo ten plik również za to odpowiada) .
Oczywiście najpierw trzeba skopiować sobie swój własny na pendrive aby można było go przywrócić z powrotem w razie problemów.

Joustriel - 2016-11-27, 22:43

Dzięki za szybką odpowiedź.
Rozumiem że najpierw muszę uwolnić MNE żeby móc podmieniać pliki...
Druga sprawa kopia czystego softu... jak włożę czystą pamięć USB do gniazda i on coś tam wgrywa to o to chodzi? Kiedyś nagrałem tak 2 pamięci usb.... jedna miała być do aktualizacji map a druga tak na wszelki wypadek...żeby nie latać znowu do samochodu jak coś nie wyjdzie... no i oczywiście przy wgrywaniu nowych map na klucz usb poprzez komputer i MediaNav Toolbox coś się zesrało i nie ukończył aktualizacji. stwierdziłem że skoro nie chce na tym ruszyć ponownie to wsadzę ten drugi który miałem "na wszelki wypadek". tez wywalało błąd że coś było w plikach grzebane i i tak musiałem lecieć do samochodu i od nowa wgrywać na klucz....więc jeśli to miało być w taki sposób robione to i tak mi chyba tego później nie przyjmie??

jas_pik - 2016-11-27, 22:55

Joustriel napisał/a:

Rozumiem że najpierw muszę uwolnić MNE żeby móc podmieniać pliki...

Tak , inaczej się nie da

Joustriel napisał/a:
Druga sprawa kopia czystego softu... jak włożę czystą pamięć USB do gniazda i on coś tam wgrywa to o to chodzi? Kiedyś nagrałem tak 2 pamięci usb.... jedna miała być do aktualizacji map a druga tak na wszelki wypadek...żeby nie latać znowu do samochodu jak coś nie wyjdzie... no i oczywiście przy wgrywaniu nowych map na klucz usb poprzez komputer i MediaNav Toolbox coś się zesrało i nie ukończył aktualizacji. stwierdziłem że skoro nie chce na tym ruszyć ponownie to wsadzę ten drugi który miałem "na wszelki wypadek". tez wywalało błąd że coś było w plikach grzebane i i tak musiałem lecieć do samochodu i od nowa wgrywać na klucz....więc jeśli to miało być w taki sposób robione to i tak mi chyba tego później nie przyjmie??

Też mam kopię ale ona do niczego nie jest przydatna bo nie odratuje MNE kiedy padnie - tam są pliki niezbędne do komunikacji z programem wymiany plików na PC-cie czyli słynnym Toolboxem.

A po zainstalowaniu tytułowego uwolnienia możesz zrobić sobie pełną kopię zapasową wszystkich plików ( i gdzieś zapisać w razie czegoś).
Bo R/D w Polsce wciaż dają ciała i wciąż do dzisiaj sprzedają z oprogramowaniem w którym brak jest plików do korzystania z TMC - a tak naprawdę to najwięsza różnica pomiędzy starą wersją MN1 a MNEvo .
Sprawdza się w szczególności przy zatłoczonych i zakorkowanych ulicach w Warszawie - i działa często lepiej niż bezpłatne nawigacje online .

robson330 - 2016-11-27, 23:20

Cytat:
A po zainstalowaniu tytułowego uwolnienia możesz zrobić sobie pełną kopię zapasową wszystkich plików ( i gdzieś zapisać w razie czegoś).
Bo R/D w Polsce wciaż dają ciała i wciąż do dzisiaj sprzedają z oprogramowaniem w którym brak jest plików do korzystania z TMC - a tak naprawdę to najwięsza różnica pomiędzy starą wersją MN1 a MNEvo .
Sprawdza się w szczególności przy zatłoczonych i zakorkowanych ulicach w Warszawie - i działa często lepiej niż bezpłatne nawigacje online .


Renault/ Dacia nie podpisali umowy na licencję TMC i dla tego nie działa w Polsce.
Aczkolwiek słyszałem, że mogą sprzedać klientowi taką licencję. Lecz nie słyszałem o takiej propozycji.[/quote]

robson330 - 2016-11-27, 23:25

jas_pik napisał/a:
cortez8591 napisał/a:
czy może jest to zasluga po prostu wersji 6.0.4 bo rozumiem ze jest to oficjalna wersja i jesli taka juz mamy w radiu to pierwszy krok mozna pominac?

Własnie tak jest ale nie spotkałem jeszcze pojazdu z MN który byłby wyposażony w tą wersję , w PL na początku roku pojazdy miały fabrycznie wersje 5.2.7 zaś w drugiej połowie roku 6.0.3.
Co prawda w Francji wczoraj został odebrany pojazd z nowszą wersją softu na MNE 7.0.5 ( ale że to wersja bez nawigacji to trudno coś o niej powiedzieć)
Jedynie to że fabrycznie odblokowany jest ekran kamery ( chociaż może dlatego że MNE są instalowane we wszystkich wersjach Reanult IV wraz z kamerą cofania w standardzie)


Obecnie auta, które przyjeżdżają do salonu z fabrycznie zamontowaną MNE są już w wersji 7.0.5. Prawdopodobnie zaniechano już produkcji MN1 i już nie będą montowane w autach. Teraz bądą tylko MNE.

jas_pik - 2016-11-27, 23:37

robson330 napisał/a:
Obecnie auta, które przyjeżdżają do salonu z fabrycznie zamontowaną MNE są już w wersji 7.0.5. Prawdopodobnie zaniechano już produkcji MN1 i już nie będą montowane w autach. Teraz bądą tylko MNE.

Jest bardzo prawdopodobne zwłaszcze że również wszystkie nowe Łady ( poczawszy od Xray) są wyposażane wyłącznie w MNEvo

jas_pik - 2016-11-28, 11:14

Ułatwienie do kopiowaia plików. Dboot dla wersji 6.0.4 do pobrania http://chomikuj.pl/jas_pi...,5651595527.lgu
Joustriel - 2016-11-28, 13:44

właśnie miałem się zabrać za robienie kopii bezpieczeństwa... do skopiowania są te 4 "karty pamięci" czy coś jeszcze... wymieszane jest to z twoją zakładką i nie bardzo wiem co jest ważne a co nie...
jas_pik - 2016-11-28, 14:07

Najważniejsze dane są na karcie pamięci nr 1 czyli storage Card1 są to dane systemowe i tam zmiany są minimalne.
Dane nawigacyjne są zaś na Storage Card4 to również skopiuj cały

Joustriel - 2016-11-28, 15:31

ehh. sprawa niby tak prosta że aż głupio pytać, a jednak...
Instrukcja podmiany map...
podmiana czyli muszę zmienić nazwę pliku z twojej paczki na taki jak jest w oryginale czyli np.: Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl na poland.fbl tak?
Druga sprawa zabić proces nawigacji... jeśli to ma być nngnavi.exe to go kurcze nie znalazłem w działających procesach....
A jak była ta sama nazwa w tym przypadku był to certyfikat w Speedcam to mi zablokowało kopiowanie....ki czort proces może być ukryty??

jas_pik - 2016-11-28, 16:19

Joustriel napisał/a:

Instrukcja podmiany map...

Stąd właśnie podałem dzisiaj dboot - co on robi - pozwala na werjscie do widnowsa poprzez przesunięcie palcem w chwili pokazywania się logo i mały literek w lewym dolnym rogu. Wtedy trzeba wcisnąć Ok i po chwili MNE wejdzie do Windowsa. Ponieważ wtedy nie będą uruchomione żadne procesy nawigacyjne

Joustriel napisał/a:
podmiana czyli muszę zmienić nazwę pliku z twojej paczki na taki jak jest w oryginale czyli np.: Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl na poland.fbl tak?

Nie trzeba
Joustriel napisał/a:
Druga sprawa zabić proces nawigacji... jeśli to ma być nngnavi.exe to go kurcze nie znalazłem w działających procesach....

patrz punkt 1
Joustriel napisał/a:
A jak była ta sama nazwa w tym przypadku był to certyfikat w Speedcam to mi zablokowało kopiowanie....ki czort proces może być ukryty??

działający nngnavi nie pozwala na usunięcie plików map/POI/speedcam .
Dlaczego nie widać procesu nngnavi.exe nie wiem , będę pracował nad rozwiązaniem

Joustriel - 2016-11-28, 18:00

Joustriel napisał/a:
podmiana czyli muszę zmienić nazwę pliku z twojej paczki na taki jak jest w oryginale czyli np.: Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl na poland.fbl tak?

jas_pik napisał/a:
Nie trzeba


No dobra wcześniej wrzuciłem plik Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl do reszty map i z polski są teraz 3 pliki... ten stary mam usunąć czyli poland.fbl czy nie ma to znaczenia. program będzie wiedział z jakich map ma korzystać czy gdzieś się to przełącza?

Za to wygląda na to że uruchomiło się TMC

Chris - 2016-11-28, 18:41

W managerze faktycznie zaraz po uruchomieniu mne nie ma procesu nawigacji. Ja żeby się pojawił najpierw uruchamiam przycisk nawiguj zatwierdzam pierwsze okno (zgadzam się) wracam do menu głównego i wtedy w managerze pojawia się proces nav czy jakoś tak.

Ps. Są już dostępne nowsze mapy here q3 :P

Edit. Możesz sprawdzić która mapa obecnie jest widoczna w programie. Bodajże tak: nawiguj - opcje - informacje o aktualizacjach - mapy. Dokładnie kroków nie pamiętam ale jakoś tak :P tam wyświetli jake mapy są wykorzystywane. te o których pisałeś to 2016.q2.

jas_pik - 2016-11-28, 19:01

Joustriel napisał/a:
z polski są teraz 3 pliki... ten stary mam usunąć czyli poland.fbl czy nie ma to znaczenia. program będzie wiedział z jakich map ma korzystać czy gdzieś się to przełącza?

Ma zostać wyłącznie jedna aktualna mapa, inaczej może zgłupieć , ale nazwa jest nieważna
Joustriel napisał/a:
Za to wygląda na to że uruchomiło się TMC

No i bardzo dobrze

Joustriel - 2016-11-28, 19:33

Aj zapomniałem się zapytać jeszcze o coś.
Te wynalazki z MN1 np odtwarzacz filmów będzie chodził na MNE? Będziesz się bawił w robienie nakładki jak na starą wersję?

jas_pik - 2016-11-28, 20:04

Joustriel napisał/a:

Te wynalazki z MN1 np odtwarzacz filmów będzie chodził na MNE?

Tak będzie działał bez problemów , ale trzeba by było się pobawić aby zrobić w postaci łatwej do obsługi . Nie w postaci nakładki lecz zaimplemntowane wewnątrz
Joustriel napisał/a:
Będziesz się bawił w robienie nakładki jak na starą wersję?

Teraz już za bardzo nie mam wolnego czasu)
Jeszcze jak nie miałem MNEvo coś takiego zrobiłem http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12384
Ale ostatnio nie mam za dużo czasu na zabawy (trzeba zarabiać na życie czy też nowszy model samochodu)
Jeśli ktoś ma ochotę sie pobawić i udostępniać za darmo wyniki dla klubowiczów to nie widzę przeszkód aby zaczął pracować nad tym co udostępniłem.

Joustriel - 2016-12-01, 08:15

Dzięki za dotychczasową pomoc. Dorzuciłem się do konta...
Maly-01 - 2017-02-08, 03:54

Witam,mam pytanie,czy mając media nav evo w sofcie 4.0.6 można wrzucić uwolnienie 6.0.4,trochę poczytałem i być może tą informację przeoczyłem,cała reszta jest jasna,z gòry dzięki za odpowiedź.
jas_pik - 2017-02-08, 17:01

Nie , to są zupełnie inne urządzenia i nie można tego wgrywać.
Maly-01 - 2017-02-08, 17:12

Czyli na moje navi media evo 4.0.6 nie ma bata,a jak jest to daje słowo naszukałem się a jak na tym forum nie ma to znaczy że nie ma...dziękuję za odpowiedź...
jas_pik - 2017-02-08, 18:08

Ależ jest.
Możesz na tą wersje wgrać wersję tzw poratowaną z MNE o wyglądzie MNE i z działającą funkcją z MNE (AHA).
To są wersje 6.0.3 MD oraz 7.0.5 MD i innych raczej nie będzie.

Cav - 2017-02-08, 18:37

jas_pik napisał/a:
Ależ jest.
Możesz na tą wersje wgrać wersję tzw poratowaną z MNE o wyglądzie MNE i z działającą funkcją z MNE (AHA).
To są wersje 6.0.3 MD oraz 7.0.5 MD i innych raczej nie będzie.


Czy dobrze rozumiem, że wersja portowana 6.0.3 będzie działać na zwykłym Media Nav, a ten sam program, ale w wersji 7.0.5 będzie działał na wersji sprzętu Evo, o którą pytał?

ss77 - 2017-02-08, 18:41

poproszę o wypunktowanie różnic w tych softach ....
4.0.6
6.0.3
7.0.5
oraz co się przy ich pomocy obsłuży a co nie.....
dzięki

jas_pik - 2017-02-08, 18:55

Cav napisał/a:
Czy dobrze rozumiem, że wersja portowana 6.0.3 będzie działać na zwykłym Media Nav,

Tak , tak samo 7.0.5MD
Cav napisał/a:
a ten sam program, ale w wersji 7.0.5 będzie działał na wersji sprzętu Evo, o którą pytał?

Nie ma sprzetu Evo .
Jest MNEvolution.
Jest wersja oprogramowania MediaEvo.
Wersja 7.05 jest przeznaczona na MNEvolution.
Wersja 7.0.5 MD jest wersją portowaną na MN1

Oprogramowania firmowe jakie były na poszczególne wersje.
Od 2.0.9 do 4.0.6 były na MN1
Od 5.2.7 do 7.0.5 na MNEvolution

Udało się sportować oprogramowanie 6.0.3MD do pracy na MN1 oraz 7.0.5 na MN1 (wyłącznie na MN1)
Mam nadzieję że to już wszystko i wszystkim wyjaśnia.
Różnice w oprogramowaniu : wszystkie wersje na MN1 były identyczne pod względem funkcji
wszystkie wersje MNEvolution miały te same funkcje co MN1 z dodatkiem obsługi AHA oraz funkcji TMC

Maly-01 - 2017-02-08, 20:59

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi i jeszcze jedno pytanie nie spowodowane lenistwem ale nie mogę znaleźć softu którym mogę uwolnić sprzęt-media nav evolution 4.0.6. ,czy ten będzie ok?
http://chomikuj.pl/jas_pi...NEvolution7.0.5 (niezależnie od odpowiedzi pod koniec tygodnia wpłynie donat na wsparcie Twojego projektu-potrzeba ludzi z pasją).

jas_pik - 2017-02-08, 21:18

Jeśli masz 4.0.6 to nie.
Podaj dokładnie co Ci się wyświetla jako informacja o systemie.
Nie szukaj niczego po omacku na moim chomiku. \Wersja 7.0.5 jest najnowsza fabryczną , i jej nie da się uwolnić ( bo firma dba o to aby utrudniać życie).
Bo to chyba jest jedyny powód wprowadzenia tej wersji.
Jeśli masz MNEvolution i wersje 6.0.4 tao na początku tego tematu masz wszystko opisane jak uwolnić ta wersję.
Jest wciąż najnowszą uwolnioną.

Maly-01 - 2017-02-08, 21:43

W informacji o systemie pokazuje tylko "wersja systemu 4.0.6"...
jas_pik - 2017-02-08, 21:47

To oznacza że piszesz w niewłaśiwym dziale. Masz MN1 i szukaj postów z takim oznaczeniem.
A uwolnienie dla tej wersji i tzw Mediapik masz w takim temacie: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13956

Maly-01 - 2017-02-08, 22:42

Auto jest z 2014r. i nawigacja wygląda jak media nav evolution (port usb po prawej stronie z boku ) MN1 ma port usb po prawej stronie w górnej części ekranu oraz przyciski + - na obudowie i to mnie zmyliło ale wersja oprogramowania nie kłamie,zresztą podłączyłem się teraz pod toolbox i pokazuje wykryte urządzenie media nav a nie media nav evolution,trochę to dziwne ale dzięki za pomoc i link do uwolnienia..pzdr.
jas_pik - 2017-02-08, 23:08

MN1 i MNevolution wyglądają identycznie z zewnątrz. różnice są w oprogramowaniu i na płycie głównej.
duster - 2017-02-09, 17:09

Witam
Uruchomiłem silnik i wszedłem do windowsa chciałem skopiować pliki z storage card (pierwszy dysk z danymi systemowymi na wypadek awarii) zaznaczyłem wszystkie pliki i zrobiłem kopiuj. Następnie wszedłem do MD (pendrive) i zrobiłem wklej podczas kopiowania ekran zgasł i uruchomiła się ponownie nawigacja w trybie windows. Teraz nawigacja za każdym razem uruchamia się w windows (boot).
Jak to naprawić aby wejść do normalnego trybu nawigacji?
Bardzo proszę o pomoc.

jas_pik - 2017-02-09, 17:13

A przeczytałeś dokładnie pierwszy post?
Jeśli uruchamiasz z pendrive włożonym zawsze Ci się uruchomi w Windows.
Wyjmij pendrive i uruchom - będzie w standardowej nakładce.

duster - 2017-02-09, 17:30

Pendrive mam wyjęty a i tak ładuje się windows. Nawt na chwile odłączyłem akumulator ale nic to nie poprawiło.
Cav - 2017-02-09, 17:56

duster napisał/a:
Pendrive mam wyjęty a i tak ładuje się windows. Nawt na chwile odłączyłem akumulator ale nic to nie poprawiło.


Jak na mój informatyczny gust, to padła Ci karta podczas kopiowania (jeśli piszesz że wtedy urządzenie się wyłączyło) i nie masz na niej plików niezbędnych do uruchomienia nawigacji.
Sprawdź spod tego windowsa jej zawartość.

jas_pik - 2017-02-09, 17:59

To wgraj wszystko po kolei jeszcze raz i użyj innego pedrive sformatowanego na FAT32.
U mnie nigdy nic takiego się nie zdarzyło.
I zgodnie z instrukcja realizuj każdy krok po kolei.
Mimo że już masz coś wgrane nic nie przeszkadza aby wgrać to jeszcze raz.
Pamiętaj to tylko Windows , a przy wgrywaniu zawsze coś może pójść nie tak.

duster - 2017-02-09, 20:12

Problem w tym, że zaraz po przekręceni kluczykami ładuje się logo (nie pojawiają się te małe literku u dołu ekranu) a po chwili ładuje się Windows. Nie wiem jak z poziomu windowsa załadować upgrade.lgu (próbowałem, ale wywala mi jakiś komunikat).

W trybie windowsa restartuje mi się, co ok. 2 minuty, ale po kolei kopiowałem foldery i udało się zrobić kopie storage card - spakowałem je do .rar (35MB) i umieściłem tutaj na dysku google: https://drive.google.com/open?id=0Bxn6__zwjBF-Z1FQYzJnZ0xzUGs

Czy mógł by ktoś sprawdzić (porównać) moje pliki z plikami ze swojej nawigacji Media Nav Evolution, bo może podczas kopiowania i samoistnego restartu nawigacji jakieś pliki się usunęły z folderu systemowego „System”. Folder "New Folder" sam utworzył mi się na pendrive z kilkoma plikami po wspomnianym samoistnym restarcie.
Bardzo proszę o pomoc. :cry:

jas_pik - 2017-02-09, 20:42

Wiesz tak porównać się nie da bo każda ma inne pliki.
Oczywiście podstawowe pliki Windowsa są identyczne ale nie mam narzędzi do porównywania wszystkich plików.
Musiałeś jednak podmienić któryś z plików windowsa, prawdopodobnie NK.BIN na inny.
Spróbuj go wrzucić z kopii - którą wrzuciłeś na kartę pamięci z powrotem na StorageCard

duster - 2017-02-10, 12:35

Udało mi się naprawić moje Media Nav Evolution. :-)
Ogromne podziękowania za udzieloną pomoc dla jas_pik.
Dzięki jego pomocy i plikom z nawigacji udało się ożywić urządzenie.

Najpierw porównałem moje pliki z Storage Card z tymi zamieszczonymi na chomiku przez jas_pik. Okazało się, że u mnie brakuje sporo plików w Storage Card/System. Zaryzykowałem i wkleiłem brakujące pliki z Storage Card mne.zip do mojej nawigacji i zadziałała. Ponownie wgrałem wersję 6.0.4 i wszystko działa jak należy. Wygląda na to, że dzięki wgranemu wcześniej dboot można ożywić nawigację nawet po takiej awarii.

jas_pik - 2017-02-10, 12:46

Po to własnie dBoot został opracowany.
No może nie tylko.
Poprzez dBoota łatwo wymienia sie pliki map , bo nie startuje wtedy program nawigacyjny który blokuje wymianę map.

Joustriel - 2017-02-20, 09:22

hej. jas_pik masz może schemat elektryczny skrzynki bezpiecznikowej dustera w kabinie?
musze do mnevo doprowadzić sygnał cofania i najwygodniej byłoby zrobić to z bezpiecznika światła cofania, ewentualnie z czujnika cofania ale chyba tablica jest bardziej dostępna. na forum jest ale do starej wersji, ja mam z 2016r i skrzynka ma inny układ. wrzucam zdjęcie skrzynki jakby ktoś wiedział który to bezpiecznik to byłbym wdzięczny za pomoc.

jas_pik - 2017-02-20, 10:19

Nie mam. Ale jeśli masz tak nowy egzemplarz to prawdopodobnie masz pociągnięte wszystko aż do radia. Sprawdź (zrób zdjęcie kostki 24 pinowej) w szczególności doprowadzonych przewodów do tej kostki.
Podejrzewam że masz już doprowadzone wszystkie sygnały do tego złącza.
A jeśli ta to prawie całą robotę techniczną masz zrobioną

Joustriel - 2017-02-21, 09:19

Na razie bez rozbierania wrzuciłem twój plik konfiguracyjny z odblokowaną kamerą ale nic się nie dzieje przy wrzuconym wstecznym więc raczej nie mam wyprowadzonych kabli. bezpiecznik już wiem który, ale tez muszę fizycznie potwierdzić...
jas_pik - 2017-02-21, 10:26

Rozebranie ( wyjęcie MN) to chwila roboty.
Jaka masz wersje software na MN?
Jesli 7.0.5 to prawdopodobnie podmiana pliku konfiguracyjnego nie pomoże.

Joustriel - 2017-02-21, 12:08

Nie nie, siódemki nie wgrywałem. 6.0.4 więc powinno raczej przełączać nawet bez podłączonej kamery
jas_pik - 2017-02-21, 12:23

Dlatego zacznij od sprawdzenia jakie kabelki sa podłączone do MN.
Druga sprawa - sprawdź czy masz pociągnięte okablowanie od tylnej klapy do słupka B obok kierowcy.

Joustriel - 2017-02-21, 12:45

zakładam kamerę z modułami bezprzewodowymi, wiec nie ma znaczenia okablowanie przez cały samochód. kamerę mam podłączoną do tylnego światła i to działa... został mi przód do podłączenia czyli moduł odbiornika idzie pod wideo i będzie mi brakować sygnału cofania dlatego chciałem się wpiąć w instalacje gdzieś z przodu samochodu
jas_pik - 2017-02-21, 13:34

Nie wiem gdzie z przodu może być sygnał plusowy cofania.
Ale skoro masz nowy samochód to wiązka od tylnej klapy powinna się kończyć przy słupku B.
Tam będzie (+) od światła cofania.

Joustriel - 2017-02-21, 14:35

no na tablicy bezpiecznikowej musi być. dorzuciłem zdjęcie to te po lewej miały być czy po prawej?. sygnał cofania to ma być +12V tak?
Joustriel - 2017-02-22, 14:45

ehh skrzynka bezpiecznikowa jednak odpada. jest tak magicznie założona że się nie mogę do niej dostać. zobaczymy co z tym wyprowadzeniem kabli przy słupku... oczywiście nie wiem jak ty liczysz te słupki a nie chciałbym połowy samochodu rozpruć. jakbyś miał schemat elektryczny czy rozpisaną tą kostkę i przybliżone umiejscowienie (góra czy dół) to było by łatwiej... miało być łatwiej bez ciągania kabli a skończy się tak ze się zagotuje i wypierdziele moduły bezprzewodowe i pociągnę te zasrane kable :/
jas_pik - 2017-02-22, 14:53

Słupek B to ten drugi liczony od przodu.
Na dole bliżej progu , na wysokości siedzenia kierowcy / oparcia bliżej słupka, pod wykładziną
Zdjęć Ci żadnych nie dam bo u mnie tego nie ma , a wszyscy który to robli nie opisali tego dokładnie ani nie zrobili zdjęć.
Podłączenie do MN - kostka 24 pinowa ( ta mniejsza z większa ilością styków)
Sprawdź czy masz tam pociągnięte kabelki

Joustriel - 2017-02-23, 06:57

Kabli idzie cała gruba wiącha....ale wtyczki nie widziałem to raz a dwa że i tak nikt mi nie powie co to dokładnie za kable. domyślać się nie będę rozpinać instalacje żeby sprawdzać każdy drut z osobna też bez sensu. najlepsze były by schematy instalacji elektrycznej a jeszcze lepiej schematy serwisowe całego samochodu :D ehh rozmarzyłem się.... położyłem swój kabel i powinienem dzisiaj podłączyć. Pytanie o plik DSI_config.bsd można go jakoś edytować czy też jest on generowany przez urządzenie?...chciałbym powrócić do oryginalnych ustawień kolorystycznych interfejsu :)
jas_pik - 2017-02-23, 08:59

Joustriel napisał/a:
Kabli idzie cała gruba wiącha....ale wtyczki nie widziałem to raz

Powinna być jedna luźna wtyczka - jesli nie ma to nie masz okablowania do klapy

Joustriel napisał/a:
a dwa że i tak nikt mi nie powie co to dokładnie za kable. domyślać się nie będę rozpinać instalacje żeby sprawdzać każdy drut z osobna też bez sensu. najlepsze były by schematy instalacji elektrycznej a jeszcze lepiej schematy serwisowe całego samochodu :D ehh rozmarzyłem się.... położyłem swój kabel i powinienem dzisiaj podłączyć.

Są ale stare z 2010 roku , nie obejmowały jeszcze takiego wyposażenia

Joustriel napisał/a:
Pytanie o plik DSI_config.bsd można go jakoś edytować czy też jest on generowany przez urządzenie?...chciałbym powrócić do oryginalnych ustawień kolorystycznych interfejsu :)

Edytować można ale musiałbyś być niezłym w programowaniu odwrotnym. W tym pliku jest tak wiele informacji że ja tego nie rozgryzłem ( obejrzyj go sobie jakimś edytorem) :

- Vin samochodu
- data produkcji
- język
- kraj docelowy
-częstotliwości radia ( skok FM/obecność AM)
-zasilanie fantomowe anten ( FM/GPS/DAB)
- kamera
- linie kamery
- szybkość reakcji kamery
- obecność głośników z tyłu
- obecność tweeterów
- obecność suba
- zdalne sterowanie ( rózne modele )
- marka pojazdu ( logo startowe) i inne ustawienia zależne od marki
- kolorystyka (M0/M1/M inv)
- TMC
- AHA
- DAB
-Funkcje Ekojazdy
-Wyświetlanie temperatury
- zdalene uruchamianie pojazdu
- rodzaj skrzyni biegów
- rynek odbiorcy ( Europa/Rosja/Azja/Ameryka)
- kod zestawu mapowego przy konfiguracji samochodu ( pojedynczy kraj, Europa Zach/ Europa Wschodnia itd....)


Jeśli uda Ci się to rozgryźć i udostępnić dla innych to chylę czoła :mrgreen: :mrgreen:
Ale łatwo możesz to zmienić
Masz w StorageCard dwa zestawy kolorystyczne M0 i M1 , wystarczy zmienić nazwy tych dwóch katalogów zamienić na odwrotne i w prosty sposób zmienisz kolorystykę

Joustriel - 2017-02-23, 10:09

Widziałem taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=ZdvF15isVqI
wg filmu koleś wgrał dmicom_test_evo.exe i tym odblokował kamerę. myślisz że to działa?
a sam dmicom.exe jak się odpali to co? uruchomi się ta nakładka oryginalna tak?

jas_pik - 2017-02-23, 10:18

Oczywiście że działa.
Ale jeszcze łatwiej tym programem uceglić MNE.
Jeśli go nie znasz nie uruchamiaj.
Ja już kilkanaście takich MNE po tym programie ratowałem.

Joustriel - 2017-02-23, 13:16

no i lipa coś mi nie działa... kamera ma zasilanie diody doświetlające się świecą więc podłączona jest dobrze... ale mnevo się nie przełącza na cofanie. kable wpięte w kostkę 24 piny... co prawda nie sprawdzałem czy jest przejście z kostki na gniazdo... czy to może być jednak wina nie odblokowanej kamery. jeśli jest odblokowana to pojawia się gdzieś w menu?
jas_pik - 2017-02-23, 13:54

A (+) w momencie uruchomienia biegu wstecznego jest na pinie 3 w złączu 24 pinowym ?
Bo napięcie podane na ten pin przełącza wszelkie funkcje na kamerę cofania ( lub inne źródło video)

Joustriel - 2017-02-23, 14:17

no raczej jest. podpinałem do kostki... ten sam sygnał z którego zasilam kamerę czyli + 12 ze świateł cofania. co z softem? w odblokowanej navi pojawiają się jakieś opcje ustawień kamery czy dopiero w momencie wbicia biegu można konfigurować kamerę. mam to wszystko złożone do kupy i chcę najpierw się upewnić ze to nie wina softu zanim znowu zacznę rozbierać samochód.
jas_pik - 2017-02-23, 14:32

Raczej czy na pewno?
Sprawdź miernikiem czy jest na tym pinie.
Miałem przypadek że był brak kontaktu ( tzn na pinie we wtyczce było ale że pin był za głęboko to na MN nie było napięcia zmieniającego status.
Jeśli masz zmieniony BSD i napięcie to MN przełącza się na kamerę .
Chyba że masz taka wersje żę BSD nie działa. Wtedy pozostaje np CLIP.
Nie ma żadnego innego menu tylko ustawienia kamery.
A jaką masz wersje softu?
Jesli 7.0.5 to zapewne BSD nie zadziała

Joustriel - 2017-02-23, 14:40

6.0.4 no właśnie tego czy sygnał z kostki przechodzi do MNE nie sprawdziłem i chyba za bardzo sprawdzić nie mogę bez rozbierania MNE bo to chyba tylko od środka na lutach pinów bedzie
jas_pik - 2017-02-23, 14:58

Odkręcenie 3 śrubek i możesz sprawdzać czy dochodzi napięcie do pinu.
Joustriel - 2017-02-23, 18:27

wcześniej mogło nie być napięcia ale teraz jest i dalej nic...
jas_pik - 2017-02-23, 18:41

No to potrzebujesz CLIP-a
Joustriel - 2017-02-23, 19:12

no a tym dmicom_test_evo.exe nie da rady? jeśli wykonam dokładnie to co koleś na filmie? bedzie cegiełka? :D
jas_pik - 2017-02-23, 20:11

Możesz spróbować
Joustriel - 2017-02-24, 12:36

hymm. niby do przodu... odblokowałem kamerę. po wrzuceniu wstecznego przełącza ekran ale wywala tekst że kamera nie podłączona lub uszkodzona :evil: jak tu się nie wqr.... kolejny raz będę musiał to rozbierać
jas_pik - 2017-02-24, 14:38

Może wyjmj i sprawdź podłączając bezpośrednio bez przejściówki ( kabla do tyłu) , czasami te chińskie kabelki maja problem za cienkie i kruche druciki
Joustriel - 2017-02-24, 14:48

wyprowadzę kabelki z wtyczki tej 24 pinowej i podłącze się do lapka z wideograberem... jak będzie kamera nadawała obraz to będzie wiadomo że kamera działa ale sygnał nie dochodzi lub coś jeszcze nie tak z softem
jas_pik - 2017-02-24, 16:01

A kamera jaki daje sygnał NTSC czy PAL?
Joustriel - 2017-02-24, 16:44

Kamera chińska prosto z Chin. Tak że opisu jej parametrów nigdzie nie znajdziesz. Jedynie videograberem mogę sprawdzić w jakim systemie pokazuje kamera. To akurat nie powinno mieć wielkiego znaczenia. Jak zestawie przeciwne systemy to tylko brakuje ci kolorów ale obraz jest wyświetlany...
Joustriel - 2017-02-25, 12:58

Ok. Po wpięciu się do wtyczki przy kamerze stwierdzam że kamera wysyła obraz i najlepiej działała jak sygnał w lapku ustawiłem NTSC_M wtedy wszystko ładnie i w kolorze. Teraz muszę sprawdzić na wtyczkę do Navi...
Joustriel - 2017-02-25, 14:47

dobra działa jednak problem był we wtyczce przy MNE
jas_pik - 2017-02-25, 15:15

No to gratulacje.
I jak pisałem czasami problem jest tak prosty że aż nieprawdopodobny - brak kontaktu
To zrób teraz tutorial ze zdjęciami dla potomnych bo wile osób nie wie że to jest proste i nie ma sensu płacić kilkaset zł za montaż w ASO

Cav - 2017-02-25, 17:08

jas_pik napisał/a:
No to gratulacje.
I jak pisałem czasami problem jest tak prosty że aż nieprawdopodobny - brak kontaktu
To zrób teraz tutorial ze zdjęciami dla potomnych bo wile osób nie wie że to jest proste i nie ma sensu płacić kilkaset zł za montaż w ASO


Co to jest kilkaset zł....
W Peugeocie wyposażonym w dwa ekrany 8 i 12 cali, uzyskanie obrazu z kamery generuje koszty rzędu kilku tysięcy zł za sam sprzęt.
Względnie musisz zamontować dodatkowy ekran do wyświetlania tego obrazu.
Taka wyższa technika....

P.S.
Przyczyna jest taka że pokładowy sprzęt audio nie wspiera ŻADNEGO wideo, więc trzeba zamontować procesor wideo....

jas_pik - 2017-02-25, 20:27

Cav napisał/a:

Co to jest kilkaset zł....W Peugeocie wyposażonym w dwa ekrany 8 i 12 cali, uzyskanie obrazu z kamery generuje koszty rzędu kilku tysięcy zł za sam sprzęt.
Względnie musisz zamontować dodatkowy ekran do wyświetlania tego obrazu..

Dlatego też sporo osób we Francji montuje MN do innych samochodów (w szczególności Peugeotów) aby nie płacić chorych pieniędzy za sprzęt który nie jest tego wart.
Zrobili nawet specjalne logo Peugeota do MN

Ja w swoim Berlingo też montuję MN :mrgreen:

Joustriel - 2017-02-25, 20:55

Media Nav na allegro wystawiona jest za 350 zł... niby działająca kamera w zależności od miejsca kupowania allegro 100-200zl chiny- 10 dolców(47zł) tyle ze trzeba trochę poczekać na dostawę ewentualnie dodatkowy ekran zamiast Media Nav
Cav - 2017-02-26, 08:35

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Co to jest kilkaset zł....W Peugeocie wyposażonym w dwa ekrany 8 i 12 cali, uzyskanie obrazu z kamery generuje koszty rzędu kilku tysięcy zł za sam sprzęt.
Względnie musisz zamontować dodatkowy ekran do wyświetlania tego obrazu..

Dlatego też sporo osób we Francji montuje MN do innych samochodów (w szczególności Peugeotów) aby nie płacić chorych pieniędzy za sprzęt który nie jest tego wart.
Zrobili nawet specjalne logo Peugeota do MN
Obrazek
Ja w swoim Berlingo też montuję MN :mrgreen:


Tak, już o to pytałem na forum Puga, bo to jest opcja którą bym najchętniej wykonał.

Niestety - nie przejdzie, z uwagi na to, że w nowym 3008 obraz jest wyświetlany na wbudowanym monitorze wystającym na szczycie deski rozdzielczej i nie bardzo da się w tym celu wykorzystać MN.
Nie ma też gdzie zabudować MN w desce rozdzielczej (gdyby wziąć wersję auta bez ekranu na konsoli) - no i to wykluczałoby automatyczną klimę, której sterowanie odbywa się właśnie na monitorze na konsoli, a ew. trzeci ekran to już byłaby gruba przesada.

radekbo - 2017-02-27, 19:46

Witam,
Odblokowałem MNE według instrukcji z początku postu, udało się, ale żona stwierdziła, że ikonki zasłaniają zegar i tak nie może zostać. Zainstalowałem jeszcze raz wersję 6.0.4 chcąc powrócić do tego co było i teraz mam nieaktywny przycisk "Zgadzam się". Niestety byłem zbyt szybki i nie zrobiłem kopii bezpieczeństwa. Pomocy

A może dałoby się jakoś schować te ikonki?

jas_pik - 2017-02-27, 22:28

Aby przywrócić nawigację musisz teraz wgrać plik ratunkowy 2GB.
On niestety przywróci on bardzo stare mapy i nieuwolniony program nawigacyjny.
Znów będziesz musiał uwalniać podanym sposobem.
Po uwolnieniu możesz nie mieć tych ikonek , wystarczy usunąć programy odpowiedzialne ( itask, ttcmd ze Storage Card

radekbo - 2017-02-28, 16:57

Dzięki, o to chodziło. Załadowałem sobie dboota jakby trzeba było zaktualizować mapy. I wilk syty i owca wilka :-)
Andro - 2017-03-03, 18:09

Yamal napisał/a:
Witam,
Odnośnie Etapu 3, gdzie podmienić te pliki, niestety nie posiadam żadnej wgranej mapy i nie wiem czy bedą u mnie takie pliki.
Mam oryginalna wersje oprogramowania 6.0.3 czyli teoretycznie można powyższe uwolnienie wgrywać?
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam
Dziękuje z wszelkie wskazówki.


Witam,
Ja też teraz jestem w 3 etapie i nie wiem gdzie wgrać te pliki, bo niestety nie posiadam żadnej wgranej mapy.
Jak sobie poradziłeś ?
Może jakieś wskazówki?
Pozdrawiam :-> :->

jas_pik - 2017-03-03, 18:14

Mapy do katalogu StorageCard4/content/map
POI do katalogu POI itd.
Przecież wszystko sie robi automagicznie .

Edycja:
@Andro. Czy zrobiłeś wszystko do koca łącznie z etapem 3?
To wejdź przez TTCM do strorage Card i zobacz co jest w którym katalogu.
W czym jeszcze mamy Ci pomóc?
Masz pliki map i POI ? Wrzuć je na pendrive .
A następnie wrzucasz je do tych katalogów na StorageCard4.
Raczej niemożliwe że nie było żadnych w Twoim urządzeniu .
I nie podajemy żadnych linków gdzie możesz je znaleźć.

manola - 2017-03-10, 10:50

Witam
jest może free wersja map do Navi??
krok po krok aktualizacja??

DrOzda - 2017-03-10, 11:47

Jest. Linki znajdziesz na http://www.my-navia.pl
jas_pik - 2017-03-10, 13:54

manola napisał/a:
krok po krok aktualizacja??
Zadajesz pytanie na które odpowiedź jest w pierwszym poście tego wątku - no bez przesady :evil:
Joustriel - 2017-04-10, 22:08

Cześć. jas_pik Dboot'a masz tylko tą jedną wersję? troszkę mi się namieszało w systemie i chciałem jeszcze raz wgrać dboot od ciebie i nie chwyta go.... wywala tylko komunikat ze nie znaleziono plików multimedialnych.
jas_pik - 2017-04-10, 22:46

Jak coś namieszałeś to od początku zacznij wgrywać wszystkie etapy uwolnienia .
Joustriel - 2017-04-11, 06:56

Już wgrałem, co prawda inny ale poszło. Pewnie nie chciał chodzić bo nie wykasowałem nawiasów z nazwy Twojego pliku. Swoją drogą downgrade z 7.0.5 na 6.0.4 tez nie mogłem zrobić, musiałem najpierw wgrać 6.0.3 i dopiero 6.0.4
Joustriel - 2017-04-11, 16:44

co do tego Dboot'a można to cholerstwo ustawić żeby się nie wyłączało po paru minutach? jest to cholernie irytujące chciałem sobie powgrywać nowsze mapy i co druga mapa się wyłącza podczas kopiowania.
jas_pik - 2017-04-11, 21:30

Nie powinno się wyłączać.
Ale jeśli to robi to masz zawsze do dyspozycji drugi sposób . Wykorzystujesz to że masz wgrany bezpieczny bootloader.
Na pendrive wrzucasz wyłącznie specjalną wersję NK.BIN ( jest w paczce)
Wkładasz pendrive do MN uruchamiasz i czekasz aż Ci ruszy od razu w Windowsie.
Ale wyjście z Windowsa wyłącznie przez odłączenie bezpiecznika

polinarek - 2017-05-17, 11:33

Witam.

Mam Vivaro z MNE wygrywałem wszystko jak w instrukcji bez problemu do 3 etapu.
Po zainstalowaniu etapu 2 pokazuje się błąd że nie można uruchomić
nawiagacji .
Wyczytałem wcześniej że istnieje plik ratunkowy do mne ale nigdzie nie mogę go znaleźć.
Pozdrawiam

jas_pik - 2017-05-17, 12:32

Nie wiem czy zadziała w MNE
https://goo.gl/I53aF4

polinarek - 2017-05-18, 08:58

Witam.

Problem leżał w plikach z 3 etapu po usunięciu i przywróceniu oryginałów nawigacja działa prawidłowo.
Teraz pytanie w jaki sposób mogę zaktualizować mapy?
A drugie pytanie mam odnośnie kamery cofania, po podmianie pliku konfiguracyjnego mam odblokowaną opcję w menu "kamera cofania".
Czy to oznacza że będzie działać kamera czy to tylko kosmetyka menu.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

jas_pik - 2017-05-18, 11:58

polinarek napisał/a:
Problem leżał w plikach z 3 etapu po usunięciu i przywróceniu oryginałów nawigacja działa prawidłowo.
Teraz pytanie w jaki sposób mogę zaktualizować mapy?

Total Commander

polinarek napisał/a:
A drugie pytanie mam odnośnie kamery cofania, po podmianie pliku konfiguracyjnego mam odblokowaną opcję w menu "kamera cofania".
Czy to oznacza że będzie działać kamera czy to tylko kosmetyka menu.

Już nie pqamietam ale powinno działać .
Jesli nie to CLIP albo Pyren

przem81 - 2017-05-23, 10:00

Witam

Wszystko fajnie działa, tylko przydałby się jakiś odtwarzacz wideo dodatkowo jako ikonka. Da się coś z tym zrobić?
Pozdrawiam

jas_pik - 2017-05-23, 10:15

Dało by się - ale ta ikonka byłaby bardzo niestabilna.
A co najważniejsze ktoś by chciał oglądać filmy w czasie jazdy a to jest zabronione :)
Wszyscy producenci blokują taką możliwość - pozwalając na włączenie odtwarzacza tylko przy zaciągniętym hamulcu ręcznym - w tej wersji tego nie ma ale trzeba się pobawić aby do odtwarzacza dojść

przem81 - 2017-05-23, 12:49

Moja córka bardzo by chciała oglądać filmy, nawet niekoniecznie w czasie jazdy:)
Czy jeśli dodam CorePlayera do katalogu Mediaskinv2\System\CorePlayer na penie to dam rade odpalić exe przez TC?
W imieniu córki proszę o radę:)

jas_pik - 2017-05-23, 13:19

Wystarczy dodać skrót - zrobisz go za pomocą wbudowanego Explorera
przem81 - 2017-05-23, 13:52

Mogę prosić o więcej szczegółów, bo za bardzo nie wiem o jaki explorer chodzi-totalcomander?
Jaką wersję CorePlayer użyć, żeby nie prosił o klucz?

jas_pik - 2017-05-23, 16:18

Windowsowy eksplorator wbudowany.
W odtwarzacz gotowy z moich nakładek ( nawet tych najstarszych)

ArcadioSF - 2017-05-24, 16:00

Czy ktoś ma gdzieś wersję 6.0.3 i mógłby ją "podrzucić"?

W sobotę chcę się zabrać za dawno planowany downgrade z 7.0.5 do 6.0.3, by później zainstalować uwolnioną wersję 6.0.4 ale nie mam pewnej wersji 6.0.3 (tzn. nie jestem pewien czy wersja którą mam i uważam za 6.0.3 na pewno nią jest).

robk1 - 2017-05-24, 16:13

Proszę post chyba 9: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=14309
ArcadioSF - 2017-05-24, 18:19

No właśnie gdzieś mi to się przewinęło przed oczami, a teraz nie umiałem tego znaleźć.

Dzięki.

Robk1 jak mniemam Twoje MNE jest już wolne jak dzika świnia? ;-)

robk1 - 2017-05-24, 18:42

Puki co testuje, Na razie na mapach oryginalnych, TMC działa lecz Yanosik w kieszeni nie zaszkodzi.
Radourba - 2017-05-31, 14:33
Temat postu: Zółta kropka
Witam,

która wersja do MNEvo zawiera magiczną kropkę jaka była w MN.
Pytam, bo przesiadłem się parę dni temu na nowego Lodgy z MNE i od razu uwolniłem swoją MNE (org.był 8.0.5), i brakuje mi żółtej kropki z wejściem do dodatkowego menu.

Czy jest taka wersja, jeśli tak to która?

jas_pik - 2017-05-31, 14:41

Żadna.
Żółta kropka była w pierwszych wersjach zanim udało sie rozgryźć oryginalny soft.
Proponuje zainstalowanie nowego brandingu przez który wchodzimy do dodatkowych funkcji

Radourba - 2017-05-31, 15:58

Cytat:

Dzięki jas_pik
A który to plik?
Tyle już zamieściłeś plików, że z lekka się gubię.

jas_pik - 2017-05-31, 16:34

branding do mnevo http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=14525
Radourba - 2017-05-31, 20:41

Sorry, że tak gitarę zawracam, ale w MN miałem włączony wyświetlanie temp. zewn., mimo, że jej nie było. W MNE nie mogę wejść do ustawień, czy jest na to jakaś metoda?
jas_pik - 2017-05-31, 21:07

Tylko CLIP lub dMicom lub RENOLINK
Radourba - 2017-05-31, 21:32

Jestem zielony, ale pachnie mi to wizytą w ASO.
Jest jakieś obejście,? wszak to tylko soft, przecież nie wymieniam bebechów.

jas_pik - 2017-05-31, 21:45

Skoro nie zmontowałeś sobie BIC-a to po co Ci wyświetlanie pustych danych?
CLIP to serwis - niekoniecznie ASO.
RENOLINK to specjalne oprogramowanie - ma je kilka osób w PL.
Dmicom to też soft- też ma niewiele osób.
Ale nie wiadomo skąd jesteś to trudno cokolwiek powiedzieć z kim możesz się kontaktować .
Wstydzisz się swojego miejsca zamieszkania?

Radourba - 2017-06-01, 09:25

Szacun za brending.
A gdzie ustawić, aby po odpaleniu uruchomił się na małe?
Nie wstydzę, jestem że Szczecina.

Radourba - 2017-06-01, 12:05

jas_pik napisał/a:
BIC-a

tego, to nie wiem co to, temp. zewn.mam wyświetlaną z komputera przy liczniku, czy nie da się tam czegoś odpalić i będzie ładnie jak na zdjęciach.
Jeszcze jedno, bo to mnie gryzie jak dodać skróty? temat poruszał przem81, a mój syn co rano marudzi, że bajki teraz nie może oglądać a w starej lodgy mógł.

jas_pik - 2017-06-01, 13:27

Radourba napisał/a:
A gdzie ustawić, aby po odpaleniu uruchomił się na małe?
.

Co małe?

A kliknij w kluczyk na tym ekranie


to zobaczysz co się stanie .

Radourba - 2017-06-01, 13:46

"małe" - wada pisania na tel. Miało być na stałe.
"Kluczyk" czyli narzedzia, bo nic innego nie widzę co może przypominać klucz.

Dzięki za pomoc. Podziwiam cierpliwość.

jas_pik - 2017-06-01, 14:37

Ale co na stałe?
Kluczyk - czyli narzedzia .
Co wtedy masz ?

Radourba - 2017-06-01, 14:40

Z graficznych ustawień tylko przezroczystosc.
jas_pik - 2017-06-01, 15:23

Cytat:
Ale co na stałe?
nie odpowiedziałes na pytanie.
Porób zdjęcia bo nie wiem o czym piszesz.
I zadawaj pytania konkretne.

Radourba - 2017-06-01, 20:04

Aby mapa odpalała się przy starcie radia na stałe.










jas_pik - 2017-06-01, 20:39

Radourba napisał/a:
Aby mapa odpalała się przy starcie radia na stałe.

Jest to możliwe ale dość skomplikowane ponieważ system musi przejść przez sprawdzanie plików mapowych i konfiguracji - dlatego tego nie udało mi się zrobić.
A co do tego co widzisz po naciśnięciu klucza ( narzędzi) czy dokonałeś pełnego uwolnienia z tego tematu czy wgrałeś tylko część i branding?
Może zrób to jeszcze raz , a branding wgraj na końcu.
Wtedy poprzez klucz(narzędzia) wejdziesz do nowego menu albo i nie .
Przecież ty masz wersję napisałeś że masz wersję 8.0.5 .
Możesz gdzieś wystawić zrzut zawartości ( sprzed Twoich zmian) , zobaczymy co się da zrobić .
Te wszystkie rzeczy działaja na wersji 6.0.4 a dla wersji 7.05 trzeba zejśc z softem w dół,

Radourba - 2017-06-01, 21:00

Fabrycznie miałem wgrany 8.0.5, zrobiłem downgrade do 6.0.3 potem update do 6.0.4 a na końcu branding. a na deser dboot 6.0.4.

Jutro powtórzę procedurę od nowa zobaczę może coś skaszaniłem, chciałem za dużo i za szybko, starą lodgy jeździłem 4 lata bez problemu, tu chciałem mieć te same funkcję + uroki MNE.

Pozdrawiam

jas_pik - 2017-06-01, 21:18

Radourba napisał/a:
Fabrycznie miałem wgrany 8.0.5, zrobiłem downgrade do 6.0.3 potem update do 6.0.4 a na końcu branding. a na deser dboot 6.0.4.

Mnie dziwi tylko to że nic się nie uwaliło - ja bym tak nie ryzykował

Radourba - 2017-06-02, 06:03

Ryzyko jest zawsze. A to nie jest mój 1 raz. Wcześniej 3 razy reanimowalem MN w starej Lofty, aż osiągnęła zadowalający dla mnie wygląd. Wtedy głównie czytałem forum, nie spieszy mi się, bo nie wiedziałem jakie cuda można robić na upichconych przez Ciebie softach.
Radourba - 2017-06-02, 10:29

Witam, operacja ponownej instalacji przeprowadziłem, efektów brak jest ograniczone menu w ùstawieniach.

Opis reinstalacji:
1. Updato do 7.0.5;
2. Downgrade do 6.0.3;
3. Update do 6.0.4 Free wg procedury 3 kroków.
4. Wydanie nowego bradingu.

A tak o bok głównego tematu: czy jest możliwość zwiększenia pojemności synchronizacji z telefonem powyżej 250 kontaktów?

jas_pik - 2017-06-02, 10:46

Nigdy nie sprawdzałem jak ilość się synchronizuje , ale u mnie nigdy z tym nie było problemów.
Zrób zrzut całej pamięci teraz i jesli masz sprzed Twoich operacji.
Zobaczymy coś tam namieszał.
A jesli chcesz potestowac to od kolegów z Francji nowa wersja ( powinna działać na 7.0.5)

Tu do pobrania - ale uwaga wciąż testowa 3.4.1

Radourba - 2017-06-02, 20:48

Sprawdziłem Francuzów na wersji 7.0.5, nawigacja się zacinała. Wróciłem do 6.0.4 Free i jest najlepiej. Po podwójnym restarcie i podmianie plików txt, działa dodatkowe menu z dostępem do aplikacji. Brakuje tylko możliwości ustawienia klawiszy dom i praca, albo jeszcze nie znalazłem ustawienia.
jas_pik - 2017-06-02, 21:04

Żeby ustawić DOM i PRACA musisz to najpierw w standardowej wersji programu nawigacyjnego wpisać do ulubionych .
Dopiero wtedy będzie można je zapisać.

przem81 - 2017-06-06, 13:53

Cytat:
Po podwójnym restarcie i podmianie plików txt, działa dodatkowe menu z dostępem do aplikacji.


O jakich aplikacjach jest mowa? Ciągle nie mogę odpalić bajek dla dzieciaków, czy może komuś się udało albo podpowie jak to zrobić?

Radourba - 2017-06-07, 16:36

przem81 napisał/a:
Cytat:
Po podwójnym restarcie i podmianie plików txt, działa dodatkowe menu z dostępem do aplikacji.


O jakich aplikacjach jest mowa? Ciągle nie mogę odpalić bajek dla dzieciaków, czy może komuś się udało albo podpowie jak to zrobić?


Witam, nie wiem jak powinno być normalnie po uwolnieniu, ja trochę się bawiłem i możliwe, że zamieszalem.

Wgrałem wersję z "francuską" z postu jas_pik'a, a następnie na powrót wgrałem wersję uwolniona 6.0.4. Obecnie mam z poziomu menu mapy po kliknięciu kółka ustawień wejście do submenu z aplikacjami. Jest tam też odtwarzacz jak i możliwość umieszczenia przycisku video odtwarzanie i kamera.



Wszystkie operacje są dość niebezpieczne, można na stałe uszkodzić MNE, robicie na własne ryzyko.

przem81 - 2017-06-08, 09:12

Witam, ja posiadam wersję 6.0.4 free i niestety nie mam żółtego kółka, tylko trzy ikony Totalcomander, Taskmanager i aparat. Najlepiej to jakby dało się dodać kolejną ikonę z odtwarzaczem video.
Radourba - 2017-06-09, 12:47

Witam,

w którym miejscu muszę umieścić plik .lnk aby był na stałe widoczny na stronie głównej nawigacji? chodzi o małą ikonę.

jas_pik - 2017-06-09, 12:58

skrót nie będzie widoczny na nakładce Reanult - niestety .
Jedyna opcja to zrobienie tego za pomocą mortscriptu , ale po co się mędczyć skoro jest to zrobione w ostatniej wersji mediapika ?

kiniu_tar - 2017-06-10, 20:55

jas_pik napisał/a:
Tu do pobrania - ale uwaga wciąż testowa 3.4.1


Podobno na francuskim forum pojawiła się już wersja 3.4.2. Czy ktoś kto ma tam konto może wrzucić do nas linka?

jas_pik - 2017-06-10, 21:54

Już nawet 3.5.1
Ale to wciąz wersje testowe ( nie sprawdzałem / nie instalowałem) nie wiem jakie są róznice i zmiany

cinas - 2017-06-14, 07:29
Temat postu: Re: [MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4
jas_pik napisał/a:

Teraz cczas na Etap2 - tam też jest plik upgrade.lgu który trzeba będzie odpalić ( pódwójne uruchomienie)
[/URL]


Witam
Może głupie pytanie co rozumiesz ( należy zrobić ) "podwójne uruchomienie"

jas_pik - 2017-06-14, 07:38

A już próbowałeś czy pytasz na zaś?
Jesli na zaś - musisz poczekać aż po raz wtóry przeładuje się system i uruchomi ponownie, nie wolno wczesniej wyciągać pendrive. Czasami zanim nastapi to drugie uruchomienie trwa to dłuższą chwilę - nie należy wyciągać pendrive od razu tylko odczekać.
tak ten system został zbudowany.
Jesli nie odczekamy i wyciągniemy pendrive za wczesnie ( przed drugim przeładowaniem) to może nam zawiasnąć na logo i wtedy jest problem.

cinas - 2017-06-14, 08:07

Dzięki , pytanie było na zaś :)
Wczoraj "próbowałem" wgrać 4.0.6, nawi nawet nie rozpoznała pliku i nie krzyczała o aktualizację - soft 5.2.8 , dziś doczytałem iż nie te pliki

jas_pik - 2017-06-14, 08:20

Zasadniczo MN1 i MNEvolution równią się systemem plików i są zabezpiecznia aby nie wgrać niewłaściwego pliku .
Ale mimo opisów i ostrzeżeń udało się kilku osobom wgrać niewłaściwe pliki i niestety nastapiło całkowite uceglenie sprżetu - bez możliwości ratunku w spósb softwarowy - musiała być uzyta lutownica i wlutowanie karty sd zamiast kości pamięci.

cinas - 2017-06-14, 08:33

Dzięki
cinas - 2017-06-15, 08:19

Operacja upgrade przeszła OK , wgrany boot, ale przy kopiowaniu map ( wersja z zatrzymaniem systemu i poprzez winc e ) restart nawigacji co chwila , dało się skopiować max 3 mapy i restart , jak nie kopiowałem to OK
jas_pik - 2017-06-15, 08:50

Masz 3 możliwości do użycia w celu kopiowania
1. Wchodzisz przez aplikację ( klik prawy górny róg) , zabicie programu NNGNAVI.EXE
2. Wchodzisz do WinCe przez dBoot ( przesunięcie palcem po ekranie w trakcie uruchamiania)
3. Uzywasz NK.BIN w celu uruchomienia i wejscia w WinCe

cinas - 2017-06-15, 09:38

Robiłem przez wersję 2 , i podczas kopiowania reset nawigacji
jas_pik - 2017-06-15, 10:08

Zrób inną metodą
cinas - 2017-06-15, 10:13

Tak , wiem jutro sprawdzę
kiniu_tar - 2017-06-17, 15:03

Czy wgrywając wersję 3.5.1 od kolegów z Francji można w navi wybrać język polski czy to jest tak wykastrowane że tylko francuski ?
jas_pik - 2017-06-17, 15:30

Wiekszośc masz w naszym rodzimym języku , ale nie wszystkie aplikacje i opisy są przetłumaczone bo trzeba by było zmieniać sporo plików oraz pliki lang
kiniu_tar - 2017-06-17, 15:34

Czy w "naszej" 6.0.4 instalowanej z Twojej (jas_pik) paczki wszystko jest po polsku ?
jas_pik - 2017-06-17, 15:36

Też nie , chyba że wrzucisz lang i tłumaczenia zrobione przez kolegę "lesiu"
Te jego tłumaczenia powinny pomóc również w innych wersjach.
Niestety ze względu na ograniczone langi wypuszczane przez RiD sporo jest po angielsku

cinas - 2017-06-23, 21:33

Czy NK.BIN jest taki sam dla 4.06 i 6.04 ?
Mam na penie wrzucony plik NK.bin i nawi nie staruje z niego sprawdzone na kilku penach

jas_pik - 2017-06-23, 22:06

Nie , to są różne sprzęty i nie można tego mieszać. Grozi ucegleniem.
Problem braku uruchamiania czesto wynika ze złej jakości pendrive ( mała szybkośc transferu) oraz nie wykonania formatowania FAT32

cinas - 2017-06-24, 07:33

Czyli mam nie ten NK bo mam z wersji 4.06 :(
Jest gdzieś do pobrania dla wersji 6.04

OK NK.bin jest w nawi , wydłubałem i zobaczę czy wystartuję

jas_pik - 2017-06-24, 13:44

To co wydłunbałeś nie odpali - przecież w linku do mojej wersji był też czysty NK.BIN do odlaenia z secure bootloader.
Poszukaj - nja nie mam jak jestem za granica a TmObile joczywiście znów dało ciała z roamingiem we Frnacji.

cinas - 2017-06-24, 14:38

Paczka na Chomiku MN Evolution 6.0.4 FREE.zip nie zawiera pliku NK.bin
jas_pik - 2017-06-24, 17:11

Nie ma jak szukać linka :
NK.BIN do 6.0.4 (MNEvolution) przerobiony aby odpalać z pendrive ( musi byćzainstalowany bepieczny bootloader) link mega

cinas - 2017-06-24, 17:50

Podziękował
shrek - 2017-07-10, 11:24

Jak wylaczyc na stale te pikanie po przekroczeniu predkosci? Czytalem gdzies to na forum a teraz nie umie tego odnalesc.
jas_pik - 2017-07-10, 12:06

Jak na razie nie ma na to cudownego lekarstwa oprócz wyłączenia w ustawieniach
Nie mam jak Ci pokazać zdjęcia bo nie mam w tej chwili żadnego MN ( jedyny który mam jest zainstalowany w samochodzie ale nim syn pojechał na wyprawę)
Ale jak wgrałeś również branding to tam się powinno dać wyłączyć

shrek - 2017-07-10, 19:42

Wylaczyc umie, tylko caly czas sie zalancza samo po wlaczeniu radia.
O co w tym chodzi kamera cofania wl/wyl. Oznacza to , ze kamera jest aktywowana?

jas_pik - 2017-07-10, 20:08

shrek napisał/a:
Wylaczyc umie, tylko caly czas sie zalancza samo po wlaczeniu radia.

Właśnie o tym pisałem - to jest tak zaszyte w sofcie że nie da się tego usunąć.
Gdzieś wyczytałem że to Daciowy najtańszy zamiennik kamery czytającej znaki z ograniczeniami prędkości :mrgreen:
shrek napisał/a:
O co w tym chodzi kamera cofania wl/wyl. Oznacza to , ze kamera jest aktywowana?

Tak możesz sobie sam załączać i wyłączać

koniuszko - 2017-07-11, 22:21

Przy uruchamianiu MNEVO wchodzę do windows ce (dboot 1.5).
jak w windowsie uruchomić jakąś programową klawiaturę abym mógł pisać?

shrek - 2017-07-11, 23:16

Najpierw sie witamy w odpowiednim dziale.
Potem zadajemy pytanie i czekamy na odpowiedz.

Storage cart 4->utility->kayboard


Jas-pik rosnie Ci konkurecja( tzn. ja) ;-) znam juz nie ktore odpoziedzi😉

koniuszko - 2017-07-12, 09:15

shrek napisał/a:
Najpierw sie witamy w odpowiednim dziale.


Zatem witam wszystkich. Zwykle nie jestem zbyt wylewny więc nie chciałem zaśmiecać wątku ;)

shrek napisał/a:

Storage cart 4->utility->kayboard


Na Storage Card 4 nie mam folderu utility. Jest tylko NNG. Nawigację kupiłem już złamaną z dboot 1.5, być może ktoś ją okroił. Mam na Storage Card (bez cyfry) folder Clavier w którym znajdują się pliki sipselect.exe, softkb.dll, core.dll które jak zdążyłem się zorientować wskazują na jakieś oprogramowanie klawiatury softwarowej. Niestety po za sipselect.exe nie ma tam żadnego pliku do uruchomienia.

Czy można skądś pobrać cały katalog utility który powinien być na Storage Card 4? Po za klawiaturą być może są tam inne ciekawe programy, których nie mam.

shrek - 2017-07-12, 11:00

A co masz w nng?
jas_pik - 2017-07-12, 11:12

Zestaw keyboard dla MNEvolution
Wrzuć albo do StorageCard ( 1) albo do StorageCard4
do pobrania z Mega

koniuszko - 2017-07-12, 15:14

Dzięki, klawiatura działa. :)
Dracid - 2017-07-13, 07:13

Mam uwolnioną 6.0.4. Zrobiłem odcisk cyfrowy urządzenia (poszło bez problemu). Próbowałem odpalić urządzenie w Toolbox i... Nic. Nie wychwytuje MNE. Sprawdzone dwoma pendrive'ami, sformatowanymi na FAT32, w różnych portach, w różnej kolejności odpalania programu/wsadzania pendrive'a, Toolbox przeinstalowany. Ktoś ma jakieś pomysły, czemu program nie widzi odcisku?

Ja po prostu lubię, jak wszystko działa jak z fabryki, a dodatkowe mapy/funkcje są jakby prezentem.

jas_pik - 2017-07-13, 09:01

Albo rybki albo akwarium - czyli albo masz uwolnioną albo korzystasz z Naviextras i płacisz.
koniuszko - 2017-07-14, 09:22

Czy jest możliwość zmiany kolorystyki np. tła przy odtwarzaniu muzyki z mp3? Teraz jest brązowy, który wygląda średnio ładnie. Można to zmienić gdzieś w plikach?
Wiem, że można zmienić całą szatę graficzną wybierając tą od Renaulta ale wtedy zmieniają się też przyciski, mają gradienty. Wolałbym mieć płaskie z płaskimi ikonami jak w Dacii, zmienić jedynie kolorystykę w niektórych miejscach jak wspomniane Multimedia

jas_pik - 2017-07-14, 09:36

MOżna wszystko zmieniać w grafice , wystarczy że podmienisz odpowiednie pliki graficzne zachowując ich nazwy . Coś publikowałem na ten temat na mojej "twarzo-książce" :mrgreen:
lord8 - 2017-07-15, 18:41

Witam.
Chciałem sie podłączyc do tematu
zrobiłem wszystko tak jak trzeba było w opisie i wszystko działa oprócz, podmieniłem katalog MAP i tylko tam mam mapę polski,
Poratujecie mnie mapami europy, podajcie link dziękuje bardzo
Chyba ze jeszce raz zrobic update z 6.0.4 na 6.0.4 i po kolei etap 2 i 3 i wróca mi istniejące mapy?Ale chciuałbym wszytskie bo tylko miałem zachodnia europę.

jas_pik - 2017-07-15, 21:42

Map poszukaj na portalach udostępniających mapy do nawigacji iGo.
lord8 - 2017-07-16, 07:53

A jak jeszce raz powtórze update do 6.0.4 to pojawia sie mapy, krok 1 i krok 2
jas_pik - 2017-07-16, 17:21

Wejdź w TTCMD i sprawdź jakie mapy masz w StorageCard4/NNG/CONTENT/MAP.
Jeśli zrobiłeś wszystkie kroki to powinieneś tam mieć dotychczasowe mapy i jedna dodatkową mapę PL którą wrzuciłem

shrek - 2017-07-16, 17:26

jas_pik, Brat kupil Trafica z MNE i chce zebym mu uwolnil radio :-D :-D :-D
Napisale mu, ze moze sam,bo jak ja to zrobie to trzeba bedzie radio do Stolicy wyslac.

koniuszko - 2017-07-24, 12:10

czy jest jakiś sposób aby po uruchomieniu mn evo:
- autmomatycznie uruchamiała sie mapa lub pozycja menu jaka była uruchomiona przed wylaczeniem media nav. ja zawsze po uruchomieniu mn mam menu i musze wybierać mapę
- przy uruchamianiu mapy lub nawigacji nie trzeba było każdorazowo klikać przycisku "zgadzam się"

jas_pik - 2017-07-24, 12:16

Ad 1 jest taka możliwość ale wymaga sporo grzebania w plikach
Ad.2 Patrz punkt pierwszy
Ten punkt z pytaniem zgadzam się jest wymogiem formalnym abyś nie miał wytłumaczenia że nie wiedziałeś że nie wo;lno ustawiać trasy w czasie jazdy.
To to samo co słynne napisy na kubkach z kawą w MCD "Uwaga gorący napój"

janada5 - 2017-07-25, 21:43

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Jest to mój pierwszy post. Mam Captura jak w opisie, z 2016 roku na gwarancji do października 2018. W związku z tym mam do was parę pytań,a w szczególności do jas_pik :
1.czy po wgraniu tych trzech etapów stracę to menu ,które mam w tej chwili,czy będzie takie jak w pierwszym poście jas_pik-a.
2.czy jak uwolnię MNE ,jak pojadę na przegląd to mogę stracić gwarancję?
3.zatrzymałem się na 1 etapie tzn.zmieniłem soft z 7.0.5 na 6.0.4 i wiem,że nie będę miał problemu wgraniem wszystkich etapów(mapy mam z ciągnięte z I kwartału 2017(Q1 2017),a teraz pytanie:
Czy po drugim etapie,jeżeli wyciągnę pendrive to te dwie ikonki z pierwszego postu znikną?
4.czy w trzecim etapie,mogę wgrać mapy innych państw europejskich?(mam zainstalowaną mapę całej Europy chyba 36 państw z I Q 2014,która nie ma wszystkich ulic w moim mieście,a co dopiero w innych krajach(jadę do Chorwacji w drugiej połowie sierpnia)
5.i jak na razie ostatnie pytanie: jak już uwolnię MNE to czy mogę bez problemów wrócić do wersji z przed uwolnienia.
Z góry dziękuję za podpowiedzi

laisar - 2017-07-25, 21:47

janada5 napisał/a:
czy jak uwolnię MNE ,jak pojadę na przegląd to mogę stracić gwarancję?

Tylko na MNE.

jas_pik - 2017-07-25, 22:44

janada5 napisał/a:
1.czy po wgraniu tych trzech etapów stracę to menu ,które mam w tej chwili,czy będzie takie jak w pierwszym poście jas_pik-a.

tak

janada5 napisał/a:
2.czy jak uwolnię MNE ,jak pojadę na przegląd to mogę stracić gwarancję?

Jesli powiesz że uwolniłeś to tak , jesli nic nie powiesz to nie :)
janada5 napisał/a:
3.zatrzymałem się na 1 etapie tzn.zmieniłem soft z 7.0.5 na 6.0.4 i wiem,że nie będę miał problemu wgraniem wszystkich etapów(mapy mam z ciągnięte z I kwartału 2017(Q1 2017),a teraz pytanie:
Czy po drugim etapie,jeżeli wyciągnę pendrive to te dwie ikonki z pierwszego postu znikną?

Nie zrozumiałem pytania - system wygląda bez zmian

janada5 napisał/a:
4.czy w trzecim etapie,mogę wgrać mapy innych państw europejskich?(mam zainstalowaną mapę całej Europy chyba 36 państw z I Q 2014,która nie ma wszystkich ulic w moim mieście,a co dopiero w innych krajach(jadę do Chorwacji w drugiej połowie sierpnia)

Tak

janada5 napisał/a:
5.i jak na razie ostatnie pytanie: jak już uwolnię MNE to czy mogę bez problemów wrócić do wersji z przed uwolnienia.
Wystarczy że wgrasz wersje fabryczną 7.0.5 stracisz uwolnienie i wrócisz do wersji fabrycznej - z tym ze nie będzie widział świeżo wgranych map. Przed wgraniem tej oryginalnej wersji musisz wgrać te mapy i pliki które były wcześniej - przed zmianą. Dlatego najpierw wgraj bezpieczny bootloader i dBoot aby móc sobie zrobić kopię wszystkich plików ( w szczególności map ze StorageCard4 aby działało Ci wszystko co miałeś wcześniej gdy wrócisz do wersji fabrycznej.
osobiście nie spotkałem jeszcze nikogo kto by chciał do niej wracać.

janada5 - 2017-07-26, 08:43

Dziękuję za odpowiedź jas_pik.W trzecim pytaniu chodziło mi konkretnie o drugi etap i to co pozostanie na pendrivie tzn. te 3 pliki.I teraz czy dobrze myślę-te 2 ikonki w górnym prawym rogu będą widoczne tylko w tedy ,kiedy będzie włożony pendrive z tymi 3 plikami?czy te ikonki pozostają na stałe!
Ps.dziękuję również koledze laisar,zrozumiałem,że w"razie czego" to stracę gwarancję tylko na MNE

jas_pik - 2017-07-26, 09:38

tak
janada5 - 2017-07-27, 07:30

Jestem już po 2 etapie.I znowu mam kilka pytań:
1.czy lepiej wgrać d-boota(ten od przesunięcia palcem),czy wchodzić przez totalcomandera i i tascmanagera i wyłączać ręcznie nawigację ?(mngavi.exe) ,bo d-boota jeszcze nie wgrałem.
2.a teraz o mapach-w pierwszym poście pisałem,że mam najnowsze mapy z 2017 roku,ale co zauważyłem same mapy mają kilka rozszerzeń dokładnie 6,poi 3 rodzaje prawie na każdy kraj,oraz jeszcze jest coś takiego jak building z plikami typu dl i dc,które są bardzo ważne dla mapy.A teraz pytanie,czy ja to mam wszystko wgrać,czy tylko to co jest w trzecim etapie w folderach jas-pik-a,tzn mapy-fbl,jeden poi itd.?
Ps.jeszcze oczywiście muszę z kopiować wszystkie storage card,a póżniej dopiero wgrywam!

jas_pik - 2017-07-27, 07:50

janada5 napisał/a:

1.czy lepiej wgrać d-boota(ten od przesunięcia palcem),czy wchodzić przez totalcomandera i i tascmanagera i wyłączać ręcznie nawigację ?(mngavi.exe) ,bo d-boota jeszcze nie wgrałem.

Jak wgrasz Dboota to nie musisz wyłączać nngnavi Bo przy starcie z dBoota one się nie uruchamiają . Musisz zabijać jeśli wchodzisz z nakładki
dBoota- warto mieć bo może być potrzebny na wszelki wypadek do ratunku jak sobie coś popiep..y Windows ( a jak wiesz windowsowi zdarzają się czasami rózne numery)

janada5 napisał/a:
2.a teraz o mapach-w pierwszym poście pisałem,że mam najnowsze mapy z 2017 roku,ale co zauważyłem same mapy mają kilka rozszerzeń dokładnie 6,poi 3 rodzaje prawie na każdy kraj,oraz jeszcze jest coś takiego jak building z plikami typu dl i dc,które są bardzo ważne dla mapy.

Niebędne są FBL, POI, HNR , niektóre z pozostałych moga działać ale sa to fiuczersy graficzne które pokaża Ci budynki itp ale strasznie zwolnią działanie nawigacji ( szybkość działania jest waźniejsza niż ilość budynków widzianych na obrazku)

janada5 napisał/a:
A teraz pytanie,czy ja to mam wszystko wgrać,czy tylko to co jest w trzecim etapie w folderach jas-pik-a,tzn mapy-fbl,jeden poi itd.?

Wgrywasz te mapy które sa Ci potrzebne jeden FBL/POI na jeden kraj , HNR na ten obszar EU który jest dla Ciebie bardiej użyteczny ( HNR-y sa na EU wschodnią , EU zachodnią oraz cała EU ) wszystko zelży od mijesca na mapy. Pamiętaj aby cały katalog NNG nie był większy niż 1,8GB bo zacznie zamulać

janada5 napisał/a:
Ps.jeszcze oczywiście muszę z kopiować wszystkie storage card,a póżniej dopiero wgrywam!

Warto zrobić sobie kopię i ją zaarchiwizować na przyszłość gdy coś się zdarzyło nie tak

janada5 - 2017-07-27, 13:33

Dzisiaj jeszcze robię kopię zapasową i wgrywam d-boota. Jutro albo w sobotę wgrywam mapy kilku państw z pozostałością ,TMC również(mieszkam blisko granicy z Czechami i często tam bywam, tam TMC działa).A te mapy oryginalne, które mam( niektóre państwa pójdą w odstawkę takie jak Watykan,Lichtenstain,Luksemburg i inne San Escobar-y) a mam ich 36.
Ps. dam znać czy u mnie TMC działa i oczywiście dziękuję jas_pik

jas_pik - 2017-07-27, 13:58

No to poproszę o więcej laików na moim FB , jak bede miał z 500 to wydam nową wersję :)
shrek - 2017-07-27, 20:04

Wydasz nowa wersje? A co z Tesla. ZAraziles mnie nia.
jas_pik - 2017-07-27, 20:24

Nową wersje MediaPik to chyba będzie wersja 3.6 :) ale to dużo pracy jeszcze do zrobienia
Ale jak na razie tylko na MNEvolution .
A Tesla - chodzi po głowie ale raczej mnie nie będzie na nią stać - prędzej na Renault Zoe a jak będe mało kasy to pewnie skończy się na którymś z trojaczków ( Citroen C0 albo Peugeot iOn albo Mitsubishi iMEV)

shrek - 2017-07-27, 20:55

jas_pik napisał/a:
prędzej na Renault Zoe


Szukam i nic konkretnego nie ma w dobrych pieniadzach.

janada5 - 2017-07-27, 23:10

Masz laiki od mojej żony,jutro córka zalaikuje :-) .Ja niestety nie mam konta na facebooku od dwóch lat i mieć już nie będę.Natomiast w ramach „przeprosin za laiki” :mrgreen: coś dorzucę na rozwój MNEVO,tylko podaj mi na pw. nr.konta.
janada5 - 2017-07-28, 20:28

Niestety coś nie zadziałało. Dzisiaj chciałem wgrać mapy i zobaczyłem taki ekran:(3 obrazek)
Trochę się zdziwiłem bo w pierwszym poście jas-pik-a jest inne menu,ale zrobiłem kopie totalcomanderem,który działa(2 obrazek) ,ale zdziwienie przyszło kiedy chciałem zabić proces mgnavi.exe,zobaczyłem taki obraz(1 ):Już wiedziałem,że poszło coś nie tak.Włożyłem pendrive do laptopa i…zamiast dwóch katalogów jest jeden(Mediaskinv2),natomiast 3 plików –ani jeden,pozostał natomiast upgrade.lgu z II etapu.
Zacząłem zabawę od początku,tzn. od pierwszego etapu,ale MNE nawet nie ruszył,ażeby pobrać aktualizację 6.0.4 z pendriva.
Prawdopodobnie muszę chyba wrócić do softu 7.0.5 póżniej 6.03 i na końcu 6.0.4,ale to tylko moje przypuszczenia.Jestem trochę zdenerwowany,bo straciłem ponad 3 godziny i nic!
ps.przepraszam za zdjęcia ,ale są zmniejszone kilkakrotnie.
Dodałem jeszcze 1 zdjęcie z softem 6.0.4

shrek - 2017-07-30, 18:43

Dobra.
Ja jako mistrz MN(e) :mrgreen: wgralem dzis wszystkie radary i poi, ktore mialem dla calej europy. Powiem tak, ze spowalnialo to MN, a MNE wyrabia nie zauwazylem duzej roznicy.

janada5 - 2017-07-31, 00:25

Wgrałem od początku wszystko od nowa,ale dodałem d-boota i znowu zatrzymało się na 2 etapie.Za to mogłem wejść do windowsa.Tam miałem wszystko co mi było potrzebne.Proces miałem zatrzymany,więc wykasowałem paręnaście państw z poi i spedcam,a wgrałem tylko Polskę wraz z TMC.Po zresetowaniu windowsa MNE ruszyło,ale?w mapach miałem nieaktywny „zgadzam się”.Resetowałem parę razy i nic.Na końcu odłączyłem akumulator i też nic.Wiedziałem ,że coś poknociłem.Poleciałem do domu z garażu,załadowałem pendriva z oryginalnym oprogramowaniem.Kopie zrobiłem dzień wcześniej i to mnie uratowało.Zawsze robię wpierw kopie jak pracuję na Windowsach!Szybko znalazłem pliki ,których brakowało(5 pliczków z storage card4) Te pliki to mgnavi(3 pliki),mortscript i mortzip.dll.System oczywiście ruszył!A teraz najciekawsze: można wymieniać mapy na starym menu! Dołączam zdjęcia ,które zrobiłem po „całej operacji”,oczywiście TMC działa w Jastrzębiu i w okolicach.Nie wiem co mam robić właściwie jestem usatysfakcjonowany,ale do końca nie mam odblokowany mój MNE. Kompletnie mnie to zaskoczyło.
W poniedziałek wgrywam pozostałe państwa ,te które mnie interesują i na urlop.

shrek - 2017-07-31, 08:02

Albo nie umiem znalesc, albo nie ma. Wyswietlania predkosci tak jak mialo to miejsce w iwolnionej wersji MN1.
Hansik83 - 2017-08-01, 08:45

Witam nie wiem czy tu trafilem dobrze bo jestem tu nowy ale mam maly problem. Bawilem sie troche plikami i usunolem z storagecard 4 pare plikow teraz mi sie navi nie odpala jest tylko pierwszy ekran (ostrzezenia) i nie moge zatwierdzic ze sie zgadzam. Ogolnie system troche jakby spowolnil, jednym slowem spier... sobie navi. chcialem przywrocic caly sytem plikem 2GB ale go nie moge wgrac wyskakuje tylko info ze brak plikow multimedialnych. Wersja softu jest 7.05 przerobiona. Za pomoc byl bym bardzo wdzieczny.

pozdrawiam

jas_pik - 2017-08-01, 09:11

Czy zrobiłeś dBoot aby móc wejść w Windowsa?
W jaki sposób usunąłeś pliki i które ( pamiętasz)?
Nie ma prostych uniwersalnych metod w szczegołności dla wersji wyższych niż 6.0.4 .

Hansik83 - 2017-08-01, 10:14

dBoota nie robilem wgralem wczesniej soft SuperMod v3.1 (7.05) odziwo w systemie pokazuje mi ze mam wersie 6.03 . soft byl ze strony medianav.tk. Co do usunietych plikow to nie pamietam kumpel sie bawil i cos kliknol i zniklo o ile pamietam na storage 4 i chyba cos namieszal w storage 2. Mieszanie sie zaczelo gdy na pena wgralismy wulfa i igo, i nie rozpoznawal w igo gpsa, wtedy kumpel wpadl na pomysl zeby usunac orginalne pliki zeby czytal tylko z igo a nie z orginalnych plikow. dorzucam screeny jak teraz to wyglada
jas_pik - 2017-08-01, 10:20

Ściągnąłeś i zapłaciłeś pewnie ?
Kieruj pytania do tego "twórcy" - który poł roku temu błagał mnie o pomoc .
Tak ja napisałem Ci przez FB ( a tam nie podałeś tych informacji) możesz to wysłać do mnie lub któregoś z kolegów którzy się tym zajmują .
Namieszałeś jak "zając w kapuście" niestety.

Hansik83 - 2017-08-01, 10:37

na szczescie nie placilem zaplacil kumpel trudno sie mowi bedzie trzeba podjechac do serwisu i tam zaplacic :( jedno wiem napewno juz softu nie zmienie. Dzieki za wsparcie.
jas_pik - 2017-08-01, 10:45

Możesz jeszcze sprawdzić następujący sposób.
1. Downgrade do wersji 6.0.3
2. Upgrade do wersji 6.0.4
3. Uwolnienie wg pierwszego postu
Może zadziała.

Hansik83 - 2017-08-01, 10:49

sprobuje wiele do stracenia niemam , no chyba ze radio przestanie dzialac i zona mnie zabije :) ale warto sprawdzic jeszcze raz dzieki. odezwe sie jak juz przetestuje ale tyle co mi wiadomo to na storage mi chyba tych plikow nie podmieni i nie przywroci tych skasowanych ale warto sprobowac.
Hansik83 - 2017-08-01, 18:31

Jas_Pik jestes wielki wszystko dziala dzieki uratowales mi dupsko ;-) jest tylko jedno ale jeden blad dostaje zaraz po wlozeniu usb sticka a drugi jak chce odpalic iGo masz moze jakis trick ? pomysl
jas_pik - 2017-08-01, 19:35

Nie wiem skąd wziąłeś te pliki , widzę że to są jakieś moje stare do igo z wersji MN1 z roku 2014 .
Nie używaj tego bo to nie ma najmniejszego sensu. A jeśli uzyskałeś te pliki ze strony tego złodzieja Parkasama to przykro mi ale nie będę pomagał w takim przypadku.
Mam całą korespondencję w której błagał mnie o rożne pliki a następnie je opublikował i pobiera za to pieniądze nie wskazując źródła.

Hansik83 - 2017-08-01, 20:04

Ja tego kolesia nawet nieznam a te pliki to z chomika mam . Albo sie koles podszywa pod ciebie i zalozyl chomika jas_pik albo to byl twoj chomik. Plik sie nazywal mediaPIK122014.zip i gdzies na forum onim opisywales. Te poprzednie pliki jak mowisz od tego kolesia to kumpel moj wytrzasnol na necie. Ten blad z tym unsupportetd voice wyskoczyl zaraz po wgraniu wersi 6.04 free.

Ale jak niechcesz pomagac nie musisz rozumie cie tez bym byl wkurwiony jak by mi ktos cos ukradl. Spoko poszperam i jakos do tego dojde jak to usunac.

jas_pik - 2017-08-01, 21:11

To wykasuj te pliki z mojego chomika . One są wyłącznie do wersji MN1 i nie moga działać w MNEvolution który posiadasz. Stąd masz takie a nie inne błedy.
Jesli jesteś już teraz w wersji softu 6.0.4 ( bo mam nadzieję że ta to zrobiłeś) to masz kompletne pliki do uwolnienia w tym temacie.
Ja na razie czekam aż dojdę do 500 lajków na moim FB to wypuszczę nową wersję na MNEvolution :mrgreen:

shrek - 2017-08-02, 04:15

Hansik83 napisał/a:
Jas_Pik jestes wielki wszystko dziala dzieki uratowales mi dupsko ;-)


No to w pierwszym poscie masz link do wsparcia tego co robi jas_pik

wacek4 - 2017-08-06, 19:20

Zakupiłem niedawno u kolegi robson-a uwolnioną MNE
Wszystko śmiga (łącznie z TMC).
Niestety występuję u mnie "irytujący" problem.

Na stacjach radiowych RMF FM oraz RadioZET, po kilku minutach od włączenia, słychać dziwne piski...
Nigdy nie dzieje się to na dwóch stacjach jednocześnie (zawsze "zachoruje" tylko jedna częstotliwość)
Piski pojawiają się w różnych momentach (niekiedy od razu po włączeniu, niekiedy po 5 minutach)
Po jakimś czasie "piski" ustają i nie wracają aż do wyłączenia silnika i dłuższego postoju
Nagrałem filmik który ukazuje mój problem
https://youtu.be/3FSHyig3LUw

Podejrzewam, że może być to powiązane z TMC (w końcu na tych stacjach jest ono nadawane)
Jednak wyłączenie w menu informacji o zdarzeniach drogowych nic nie daje.

Macie jakieś pomysły ?

jas_pik - 2017-08-06, 19:55

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
Wyślij maila z tym filmkiem do Radia Zet i RMF i zadaj pytanie czy to u nich nie ma jakiegoś problemu w nadajniku w Twoich okolicach .
TMC nie będzie interferować z dźwiękiem bo to jest sygnał cyfrowy nadawany w modulacji częstotliwości i nie ma możliwości aby był przekazywany do kanału fonicznego

wacek4 - 2017-08-06, 20:16

Na wcześniejszym radiu Dacii (tym z BT i CD) nie ma żadnych problemów z tymi częstotliwościami... dlatego obstawiałem TMC

P.S.
Napisałem do RMF-ki na fb (choć domyślam się co odpowiedzą...)

jas_pik - 2017-08-06, 20:21

Jeśli napiszesz że podejrzewasz że to twoje radio to odpowiedź będzie jedna.
Masz napisać pytanie dlaczego u nich są zakłócenia w Twojej miejscowości i daj linka do YT.

wacek4 - 2017-08-06, 20:31

Nawet się nie zająknąłem o moich podejrzeniach :)

Zgłębiam temat i znalazłem radia które nadają z Łodzi z tego samego miejsca:
http://old.radiopolska.pl...cja.php?pid=252

I żeby było jeszcze dziwniej - wszystkie z tej listy działają poprawnie (oczywiście oprócz 92,6:Radio ZET i 93,5:Radio RMF FM)

robson330 - 2017-08-08, 20:28

wacek4 napisał/a:
Zakupiłem niedawno u kolegi robson-a uwolnioną MNE
Wszystko śmiga (łącznie z TMC).
Niestety występuję u mnie "irytujący" problem.

Na stacjach radiowych RMF FM oraz RadioZET, po kilku minutach od włączenia, słychać dziwne piski...
Nigdy nie dzieje się to na dwóch stacjach jednocześnie (zawsze "zachoruje" tylko jedna częstotliwość)
Piski pojawiają się w różnych momentach (niekiedy od razu po włączeniu, niekiedy po 5 minutach)
Po jakimś czasie "piski" ustają i nie wracają aż do wyłączenia silnika i dłuższego postoju
Nagrałem filmik który ukazuje mój problem
https://youtu.be/3FSHyig3LUw

Podejrzewam, że może być to powiązane z TMC (w końcu na tych stacjach jest ono nadawane)
Jednak wyłączenie w menu informacji o zdarzeniach drogowych nic nie daje.

Macie jakieś pomysły ?

Najlepszym pomysłem będzie wymiana.
Proszę odesłać wymienię.

wacek4 - 2017-08-15, 21:00

robson330 napisał/a:
Najlepszym pomysłem będzie wymiana.
Proszę odesłać wymienię.


Super! Poszła PW w tej sprawie

Dodam tylko, że "piszczenie" pojawia się na różnych częstotliwościach RMF-ki i Zet-ki (więc to nie wina nadajników w mojej okolicy jak sugerował jas_pik ) - zweryfikowałem to w trakcie podróży nad morze

jas_pik - 2017-08-15, 21:51

Skoro sprawdziłeś na rożnych nadajnikach to tak jest .
Nie mam szklanej kupi aby przez krótki opis udzielić prawidłowej diagnozy .
A z takim problemem jeszcze się nigdy nie spotkałem

cinas - 2017-08-19, 16:12

Chyba uwaliłem MNE
Był soft 7.0.5 downgrade do 6.0.3
Następnie wrzuciłem upgrade(mne705).lgu po restarcie wrzuciłem upgrade(dboot705MN2).lgu i tu po restarcie mam logo renault i co jakiś czas resetuje się nawi
Temat do uratowania ? czy podstawka ?

jas_pik - 2017-08-19, 16:19

Do uratowania ale na stole - albo u mnie albo u Robson albo Lesiu , chyba ze ktoś jeszcze sie w to bawi :)
cinas - 2017-08-19, 16:24

Coś więcej ? co do zrobienia ?
jas_pik - 2017-08-19, 16:35

Wysłanie- nie da się tego zrobić zdalnie niestety - trzeba się podłączyć z komputerem i wyprowadzić MNE z upadku do świata żywych.
Jesli wyślsz ja do mnie to postaram się tak rozgryźć aby nie było więcej problemów . ale nie obiecuję na 100% że się da.
Na razie jedną uratowałem i przywróciłem do stanu używalności ( ma obecnie soft w wersji 6.0.4) i jest całkowicie uwolniona

cinas - 2017-08-20, 13:06

Dzięki za info, udało się postawiłem do życia nawi
paul7 - 2017-08-20, 14:09

cinas napisał/a:
Dzięki za info, udało się postawiłem do życia nawi

Jeszcze pochwal się jak to zrobiłeś po kolei. Bo wszyscy czytamy , ale za dużo domysłów. Coć podobnego może się przytrafić innym klubowiczom.

cinas - 2017-08-20, 14:36

Podłączyłem się RS i zmiana bootloadera na 3 i poszło wtedy aktualizacja na nowo i działa
marwys - 2017-08-24, 17:56

Witam sedecznie,

Właśnie stałem się, oby szczęśliwym, posiadaczem Renault Captur z Media Nav Evolution z wersją oprogramowania 5.2.8.

Czy by "uwolnić" tę wersję muszę updatować ją najpierw do wersji 6.0.3, czy też bezpiecznie można bezpośrednio do 6.0.4?

robk1 - 2017-08-24, 18:33

Edit : pomyliłem zakładki i odpowiedziałem tutaj. :oops:
jas_pik - 2017-08-25, 00:08

marwys napisał/a:
czy też bezpiecznie można bezpośrednio do 6.0.4?

Tak

luckyluke - 2017-08-25, 11:24

Witam serdecznie i mam pare pytan. Sprobowalem przebrnac przez ten watek, ale za duzo na raz :).

Za kilka miesiecy powinienem stac sie szczesliwym posiadaczem Sandero z MNE (koniec pazdziernika).

W zasadzie to interesuje mnie tylko jedno - czy jest prostu spsob na aktualzacje map (poza ASO ;)) czy musze sie bawic w uwalnianie radia i inne cuda wianki? Czy dolozenie radarwo to bedzie rownie upierdliwy proces, czy raczej latwy?

Dzieki za cierpliwosc i odpowiedzi :).

shrek - 2017-08-25, 12:58

Uwalnianie to okolo 15-20 min. To chyba warto poswiecic troche czasu.
luckyluke - 2017-08-25, 13:12

shrek napisał/a:
Uwalnianie to okolo 15-20 min. To chyba warto poswiecic troche czasu.


Tu nie chodzi o czas a raczej o to, zeby ingerujac jak najmniej, uzyskac jak najwiecej :)

jas_pik - 2017-08-25, 17:00

luckyluke napisał/a:
- czy jest prostu spsob na aktualzacje map (poza ASO ;))

Właśnie uwalnianie -to spsób na bezpłatną aktualizację

luckyluke napisał/a:
-czy musze sie bawic w uwalnianie radia i inne cuda wianki?

Czy wrzucenie pliku na pendrive i włożenie do urzadznia tego pendrive i kliknięcie zgadzam się i oczekiwanie kilku minut w sumie 4 razy to jakaś trudność ? Czy to sajakieś dziwne cuda wianki wianki - raczej nie.

luckyluke napisał/a:
-Czy dolozenie radarwo to bedzie rownie upierdliwy proces, czy raczej latwy?

Dokładanie radarów , plików licencji czy zmiana map polega na przerzucanie plików z pendriva do pamięci wewnętrzne za pomocą okienkowego programu TotalCommander to żadna filozofia .
Tak to właśnie wygląda.
A że przy okazji otrzymasz inne rzeczy których nie ma standardowo to tylko plus.

luckyluke - 2017-08-25, 18:33

jas_pik napisał/a:
luckyluke napisał/a:
- czy jest prostu spsob na aktualzacje map (poza ASO ;))

Właśnie uwalnianie -to spsób na bezpłatną aktualizację

luckyluke napisał/a:
-czy musze sie bawic w uwalnianie radia i inne cuda wianki?

Czy wrzucenie pliku na pendrive i włożenie do urzadznia tego pendrive i kliknięcie zgadzam się i oczekiwanie kilku minut w sumie 4 razy to jakaś trudność ? Czy to sajakieś dziwne cuda wianki wianki - raczej nie.

luckyluke napisał/a:
-Czy dolozenie radarwo to bedzie rownie upierdliwy proces, czy raczej latwy?

Dokładanie radarów , plików licencji czy zmiana map polega na przerzucanie plików z pendriva do pamięci wewnętrzne za pomocą okienkowego programu TotalCommander to żadna filozofia .
Tak to właśnie wygląda.
A że przy okazji otrzymasz inne rzeczy których nie ma standardowo to tylko plus.


Ujmijmy to tak - komputerow to ja sie raczej nie boje. Jednak za dlugo zyje, by wiedziec, ze jak cos sie ma spieprzyc, to sie spieprzy, stad przy zalozeniu, ze auto przyjdzie z 5 letnia gwarancja, nie mam zbytnio ochoty tracic jej na cokowliek, choc np. wirus kusi bo tani jak barszcz ;-) .

Po prostu chcialbym minimum ingerencji, jak to bylo np. w VAGu - wkladam plyte i wsio, mapa sie aktualizuje. PIO dodawalo sie normalnie z poziomu mapy, bez ingerowania w OS.

Tu jednak ingerencja bedzie widoczna golym okiem, bo musze zrobic downgrade z 8 > 6 i w razie godziny 'W' jednak bedz\ie to zbyt widoczne.

Dlatego pytam sie, zeby zrozumiec jakies minimum. Auto przyjedzie, bede myslal, bo o ile ekstra funkcjonalnosc (mozliwosc pogrzebania) kusi, o tyle nie ma kiedy czytac od deski do deski, zeby nie uwalic sprzetu. Jak widze, kilku panow sie pogubilo tutaj juz i ich ratowales :lol: .

A powiedz mi, jest gdzie jakies anglojezyczne zrodelko, zeby poczytac o roznicach miedzy 6, 7, 8, opcjacho modow, etc.

jas_pik - 2017-08-25, 20:00

luckyluke napisał/a:

Po prostu chcialbym minimum ingerencji, jak to bylo np. w VAGu - wkladam plyte i wsio, mapa sie aktualizuje. PIO dodawalo sie normalnie z poziomu mapy, bez ingerowania w OS.

Płącisz i masz ( nie wszystko - bo wciąz nie Renault nie dostarczył licencji na TMC ani radarów)


luckyluke napisał/a:
Tu jednak ingerencja bedzie widoczna golym okiem, bo musze zrobic downgrade z 8 > 6 i w razie godziny 'W' jednak bedz\ie to zbyt widoczne.

Nie będzie widoczna gołym okiem - a soft 6.0.4 też jest softem fabrycznym - reszta jest niewidoczna o ile ktoś nie wie jak go uruchomić.


luckyluke napisał/a:
Dlatego pytam sie, zeby zrozumiec jakies minimum. Auto przyjedzie, bede myslal, bo o ile ekstra funkcjonalnosc (mozliwosc pogrzebania) kusi, o tyle nie ma kiedy czytac od deski do deski, zeby nie uwalic sprzetu. Jak widze, kilku panow sie pogubilo tutaj juz i ich ratowales :lol: .

Soft jest tak zrobiony że zawsze da sie odratować

luckyluke napisał/a:
A powiedz mi, jest gdzie jakies anglojezyczne zrodelko, zeby poczytac o roznicach miedzy 6, 7, 8, opcjacho modow, etc.

Nie znam żadnego źródełka z większą ilością informacji niż nasze, większość bazuje na informacjach właśnie stąd.Jesli nie chce Ci się przeczytać jednego de facto działu to po co chcesz marnować swój czas?

luckyluke - 2017-08-30, 10:01

jas_pik napisał/a:
Nie znam żadnego źródełka z większą ilością informacji niż nasze, większość bazuje na informacjach właśnie stąd.Jesli nie chce Ci się przeczytać jednego de facto działu to po co chcesz marnować swój czas?


To nie tak, ze mi sie nie chce, po prostu watek zyje swoim zyciem i bedac w czyms kompletnie nowym, trudno powiedziec, co wymaga uwagi a co nie. A z tego co widzialem to kilku uzytkownikow prosilo juz Cie o pomoc przy uwalonym sprzecie :).

A poniewaz wiem, ze kazdy ceni swoj czas, nie moge wymagac czy nawet oczekiwac instrukcji w PDFie, ktora jest zawsze na czasie i zawiera wszystki info.

Dlatego po prostu pytam, patrze co sie dzieje. Odbiore auto, poniucham jakie sa roznice w sofcie miedzy 6 a 8 i podejme jakas decyzje. Bo w sumie moze byc szybciej kupic update map od Renault, a wiadomo, ze czas to pieniadz.

Ale dzieki za odpowiedz i cierpliwosc ;-)

jas_pik - 2017-08-30, 10:20

Wg mojej wiedzy na razie ( przy obecnej konfiguracji HW) nie ma żadnej różnicy pomiędzy wersjami softu 6.0.4 a 7.0.5 czy 8.0.5.
Może w nowym Dusterze pojawi się nowsza wersja HW bo wiem o testach wersji 9.0.X ale jeszcze do mnie nie dotarła .
Sądzę że te wersje powstały po to aby utrudnić nam życie (krytyczne pliki zostały zaszyfrowane hasłem 256 znakowym) aby nie można było ich "uwolnić" ale jak widac na przykładach naszych kolegów wystarczy podmiana niektórych plików na wersje poprzednie i uwolnienie działa na wyższych wersjach.
Jednak nie mamy więcej informacji o tym jak to działa.
Chciałbym ale nie mam czasu na pisanie poradników :) a nikt z użytkujących też się do tego nie pali aby opisywać.
A jak wynika z informacji na forum to też świeżaki odbierane z ASO mają soft w wersji 6.0.4 .
Zaś większość wersji MNE z 8.0.5 znajduje się w pojazdach bo osoby odbierające od razu robią aktualizację softu przez portal Naviextras sądząc że dzięki temu otrzymają nowe mapy

piotrg - 2017-10-04, 21:49

cześć
Przepraszam za zanudzanie nowym postem, ale nie wszystko zrozumiałem po przeczytaniu tematu.
Mój nowy stepway ma NMEVO w wersji 6.0.4 czyli uwolniona ? z mapami here 2014Q2
Jeżeli dobrze zrozumiałem
- rozpakowuje na pena pliki etapu 2 i 3 (bez 1 przy wersji jaka mam)
- uruchamiam przez podwójne włączenie włącznikiem start urządzenie i po pojawieniu się opisanych ikonek wchodzę do Totalcomandera i podmieniam pliki
Ale proszę o info jakie pliki.
Po zakończeniu podmiany wyłączam urządzenie i uruchamiam je bez pena.
Czy przy tej wersji można wgrywać mapy np TOMTOM czy HERE a jeżeli tak to jak się to robi.
Potrzebuje takiej łopatologi bo nie chcę sobie jej uszkodzić
Sprawdziłem jej działanie na trasie 1000 km starogard-piechowice i z powrotem przez gorzów - działała sprawnie, szybo i tak jak bym sobie tego życzył

jas_pik - 2017-10-04, 22:12

piotrg napisał/a:

Mój nowy stepway ma NMEVO w wersji 6.0.4 czyli uwolniona ?

Fabryczna nie jest uwolniona - taki opis zrobiłem w celu uwolnienia w tej wersji softu

piotrg napisał/a:
Ale proszę o info jakie pliki.
Czy to trudno zrozumieć ? Początek zdania to : Etap3 to podmiana map /POI/Speedcam . Czyli wrzucamy pliki map do katalogu MAP, pliki POI do katalogu POI a pliki Speedcam do katalogu Speedcam te katalogi sa w StorageCard4/NNG/Content . Oczywiście kasujemy stare mapy bo inaczej system będzie korzystał ze starych map.

piotrg napisał/a:
Czy przy tej wersji można wgrywać mapy np TOMTOM czy HERE a jeżeli tak to jak się to robi.

Tak można i od tomtom i od here , masz napisane wyżej gdzie jakie pliki umieszczamy.
Mapy muszą być w formacie FBL

Joustriel - 2017-10-13, 21:44

Cześć. jest jakiś sposób na bezbolesne odinstalowanie dboota? będę musiał jechać na przegląd i nie chce żeby mi sie wyświetlał na ekranie.
luckyluke - 2017-11-01, 12:23

jas_pik napisał/a:
A jak wynika z informacji na forum to też świeżaki odbierane z ASO mają soft w wersji 6.0.4 .
Zaś większość wersji MNE z 8.0.5 znajduje się w pojazdach bo osoby odbierające od razu robią aktualizację softu przez portal Naviextras sądząc że dzięki temu otrzymają nowe mapy


No to witam ponownie. Auto odebrane, wersja softu sprawdzona i jest 8.0.5 z mapami z 2015.Q4.

Poki co mam darmowy "update", ale zastanawiam sie co dalej. Czytajac Twoje posty, gdzies komus, kto mial 8.0.5 sugerowales, ze nie warto ruszac, bo ryzyko siakies jest.

Wiec krotko i na temat - jest sens uwalniac z 8.0.5 do 6.0.4.? Bedzie dzialac, czy jest szansa uwalenia czegos? Bo jak mam cos uwalic, to kupie uzywke z nizsza wersja :)

topdrive - 2017-11-01, 13:41

luckyluke, można uwolnić 8.0.5 - było na forum.

Moim zdaniem warto uwolnić, bo:
1. TMC
2. Mapy dostępne teraz w Dacii to 2016.Q4, a ja u siebie mam już 2017.Q2

luckyluke - 2017-11-01, 13:48

topdrive napisał/a:
luckyluke, można uwolnić 8.0.5 - było na forum.

Moim zdaniem warto uwolnić, bo:
1. TMC
2. Mapy dostępne teraz w Dacii to 2016.Q4, a ja u siebie mam już 2017.Q2


TMC mam tak czy siak, aktualne mapy - super sprawa. Kwestia tylko - jak duza szansa jest uwalenia nowki MNE. Auto uzywane do jazdy w kolo komina, wiec nie musi byc wszystko super duper - ale fajnie by bylo :)

jas_pik - 2017-11-01, 14:46

Jak uwolnić 8.0.5 masz opisane w tym wątku
luckyluke napisał/a:

TMC mam tak czy siak, aktualne mapy - super sprawa.

I na razie jedyne co robi,y to uwalniamy po to żeby mieć nowe mapy.

luckyluke napisał/a:
Kwestia tylko - jak duza szansa jest uwalenia nowki MNE. Auto uzywane do jazdy w kolo komina, wiec nie musi byc wszystko super duper - ale fajnie by bylo :)

Jeśli wgrasz wszystko zgodnie z opisem to nic się nie uszkodzi :)

PS. Na przyszłość pisz we właściwym temacie bo później trudno coś znaleźć.

luckyluke - 2017-11-01, 15:00

jas_pik napisał/a:
Jak uwolnić 8.0.5 masz opisane w tym wątku
luckyluke napisał/a:

TMC mam tak czy siak, aktualne mapy - super sprawa.

I na razie jedyne co robi,y to uwalniamy po to żeby mieć nowe mapy.

luckyluke napisał/a:
Kwestia tylko - jak duza szansa jest uwalenia nowki MNE. Auto uzywane do jazdy w kolo komina, wiec nie musi byc wszystko super duper - ale fajnie by bylo :)

Jeśli wgrasz wszystko zgodnie z opisem to nic się nie uszkodzi :)

PS. Na przyszłość pisz we właściwym temacie bo później trudno coś znaleźć.


Super, wiec pewnie sprobuje w wolnej chwili. Co do 8.0.5 mam pytanie, wiec tam zapytam.

Bakalo - 2018-06-05, 20:01

Witam wszystkich
Tata kupił z Niemiec Clio 4 z MNE z softem 4.0.2, raczej nic nie zmieniane wcześniej. Możecie mi tak króciutko podpowiedzieć jakie etapy (wersje) i pliki powinienem użyć, żeby nic nie skopać. Przedzieram się przez wątki, ale strasznie tego dużo i chyba wszyscy przeszli już kilka kolejnych etapów od tego, w którym jestem teraz ja i trochę się pogubiłem. Próbowałem zapodać 6.0.4 FREE, ale MNE stwierdziła tylko, że na penie brak plików multimedialnych i nic więcej.
Jeśli będziecie uważać, że to niepotrzebne zaśmiecanie wątku, to skrobnijcie coś chociaż na priv
Z góry wielkie dzięki

shrek - 2018-06-05, 20:19

Nie wiem czy sie nie myle, ale 4.0.2 to MN1 a nie MNE. Jas_ pik popraw mnie.
Bakalo - 2018-06-05, 20:36

Czyli nie da się "uwolnić" żeby podstawić własne mapy ? Przy okazji mały update: udało się właśnie zapodać 4.0.3 z pliku upgrade4.0.3.zip 6.0.4 nadal nie jest rozpoznawany. Co powinienem dalej z tym zrobić ? Na obudowie jest napisane: HW Ver: 1.6.3, SW Ver: 4.0.2
shrek - 2018-06-05, 20:43

Kolego ty masz chyba mn1.
Zobacz tutaj http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13956
Ale zeby sie upewnic poczekaj na odpowiec Jas_pikaa lub zapukaj do niego na pw

jas_pik - 2018-06-05, 21:13

Zapukał i odpowiedziałem to samo co i Ty Shreku.
Przecież z Twoim doświadczeniem w MN jesteś już mistrzem - bo przebiłeś mnie w układach z kamerami :)

robson330 - 2018-06-05, 22:00

Bakalo napisał/a:
Czyli nie da się "uwolnić" żeby podstawić własne mapy ? Przy okazji mały update: udało się właśnie zapodać 4.0.3 z pliku upgrade4.0.3.zip 6.0.4 nadal nie jest rozpoznawany. Co powinienem dalej z tym zrobić ? Na obudowie jest napisane: HW Ver: 1.6.3, SW Ver: 4.0.2

To na pewno MN1

Bakalo - 2018-06-05, 22:33

Zrobione :-D Wielki szacun dla Was Panowie. Samo wchodzenie do Windy trzeba próbować kilka razy, bo nie załapuje, ale w końcu nie jest to czynność codzienna :) Reszta super. Ojczulek się ucieszy. Przerzucanie danych robiłem eksplorerem windowym, bo TC chyba standardowo tam nie ma (chyba, ze nie znalazłem). Da się z tym coś ciekawego jeszcze zrobić ?
Gdyby ktoś kiedyś poszukiwał tak jak ja dziś, to oczywiście nie jest to MNE tylko MN1 i trzeba zrobić do wersji 4.0.6.
Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI !!!

jas_pik - 2018-06-05, 23:02

Jeśli wgrałeś mediapika to masz i filmy i gry i kupe nnych rzeczy . Co więcej można opisywać. Trzeba używac :)
Krawatów nie wiąze i nie usuwa cią..y :)
A poza tym wszytsko co jest w najdroższych sprzetach za dzisiątki tysięcy :)
Wymień tylko głośniki w samochodzie na lepsze bo przy fabrycznych to jakość muzyki jest do niczego .

shrek - 2018-06-06, 03:20

jas_pik napisał/a:
Zapukał i odpowiedziałem to samo co i Ty Shreku.
Przecież z Twoim doświadczeniem w MN jesteś już mistrzem - bo przebiłeś mnie w układach z kamerami :)


Czasami tak jest, ze uczen staje sie lepszy od mistrza - ale nie w tym przypadku. :-)

Aniol - 2018-07-08, 13:56

Witam wszystkich. Zgodnie z pierwszym postem i brakiem dostępu do wymaganych plików mogę prosić kogoś o upublicznienie zestawu i dodatkowo nakierowanie gdzie pobrać wersję 6.0.3 aby dopiero po wgraniu w/w wersji aplikować wszystkie elementy z postu nr1.
bossmen - 2018-07-16, 19:22

jas_pik napisał/a:
Jeśli wgrałeś mediapika to masz i filmy i gry i kupe nnych rzeczy . Co więcej można opisywać. Trzeba używac :)

W jakich formatach wrzucać filmy czy teledyski żeby odtwarzało?

jas_pik - 2018-07-16, 22:09

Beta Core Player miał odtwarzać wszystkie formaty i odtwarzał ( ale tak było w roku 2003 gdy zoastał stworzony) od tego czasu formaty poszły w wysokoą jakość i mocniejsze kodowanie - i procek nie będzie nadążął.
Na pewno bez problemu odtworzy AVI ale nie w jakości HD tylko dostosowany do wielkości ekranu ( czyli max 800 x600)

bossmen - 2018-07-17, 17:17

Sprawdziłem i w AVI strasznie sie tnie obraz,natomiast ten sam plik w MPG idzie prawie idealnie ;)
jas_pik - 2018-07-17, 18:59

MPG czyli jaki format ( jaki kodek)
Napisz to aby wszyscy wiedzieli o czym piszesz .
Ja o tym nie wiedziałem bo sam nzazwyczaj nie korzystam z tej funkcji .

paul7 - 2018-07-31, 12:45
Temat postu: Re: [MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4
jas_pik napisał/a:

Teraz czas na Etap2 - tam też jest plik upgrade.lgu który trzeba będzie odpalić ( pódwójne uruchomienie)
Po zainstalowaniu na pendrive pojawią się nam dodatkowe pliki( 2 exe, 2mscr i dll-ka) oraz katalogi o nazwach Mediaskinv2 i Screenshots.
Jeśli tak to przy każdym uruchomieniu MNE z tym pendrivem włożonym do gniazda USB będziemy mieli możliwość uzyskać małe ikonki w górny prawym rogu ekranu.
Ikona z aparatem robi nam zrzut ekranu do katalogu Screshots
Ikona z dyskietką to Totalcomander
A trzecia ikonka( tabliczka) to Taskmanager

Pytanie; Mam od paru dni MNEVO 6.0.4 uwolnione. Mapa i TMC działa. Chciałbym mieć coś podobnego jak miałem w starym MN1, dodatkowe menu mediapik. Czy ETAP 2 z początku zawiera te dodatki? I mogę je wgrać. Bo nie wiem jaką metodą moje MNE było uwalniane. Mam wcześniej wgrany dBoot do 6.0.4. Czy może jest gdzieś oddzielny brandig na 6.0.4?

jas_pik - 2018-07-31, 19:19

Jak pamiętam to krok 1 to był bezpieczny bootlader
Krok 2 to dBoot
A uwolnienie wraz z mediapikiem było w kroku 3.
W chwili obecnej są już to wersje płatne.

paul7 - 2018-08-01, 06:54

jas_pik napisał/a:
Jak pamiętam to krok 1 to był bezpieczny bootlader
Krok 2 to dBoot
A uwolnienie wraz z mediapikiem było w kroku 3.
W chwili obecnej są już to wersje płatne.

Jas-pik; Chodziło mi o skojarzenie, w jakim punkcie mam obecnie MNE. Taki dostałem od kolegi Robson i skoro nie widzę dodatkowego menu, dlatego się pytam co trzeba zrobić lub czego zabrakło. Rozumiem , że był traktowany programowo podobnie. Z wgrywaniem map nie mam problemów. Ale z zasady, jak wcześniej czegoś nie wiem, to pytam.

jammo - 2018-08-01, 07:45

Witam , mam do kolegów pytanie. Jako , że ogólnie czytam forum Dacii, zerknąłem też do tematu o Multimediach gdyż widzę trwającą tu dyskusję o Media Nav. Zaciekawiło mnie o co właściwie chodzi z tym wgrywaniem nowych wersji w Media Nav. Szczerze powiem , że nie mam pojęcia i nie orientuję się zbytnio w tych tematach, ale zastanawiam się, o co w tym wszystkim chodzi z tym uwalnianiem plików, wgrywaniem nowych wersji itp. Czy do normalnego korzystania z Media Nav w Dusterze tzn. nawigacja ,radio itp. potrzebne są te wszystkie kombinacje? Za 2-3 tygodnie odbieram swojego Dustera i nie wiem, czy też trzeba będzie coś kombinować z wgrywaniem nowszych wersji map dla nawigacji, o ile właściwie o to w tym chodzi. Czy może mi ktoś to trochę rozjaśnić i nakreślić o co w tym wszystkim chodzi?
jas_pik - 2018-08-01, 07:45

Prawdopodobnie masz wgrany tylko dBoot oraz podmieniony sam plik nngnavi.exe na taki który nie sprawdza licencji .
paul7 - 2018-08-01, 09:27

jammo napisał/a:
Za 2-3 tygodnie odbieram swojego Dustera i nie wiem, czy też trzeba będzie coś kombinować z wgrywaniem nowszych wersji map dla nawigacji, o ile właściwie o to w tym chodzi. Czy może mi ktoś to trochę rozjaśnić i nakreślić o co w tym wszystkim chodzi?

Jak widzisz, całe forum stara sobie pomagać w kwestii tego, czego fabryka nie dała, bądź nie chciała dać. Np. mapy dostajesz stare i w ciągu kwartału możesz za darmo dostać od nich znów stare! Wszelkie uwolnienia aplikacji mas służą jedynie korzystania z ogólnie dostępnych map w necie, oczywiście najnowszych, które sam sobie wgrywasz, jakie chcesz. Inne udogodnienia, typu włączenie i korzystanie z funkcji kamery, TMC, czy AHA i o wielu innych opisanych na forum normalnie mógłbyś pomarzyć lub słono zapłacić u dilera. Generalnie to masz tutaj możliwość popytać, poprosić o pomoc i skorzystać z usług kolegów co przetarli te tematy , na pewno 10-cio krotnie taniej. Ale jak odbierasz nowego Dustera, z pewnością będziesz interesował się wyższymi wersjami MNE, ale to akurat nie w tym temacie. Z pewnością kolega jas_pik pokieruje co dalej.

Dymek - 2018-08-01, 12:33

jammo napisał/a:
Za 2-3 tygodnie odbieram swojego Dustera i nie wiem, czy też trzeba będzie coś kombinować z wgrywaniem nowszych wersji map dla nawigacji, o ile właściwie o to w tym chodzi. Czy może mi ktoś to trochę rozjaśnić i nakreślić o co w tym wszystkim chodzi?

99% użytkowników chciałoby mieć jak najbardziej aktualne mapy w nawigacji i działające TMC- to wszystko. Po kupieniu nowej Dacii nie masz ani aktualnych map. ani aktywnego TMC na Polskę. Nowsze (ale raczej nie najnowsze) mapy pobierzesz darmowo z netu w ciągu 3 miesięcy od zakupu, później trzeba sporo płacić a te płatne i oficjalnie dostępne mapy nigdy nie są najnowsze. Dlatego po małej i jednorazowej ingerencji w Media Nav można uaktywnić działanie TMC w Polsce, oraz umożliwić sobie wgrywanie najnowszych map niezależnie od oficjalnie dostępnych.
Natomiast wgrywanie dodatkowego oprogramowania dodającego jakiekolwiek dodatkowe funkcje osobiście uważam za całkowicie zbędne. Ale oczywiście są amatorzy lubiący mieć możliwość wyświetlania mnóstwa dodatkowych bajerów na ekranie.

jas_pik - 2018-08-01, 13:40

Dymek napisał/a:

Natomiast wgrywanie dodatkowego oprogramowania dodającego jakiekolwiek dodatkowe funkcje osobiście uważam za całkowicie zbędne. Ale oczywiście są amatorzy lubiący mieć możliwość wyświetlania mnóstwa dodatkowych bajerów na ekranie.

Nie wiem czy poznałeś wszystkie funkcje uwolnionego softu . Nie chodzi o odtwarzanie filmów i gry ale o nowe funkcje ( a raczej stare) funkcje iGo Primo które zostały usunięte przez renault .
Funkcje które wiele film okresla jako asystent pasa drogowego czy też asystent odczytywania znaków drogowych oraz wiele innych ułatwiających korzystanie z nawigacji ( szyblie wprowadzanie drogi do domu/pracy ) itd...

jammo - 2018-08-01, 17:22

Wszystko ok, tylko aby cokolwiek z tym robić , to trzeba się na tym znać , lub mieć chociaż jakie takie pojęcie. Czy jest możliwe tutaj na forum zlecenie komuś takiej modyfikacji tego Media Nav? Głównie chodziło by mi o możliwość wgrywania nowych wersji map np. z internetu. Jeszcze jedno, co to jest za funkcja to TMC o którym pisał Dymek?
d3mol3k - 2018-08-01, 18:55

jas_pik napisał/a:

Nie wiem czy poznałeś wszystkie funkcje uwolnionego softu . Nie chodzi o odtwarzanie filmów i gry ale o nowe funkcje ( a raczej stare) funkcje iGo Primo które zostały usunięte przez renault .
Funkcje które wiele film okresla jako asystent pasa drogowego czy też asystent odczytywania znaków drogowych oraz wiele innych ułatwiających korzystanie z nawigacji ( szyblie wprowadzanie drogi do domu/pracy ) itd...


asystent pasa drogowego - chodzi o strzałki kierunkowe na pasach ruchu na skrzyżowaniach widoczne na górze ekranu nawigacji? Jeśli o to chodzi - to w mojej wersji 9.1.3 (oryginalnej) to akurat się wyświetlało.

TCM?

Wyświetlanie informacji o korkach, robotach drogowych, wypadkach, zamkniętych odcinkach dróg na twojej trasie. Zajefajna spraw. Polecam. Zainstalowałem - muszę to opisać jak to zrobiłem uruchamiana TCM w fabrycznym Media Nav Evolution 9.1.3 . Niestety na 9.1.3 bez uwolnienia nie da się :(. Przynajmniej u mnie się nie dało - licencja nie dopuszczała do działania TCM.

Dymek - 2018-08-01, 22:16

jas_pik napisał/a:
Nie wiem czy poznałeś wszystkie funkcje uwolnionego softu.

Wydaje mi się, że wiem już sporo. Niemniej funkcje, które są w standardowej nawigacji w zupełności mi wystarczają, asystent pasa taki jak mam w MNE całkowicie mnie zadowala. Ostrzeganie o znakach też jest. Naprawdę nie potrzebuję nic więcej, ale doceniam, że jest możliwość rozwoju.

Robson68 - 2018-10-17, 20:45

Witam
od tygodnia jestem posiadaczem auta Duster 2 i jednocześnie dołożonego MNE w wersji 6.0.4 plus wgrana nakładka od kolegi jas_pik , w związku z tym mam 2 pytania , czy jest w tej nakładce możliwość zmiany dźwięku ostrzeżenia przy przekroczenia prędkości i przy zbliżaniu się do foto radarów ? bo ten fabryczny dźwięk :cry: nie do końca mi pasuję . Drugie pytanie czy przy wyznaczonej trasie i kliknięciu na drogę w miejscu X można w opcjach znaleźć << blokuj>> coś takiego było kiedyś w IGO 8 z jakąś nakładką ( przykład z ostatniej trasy w Polsce B , droga lokalna 3 numerowa , remont mostu od maja , TMC nie widzi zamkniętej drogi i nawigacja prowadzi na roboty drogowe , a realnie brak tabliczki objazd ) czy pozostaje tylko opcja wykluczenia ???

jas_pik - 2018-10-17, 21:23

Nie udało mi się zmienić dźwięku fotoradarów na inny niż ding ( jest to zaszyte w tak wielu miejscach że się poddałem)
Nie znalazłem takiej wersji iGo primo która by miała funkcjonalność zablokowania punktu tak aby ominąć takie miejsce.
Igo primo ( bo soft nawigacyjny MN to masakrycznie okrojona wersja iGo Primo) nie korzysta z tych samych rozwiązań co zwykłe iGo i nie nie znam sposbu na przeniesienie takiej funkcjonalności ale jeśli uda się znaleźć taką wersję iGo Primo to da się takie rzeczy zastosować w MN

Robson68 - 2018-10-18, 08:01

OK. Dziękuję za informację i wyjaśnienia moich wątpliwości , bo w czasie krótkiego użytkowania tego softu tego mi jakoś brakuję , ale cóż zawsze są jakieś minusy . Pozostaję mi cieszyć się tym co mam :-)
Robson68 - 2018-10-21, 19:00

Następna uwaga do użytkowanego MNE w wersji 6.0.4 i nakładki od kolegi jas_pik , czy można pozbyć się wyświetlania prędkości i wysokości w kwadracie na dole ekranu , prędkość jest wyświetlona po lewej stronie i większą czcionką , a wysokość nie jest mi potrzebna aby jeździć po ulicy .
W opcjach menu nie znalazłem wyświetlonych elementów aby coś tam zmienić , pewnie jest to w pliku konfiguracyjnym ?

jas_pik - 2018-10-21, 19:44

Można by to było usunąć ale jest to zaszyte dość głęboko bo pochodzi z oryginalnej wersji Renault. Przeszkadza Ci to ? Jest tak małe i niczego nie zasłania.
Bo to jest na stale a tą druga ( większą) prędkość można konfigurować aby się pokazywała lub nie

Robson68 - 2018-10-21, 19:51

Dzięki za wyjaśnienie , swojego czasu używałem trochę IGO 8 i tam można było dużo rzeczy sobie poustawiać , tu niestety nie bo to mocno ,, wykastrowana ,, wersja IGO 8, pozostaję się z tym pogodzić .
Z zalet doceniam możliwość zmian map Here na Tomtom i na odwrót .Ta większa prędkość się przydaję bo z czasem wzrok szwankuje :-)

jas_pik - 2018-10-21, 19:55

To nie jest nawet iGo8 lecz mocno wykastrowana wersja iGo Primo czyli już softu o mniejszej możliwości ustawień. Mnie iGo nigdy za bardzo nie interesowało bo przez kilkanascie lat byłem betatesterem AM i byłem bardzo niepocieszony gdy okazała się że ze wzgledu na zastosowany procesor nie udało się uruchomić na MN żadnej wersji AM.
Robson68 - 2019-03-09, 16:01

U kolegi w dołożonym MNE ( uwolniona wersja 6.0.4, kupiona od jednego kolegi z forum) wystąpił taki problem , w sumie już drugi raz , dziwny restart bo zmienia się tylko głos i język samej nawigacji . Głównym językiem MNE zostaję polski , natomiast w nawigacji jest język angielski ( nazwy ulic i prowadzenie ) Czy ktoś spotkał się z takim dziwnym restartem tej wersji ? Bo w pózniejszych wersjach następowała totalna zmiana języka plus zmiana innych ustawień.
jas_pik - 2019-03-11, 09:37

takie rzeczy się zdarzają w MN ( bo to tylko i aż Windows i czasami coś się źle zapisze w ustawieniach)
Najprościej sobie z tym poradzić poprzez zrobienie tzw "przywrócenia do ustawień fabrycznych"
To wskaże jaki jest zapisany pierwszy ( fabryczny język w Micom) niestety tego zmienić za pomocą kodów się nie da .
Ale wtedy w ramach personalizacji i ustawiania wersji językowej wszystko powinno już działać poprawnie.

Robson68 - 2019-03-11, 18:16

jas_pik dziękuję za wyjaśnienia , zapomniałem ,że to tylko windows. Poradziłem sobie ciut inaczej zmieniłem język na angielski a potem znowu język polski .
Robson68 - 2019-07-14, 15:39

Potrzebuję usunąć parę niepotrzebnych plików ( fotoradary krajów których nie mam map ) , próbowałem przez Tc ale nie można , wyskakuje komunikat ,, could not delete ,, . Jakaś sugestia rozwiązania problemu ?
jas_pik - 2019-07-14, 15:53

Zabij proces ( terminate) za pomocą task managera o nazwie nngnavi.exe.
Dopiero wtedy będziesz mógł usunąć niepotrzebne mapy. Po wrzuceniu nowych map wyłącz całkowicie.

Robson68 - 2019-07-14, 16:41

Dziękuje za poradę . Choć wchodzę w Tc z nakładki mediapik i niektóre pliki np POI mogę usuwać, pliki map też tak dodawałem a tych speedcam nie można usunąć .
Próbowałem też wejść w TC korzystajac z pendrive od kol.Anioł , tam niby zatrzymuje wszystkie procesy , bez efektu

paul7 - 2019-07-14, 17:11

A upewniłeś się że zatrzymałeś proces nngnavi.exe ? Jak jas_pik pisał. Jak nie to można sobie rożne rzeczy robić , a i tak nic nie zatwierdzi.
Może sprawdź atrybuty pliku. Może masz zmienione i ci blokuje.

Robson68 - 2019-07-14, 17:22

OK. Sprawdzę ten proces nngnavi.exe.
Dziękuje za podpowiedź

dudu$ - 2019-07-14, 17:55

Ja u siebie wchodziłem do windowsa przez d-boota i tam po włączeniu TC bez problemu mogłem sobie usunąć tcm, speedcam czy mapy bez zabijania procesów
jas_pik - 2019-07-14, 20:38

Bo dboot nie uruchamia przy starcie nngnavi.exe i wtedy nie ma problemu z kasowaniem plików map. Nngnavi to własnie program nawigacyjny , jak się uruchomi to nie pozwoli na usunięcie map .
Proste ?

Robson68 - 2019-07-15, 06:01

Proces zatrzymany, plik usunięty.Dziękuję za pomoc
Robson68 - 2019-10-09, 16:46

Dziś rano moje Medianav powitało mnie startowym logiem Dacia i tak zostało przez 15 minut jazdy , brak reakcji na przycisk wyłączania , brak reakcji na wyłączony zapłon , nawet po zamknięciu auta ekran radia wyświetlał ekran startowy . Po odłączeniu zasilania i wpisania kodu radio zaczęło działać , co może być przyczyną ? błąd ładowania systemu ? Kiedyś czytałem , że taki błąd powoduje wadliwa kość pamięci zamontowana w radiu . Usterka już raz wystąpiła , tylko wtedy pomogło włączenie i wyłączeniu zapłonu :?:
jas_pik - 2019-10-09, 17:20

Pamięć eNand jest to kość pamięci która czasami nie jest poprawnie zarządzana przez Windows.
Niestety zdarza się to czasami .
Samodzielna naprawa na szybko. Poprzez odłączenie zasilania ( bezpiecznik lub klema aku) bo inaczej wydrenuj akumulator do zera bo nie jest zarządzany przez UCE w tym stanie
Co można na to poradzić ? Jeśli jest na gwarancji od razu jechać do serwisu aby wymieniali . Nie pozwalać na wyłączenie samochodu . Niech tak wisi na logo.
Może wtedy od razu dadzą Ci nowe.
A że nie ma nowych "starych wersji" to dostaniesz MN3 :mrgreen:

Robson68 - 2019-10-09, 17:34

Niestety radio nie jest na gwarancji , jest dołożone w miejsce oryginalnego radia .
Jak będzie usterka powracać , chyba będzie trzeba zmienić na MN3

jas_pik - 2019-10-09, 18:08

Już komuś odpowiadałem o różnicach . Jasne że MN3 jest o kilka długości lepszy niż stare Mn1/MN2.
Cytat:
MN1 - Windows CE , ROM 4GB, RAM 0,5 GB Procesor 600 Mhz soft ( naklejka SW na górnym panelu od 1.X.X do 4.1.0 ) zazwyczaj naklejka okresla soft z jakim wyszedł z fabryki , nowsze softy po aktualizacji
MN2 - Windows CE , ROM 4GB, RAM 1 GB Procesor 666 Mhz soft ( naklejka SW na górnym panelu od 5.2.7 do 9.1.3 ) zazwyczaj naklejka okresla soft z jakim wyszedł z fabryki , nowsze softy po aktualizacji. Ważne ma wbudowany odbiornik danych do nawigacji TMC
MN3 - Linux , ROM 4GB, RAM 2 GB, Procesor Quad (4 rdzeniowy 1Ghz) soft 10.X.X.X . Obsługa Android Auto oraz CarPlay

Microsoft zakończył wspieranie WindowsCE na początku 2018 roku. Dlatego Renault zminił hw i sw . A róznice HW są naprawdę duże . W szczególności ekran nie jest już rezystancyjny tylko pojemnościwy oraz jego kontrast jest znacznie lepszy niż starego .
Dla mnie w chwili obecnej Waze na MN3 rzadzi. W szczególności przy wyjazdach zagranicznych . W DE i FR na Waze możnaa mieć informacje o rozerwanej oponie na poboczu jezdni :)

Robson68 - 2019-10-09, 19:25

Czyli czas na MN3 i na nowy telefon z androidem :-) MN3 ma kolega i może mi ,, wypożyczyć ,, .Zobaczę ,czy dzisiejsza usterka się będzie powtarzać , póki co klucz nr 10 w schowku Dustera .
Robson68 - 2019-10-10, 16:33

U kolegi , który ma taką samą wersję 6.0.4 występuję dziwne zjawisko , nie można wyłączyć w ustawieniach ostrzegania o przekroczeniu prędkości. Tzn po wyłączeniu tego dźwięku w ustawieniach i po wyłączeniu zapłonu nie pamięta ,że było wyłączone. Nie wiem czy pomoże przywrócenie ustawień fabrycznych czy może czyszczenie storage card 2, kolega nie ma zawsze czasu na dłuższą zabawę . Ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?
Kauris - 2019-10-10, 17:45

A to nie jest normalne? Pamiętam (jak przez mgłę), że u mnie właśnie tak to działało - do wyłączenia zapłonu. Z tym, że zamiast wyłączać za każdym razem ostrzeganie, zmieniłem sposób ostrzegania na "tylko wizualne" i taką zmianę pamięta do dziś.
Robson68 - 2019-10-10, 17:52

Cytat:
A to nie jest normalne? Pamiętam (jak przez mgłę), że u mnie właśnie tak to działało - do wyłączenia zapłonu. Z tym, że zamiast wyłączać za każdym razem ostrzeganie, zmieniłem sposób ostrzegania na "tylko wizualne" i taką zmianę pamięta do dziś.

Może masz rację , choć jak mam też taką wersję 6.0.4 tylko z nakładką od jas_pik i u mnie raz wyłączone ostrzeganie zostaje wyłączone za zawsze , tzn nie resetuję się.
Chyba , że problem leży w pliku sys.txt
w linijce speedlimit_warning=1 a powinno być 0
Jak kolega będzie miał czas to sprawdzę plik sys.txt

jas_pik - 2019-10-10, 21:05

Jesli cos tak sie "pieprzy" to najczęściej trzeba skasować plik FILECACHE w SC2 , a czasami wręcz całą zawartość SC2 . To wciąż nierozwiązany problem Windowsa CE w wykonaniu Renault .
martini - 2020-08-02, 09:37

Witam.Duster 2016r MediaNav Evolution v1 wersja 6.0.3.Chciałem odblokować i wgrać aktualne mapy tym sposobem:
Zrobiłem kopie zapasową -mam folder NaviSync( w środku mapy maja po 1Kb - dziwne)i synctool_log .Wgrałem do MNE-upgrade.lgu 6.0.3-6.0.4-poszło bezproblemowo , ale nadal jest wersja 6.03.Następnie jak w opisie- foldery building, map, phoneme, poi, speedcam uzupełnione mapami, danymi- HERE_2019.Q4_- Wgrywam do MNE(przed kopiowaniem map, mam dwie info po rosyjsku- dotyczy czy chcesz dodać nowe mapy czy nadpisać - tak zrozumialem(dałem tak).czy tak powinno byc??) następuje kopiowanie do MNE, na koniec komunikat po rosyjsku -operacja zawieszona, na dole OK.po tym zabiegu navi bez map.
A Duster sąsiadki -chciałem zrobic przysługę- a tu taki zonk.
Posiada może ktoś z szanownych kolegów pliki z pierwszego postu????Może tym sposobem mi się uda.Pozdrawiam.

martini - 2020-08-03, 13:26

Zrobione i działa.Dzięki.
luckyluke - 2020-08-04, 23:09

Podlaczam sie - gdzie mozna znalezc pliki i igo?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group