DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Mediapik v3.0.5 free 4.0.6 MN1

jas_pik - 2016-11-01, 17:55
Temat postu: Mediapik v3.0.5 free 4.0.6 MN1
Oto wersja najbezpieczniejszego uwolnienia nawigacji Medianav .
Wykorzystuje ostanie oficjalne oprogramowanie w wersji 4.0.6 .
W celu zabezpieczenia przed uwaleniem zastosowano kilka rozwiązań zabezpieczających i dających możliwość uruchomienia urządzenia w trybie Windowsa.
Tutorial w załączniku do post w pliku pdf .
Łącza są do plików na serwerze Mega

W zwiazku z włamaniem na moje konto z plikami na serwerze MEGA pliki zostały usuniete z serwera.
Jesli ktoś jest jeszcze zainteresowany uwolnieniem pozostaje bezpośredni kontakt poprzez PM











przekaż darowiznę na rozwój medi@pik

skylar - 2016-11-08, 21:25

To się akurat super składa bo po ponad roku znowu naszła mnie znowu ochota pogrzebać w MN ;-) .

1.Czy na tą wersję mediapika można założyć wersję portowaną (6.0.3MD)? A jeśli tak to gdzie są może jakieś linki, bo szukam i tylko chyba na link do kompletnego obrazu karty pamięci 6.0.3MD trafiłem. No chyba, że trzeba oficjalne błagalne prośby na Twoim FB złożyć :mrgreen: .
2.Czy ta wersja mediapika wymaga pendriva aby się odpaliła jak to było dawniej? Serwisu się nie boję bo MN z rynku wtórnego.
3. Czy dla bezpieczeństwa te wszystkie operacje nie jest przypadkiem lepiej robić na włączonym silniku? Poprzednio jak robiłem z MN poszło dość sprawnie, nie wiem jak z tym razem pójdzie.

PS. Prośba do admina o specjalny przycisk "pomógł x10" dla kolegi jas_pik we wszystkich działach dotyczących MN :lol: Należy mu się to. No chyba że admin ręcznie podniesie śmieszną ilość 18 pomgół kolegi;-)

jas_pik - 2016-11-08, 21:45

skylar napisał/a:

1.Czy na tą wersję mediapika można założyć wersję portowaną (6.0.3MD)? A jeśli tak to gdzie są może jakieś linki, bo szukam i tylko chyba na link do kompletnego obrazu karty pamięci 6.0.3MD trafiłem.

Ani ta wersja ani 6.-.3 MD to nie są nakładki tak jak pierwotna wersja - są całkowicie zintegrowane z fabrycznym oprogramowaniem. Myślałem że w ciągu liku dni i przygotuję taką ostateczną wersję 6.0.3MD. Wersja 6.0.3MD jest to wersja tzw portowana gdzie oprogramowanie z wersji MNEvolution jest przeniesione na system operacyjny MN1 , ma to swoje złe strony bo aby cokolwiek zmienić trzeba wrócić np do wersji 4.0.6 bo dopiero wtedy zadziałają pliki LGU. 6.0.3MD jest inaczej tzw fałszywą wersją MNEvolution. Jest jeden poważny problem iż w czasie standardowego wgrywania około 60% urzadzeń się blokuje na logo - i dlatego jedyną polecaną jak narazie możliwością bezpiecznego wgrania jest wgranie na kartę pamięci - gdy mamy tak przygotowany MN - czyli zamiast kości pamięci mamy kartę SD.
inne rozwiazanie to wgranie tego obrazu dla osób które nie będą miały problemu z wejściem do Windowsa .


skylar napisał/a:
2.Czy ta wersja mediapika wymaga pendriva aby się odpaliła jak to było dawniej? Serwisu się nie boję bo MN z rynku wtórnego.

Jak wyżej napisałem - nie jest potrzebny żaden pendrak.
skylar napisał/a:
3. Czy dla bezpieczeństwa te wszystkie operacje nie jest przypadkiem lepiej robić na włączonym silniku? Poprzednio jak robiłem z MN poszło dość sprawnie, nie wiem jak z tym razem pójdzie.

Wystarczy wszystko po kolei powgrywać za pomocą plików LGU. Są w miarę małe , to jest kwestia kliku minut tak że MN nie powinno się wyłączyć w czasie wgrywania.

skylar - 2016-11-09, 13:31

Wszytko chodzi ładnie, instalacja prosta i jak dla mnie w końcu w pełni użyteczny odtwarzacz filmów, do którego można dostać się bez zbędnych ceregieli. Może nie wszystko do końca spolszczone, ale przestaje to przeszkadzać po 5 min gdy człowiek ogarnie gdzie co i jak. Można oficjalnie zapomnieć o starych Mediapikach :mrgreen: .

MN z rynku wtórnego z Mediapikiem za 300zł jest nie do pobicia. Nic lepszego w tej cenie (a nawet wyższej) się nie znajdzie. A androidowe cuda, których cena podskoczyła z ok. 1500zł do 2200zł to już w ogóle można sobie odpuścić, bo jak ktoś to pisał taniej wyjdzie tablet za 300zł na przyssawce :-P .

Ciekawe jak się wersja portowana rozwinie, bo przydałoby się te parę więcej możliwości konfigurowania MN.

Ps. Czy są już jakieś upgrejdy zmieniające ponury wygląd kolorystyki MN dla tego nowego Mediapika?

jas_pik - 2016-11-09, 14:15

Grafika a w sumie ikony są w pełni konfigurowalne. Kolorystyka ogólna to podmiana plików graficznych w katalogach M0 oraz M1 ( ja się w to nie bawię)
Spolszczenie jest możliwe ale coś mi nie wychodzi rozbieranie i składanie plików językowych - zwłaszcza że mi to nie przeszkadza.
Jeśli ktoś chce się tym zająć to zapraszam do prób i dzielenia się z innymi na forum.
Po zamontowaniu można podmieniać sobie pliki graficzne - w razie problemów zawsze jest do odratowania - a to jest najważniejsze.
Przyszłe upgrade będą miały możliwość zamiany dostawców map w locie ( do wybory HERE lub TomTom) bo to czasami jest ważne - ze względu na różne pokrycie różnych częściach kraju w zakresie adresowym w tych różnych mapach.
PS. Wersja portowana może być nagrywana wyłącznie na wersję 4.0.6 - i może uda się rozwiązać problemy z wgrywaniem jej bez uwalania.
Ale chyba będę musiał opublikować to w formie filmu bo wtedy będzie wiadomo co zrobić w czasie jej wgrywania na MN1.

mroziu88 - 2016-11-12, 09:01

witam
czy plik upgrade u do wersji 4.06 będzie pasować do MN z Renault? Jeu.zeli nie to czy można prosić link do poprawnego pliku.
Pozdrawiam

jas_pik - 2016-11-12, 10:52

To jest plik upgrade uniwersalny do Dacii i Renault.Nie zmienia ani loga ani plików graficznych
mroziu88 - 2016-11-12, 13:52

rozumiem dziekuje za odp
pozdrawiam

ss77 - 2016-11-13, 18:18

Czy mając 4.0.3 wersję uwolnioną to wersja 4.0.6 jest uwolniona?
Jeśli tak to jakie są z grubsza różnice między nimi?

jas_pik - 2016-11-13, 18:52

Czasami przy zmianie oprogramowania w szczególności po wgraniu plików upgradu likwiduje się uwolnienie. Bo co to jest uwolnienie - to tylko podmiaa pliku nngnavi.exe ze zwykłaego na taki który nie sprawdza licencji.
Ale jakie sa najważniejsze róznice:
1. Wersja 4.0.6 jest szybsza
2. Ze względu na poprawę obsługi układów pamięci rzadziej zdarzają się uszkodzenia wbudowanej karty pamięci ( pamięci wewnętrznej systemu i map tzw eNAND .
3. Dodatkowe zabezpieczania pozwalają na odratowanie systemu nawet gdy się uwali - jest możliwość uruchomienia MN bezpośrednio do Windowsa za pomocą pliku NK.BIN będącego na pendrive i ewentualne usunięcie pliku który sprawia problemy
4 Możliwość wejścia bezpośrednio do Windows z ekranu startowego ( bootowania) poprzez przesunięcie palcem po ekranie, ponieważ przy takim uruchomieniu nie odpala się cały system można bez problemu pomieniać mapy i pliki POI
5. Większa stabilność działania systemu
Ostatnia wersja Mediapik ma znacznie rozbudowane funkcje dotyczące grafiki, ikon, wykorzystania dodatkowych funkcji które fabrycznie nie zostały uruchomione oraz np uruchomienia odtwarzania filmów z wewnętrznego menu ( bez nakładek dodatkowych)
Przykładem jest ekran tego menu.

ss77 - 2016-11-13, 19:01

wygląda wszystko dobrze. lepiej działa jest szybsza.

Ale najważniejsze dla mnie jest uwolnienie nawigacji..... co oznacza że nie raz uwolnienie po wgraniu do 4.0.6 jest cofane? jak temu zapobiec? jakie są na to mozliwości?

jas_pik - 2016-11-13, 19:08

Wgranie plików z nowej wersji podmieni plik nawigacji na uwolniony. Jest to nowsza wersja pliku programu nawigacyjnego . I znów będzie uwolniona :-D
ss77 - 2016-11-13, 19:29

No to teraz nie rozumiem.....
mam wersję 4.0.3 uwolnioną i chcę przejść na 4.0.6 z postu powyżej- po wgraniu będzie wersja uwolniona?
aha i skąd można pobrać te pliki z toturiala?

jas_pik - 2016-11-13, 20:11

Każde wgranie upgrade ( fabrycznego) przywraca wersję fabryczną .
Czyli jak miałeś 4.0.3 uwolnione a wgrałeś upgrade do wersji 4.0.6 to tracisz uwolnienie - bo wchodzisz do wersji 4.0.6 fabrycznej.
A po wgraniu pozostałych plików ( kompletu) i masz uwolniona wersję 4.0.6 .
Linki do plików podane są w pierwszym poście.
Nie klikaj w łącze w pliku pdf tylko skopiuj link do przeglądarki.

ss77 - 2016-11-13, 20:26

Jas_pik- dzięki- już wszystko jasne.
Tylko jeden problem z serwerem MEGA- coś mi nie chce zadziałać aby pobrać (problem z kluczem- nie wiemdlaczego).
Możesz wrzucić pliki na inny serwer??

jas_pik - 2016-11-13, 20:43

Wszystkie linki działają - warunek - kopiujemy plik i wklejamy do przeglądarki - sciąga się bez problemu bez konieczności wprowadzania klucza.
ss77 - 2016-11-14, 18:13

a mi woła o klucz
jas_pik - 2016-11-14, 18:32

Sprawdzałem na innych komputerach i nie ma problemu.
Sprawdź czy przypadkiem w trakcie kopiuj/wklej nie dodaje Ci gdzieś spacji.
Linki z Mega z kluczem są dość długie i pewnie dlatego tak Ci się robi ( gdy kopiujesz link z pliku pdf) Niestety nasz serwer nie przyjmuje pliku txt jako załącznika.

ss77 - 2016-11-14, 18:45

fakt.... idzie z poziomu internet explorer,mi po skopiowaniu linków do firefoxa wołało o klusz...
dzieki

ss77 - 2016-11-14, 18:50

jeszcze raz dzięki Jas_pik!!!
a powiedz po przesiadce z 403 na406 trzeba też wgrywać mapy/radary i polski głos czy zostaną/zostanie te/ten z 403?

jas_pik - 2016-11-14, 19:04

To wszystko pozostaje , aczkolwiek zmienią się pliki językowe - będą nowsze . Ale to w niczym nie przeszkadza.
ss77 - 2016-11-19, 12:01

Jakie max rozdzielczość pliku video- i w jakich formatach będzie możliwa do odtworzenia na odtwarzaczu w tym sofcie 406?
I jaki max rozmiar zdjęc można przeglądać?

jas_pik - 2016-11-19, 12:19

Rozdzielczość najlepiej taka jak wyświetlacza 800x480 , jak będę miał trochę czasu przygotuję może małą instrukcję czym szybko i prosto robić kompresję filmów na MN.
Formaty odtwarza chyba wszystkie .
Co do zdjęć się nie wypowiem bo jakś nigdy nie sprawdzałem.
Ale kiedyś dałem na klubie link do specjalnego programu graficznego działającego idealnie na MN

ss77 - 2016-11-19, 12:27

dzięki za info.
Z video jeszcze nie wiem.
Pliki jpg mogą być fhd- też odtwarza

spoogie - 2016-11-20, 20:58

Miałem już wgraną wcześniej wersje oprogramowania 4.0.6 więc przystąpiłem do procedury uwalniania od punktu 2 i bez problemu przeszedłem do punktu 4. Wszystko ładnie działa, nakładka uruchamia się ze wskazanego miejsca, mediapik śmiga. 8-)
Mam tylko pytanie co do kopiowania nowych map bo do końca moja mózgownica nie zajarzyła. Czekam na całkowie włączenie navi czy przy bootowaniu muszę coć zrobić żeby się toto nie właczyło do końca? Nie mogę skopiować do docelowego katalogu nowych map na podmianę, wyskakuje mi błąd o braku możliwości skopiowania. Czy chodzi o to, że przed podmiana muszę ubić proces nawigacji w task managerze? nadmienię, że miałem na navi wgraną całą Europę.

@jas_pik wielkie dzięki za włożony wkład pracy. Media nav dostała drugie życie :)

jas_pik - 2016-11-20, 21:15

Tak . Do wgrania nowych map można zastosować stary sposób - czyli zabicie procesu nngnavi.exe za pomoca Task Managera i wtedy można wykasować stare mapy i wgrać nowe.
Łatwiejszy sposób to właśnie wejście do Windowsa w chwili uruchamiania i podmiana map . Ponieważ nie uruchamia się wtedy żaden program nawigacyjny to nie trzeba się bawić z Taskamanagerem.

Henrek - 2016-11-21, 10:48

mam pytanie czy jak w gram 4,0,6,będę miał obsługiwano kamerę cofania?już pogubiłem się.
jas_pik - 2016-11-21, 10:54

Kamera cofania jest niezależna od wersji oprogramowania.
Może być uruchomiona albo przez CLIP-a albo też przez MICOM ( ale wyłącznie w wersji 4.0.3) - wtedy najczęsciej zdarza się słynne wyszarzenie przycisku "Zgadzam się" .
Aby przywrócić działanie nawigacji należy wtedy wgrać plik ratunkowy 2GB ( albo inne - pracuję teraz nad tym)
W wersji systemu 4.0.6 nie da się wejść w MICOM nanagera.

Henrek - 2016-11-21, 12:58

to znaczy że niema sensu wymieniać oprogramowania 4,0,6 ,komu zależy na kamerze cofania.
jestem laikiem.
dzięki

jas_pik - 2016-11-21, 13:58

Henrek napisał/a:
to znaczy że niema sensu wymieniać oprogramowania 4,0,6 ,komu zależy na kamerze cofania.
jestem laikiem.
dzięki

Jeśli wcześniej - w trakcie posiadania oprogramowania 4.0.3 uruchomisz kamerę to będzie już działa niezależnie od nowszych wersji.
Uruchamianie przez MicomManager nie jest szczęśliwym pomysłem bo uszkadza plik konfiguracyjny , dlatego renault prawdopodobnie zablkowało taka możliwość.
Najbezpieczniej jest uruchamiać kamerę przez CLIP-a
A co do kabelków, podałem schemat w jednym z postów gdzie sa opisane kolory kabli( poszukaj bo ja szybko nie znajdę) . Wystarczy skorzystać ze schematu oraz rozpiski pinów

komalek - 2016-11-22, 19:33

Witam. Jestem użytkownikiem Clio IV z Media Nav i dzięki koledze jas_pik wgrałem gotowca za co serdeczne dzięki na wersje 4.0.3. Teraz chciałbym wgrać obecnie prezentowaną 4.0.6 i mam pytanie czy postępować według opisu czy nie będzie jakichś problemów. Mam pobrane wszystkie pliki z aktualizacją + plik ratunkowy. Pozdrawiam.
jas_pik - 2016-11-22, 19:50

Kamera odpalona?
Bo przy wejściu w 4.0.6 już nie będzie można tak prosto ( bo albo CLIP albo ktoś kto ma dostęp do oprogramowania serwisowego niezależnego - Dmicom albo Renolink)
Na razie mam jeden sygnał iż trzeba było powtórnie wgrać mapy bo w czasie procedury sie wykasowały.

cruunchips - 2016-11-26, 16:23

Ok. Pościągałem wszystkie pliki i mam teraz dwa pytania:
1. Wgrywanie poszczególnych elementów (poszczególne etapy) to po prostu umieszczanie danego pliku upgrade na pendrive i proces instalacji wykona się sam? Rozumiem, że za każdym razem powinienem na pendrive mieć tylko jeden plik?
2. Czy ostatni etap dostarcza mi również najnowszą wersję mapy PL? Jeśli nie to skąd mogę wziąć?

Z góry dziękuje za pomoc.

jas_pik - 2016-11-26, 16:25

ad.1 tak
ad2. Poszukaj na forach na których publikuje się linki do map

roger128 - 2016-11-26, 17:06

witam.wgrałem do mn w clio IV pliki od 2 pozycji bo już miałem wersje 4.0.6
ale nie mogłem wejść w windowsa ce po pokazaniu się"wystarczy przesunąć palcem po ekranie gdy widzimy logo startowe i małe literki w lewym dolnym rogu "więc uruchomiłem poprzez "PLIK startowy Widowsa w przypadku problemów NK.BIN "mapkę iGO HERE Poland 2016.Q3 podmieniłem i na postoju działa w trasie sprawdzę kiedy indziej,ale puki co działa super.
moje pytanie może coś źle zrobiłem że nie idzie uruchomić windowsa przeciągając palcem po ekranie przy rozruchu oczywiście po pokazaniu się tekstu w lewym dolnym rogu,zaznaczam że nie jest to jakiś problem ale byłoby wygodniej wejść bez NK.BIN.

jas_pik - 2016-11-26, 18:15

Takie rzeczy się zdarzają to przecież Windoza :)
Też się spotkałem z takim przypadkiem.
Jedyne rozwiązanie które pomogło to powrót do 4.0.3 i wgranie od początku wszystkiego.
Z tym że po drodze nastąpiła tzw "korupcja nawigacji" i trzeba było zastosować plik ratunkowy 2GB

cruunchips - 2016-11-26, 18:34

Dzięki.

jas_pik napisał/a:
ad2. Poszukaj na forach na których publikuje się linki do map


Czy mapy z paczki z tematu "[MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4" będą ok?

jas_pik - 2016-11-26, 18:49

a takie fora jak my-navia.pl znasz? Będą nowsze mapy i pliki
cruunchips - 2016-11-26, 19:06

Mapę znajdę. Chwilowo mam jednak inny problem. Przeszedłem pkt 3, chciałem sprawdzić czy wejdę do windowsa przy przeciągnięciu palcem, wszedłem, ale potem próbując wyjść pojawił mi się biały ekran i tak zostało do teraz, jest wszystko zablokowane. Co zrobić?

Z góry dziękuje

jas_pik - 2016-11-26, 19:19

Czy wszystko zostało wgrane?
Odłączyć zasilanie , na pustym sformatowanym pendrive wrzucić plik NK.BIN , podłączyć zasilanie , powinno się uruchomić w Windowsie , narząedzia dsykowe, zrobić skanowanie wszystkich partycji.
Następnie odłączyć zasilanie - powinno ruszyć .

cruunchips - 2016-11-27, 11:45

Ok. Opiszę to z czym wczoraj miałem problem. Otóż po zainstalowaniu dboota chciałem sprawdzić czy działa, więc przy uruchomieniu przesunąłem palcem po ekranie i przeszedłem do okna Windowsa. Niestety system mam po francusku (da się to jakoś zmienić) i laicko nie wiedząc jak wyjść wcisnąłem START oraz pierwszy przycisk od dołu w menu. Wtedy system się zablokował na białym ekranie i zupełnie nic nie dało się zrobić. Przestrzegam, żeby nie probować :) Pomaga jedynie odpięcie zasilania samochodu.

W każdym razie po załatwieniu tematu (i tu wielkie podziękowania dla jas_pik za pomoc wczoraj) przeszedłem wszystkie kroki instalacji. W związku z tym mam teraz jeszcze kilka pytań:
1. Jak sprawdzić czy zainstalował się mediapik? Tak naprawdę poza napisem "dboot" przy uruchamianiu systemu żadnych zmian nie widzę.
2. Rozumiem, że wgranie mapy to skopiowanie plików do folderów z mapami (mam kilka innych krajów, więc analogiczne pliki będę kopiował do analogicznych folderów. Ale w jaki sposób to zrobić? Jest jakieś kopiuj wklej (albo odpowiedniki tych słów po francusku :D)?
3. W innym wątku czytałem, żeby zrobić kopię zapasową plików z pamięci wewnętrznej. Chce to wykonać najpierw tylko właśnie pytanie w jaki sposób się to kopiuje. Nie chce znowu wcisnąć czegoś w windowsie i niechcący zablokować na amen system.

jas_pik - 2016-11-27, 14:20

cruunchips napisał/a:

1. Jak sprawdzić czy zainstalował się mediapik? Tak naprawdę poza napisem "dboot" przy uruchamianiu systemu żadnych zmian nie widzę.

I o to właśnie chodzi aby prawie niczym sie nie rózniło od wersji fabrycznej.
Tak naprawdę te róznice są widoczne dopiero gdy przez MAPA wchodzisz do nowych menu poprzez kliknięcie w prawy górny róg ( data/czas) i masz wejścia do innych funkcji i ustawień.
cruunchips napisał/a:

2. Rozumiem, że wgranie mapy to skopiowanie plików do folderów z mapami (mam kilka innych krajów, więc analogiczne pliki będę kopiował do analogicznych folderów. Ale w jaki sposób to zrobić? Jest jakieś kopiuj wklej (albo odpowiedniki tych słów po francusku :D)?

Dokładnie tak. Musisz usunąć stare mapy/poi/spedcam a nowe tam wrzucać , korzystając ze standardowego exploratora widnows dostępnego z pulpitu windows.
Aby skopiować z pendrive to wchodzisz w katalog MD = pendrive , zaznaczasz , przytrzymujesz zaznaczone rysikiem , wybierasz ( Copy ), idziesz do katalogu StorageCard4/nng/content i wklejasz w odpowiednie katalogi/MAP/POI/Speedcam (używając funkcji Paste)
Można mapy podmienicą za pomocą total commandera dostępnego przez rozszerzone menu ( tam gdzie jest odtwarzacz filmów) ale wtedy konieczne jest używanie TaskaManagera w celu wyłączenia programu nngnavi.exe bo inaczej nie uda się usunąć/skopiować map)
cruunchips napisał/a:

3. W innym wątku czytałem, żeby zrobić kopię zapasową plików z pamięci wewnętrznej. Chce to wykonać najpierw tylko właśnie pytanie w jaki sposób się to kopiuje. Nie chce znowu wcisnąć czegoś w windowsie i niechcący zablokować na amen system.

Windows jest takim trybem awaryjnym , nie baw się funkcjami bo tak jak w standardowym Windows poprzez usunięcie czegoś potrzebnego możesz uceglić system.

ss77 - 2016-11-27, 17:22

Witam
A ja mam po francusku total commandera. Da sie zmienić chociaż na angielski?

jas_pik - 2016-11-27, 18:04

Da się oczywiście. Trzeba usunąć plik językowy Francais.lng z katalogu w którym jest TotalCommander - wtedy on z automatu stanie się po angielsku.
Gdy jeszcze udało się znaleźć plik lng do totalcommandera po polsku ( niestety mój posiadany jest zbyt stary i nie działa) to byłby w języku polskim. Pliki cab nie działają.

husik - 2016-11-29, 17:49

U mnie też działa.
Tylko jeszcze pytanie. Pewnie już nie pierwsze ale jakie konkretnie mapy ściągać? Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc bardzo prosiłbym o pomoc..

dik72 - 2016-11-29, 18:03

znalazłem coś takiego tylko po francusku ...nie znam francuskiego ale może ktoś rozszyfruje
https://www.youtube.com/watch?v=9b7KcHY73Tg

jas_pik - 2016-11-29, 18:19

Używamy podstawowych map ( zarówno od TomTom jak i od HERE ):
w katalogu NNG/Content/Map mapy o rozszerzeniu FBL oraz HNR
w katalogu NNG/Content/POI pliko o rozszerzeniu POI
w katalogu NNG/Content/Speedcam : albo spc albo txt

ss77 - 2016-11-29, 18:37

czyli nie działają inne rozszerzenia z map np od IGO here w medianav-ie???
Chyba tylko jeszcze exp poi działają.... ?

jas_pik - 2016-11-29, 19:28

Działają - ale nie wszystkie , a te podane to sa podstawowe niezbędne do działania.
jas_pik - 2016-11-29, 19:38

dik72 napisał/a:
znalazłem coś takiego tylko po francusku .

To jest taki człowiek który usilnie szuka pieniędzy na Youtubie
To jest jego playlista : https://www.youtube.com/c...eG8f9_WQ/videos
poprzez kręcenie filmów na podstawie informacji między innymi z naszego klubu a głownie z portalu Msieurlolo .
Co do filmiku , wskazany program został stworzony przez ekipę międzynarodową ale jako "domowy dłubacz" jak mnie określił jeden z forumowiczów nie udostępniłem tego programu na naszym forum bo łatwiej tym programem uceglić MN niż naprawić.A program dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanych na tamtym forum członków.

dik72 - 2016-11-29, 21:35

jas_pik napisał/a:
dik72 napisał/a:
znalazłem coś takiego tylko po francusku .

To jest taki człowiek który usilnie szuka pieniędzy na Youtubie
To jest jego playlista : https://www.youtube.com/c...eG8f9_WQ/videos
poprzez kręcenie filmów na podstawie informacji między innymi z naszego klubu a głownie z portalu Msieurlolo .
Co do filmiku , wskazany program został stworzony przez ekipę międzynarodową ale jako "domowy dłubacz" jak mnie określił jeden z forumowiczów nie udostępniłem tego programu na naszym forum bo łatwiej tym programem uceglić MN niż naprawić.A program dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanych na tamtym forum członków.


No to wszystko jasne ...przepraszam ze zaśmieciłem fora

dik72 - 2016-11-29, 21:49

Pytanie do jas_pik
Mam jeszcze auto na gwarancji czy uwolnienie media nav Twoim sposobem z pierwszej strony jest bezpieczne ...jestem laikiem w tym temacie .

jas_pik - 2016-11-29, 22:04

Każda ingerencja w oprogramowanie nosi jakieś ryzyko.
Aczkowlwiek w odróżnieniu od oprogramowania typu Menavrus nie powoduje tak radykalnych zmian i nie jest widoczne dla ASO.

scandal - 2016-11-30, 11:27

nawiązując do tematu map - na czym opiera się oryginalna nawigacja? Jakiej firmy są tam mapy? uniwersalne?

Czy jak wrzucę najnowsze pliki TomTom'a, z owego forum, to będzie śmigać? Tak po prostu?


Kupiłem clio francuskie i niestety nie mam polskiej mapy... :cry:

jas_pik - 2016-11-30, 11:43

Czytać forum !
Jesli masz w swoim Clio Mn w wersji oprogramowania 2.0.9 - 4.0.6 to ten temat jest dla Ciebie.
W uwolnionej wersji MN możesz wykorzystywać mapy z rozszerzeniem FBL od dostawców :
Teleatlas czyli TomTom
navteq czyli HERE

Oprogramowanie to odpowiednio spreparowana ( rzec by można inwalidzka wersja iGo Primo)

scandal - 2016-11-30, 11:56

oczywiście :) dzięki
Tak mam MN w wersji 4.0.2 i chce ją zaktualizować i odblokować zgodnie z Twoim tutorialem.
Nawigacji używać nie planuję, ale chciałbym mieć porostu taką możliwość/mapę :)

jas_pik dzięki uwolnieniu nawigacji, można odtwarzać filmy, podmieniać mapy, skóry - ale czy można coś jeszcze? Skoro jest tam Windows, to może są jakieś aplikacje typu lokalizator samochodu przez smartphona?

///Aczkolwiek nie ma dostępu do internetu, więc dupa...
///chyba że internet przez bluetooth?

jas_pik - 2016-11-30, 12:28

scandal napisał/a:
można odtwarzać filmy, podmieniać mapy, skóry - ale czy można coś jeszcze? Skoro jest tam Windows, to może są jakieś aplikacje typu lokalizator samochodu przez smartphona?
///Aczkolwiek nie ma dostępu do internetu, więc dupa...
///chyba że internet przez bluetooth?

Można mieć internet przez BT - pracuję nad tym ale idzie to powoli
Można mieć internet przez modem w gnieździe USB - jw
Ale jest problem z aplikacjami bo jest to rzadki procesor MIPS , brak do niego bibliotek
Jeśli się znasz na tym to zapraszam do tworzenia .... :mrgreen:
Sprzęt jest niezły ma wile możliwości jeszcze nie odkrytych .
- zdalne sterowanie silnikiem
- zdalne sterowanie klimatyzacją
- DAB
- fantomowe zasilanie anten
- wskazówki dotyczące EKOJAZDY
- informacje o gołoledzi na drodze online
Te funkcje mogą w nim działać bo układy są wbudowane tylko nie wiemy jeszcze jak je uruchomić

polon18 - 2016-12-03, 14:03

- zdalne sterowanie klimatyzacją

To prawda bo nawet pliki grafiki klimatyzacji i jej sterowania są wgrane standardowo w nawigacji

Widziałem kiedyś film z clio IV w fazie prototypu i nie było pokręteł nawiewu i klimatyzacji a wszystko ustawiali w radiu. Niestety jak pokazało sie clio w produkcji filmik skasowano.

Osobiście długo szukałem modułu DAB do MN i znalazłem ale niestety tylko zakup dla korporacji

Osobiście to najbardziej brakuje mi w MN np jak droga jest zamknięta bo remont trwa aby wskazać nawigacji ze ten odcinek jest zamknięty co by spowodowało wytyczenie nowej trasy tak jak to jest w standardowym IGO8 i IGO primo

jas_pik - 2016-12-03, 14:19

polon18 napisał/a:
Osobiście długo szukałem modułu DAB do MN i znalazłem ale niestety tylko zakup dla korporacji

Możesz podać więcej informacji ( numerki fabryczne/podlaczenie itp ?

polon18 napisał/a:
Osobiście to najbardziej brakuje mi w MN np jak droga jest zamknięta bo remont trwa aby wskazać nawigacji ze ten odcinek jest zamknięty co by spowodowało wytyczenie nowej trasy tak jak to jest w standardowym IGO8 i IGO primo

To masz działające i uruchomione w MNEvolution poprzez wykorzystanie danych z TMC i działa. Wiem bo używam i sprawdza się w Warszawie , widać to na komunikatach i w trakcie nawigaowania

ss77 - 2016-12-04, 10:13

jas_pik napisał/a:
Da się oczywiście. Trzeba usunąć plik językowy Francais.lng z katalogu w którym jest TotalCommander - wtedy on z automatu stanie się po angielsku.
Gdy jeszcze udało się znaleźć plik lng do totalcommandera po polsku ( niestety mój posiadany jest zbyt stary i nie działa) to byłby w języku polskim. Pliki cab nie działają.



....tylko gdzie tego tc można znaleść?

jas_pik - 2016-12-04, 11:33

Storage card 4 /utilities/ttcm
ss77 - 2016-12-13, 19:18

Problem po wgraniu spolszczenia do menu ukrytego w 406 i usunięciu pliku francis. z tcm.
Media-nav włącza się i pozostaje na ekranie startowym RENAULT/LG i dalej nie idzie..... co zrobić?


ok. już zadziałała- a zrobiłem tak":
-format pena
-wgrałem plik nk.bin
-odpaliłem to w media-nav
-ZADZIAŁAŁO!!!

jas_pik - 2016-12-13, 20:41

To własnie dlatego proponuję wszystkim przejście na 4.0.6 i wgranie zabezpieczeń, coś się dzieje , MN stoi i pozostaje serwis , a tak proszę i już po strachu - system naprawiony
MrVlad - 2016-12-14, 10:06

U mnie podobnie jak u ss77, z tym że dzieje się tak wtedy, kiedy mam wsunięty pendrive...
Natomiast, kiedy uruchamiam auto z wyjętym pendrive wszystko jest ok.
Nie działa mi uruchomienie samego windowsa przy starcie systemu.

jas_pik - 2016-12-14, 10:50

To oznacza że nie jest wgrany jeden plik lgu , ok 150 kB .
Można go dograć w każdej chwili.

MrVlad - 2016-12-14, 11:13

Wszystko robiłem w/g Twojej instrukcji.
Wgrać ponownie plik z securesystem.zip ?
Czy na pendrive powinien być plik NK.BIN? Nie wrzuciłem go tam, więc może stąd problem z uruchamianiem radia z pendrive? Wrzuciłem NK.BIN i sprawdziłem, dalej to samo, zatrzymuje się na logo LG, pozostaje wgrać ponownie upgrade.lgu z securesystem.zip?

jas_pik - 2016-12-14, 13:04

Nie wiem czy potrafię wytłumaczyć :mrgreen:
Oprogramowanie dBoot słuzy do uzyskania możliwości wejścia w Windows w trakcie uruchamiania systemu
Oprogramowanie tzw secure służy do wejścia do Windowsa poprzez umieszczenie odpowiednio spreparowanego pliku NK.BIN na pendrive , umieszczenia pendrive w MN przed wystartowaniem systemu ( gdyby z niewiadomych powodów system nie chciał wystartować - np. po wgraniu plików które coś namieszały)
Nie trzeba tego mieć na stałe na pendrive - używamy tylko w sytuacjach kryzysowych.
Jeśli z jakiegoś powodu MN się nie chce uruchomić z powodu włożonego tam pendrive to prawdopodobnie coś jest na pendrive co blokuje uruchomienie MN , wtedy trzeba uruchamiać bez pendrive

MrVlad - 2016-12-16, 08:34

Wgrałem jeszcze raz upgrade.lgu z securesystem.zip i wszystko działa jak powinno. Radio uruchamia się z włożonym pendrive.

Trochę offtopic, ale czy też tak macie, że radio gra strasznie słabo? Mam włączone podbicie dźwięku, ale nadal basy przy włączonym silniku i ustawionych basach na max są słabo słyszalne. To wina radia czy po prostu głośniki fabryczne są takie słabe?

jas_pik - 2016-12-16, 09:08

Ogólne fabryczne głośniki są do niczego niestety.
Wymień je na jakieś inne , najlepiej z dwudrożne a jeśli chcesz mieć basy to niestety konieczne jest wygłuszenie drzwi TTTM

roger128 - 2016-12-17, 16:52

Aktywacja kamery cofania sprawdzona na clio 4,postępowałem według filmiku(w załączniku) i działa.
Przy okazji spróbowałem aktywować funkcje ECO i też się pojawiła tylko nie ma wskazań bo pewnie brak jakiegoś modułu co by MN mogło odczytać dane.
Miłą niespodzianką było fabrycznie podpięte okablowanie do kamery cofania ale zagwozdka gdzie teraz mogę znaleźć kable do kamery,czy w progu a jak tak to którym(może ktoś pomoże)?.
Wszystko się działo na wersji 4.0.6 uwolnionej plikami od jas_pik.
Przy okazji jas_pik dboot działa tylko u mnie lepiej jak przesuwam po ekranie rysikiem a nie palcem.
Jeszcze dodam że nawigacja po tej aktywacji działa nie ma problemu ze "zgadzam się" jak to było przy aktywacjach w wersji 4.0.3.

jas_pik - 2016-12-17, 17:06

Oczywiście ten program działa tak jak Renolink bo na jego podstawie został zrobiony( który jest bardzo drogi)
Ostrzegam tylko przed dowolnymi zabawami z tym programem bo łatwo nim uwalić MN.
Co do szukania okablowania- albo idź od radia w kierunku tyłu albo szukaj wolnego wtyku z kolorami podobnymi do tych które są w złączu MN ( od kamery) w okolicach słupka B po stronie kierowcy

roger128 - 2016-12-17, 17:23

Znalazłem znaczek tylnej klapy z kamerą czyżby w klapie był wtyk?
jas_pik - 2016-12-17, 17:50

Znaczna ilość modeli Renault była wyposażona w kamery w droższych wersjach.
Jaggen - 2016-12-18, 19:42

a czy dmicomem można bezinwazyjnie uruchomić opcję MUTE? (czyli + i - razem wciśnięte)
jas_pik - 2016-12-18, 20:20

Tak, trzeba wybrać poprawny pilot "with mute" Ostrzegam jednak przed zbytnimi zabawami tym programem ponieważ nie ma on żadnego wsparcia a jest bardzo inwazyjny w strefie zastrzeżonej dla producentów.
Hint - niektóre zmiany spowodują zmianę kodu bezpieczeństwa na kod serwisowy.
A bez jego znajomości ciężko będzie uruchomić MN.
Kod serwisowy to 1111.
Pozostawienie systemu na kodzie serwisowym spowoduje ciągłe głośne pikanie w głośnikach bez możliwości wyciszenia.

Jaggen - 2016-12-19, 09:19

jas_pik napisał/a:
Tak, trzeba wybrać poprawny pilot "with mute" Ostrzegam jednak przed zbytnimi zabawami tym programem ponieważ nie ma on żadnego wsparcia a jest bardzo inwazyjny w strefie zastrzeżonej dla producentów.
Hint - niektóre zmiany spowodują zmianę kodu bezpieczeństwa na kod serwisowy.
A bez jego znajomości ciężko będzie uruchomić MN.
Kod serwisowy to 1111.
Pozostawienie systemu na kodzie serwisowym spowoduje ciągłe głośne pikanie w głośnikach bez możliwości wyciszenia.


A powiedz mi, istnieje prawdopodobieństwo uceglenia sprzętu przy takiej operacji (pomijam bawienie się opcjami, tylko uruchomienie pilota)

Kalkuluje po prostu potrzebę posiadania mute nad ryzyko. Wiadomo, że Clip bezpieczniejszy ale nie mam na razie do niego dostepu

Pozdrawiam

jas_pik - 2016-12-19, 09:47

Nie wiem. Ostrzegam przed ryzykiem.
Matufa - 2016-12-31, 14:27

witam od kilku h próbuję przejść na wersje 4.0.6 plik upgrade rozpakowany na penie(tylko on) i po włożeniu do mn pyta czy zaktualizować do wersji 4.0.6 daje ok i pisze nie wyłączaj zasilania itp i nic się nie dzieje trzymałem tak ok 1h i nic gdy wyciągnę pena wskakuje mi od razu radyjko i wersja jest 4.0.3 ile czasu trwa wgrywanie upgrade? może za krótko czekałem
jas_pik - 2016-12-31, 14:33

To jest kwestia około 5 - 7 minut w zależności od szybkości pendrive( ale nie chodzi o USB3) tylko jego wewnętrzną szybkość.
Przed wgraniem tego pliku sformatuj świeżo pendrive (FAT32)
Ewentualnie sprawdź inne pendrive - MN jest wrażliwe na jakość pendrive.
Albo msz jakiś błąd w pamięci który nie pozwala na wgranie.
Możesz sprawdzić moje stare oprogramowanie ( to z tzw żótą kropką) , wejść za pomocą tego w Windows i naprawić błędy pamięci poprzez wbudowany w Windowsa program skanowania kart pamięci wraz z usuwaniem błedów

Matufa - 2016-12-31, 14:40

mam medi@pik z 2016r próbowałem tak zrobić (info z Twojego chomika) ale nie za bardzo wiem co kliknąć aby uruchomić program do naprawy błędów wchodzę w windowsa i?
jas_pik - 2016-12-31, 14:56

Windows ->Control Panel-> Narzędzia dyskowe tak jak w zwykłym windows i skanowanie z naprawą błędów - trzeba zaznaczyć naprawę. Pisze w tej chwili z pamięci bo jestem poza domem i samochodem.
Załączam jakieś zdjęcie które pokazuje lokalizację - znalezione na szybko w kompie.
Jeśli masz coś na StorageCard3 to trzeba to wszystko usunąć - skasować

Matufa - 2016-12-31, 15:53

no i uwaliłem sobie chyba radyjko zrobiłem skan wszystkich czterech partycji(nic nie formatowałem )cały czas grało po wyłączeniu nie chce już się włączyć co w tej sytuacji począć
jas_pik - 2016-12-31, 16:18

Jesli zrobiłes wyłącznie skan to niec nie mogłeś zepsuć.
Odłącz zasilanie akumulatora ( lub bezpiecznik) na około 1 minutę .
Lub też wyjmij Mn i odłacz zasilanie, ale poszukaj kodu bezpieczeństwa lub zeskanuj kod ( odczytaj 4 ostatnie symbole z numeru fabrycznego ) i odczytaj kod bezpieczeństwa za pomocą aplikacji Reanult.

Matufa - 2016-12-31, 16:30

działa jednak dopiero po 10 minutach się odpaliło (po 5 próbowałem i nic) skan dysków i naprawa bad sektorów nic nie dały media nav dalej wraca do ustawień z przed kilku tygodni(wyciszenie przygaszenie tylko 2 stacje radiowe itp) do tego upgrade 4.0.6 dalej stoi w miejscu pasek postępu nic nie idzie jest jakiś sposób na to bez np jakiegoś twardego resetu szkoda by mi było bo w oryginale mam prawie najnowsze mapy na całą EuropĘ
jas_pik - 2016-12-31, 16:43

Twardy reset w MN : https://www.facebook.com/...IMELINE&fref=nf
Ale standardowe wyłączenie i włączenie z bootowaniem to prawie jak HR.
Wygląda na to że masz jakieś problemy a układem karty pamięci.
Ale zazwyczaj skanowanie z naprawą usuwa wszystkie błędy i wszystko powinno działać.
Widocznie jednak skanowanie musisz powtórzyć.

Henrek - 2017-01-14, 13:22

Witam
Czy może ktoś podać link do mapy polski na media-nav,i jak wegrać.mam wersje 406 uwolniono

jas_pik - 2017-01-14, 14:00

Poszukaj map na różnych forach poświęconych nawigacji. Mapy muszą mieć rozszerzenie FBL.
Jak wrzucić , bardzo prosto.
Uruchamiasz za pomocą dBoot poprzez wejście w Windows.
Mapy wrzucasz do katalogu
StorageCard4/NNG/CONTENT/MAP
A stare skasuj żeby nie zapchać pamięci i żeby poprawnie wybierał nowe mapy.

Henrek - 2017-01-14, 14:17

DZIĘKI
Henrek - 2017-01-14, 21:38

Witam
do tej pory nic nie znalazłem żadnej mapy ,szkoda że zmieniałem.uruchomiłem te wszystkie bajery,mapę miałem 2016r.

Belzebubich - 2017-01-21, 12:21

Siemka, specjalnie się zarejestrowałem żeby podziękować za instrukcje :) wszystko działa jak należy :D Mam tylko jedno pytania w jaki sposób wgrać głos Pana Knapika ?
Cav - 2017-01-21, 18:48

Belzebubich napisał/a:
Siemka, specjalnie się zarejestrowałem żeby podziękować za instrukcje :) wszystko działa jak należy :D Mam tylko jedno pytania w jaki sposób wgrać głos Pana Knapika ?


Nie wgrasz, bo będzie Ci wywalał nawigację po dojechaniu do celu.
Przynajmniej wersję uwolnioną, a żadna inna nie ma sensu.

Belzebubich - 2017-01-21, 19:25

Oki, wielkie dzięki za odpowiedź ;) Kawał dobrej roboty Panowie :)
paul7 - 2017-02-25, 19:37

Witam,
Mam obecnie wersje MN 4.0.3 i chciałbym przejść na 4.0.6, wcześniejsze opisy są zrozumiałe, ale już "dojrzałem" do zainstalowania kamery cofania i chciałbym ją oczywiście wcześnie uaktywnić. Po przeczytaniu wątku i wcześniejszych kłopotów u kolegów , boje się że uruchamianie kamery może nie być takie proste jak się wydaje. Czy macie jakiś skuteczny sposób?

jas_pik - 2017-02-25, 20:32

Nie ma się czego bać.
Jesli jesteś na 4.0.3 uruchamiasz kamerę przez MICOM MENAGERA ( wejście przez kombinację klawiszy i wkładania i wyjmowania pendrive)
Uruchamiasz kamerę.
Ponieważ w tym samym momencie nastapi nieprawidłowa konfiguracja ustawień .
Używasz pliku ratunkowego 2GB.
Sprawdzasz czy nawiagacja działa .
Wtedy dokonujesz wgrania wersji 4.0.6 uwolnionej.
I juz :mrgreen:

paul7 - 2017-02-25, 22:33

Mam jeszcze pytanie, w MICOM M jest bodajże ustawianie linii wyświetlanych na ekranie. Czy te linie są z MN czy z kamery? Bo niektóre kamerki same dodają linie. I co by było jak by było podwójnie? Pytam bo znalazłem fajna kamerkę która niestety dodaje do obrazu własne linie i dodatkowo pożądane odległości przeszkody od kamery.

DrOzda - 2017-02-25, 22:42

Domyślnie włączenie tylko kamery nie dodaje linii. Można to zrobić innym przyciskiem MM ale wtedy jest możliwość wyłączenia linii na ekranie kamery.
paul7 - 2017-02-25, 22:58

Czyli linie mogą być dodawane z kamery , jak i również, gdy ich kamera nie ma , to można ustawić z MN?
jas_pik - 2017-02-25, 23:11

paul7 napisał/a:
Mam jeszcze pytanie, w MICOM M jest bodajże ustawianie linii wyświetlanych na ekranie. Czy te linie są z MN czy z kamery? Bo niektóre kamerki same dodają linie. I co by było jak by było podwójnie?

Z tego co do tej pory miałem w swoich rękach większość chińskich kamerek ma własne linie. Tworzy to pewien problem bo nie wiadomo nigdy jak zostały skalibrowane.
Wskazywana odległość wg linii wynika z wysokości montażu kamery .
Wybór w ustawieniach modelu samochodu - jednoznacznie określa wysokość - a w związku z tym wskazywane odległości za pomocą linii pomocniczych generowanych przez MN.
Dlatego najlepiej żeby kamera nie generowała linii bo można je włączyć w standardowym menu kamery MN

paul7 - 2017-02-25, 23:29

Dzięki jas_pik. Czyli lepiej by kamerka miała możliwość wyłączenia tych linii. Jeszcze jedno pytanie, po uruchomieniu kamery z MM i po uwolnieniu na 4.0.6 MN , będzie jeszcze możliwość regulacji liniami w MM?
jas_pik - 2017-02-25, 23:59

Regulację (zmianę) wersji samochodu - modelu wg nazwy kodowej oraz ustawienia kąta pochylenia linii pomocniczych można przeprowadzić wyłącznie za pomocą CLIP-a.
paul7 - 2017-02-26, 09:14

jas_pik napisał/a:
Regulację (zmianę) wersji samochodu - modelu wg nazwy kodowej oraz ustawienia kąta pochylenia linii pomocniczych można przeprowadzić wyłącznie za pomocą CLIP-a.

OK, wszystko jasne, zacznę od normalnej procedury.

Jestem już po zmianie wersji na 4.0.6. rzeczywiście wszystko poszło zgodnie z opisem.
Wielkie dzięki jas_pik . Poszło spokojnie, choć trzeba było zachować cierpliwość. Szczególnie, gdy wcześniej uruchamiałem w MM kamerę i plik ratunkowy 2GB namieszał mi w mapach. Wybrałem trochę starszy sposób z Task Managerem i podmieniłem mapy na Polskę. Przydał się tu popularny rysik z tabletu. Literki na ekranie są niestety malutkie . Po restarcie jednak zauważyłem , że punkty POI z wersji HERE POLSKA 2016Q4 są bardzo okrojone i nie ma tam np. stacji paliw. Nieopatrznie wszystko co stare wywaliłem. Czy da się gdzieś znaleźć nowe?

wieslaw_andrzej - 2017-03-06, 10:53

Witam
Mam pytanie do kolegi jas_pik. Wgrałem oprogramowanie mediapik w wersji 3.0.5 do MN1.
Ominąłem krok pierwszy bo tą wersję systemową 4.0.6 już miałem na pokładzie. Krok drugi przeszedł prawidłowo lecz przesunięcie palcem po ekranie nie działa. Po kroku trzecim
MN1 zawiesza się na Logo Dacia kiedy na penie jest plik typu *.lgu. Pliki z innym rozszerzeniem
nie zawieszają systemu i uruchomienie przebiega prawidłowo. Udało mi się przejść przez
krok czwarty wyjmując na chwilę pena prze restarcie systemu. Wszystko działa prawidłowo. Moje pytanie to.
1. Czy mogę wrócić do wersji fabrycznej to znaczy zacząć od początku uruchamiając krok pierwszy?
2. Jeśli tak to czy mogę pominąć krok drugi bo i tak nie działa przesunięcie palcem w moim urządzeniu i wgrać tylko krok trzeci jako ratunek dla systemu (step 3 securesystem.zip) i krok czwarty (step 4 mediapik_GPSfree.zip).
3. Czy jest jakiś sposób na poprawienie zawieszania się na Logo kiedy na penie jest plik typu *.lgu. Przy starcie systemu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

jas_pik - 2017-03-06, 11:26

wieslaw_andrzej napisał/a:

Ominąłem krok pierwszy .

A bład zrobiłeś taki że nie wgrałeś , Pamiętaj to jest windows i ma wszelkie wady windowsa , polegające czasami na błednym zapisaniu sobie czegoś w pamięci. Polecam zawsze wgrywać powtórnie bo nie zaszkodzi a może pomóc.
wieslaw_andrzej napisał/a:
Krok drugi przeszedł prawidłowo lecz przesunięcie palcem po ekranie nie działa. Po kroku trzecim MN1 zawiesza się na Logo Dacia kiedy na penie jest plik typu *.lgu..

Przeież wszystkie pliki które wgrywasz mają rozszerzenie lgu . Czy napewno wszystkie się wgrały poprawnie? Czy w trakcie uruchamiania widzisz małe literki na dole po lewej stronie ekranu gdy jest lgo startowe , w tym momencie trzeba przesuwać palcem po ekranie z lewej strony na prawą.
wieslaw_andrzej napisał/a:
Pliki z innym rozszerzeniem nie zawieszają systemu i uruchomienie przebiega prawidłowo. Udało mi się przejść przez krok czwarty wyjmując na chwilę pena prze restarcie systemu. Wszystko działa prawidłowo. .

Widocznie nie wszystko działa prawidłowo. Wgraj wszystko od początku jeszcze raz.

wieslaw_andrzej napisał/a:
1. Czy mogę wrócić do wersji fabrycznej to znaczy zacząć od początku uruchamiając krok pierwszy?.

Tak , jw.

wieslaw_andrzej napisał/a:
2. Jeśli tak to czy mogę pominąć krok drugi bo i tak nie działa przesunięcie palcem w moim urządzeniu i wgrać tylko krok trzeci jako ratunek dla systemu (step 3 securesystem.zip) i krok czwarty (step 4 mediapik_GPSfree.zip)..

Nie pomijaj niczego.

wieslaw_andrzej napisał/a:
3. Czy jest jakiś sposób na poprawienie zawieszania się na Logo kiedy na penie jest plik typu *.lgu. Przy starcie systemu. .

Plik lgu zawsze wgrywamy na świeżo sformatowany pendrive. Wkadamy ten pendrive po całkowitym uruchomieniu systemu , nie wczesniej

wieslaw_andrzej - 2017-03-06, 13:23

Witam
Program nawigacyjny pracuje prawidłowo, nie mogłem jedynie uruchomić windows przesuwając palec na ekranie z LOGO i małymi literkami w lewym dolnym rogu. Pliki do systemu przeniosłem za pomocą Total Comandera. Nawigacja bardzo mi się podoba. Zrobię to raz jeszcze z krokiem pierwszym. Mam pytanie czy reset MN z aplikacji pod data i czasem pracuje poprawnie bo do tej pory wyjmowałem bezpiecznik zasilania.
Pozdrawiam
Wiesław

jas_pik - 2017-03-06, 14:13

wieslaw_andrzej napisał/a:
Program nawigacyjny pracuje prawidłowo, nie mogłem jedynie uruchomić windows przesuwając palec na ekranie z LOGO i małymi literkami w lewym dolnym rogu.

uruchamianie Windowsa z dBoot trzeba potrenować :)

wieslaw_andrzej napisał/a:
Pliki do systemu przeniosłem za pomocą Total Comandera. Nawigacja bardzo mi się podoba. Zrobię to raz jeszcze z krokiem pierwszym.

OK

wieslaw_andrzej napisał/a:
Mam pytanie czy reset MN z aplikacji pod data i czasem pracuje poprawnie bo do tej pory wyjmowałem bezpiecznik zasilania.

Jesli wchodzis do windowsa za pomoca NK.BIN na pendrive to najbepieczniejszym powrotem jest odłaczenie zasilania ( bezpiecznik) . Jesli za pomoca dBoot to na pulpicie jest skrót do resetu (ikona wyłacznika) która resetuje system do standardowego menu MN.
Prosze nie używać shut down z menu Windows CE bo zawiśnie na białym ekranie i trzeba będzie wyłączyć bezpiecznikiem lub klemą

MarcinBerlin - 2017-05-25, 18:08

Witam probowalem uwolnic moja MN, jednakze nieudaje mi sie to. Jedyne co zadzialalo to wgranie dboot, a wiec moge wejsc w windows. Na poczatku myslalem ze wszystko poszlo ok podczas instalacji i wedle instrukcji skopiowalem mape do wyznaczonego foldera itd. Niestety urzadzenie niewidzialo mapy wiec zaczelem drazyc (2 dni) co moglo pojsc nietak i zauwazylem ze niestety inne pliki sie niewgrywaja ani secure ani mediapik. Prosze o pomoc co moglo pojsc nietak, zmienialem i formatowalem pendrive ale bez skutku zaczyna instalowac belki dochodza do konca wylacza sie radio, zapala od nowa i znowu instaluje po czym przerywa i wylacza radio. Dzieki z gory za pomoc
jas_pik - 2017-05-25, 18:21

Czy wszystkie kroki robiłeś po kolei?
Jaki system masz obecnie - numerek?

MarcinBerlin - 2017-05-25, 20:09

wszystkie kroki po kolei tzn zaczelem od drugiego gdyz mam 4.0.6, a potem to juz chyba ze 100 razy probowalem wgrac mediapik, raz sie wieszal, raz przechodzil do konca i gasil MN, odpalal i dalej instalowal itd...
jas_pik - 2017-05-25, 21:51

Po pierwsze spróbuj wgrać wersję 4.0.6 z paczki. Być może się wgra - jeśli zaś system powie że nie na pendrive brak plików multimediów to oznacza że masz wgrana poprawną wersję 4.0.6.
Następnie wejdź w Windowsa ( z dBoota) i przeskanuj z naprawą błędów ( bez defragmentacji) wszystkie StorageCard ( 1-4).
Jesli jest coś na Storage Card3 to usuń i powtórnie przeskanuj z naprawą błędów.
Odłącz zasilanie MN ( wyjmij wtyczkę lub ostatecznie odłącz akumulator) na co najmniej 15 minut . O ile masz kod antykradzieżowy.
Po tym powinno wszystko pójść.

MarcinBerlin - 2017-05-25, 22:38

wgrac wersje z paczki juz probowalem, MN niewidzi plikow, wiec bedzie poprawna wersja. Co do naprawy bledow nieznalazlem u mnie takiej opcji, mam tylko formatuj albo wyjdz, ale jutro jeszcze poszukam, poprobuje i dam znac.
jas_pik - 2017-05-25, 23:02

Wchodzisz w narzędzia dyskowe
Wybierasz daną StorageCard
Odmontowujesz
Skanujesz zaznaczając opcję z naprawą błędów
Po zakończeniu skanowania montujesz
Itd... każdą .

MarcinBerlin - 2017-05-26, 08:15

Zeskanowane z naprawa bledow, wszystkie pozytywnie, teraz odlaczylem akumulator i czekam. Pytanie tylko czy mam instalowac wszystko od poczatku czy dboot juz naprzyklad nie, bo przeciez jest zainstalowany?
jas_pik - 2017-05-26, 08:22

To co już masz zainstalowane zostaje .
Teraz tylko Sceure Bootloader i uwolnienie ( MediaPik)
Mam nadzieję że już Ci ruszy.
Nic nie ma na StorageCard 3 - ma być zupełnie czyste - bez żadnych plików czy katalogów.
Dużo było błędów?
Wszystkie się udało naprawić?
Sprawdź to jeszcze raz po podłączeniu napięcia.
Jeśli coś zostało to będzie problem .

MarcinBerlin - 2017-05-26, 09:21

Bledow niebylo zadnych, Storage Card 3 pusta. Probowalem wlasnie zainstalowac Secure Bootloader i wyglada to nstepujaco: wykrywa plik, instaluje, wszystkie kreski ida do konca, potem startuje od nowa MN i zaczyna znowu ladowac, jednakze na pierwszej kresce przerywa i wlacza radio.
jas_pik - 2017-05-26, 14:17

Sciągnij jszcze raz pliki, rozpakuj 7zip-em.
Może w tym jest problem?

MarcinBerlin - 2017-05-26, 23:32

No niestety nie, tym razem internet explorer(wczesniej google chrome), inny komputer, 7zip a efekt taki sam jak opisalem powyzej.
jas_pik - 2017-05-26, 23:49

No to z takim przypadkiem się jeszcze nie spotkałem.
Bez fizycznego dostępu do MN nic więcej nie zrobię

MarcinBerlin - 2017-05-27, 09:20

A czy wgranie pliku awaryjnego ma jakis sens? Albo podmiana softu na 4.0.3 i wgranie spowrotem 4.0.6 ?
jas_pik - 2017-05-27, 12:24

Plik ratunkowy jest niezbędny wyłącznie wtedy gdy nie podświetla Ci się przycisk "Zgadzam się" w nawigacji.
Ale być może powrót do 4.0.3 i wgranie wszystkiego po kolei może pomóc.
Ale pamiętaj te operacje niosą w sobie zawsze jakieś niebezpieczeństwo.

MarcinBerlin - 2017-05-27, 14:46

Z jakim niebezpieczenstwem wiaze sie downgrade z 4.0.6 na 4.0.3 i co do tego potrzebuje tzn jakie pliki?
jas_pik - 2017-05-27, 18:35

Przeczytaj mój post z listopada 2016 link
shrek - 2017-06-11, 12:51

Jak i gdzie wsadzic nowe mapy do wersji uwolnionej? Prosze o rade bo ja jakos nie najbystrzejszy w tej dziedzinie jestem.
jas_pik - 2017-06-11, 14:00

StorageCard4/NNG/CONTENT/MAP
shrek - 2017-06-12, 20:08

No to znow mam problem.
Mam mape na usb plik Polska 201xxxxxxxxx.fbl . przeciagam go w miejsce gdzie wskazales zapisuje sie ale MN widzi caly czas ta stara mape originalna. Zmienilem nazwe pliku na Polska.fbl i po skopiowaniu wyswietla mi sie komunikat nie mozna podmienic/ skopiowac pliku. W koncu chcialem usunac originalna mape Polska i to komunikat, ze nie moge usunac.
Co robie zle ?

jas_pik - 2017-06-12, 20:30

Żeby skopiować mapy musisz albo "ubić" plik programu działającego nngnav.exe za pomocą TaskManagera albo łatwiej wejści do systemu windows za pomoca Dboot-a . Czyli w momencie uruchamiania MN - gdy widzisz logo Dacii i w dolnym lewym rogu malutkie literki przesuwasz palcem po ekranie i w automagiczny spsosób wchodzisz do Windowsa.
Wtedy nie uruchamia się cały program MN w tym program nngnavi.exe i możesz bez problemu wszystko co chcesz podmienić. Dotyczy to i map i plików POI .

shrek - 2017-06-12, 20:51

Dziala😀
Jeszcze raz wielkie dzieki.

pysiu85 - 2017-06-15, 09:57

Witam ,

Mam taką prośbę.
Czy ktoś mogłyby podać czas w sekundach uruchomienia Media nav od wciśnięcia guzika power aż do załadowania/usłyszenia dźwięku/muzyki z radia dla oprogramowania 4.0.3 i 4.0.6 bez przeróbek jak i z wgraniem dboota i secure na 4.0.6?

Pytanie się bierze z tego gdyż zauważyłem , że radio włącza się dłużej i szukam przyczyny.
To co mi się udało zmierzyć :
Media nav ale w Renault Clio ver. 4.0.3 - czas okolo 15sek.
Media nav Dacia Lodgy ver. 4.0.6 z dboot i secure - czas około 25sek.

Różnica około 10sekund.

Pytanie i prośba to jas_pik :
1. Czy masz może plik aby wrócić do czystego 4.0.6 - wywalić dboot i secure?
2. Czy na 4.0.6 masz pliki aby działa stara metoda z żółtą kropką?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

jas_pik - 2017-06-15, 10:06

Problem z długim uruchamianiem - najczęsciej problem wynika z błedów na którejś ze StorageCard.
Wejź prze dBoot i za pomoca narzedi dyskowych zrób tak jak w zwykłym PC-cie skandisk z usunięciem błedów - na pewno przyśpieszy.
Powrót do oryginału - wgranie wyłacznie 4.0.6
Stare mediapiki z zółta kropką - pozukaj w starych postach ja tego od 2 lat zupełnie nie uzywałem. Zazwyczaj linki były do mojego chomika , a tam nic nie usuwałem.

pysiu85 - 2017-06-16, 08:17

Hej ,

Skanowanie nic nie dało , zero błędów na każdej partycji - czas uruchomienia bez zmian.
Wywalenie plików dboot i dmenu z partycji storage ( znalezione na necie jak wywalić samo dboot ) też nic nie dało - czas bez zmian.
Co do powrotu do czystego 4.0.6 nie mogę bo radio nie chce flashować 2 razy tego samego softu. Radio widzi ze plik upgrade zawiera tą samą wersje co ma w sobie i nie wyskakuje okienko do upgradu. Musiałby to być pik zmodyfikowany aby radio myślało , że przechodzi na inna wersje.

Jas_pik - masz może plik 4.0.6 czysty ale zawierający inna informacje wersji niz 4.0.6 aby radio mogło się zflashować? No chyba ze istnieje jakiś inny sposób na wymuszenie upgradu.

Do innych - Prośba o podzielenie się informacją jak szybko włącza się radio na rożnych softach i przeróbkach.

jas_pik - 2017-06-16, 10:27

Na razie nie mam jak tego zrobić ani sprawdzić . Porada na szybko poszukaj pliku do powrotu do wersji 4.0.3 a nastepnie znów upgrade do wersji 4.0.6.
Zobacz też jaki masz układ eNand . Jesli Hynix(kHynix) to jego szybkość transferu jest mniejsza niż Sandisk . To może być tez przyczyna powolnego uruchamiania .

herigo - 2017-07-06, 23:48

Witam
Zmieniłem standardowe radio na MN1 niby uwolnioną w wersji 4.0.6 (zakup allegro wszystko działa ok ale nie mogę wejść do Windowsa przy starcie stąd moje pytanie co należy dograć jeszcze aby nie uceglić sprzętu link

shrek - 2017-07-07, 05:25

A pokazuje sie maly napis na dole z lewej strony przy starcie radia razem z logiem Dacia.
herigo - 2017-07-07, 05:54

shrek napisał/a:
A pokazuje sie maly napis na dole z lewej strony przy starcie radia razem z logiem Dacia.


Nie

shrek - 2017-07-07, 06:19

To musisz wgrac boot- a, jest w pierwszym poscie, ale zeby byc pewnym na 100procent poczekaj az kalega jas_pik ( guru wszystkich MN przemowi.
herigo - 2017-07-07, 06:21

shrek napisał/a:
To musisz wgrac boot- a, jest w pierwszym poscie, ale zeby byc pewnym na 100procent poczekaj az kalega jas_pik ( guru wszystkich MN przemowi.


Aby wgrać to wystarczy przekopiować na pena te pliki i włożyć co do gniazda usb oraz włączyć navi czy jest jakaś inna procedura ?

shrek - 2017-07-07, 06:29

Rozpakowywujesz na pena zformatowanego i wkladasz do MN. Poczekaj na jas_pik.
jas_pik - 2017-07-07, 09:15

herigo napisał/a:
czy jest jakaś inna procedura ?

Procedura wgrywania jest zawsze taka sama.
Uruchamiamy , czekamy aż się załaduje.
Wkładamy pena (wcześniej sformatowanego na FAT32) z wrzuconym plikiem o rozszerzeniu LGU, czekamy aż na ekranie zapadnie pytanie czy chcesz załadować plik, wyrażasz zgodę i czekasz.
Zazwyczaj trzeba poczekać aż się załaduje - trwa to duetapowo jak już po raz drugi się uruchomi to oznacza że plik się wgrał w całości.
I już - proste jak konstrukcja cepa .

herigo - 2017-07-07, 13:30

jas_pik napisał/a:
herigo napisał/a:
czy jest jakaś inna procedura ?

Procedura wgrywania jest zawsze taka sama.
Uruchamiamy , czekamy aż się załaduje.
Wkładamy pena (wcześniej sformatowanego na FAT32) z wrzuconym plikiem o rozszerzeniu LGU, czekamy aż na ekranie zapadnie pytanie czy chcesz załadować plik, wyrażasz zgodę i czekasz.
Zazwyczaj trzeba poczekać aż się załaduje - trwa to duetapowo jak już po raz drugi się uruchomi to oznacza że plik się wgrał w całości.
I już - proste jak konstrukcja cepa .


Dzięki za szczegółową instrukcję chciałbym jeszcze upewnić się czy po wgraniu wszystkiego pozostaną dotychczasowe mapy oraz jeśli posiadam uwolnioną w wersję 4.0.6 to zaczynać od punktu 1 czy 2

jas_pik - 2017-07-07, 13:51

Jeśli już masz wersję 4.0.6 to wrzucenie dBoot'a niczego nie zmieni - wgrywasz tylko jego .
Matufa - 2017-07-08, 19:13

kochani. ratujcie ponownie potrzebuję pomocy mianowicie moje Media naV znowu zwariowało 6 miesięcy temu nie zapisywało ustawień (nowe stacje ustawienia dzwięku itp) teraz mam poważniejszy problem teraz przy włączeniu cofa mnie chyba do ustawień fabrycznych bo język (mam na start chyba Włoski) stacje radiowe nic nie jest zapisane co gorsze nie mogę wgl. wejść w navi (szary przycisk zgadzam się) miałem wgrane mapy całej Europy(często wyjeżdzam za granicę) za tydzień urlop w Chorwacji a tu nic nie działa nadmienię że od roku co jakiś czas korzystam z nakładki Jas-pik i tu też mapy przestały działać i nic nie idzie zrobić
jas_pik - 2017-07-08, 19:38

Masz problem z kością pamięci eNand.
Pracuję nad rozwiązaniem takiego problemu bez wylutowania jej i wlutowania karty SD ale mimo mojego ogłoszenia o kupnie takich MN nikt się jeszcze nie odezwał.
Do Warszawy nie jest Ci po drodze ale jeśli wyślesz kurierem to może uda się naprawić przed Twoim wyjazdem .
Możesz spróbować naprawić samą nawigacje za pomocą pliku ratunkowego 2GB ( po tym będziesz powtórnie musiał "uwalniać" o ile Ci się będą chciały wgrywać pliki LGU ale prawdopodobnie nie rozwiąze to wszystkich problemów.
Innych metod jak na razie nie ma

Matufa - 2017-07-09, 17:49

daj linka do pliku ratunkowego
jas_pik - 2017-07-09, 19:10

Plik ratunkowy 2GB : https://goo.gl/51rxxH
wojtuq - 2017-07-09, 19:48

Czy miał ktoś podobny problem do mojego i jakoś sobie z nim poradził?
Mój problem polega na tym, że zrobiłem wszystkie kroki tak w opisie jas_pik'a i wziąłem się za wgrywanie map od here z 2017.q1. Wgrałem w odpowiednie foldery fbl,hnr, speedcamy, poi, poi_extended oraz licencje krajów: polska,niemcy,austria,czechy,luksemburg,belgia,szwajceria,hiszpania. Skończyło się wgrywanie zrestartowałem navi i dup** zablokowany zgadzam się, próbowałem sprawdzać która mapa robiła błąd ale nic usunąłem wszystkie korupcja navi jest teraz wgrałem dwie mapy i nic. Dałem plik ratunkowy i nic.

jas_pik - 2017-07-09, 20:00

To się bardzo często zdarza . Najczęściej taki przypadek jest wtedy gdy mapy sa z niepewnego źródła (tzw fake maps) lub też gdy w czasie ściągania rozpakowywania plik mapy się uszkodzi . Wtedy w trakcie uruchamiania następuje tzw korupcja pliku mapy co zmienia dane plików konfiguracyjnych.
Nie trzeba wgrywać licencji bo nie są potrzebne - program ich nie odczytuje. To samo dotyczy Extended POI .
To zaś powoduje brak podświetlenia przycisku "zgadzam się".
Identycznie jest gdy za pomocą programu Micom uruchamiamy kamerę .

wojtuq - 2017-07-09, 20:14

Czyli całkiem możliwe, że mapy były dobre ale licencja albo extended poi robią błąd albo oba zaraz sprawdzę to
jas_pik - 2017-07-09, 20:33

Jeśli wgrałem plik ratunkowy , a później uwolniłeś to musisz wgrywać po kilka plików map i sprawdzać czy działa.
Najczęściej problem robią pliki map lub POI .
Pozostałych czyli licencji i Ext_POI nie wgrywaj bo nie będą używane a też mogą powodować problemy .

solve - 2017-07-22, 15:20

Witam wszystkich
Wszystko działa świetnie a mam pytanie czy w tym "ukrytym menu" przy napise aplikacje jest możliwe żeby była wyświetlana informacja godziny i daty są ustawienia po dłuższym przytrzymaniu koloru tła itp. Jest funkcja wyświetlania czasu daty ale coś umie nie tryb lub może źle coś robię ktoś może bawił się tym może coś podpowiedzieć
dziękuję pozdrawiam

Valwit - 2017-08-03, 00:30
Temat postu: Re: Mediapik v3.0.5 free 4.0.6 MN1
jas_pik napisał/a:
Oto wersja najbezpieczniejszego uwolnienia nawigacji Medianav


Zarejestrowalem sie m.i. zeby podziekowac. przez ostatnie kilka dni czytalem watki i wielki szacun za prace jaka wlozyles w rozpracowanie MediaNava. Dzieki!

Valwit - 2017-08-04, 14:20

Hmm. Wgralem wszytskie paczki i smiga, ale sporo rzeczy mam po francusku. da sie to jakos globalnie przestawic na angielski, czy trzeba wszedzie z osobna przestawiac?
shrek - 2017-08-04, 14:36

Valwit napisał/a:
sporo rzeczy mam po francusku. da sie to jakos globalnie przestawic na angielski, czy trzeba wszedzie z osobna przestawiac?


A nie lepiej podszkolic jezyki obce?

Jas_pik za niedlugo bedzie robil uwalnianie pod indiwidualne zamowienie: jezyk, kolor, rozmiar liter, i za rok wyjdzie, ze mamy 2569 wersji uwolnienia MN(E) i zawsze sie ktos znajdzie komu nie bedzie cos pasowac. Tam zaledwie jest moze 20 slow w innym jezyku.

jas_pik - 2017-08-04, 14:38

Wchodzisz do ustawień językowych i zmieniasz ustawienia językowe na Angielski.
W TCMD musisz usunąć plik Francais.lng .
Aby mieć język PL poszukaj paczki językowej zrobionej przez Lesio11

Valwit - 2017-08-04, 15:29

shrek napisał/a:
Valwit napisał/a:
sporo rzeczy mam po francusku. da sie to jakos globalnie przestawic na angielski, czy trzeba wszedzie z osobna przestawiac?


A nie lepiej podszkolic jezyki obce?


ale ja nie mowie ze nie dam sobie rady :) tylko to brzydko wyglada :) w samej windzie mam ustawiony angielski, core playera i total commandera przestawilm, ale jak zabooce do windy to mimo to niektore rzeczy mowia po francusku.

jas_pik napisał/a:
Aby mieć język PL poszukaj paczki językowej zrobionej przez Lesio11


mam sciagniete gdzies, i w sumie racje. na podstawie jego pliku moge sobie zrobic angielski :) z megabajtami zamiast megaoktetow ;)

jas_pik - 2017-08-04, 17:26

To przygotuj to dla wszystkich również w wersji PL.
fdskjfkl - 2017-08-31, 09:29

Cześć, mam zainstalowany mediapik v3.0.5 i wersję systemu 7.0.5MD i chciałbym go usunąć by zainstalować mediaskin v2.Jak go mogę usunąć?
jas_pik - 2017-08-31, 17:09

A skąd brałeś link do 7.0.5MD ?
Tam też powinien być link do usunięcie tego softu.
Ja nie mam tego ale jak znajdę czas to poszukam

chumba - 2017-09-22, 17:06

spoogie napisał/a:
Miałem już wgraną wcześniej wersje oprogramowania 4.0.6 więc przystąpiłem do procedury uwalniania od punktu 2 i bez problemu przeszedłem do punktu 4. Wszystko ładnie działa, nakładka uruchamia się ze wskazanego miejsca, mediapik śmiga. 8-)
Mam tylko pytanie co do kopiowania nowych map bo do końca moja mózgownica nie zajarzyła. Czekam na całkowie włączenie navi czy przy bootowaniu muszę coć zrobić żeby się toto nie właczyło do końca? Nie mogę skopiować do docelowego katalogu nowych map na podmianę, wyskakuje mi błąd o braku możliwości skopiowania. Czy chodzi o to, że przed podmiana muszę ubić proces nawigacji w task managerze? nadmienię, że miałem na navi wgraną całą Europę.

@jas_pik wielkie dzięki za włożony wkład pracy. Media nav dostała drugie życie :)

jak mam wersje 8.0.5 czy można uwolnić navi

jas_pik - 2017-09-22, 19:09

chumba napisał/a:
jak mam wersje 8.0.5 czy można uwolnić navi

Tak ale na razie robię to wyłącznie odpłatnie ( znajdziesz mnie na allegro lub na FB) . I prosze nie pisz w tym temacie bo ten temat dotyczy wyłącznie sprzętu MN1 z softem max 4.0.6

lucynab - 2017-11-07, 19:43
Temat postu: problem
witam.wszystkich.mam wersje 4.0.6 wgralam wszystkie pliki po kolei jak w instrukcji napisane i zadna nakładka mi się nie chce zrobić z odtwarzaczem video itd.można wejsc w windowsa,zmienić tapete,uaktywnic kamere ale nic poza tym sie nie zmienia
jas_pik - 2017-11-07, 20:02

Wejdź w menu MAPA kliknij w prawy górny róg tam gdzie jest data i godzina.
Otrzymasz nowe menu .
Klikasz w ikonę z kluczami i młotkiem znów będzie następne menu
Teraz klikasz w ikonę z kółkiem zębatym
I wchodzisz w nową nakładkę
Czy to takie trudne ?
Tyle razy już opisywane, ale po co czytać , trzeba klikać w linki bo najłatwiej - tak?
A tak przy okazji zapytam , czy masz zamiar przekazać chociaż małą darowiznę jak Ci zacznie działać ?
Bo ściągnięć było już ponad 2000 razy.
Gdyby chociaż każdy ze ściągających zrobił darowiznę na 1 zł byłbym szczęśliwy i zrobiłbym nową lepsza wersję ale chyba takiej kwoty z darowizn to sie nigdy nie doczekam.
Na dziś łączna kwota darowizn to 297 zł 58 gr z czego 4 osoby podarowały 250 zł a kilka innych pozostałe 47 zł 58 groszy.

lucynab - 2017-11-07, 20:23

już wszystko jasne.myślałam ze to sie zrobi od razu na ekranie startowym.a co do sposobu darowizny prosze o priv.nie ma problemu
jas_pik - 2017-11-07, 20:33

przekaż darowiznę na rozwój medi@pik

Wszystko jest tak robione aby żadne ASO nie wiedziało że sprzęt został zmodyfikowany -
Bo kto się domyśli że tak trzeba klikać ?
A jak już klikasz to możesz sobie różne rzeczy poustawiać - co i jak ma się wyświetlać.
A jeśli chcesz żeby Player miał menu PL to podmień plik config.xml w katalogu gdzie jest Player

lucynab - 2017-11-08, 21:37

a jak zmienic menu nawigacji na polskie?jest taka mozliwosc?bo dzis po wgraniu najnowszej mapy mam calkowicie wszystko w innym (ang/fr) jezyku

i drugie pytanie gdzie musi byc plik z filmem zeby player go widział?

jas_pik - 2017-11-08, 22:01

Większość softu jest po angielsku lub francusku .
Spolszczenie mediapika zrobił nasz kolega lesio11 z forum - poszukaj.
TTCMD aby nie był po francusku - usuń plik francais.lng z katalogu TTCMD
Splszczenie nowych funkcji nawigacji wymaga podmiany tówniez pliku lang_polish.zip w katalogu StorageCard4/NNG/CONTENT/LANG tez od kolegi lesio11 najago chomiku : http://chomikuj.pl/starap...,5668731250.zip

lucynab - 2017-11-09, 12:57

lesio11 mi wyszukiwarka nie wyszukuje.ale wyszukała lesiu11.dzięki.a co z tymi filmami?gdzie je wsadzić by player widział?
jas_pik - 2017-11-09, 13:10

Bo pewnie nie chciało Ci się poszukać tylko czekasz na gotowe :evil:
http://www.daciaklub.pl/f...1715430#1715430

lucynab - 2017-11-10, 09:29

ponawiam moje pytanie.gdzie umiescic plik z filmem by móc go odtworzyć?bo coreplayer go nie widzi
jas_pik - 2017-11-10, 10:54

Na pendrive zwanym w systemie MD
ant16 - 2017-11-21, 16:45

Witam,

Mam pytanie o tą wersję softu. Wczoraj wgrałem do mojego Logana.
Dziś wrzuciłem nowe mapy i wszystko jest w porządku.

Ale...

Widziałem w kilku miejscach zrzuty ekranu z radiem i mapami w innych kolorach.
U mnie radio zostało w zwykłych czarno-złotych(żółtych) barwach a mapy i opcje nawigacji są jakby przestarzałe - zupełnie nie pasują do przycisków menu głównego.

Da się to jakoś podmienić :?: Szukałem na forum ale nic na ten temat nie widzę - wszystko odnosi się do menu tego dodatkowego, które dostajemy po uwolnieniu.

jas_pik - 2017-11-21, 17:22

Kolorystyka zależy od wersji Dacia czy Renault ( można zamienić nazwy katalogów w StorageCard ze sobą nawzajem M0 i M1) i juz będziesz miał inne kolorystki.
To co mam na swoich osobistych wersjach w sposób znaczący różni się od tego co zostało udostępnione publicznie na naszym forum .
Mimo wielu prób o drobne nawet darowizny raptem otrzymałem je od 9 osób mimo kilku tysięcy pobrań.
A to że kilku sprzedawców wystawia moje wypieki za ponad 200 zł na Allegro tez o czymś świadczy.

route2000 - 2017-11-22, 10:13

jas_pik, już musisz jednak postawić na swoim, że to jest Twoje dzieło i należy Ci jakaś skromna kasa.
Może wprowadzisz jakiś kod licencyjny albo coś innego...
To moje zdanie, nie musisz się z tym zgadzać. Sorry za OT. ;-)

jas_pik - 2017-11-22, 11:40

@route2000 , to nie jest wyłącznie moje dzieło tylko dużej ekipy , w szczególności z Francji.
Moich jest tylko kilka pomysłów które oni wcielili w życie .
Stad większa częśc kodu jest albo po angielsku(w takiej postaci to robiłem) albo po francusku.
Wspólnie przyjęliśmy zasadę że rozpowszechniamy podstawowe rozwiązania za darmo oczywiście oczekując że użytkownicy zadowoleni z wypieków obdarują nas drobnymi datkami ( tzw licencja za piwo )
Nie robimy tak jak MenavRus zabezpieczeń i nie kasujemy po 50$.
Najbardziej zaś wkurzające jest to że kilku algierskich i indyjskich cwaniaczków sprzedaje ten soft jako swój własny pomysł . A mam u siebie w historii ja rok temu mnie błagali o pomoc bo im się zablokował MN .
O tych sprzedawca na Allegro ( ostatnio chyba z Debicy nie wspominając)

shrek - 2017-11-22, 20:37

Jas_pik tak juz jest z ciapatymi i cala reszta cwaniakow, ktorzy po instalacji zapominaja gdzie to pobierali.
jas_pik - 2017-11-22, 21:36

Shrek przywołuję Cię do porzadku.
Na tym forum żadnych dyskusji politycznych :mrgreen:
Ale dla takich jak PraksamS czy rgmaster3 pozbawiłbym internetu bo przez setki zapytań przez FB wręcz błagali mnie aby pomóc im w zawieszonych/uszkodzonych MediaNav.
A teraz to podobno gwiazdy Youtuba i wielu uważa ich za guru.
Ale czy gdziekolwiek napisali jakie sa źródła ich programów, kto je stworzył ?
Nie bo liczy się kasa i oglądalność.

shrek - 2017-11-23, 21:17

jas_pik napisał/a:
Shrek przywołuję Cię do porzadku.

Przepraszam. Poprawie sie i prosze o rozgrzeszenie. :mrgreen:

dokker_krak - 2018-01-07, 23:56

Dzień Dobry wszystkim.
Po roku zdecydowałem się w końcu samodzielnie uwolnić moje media MediaNav 4.0.6. W związku z tym mam pytanie:
Czy muszę podmienić moje fabryczne uaktualnione kiedyś 4.0.6 na te z paczki z tutoriala i potem dalej uwalniać, czy od razu na działać na moim oryginalnym. Nie znalazłem odpowiedzi na Forum, ale może źle szukałem. Dzięki za wszelaką pomoc. I jeszcze wielki podziękowania dla jas_pik za ogrom dobrej roboty.

shrek - 2018-01-08, 00:00

No przeciez w paczce masz opis jak to zrobic.
Jak masz 406
-booty chyba dwa.
- uwolniony program
- mapy, radaryi co tylko chcesz.
Wszystko masz tu opisane.

dokker_krak - 2018-01-08, 08:15

Tak, jest opisane, wiem. Ale gdzieś w jakimś poście ktoś sugerował, że bezpieczniej jest wcześniej podmienić. I stąd moje pytanie do źródła, czy jest to bez znaczenia, czy może jednak nie. W przeciwnym przypadku bym przecież nie pytał. Będę wdzięczny za odpowiedź na moje pytanie.
shrek - 2018-01-08, 10:36

Ja mialem juz 406 i uwalnialem bezposrednio.
dokker_krak - 2018-01-08, 10:52

Ok, dzięki.
jas_pik - 2018-02-05, 12:02

Ale w uwolnionym nie ma tapet do zmian .
Jeśli coś chcesz rzeźbić w grafice to wejdź na StorageCard/System/IMG skopuj sobie pliki graficzne na pendrive i na zwykłym komputerze przeglądaj/zamieniaj i testuj.
Pamietaj że wielkość plików ( w px) musza być identyczne bo inaczej grafika nie pozwoli na poprawne działanie systemu
Ja nie przepadam za grafiką (bo rozróżniam tylko 3 kolory) :)

shrek - 2018-02-05, 12:04

Czarny, bialy i ?
paul7 - 2018-02-05, 12:28

Chyba kierowca powinien tylko widzieć ; czerwony , pomarańczowy i zielony ? :roll:
jas_pik - 2018-02-05, 12:30

Zgadza się bo czarny i biały to dla mnie nie kolory :)
Aha samochód kupiłem srebrny bo się MNŻ podobał ale to też nie kolor :)

Tassador - 2018-02-22, 23:54

Witam
Wgrałem z 4.0.3 na 4.0.6
potem dboot
wlazłem do windowsa
i tu się przyblokowałem po jakimś czasie MN sie wyłączy i znów włączył
więc znów chciałem wejść przeciągając palcem po znaczku i tu zonk MN pyta o klucz autoryzacyjny
poradźcie co dalej , ponieważ teraz za każdym razem pyta o klucz
a takiego nie mam nigdzie w dokumentacji auta
pozdrawiam

jas_pik - 2018-02-23, 00:09

Wyciągnij MN tak aby odczytać tzw preCode ( cztery ostatnie znaki liczbowe/literowe) i odczytaj kod
Tassador - 2018-02-23, 11:06

Ołłłł jeeeee
działa
wykręciłem , rozkodowałem i wszystko sie wgrało
teraz tylko jak podmienić (uaktualnić) mapy bo wciąż z uporem maniaka widnieją te z 2011 Polska , Czechy , Słowacja , Węgry , Litwa , Estonia , Islandia

przydały by sie Niemcy

ewentualnie proszę link do odpowiedniego tematu

wielkie dzieki :)
nawet film dzisiaj włączyłem

jas_pik - 2018-02-23, 21:11

Map musisz samo poszukać - na tym forum nie podajemy linków do map :)
Masz znaleźć mapy do oprogramowania Igo w formacie FBL . Możesz uzywać zarówno z firmy HERE lub TomTom.
Które są lepsze - nie wiem bo sa dwie szkoły .
Byłaby i trzecia ale jeszcze jej tam nie zbudowali... :mrgreen:

Tassador - 2018-02-24, 00:15

A te oryginalne w Media Nav to są TomTom czy HERE? Kurcze zawsze myślałem ze to AutoMapa
jas_pik - 2018-02-24, 01:24

Naviextras to Here
bossmen - 2018-07-05, 17:08

Siema,jako nowy użytkownik Rumuńskiego mercedesa nie mogło mnie tu zabraknąć,jako że mój jest wyposażony w MN1 chciałem zrobić sobie mapę polski więc postanowiłem uwolnić moją navi i wszystko się udało do momentu zabawy z mapami z którymi już nie jest tak wesoło i łatwo bo trzeba je gdzieś znaleźć do tego musi działać z systemem i być jeszcze aktualna,niestety po wgraniu jednej z neta przycisk "zgadzam się" zrobił się szary i tu moja prośba bo w ten link nie działa
jas_pik napisał/a:
Plik ratunkowy 2GB : https://goo.gl/51rxxH
czy mogę prosić o plik ratunkowy?
shrek - 2018-07-05, 17:22

bossmen napisał/a:
jako nowy użytkownik Rumuńskiego mercedesa


Dobre.

Posluchaj uzytkowniku Rumunskiego mercedesa.
Przeczytaj temat Dokladnie.
Nie musisz wgrywac tego pliku ratunkowego, tylko usun co tam probowales podmienic ( tylko ty wiesz co) i zacznij uwalnianie od poczatku.
Wszystkie pliki po koleji maja sie wgrac. Podmiana map to wejcie do windows przes przesuniecie palcem z lewo do prawo pod logo Dacia w momencie zalaczania sie radia.
Mapy do MN musza byc w odpowiednim formacie, bo i naczej dupa.

bossmen - 2018-07-05, 17:33

Usunąłem i wszystko wróciło do normy,więc nic nie trzeba wgrywać od nowa,jednak przydałby sie ten plik na przyszłość,bo kto wie co sie jeszcze wydarzy ;)
Temat przeczytałem strona po stronie więc wejść do windy potrafie jak i podmienić pliki też,problem jest tylko z mapami,żebym chociaż znał dokładną nazwę mapy która tam bedzie działać a reszte znajde sam ;)

shrek - 2018-07-05, 17:46

bossmen napisał/a:

Temat przeczytałem strona po stronie więc wejść do windy potrafie jak i podmienić pliki też,problem jest tylko z mapami,żebym chociaż znał dokładną nazwę mapy która tam bedzie działać a reszte znajde sam ;)


Chyba nie dokladnie ;-) zacznij od nowa, a tym czasem lap. Kartka nr 2 w tym temacie.


jas_pik napisał/a:
Używamy podstawowych map ( zarówno od TomTom jak i od HERE ):
w katalogu NNG/Content/Map mapy o rozszerzeniu FBL oraz HNR
w katalogu NNG/Content/POI pliko o rozszerzeniu POI
w katalogu NNG/Content/Speedcam : albo spc albo txt

bossmen - 2018-07-05, 17:58

No dzięki ale mam jeszcze jedno pytanie,czy mając mape polski np TOM TOM-a muszę usunąć to co już tam siedzi? żeby sie nie pogryzło lub miało wpływ na działanie?
shrek - 2018-07-05, 18:24

Tak. Tylko zeby rozszezenie gralo.
jas_pik - 2018-07-05, 20:28

Nie możesz mieć dla tego samego kraju róznych map (róznych dostawców lub róznych dat wydania) . Usuń stare wgrywając nowe.
bossmen - 2018-07-05, 20:33

I tak zrobiłem,wywaliłem wszystko i wrzuciłem mapy TOM TOM-a i o dziwo działa :) ,wrzuciłem mapy i poi ale są w tych mapach jeszcze pliki o innych rozszerzeniach takich jak DC, DL, FPA, FSP, FTR, czy te pliki są potrzebne? czy mam je po prostu wyrzucić?
jas_pik - 2018-07-05, 20:55

A przeczytałeś to co ja kiedyś napisałem i co zacytował shrek ?
Mozsze wrzucić wszystko - zobaczysz może coś wiecej ale procek przestanie wyrabiać i będziez widział na ekranie obraz tego co przejechałeś juz klika sekund temu - a chyba nie taki jest sens uzywania nawigacji

bossmen - 2018-07-05, 21:36

Ok spoko rozumiem,pytałem tylko czy to do czegoś potrzebne (czy to musi być) ale skoro nie to wszystko jasne ;)
bossmen - 2018-07-07, 19:46

Mam jeszcze jedno pytanie,bo mamy na firmie renault trafic z oprogramowaniem 5.2.8 ,czy tym sposobem z tego postu moge zrobić od razu aktualizację do 6.0.4 i całą procedure uwolnienia?
jas_pik - 2018-07-07, 19:57

Tym spsobem nie bo uwalisz. Masz sprzet MNEvolution a temat dotyczy MN1 .To sa rózne urzadzenia i nie wolno pomieszać softu.
Niestety ktoś mi się włamał na chomika i uwolnienie MNEvo już tam wyparowało.
Nie mam żadnych kopi tego uwolnienia.
Zaprszam do kontaktu na PM/FB

bossmen - 2018-07-07, 20:32

Skoro tak to chyba nie będę ryzykował uwalenia sprzętu bo nie mój,a płacić za naprawe lub wymianę nie bardzo mi sie uśmiecha.
jas_pik - 2018-07-16, 23:33

W zwiazku z włamaniem na moje konto z plikami na serwerze MEGA pliki zostały usuniete z serwera.
Jesli ktoś jest jeszcze zainteresowany uwolnieniem pozostaje bezpośredni kontakt poprzez PM

ss77 - 2018-10-11, 16:07
Temat postu: MN1
MN1 4.06 dboot1.4 problem mam taki że często ekran zostaje na logo reno i dalej nie idzie I NIE WŁĄCZA SIĘ radio/navi itd.
nieraz udaje się że radio włączy się normalnie (wiem wcześnie bo wtedy wyświetla mi na ekranie z logiem dboot1,4)
co by tu zrobić?

jas_pik - 2018-10-11, 16:54

Wejdź w Windows i zrób czyszczenie StorageCard2 oraz za pomoca narzędzi Windows zrób skanowanie wszystkich partycji
ss77 - 2018-10-11, 16:56

tylko jak zrobić to czyszczenie?
Krzysztof K. - 2018-11-04, 22:19

Witam,właśnie stałem się użytkownikiem dacii lodgy 2013,sprowadzona z belgii,więc mapy Polski nie ma.Proszę o pomoc jak ugryżć to,jestem laikiem w tym temacie i widzę po przestudiowaniu wątku na forumtroszkę czarna magia.Prośba do jas_pik o pomoc.Pozdrawiam
dudu$ - 2018-11-04, 22:42

warto poczytać :

http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12427

Pozdrawiam

jurek_kiler - 2019-01-10, 12:20

mam zaktualizowaną wersję 4.1.0
czy mogę użyć tego uwolnienia?

shrek - 2019-01-10, 12:22

Musisz dzwignac do 4.0.6
jurek_kiler - 2019-01-10, 12:26

shrek napisał/a:
Musisz dzwignac do 4.0.6

a gdzie znajdę downgrade ?

jozef969 - 2019-01-11, 20:34

Ja myślę że 4.1.0 to jest nowsza wersja do 4.0.6 i może być problem gdzieś na forum było ostrzeżenie by nieaktualność .
jurek_kiler - 2019-01-12, 11:08

czyli wgrać navigation_restore_fat32 ?
shrek - 2019-01-12, 17:34

Odezwij sie do jas_pik na PW to napewno cos ci doradzi.
wulpes - 2019-12-11, 23:07
Temat postu: MN1 4.0.6 problem uwolnienia
Wiem, ze odgrzewam stare kotlety, ale problem mam z uwolnieniem MN1 4.0.6. Dacia 2015 soft był 4.0.3, aktualizacja do 4.0.6, „dboot poszło bez problemu natomiast problem jest z securesystem. Po wgraniu securesystem robi sie restart i wisi na logo Dacia. Musze odlaczyc akumulator zeby wstal na nogi. Nie uruchamia mi sie okno windowsa przy logo startowym. Cos robie nie tak?
jas_pik - 2019-12-11, 23:39

Jesli działa dBoot to wrzuć jakąś poprawną kpię plików
cloud - 2020-06-09, 08:28

https://easyupload.io/z02ed9

wszystko w 1 paczce

MarioWlkp - 2020-07-16, 20:06
Temat postu: Mapa Polski/aktualizacja z lipca 2020r.
Witam .Otrzymałem informacje od Dacii że pojawiła się aktualizacja na MN z lipca 2020 roku.
Czy można już ją gdzieś pobrać za free?

Pozdrawiam.

Dymek - 2020-07-20, 08:26
Temat postu: Re: Mapa Polski/aktualizacja z lipca 2020r.
Pytanie nie w tym wątku!
MarioWlkp napisał/a:
Witam .Otrzymałem informacje od Dacii że pojawiła się aktualizacja na MN z lipca 2020 roku...

Mają dobry marketing... U nich aktualizacja z lipca nie oznacza wcale map z lipca. Zapewne wrzucili dopiero 2019Q4... W ogóle jedyna europejska aktualizacja z 2020r dla MediaNav, to jak na razie chyba tylko Węgry.

labik - 2023-09-08, 09:33

Mam dwa pytania.
Dawno temu robiłem te nawigacje.
Teraz sąsiad mnie poprosił o aktualizację i jakoś utknąłem.

Mam wersje 4.0.3 uwolnioną, próbuje zaktualizować do 4.0.6 ale po zatwierdzeniu aktualizacji jest komunikat że aktualizacja w toku ...... ale pasek postępu wogóle się nie przesówa.

Dwa.
Bez aktualizacji na wersji 4.0.3 zabijam proces nngnavi.exe kasuje stare mapy, wgrywam nowe z USB jednak po ponownym właczeniu radia ponownie mam stare mapy na dysku.
Cos tam się jeszcze robiło dodatkowo aby były nowe mapy ?
Prosze przypomnijcie bo nie bardzo pamiętam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group