DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Automatyczne blokowanie zamków w czasie jazdy

tomaszgebala - 2008-10-02, 23:33
Temat postu: Automatyczne blokowanie zamków w czasie jazdy
czy w Loganie można jakoś ustawić opcję automatycznego blokowania się CZ po np. ruszeniu, tak jak to jest np. w Renault ???
laisar - 2008-10-02, 23:59

Samodzielnie - nie. A ASO nie chce.
Yoda - 2008-10-03, 00:03
Temat postu: Re: samoblokowanie się drzwi
tomaszgebala napisał/a:
czy w Loganie można jakoś ustawić opcję automatycznego blokowania się CZ po np. ruszeniu, tak jak to jest np. w Renault ???
Jak masz alarm 3998, to tak, w dodatku na 2 sposoby:
1. gdy nie masz podłączonego odpowiedniego kabelka - alarm nie wie kiedy ruszasz. Wówczas można zrobić tak, że CZ zamyka się 5 sekund po włączeniu zapłonu.
2. gdy masz podłączony rzeczony kabelek, CZ zamyka się po rozpoczęciu jazdy.
Moim zdaniem są małe szanse na sposób 2.

Jak to zrobić opisałem tutaj.

jackthenight - 2008-10-04, 10:13
Temat postu: Re: samoblokowanie się drzwi
Yoda napisał/a:
tomaszgebala napisał/a:
czy w Loganie można jakoś ustawić opcję automatycznego blokowania się CZ po np. ruszeniu, tak jak to jest np. w Renault ???
Jak masz alarm 3998, to tak, w dodatku na 2 sposoby:
1. gdy nie masz podłączonego odpowiedniego kabelka - alarm nie wie kiedy ruszasz. Wówczas można zrobić tak, że CZ zamyka się 5 sekund po włączeniu zapłonu.
2. gdy masz podłączony rzeczony kabelek, CZ zamyka się po rozpoczęciu jazdy.
Moim zdaniem są małe szanse na sposób 2.

Jak to zrobić opisałem tutaj.


pkt. 2 można zrobić i to dość prosto - przynajmniej teoretycznie.

Kabel od prędkości w alarmie to : różowo-czarny (przynajmniej tak wynika ze schematów)

Należy go podłączyć do czarnego złącza ECH1 pin A6 w module zespolonym auta.

Później włączyć alarmie funkcje 3.4 i wyłączyć funkcję 3.5

Postaram się to zrobić , to napiszę czy działa.

GeRRaD - 2008-10-04, 10:53

........a bez alarmu da się w jakiś prosty sposób :?: (oprócz wciskania przycisku na konsoli :-P )
borys - 2008-11-23, 10:44
Temat postu: Centralny zamek, poduszki, wypadek...
Znajomemu w Renault zamykaj sie drzwi automatycznie zaraz po ruszeniu z miejsca.
Ja wtedy krzycze na niego aby natychmiast otworzyl wzystkie drzwi, bo jak nie to ja wysiadam.
Na pytanie dlaczego - wytumaczylem mu:
w przypadku kolizji z utrata przytomnosci nikt nie bedzie wstanie wyciagnac cie z palacego sie (nie daj Boze) auta !

mter - 2008-11-23, 12:03

po kolizji wszystkie drzwi otwierają się automatycznie
laisar - 2008-11-23, 12:22

Tzn? Po wystrzale poduszek czy jakoś inaczej komp rozpoznaje?
Marcin - 2008-11-23, 14:45

laisar napisał/a:
Tzn? Po wystrzale poduszek czy jakoś inaczej komp rozpoznaje?

W grupie VAG jest tak jak mowisz, wiec pewnie w Renault podobnie. Po wystrzale poduszek powinny odryglowac sie zamki, oraz wlaczyc swiatla awaryjne. Ma to swoja wade, bo przeciez nie zawsze poduszki musza wystrzelic (np. przy dachowaniu) :-/

borys - 2008-11-23, 22:56

Mój poprzedni Logan (Sedan 2005) poszedł na złomowisko wraz z nienaruszonymi poduszkami.
Uderzenie po przekątnej od tyłu.
Strefa zgniotu zatrzymana tuż za przednimi siedzeniami.
Nie snujcie mi bzdurnych opowieści o tym co "powinno" zadziałać po kolizji !!!

laisar - 2008-11-23, 23:31

Cytat:
Mój poprzedni Logan (Sedan 2005) poszedł na złomowisko wraz z nienaruszonymi poduszkami.
Uderzenie po przekątnej od tyłu.
Strefa zgniotu zatrzymana tuż za przednimi siedzeniami.
Nie snujcie mi bzdurnych opowieści o tym co "powinno" zadziałać po kolizji !!!

One nie są bzdurne - zawsze jest jakiś margines, kiedy technika zawodzi i dobrze jest wiedzieć różne rzeczy: np ja nie wiedziałem o tym patencie, chociaż nie zmieni to raczej faktu, że zazwyczaj nie zamykam się od środka.

Inna rzecz, że jeśli u Ciebie poduchy przy takim wypadku nie wystrzeliły, to ja bym sprawę drążył - dlaczego? I nie chodzi wcale o to, czy w tym konkretnym przypadku by coś pomogły - tylko czy w ogóle działały...

KaS602 - 2008-11-23, 23:52

laisar napisał/a:
One nie są bzdurne - zawsze jest jakiś margines, kiedy technika zawodzi i dobrze jest wiedzieć różne rzeczy: np ja nie wiedziałem o tym patencie, chociaż nie zmieni to raczej faktu, że zazwyczaj nie zamykam się od środka

W Loganach ten patent z centralnym zamkiem otwierajacym sie po kolizji nie dziala bo go nie ma. Nawet w instrukcji o tym jest napisane i jest wyraznie zaznaczone.
laisar napisał/a:
Inna rzecz, że jeśli u Ciebie poduchy przy takim wypadku nie wystrzeliły, to ja bym sprawę drążył - dlaczego? I nie chodzi wcale o to, czy w tym konkretnym przypadku by coś pomogły - tylko czy w ogóle działały...

Poduchy czolowe przy uderzeniu w tyl nigdy nie zadzaialaja, bo jest nie ten kierunek przeciazenia.

laisar - 2008-11-24, 00:31

Cytat:
W Loganach ten patent z centralnym zamkiem otwierajacym sie po kolizji nie dziala bo go nie ma. Nawet w instrukcji o tym jest napisane i jest wyraznie zaznaczone.

W mojej nie ma - jest tylko uwaga, że "w razie wypadku zablokowane drzwi mogą stanowić utrudnienie dla ratowników". Ani słowa o pozostawaniu zablokowanymi czy odblokowywaniu.

Cytat:
Poduchy czolowe przy uderzeniu w tyl nigdy nie zadzaialaja, bo jest nie ten kierunek przeciazenia.

Racja - i to akurat rzeczywiście jest napisane w instrukcji :oops: (: Tylko przy uderzeniu czołowym albo... od dołu (((:

KaS602 - 2008-11-24, 10:05

laisar napisał/a:
w razie wypadku zablokowane drzwi mogą stanowić utrudnienie dla ratowników

No wlasnie o tym pisalem, dla mnie to jest jednoznaczne. Jesli sam po wypadku je otworzysz, to zamkniete (centralnym zamkiem) drzwi nie musza stanowic utrudnienia, ale jesli nie bedziesz w stanie ich otworzyc to moga satnowic utrudnienie dla ratownikow. Oby nikt nie musial sie o tym przekonywac...
laisar napisał/a:
Tylko przy uderzeniu czołowym albo... od dołu

No bo po co czolowa poducha przy uderzeniu w tyl... ? :)

laisar - 2008-11-24, 10:19

Jak dla mnie - zdecydowanie niejednoznaczne jeśli chodzi o związek odpalania poduch z awaryjnym odblokowywaniem zamków. Nie wiem, jak jest w Loganie, ale równie dobrze można przecież odczytać to ostrzeżenie jako warunkowe - że ponieważ w pewnego rodzaju wypadkach (np dachowanie) poduchy nie strzelają (co wiadomo z innego miejsca instrukcji), to i zamki się nie odryglowują...

O, nawet jest jeden argument z tym przypuszczeniem - automatyczne blokowanie zamków powyżej pewnej prędkości: przecież gdyby nie otwierałyby się równie automatycznie w przypadku poważnego (czytaj: z uruchomieniem poduszek) wypadku, to byłoby to kompletnie bez sensu...

Aczkolwiek kolejnym wyjaśnieniem mogłoby być z kolei po prostu powiązanie obecności tych funkcji ze sobą - albo obie, albo żadna. Tylko że jakoś wydaje mi się to nazbyt skomplikowane podejście do tematu.

W sumie sprawa jest ciekawa i ważna, więc warta wyjaśnienia - zaraz zapytam u źródła i naskrobię coś do Renault (:

KaS602 - 2008-11-24, 10:40

laisar napisał/a:
albo obie, albo żadna

W Renowkach (przynajmniej tych nowszych - Clio III, Megane II, Laguna II, jak jest w starszych nie wiem) sa obie, w Dacii nie ma zadnej. Jesli w Reno zamek sam sie blokuje po ruszeniu to i sam sie odblokuje po kolizji.
W Dacii centralny zamek jest sterowany recznie.

laisar - 2008-11-24, 10:53

No kiedy właśnie istnieją Logany z automatycznym blokowaniem zamków powyżej pewnej prędkości! Nie pamiętam, czy ktokolwiek u nas się chwalił, ale na pewno czytałem o tym na zagranicznych forach. I oczywiście wiadomo, że modele dla różnych krajów się różnią, ale tu chyba rozmawiamy tak trochę abstrakcyjnie... (;
aaryt - 2008-11-24, 10:55

w moim (FR) nie ma
Marcin - 2008-11-24, 12:31

Sprawdzilem z ciekawosci jak wyglada sprawa w instrukcji od mojej Ibizy i pisza w niej, ze w razie kolizji w ktorej uruchomia sie poduszki centralny zamek odblokuje sie sam. Takze chyba w Dacii rzeczywiscie nie dziala to odblokowanie centralnego zamka :-/ Swoja droga nie wiem co to za problem (w tym przypadku dla Dacii), aby zaprogramowac sterownik tak by przy kolizji wyslal impuls do centralnego zamka by sie otworzyl. Przeciez tutaj chodzi o bezpieczenstwo :-|
laisar - 2008-11-24, 14:02

Też nie wiem co to za problem - faktycznie wygląda na coś prostego: wystarczyłby chyba zwykły dodatkowy kabelek?...

A że w Loganie nie ma, to już prawie (; pewne:

vocea.clientului@daciagroup.com napisał/a:
Reffering to you're request we inform you that the Dacia Logan doesn't have the system that you mention. In this situation that you mentioned in a Dacia Logan in case of an impcat the airbags will activate and the dors will stay as the driver set them before the impact (locked or unlocked).


* * *
borys, umknęło Ci chyba moje pytanie, a jestem bardzo ciekawe odpowiedzi:

laisar napisał/a:
borys napisał/a:
Problem w tym ze zawsze po odpalenu auta otwieralem lekko ktores okno bojac sie aby mi sie czasem automatycznie nie zamknely drzwi gdy jestem na zewnatrz.

Hmm... a dlaczego miałyby się zamknąć same? Przecież robi się tak chyba tylko po nieotworzeniu żadnych z drzwi po odblokowaniu zamków z pilota, albo - w niektórych egzemplarzach - po osiągnięciu jakiejś minimalnej prędkości (30km/godz, zdaje się).

laisar - 2008-11-24, 18:09

Cytat:
...prawie (; pewne

No więc właśnie <:
kontakt.klient@renault.com.pl napisał/a:
W odpowiedzi na Pana e-mail uprzejmie informuję, iż w przypadku uderzenia wykrytego przez moduł sterujący poduszkami powietrznymi oraz w przypadku uszkodzenia modułu następuje automatyczne odblokowanie zamków drzwi.


To teraz czekamy na wynik konfrontacji...

jurek - 2008-11-24, 18:23

w thalii można włączać i wyłączać blokowanie drzwi powyżej chyba 20km/h przyciskiem w kabinie. pozdr
laisar - 2008-11-24, 18:29

Podobno w niektórych egzemplarzach Daćki też...
GeRRaD - 2008-11-25, 20:31

Z tego co wiem to Renault pomimo zablokowania centralnego- drzwi można otworzyć od wewnątrz więc w razie wypadku służby ratunkowe zbiją szybkę i już :-D
Mamert - 2008-11-25, 22:49

GeRRaD napisał/a:
Z tego co wiem to Renault pomimo zablokowania centralnego- drzwi można otworzyć od wewnątrz więc w razie wypadku służby ratunkowe zbiją szybkę i już :-D

No właśnie, zwłaszcza że jak nie możemy sami wyjść z samochodu to przeważnie strażacy w ramach dodatkowych ćwiczeń potną auto w kawałki.

slk84 - 2008-11-29, 11:17

A spróbujcie przytrzymać przez ok.10-15 sek. przycisk od central zamka na desce rozdzielczej aż do usłyszenia "piknięcia":) wydaje mi się, że powinno Wam to działać jak w Renault.
laisar - 2008-11-29, 11:32

Sprawdzane - chyba u nikogo nie zadziałało.
laisar - 2008-12-03, 00:40

Cytat:
To teraz czekamy na wynik konfrontacji

Rumuni albo spasowali, albo zajmuje im to dużo czasu (; ale za to polska obsługa klienta się stara:

Cytat:
W odpowiedzi na Pana e-mail uprzejmie informuję, iż przy udzielaniu Panu odpowiedzi posłużyliśmy się otrzymanymi niedawno materiałami dotyczącymi Dacii Sandero i Nowej Dacii Logan. Prosimy więc o informację jakiego modelu Dacii dotyczyło Pana zapytanie, prosimy też o podanie numeru nadwozia samochodu, jeśli Pana zapytanie dotyczy posiadanego przez Pana auta. Otrzymane od Pana dane auta pozwolą nam na dokładne sprawdzenie czy w danym aucie występuje system, o który Pan pytał.


Wysłałem więc i:

Cytat:
Uprzejmie informuję, iż w celu wyjaśnienia sprawy dotyczącej Pańskiego samochodu Dacia Logan o numerze VIN ### przekazaliśmy zapytanie do działu technicznego Dacia w Rumunii. Prosimy więc Pana o cierpliwość, skontaktujemy się z Panem, gdy tylko otrzymamy informacje niezbędne do ustosunkowania się do Pana korsspondencji.


Poprosiłem też o w miarę możliwości informacje ogólne - daty, modele, wersje czy serie produkcyjne w taki sposób (nie)wyposażone.

No to czekamy...

loganik - 2008-12-03, 14:38

Sprawdziłem w czasie jazdy, przyciskiem mogę zamykać i otwierać blokadę drzwi niezależnie od prędkości auta. Po zamknięciu wszystkie drzwi można otworzyć od środka /także w czasie jazdy :mrgreen: / Mam alarm fabryczny 7897.

Loganik

laisar - 2008-12-03, 14:49

Loganik, to działa (powinno) u wszystkich, chodzi bardziej o (dez)aktywowanie opcji automatycznego zamykania po przekroczeniu pewnej prędkości.

(A w sprawie z korespondencji o odblokowywanie zamków po wystrzale poduch).

jackthenight - 2008-12-03, 14:50

loganik napisał/a:
Sprawdziłem w czasie jazdy, przyciskiem mogę zamykać i otwierać blokadę drzwi niezależnie od prędkości auta. Po zamknięciu wszystkie drzwi można otworzyć od środka /także w czasie jazdy :mrgreen: / Mam alarm fabryczny 7897.

Loganik


Ale to Loganik chodzi o to aby drzwi same się zamykały przy osiągnięciu prędkości 30 km/h oraz same otwierały kiedy wyłączysz stacyjkę.

laisar - 2008-12-03, 14:57

Cytat:
drzwi same się [...] otwierały kiedy wyłączysz stacyjkę.

Ej, chyba nie...

loganik - 2008-12-03, 15:14

Nie odblokują się po wyjęciu kluczyka :-(
thoms - 2008-12-03, 15:55

loganik napisał/a:
Sprawdziłem w czasie jazdy, przyciskiem mogę zamykać i otwierać blokadę drzwi niezależnie od prędkości auta. Po zamknięciu wszystkie drzwi można otworzyć od środka /także w czasie jazdy :mrgreen: / Mam alarm fabryczny 7897.

Loganik


w moim egzemplarzu można blokować i odblokowywać drzwi oraz bagażnik przyciskiem z konsoli. ale jak nie odblokuję to tył nie wysiądzie z samochodu. przednie drzwi otwierają się niezależnie od blokady.

jackthenight - 2008-12-03, 19:55

thoms napisał/a:
ale jak nie odblokuję to tył nie wysiądzie z samochodu.


To jest normalne. W każdym aucie chyba tak jest.
To też jakieś zabezpieczenie przed urwisami dziećmi.

Jeszcze jest jedna blokada przed dziećmi , że nawet jak odblokujesz drzwi i w tylnych będzie dzyndzel u góry to i tak z wewnątrz nie otworzy się drzwi tylko z zewnątrz można.
Dodatkowa blokada przed dziećmi.
Jak się otworzy drzwi to w drzwiach poniżej zamka jest taka dzwignia, kiedy przesuniesz ją w drugą pozycję to włączysz dodatkową blokadę przed urwisami.

jackthenight - 2008-12-03, 19:56

laisar napisał/a:
Cytat:
drzwi same się [...] otwierały kiedy wyłączysz stacyjkę.

Ej, chyba nie...


Oki, nie znam tej funkcji. Sądziłem że jest podobna jak w alarmie Cobra 3998.
Tam jak wyłączysz stacyjkę to drzwi alarm otwiera.

slk84 - 2008-12-04, 21:26

Dziś sprawdzałem to w swoim Clio III, zamki blokują się zaraz po ruszeniu, przy prędkości 5 max. 10 km/h. Zamki odblokowują się po pociągnięciu klamki wewnętrznej
laisar - 2008-12-10, 23:40

Źródła oficjalne póki co milczą, za to testy użytkowników ujawniły fakt następujący: w MCV-ce Ph2 drzwi faktycznie ryglują się automatycznie powyżej prędkości 7km/godz. ( http://www.dacialoganmcv.nl/?p=2416 , tuż nad drugim zestawem zdjęć).

Co prawda brak informacji nt możliwości wyłączenia tej funkcji dłuższym przytrzymaniem klawisza zamka centralnego na konsoli, ale przypuszczam, że też działa.

Sweeper - 2008-12-20, 13:02

blokada automatyczna drzwi po ruszeniu jest uruchamiana powyżej 6 km/h na godzinę bez względu na kierunek jazdy
drzwi odblokowują się po pociągnięciu za wewnetrzną klamkę lub naciśnięciu przycisku na konsoli
podczas wypadku są automatycznie odblokowywane wraz z odpaleniem poduch - nie ważne czy to będą czołowe, boczne czy kurtyny

funkcja automatycznej blokady może być aktywowana/deaktywowana bez konieczności wizyty w ASO (za pomocą przycisku blokady drzwi na konsoli)

tak działa to w Renault :)
a Daćka Logan ph I i Logan MCV ph I takich opcji nie miała

Mariusz - 2009-01-04, 12:16
Temat postu: Automatyczne zamykanie drzwi
jackthenight napisał/a:
Po za tym zamierzam zamontować : czujniki parkowania oraz automatyczne zamykanie drzwi przy prędkości powyżej 20km/h wykorzystując alarm Cobrę

Kto Ci to założy serwis?I ile to będzie kosztowało?

jackthenight - 2009-01-04, 12:35

Serwis ? Wypluj to słowo, serwis to złoooo, pracują tam ludzie
po krótkich kursach lub też nie, którzy dopiero na twoim/moim aucie się uczą :)
A ja dziękuję aby moje auto było królikiem doświadczalnym.

Przy takich prostych sprawach prace wykonuje samodzielnie.

Koszt to tylko czujniki parkowania - http://allegro.pl/item515...ganiem_dzw.html

Automatyczne zamykanie drzwi przy alarmie Cobra to tylko dolutowanie jednego kabla z diodą prostowniczą 1A do sygnału prędkości auta i włączenie dwóch opcji w alarmie.

Robocizna - 0 zł.

Mariusz - 2009-01-04, 13:33

Nie boisz się że stracisz gwarancję?
jackthenight - 2009-01-04, 13:39

A dlaczego miałbym stracić gwarancję?
Na nic nie stracę gwarancji, no może jedynie na tylny zderzak, ale również nie będą się czepiać tych otworów.

Mariusz - 2009-01-04, 17:34

Nie wiem tak tylko pytam. Jeśli nie traci się gwarancji to narobiłeś mi apetytu :mrgreen:
jackthenight - 2009-01-04, 18:06

Mariusz napisał/a:

Nie wiem tak tylko pytam.Jśli nie traci się gwarancji to narobiłeś mi apetytu :mrgreen:


hihi, ciebie to jeszcze chlapacze czekają :)

Mariusz - 2009-01-04, 20:44

jackthenight napisał/a:
Mariusz napisał/a:

Nie wiem tak tylko pytam.Jśli nie traci się gwarancji to narobiłeś mi apetytu :mrgreen:


hihi, ciebie to jeszcze chlapacze czekają :)

Nas Jacku nas!!!!!!!!!! :-P :lol:

Yoda - 2009-01-04, 22:53

jackthenight napisał/a:
[...]Po za tym zamierzam zamontować : czujniki parkowania, oraz automatyczne zamykanie drzwi przy prędkości powyżej 20km/h wykorzystując alarm Cobrę,

Czujnik parkowania - dobry wybór. To była pierwsza rzecz jaką zamontowałem u siebie.
Co do automatycznego zamykania - do tego potrzebne jest dodatkowe połączenie (i raczej będziesz musiał zrobić je samodzielnie) - prościej ustawić to na czas kilka sekund po przekręceniu kluczyka - jak opisywałem kiedyś na forum.

jackthenight - 2009-01-04, 23:22

Yoda napisał/a:
jackthenight napisał/a:
[...]Po za tym zamierzam zamontować : czujniki parkowania, oraz automatyczne zamykanie drzwi przy prędkości powyżej 20km/h wykorzystując alarm Cobrę,

Czujnik parkowania - dobry wybór. To była pierwsza rzecz jaką zamontowałem u siebie.
Co do automatycznego zamykania - do tego potrzebne jest dodatkowe połączenie (i raczej będziesz musiał zrobić je samodzielnie) - prościej ustawić to na czas kilka sekund po przekręceniu kluczyka - jak opisywałem kiedyś na forum.


Co do automatycznego :
Tak wiem, podłączyć jeden kabel od alarmu do A6 w EH1.


Co do czasu :
A z tym czasem to nie pasuje mi, bo po przekręceniu kluczyka od razu zamykają się drzwi. No może po sekundzie.
Gdyby zamykały się po 10 sekundach to oki, ale nie można ustawiać czasu po jakim
mają zamykać się drzwi. Chyba że czegoś nie wiem Yoda ?

Yoda - 2009-01-05, 00:40

jackthenight napisał/a:
[...]Co do czasu :
A z tym czasem to nie pasuje mi, bo po przekręceniu kluczyka od razu zamykają się drzwi. No może po sekundzie.
Gdyby zamykały się po 10 sekundach to oki, ale nie można ustawiać czasu po jakim
mają zamykać się drzwi. Chyba że czegoś nie wiem Yoda ?

Jest to 5 sekund. I ze wszystkim "zdanżam" na czas, proszę pana (- "zdążam" - no właśnie i pan "zdanża" ;-) ):
- włączam stacyjkę
- gaśnie czerwona kontrolka od immobilizera (ważne !)
- gasną żółte kontrolki poduszek
- uruchamiam silnik
- zamykają się zamki

Do moderatora - nieco zdryfowaliśmy od tematu spryskiwaczy - czy można wydzielić nowy wątek ?

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2009-01-05, 00:59 ]
Mówisz i masz [; - ale zasadniczo lepiej po prostu się trzymać jednego tematu dyskusji, a do innego założyć nowy wątek...

I ciąć - RŻNĄĆ! (((: - cytaty.

jackthenight - 2009-01-05, 15:53

Mariusz napisał/a:

Nas Jacku nas!!!!!!!!!! :-P :lol:


Pewnie że nas :) Masz teraz garaż, skombinuj ogrzewanie jeszcze i już możemy działać.

Mariusz - 2009-01-05, 18:38

jackthenight napisał/a:
Mariusz napisał/a:

Nas Jacku nas!!!!!!!!!! :-P :lol:


Pewnie że nas :) Masz teraz garaż, skombinuj ogrzewanie jeszcze i już możemy działać.

Nie ma problemu!!! :mrgreen:

kier - 2009-01-25, 17:42
Temat postu: Jaki jest sens automatu zamykającego drzwi po ruszeniu?
Jak w temacie. Ostatnie otworzyłem instrukcję Dacii i zastanawiałem nad sensem istnienia takiego automatu. Niestety nie widze zastosowania takiego automatu który powyzej 7 km/h zamyka drzwi, a ponizej tej prędkosci otwiera.

To przed niczym nie zabezpiecza w zasadzie :D
Chyba, ze czegos tu nie rozumiem :>

--
pozdrawiam
kierek

jackthenight - 2009-01-25, 17:49

W Dacii ten automat nie działa.

Ale ogólnie jest świetny, ponieważ zamyka drzwi tak jak piszesz po przekroczeniu 7 km/h.
Natomiast z otwieraniem nie jest tak jak piszesz. Nie wiem dokładnie ale otwierają się drzwi albo wtedy jak już wyłączysz stacyjkę albo w ogóle się automatem drzwi nie otwierają.

slk84 - 2009-01-25, 19:30

Drzwi otwierają się automatycznie wszystkie! po pociągnięciu którejkolwiek klamki wewnętrznej.
Mariusz - 2009-01-25, 19:54

No to fatalnie bo po wypadku kiedy pasażerowie są nie przytomni będzie problem z dostaniem się do nich
wox - 2009-01-25, 20:01

Było już to "wałkowane" - jeżeli w aucie już coś takiego jest, to w razie wypadku drzwi są otwierane.
Mariusz - 2009-01-25, 20:11

wox napisał/a:
Było już to "wałkowane" - jeżeli w aucie już coś takiego jest, to w razie wypadku drzwi są otwierane.

Przez straż pożarną :-D

KaS602 - 2009-01-25, 21:41

kier napisał/a:
zastanawiałem nad sensem istnienia takiego automatu

Bedziesz sie zastanawial nad jego sensem do czasu, kiedy ktos Ci ukradnie cos z przedniego fotela lub z bagaznika na czerownym swietle... :)

Mariusz napisał/a:
Przez straż pożarną

Nie. Otwierane sa przez ten sam automat, ktory je zamknal. Jak dobrze pamietam zapis w instrukcji Clio III ma to zwiazek z odpaleniem airbag'ow.

paweloo97 - 2009-01-26, 07:35

w 307-ce fajnie to działa- blokuje powyżej 10 km/h, poten jedną klamką odblokujesz a czasem jak ci system np. z zewnątrz nie pozwoli wyjść to jest przycisk c.zamka na tablicy rozdzielczej, zresztą w paru innych aautach widziałem podobne
slk84 - 2009-01-26, 09:11

paweloo97 napisał/a:
w 307-ce fajnie to działa- blokuje powyżej 10 km/h, poten jedną klamką odblokujesz a czasem jak ci system np. z zewnątrz nie pozwoli wyjść to jest przycisk c.zamka na tablicy rozdzielczej, zresztą w paru innych aautach widziałem podobne


Jak już pisałem wyżej w Renault działa to identycznie!!

laisar - 2009-02-17, 12:40

Serialu zamkowo-poduszkowego ciąg dalszy:

Renault Polska napisał/a:
W odpowiedzi na Pana e-mail uprzejmie informujemy, iż otrzymaliśmy odpowiedź na Pana zapytanie z centrali Daci w Rumunii - potwierdzamy, że rzeczywiście samochody Dacia Logan nie posiadaja funkcji automatycznego odblokowywania zamków drzwi w momencie zaistnienia wypadku i uruchomienia poduszek powietrznych. Przepraszamy więc, za wcześniejszą, błędną informację w tej sprawie.



laisar napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź - ale jak rozumiem, pomyłka dotyczyła tylko starszych modeli (w tym i mojego przypadku), natomiast w Nowym Loganie i Sandero zgodnie z wcześniejszą informacją jednak następuje odblokowanie?



Renault Polska napisał/a:
Na wstępie chciałabym przeprosić Pana za tak długi czas oczekiwania na informacje z naszej strony. Jest to spowodowane tym, że do centrali Dacii w Rumunii przekazaliśmy prośbę o potwierdzenie informacji, że wszystkie aktualnie oferowane modele Dacii są wyposażone w funkcję automatycznego odblokowywania zamków drzwi w momencie zaistnienia wypadku i uruchomienia poduszek powietrznych. Chcemy uzyskać kompleksową informację, aby w przyszłości uniknąć podobnych pomyłek do tej, która nastąpiła przy odpowiedzi na Pana pierwsze zapytanie. Proszę więc o cierpliwość, gdyż nie wiemy kiedy otrzymamy informację z centrali Dacii w Rumunii.



I znów czekamy [:

laisar - 2009-02-20, 13:56

...a w międzyczasie przekopałem trochę różnych miejsc i żeby nastąpiło odblokowanie zamków po wystrzale poduch, to od strony technicznej wygląda to chyba tak:

1) musi istnieć połączenie pomiędzy komputerem sterującym poduchami (element nr 756 na schematach elektrycznych, pin nr 27), a "komputerem centralnym" - modułem zespolonym kabiny, czyli tzw UCH (element nr 645 na schematach elektrycznych, czarne złącze EH1, wtyk zielony B, pin nr 23); Oznaczenie ścieżki połączenia: 60BR.

2) musi zostać zmienione opcja w ustawieniach UCH: "obecność połączenia airbag-UCH (z CAR)" na "TAK" (być może brzmi to jakoś inaczej, tłumaczę z francuskiego (; ); czy ta opcja jest we wszystkich wersjach oprogramowania UCH - nie wiem na pewno, ale wygląda na to, że powinna;

3) "CAR" powyżej oznacza system automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu i być może także musi zostać uaktywniony.


Być może są jeszcze konieczne jakieś inne warunki do spełnienia, ale dla serwisu rozgryzienie tego nie powinno być żadnym problem - wystarczy porównać egzemplarze na pewno bez powyższych ustawień z nowszymi w nie wyposażonymi (jak wspomniano wcześniej).

Darciu2 - 2009-03-10, 22:25
Temat postu: autoblokowanie drzwi po ruszeniu
Zgodnie z instrukcją można ustawić komputer tak aby drzwi blokowały się po osiągnięciu 7 km/h, niestety mi to nie działa. Czy ktoś to rozgryzł?
laisar - 2009-03-10, 22:49

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1410
KaS602 - 2009-03-10, 22:49

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1410
corgan75 - 2010-03-06, 11:19

czytając wasze posty to u mnie jest coś nie tak. jak zamkne się od środka to tylnych drzwi niestety nie da się otworzyć. wydaje mi się to nie normalne bo raczej powinno sie dać to zrobić.
jackthenight - 2010-03-06, 11:40

corgan masz przestawiony przełącznik blokowania drzwi tylnych przed otwieraniem ich od wewnątrz ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

W swojej instrukcji obsługi auta na stronie : 1.5 (Blokowanie zamków drzwi) masz to wszystko wyjaśnione.

corgan75 - 2010-03-06, 12:23

Ale ja nie mam włączonej blokady drzwi dla bezpieczeństwa dzieci. Mi chodzi o to że gdy zablokuje drzwi od środka centralnym zamkiem to przednie się otwierają a tylne nie a gdy nie zamknę się centralnym to wszystkie drzwi otwierają się normalnie.
jackthenight - 2010-03-06, 12:32

To jest całkowicie normalne.
Od wewnątrz można tylko w przednich drzwiach odblokować zamek- czyli pociągnięcie za klamkę od wewnątrz auta podnosi dzyndzel zamka.

W każdym aucie chyba tak jest.

gigi303 - 2010-03-06, 17:52

potwierdzam tak jest w każdym aucie :mrgreen:
laisar - 2010-03-23, 14:56

Na francuskim forum pojawił się instruktaż dotyczący montażu opcji samoblokowania drzwi po ruszeniu: http://www.forum-auto.com...a/sujet3013.htm
Darciu2 - 2010-08-14, 14:44
Temat postu: samoblokowanie
Wracam do tematu, pytanie do Jackthenight, czy jest możliwośc ustawienia tego przez ddt 2000? Czy konieczne jest jeszcze jakieś kabelkowe dodatkowe szaleństwo?
jackthenight - 2010-08-14, 18:12

Jeśli chodzi ci o automatycznie blokowanie drzwi po ruszeniu autem ?
To tak, trzeba jeden kabelek przeciągnąć oraz należy włączyć jedną opcję w ustawieniach UCH poprzez DDT2000.
Prędkość auta przy jakiej mają zamykać się drzwi jest możliwa do zmiany na inną.
Domyślnie jest to 8km/h

sleeva - 2010-11-14, 17:05

A jest blokowanie drzwi przy przekraczaniu jakiejś prędkości?
akofreda - 2010-11-14, 17:09

nie ma :cry:
PiotrWie - 2010-11-14, 18:00

Jest, tylko trzeba uaktywnić - instrukcja obsługi str 17
jackthenight - 2010-11-14, 18:38

PiotrWie w instrukcji napisali, ale czy aktywowałeś ją u siebie ?

W Sandero lub Loganie aby włączyć funkcję automatycznego zamykania drzwi należy zrobić pewne modyfikacje w aucie : należy jeden kabel dołożyć do instalacji auta oraz należy aktywować jedną opcję poprzez oprogramowanie serwisowe DDT2000.
I dopiero wtedy faktycznie działa.

PiotrWie - 2010-11-14, 20:56

jackthenight napisał/a:
PiotrWie w instrukcji napisali, ale czy aktywowałeś ją u siebie ?

W Sandero lub Loganie aby włączyć funkcję automatycznego zamykania drzwi należy zrobić pewne modyfikacje w aucie : należy jeden kabel dołożyć do instalacji auta oraz należy aktywować jedną opcję poprzez oprogramowanie serwisowe DDT2000.
I dopiero wtedy faktycznie działa.

Nie próbowałem bo nie widzę sensu tej funkcji, ale myślę że jak opisali w instrukcji to trzeba spróbować, myślę że jakby trzeba było coś modyfikować toby odsyłali do serwisu a nie opisywali jak to zrobić.

jackthenight - 2010-11-14, 21:56

PiotrWie napisał/a:
myślę że jakby trzeba było coś modyfikować toby odsyłali do serwisu a nie opisywali jak to zrobić.


Każdy z nas tak myślał, niestety instrukcję skopiowali po trochu z Renault i takie błędy się im wkradły i dziwne że jeszcze tego nie usunęli z instrukcji.
Tej funkcji nie ma w DACII.
Ja sobie ją włączyłem, ale wymaga to doprowadzenia sygnału prędkości do UCH oraz aktywowanie tej opcji w UCH poprzez program serwisowy DDT2000.

Daster - 2010-11-14, 22:25

PiotrWie napisał/a:
Jest, tylko trzeba uaktywnić - instrukcja obsługi str 17


Jakos nie ma tej informacji w Instrukcji obslugi Dustera ani na stronie 1.17, 2.17 itd
Masz jakas specjalna instrukcje?

leo - 2010-11-15, 00:48

Daster napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Jest, tylko trzeba uaktywnić - instrukcja obsługi str 17


Jakos nie ma tej informacji w Instrukcji obslugi Dustera ani na stronie 1.17, 2.17 itd
Masz jakas specjalna instrukcje?


Spróbuj otworzyć na str. 1.7 :mrgreen: - zatytułowana jest "Automatyczne blokowanie elementów otwieranych nadwozia podczas jazdy".

Instrukcja podaje, że uruchamianie tej funkcji uzależniona jest od wersji pojazdu. Na zdrowy rozum w Laureate powinna działać... trzeba spróbować.

Jarosław P - 2010-11-16, 10:33

leo napisał/a:
Daster napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Jest, tylko trzeba uaktywnić - instrukcja obsługi str 17


Jakos nie ma tej informacji w Instrukcji obslugi Dustera ani na stronie 1.17, 2.17 itd
Masz jakas specjalna instrukcje?


Spróbuj otworzyć na str. 1.7 :mrgreen: - zatytułowana jest "Automatyczne blokowanie elementów otwieranych nadwozia podczas jazdy".

Instrukcja podaje, że uruchamianie tej funkcji uzależniona jest od wersji pojazdu. Na zdrowy rozum w Laureate powinna działać... trzeba spróbować.


Mam wersję laureat i próbowałem aktywować i NIE DZIAŁA .
W tytule o aktywacji tej funkcji pisze w zależności od wersji i kraju przeznaczenia , my jesteśmy niestety nadal krajem trzeciego świata i nie dla nas takie udogodnienia. Na pewno na rynek niemiecki czy francuski takie wyposażenie jest i nie tylko takie :-(

jackthenight - 2010-11-16, 11:09

Przecież napisałem kilka postów wyżej, że w Dacii ta opcja jest nieaktywna.
Można ją aktywować dokonując naprawdę drobnej modyfikacji w aucie- jeśli ktoś jest chętny opiszę to dokładniej.
Ja u siebie mam ją włączoną i ustawiłem sobie zamykanie centralnego po przekroczeniu prędkości 40km/h ale i tak z niej nie korzystam ponieważ :

Kiedy kończę jazdę, to centralny nie otwiera już mi drzwi, a tym samym kiedy chce sięgnąć do bagażnika to muszę specjalnie otwierać centralnym bagażnik - co mnie trochę denerwowało.
Także pomimo że zrobiłem sobie tą funkcję aktywną, to i tak z niej nie korzystam - a jak chce sobie zamknąć drzwi np. w nocy jak jadę to zamykam ręcznie.

W tej automatycznej funkcji brakuje jednej rzeczy : przy wyłączaniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki centralny powinien otworzyć drzwi.
A ciekawe jak to działa w autach Renault ?

tolkiszon82 - 2010-11-16, 11:22

w Lagunie działało to tak ze po 10 kmh blokada natomiast odblokowywalo sie po pociągnieciu za wew klamke wtedy wszsytkie zamki sie otwieraly
jackthenight - 2010-11-16, 12:05

Prędkość przy jakiej ma zamykać drzwi można dowolnie zmieniać - także 10km/h czy inna to jest do ustawienia. Ja ustawiłem na 40km/h aby np. w przypadku przestawiania auta na parkingu nie blokowało mi drzwi niepotrzebnie.


Natomiast właśnie chodzi o brak czujników otwierania drzwi, które by powodowały odblokowanie wszsytkich zamków w momencie otwierania drzwi - wiadomo że kierowca i pasażer i tak wyjdzie, bo jak pociągnie za dźwignię otwierania drzwi to drzwi się kierowcy otworzą, ale pozostałe zamki są zamknięte - i wtedy właśnie np,. przy chęci dostania się do bagażnika (podobnie z tylnymi drzwiami) pojawia się mały problem, bo albo trzeba skorzystać z pilota otwierania zamków albo włożyć kluczyk do zamka bagażnika i go otworzyć - co mnie denerwowało - dlatego z tej funkcji i tak nie korzystam/.

sereq - 2010-11-16, 12:05

tolkiszon82 napisał/a:
w Lagunie działało to tak ze po 10 kmh blokada natomiast odblokowywalo sie po pociągnieciu za wew klamke wtedy wszsytkie zamki sie otwieraly


dokładnie tak samo jest w Clio III, w sumie taki bajer - już sie przyzwyczaiłem do tego, ale nie jest to moim zdaniem rzeczą niezbędną. W drugim ostatnio uzytkowanym przeze mnie aucie (Astra III) nie było możliwości automatycznej blokady i takową można było włączyć tylko naciskając przycisk.

laisar - 2010-11-18, 12:39

jackthenight napisał/a:
Tej funkcji nie ma w DACII.

A może w Dusterze jednak dali ten kabelek? Bo np w niektórych MCV-kach w Holandii czy Francji jednak był...

Daster - 2010-11-18, 14:51

jackthenight napisał/a:
No to co za problem to sprawdzić, niech któryś z kolegów posiadających Dustera sprawdzi tą funkcję automatycznego zamykania drzwi czy ją posiada czy też nie.
Sprawdzić czy jest ta funkcja zaimplementowana w Dusterze jest prosto : wystarczy włączyć zapłon i przytrzymać przycisk zamykania drzwi na konsoli środkowej przez jakieś 7 sekund - jeśli usłyszymy sygnał piiip to funkcja jest, jeśli będzie głucho to funkcji nie ma.

U mnie w Dusterze Laureate nie zadzialalo to zaklecie :-/

mausi64 - 2011-01-21, 11:02

laisar napisał/a:
Samodzielnie - nie. A ASO nie chce.


moje ASO bardzo o mnie dba, bo serwisowałam u nich moje wszystkie renówki od 1991 r. Nawet z terminem odbioru DUSTERA było dobrze - czekałam "tylko" 3 miesiące :lol: zatem zaraz napiszę maila, z zapytaniem, dlaczego moje drzwi się nie blokują i w zależności od odpowiedzi podejmę odpowiednie kroki :))))) na pewno nie zamierzam za to płacić

mausi64 - 2011-01-21, 11:03

laisar napisał/a:
Na francuskim forum pojawił się instruktaż dotyczący montażu opcji samoblokowania drzwi po ruszeniu: http://www.forum-auto.com...a/sujet3013.htm


niestety, "po francusku nie umiem, ale lubię"

to był oczywiście żart :mrgreen:

najpierw ustalę, czy ASO mi to zrobi, potem się będę dalej martwić :-?

laisar - 2011-01-21, 11:28

mausi64 napisał/a:
moje ASO bardzo o mnie dba

Swojej centrali jednakowoż raczej nie podskoczą, a magiczny napis w instrukcji "dostępne w zależności od danego rynku" praktycznie zdejmuje z nich jakąkolwiek odpowiedzialność.... No, ale walcz - a nuż akurat Ty przetrzesz szlak? (; W każdym razie - powodzenia!

mausi64 - 2011-01-21, 11:39

laisar napisał/a:
mausi64 napisał/a:
moje ASO bardzo o mnie dba

Swojej centrali jednakowoż raczej nie podskoczą, a magiczny napis w instrukcji "dostępne w zależności od danego rynku" praktycznie zdejmuje z nich jakąkolwiek odpowiedzialność.... No, ale walcz - a nuż akurat Ty przetrzesz szlak? (; W każdym razie - powodzenia!


dam znać, czy sprawa załatwiona odmownie czy pozytywnie; fajnie byłoby być pionierką hihihihi

48piotr - 2011-01-21, 11:47

Jężeli nie załatwi kobieta-to kto :?:
Powodzenia ;-)

mausi64 - 2011-01-21, 11:57

48piotr napisał/a:
Jężeli nie załatwi kobieta-to kto :?:
Powodzenia ;-)


tjaaaa... gdzie diabeł nie może, tam babę pośle :evil:
nie dziękuję, coby nie zapeszać - ale będę informować na bieżąco :mrgreen:

mausi64 - 2011-02-07, 11:12

witajcie

trochę trwało, zanim się czegoś dowiedziałam; ale nie satysfakcjonuje mnie to ani trochę; oto odpowiedź, jaką dostałam od pana, który mi sprzedał Dusterka:

" Witam Pani Anno.
Dostałem właśnie odpowiedź od serwisu że w Dacii, pomimo zapisu w instrukcji, centralny zamek nie blokuje się automatycznie. "

Ale to nic - ja się póki co nie poddaję; będę dzwonić jeszcze do szefa serwisu, który mi obiecał, że się wczyta w instrukcje; może gdzieś będzie napisane, jak to zrobić....
anyway - będę informować dalej na bieżąco :)

miłego tygodnia wszystkim i szerokości

laisar - 2011-02-07, 11:18

No przecież wiadomo jak to zrobić: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=48964#48964 - i jeżeli auto nie jest odpowiednio wyposażone, to wczytywanie się w instrukcję nic tu więcej nie da...
roboniu - 2011-03-25, 21:40
Temat postu: Automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu w Daci Duster
Czy to działa ja robiłem wszystko według instrukcji na stronie 1,7 i nic z tego, czy to działa we wszystkich wersjach moja to ambiance. Czy według instrukcji trzeba udać się do serwisu jak to ustrojstwo nie działa
laisar - 2011-03-25, 22:09

Jak w reszcie daciek - patrz wcześniej w niniejszym temacie.

(Czyli działa tylko w niektórych krajach, w PL zazwyczaj nie).

roboniu - 2011-03-25, 22:22

a może i nas zaczęliby poważnie traktować w końcu i my też za to płacimy choć tylko jesteśmy POLACZKAMI
laisar - 2011-03-25, 22:52

Niemiaszki, Francuziki oraz inne nacyjki też płacą - i też ich nie traktują poważnie, bo w tych krajach też to nie działa, też jeśli Cię to choć trochę pociesza... <;

...A jeżeli nie, to przecież zawsze możesz samoblokowanie uruchomić: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=48964#48964 (choć doprawdy nie wiem po co...).

art350 - 2011-11-03, 10:27

Witam. Nie wiem czy gdzieś na forum już to było ale mam pytanie dotyczące zamykania się samoczynnie zamków.Czy w Dusterze jest tak opcja ,że jak ruszę już to przy mniej więcej prędkości 10 km/h zamki zamkną się automatycznie czy nie ma takiej opcji? :-)
laisar - 2011-11-03, 10:32

@art350: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5103
art350 - 2011-11-03, 11:02

Dzięki @laisar za szybką reakcje i pomoc. :-)
laisar - 2011-11-03, 11:11

Niezamaco! A oprócz Pana Kompendium namawiam też do poznania Wujka Dobra Rada i jego żony, Cioci Szukajki [;
art350 - 2011-11-03, 11:13

Ciotka Szukajka właśnie była ale jak wyskoczyło mi 96 podstron to ręce opadły i szczęka też.Jeszcze raz dzięki. :-)
akofreda - 2011-11-03, 11:30

Wiadomo jak to Ciotka - lubi se pogadać :-P
laisar - 2011-11-03, 11:37

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5166 [:
keikan - 2013-03-23, 07:54

witam.. z ciekawości sprawdziłem tą opcję z punktu 1.7 w instrukcji.
Zarówno na samym zapłonie jaki i później na włączonym silniku naciskałem przez ponad 5 sekund przycisk... i nic...
żadnego sygnału dźwiękoweg.. drzwi się nie blokują podczas jazdy :(
dodam,ze mam wersję Laureate.

ps.
nie potrzebnie o tym czytałem w instrukcji..gdyby nie to to to bym się nad tym nawet nie zastanawiał :(

malygabrys - 2013-03-23, 15:40

Na naszym rynku (Polska) to opcja jest wyłączona - już dwa lata temu się nad tym zastanawialiśmy w tym wątku - w instrukcji było z * - zależy od ustawień cy cuś tam. :roll:
marszelest - 2013-03-23, 16:46

keikan, u mnie to samo,

ale widocznie w obecnie sprzedawanych dusterach już to odblokowali.

Piotr_K - 2013-03-23, 20:24

Czy w Dacii jest wyłącznik bezwładnościowy odblokowuje zamki i odcina dopływ paliwa do silnika w razie wypadku?

Słyszałem, że centralny zamek jest podłączony do czujnika poduszki powietrznej , jak wywala poduszki to ten sam impuls daje sygnał do zamka i wszystkie drzwi stają otworem w razie wypadku.

bebe - 2013-03-23, 21:33

Z tego co pamiętam, to: żeby blokowanie drzwi w czasie jazdy działało, potrzebny jest dodatkowy kabelek od UCH do czegośtam i/lub kabelek do modułu poduszek powietrznych. W wersji m. in. na Polskę owego kabelka nie ma, więc działać nie będzie. Kabelek można dodać samemu, ale wiąże się to z grzebaniem przy module poduszek powietrznych, więc troszku smisznu, troszku strasznu. ;)

Mogę źle pamiętać.

luk80 - 2013-03-24, 11:09

Jeżdżę Citroenem z tą funkcją jako druga osoba i kiedyś dojdzie do sytuacji że ktoś urwie klamkę od tego ciągnięcia. Dla mnie funkcja bardziej denerwująca niż przydatna. Ale jak kto lubi oczywiście :-)
Pshemo - 2013-03-24, 11:16

W nowym Sandero tak funkcja działa :)
Ptah - 2013-03-26, 13:16

Tak w nowym Sandero działa
Cytat:
Uruchamianie funkcji
Po włączeniu zapłonu, wcisnąć przełącznik
1, przytrzymując przez 5 sekund, aż do
usłyszenia sygnału dźwiękowego. Lampka
kontrolna wbudowana w przełącznik zapala
się, gdy zamki zostają zablokowane.
Wyłączanie funkcji
Po włączeniu zapłonu, wcisnąć przełącznik
1, przytrzymując przez 5 sekund, aż do
usłyszenia sygnału dźwiękowego.

Źródło: instrukcja strona 1.7

lukwro83 - 2013-11-15, 19:09

Czy ktoś sprawdzał czy w nowym Loganie ta funkcja działa ?
lukwro83 - 2013-11-16, 17:09

Sprawdziłem dzisiaj sam. W nowym Loganie mcv ta funkcja działa.
waldek72 - 2014-03-25, 13:06

potwierdzam, że w dusterze 2 funkcja automatycznego ryglowania działa. załącza się poprzez dłuższe przyciśniecie klawisza zamykania drzwi na desce rozdzielczej
wieza - 2014-03-25, 19:14

Tak samo w Lodgy jest
keikan - 2014-04-01, 07:24

Sandero II 2014 rok - u mnie nie da się włączyć tej funkcji :(
stykowski - 2014-09-04, 13:42
Temat postu: Duster PH2 - automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu...?
Jak w temacie.
Czy jest możliwość ustawienia jakoś żeby drzwi automatycznie się ryglowały po ruszeniu z miejsca??
Będę wdzięczny za info.

grapess - 2014-09-04, 14:10

W Lodgy trzeba po włączeniu stacyjki przytrzymać przycisk blokowania drzwi ponad 5 sekund.
Włącza/wyłącza to tryb automatycznego ryglowania drzwi po ruszeniu i osiągnięciu jakiejś niewielkiej prędkości.

DrOzda - 2014-09-04, 14:16

RTFM :)
grapess - 2014-09-04, 14:29

DrOzda napisał/a:
RTFM

Nie bądź taki hej do przodu, jak wiesz to napisz koledze a nie odsyłaj do instrukcji :-P

stykowski - 2014-09-06, 09:03

Dziękuję, mieliście rację.
5 sekund przytrzymać przycisk ryglowania drzwi na konsoli centralnej i działa :)

pawelg - 2014-09-06, 11:12

Przy okazji warto sprawdzić, czy też w dziwny sposób działa otwieranie tylnych drzwi od środka po zaryglowaniu.

p,pawel

ZbujMadej - 2014-09-07, 19:06

Z tym ryglowaniem bym uważał, bo według mnie nie jest do końca przemyślane.
W poprzednim aucie miałem również autoryglowanie, ale po wyłączeniu zapłonu drzwi się otwierały.
W Dusterze II niestety to tak nie działa. Odblokować drzwi po ich autozaryglowaniu można tylko ręcznie przyciskiem na konsoli (być może również klamką - nie sprawdzałem), co w momencie kolizji/wypadku, z włączonym ryglowaniem, skutkującej odcięciem prądu spowoduje brak możliwości otworzenia drzwi z zewnątrz (!).
W instrukcji jest o tym informacja, dlatego u siebie tego nie włączałem. Być może można zmienić działanie tego systemu na bardziej "user-friendly", ale nie wiem jak.

bebe - 2014-09-08, 08:15

ZbujMadej napisał/a:
w momencie kolizji/wypadku, z włączonym ryglowaniem, skutkującej odcięciem prądu spowoduje brak możliwości otworzenia drzwi z zewnątrz (!).

Centralny zamek "gada" z UCH, więc teoretycznie w momencie kolizji (odpalenia poduszek) drzwi są odryglowywane. Co oczywiście nie gwarantuje, że będzie się dało je otworzyć. Albo że w przypadku kolizji nie od przodu i nie odpalenia poduszek drzwi dadzą się odryglować.

matysz - 2018-09-15, 19:38
Temat postu: Autoryglowanie po ruszeniu
Czy da się w naszych daćkach uruchomić autoryglowanie w UCH?
bartos123 - 2018-09-15, 20:45

matysz napisał/a:
Czy da się w naszych daćkach uruchomić auto ryglowanie w UCH?


W MCV II można aktywować/dezaktywować tą funkcję przyciskiem zamka centralnego.

Kauris - 2018-09-16, 22:07

bartos123 napisał/a:
W MCV II można aktywować/dezaktywować tą funkcję przyciskiem zamka centralnego.
...wciskając go przez parę sekund.
Belphegor - 2018-09-17, 09:33

Kauris napisał/a:
bartos123 napisał/a:
W MCV II można aktywować/dezaktywować tą funkcję przyciskiem zamka centralnego.
...wciskając go przez parę sekund.


...i czekając aż piknie. :mrgreen:

matysz - 2018-09-17, 10:33

Rzeczywiście działa:) dzięki koledzy. Później nawet do instrukcji zajzalas o tam też jest to napisane.

Ale kto by instrukcje czytał:)

Łukasz_M - 2021-10-10, 12:36

To nie odryglowanie zamka w razie kolizji to porażka. Moim zdaniem cały ten system robi się niebezpieczny. Moim zdaniem drzwi powinny się odryglowywać w każdej sytuacji awaryjnej jak choćby gwałtowne hamowanie wiecie takie kiedy awaryjne się włączają samoczynnie, przy wypadku bez względu na poduszki etc. Chodzi o to żeby sie odryglowały wtedy kiedy jeszcze jest to możliwe.
A tak generalnie gdyby centralny zamek nie był tak głośny to bym widział większy sens w tym żeby samochód sie ryglował przy zwolnieniu do jakiejś prędkości a nie przy jechaniu szybciej niż te magiczne 7 km/h. Jakoś się nie obawiam że ktoś mi otworzy te drzwi jak jadę więcej niż 10 km/h, ale na światłach już tak. W razie wypadku z prędkości przelotowej to bym wolał żeby były otwarte zawczasu a nie polegał na innych zabezpieczeniach (których tu nie ma). Zabezpieczenie dla dzieci załatwia ten przełącznik w drzwiach. Blokada otwarcia drzwi od zewnątrz przy prędkości 30 km/h w górę to absurd.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group